• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Janí já sice vstávala v sedm, ale zase jsme tak 3x - 4x v noci vzhůru :( To Kika aspoň spinká.
25. led 2010 v 07:35  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

Tak Jani závidím, my sjem usnuli v půl osmé, ale co čtvrt hodiny pláč. takže já sjem opravdu odrovnaná. Nikomu tohle nepřeji. takže buď ráda, že spinká v tahu. Ale neztěžuji si. Už jsme si zvykla, akorát nevím jak dlouho to vydrží moje tělo.
25. led 2010 v 07:57  • Odpověz
Miši a nejsou to ty zoubky?
25. led 2010 v 08:19  • Odpověz
No vy ještě chrníte :slight_smile: Tak my jedeme po těch úřadech :(
25. led 2010 v 09:00  • Odpověz
kači nevím ten co měla špičku venku, tak se zase schoval.doktor říkal, že je časté, že zoubek takhle zlobí. že vykoukne a pak se zase zapouzdří. že to někdy trvá hodně dlouho než vyleze na trvalo. já ho pod dásínkem cítím a je fakt. že ona si pořád jen přímo tsm kde je ten zoubek cpe vše na co přijde
25. led 2010 v 09:02  • Odpověz
Misko :frowning2: a to ji teda v noci furt chovas ?

jako my mame podat dan z nemovitosti do konce ledna a neumime to vyplnit protoze z toho by se clovek posral :angry: online formular bych jim omlatila o hlavu, tak jel jirka na FU at mu poradi jakouze to cifru tam chcou.
25. led 2010 v 09:12  • Odpověz
Dobré ránko kočky:slight_smile:

Jani ale Daň z nemovitosti se platí u starších baráků nebo bytů...vy byste měli být 15 let osvobozeni ne? :confused: teda já myslím že tak nějak to je...ale nechci kalit vodu...jen myslím že my žádnou daň neplatíme... :pensive:

Broučí zoubek ho přes víkend moc nezlobil(a když jo tak sme to mázli mastičkou a pomohlo to), takže byl naše milé veselé miminko...tak si ho Járovi rodiče i užili:slight_smile: víkend byl fajn, jen nějak krátkej...tím že je to na moravu taková dálka, tak to zabere dost času :unamused:

Japak je asi Samínkovi? :frowning2: Pořád na něj myslím na chůďátko malý ať už ho to přestane trápit.

S tou středou Kačí to zatím nedokážu říct na 100% protože se nám zase porouchal Citron a Jára si vzal do práce Peugeota a já nevím jak bych se na ten Zličín dopravila...já už bych se z těch aut nejradši picla :angry: ...je to hrůza...akorát sou s tím starosti...ale nevím jak bych jela třeba metrem...bojím se aby tam Štěpána někdo nepoprskal:frowning2: no tak snad se to auto do středy umoudří...ale mrzí mě že to nemůžu slíbit že přijedu...sem se na Bleckie taky těšila...že poznám další Koníkovku...Zítra máme to očkování a taky netuším jak tam půjdeme...asi s kočárkem...mám to tak na 45 minut procházku tam a 45 zpátky...tak to není taková hrůza ale jestli bude mrznout jako dneska tak to bude sranda...je tam -8

Kačí Waci to mě fakt mrzí že se pořád nevyspíte...já nevím co poradit aby spinkaly holčičky víc...u waci je to snad ten zoubek a zase to bude dobrý...a u tebe Kačí ude muset nastoupit štěpán a důrazně to Lůce vysvětlit :wink: Jani a ty netruchli že se to posunutí spinkání nepovedlo hned na poprvé...ona si musí zvyknout...i když je fakt že já taky ať dám spát štěpulu v kolik chci tak stejně vstává pořád stejně...ale u nás to je těch 6-7h a pak se ještě spí...tak to je dobrý. No snad mě neukamenujete...já bych vám tak ráda pomohla aby spinkali...ale já nevím jak :pensive:
25. led 2010 v 09:49  • Odpověz
Jani ne kdepak, na to si ji nechci učit, protože by mi rupli záda a tak když pláče, tak ji chvilku hladím povídám jí něco a natřu zoubek gelem. Ona pak usne,ale zase je za chvilu vzhůru. Tak jí zkusím dát mlíčko a to si vezme vždycky, já nevím zda je to hladem nebo zoubkem nebo bolením bříška:( protože se v noci hodně kroutí a snaží se prdět. Takže to mohou být 3 věci co ji mohou trápit. Jenže když jí chci dát na noc hippíka, tak to prostě nechce takže já nemám jak ji jinak zkusit zasytit, nechce ani kašičku a nic. Jen si vypije jedno prso a chce spinkat. tak fakt nevím. Pan doktor říkal, že to může být právě všechno k tomu zoubku. Ale štve mě, že vždy kousek vyleze a zase se schová(

Gábi to nemáš jak pomoci, s tím se musím vypořádat sama :wink:
25. led 2010 v 10:06  • Odpověz
ahoj babenky,

ja somm dnes nervná - milan bol v práci vnoci - spí, ja blbá som dala robiť cesto na waci-koláče, potrebujem navariť, upratať starať sa o laurinku a to dnes o 16,00 prídu kupujúci na podpísanie zmluvy - práve toto je jadrom môjho stavu - pocity neviem opísať, na jednej strane sa teším, na druhej strane smútim, no prekonať to musím, iné mi nezostáva...

miši, ten váš zubok je ale čert, to tie naše dva sú krásne biele vonku a kúšu - našťastie len do ruky a hračiek :grinning:

no a micke sa to včerajšie vstávanie o 6,30 zapáčilo :angry: aj dnes bola tak hore :angry:

jani, u teba si tiež myslím, že by si to vzdávať nemala.... ja budem tiež bojovať, aby laurinka spala zas aspoň do 8,00 - to mi úúúúúúplne vyhovovalo - veď ja jej to nejako vysvetlím. Alebo o to poprosím Gabiku, keď bude ovládať miminkovskú reč :grinning: - vtip
25. led 2010 v 10:48  • Odpověz
Žanetko chápu tě. já jsem tohle prožívala s naším bejvalým autem, byla jsme ráda, že máme jiné, ale na druhou stranu jsem byla nervozní, že jsme prodali to naše co jsme měli hrůzu let vím že se to asi nedá srovnávat byt a auto, ale chápu že ti asi neí moc dobře :( Ale zvládneš to

Žanetko jj ten zoubek je prevít. Poslala jsem tatínka po práci do lékátrny ať zkusí ještě sehnat homeopatikum chamomilla vulgaris:( tak sna dto zabere. myslím o něm tu psala i Lucinka
25. led 2010 v 10:54  • Odpověz
Žandi tak musíš myslet na to že bude novej...a krásnější a větší byteček :wink: Já už sem se za svůj docela krátkej život stěhovala několikrát...ale vždycky do lepšího...tak sem se těšila...a ty teď taky najdeš určitě něco moooc pěknýho a bude se vám tam krásně bydlet:slight_smile: ale chápu ten smutek takovej...ale to přejde :wink:

Jinak já štěpulu klidně přesvědčím aby jel i na Slovensko vyučovat spánek:slight_smile: to není problém...jen jestli je dost dobrej učitel a nebo prostě jen lenoch kterýmu se chce spinkat :grinning:
25. led 2010 v 11:04  • Odpověz
ahojky
tak Jirka měl dneska noční a malá usla o půl deváté, pak kojo ve 4h a nevím, jestli mám málo mlíčka nebo co, ale kojila jsme ji až do 5h z obou prsou a pak mě nechala spát do 8h. Jinak jsem jí začínám dávat kaše od Hippu a docela jí jedou, sní sice jen ani ne třetinu, ale strašně nadšeně to papá :slight_smile: Ale banánová na dobrou noc jí chutná zatím nejvíc :grinning:
25. led 2010 v 11:08  • Odpověz
ja viem, ja viem, toto som prežívala i keď sme išli z jednoizbáku sem - ale proste všetky tie zážitky, všetko čo sme tam zažili - tam sa nám narodil martinko, tu laurinka, no ešte ukecám milana a dáme ďalšie mimčo v 4 izbáku :grinning: :grinning: :grinning: (už dávnejšie som ho ukecávala, ale nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

a miši, pri aute som to tiež cítila ale oveľa oveľa slabšie...

som zvedavá ako dnes dopadol samik u mudr a libor v práci :astonished:

Miška SOS - môže mi cesto prekysnúť??? každú chvíľu bude program off ale asi sa aj laurinka zobudí... stane sa niečo, keď kysnuté cesto nechám kysnúť dlhšie??? :astonished:
25. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Gabi to tak bylo driv u novostaveb to bylo osvobozeno a uz neni :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: tak pozor musi to byt do konce ledna jinak je pokuta :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ja jsem dnes za byt platila 1500Kc dan :pensive:
25. led 2010 v 11:25  • Odpověz
Jani já sem to už hledala na netu a taky sem našla že jo...tak promiň že sem mystifikovala a děkuju za připomenutí...už sem to psala Járovi ať zavolá mamce a co s tím máme dělat...ona mu dělá všechno účetnictví tak proto...jen je mi divný že nás na to neupozornila...no snad to ještě stihneme podat:slight_smile:

Jaji ale to byste pak zase hledali 5 pokojový byt...a to nevím nevím jak by to s tebou skončilo...kdyy tě ta nostalgie vedla takhle dál a dál... :grinning: 10 dětí asi ne což? :grinning:

Štěpula už zase pláče ze spaní...au au...zouek jeden ošklivej!!!!
25. led 2010 v 11:37  • Odpověz
Žanetko vůbec nic se nestane, klidně ho můžeš nechat i 2 hodiny i déle ... :wink:
25. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Holky kde jako dneska vsichni ste?
25. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
Teda Jaji tak sem koukala u vás na netu na nějaké byty 4 a 5 pokojové a to teda je mazec ty ceny :astonished:
25. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
Holky tak jsem doma z úřadů - no hnus fialovej to byl.

Nejdřív jsem byla na finančáku podat DPH a silniční daň. Všude milion lidí, takže se nedalo zaparkovat, tak jsem se naštvala a šoupla to před ministerstvo financí. Chtěla jsem rovnou DPH zaplatit,ale to bych tam stála další hodinu. Tak jsem jela na pracák se žádostí o rodičák. Dojedu tam - opět není kde zaparkovat. Půl hodiny jsem kroužila, abych našla místo. Pak tam asi 20 minut sedím a bylo mi divný, že tam není nic o mateřských. Tak jsem někam vlezla a zeptala se, ke komu mám jít. A paní na mě "no to jste na špatném pracáku, to musíte do Dejvic". Tak jsem se sebrala, dojela do Dejvic, čekám tam zase 20 minut na přepážku a tam mi paní řekla, že bez papíru ze sociálky mi to stejně nevezme. Takže jsem jela domů. No hnus, naštěstí Lůca byla zlatá.

Jinak k mateřské - paní mi řekla, že pokud mi dělá mateřská za tu část měsíce kdy končím víc jak rodičák, tak že rodičák už ten měsíc nedostanu. Pokud mi dělá míň, tak mi to jen doplatí do rodičáku. Tzn., že já mám mateřskou 20 tisíc, končí mi 12. ledna, takže dostanu cca 10 tisíc, takže z rodičáku nedostanu nic. A od února dostanu 7600,-, ale to posílají až v březnu. No prostě všude vám řeknou něco jiného.

Gábi prý už vydávají na sociálce ta potvrzení, ale nemusíme prý spěchat - stačí v půlce února ...........

Tak, jsem se musela vykecat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
ahojky holky, dobrý ráno přát je ted asi blbost :grinning:

Jani - není za co, mně ty jejich věci připadaj docela kvalitní (tu bundu nosím fakt zima - léto a pořád je jako nová, pokud nepočítám to, jak jsem ji zaprasila nevím kde, takže an zádech má čerou šmouhu :frowning2: ), je to český, takže na tom nemaj tak přiražený ceny... :slight_smile:

jinak my máme komplikace s tím bytečkem, vypadá to, že tam nebudem dostávat ten příspěvek na bydlení, ale půjdem tam i tak, včera jsme to s manžou dlouho řešili, klady a zápory, jestli nejít někam, kde ten příspěvek dostanem (to bychom se s cenou dostali možná ještě níž), ale nakonec jsme si řekli, že půjdem tady do toho bytečku a kdyžtak se pak zas budem stěhovat :grinning:

No a manža chudák dneska musel letět na studijní, protože nám podělali rozhození rozvrhů, sice jsem v jiný skupině než manža, ale máme hodně hodin společně nebo tak, že se prostě vystřídat nestihnem :-/ tak uvidíme, jak to dopadne... Prostě mě to hodilo ten program na dělání rozvrhů do skupiny s ním :-/ i když v ISku mám napsanou jinou :frowning2:
25. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
No Kačí hnus ty úřady:frowning2:
Já si tam tý megeře zavolám jestli už si pro to maj vypočítaný ať tam Jára zase nejezdí zbytečně...já to dostanu právě doplacený ten rodičák...mě daj z mateřský ani ne 5 tisíc...takže do těch 7600 mi to snad doplatěj...ale kdy to ví bůh :unamused:
25. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
Jestli to tam dáš do konce ledna, tak by ti to měli poslat v únoru. Ale znáš to .............
25. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Kačí je to bordel:( Kači jaké máš zaměstnání zda se mohu zeptat?? že jsi měla tak vysokou mateřskou. ježíš aby jsi si nemyslela, že ti ji nějak závidím..nebo tak. Jen mě to tak zajímá co bych měla dělat, aybch měla takovou krásnou mateřskou :wink:
25. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Jinak holky to běhání po úřadech vám nezávidím, já s ižádost o rodičák podávala až asi dva měsíce po porodu (protože po mně chtěli ten papír, co se dává správně na přiznání mateřské :grinning: ), takže jsem pak dostala ty penízky zpětně... Jenže my jsme měli (a zatím máme) docela velkou rezervu, takže jsme to nepotřebovali hned za každou cenu...
25. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Miši dělala jsem účetní :slight_smile: A pořád dělám - ale za daleko menší peníze. Nechala jsem si část práce a dělám z domova. Fit se udržuju i tím, že dělám manželovi účetnictví, ale tam toho moc není. Nechci zaměstnávat mozek jen plínkama :slight_smile: Ale k platu 30 hrubého jsem se dopracovala až po letech ve firmě. Teď v říjnu to bylo 8 let, co jsem tam dělala :slight_smile:

Peti tak to závidím, já tam budu muset znovu a to jsem fakt nadšená. Kor když všude tahám Lůcu.
25. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
miši, koláčky sp hotovo, posledný plech v trúbe, laurinke som zapla rozprávkový kanál a normálne že som mala pokoj - no dúpfam že si na to nezvyknem :sweat_smile:

Gabi, nebolo by treba 5 izbový - deti vekovo posebe by mohli mať jednu izbu - to zas nee, ak sa niekedy neskôr pošťastí, tak by sme brali domček, ale sťahovka kvôli ďalšiemu mimču (ktoré aj tak nebude :cry: ) - to zas nee, ale dobre si to vymyslela :grinning: :grinning:

Peti, ak to finančne zvládnete, určite to stojí za to ísť do toho bytečku. Budeš sa v ňom cítiť ako v paláci - ver mi, viem čo hovorím :wink:
25. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
brouci - já to tehdy spláchla s kontrolou po šestinedělí na gyndě, takže to bylo v pohodě, jinak by tam jel manža...

jaji - zvládneme to, je to o dva tisíce víc, než tady cca,takže to je celkem v pohodě, jen možná půjdem do těch našich úspor, ale co naděláme... včera jsme tady nad tím s manžou seděli fakt snad dvě nebo tři hodiny a řešili jsme to, ale nakonec jsme se rozhodli, že to vezmem i tak. Pro malýho tam bude mnohem lepší prostředí, bez plísně a tak, pro mě tam bude trouba na pečení... Prostě záporem bylo jen to, že bychom přišli o ten příspěvek na bydlení (je fakt, že to je cca 5000), ale co už, peníze budou, my nebudem... :grinning:
25. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
Peti a proč tam nemůžete mít ten příspěvek na bydlení? nemůžete tam mít trvalý bydliště nebo co?
A kolik vás tam ude stát nájem? bude to aspoň stejný jako na kolejích? a jak je ten byt velkej,kolik má pokojů?
To sem ale zvědavá co? :grinning:

Kačí no já nevím..už sem se smířila s tím že mi v únoru nepříjde ani koruna:frowning2:
25. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
Jaji však to zkus říct Milanovi co sem navrhla a on sedne do auta a přijede mi nabančit že sem se zbláznila:slight_smile: :grinning: škoda že už nechce další miminko:slight_smile:
25. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
grabu - nájem tam bude cca 8000 (něco málo přes), tady platíme 6000 a trvalý bydliště tam mít budem, jenže tam má trvalý bydliště i ten dědův brácha, na kterýho je ten byt psanej... a pro příspěvek na bydlení se berou příjmy všech osob v té domácnosti, který tam maj trvalý bydliště, takže se do toho spolu s ním nevlezem :grinning: kdybychom měli ten příspěvek a nájem 8000, platili bychom jen 3000 ze svýho a to by byla paráda, takhle budem platit ještěo 2000 víc s tím, že manža příjde o ubytovací stípko, který jako mimobrnenskej dostává (800/měsíc), ale co už...

Ten byt je 2+1 má cca dva roky zrekonstruovanou kuchynskou linku a koupelnu, všude tam jsou buď parkety (i v chodbě) nebo kachličky... prostě paráda, nám se tam šíleně líbilo, tak i proto tam pujdem i za cenu toho, že to bude dražší. Podobnej byt bychom asi těžko sehnali a za takovýhle prachy vůbec ne, byty po rekonstrukci mají nájem tak 13 tisic včetně všeho, tady to bude za těch cca 8...
25. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.