• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Ono z něj nic neteče...ale když to odsaju tak tam něco je...ale uvidím co řekne dneska dr. třeba to není tak strašný a brzo to přejde...ale chrastí v něm když dýchá...a štve mě že mu to teče do krku a ne ven :angry: ale zatím vypadá pořád stejně vesele jako pořád...tak uvidím...on se prostě musí jen po Samíkovi opičit...a nebo ho v tom nechtěl nechat samotnýho:slight_smile: ale štve mě že kvůli tomu asi nedostane to očkování...ale to se nedá nic dělat. Ještě včera byl úplně v poho...ale možná i byla dost zima jak sme byli venku i když bylo -2 ale na Štěpulu to je asi už dost...on je taková cíťa na tu zimu...a pak se mu to v noci spustilo :unamused: no určitě to brzo přejde :wink:
26. led 2010 v 09:38  • Odpověz
Marti škoda že nejsi blíž, hned bych přijela :wink:
holky my máem taky soplík, ale je to suchým vzduchem snažím se ho zvlhčit, ale nejde to víc jak na 40% :( a potřebovala bych ještě aspoň 47 :(
26. led 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
Ahojky babenky,
noc zase naprd,a keď som si mohla na chvíľu zdriemnuť,tak som zase musela na wc "prebaliť sa",fakt hrozné,tečie to zo mňa jak z vola :unamused: som si včera nakúpila hyg.potreby,ale asi málo...Žanetka,už chápem,aké si to mala ty minule...

Miška,tie tvoje záda...to je hruza...pozerám,že všetky máme nejaké problémy s tými zádami,holt takých macíkov nosiť,a ja toho najväčšieho,tak to dá zabrať! :confounded:

No Kači,napísala si to správne,prsa sú múdre a neoklameme ich...ja mám pocit,že som zase vycucaná,od pol5 Samík pil čo hodinu...hruza...

Kači,to plavanie mi aj dr.hovorila,že na Kladne je dobré...ale enviem,či by ste chceli tak dochádzať...alebo ste už niečo našli?

Včera som kamarátke ponúkla,že jej malej zaplatím Prevenar...ona má sice už 11mesiacov,ale aj tak,narodila sa predčasne,je to fakt drobček,váži 7kg a bojím sa,že na ňu sadne hocičo...a ma zarazilo,že ich dr im to neodporučila,že na čo???!!!oni nie sú na tom najlepšie finančne a tá kamarátka by sa rozdala,keby mohla,vždy ma niečo pre Samíka,keď sme tam,tak navarí,napečie,pomože ako može,holt len sa tak často nevídame,ja nemám karu a ona ma plno starostí...normálne sa až rozplakala...a hlavne má matku,ktorá ma peňazí jak ...ale malej niečo kúpi len,ak Hanka povie alebo má sviatok...hruza...

Aký máte názor na chodítko? ona mi včera nabalila skoro úplne nové od chicca pre Samíka...

Tá finta na pretočenie od mojej dr. je fakt jednoduchá...na tú stranu,na ktorú sa nabok pretočí,tak celou dlaňou pritlačiť na tú polovičku zadočku,aby sa pretočil...jemu tam totiž tiež tá ručička zavadzia,takto ho to motivuje a zapojí správne svaly,aby mu to potom išlo samému...
26. led 2010 v 09:39  • Odpověz
Já sem Štěpulu taky obložila mokrýma plínkama a trochu to pomohlo...ale chrastí pořád...sem fakt zvědavá co na to dr...však ona ho poslechne a řekne jestli to je vážný a nebo jen rýmička...ale Štěpula je chlap...a u těch je i rýmička vždycky vážná že :grinning: co si budeme povídat :grinning: no teď si dělám srandu z chlapů a ne ze štěpuli teda...protože jeho mi je líto...on je totiž zatím jen takovej chlapííček malinkej...takže za to nemůže

Kačí tak já najdu ty odkazy a už něco konečně vyberem ju... :wink:
26. led 2010 v 09:41  • Odpověz
Luci chodítko bych pro malou chtěla, ale četla jsem, že je to totálně nevhodné na páteř. ale já sjem chodítko měla a páteř mám výstavní, jen mě zlobí bolessti, ale za ty si mohu sama a především jsou to bolesti zad jako svalů. Ale s manželem jsme se shodli, že chodítko koupíme :wink:
26. led 2010 v 09:42  • Odpověz
Luci já až bude čas tak taky pořídím chodítko :slight_smile: Já bych na to plavčo klidně do Kladna jezdila, ale pro Gabču je to strašně daleko. :(
26. led 2010 v 09:57  • Odpověz
Holky tak tady je ta Flora
http://amalka.info/praha-flora

nebo tady je ta Praha 10
http://www.aquababyclub.cz/

tady sem našla ještě něco v Letňanech...ale to už je pro vás asi daleko
http://www.delfinek.cz/index.php?show=pageID20&menu=7

tady je taky něco na Floře...nevím jestli to není to stejné...ale asi ne
http://www.aquilus-plavanideti.cz/bazen.html

tady je něco i v centru a někde na žižkově...ale to je už i docela drahý..ale s příspěvkem od pojišťovny by se to dalo
http://www.studio-lodicka.cz/index.php?p=4

pak tady to taky nevypadá špatně
http://www.dkvodnicek.cz/index.php?p=jarni_kurz&site=default

Eště tady
http://www.studio-motylek.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=78

Tak dejte vědět jestli se vám něco líbí...nebo můžu hledat dál :wink:
26. led 2010 v 10:13  • Odpověz
autor
A dáte mi odkaz,kde to je na tej Flore? či by som sa tam dostala z metra Zličín napr.?

Gábinka,čo to čítam????tak aj Štěpánek???to ma teda mrzí :pensive:
26. led 2010 v 10:14  • Odpověz
Luci tak sem sem hodila odkazy na všechno co sem snad po Praze našla...tak snad něco vybereme...pro mě by to bylo do Kladna každý týden fakt daleko :unamused:
Snad něco vybereme :wink:

Luci on jen zatím chrčí...odsávačku nesnáší...ale sem zvědavá co tomu řekne odpoledne doktorka :confounded:
26. led 2010 v 10:21  • Odpověz
autor
No Gábinka,tak snáď to nie je nič zlé a ani sa to teda nespustí,je to len možno zo suchécho vzduchu...budem moc držať palčeky,aby dr nič nenašla,daj hneď vedieť prosím...snáď Samík tie vaše detičky nenakazil :pensive:

Gábi,tie odkazy vypadajú úžasne,ale ja vobec neviem,kde to je,ktoré by bolo ako tak pre mňa zlatý stred,Letňany by mi nevadili,ani tá Flora nevypadá zle :grinning: musím to ukázať Liborovi,aby mi to vysvetlil,kde to je a ktoré by bolo najlepšie sa tam dostávať.
26. led 2010 v 10:24  • Odpověz
¨holky, já chodítko nechci...ortoped říkal, že se dávat nemá. A navíc, mimčo začne chodit samok, až si posílí páteř, takhle by si mohlo ještě ublížit. No a když už se samo postaví, tak k čemu chodítko...zbytečná investice. Už tak dítě stojí majland, nemusím kupovat každou blbost...aspoň podle mě je to blbost. Ale kdo si ho chce pořídit, tak ať si ho samozřejmě pořídí :slight_smile:
Gábi, mi jdem dneska taky do poradny a taky jsem zvědavá, jestli nás naočkuje. Malou jsem vážila se mnou a má necelých 7kg, tak jsem zvědavá, kolik jí naměří doktorka :grinning:
Jinak včera mi psala kamarádka, že volala s laktační poradkyní a ta ji doporučila ještě po koju odsávat a kámoška psala, že se jí mlíka zase tvoří kvanta, tak možná vyzkouším :grinning:
Miško, mě taky bolí záda, jak čert, ale neomdlívám z toho ještě, jen jak si lehnu na rovnou podložku, tak jak se pak postavím, tak je to příšerná bolest. Jenže nemám čas si zajít na masáž a ségra by mě sice namasírovala, ale ta je těhu, tak si jí nechci říkat. A fakt, klidně přijeď a já ti masáž udělám :slight_smile: Nemám sice na to žádný kurz, ale od malička jsem masírovala mamku i babičku a pak občas nějakou kamarádku a všichni si to pochvalovali :slight_smile:
26. led 2010 v 10:25  • Odpověz
autor
Gábinka,ešte to očkovanie...vám povedala,že ak to dneska nenaočkuje,tak si to budeš musieť zaplatiť pre Štěpánka???to je teda mazec...keby si myslím chcela,tak sa to dá...veď mi nemáme ešte ani prvú vakcínu a v pohode sa to dá...
26. led 2010 v 10:25  • Odpověz
Luci ne to dr. neříkala ale já si to myslím že už bysme to nestihli...no uvidíme...třeba ho naočkuje...určitě to Štěpula nemá tak hrozný jako Samík :frowning2: , ale bojím se aby se to nerozjelo... :unamused: teď třeba dýchá úplně v poho...a před půl hodinou chrčel jak stará mlátička...tak nevím...asi to bude zase suchým vzduchem...v tom aby se čert vyznal :confounded:
26. led 2010 v 10:49  • Odpověz
Luci a určitě nás nenakazil Samík...neblázni :wink: Jára byl taky o víkendu nachcípanej takže jestli to od někoho chytil tak od něj...ale klidně mohl nastydnout i sám...včera ten vzduch venku byl fakt štiplavej a Štěpula měl pak úplně červený tvářičky a nosánek...takže to má možná z toho...i když všude jinde byl teplounkej...ale my to vyléčíme obě a kluci budou zase jako řípy :wink: neboj...musej si z něčeho udělat tu imunitku :wink:
26. led 2010 v 10:52  • Odpověz
autor
Kurňa,tak,ak mi to bude takto pokračovať,asi budem musieť skočiť do obchodu,som zvedavá ako...Libor príde až večer,neviem,či to vydrží...a to som si kúpila 2balíky!!!!!!

Gábi,ono ja si tiež myslím,že tá prechádzka v piatok v tej zime to Samíkovi rozbehla,fakt im to asi nerobí dobre takým malým drobčekom ten mráz... :pensive: neviem...inak som čítala zaujímavé veci o tom,že v takýchto mrazoch,ak sa ide vonku,tak v žiadnom prípade nedávať miminku na kočík ani cez hlavičku plienku alebo pláštenku!!!drží to vlhkosť a možu vzniknúť z toho omrzliny...to je fakt pravda,vobec ma to nenapadlo...
26. led 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
"Miminka můžou ven do -10stupňů a dětem sevv žádném případě nesmí zahalovat ústa venku (šátkem, šálou,plínkou), páč se v látce srazí vlhkost, ta zmrzne a hrozí omrzliny při kontaktu s látkou, i pláštěnka přes kočárek je to samé, vlhkost zůstává vevnitř a zamrzá."

Gábi,tebe sa kde to plávanie páči najviac? Kedy idete k tomu dr?

Dnes je teda vonku krásne,hneď by som išla vonku :frowning2: prišli mi aj balíky a občianka,tak by som si to potrebovala vybrať...Libor má zajtra voľno,tak to pobehám,čo je potreba,postráži malého...je to stretko s tou Blackie?
26. led 2010 v 11:11  • Odpověz
Luci to je teda síla...to už se vůbec netěším až to taky dostanu :unamused:

No já sem taky četla že se jim hlavně nesmí dávat šála přes pusinku a tak...aby to právě neomrzlo...no mě by to ani nenapadlo mu to tak dávat...ale rada je to dobrá :wink:

Štěpula teď fakt dýchá tak o 50% líp...ale co si pamatuju tak když měl rýmu v těch 6 týdnech tak to taky měl nejhorší přes noc a přes den to bylo lepší...tak uvidíme zase v noci...to se těma soplíkama úplně dusil chuděrka...a Járu sem pořád budila vysavačem...ale to se nedá nic dělat...Luci říkala si že ti dr poradila Olynth kapky pro kojence?
26. led 2010 v 11:14  • Odpověz
autor
No Gábinka,tiež ma to nepotešilo,ale segra mi vravela,že preto som to už dostala,lebo že ten hormon na tvorenie mlieka sa snižuje,tým,že ho už tak nezasýti :confounded: som si to moc neužila,očistky 10týždňov a iba 2,5mesiaca bez "nástrojov" medzi nohami :angry: aj to občas ešte s intimnkou...no hnus...

No mám pocit,že Samíkovi ten eukalyptus tiež pomáha,Hedelix tiež vypadá dobre a tie kvapky majú tiež efekt,povedala,že v takomto veku už može aj kvapky Olynth,ak by si ich kupovala,pýtaj si pre kojencov :slight_smile:
26. led 2010 v 11:18  • Odpověz
Luci jdeme k dr. mezi 13-14h podle toho jak se malej vzbudí...za chvíli ho dám spát až začne kňourat...teď si hraje s žirafou v postýlce...
Já nevím jestli ten srazík s Bleckie fakt je nebo ne? ona se moc neozvala...a já teda nevím abych je ještě se Štěpulou nenakazila...a i se o něj bojím...je to taková škoda že nám zrovna teď onemocněli:frowning2:
Kačka si s ní snad nějak psala...tak třeba dá ještě vědět...ale je jasné že zdraví dětí je přednější...však ještě bude určitě hodně příležitostí se vidět

Luci dáváš Samíkovi pít i něco jiného než mlíčko? tekutiny sou teď hodně důležité...aby mu nevysychalo v krku...když má rýmičku...já dávám štěpulovi ten bylinkovej čaj od Lerosu od 4+měsíce a docela ho bumbá...tak aspoň i ty bylinky mu pomůžou trochu snad :wink:
26. led 2010 v 11:19  • Odpověz
No chorôbky drobunké rýchlo sa vyliečte.
Luci ja chcem od 9-18kg, myslím, že tá romer je tak.
Chodítko - teda pavúk - určite nekupujem, nie je to pre deti zdravá a vedia potom špičkovať, čo tiež nie je dobré.
Musím frčať, sme hore po hodine a pol uspávania. Hrúza :unamused:
26. led 2010 v 11:29  • Odpověz
autor
Gábinka,ja ho docela dosť často kojím,asi to má aj od smädu,potom mu dávam trochu dětského čaju s harmančekom,trochu si cucne a stačí mu...

Zuzi ďakujeme :slight_smile:
26. led 2010 v 11:33  • Odpověz
No k tým chodákom ešte - ja budem potom kupovať také to , čoho sa prdŕža a chodí za tým.

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.browse&category_id=310&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1
ničo takéto ako sú prvé 3.

No už fakt frčím pa.
26. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Jo k tomu chodítku...my ho taky nebudeme kupovat...to jak se do něj mimi posadí prý není na zádíčka zdravé a to jak ho strkaj před sebou je super...ale nám by se sem do našeho malinkýho domečku s ním stejně nevešel...a šel by dva kroky a do něčeho narazil...takže budu dělat chodítko já a budu ho vodit za ručičky...když bude chtít :wink:
26. led 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
To je jasné,všetko má pre a proti...za našich čias fičali chodítka,akurát teraz zase niečo zistili a nie je to dobré...samozrejme je to zase o názore...len som chcela vedieť váš názor a ďakujem zaň :wink:
26. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Luci přesně jak říkáš...vždycky příjdou s nějakým výzkumem a zas je vše jinak...brácha když byl malej tak to chodítko taky měl a je zdravej...mně ho nedávali a musela sem chodit na rehabilitace protože sem měla křivý záda...no takže tak...my ho prostě mít nebudeme protože se nám sem stejně nevejde:slight_smile:
A jaký máš ty to chodítko?
26. led 2010 v 11:48  • Odpověz
No tak Štěpula právě konečně usnul a zase chroptí...mi příjde že to má horší fakt jen když spí...já to nechápu...tak jdu honem vyházet sníh z auta...ať to mám připravené a pak můžeme rovnou jet
26. led 2010 v 11:50  • Odpověz
autor
Gábi,možno by som tiež žiadne nekupovala,keby ho kámoška takto nedala...
je to asi toto:
http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=67648&VarCode=%2E0417&Act=Detail&Grp=4&SubGrp=10&SInPNo=y&SInName=y&SInDesc=y&SInPrm=y

:slight_smile: to je jasné,že s malým priestorom to holt musíš vymyslieť inak :slight_smile:

Tak príjemnú zábavu s odhadzovaním snehu :grinning:

ma napadlo,či mi vobec dajú tú poštu,keď nemám občianku,ale na pas by mohli,nie? ma to nenapadlo,to je sranda,ale občianku mám v jednom balíku :slight_smile:
26. led 2010 v 11:56  • Odpověz
No jasne, že ono je to len o názore. ja napríklad drobca ani nebudem obkladať vankúšmi aby sedel, ak chce nech sa posadí sám - myslím, že mu to neublíži - hoci budeme oproti iným opozdenci, ale nám to nevadí. Všetko má svoj čas a má sa to drobec učiť postupne

Inak mám doma od segry mama a ja o príkrmoch a sú tam aj nejaké receptíky, tak potom ke´d bude čas tak nejaké napíšem. Mám tam aj nejaké vzorové jedálničky.
26. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
No a teraz som čítala , že od teraz už drobci budú priberať tak 55 g týždenne.
26. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
autor
Zuzi,to je jasné,tiež s ničím neponáhľam,keď bude chcieť,tak to urobí sám,keď bude chcieť pomocť,pomožem ako s tým pretočením...

Na receptíky sa tešíme :slight_smile:
26. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.