• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Jani my jdeme na 100000000000000000% včera jsme nebyli a chybí to mně i Zoujince, takže se půjdeme raději brodit do sněhové vánice, ale je tam 0 a to je skvělé=
28. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
Zdravím, tak hle po ránu, dneska se mi mrňous vzbudil "už" v 9, pak spinkal do 12 a teď ještě spí, večer byl u nás ubrečenej, asi mu fakt rostou zoubky, pořád si šmrdlal jazýčkem po dásni, nechtěl ani prso, to si nakonec teda vzal a šíleně pil, ale byl to boj ho přesvědčit :grinning:

waci - já nevim, co jsem viděla ty židličky, tak jsou jinak tvarovaný, než ta autosedačka... V autosedačcese mimču dostane páteř do podobný polohy, jako ji mělo v břiše, ale ty židličky mi takový nepřijdou, fakt je, že je znám zatím jen z obrázků... :slight_smile: Každopádně s tím počkám, dokud stačí kojení, stejně mi přijde zbytečný mu cpát příkrmy dřív než v těch 6 měsících...
28. led 2010 ve 12:37  • Odpověz
no mně právě ty autosedačky připadají, že ta páteř v tom musí strašně trpět a ty židličky jsou na stejném principu jak ty lehátka co jsou pro miminka a ty jsou od narození. Jako jasné, pokud mu stačí mlíčko tak není co řešit. :wink:
28. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ta naše židlička je psaná od 5. měsíce tak já mám čistý svědomí potvrzený i od výrobce :grinning: a půl roku máme za 14 dní...tak já to neřeším...když ho to baví v tom sedět tak ho tam nechávám...aspoň pěkně všechno vidí:slight_smile: a Waci má pravdu...příjde mi to stejné jako ty lehátka pro miminka...když to nemá do sedu tak co...
Péťo my atím jen zkusili mrkvičku ale taky nepřikrmujeme...začnu taky až po tom 6 měsíci...teď mu občas na noc dávám tu kaši...ale včera sem vynechala kvůli té rýmě...aby se mu to blbě něpolykalo, když měl plnej nosík tak by se mi dusil...ale kašička mu jinak šmakuje :wink:
My ven opět nejdeme...bojím se když je takovej nachcípnutej...ale je tu +3 takže by se dalo v pohodě...ale tak třeba o víkendu až bude úplně fit :wink:
Smíšek no malej je šikula že se takhle už mrská:slight_smile: ale je teda malinkej...a drobňounkej...na to že už tak hezky papá bych řekla že bude baculka a ono ne :confused: :wink:
28. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
Petko i ja se pridavam ze v zidlicce se ta pater nenici, autosedacka je podle me mnohem vic zahnuta :pensive: az je mi kolikrat kristynky lito.

ja jdu uspat tygricu jsem ji utahala tancovanim, se ji to moc libilo teda ale utahala jsem i sebe, tancili jsme na techno muziku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
Můj drahej má zase od včerejška svojí super náladu...tak se musím krotit abych ho nezabila..já ty blížence fakt nechápu...normálně rozdvojená osobnost fakt...bych mu nejradši jednu cápla...vůbec nekomunikuje...když po něm něco chci tak je protivnej jak půlnoc a akorát mě za všechno kritizuje:frowning2: no to sem si postěžovala :grinning: uf...no ještě že vím že mu to zase jen přecvaklo v hlavě a do týdne ho to zase přejde...ale někdy mám fakt pocit že mi ho někdo vyměnil :angry:
Nic jdu uklízet...mám na víkend 2 návštěvy...jedna přijede v pátek a budou tu do soboty a druhá přijede v sobotu navečír a budou tu do neděle...tak musím vygruntovat celej barák...ale hlavně to žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: malej už nemá co na sebe!!! :astonished: :pensive:
28. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
my taky nepřikrmujeme, jen jsem jí zkusila dát sem tam to jablíčko a to už ani teď nedávám, a mrkev jsem zkusila, ale to nejde říci, že jsou to příkrmy protože dostane třeba jen lžičku.

A ono se stejně nedoporučuje mít mimi dlouho v autosedačce, některé maminky je v tom mají celej den a to teda ta páteř m,usí trpět.
28. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
smisek...my máme ty naše prcky přesně o měsíc? Nám byly včera 4.měsíce :slight_smile: Ale to je Matýsek šikulka :slight_smile:
Vidíš, ani jsem nenapsala kolik má malá...takže 67cm a 6650g :slight_smile:, psala jsem to jen Petce na fb, kvůli tabulce :slight_smile:
Jinak my máme ještě všechno zakázané,mám jen kojit, ale já stejně malé dávám i kaši, nadávám jí moc, nesnědla by mi to, ale spapá třetinovou dávku a s chutí :slight_smile: Jen jsem zvědavá, jak se pak na mě v půl roce bude tvářit, až jí místo prsa tu flašku přece jen vrazím :grinning:, ale snad už to bude v pohodě, už to bude snad "rozumná" holka :grinning:
Gábi...jsem moc ráda, že je malému lépe a že jsme mohly dobře poradit s tím sprejem do nosíku :slight_smile:
28. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
marti dáváš tu banánovoíu kašičku? kaká Adélka normálně? nezarazilo jí to???
28. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
Holky, ale pro mimčo je právě to zahnutí páteře do Cčka přirozený. I hodně "stylů" nošení to respektuje to zahnutí d "C" to prohnutí páteře vzniká až mnohem později :slight_smile: Proto mně osobně připadá lepší ta autosedačka, než ty židličky, do autosedačky mimi "zapadne" tak, že se mu ta páteř tvaruje právě do toho C...

Prostě si nemyslím, že by to, že je židlička tady psaná až od 6 měsíců bylo jen a jen propagací kojení, tak velkou "moc" to podle mě nemá... :slight_smile:

grabu - my jsme taky tu kaštičku dávali, hlavně teda kvuli srovnání toho bříška... Ale když jsem viděla, jak ho po tom to bříško bolelo, vyprdla jsem se na to a počkáme... I když by se mi hodilo, aby baštil příkrmy co nejdřív a já mohla v klidu do školy bez odstříkanýho mlíka :grinning:
28. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
Jinak moje noc...nevím, co s malou je, ale spí čím dál hůř...usla hezky sama o půl deváte,pak se mi s pláčem vzbudila už ve 2:34, pak v 5:20, to zas jedla hodinu...a pak jsme vstali po 7:30...buď je to tím očkováním, nebo jí taky poleze zub, fakt nevím. A to spávala celou noc :frowning2:
28. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
calli - podle mě to je tím očkováním, nám po něm malej taky stávkoval... a teď ty zuby.... :frowning2: no, ale pujdu ho vzbudit a pujdem na procházku, dokud je jen kolem nuly...
28. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
Miško, tu banánovou měla jen jednou a kakala normálně, ale jak říkám, ona sní jen třetinu toho, co tam píšou, takže jen 40ml vody a lžíce kaše a pak normálně kojím.
28. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
tak u nás je sice -1, ale pořád je hnusný vzduch, tak asi zůstanem doma, i když bych se ráda prošla...
28. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
tak naše mrně sní tak 4 lžičenky kaše a konec :grinning: takže by jí to nic nemělo udělat, táta koupil tu na dobrou noc
,, tak zkusíme snad se vyspíme:(

Peti, každej máem svůj názor a já jsem třeba právě proti nošení dětí v šátkách... každá to vidíme jinak. :wink: ale věř tomu, že ta propagace má hodně velkej vliv na dětské zboží....a pro výrobce :wink:

No za půl hodinky jdeme ven ale musíme počkat až dorazí tatínek
28. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Marti ale to mlíko hami malé jede víc jak ten hiip včera zase vypila myslím 100ml, ale stejně to na spaní nepomohlo :grinning:
já jsem se tak rozškytala a nemůžu to zastavit :grinning:
28. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
Miško, ale nošení v šátku je lepší než klokanky a podobné nosiče. A Peťka má s tvarem páteře pravdu. Taky se miminko nemá nosit zády k tobě, ale vždy čelem, taky kvůli páteři
28. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
¨malá se probrala, tak jdu krmit. papa
28. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
tak já právě nejsem ani pro klokanky... prostě cokoliv v čem se mimi nosí, tak jsem proti tomu :wink: rpsotě dokud nesedí a nedrží páteř, tak mi to připadá jako silná zátěž na páteř. my jsme dostali od švagrovky tu klokanku a malá v tom byla jednou a když sjem viděla, jak se v tom celá kltáí, tak šla klokanka z domu :wink:
Ale Martinko, to je právě to co jsem psala, každá máme svůj názor :wink: :wink: a rozhodně se nechci kvůli tomu hádat nebo tak :slight_smile: a to máš to stejné i s doktory, jen si to vem, jak každá vždy přijdeme s jinou zprávou.
JJ Marti a co očkování já nedočítala doufám, že jste to zvládli bez horeček :wink:
28. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
waci - mně to právě ani nepřipadá, výrobci dětskýho zboží nebudou vázaní modníma trendama a v jejich zájmu je, aby tam napsali, že se to může používat co nejdřív, takže já za tím doporučením až od 6 měsíců vidím přeci jen "něco víc", stejně jako mrněti nenechávám hračky, který mají napsaný, že jsou vhodný od 6 měsíců, nedávala bych ho dřív ani do té židličky, na které má výrobce uvedený, že je až od 6 měsíců, ale jak říkáš, je to každýho věc...
Jinak mně osobně přijdou mnohem horší chodítka, než nošení mrněte v šátku (pokud je ten šátek správně uvázanej).
28. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
no, ten penzionik sa mi tiež páči (ak by sa mi podarilo....)
ale tiež som to pochopila tak, že zrazík zostáva, a k miške by sme vybehli len na opekačku

čo sa týka sedačiek a stoličiek, tie isté stoličky (ten istý výrobca) sú napr u vás uvádzané že od 5. a u nás od 6. mesiaca alebo opačne a niektoré sú aj od 4. mesiaca a videla som aj od narodenia.

A tiež sa prikláňam k názoru že autosedačka je prispôsobená hlavne bezpečnej jazde, že by v nej malo byť mimčo čo najmenej, obzvlášť, keď aj výrobcovia autosedačiek uvádzajú, že sa mám mimčo z nej mimo auta vyberať a nemá v nej byť dlho ak to nie je nevyhnutné.... ale opäť - koľko ľudí, toľko názorov :astonished:

a nám kojo mliečko stačí, a aj tak papáme polievku :grinning: - a vôbec mi to nevadí :wink:

... a miši, povedať si názor neznamená hádanie... :wink: - neskus napísať ano mami :sunglasses: :grinning:
28. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
Miško, malá to zvládá v pohodě, žádná zvýšená teplotka, nic, jen má takovou zatvrdlinku na nožce, tak doufám, že to zmizí, jinak nám nenaočkuje synflorix. Ale jsem zmatená, malá dostane první dávku synflorixu ve 4,5 měsících, takže nemáme šanci do konce 6.měsíce dostat tu třetí a doktorka mi řekla, že to stihnem, tak jsem zmatená :confused:
28. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
miši, teraz pozerám ono to vyzerá ako by si sa hádala ale nee, bolo to myslené na to čo si písala "nechcem sa tu hádať...." tak tak som to myslela, že keď si povieme svoj názor, neznamená to že sa hádame, teda aspoň ja to tak vnímam.

marti, zatvrdlinka je vpoho, to má asi každé mimčo si myslím. Pri prvej bola u nás kratučko a pri druhej trošku dlhšie...mudra by predsa mala vedieť čo hovorí... neboj :wink:
28. led 2010 v 15:01  • Odpověz
Žnaetko, jj já vždycky raději napíšu, že to právě nemyslím ve zlým, že mám jinej názor, abyste si pak nemyslely, že se chci hádfat nebo tak :slight_smile: ono to na tom netu tak někdy může vyznít.

Marti tak to je skvělééééééé. My máme na jedné nožičce trochu bouličku ale je to ta druhá injekce a ona se zatla:( takže to má kvůli tomu

HOLKY už zítra budeme mít náušničky :grinning:
28. led 2010 v 15:24  • Odpověz
Marti to stihnete...musí to být naočkované než je dětem 7 měsíců...takže druhou dostane když jí bude 5,5m a třetí když jí bude 6,5 m a to je dřív než jí bude 7 měsíců :wink: takže neboj...to my to nestíháme a dr. nám jí taky dala zadara...ale s rizikem že to pak doplatíme...no ale myslím že se s ní nějako dohodnu...ona říkala že se pojišťovny cukaj že mysleli 6 měsíců + 30 dnů...ale pediatři berou 7 měsíc jako 7 měsíců + 30 dnů...no tak se v tom pak čert vyznej...ale já na to kašlu...tak to budu muset při nejhorším zaplatit...ale vy to stihnete neboj :wink:
A super že je mal bez teplot...to ten náš hajdalák ne :unamused: ale zase nemá zatvrdlinku...ale dr. říkala že kdyby jí měl že to je normální...tak se o malou neboj
28. led 2010 v 15:31  • Odpověz
damy nehadat se jo, tadyk :grinning: delam si legraci kazdej ma svuj nazor, ja ho radeji obcas nemam sic se mi nad tim nechce premyslet a basta fidly :sweat_smile:

Kika ma taky zatvrdlinku chudinka ale to mela i minule :pensive: beztak je to toho ze to mudra neumi pichat :pensive: :sweat_smile: to su chytra horakyne ze?

zitra je zas patek zas budu uklizet byt :angry: a zitra jde na operaci muj tatinek tak se budu bat :pensive:
28. led 2010 v 15:49  • Odpověz
autor
Ahojte babeny,

pozerám,že tu riešite veľa vecí...

my sme mali noc celkom fajn,sice nemohol spinkať,zaspal o pol9,ale plakal do 22h,museli sme odsávať a dávať kvapky...potom sa zobudil až o 5h,ale plný soplíkov...tak opäť odsávačka,aj o 7h a spali sme až do 9h,dnes si dal už aj polhoďku a 1,5h pooobede,keď som bola preč,takže to kluci spolu zvládli :slight_smile: mne dnes prišiel poštou už aj výmer od sociálky,tak ako to chcú,tak mám všetko a rodičák možem behnúť zajtra vybaviť :slight_smile: prišla mi aj hrázdička a občianka poštou(sa tam sama sebe páčim :grinning: ).

Gábinka,som rada,že Štěpánkovi pomohol sprej,čo poradili babenky,nám nepomáha,ale my to nemám klasickú rýmu,takže preto...snáď to už nebude dlho trvať...inak som dosť smutná,keď sme ho dnes prezliekali,tak som pozerala na očkovanie po TBC a mám pocit,že to má opäť zahnísané :cry: že by tým,že ho stále niečím natieram na tie vyrážky?každopádne mám strach,že to očkovanie zase dobre nedopadne a som už z toho zúfalá...no uvidíme...

Čo sa týka príkrmov...mne sa proste vyskúšaním dokázalo to,že mojmu 8,5kg synovi moje mliečko už nestačí...Keď som mu celý týždeň nedala žiaden príkrm,tak to aj tak vypadalo...spánok naprd cez deň aj v noci,stále u prsa...včera som mu dala zase mrkvičku a na večer kašu a spal opäť ukážkovo-cez deň 2h vkuse a ešte aj 2x30min a v noci tiež super. Nie som proti nim,každé dieťa dozraje na to,kedy už príkrm potrebuje,keď sa prešvihne doba,kedy je správny čas dávať príkrm,tak to može byť potom nepríjemné a odmietať ho dosť dlho...ale samozrejme,že je to len moj názor upravený na základe skúseností mojej maminy(keď dieťa pozerá hltavo na rodičov alebo ľudí,keď papajú a dokonca začne hystericky plakať,tak príkrm je treba vyskúšať a podotýkam,že moja mama robila 27rokov zdravotnú sestru u kojencov)...

Autosedačky versus stoličky...všetko je prisposobené tak,aby to neublížilo miminu,nechanie však mimina v danej veci dlho nesúhlasím,tak ako má byť autosedačka na prevoz v aute,tak aj stolička na papanie má byť len na papanie...sice Samíka nechám občas v kuchyni na chvíľu v stoličke a nejde papať,ale určite to nie sú hodiny...

Klokanky vs.šatky na nosenie...každý má svoj názor a keby bolo tak nebezpečné na zádička,tak by ich nevyrábali v takom hojnom množstve...veď si len spomeňte ako boli naše mimina poskŕčané v brušku...a keby sme mali robiť všetko tak,ako niekto povie,tak do dnešného dňa naše deti ani nenosíme na rukách,len by ležali na chrbátiku,lebo keby sme ich mali zobrať na ruky,tak im ničíme chrbátik...takže asi tak...

a k chodítkam...doma ho mám od kamarátky,možno tam Samíka dáme,možno nebude potreba,rozhodne si nemyslím,že je to tak nebezpečné a zlé ako začali teraz kritizovať a robiť "výskumy"...predtým to bolo bežne používané a nemyslím,že všetci ľudia tým majú zničený chrbát...

Mám pocit,že sa v dnešnej dobe proste všetko prehnane rieši,proste sa našli ľudia,ktorý začali robiť takéto veci(skúmať od A-Z) všetko,čo bolo kedysi používané a keď dieťa malo poškodený chrbát,tak to prisúdili danej veci(klokanka,chodítko,neposadzovať skor ako bude štvornožkovať,...)

Takže to sú moje názory. Rozhodne svojho syna nadovšetko milujem a nemyslím,že mu nejako ubližujem. Len sa proste nestotožňujem s určitými názormi na veci,ktoré nejaký odborníci kritizujú a poukazujú za nevhodné...
28. led 2010 v 15:51  • Odpověz
Luci ty jsi to krásně shrnula :grinning:
28. led 2010 v 16:01  • Odpověz
Luci no krásně si to napsala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Luci - parádní shrnutí :slight_smile:

Jen k těm chodítkům, já nemám ani tak strach o záda malýho... Skolioza atd. jsou částečně ovlivněný i genetikou a manža má křivý záda jak něco, takže pokud to malej po něm zdědil, těžko to nějak razantně ovlivním, mně tam jde spíš o to, že bych měla strach, že v tom malej vivine větší rychlost, než zvládne "uřídit" tím, že to má ty kolečka a do něčeho narazí a něco se mu stane... Přece jen, až začne ťapat, tak se nerozběhne na takovou rychlost, jakou jsou mimča schopný vyvinout v tom chodítku... Ale jasný, že když se používá s mírou, asi to mrněti neublíží...
28. led 2010 v 16:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.