• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
holky ja tady ctu ze se po ockovani nema koupat? tak to me nikdo nerekl, ja si nedokazdu predstavit nekoupat, aspon Kika vi ze po koupani se spinka :wink:

zase jsem se vztekla sotva polozim kristynku na chodbe rachot jak neco, no zaklela jsem tak ze by se i dlazdic stydel a doufam ze to slyseli na chodbe.

jinak ja holky kojim skoro furt jako co 1,5h a pry by mela vydrzet i 3 az 4h nejist, jo to by mozna vydrzela ale spadl by barak tim revem co by vyvadela. na noc davam kasicku 80ml ja se nestydim ze davam UM vzdyt je to pro jeji dobro.
26. led 2010 v 16:48  • Odpověz
jj, Miško, nám physiomer doporučila doktorka...stříknout a vysát, a taky bylo rychle po rýmě :slight_smile:
Asi jsme si měla jít lehnout s malou, bolí mě hlava, ale teď už to nemá cenu, ptž ona bude brzo vstávat, tak jí nachystám ty homeopatika, prý se rozpouštějí 15min :confused:
26. led 2010 v 16:50  • Odpověz
marti já ty homeopatika rozpouštím v kelímku avent a štěrchám a mám to rozpuštěné hned
26. led 2010 v 17:04  • Odpověz
marti co ti napsl za homeopatika? My máme na ten zoubek teď chamomillu vulgaris a bere ji od včera a je fakt, že ji zoubek tak moc nezlobí.
26. led 2010 v 17:07  • Odpověz
Jani už fakt hledej nějakej ten baráček...ty se v tom bytě zblázníš...já to taky nesnáším ty bezohledný lidi...mě taky dneska vzbudili Štěpána matky s dětma co jezdili u nás v ulici na motorkách...oni tu vůec nebydlí...ale pořád sem chodí...my to tu máme totiž slepou ulici a tak je tu docela bezpečno...a je to tu z kopečka trochu takže se tu těm dětem dobře jezdí...ale mě to štvě, protože máme okna ložnice do ulice a máme na silnici dlažební kostky a tak ty jejich motorky dělaj šílenej kravál a Štěpána to dycky vzbudí...mám chuť je jít vyhodit...ale to nemůžu...není to jen moje ulice...ale sem vždycky vzteká proč si nejezdí u sebe před barákem...no protože to není z kopce:frowning2:

Dobrá holky tak já ten Physiomer kdyžtak zítra řeknu Járovi ať ho koupí jestli bude dneska v noci Štěpán zase tak chrčet...zkusím mu nedat tu kaši, jestli mu to třeba nevadí...ale uvidíme...doufám že to nebude stejný jako dneska...spala sem fakt tak 2h jak sem ho pořád hlídala jestli se nedusí:frowning2:
26. led 2010 v 17:09  • Odpověz
holky me napsala tu chamomillii kdyz mela Kika 2 tydny a rvala a rvala a ze pry bude po ni klidnejsi teda nic proti ale teda na ni to nemelo absolutne zadnej efekt
26. led 2010 v 17:10  • Odpověz
na to očkování je dobré tohle Thuya occidentalis, tak právě jen jestli ti dala to stejné
26. led 2010 v 17:11  • Odpověz
Gabi ja bych brala domecek hned jenze tohle muzeme prodat az budeme 2 roky majitele a to nejsme ani rok :rolling_eyes: tak uvidim bud nas zasponzorujou nasi nebo musime jeste 1,5 roku pockat do te doby budu sediva :grinning:

holky mam dotaz Kristynka ted spi, ma jedno pridane spinkani kuli pozdejsimu ukladani ale!

v kolik vstavaji vase mimuska ted k veceru a za jak dlouho od toho co vstali je jdete pak vykoupat ??? doufam ze jsem se vyjadrila srozumitelne :grinning: ja mam totiz podivnou cestinu tak nejak me to vic mysli anglicky tak obcas prehazuju slova :fearful:
26. led 2010 v 17:13  • Odpověz
prej vstali, myslela jsem vstaly ty deti ach ten pravopis :grinning:
26. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Jani to máš to stejné jak nám nepomohly viburcol čípky:( ono na každp mímo platí něco jiného.a ne každému zabere to stejné
26. led 2010 v 17:14  • Odpověz
naše malá vstává ve čtvrt na pět a jdeme koupat v šest pak si povídáme a v půl osmé jde spinkat
26. led 2010 v 17:15  • Odpověz
juu to je miso dlouho vzhuru ze od 16:15 do 19:30 to by Kika asi nezvladla tak dlouho
26. led 2010 v 17:17  • Odpověz
Miško, jj, je to ta thuya occ...
Jani, ona se probere teďokolo 18h, dám jí napapat a koupu ji hodinu po tom, co dojí, takže kolem 19:30
26. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Jinak malá mi spí jen jednou denně...vám spí mimča častěji? A kolikrát tak spí?
26. led 2010 v 17:20  • Odpověz
Marti me spi Kika 3 az 4x denne 40min ale ja uspavam jinak byu nespala od narozeni vubec a ja bych byla uz v blazinci :slight_smile:
26. led 2010 v 17:23  • Odpověz
tak u nás se spávalo krásně několikrát denně, ale poslední asi měsíc nechce spát vůbec, jen max jednou za den, ale to spí i ty 3h, tak ona si to dává asi najednou to, co Kika po částech :D
26. led 2010 v 17:30  • Odpověz
jani jj ona vydrží dlouho být vzhůru.
Marti mně spí 3x cenně jednou dopoledne pak v poledne a apak odpoledně,
holky jdu si lehnout je mi divně azase se mi začíná točit hlava manžel už vykoupal zoujinku teď a lehneme si spolu nahoře :unamused:
26. led 2010 v 17:39  • Odpověz
Mně Štěpula spí tak 3x-4x za den ale tak jen na 30-40 minut...odpolední spánek dá i hodinu...ale to jen někdy...a usíná sám v postýlce...jako večer...když je protivnej a začne kňourat poznám že už chce spinkat...ale pochopila sme že nemá cenu ho dávat spát nenajedenýho...to pak řve v postýlce a nechce usnout...takže chodí většinou po jídle.

Jani mě Štěpán vstává z toho posledního spánku nejpozději v 17h ale někdy třeba i v 16h...pak už až do koupání v 19h nespí a po koupání dostane najíst a jde se spinkat. Někdy je tak protivnej že si řekne že chce spát i před koupáním...třeba v 18h dá půlhodinku...bála sem se že pak nebude spát v noci ale nevadí mu to a spí i tak normálně po koupání...ale to večerní usínání před koupáním se nikdy neobejde bez pláče...ale teď už tak často spinkat před koupáním nechce...tak je to dobrý :wink: Vydrž...Kika se taky naučí že to spikání je vlastně fajn...počkej až je jednou budeme tahat ráno z postele že už maj budíček a že se jde do školky...to bude protivnejch ksichtíků že ještě néééé mamiiii :grinning:
26. led 2010 v 17:50  • Odpověz
Misko dobrou noc :wink:

Gabi :wink: no to ti taky vydrzi dlouho 3h, jinak ja kojim pred spinkanim i po nem, takze i po 40min spanku :slight_smile: no jo ale tak hlady ji nenecham prece, no a ted rve pod hrazdickou jako kde litam a jak jsem si dovolila s sednout k pc :slight_smile:

ja z toho nejsem nestastna jen bych se teda rada vyspala aspon do 6h do rana :grinning:
26. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Jani Štěpán už před koupáním bývá protivnej...ale jak se začne napouštět voda tak je jak vyměněnej a jako by nikdy ani nezakňoural:slight_smile: Teď už tu taky kňourá...ale musí prostě ještě hodinu vydržet...mám ho u sebe v autosedačce a má tam hrazdičku a vydrží si hrát...a když ne tak na něj dělám ksichty:slight_smile: dneska je ale obzvlášť takovej divokej...asi ta rýma a to očkování dělá svoje...ale teplotu zatím vůbec nemá...čekám na Járu s odsáváním...protože to je šílenej boj
26. led 2010 v 18:06  • Odpověz
no u nas je to to samy, je protivna ale sotva pustim vodu zacne se smat :slight_smile:

tak at to ockovani stepanek v klidu prejde.

booze kika je uz protivna a do 19h daleko :confused: jinak se mi zda ze se sponuje na bok tak aspon neco :pensive: ted sleduje na satelitu pohadku jeste ze ho mame :sweat_smile:
26. led 2010 v 18:14  • Odpověz
holky s tím koupáním, my už malýho skoro nenacpem do toho kyblíku, jak je velkej, ale zase se mi nechce kupovat vanička, protože jak se přestěhujem, budem ho koupat ve velký vaně, takže na měsíc kupovat vaničku se mi moc nechce, ale nějak nevim, co s tím, nenapadá vás něco?:grinning:

Jani - mně malej usnul dneska ve 3 ráno a vstával ve 12 (takže devět hodin v kuse) a potom do cca 14 hodin, kolem třetí dostal baštu, usnul a spinkal teď do cca 16 30... A teď je teda vzhůru... Docela se těším, až mu to spinkání posunem :grinning: ale ten měsíc už to nějak přežijem :slight_smile:
26. led 2010 v 18:29  • Odpověz
Petko budu ti moc drzet palce at ti to s tim predelavanim vyjde, tyy jo do 3h do rana ja teda vim ze chodite pozde spt ale az tak moc to se ucite??? a v kolik se ty budis?

Kristynka sla spinkat v 19:30, koupat jsem sla v 18:50, chudinka byla strasne unavena pritom spinkala do 17:15 ale tak nevim no uvidime jaky efekt to bude mit za par tydnu a treba si i pospim do 6:30 :grinning:

Kdepak je Zanetka snad porad nesmutni nad byteckem :frowning2:
26. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Jani - no já se učím, navíc jsme si na to chození spát takhle pozdě zvykli všichni tři :frowning2: Já se budím jak kdy, občas dřív než malej, ale většinou spolu s ním (třeba včera mě vzbudilo, jak kopal a bouchal do kolotoče a povidal si u toho :grinning: ) :slight_smile:, ale teĎ před zkouškou se budím častěji, mám neklidný spaní :frowning2: no zejtra to bud udělám nebo ne, pokud ne, tak asi na třetí termín už ani nepujdu :grinning: nestojí mi to za ten stres :grinning:
26. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
No Jani ja ho v pohode dám spať aj o 17:45 a potom sa kúpeme hodinku po tom ako vstane a v pohodke zaspinká.
26. led 2010 ve 20:47  • Odpověz
haj babenky, čítam vás po stránkach a tak aj reagujem :

miška, si potvora, kedy som ťa za mudrou posielala a ak tá tvoja nevie čo s tebou, tak sa pýtaj k druhej. Aj o tom guajacurane som ti písala - popýtaj sa na to...fakt som ho užívala počas tehulkovania - aj lucka písala že ho užívala a naozaj je tam napísané, nevhodné počas tehu. Obe máme deti ok... no veď nejako tí mudrovia pomôcť musia :angry: -chceš skončiť v nemocnici?!?!?!

luci, no tak to ešte deň - dva budúp nič moc, ale potom by to malo byť lepšie... soplíkov bude stále menej a menej :wink: . O liborovi si nepísala :astonished: - má to, nemá to - možno sa ďalej dočítam

Gabika, fakt sú tí dvaja - samik ištepula ako dvojčata - ale nemusia sa po sebe opičiť až tak prehnane - no nie?!?! :wink: . Tiež to prejde, nezostáva nič iné ako to zvládnuť. Píšeš, žemáš problém udržať malého pri odsávaní. už som raz calli písala ako na to - no nepochopila. Skúsim ešte raz - sadneš si na posteľ/koberec, toršku roztiahneš nohy a malého si dáš medzi svoje nohy na chrbátik hlavičkou tesne k sebe. Obe rúčky mu zasunieš pod svoje stehná a pridržiavaš ich stehnami. On je totál fixovaný a ty máš obe ruky voľné na pridržanie hlavičky a šup šup odsanie. Je to malému nepríjemné, ale je to časovo šikovnejšie ako keď s ním zápasíš. Ak si to pochopila - skús :wink:
26. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
luci, tá MS teda sranda nebola, mne to tak bolo aj druhý krát - pred laurou som to nepoznala. Som sa rozhodla, že ak tak bude i tretia, objednám sa k mudr...

marti, to je stará známa vec, že čím viac ide von, tým viac sa urobí ...

luci, neviem či to je tým ako mličko zasýti či nezasýti. Pri maťovi som mala MS hneď - ešte v šestonedelí - 6. týždeň od pôrodu - to nekecám a malého som kojila 9 mesiacov... a bol teda bucko :slight_smile:

zuzi, prečo by ste mali byť opozdenci

- my sme maťka obkladali vankúšmi i chodítko mal - je zdravý a postavičku má (mňam, fúúúj veď som jeho mama :astonished: :grinning: ) - ale, vtedy som nemala tie vedomosti čo mám teraz a súhlasím a stotožňujem sa ako laik s názorom, že žiaden živý tvor v prírode k svojmu vývinu nemá pomôcky....a je správne aby sa i mimino vyvíjalo pomaly, postupne tak, ako má. maťko sedel v 6 mesiacoch (umelo posádzaný skôr) a laurinka - vďaka fyzioterapeutke viem, že má na vštko čas, postupnosť bez umelého zásahu je najprv na všetky štyri, štvornožkovanie a potom sedenie....tak uvidíme, či pôjdeme ako väčšina v prírode :grinning: , ale tlačiť a u :grinning: elo posúvať ju nebudem - nič nestratí :wink:
26. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
waci - ta tvoja návšteva :stuck_out_tongue_closed_eyes: no aspoň si mala živý príklad toho, čo zo svojej princezny určite nevychováš :wink:

luci, mám božský, užasný, perfektný recept na knedlík, ale hodí sa skôr ku knedlo - vepřo, nie k rajskej. Namíšem ho, ale iba ak by ho niekto chcel, lebo je to dosť písania. Moji chalani ho milujú a keď náhodou kúpim hotovú knedlu tak to si vypočujem :grinning:

marti, my sme kúpali aj po očkovaní - po každom

sa mi páči ako píšete - mudra povedala že to nemáme, ale my aj tak budeme... :grinning: . V tomto je moja mudra fakt super, nič nesilí, do ničoho netlačí - je :slight_smile: . Som hovorila milankovi, že aj ak sa odsťahujeme niekam neviem kam, tak budem chodiť k nej :slight_smile:

aaaa idem na poslendú stranu :dizzy_face: , dnes ste toho teda popísali, už vás čítam cez 1/2 hoďky :confused:
26. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
jani, to čo ťa vôbec napadlo napísať že "nestidím se..." za to UM - prečo by si sa mala?!?!?! - pre boha :astonished: . Ani ja sa nehanbím, že dávam na obed zeleninku keď by som ešte nemala :grinning:

jani, naša sa pred kupkaním zobudí ako kedy - tak medzi 16,00 - 17,30, ako kedy sa jej zadarí. No čím skôr sa zobudí, tým je potom ku kupkaniu mrzutejšia :fearful: - kúpeme o 19,00 - 19,30

mati, my cez deň spinkáme väčšinou 2x, niekedy ale to výnimočne 3x
26. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
ty brďo, že aký monolog som napísala, ale chcem sa s vami rozprávať, nie len čítať :grinning: :grinning: :grinning: tak SORÁČ

no ináč včera prča - podpisovať zmluvu sme mali ja som tvrdila o 16,00, milan že o 17,00. Dohadoval to milan - mne to len odovzdal a zdalo sa mu, že hovoril o 17,00. Tak sme čakali - upratané, koláčiky vydarené. O 16,05 hovorím, no milan, asi som si ja zle pamätala....no a 16,15 telefonát. ... že hallo, dnes o 16,00 máme zmluvu podpisovať a milan že ano, my vás čakáme a teta že ehm, aj my vás, ale tu v realitke :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak sme šup šup sadli do auta a fičali do realitky - len 15 km od nás :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale všeko dobre dopadlo, laurinka tam bola vpohode, nakojila som ju tam. No a pre nás do najpodstatnejšie - môžeme si hľadať byt vkľude, lebo tu môžeme zostať do konca júla/červenca. Ale, vypýtali si od nás našu obývačku :angry:

no a dnes som nestíhala lebo dopoludnia som bola s maťom u očnej - všetko oki, len menej sedieť za PC i s malou na cvičku a potom prišla o 13,00 kamoška a bola tu do 19,00 :slight_smile:

tak ešte raz pardon za tie litánie :wink:
26. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.