• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Tak jsem volala doktorce, že má malá i kašlík, tak jsem ještě musela do lékárny pro sirupek, no, když se to nezlepší, tak k doktorce...tak nevím, jestli dostanem příští úterý ten synflorix :frowning2:
Luci, krásná kuchyně :slight_smile: To my snad v životě na takovou kuchyň mít nebudem :grinning:
1. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
Luci ono to tak stojí. Říká se, že kuchyň stojí 10% z celkové ceny bytu - to já bych měla kuchyń jak na zámku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Drahé to není když píšeš co tam je všechno za skříňky. My měli od Koryny cca 5 skříněk + skříň na lednici za 30 tisíc. To jsme jen dokupovali část kuchyně. :slight_smile:
1. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
calli to je mi líto :( Lůca taky pokašlává, ale není to nic hrozného. Spíš když jí dám na bříško nebo když pláče.
1. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
autor
Gábinka,no to je fakt na palicu,sa už musím smiať,ako si to tí naši dvaja kluci vždycky spolu naplánujú...ono ich asi fakt trápia tie zúbky,ale už to neriešim,keď dokážu spať tak krásne celú noc a zrazu spávajú tak zle,tak to má asi nejakú príčinu...neboj,ja som tiež niekedy protivná a už som aj zvýšila hlas na Samka,ale ono nespať a potom ešte celý deň počúvať kňúranie je na palicu a čo sa divíme,že to chlapi občas nechápu...v tomto mám ale s Liborom jasno,cvičíme Samíka spolu,keď mám zlú náladu a náhodou sa niečo nevhodne opýta,tak to pochopí a je to. je to náš syn a keď ho naučíme spať ako sa má,tak sa potom vyspíme už obaja :slight_smile: :wink:

Ma napadlo,že sa Janka pýtala,či to plakanie a vstávanie Samíka cez noc Libora neruší...Jani to je jasné,že ruší,ale sme proste za jedno a aj keď sa moc nevyspí,podporuje ma,keď ho nechám proste vyplakať a neberiem ho hneď ako zakňučí,fakt to chápe,že keď ho to nenaučíme teraz,potom už bude neskoro. A to Libor vstáva niekedy na 6.00 niekedy na 7hod,takže u vás by to mal Jirka taktiež pochopiť a podporiť ťa.

Kači,my sa tu sťažujeme a ty to vstávanie Lucinky berieš OK,ešte napíšeš,že sa aj vyspíš :grinning: no hlad može mať,už budú mať polroka...dávaš jej teda na noc niečo a zeleninku si ešte cez deň neskúšala? Lebo ak vydrží cez deň dlhšie bez jedla,tak aj v noci by mohla a budí sa preto,lebo to má zvyk...no je to ťažké zistiť,čo?

Žanetka,tiež máš moj obdiv,ja by som už bola slušne vytočená a kašlala na to.

Inak Miška,včera som si dala to psyllium na ráno,cez deň som aj normálne jedla a dnes som sa odvážila a mám 2,5kg menej :astonished: je to možné?že by som fakt to trávenie mala tak zlé a toto pomohlo(vyčisti črevá,nie som nafúknutá a pod.)
1. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
Kačí děkuju za pochvalu fotečky...sem ráda že máme konečně nějakou společnou:slight_smile:

Kačí a co Lůca s rýmičkou...už dobrý?
To Štěpula se Samíkem asi prostě musej mít všechno stejný tak asi i Štěpán čeká až to bude mít Samík dobrý a pak si řekne asi taky dost:slight_smile: Jinak ten zoubek potvůrka pořád nevylezl...alemá chuděrka ty dásínka úplně červený...takže už doufám každým dnem...ale pořád ho nevidím...ale sem možná jen slepá...on si tam nedá moc šáhnout...

Luci my tu kuchyň máme od Jamallu...není to nějaká vyhlášená značka nábytku...ale můj taťka se zná s majitelem a tak nám udělal trochu slevu a i spotřebiče nám prodal jen za nákupku a nic si na tom nepřirazil...takže to nakonec vyšlo na 117 000Kč i se spotřebičema...původní cena byla okolo 170 000 :wink: jinak ten stůl a židle máme taky od nich do barvy...ale už bych si nikdy nedala na stůl sklo...je to nepraktické...jednak když položíš hrneček tak je to rána jak z děla a pořád je to upatlané...ale to je jen můj názor...někdo je zastánce skla, tak ať si ho má...já už bych nechtěla...naopak na těch 3 skřínkách sem ráda že je mám skleněný, protože to trochu rozbilo ten dojem velký jednolitý kuchyně a vypadá to docela dobře...no a dřez v rohu máme protože jinam dát nešel, ale já sem ho tam i chtěla...ale kdybych tam měla v kuchyni okno tak si ho dám taky pod okno :wink:

Marti to je mi líto že je Adélce pořád tak zle...snad to brzo přejde..my měli kašlík 3 dny a už je to dobrý...dr. mi řekla že to je tím jak mu ty soplíky stékají do krku...ale to by si slyšela jestli to je jen tím že to vykašlává a nebo fakt kašel kterej chrčí...tak ať jí je brzo líp, prdelce malý :wink:
1. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Luci já sem si taky říkala jestli to není nějakej ten spurt...protože Štěpula teď vyžahne 210ml mlíka a to nikdy nevypil před tím...a to vypadá že by si klidně dal ještě...a to normálně jedl min po 3 h a teď po dvou začne kňučet a po 2,5 mu musím dát protože už bulí hlady...tak asi i to...no je toho prostě hodně naráz...tak kdo se v tom má vyznat...navíc sme mu teď nedávali tu kaši na noc protože se mi zdálo že ho to zahleňuje ještě víc...ale dneska už mu jí zase dám, protože on v noci má taky fakt hlad...taky tahá jako blázen.
1. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
autor
Marti,teda,snáď to Adélke prejde,aký sirup ste kúpili?mám pocit,že nám pomohol ten Hedelix.

Kačko,no práve,sme s Libim čakali o mnoho vyššiu cenu,ono najdrahší aj tak bude ten technistone na tú pracovnú dosku,ešte by som to chcela po tých stenách,ale to by už bol mazec...na tom sa dá aj porcovať ryba a nič sa tomu nestane,skoro bezúdržbové...je to tak,kuchyňa a kúpeľna človeka výjde v celkovom rozpočte najviac...ale čo,nebudeme to predsa robiť na pár rokov,nie?takže keď to človek urobí teraz poriadne,tak má pokoj. Inak odporúčam,ak ste si všimli,vedľa varnej dosky mám takú malú skrinku-15cm.budem tam mať všetky potrebné veci na varenie-myslím olej,koreničky a pod.,fakt praktická vec.
Kači,na dlžku má 4m,na šírku 3,za tým celkom veĺká tá špíz,ale mne úplne stačí. Vy budete mať určite väčšiu,keby sme stavali vlastný dom,tak mám kuchyňu jak obývak s kuchyńou dohromady :grinning:
1. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
Jo ale Luci to sem ještě chtěla říct...že když tu byl truhlář kvůli vestavěný skříni a posteli...tak se nás ptal na kolik nás vyšla ta kuchyň a řek že on by ám udělal stejnou za polovičku...takže by možná nebylo od věci se někde poptat truhláře za kolik by takovou udělal...no ten náš byl truhlář z vysočiny ne z Prahy...ale i tak..myslím že by se nějakej našel, a udělal to levněji...jde zase o to za jak dlouho...jo a tu barvu oni uměj udělat jakoukoli...to se nemusíš bát :wink:
1. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
autor
Gábi,sa tu rehocem,lebo to,čo píšeš o Štěpánkovi,je ako cez kopírak u Samíka :grinning: no okolo toho pol roku býva tiež spurt,tak čakám,či to nie je ono...pretože aby sa takto najedol a za 3hoďky už reval hrozným hladom,mi príde divné :astonished: takže ešte aj to jedenie si nejako dohodli,ma z nich picne :grinning: až nám vyrastú,tak to budú spolu robiť lumpárne :grinning: :grinning: :grinning: už to vidím :grinning:

Tiež chcem tie horné skrinky mať z toho pieskového skla,ona tam pani sice fukla takto,ale aj tak to chcem inak,nemala tam v tom programe takté skrinky,práve preto,ako píšeš,že to urobí iný pohľad na tú kuchyňu. Stol chceme bez skla v strede,sice to je pekné designovo,ale z tej praktickej stránky to nie je nič moc...Ono Gábi sa hovorí,že až na tretí krát si človek postaví dom bez chybičiek :slight_smile: v tých predošlých dvoch vychytá muchy a ten tretí stojí za to :grinning: :grinning: :grinning: haha,to by sme museli byť milionárky,že?
Jamall poznám,náhodou pekné veci,keby sme mali takú možnosť,tak tiež využijeme,ale nám nemá kto dať zľavu,takže si musíme nejako poradiť :pensive: a nechcem zase nejakú kuchyňu za pár tisíc,aby za pár rokov bola zničená...
1. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
No já jí dávám na noc tu kaši, včera jí zblajzla skoro celou, ještě se napije z prsa a stejně se budí. Tak já nevím ..... Je to potvora :grinning: Já se ale fakt docela vyspím, ale ráda bych to už ukočírovala na jedno kojení v noci. Nechám to asi na ten půl rok, pak bude tvrdá škola :slight_smile:

Luci to máte hezkou kuchyň, tak to ta cena odpovídá. :slight_smile:

Gábi Lůca to měla jeden den a teď jí má jen malinko. Spíš taková rýma nerýma. Není úplně fit, ale nemocná taky ne :slight_smile:
1. únor 2010 ve 13:50  • Odpověz
autor
Gábi,no veď práve,tiež máme jeden typ na truhláře z Moravy,robil kuchyňu Liborovej mame aj segre a sú pekné,takže uvidíme,koľko by za to chcel on. Ono predsa len,keď si to dá človek robiť takejto firme,tak v tej cene je už aj "značka" firmy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak uvidíme ako to nakoniec dopadne,samozrejme,že by som bola rada,keby sme ušetrili,keď vidím,čo všetko bude potreba a koľko to stojí,tak je mi zle...len blbý kotol so zásobníkom výjde tak za 40-50tis.Kč,chceli by sme aj 4solárne panely...no mať tak niekoho v stavebníctve,že to zoženie bez DPH,tak by bolo super...
Akú máte podlahu doma?koľko vás celkovo vyšla?
Kačko,vy ste už premýšĺali akú si dáte do domčeku?

Kači,som si tiež povedala,že za pár dní bude mať Samík polroka a budeme ho učiť spať celú noc,kojenie až k ránu...začnú príkrmy a večer kaše,tak by ich to malo už lepšie zasýtiť.

Čo to plávanie babenky?
1. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
Luci to je jasné...do kuchyně se hold musí investovat aby byla co k čemu :wink: ale stojí to za to :wink: mě akorát na tý naší vadí že sem si blbě naplánovala dole jednu skříňku a teď ji otvírám proti sobě...no nevím čím sem přemýšlela...asi kolenem :grinning: ale co...jak říkáš...příště už bych jí udělala zase trochu jinak...už mám naplánované až děti odrostou a budou mít po škole a nebudu je muset živit že si udělám jinou...s ostrůvkem s digestoří uprostřed, bez stolu, jen barovej pultík a dvě židle...a jen jednoduchou ale účelnou:slight_smile: No to sou plány co...říkám děti a přitom mám jen jedno a až budu předělávat kuchyň bude všechno milionkrát jinak...ale člověk má mít sny že :grinning: :grinning: :grinning:

Luci no já se právě obávám že ti naši uličníci budou v tom bratříčkování pokračovat a budou to lumpárny jedna radost...jen počkej až začnou chodit...to bude radosti:slight_smile:
Štěpula se mi vzbudil protože na ulici ječelo něčí dítě...ale nebrečel tak sem pro něj hned nešla a zase usnul...tak mám radost že je ještě chvilka bez kňourání...je mi ho fakt líto jak je celej takovej bolavej chůďátko malý...ale zoubek vyroste..hladík přejde a rýmička zmizí a zase to bude moje usměvavý miminko co spinká celou noc :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
Luci vůbec nevím - zkusíme asi víc studií a uvidíme kde to jak vyjde a kde se nám co bude líbit. Teď musíme vyřešit sanitu, dlaždičky do koupelny, podlahu, dveře. Takže na kuchyň teď není ještě čas :slight_smile:

Já na plavání psala, že beru to pondělí :slight_smile:
1. únor 2010 ve 14:01  • Odpověz
To plavání holky čekala sem do dneška jestli se mi ozvou z toho druhýho odkazu a neozvali...tak asi vememe ten první ne...v to ponděli dopoledne? co říkáte? musím tam zavolat a nahlásit nás a jména a data narození miminek...jinak snad zatím nic...nebo se jich mám ještě na něco zeptat? říkala sem si že se musím poptat jak to je s cenou..jestli bude stejná jao teď...a v kolik přesně hodin to bude a jak to probíhá s platbou a kdy máme přijít na první lekci jestli mi pak dají nějak vědět nebo jak se to řeší organizačně...ale jinak mě nic nenapadá...co vás?
1. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
autor
Gábi,tak ostruvek som si moc priala,s varnou doskou a digestorom,ale bohužiaľ do tohto priestoru by sa nevošiel :frowning2: no snáď si tiež raz urobím takú,kde budú moje predstavy bez obmedzenia :grinning: no veď,dieťa máme zatiaĺ len jedno,až príde druhé,tak budeme rozmýšľať zase inak :slight_smile: ale sny je mať potreba,keby neboli,život by za to nestál...aj Samík to tak robí,preberie sa,pozriem naňho,chvíľu sa prekrúca a pozriem,už zase spí...to sú fakt komedianti :grinning:
1. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
autor
Kačko,práve som sa pýtala na podlahu,či už máte nejakú predstavu :slight_smile:

Gábi,super,ten pondelok tiež beriem,od kedy by to začínalo,keby to išlo,tak by sme mohli až na nejakú 10-11h,predsa len,kým sa tam dostanem ja,tak to by som musela o 7h z domu...opýtaj sa aj na tú cenu,čo všetko je potrebné si priniesť,kde sa dajú deti prezliekať a či tam majú miestnosť na aklimatizovanie,aby sme s nimi hneď po kúpaní nemuseli preč,von. Ďakujem :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
Tak super:slight_smile: sme nahlášený a někdy v březnu mi pošlou podklady pro platby, napíšou všechny detaily co a jak bude probíhat...v dubnu by teda měl začínat kurzík a dají nám vědět. Řekla sem taky že bysme chtěli na 10-11h a říkala že na 11 už soutam nějaký děti nahlášený ale na 10h není problém a že si to pak stejně ještě budeme upřesňovat :wink: Jinak je tam prý hned vedle toho bazénku taková malá kavárnička jen pro rodiče s dětma kde si my můžeme dát kafčo, mají tam krmící židličky pro děti a můžeme tam být jak dlouho chceme...cena bude prý zhruba stejná ale to mi teď nedokázala říct...jinak říkala že bysme se vešli i teď do toho začínajícího kurzu kdyby sme chtěli ale já sem jí říkala že je teď ještě asi brzo a že bysme radši až na jaře až bude teplejc :wink: takže mi dá někdy v tom březnu vědět a pak vám přepošlu všechny informace:slight_smile: paní byla mooooc milounká...tak doufám že sou tam takový všichni:slight_smile:
1. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
Luci my máme všude plovoučky...nemáme dřevěný ale máme hodně kvalitní lamino, tkaže sou dobrý, nekloužou, není slyšet jak nahoře někdo dupe...ale teď bych už asi taky volila něco jinýho...kvůli malýmu aby to bylo teplejší...ale koberec bych zase v žádným případě nechtěla...brácha si teď dával lino...ale to taky nevím...no já v tomhle asi neumím moc poradit, protože ty technologie se tak rychle vyvíjej a já už sem se o to 3 roky nezajímalatak třea Kačka poradí líp, když to budou teď taky zařizovat :wink:
1. únor 2010 ve 14:27  • Odpověz
Ty jo, tak to už se strašně těšíííííííííííííííííím :slight_smile: No Lůca bude mít na konci března poslední hexu, takže nám se to od dubna hodí :slight_smile:

Luci co vy s tou hexou? No podlahu ještě vybranou nemáme, ale vybrala jsem si dveře - no bohužel z toho nejdražšího katalogu, tak čekáme, na kolik je nacení. :slight_smile:
1. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
autor
Gábiiii,ty si šikulka,že si to tak zariadila :dizzy_face: som o tom hovorila Libimu a on,že to až v dubnu budete chodit??? :fearful: tak som mu to vysvetlila,že to bude lepšie,dovtedy skúsim ešte niečo vymyslieť,aby sme neboli doma. Idem pozrieť to cvičenie s hlídaním deti,aj to by bolo fajn,hoďka by sa dala zvládnuť,nie? :grinning:

No segra má práve doma všade drevenú podlahu a povedala,že by už nechcela...otec ju presvedčil,že nech si kúpia tú,že im na ňu priloží...ale teraz vidí,aká už je za tých pár mesiacov,čo tam bývajú,zničená :confused: no ja sa tomu tiež nerozumiem,Libor hovoril o nejakej laminátovej drevenej,ktorá sa dá brúsiť a pod,neviem,či som nenapísala kravinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: tiež doma koberce nechceme,max.do detského pokoja nejaký malý,kde sa budú hrať,ale inak nie. teraz ma napadlo,že aj schody budeme musieť riešiť... :rolling_eyes: toho teda je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
Luci já si to taky nepamatuju :slight_smile: Vždycky to s Radkem řešíme a já to pak zase zapomenu. :( Musíme to ale začít plně řešit - musí nám nacenit rozpočet, tak abychom věděli co chceme. Já chci koberce do děcáků, jinak taky všude podlaha. Máme v celém baráku podlahové topení, tak to musíme asi taky brát v úvahu.
1. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz
Luci schody máme z masívu...celodřevěnné a sem spokojená :wink: a dřevěnou podlahu bych taky nechtěla...je to sice teplejší o něco než ta naše...ale kamarádi jí mají...stála je hoooodně - tolik bych za podlahu nikdy nedala- a už jí mají celou podrápanou...je fakt že se to dá vždycky přebrousit...ale to by museli dělat každej měsíc aby to vypadalo hezky...protože tam ani s židlí nebo křeslem nemůžou pohnout aby hned nebyla rejha...takže já mám sice dřevo ráda...ale na podlahu neee
1. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
Kačí to je super že máte podlahové topení...my ho máme jen v koupelnách a teda brala bych ho klidně i na chodbě...tam je vždycky zima...my máme jinak krb a ten vytopí všechny místnosti...takže my ničím jiným netopíme :wink: navíc máme výhřevný sousedy takže tady teplo nikam neuniká tak já třeba zatápím až odpoledne a dopoledne není třeba...takže to ja na pár polínek denně a neutratíme majlant za elektriku...třeba sousedi co nemají krb...protopí dvakrát toliklektriky než my...ale my to máme malinkej baráček a je to vytopený hned :wink:
1. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz
autor
Kačko,si predstav,že dr hovorila,keď už bude rýma OK,tak mám dať vedieť,že by naočkovala aj Prevenar. Ja sa ale bojím,som písala,že mu to po tom tbc zase nejako divne naskočilo,nepáči sa mi to...mažem to tým levandulovým,čo poradila Miška,ale zatiaĺ nevidím rozdiel...som z toho už nešťastná...zbavíme sa rýmy a neonaočkuje,lebo to nie je OK,predtým to bola Ok,ale zase nabehla rýma...

Inak som trdlo,bola som sa v piatok pýtať v Babyparku na Zličíne na autosedačky...Zuzi,takže mám už aj ja rady a skúsenosti a je naozaj vidieť,že čo predajca,to názor,ale táto pani mi prišla nezaujatá na značku. Povedala,na čo by sme mali pozerať pri hľadaní autosedačky...

Skúšali sme typy Maxi Cosi Tobi(tú,čo mám vybranú),Romer Kinga,Concord Ultimax,Maxi Cosi Priori XP,Recaro.
V žiadnom prípade nemá ísť dieťa do väčšej autosedačky,kým samo nesedí!!!hneď sa pozrela na Samíka,opýtala sa koľko má a povedala,že aj keď je veľký a vajíčko už nie je asi moc najpohodlnejšie,ale pokiaľ v ňom extrémne neplače,tak mať stále vajíčko,že aj keď nožičky trčia,hlavná je hlavička,aby nevytŕčala...že pri náraze by si zlomil"len nožičky",kdežto keby bol už vo väčšej v smere jazdy,sám nesedel,tak pri náraze by si mohol zlomiť väzy!!!!neodporúča kupovať autosedačku 9-36kg.čiže spojenie dvoch tried v jednej,preto v testoch sú vyhodnotené takéto sedačky ako málo bezpečné,pretože aby každá časť tej sedačky mohla byť spojená v jednu,tak musia byť ubrané nejaké veci...
Römer je preto hodnotený najlepšie,lebo vankúšik,ktorý ma na hlavičku,sa nedá vybrať,na obrázku to šedé:
http://www.babypark.cz/autosedacka-romer-king-plus-high-line
podľa tej opierky na hlavičku sú hodnotené bezpečnostné prvky autosedačiek,ale že na druhej strane si nevie predstaviť,ako v takejto sedačke je pripútané 2-3ročné dieťa,ktoré je zvedavé,ale doslova sa nemože hýbať,lebo je ten vankúšik naozaj na pevno...takže keby to bola čisto obchodník tá pani,vnúti,presvedčí na autosedačku za 9tis.Kč
Maxi Cosi Tobi Samkovi najlepšie sadla,krásne mu obalila telíčko,keď sa správne zapnú pasy,tak sa pasy vyplnia na ukazovateli do zelena...do všetkých sme ho vyskúšali,takže najlepšie tak vyberiete autosedačku,až keď do nej posadíte dieťa,musí mu sadnúť ako uliata!!! čo sa týka polohovania,aj keď píšu,že sa dá niektorá dať až do 7poloh,tak to sú také polohy,že najviac to ide max.do poloľahu,ja to píšem len preto,lebo som si myslela,že by to išlo až do ľahu :sweat_smile:
Zuzi,nechápem ako sa mohla tá Tobi v pripútanom sedadle tak pohnúť,tiež sme to skúšali,aj Libor vlastnou silou a nepohla sa...Tobi mi príde pohodlnejšia a zároveň dosť bezpečná.
http://www.babypark.cz/autosedacka-maxi-cosi-tobi
A autosedačka s isofixom neznamená max.bezpečnosť!!!
Určite sa oplatí investovať,kvoli bezpečiu,v tomto prípade mne naozaj príde,že čím lacnejšia,tým menej bezpečnejšia,vidieť to na materiály,vypolstrovaní,pásoch,...
1. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
My máme právě podlahovku všude a už se na to moc těším. Teď když sedím na zemi u Lucinky, tak mě studí zadek a musím pořád shánět polštářek pod zadek. A krb máme taky naprojektovaný a už se u něj vidím s houpacím křeslem, knížkou a výhledem na zahradu :slight_smile:
1. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
autor
Toľko moje poznatky k autosedčkám...

Gábi,presne tak,moja segra má s drevenou podlahou tiež také skúsenosti,stála také nehorázne peniaze,ale je hneď zničená,museli by sa o ňu mesačne tak starať,aby stále dobre vypadala...

Podlahové topenie tiež chceme,nie ale všade,to sme potom asi platili každý rok veľké poplatky,nedoplatky...majiteľ,čo nám prenajíma tentobyt,tak má v dome všade podlahové a povedal,že pomaly zarába len naň,veľa proste platia,ale to záleží samozrejme od typu a iných vecí.ale čakáme na ceny od firiem,čo sme poslali poptávky,podľa toho sa rozhodneme. Budeme mať tiež krb,tak aj to sa ráta...

Kači,chápem,u nás to tiež tak je,ale teraz sme si povedali,že to proste už musíme riešiť a nie len to prebrať medzi rečou a zase nič..preto si toho už aj dosť píšeme,čo kde a ako...dvere máme tiež vybrané,neboj,mne sa tiež páčia veci,ktoré keď pozrieme ceny,tak sa mi prevracajú oči... :astonished:
1. únor 2010 v 15:01  • Odpověz
autor
Kačko,tak tak nejako sa už vidím aj ja,akurát ešte dvojka červeného v ruke :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
My budeme mít na topení vrty, ale i tak to sežere nějakou elektriku. Já tomu moc nerozumím :slight_smile: Radek mi to pořád vysvětluje, ale upřímně to hodně nechávám na něm . Na mně bude vybavení :slight_smile:

Luci super k těm sedačkám, díky :wink:

Jinak já si prostě nemůžu pomoc, ale ty dražší věci jsou fakt pěkný. Hlavně je na nich na první pohled vidět, že to není šunt. Když se pak k někomu přijdeš podívat do novostavby a ony se mu už klíží dveře, tak to o něčem svědčí ...............
1. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
Až přestanu kojit, tak dám celou lahev nějakého dobrého vínka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Zatím bez krbu :grinning:
1. únor 2010 v 15:14  • Odpověz
autor
Kačko,vidím to nejak podobne...ono sice nie všetky drahé veci zodpovedajú aj kvalite primeranej cene,ale to treba proste vedieť rozoznať a naozaj kvalitu vidieť už od pohľadu. Preto sme si povedali,že radšej budeme mať drahšie veci,ale kvalitné a ušetríme inde...tak,tak,ja tiež takéto veci nechávam na Liborovi,sa tomu tiež moc nerozumiem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale celkovo sa to snažíme riešiť spolu,tiež tomu sice nerozumiem,ale Libor mi to vysvetlí vždy tak,aby som to pochopila :slight_smile: on je celkovo iný,jeho bude baviť aj nakupovanie vybavenia :grinning:

Idem robiť plnené tortily,máte nejaký odskúšaný recept na plnku dovnútra?
1. únor 2010 v 15:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.