• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
ale vieš čo, gabi, možno jej tú 2 predsa len už dám, dík že si to vôbec načala - túto tému. Dám jej to len na porovnanie, že ako jej to pôjde ..... lebo zachvíľku bude papať na obed už len polievočku bez môjho mliečka a na desiatu ju chcem stihnúť naučiť na ovocíčko, ale ráno keď vstane, tak bude mať ráno už mliečko z fľašky..,.tak nech to má jednoduchšie....
4. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz
už vím co to je, na to jsme se koukala taky na vánoce a ještě na takovou tu chobotnici. Ste měli říct rovnou, že je to slon od LAMAZE :grinning: musíte na mě teď polopaticky, jelikož mám místo mozku z mlíka kostku :grinning:
4. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz
sloník je fajn, slon je najobľúbenejšou hračkou mojej laurinky - už od malička. Nemyslím od lamaze - má dvoch, takých iných, bez zvuku, ale má ich veľmi rada oboch. Jeden má kadejaké hrkálky, druhý šuštiace ušká a na nich malinke šnuročky s uzlíkami ako aj na chvostíku. Vie sa s tým krásne zahrať :slight_smile:
4. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
No tak já mu teda nechám zatím 2 a časem přejdu na 3...sem si říkala že by to asi byl moc velkej skok...
Jaji ale to si měla vidět...jak mu to z té 2 jelo...on se mi občas u té flašky vztekal že mu to neteče a mě to nedošlo...sem fakt tydýt...ale když sem mu dala 2 tak to měl vyžahnutý během chvilky a byl spokojenej...

Péťo to je super cena za 500...to bych taky brala :wink:
4. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
Já sem si totiž myslela že je jen 1 a 2...tak sem si myslela že ta 1 je tak do půlroku a tak sem to ani neřešila...až Lucinka mě upozornila že je víc velikostí...no sem fakt trdlo...ach jo...já dycky něco takovýho zanedbám a pak si to vyčítám...si někdy připadám jako blbec...navíc se mi teď chce bulet...tak pardon...sem asi hrozná matka...nebo aspoň to co mi před chvílí řek Jára tak vyznělo... :cry:
4. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
co ti gábi řekl a nejsi blbec. NIc si z toho nedělej, já jsem včera ořvala to že jsem tady napsala to slovo aniž bych věděla, že je to sprosté na slovensku, prostě jsem trdlo, kvůli takové blbosti brečet. ale asi to fakt dělá už ta zima a depka..
4. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
a Gábi, koukej jednička je pro narozená miminka a pro děti kojené :wink:
Dvojka je pomalu tekoucí a také se dá pro koejné děti , trojka je středně tekoucí a čtverka rychle tekoucí, - tyhle dvě velikosti už doporučují pro nekojené děti. Šla jsem zahrabat do věcí s letákama a našla jsem celou knížečku kde jsou různé firmy a je tam i avent. takže to není tak že když mimi už má 3 měsíce, tak mu musíš šupnout savičku 3 :wink: takže klid kočenko :wink:

já ti řeknu co jsme provedli my dva s manželem a pak si můžeš porovnat kdo je fakt hloupej rodič jo?
Nám se zoují nechtěla jaksi vlézt už fo vajíčka autosedačky a mně to nešlo pořád na rozum. Minulej týden jsme jeli v pátek na ty náušničky a kamarádčina holčička v té jejich autosedačce vajíčku seděla tak jaksi krásně, prostě jí nečouhala prdelka nahoru, mohli ju i krásně zapnout a všehcno a já měla problém mezi těma nožkama jí to zapnout. kamarádka se divila, že malé tak moc čouhají nožičky, no nedalo nám to s manželem doma, jsme studovali. vytáhli jsme i návod a nakonec jsme zjistili, že my dva blbouni jsme tam stále měli vložku pro novorozence, jenže nás nikdo nepoučil, když jsme ji dostali a tak jsme nevědlěi, že se to dá vydělat a že se to má vydělat. takže jsme Zoujinku trápili, proto mi plakala v autě i v autosedačce, teď už je tam spokojená :slight_smile:ale vem si jak jsme oba hloupí :wink:
4. únor 2010 v 15:14  • Odpověz
Jé Peti to je skvělej obchod mají i krmivo pro naše zvířátka :grinning:
4. únor 2010 v 15:19  • Odpověz
Míšo Jára mi řekl že ať si do té lékárny zajedu sama že beztak koupí zase něco špatně a budu mu nadávat...tak sem mu řekla že mu pošlu odkazy a přesně napíšu co chci a že to nemůže poplést a on mi řekl že se jen vymlouvám abych nemusela nikam jet...tak sem mu řekla že se nevymlouvám že ale nechci tahat Štěpána ven do lékárny když má pořád tu rýmu a že je tu -3 a že on to má vedle práce tak mu to nic neudělá a on mi řekl že je Štěpán stejně nemocnej proto že je pořád zalezlej doma a že pak ho ofoukne a je hned nemocnej...tak to mě dostalo...já s ním chodím každý den ven když se dá a teď sme doma jen proto že měl tu rýmu fakt docela velkou a nechtěla sem aby ještě víc nastydnul...a on na mě takhle...tak mě naštval....bych pro Štěpána udělala první poslední a on mě takhle obviní že za to můžu já že je nemocnej...tak mě to je líto :frowning2: ale co tak já si tam zajedu no...když má takovej problém...
On mi pak napsal že to tak nemyslel...ale řekl to...tak si to asi myslel...tak mě to mrzí:frowning2:

A vy nejste hloupí...jen ste si toho nevšimli...to se stává...hlavně že je Zouinka už spokojená :wink:
4. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
Míšo díky s těma savičkama...moc si mi pomohla :wink: nechám mu teda zatím jen tu 2 :wink: dokud budu i kojit tak mu to snad stačí a pak přejdeme na 3 :slight_smile:
4. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
Gábi to chápu, to by mě taky Zdeněk naštavl, kdyby mi to řekl. Ty za to přeci nemůžeš, že má Štěpulka rýmu:( Ale pokud se ti omluvil v sms tak to tak asi nemyslela, třeba měl nějakej problém v práci... Ale vidím, že uvažuješ stejěn, můj muž taky má úproblémy, že koupí něco špatně, tak já mu to posílám o práce v mailu i s ovrázkem a pak se už nemůže vymlouvat.

No ale vem si jak jsme ji tam trápili, teď už nám nožičky čouhají jen trochu :grinning:
4. únor 2010 v 15:33  • Odpověz
Mě se Štěpán vejde do autosedačky pořád i s tím zimním vakem od Emitexu...sice je tam taky jak sardinka...ale má tam teploučko :wink:
4. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
Ahoj holky,

ani se nesnažím dočítat pře to bych tu seděla min.do půlnoci :grinning:

Gabu jen čtu co manža..to teda od něj pěkné nebylo :rolling_eyes: Já kolikrát ani s Janičkou ven nejdu..když je hnusně tak sme doma..

Jinak se máme dobře..zoubky ještě nemáme.
Malá nechce moc papat zeleninku..pořád je to boj :sweat_smile:

No a za dva dny má půl roku :dizzy_face: Mazec :astonished: :grinning:
4. únor 2010 v 15:36  •  3 děti  • Odpověz
miška, ty si blázonko !!!!!!!!!!!!!!!!!
prečo si to oplakala - čo si šiši. Takto keď reaguješ, tak sa ti budem báť čokoľvek napísať :cry: . Naopak, mohla si byť pyšná na to, že som hneď uhádla, že to u vás znamená niečo iné ako u nás !!!!!!!!!!!!

miši a dik za informácie, vďaka tebe viem, že dvojku môžem vpohode dať aj keď kojim a UM nedávam :slight_smile:

autosedačka má vložku pre novorodencov :astonished: :astonished: to idem pozrieť, nám tam tiež lefdva vleze už nejaký ten čas nožičky trčia, ale hlavinka nee, tá viem že trčať nesmie

gabi, máš právo byť na járu naštvaná :angry: , aj mňa poráve naštval :angry:
4. únor 2010 v 15:39  • Odpověz
ahoj neboj ona se do zeleninky pustí.

Holky já vám něco řeknu, ale doufám, že mě neodsoudíte :sweat_smile: my malé koupili takový ty sušenky od půl roku sunarka se myslím jmenují já jsem včera přestěhovávala věci do linky, vyhradila jsem si jednu poličku a tak jsem byla zvědavá jak ty sunarky chutnají.tak jsem je rozdělala a ochutnala a moje Zoujinka jak viděla že něco jím, tak začala mlaskat na prázdno, tak jsem jí jednu dala do ručičky, no holky ta se na to vrhla jakoby tejden nejedla a jak ji spapala tak začala ječet, že chce ještě, NO už jsem ji nedala, ale fakt jí moc chutnala a mně taky :sweat_smile: vím, že bych jí ju ještě asi neměla dávat, ale fakt jen ochutnala, já jsem hrozná matka, sem tam když vařím zeleninku a nesolím to, tak jí dám na ochutnání na špičku lžičky, holky mi budeme mít asi všežravca, jelikož ona sní vše všechno jí moc chutná.
4. únor 2010 v 15:41  • Odpověz
Jj Žanetko, normálně bych to neobrečela, ale říkám ti, že v poslední době mám už asi fakt tím počasím takovou depku. Takže mě rozbrečí každá blbost.
JJ vajca většinou mají vložku pro novorozence prej. My měli takovej půl váleček pod zadečkem a na tom bylo takové ještě nevím jak popsat no kus vyztužené látky a to na tom bylo položené asi aby to nšlo moc vidět a to se má právě oddělat :grinning: no ještzě že k tomu byl návod jinak bych nevěděla, že tam nějakej váleček je
4. únor 2010 v 15:46  • Odpověz
Holky tak já jedu do té lékárny nebo se asi ničeho nedočkám...ještě že dneska Jára příjde až v noci...páč má svůj volejbal...jinak by to byl dost blbej večer a na to nemám náladu...tak snad budou mít v lékárně všechno co potřebuju...my tu máme jen takovou malinkou...tak zatím pa
4. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
cau holky tak jsem byla venku jenze sotva zavrela oci vstoupila jsem do Billy a tam po 3 min otevrela oci tak jsem musela domu :unamused: tak aspon spi a ja mam klid.

Gabi, on to tak urcite nemyslel, oni chlapi obcas reknou neco aniz by nad tim premysleli :pensive: jsi ta nejlepsi maminka pod sluncem. :dizzy_face:

Jinak co se tyce savicek tak jirka mi udelal dirky 3 a jednu na kasi mi dokonce prostrihl a Kika si nestezuje je ji to uplne jedno zda ma malou ci velkou diru :pensive: hlavne ze to tece :grinning: a je toho dost :grinning:

Gabi to si musim zazadat o dorovnani kdyz mam pomernou cast materske za leden a nedela to ani tech 7600kc,tak kde jim mam rict aby me to dorovnali do 7600 to neudelaji automaticky?
4. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
waci - u nás Sunarka skončila, protože i do kaše pro děti od 4 měsíců cpou cukr... My na to malýho nechcem zvykat. Obyč bílej cukr nejíme ani my s manžou, takže tenhle výrobce jakoby pro nás nebyl. Kdyžtak mrněti udělám domácí sušenky...
4. únor 2010 v 15:57  • Odpověz
mně cukr nevadí :slight_smile: jelikož jsem taky vyrostla na cukru a jsem v pohodě a zuby mám zdravé, takže tohle už nesleduji, ze začátku jsem sledovala, teď už ne :slight_smile: cukr je i v ovoci a ve všem. Ale kaše sunarka malé nechutná tu jsem jí zkusila koupit a nechtěla ji a já až pak jsem si všimla, že je v ní skořice, takže asi ta skořice jí vadila
4. únor 2010 v 16:00  • Odpověz
miši, ja mám presne tie isté sušienky no zatiaľ odolávam, tiež si na ne robím chute.

... no čo furt máte s odsudzovaním... moja malá žužlala rohlík keď sme raňajkovali - a čo ?!?!?. Keď jedna mudra povie že sa to môže a druhá že nie, tak sa predsa nezbláznime. Kto chce skúsiť dá, kto nechce, počká. Opakujem síce ale predsa - aj vy ste už vo veku vašich-našich miminiek papkali kadečo :wink: a ste tu. Keď budú mať naše mimča mimča, bude zas všetko inakšie a ak nie všetko, tak niečo určite :wink:
4. únor 2010 v 16:01  • Odpověz
Žanetko jsou fakt dobré , oni je měli v tescu v akci, tak jsem je proto koupila, ale nejraději bych jí je snědla, ale snažím se odolávat.
Jinak koukej tohle je ta naše vsuvka z autosedačky co jsem měla vyndat http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3769773#navigator
4. únor 2010 v 16:04  • Odpověz
waci - no jenže v oévoci není nacpanej bílej, rafinovanej cukr, kdežto v těchhle sušenkách jo... Navíc mně osobně jde spíš o to, co to malýmu dá, když mu to dám, než o to, že mu to neublíží... Prostě mi přijde zbytečný našeho mrňouse zvykat na cukr už takhle malýho, zvlášť když to pro něj nemá žádnej přínos... Ale co člověk, to názor...
4. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
Jinak holky manža na ty sušenky na složení koukal a říkal, že se v podstatě vůbec neliší od obyč BeBe sušenek, co se složení týče... (ale ty teda vyjdou levněji :grinning: )
4. únor 2010 v 16:33  • Odpověz
miši, ja som hneď nabehla do vajca pozrieť, ale žiadna vložka tam nie je :slight_smile:

a sušienky som tiež kúpila v tescu v akcii :wink:

peťka, jasné že je zbytočné cukor dávať keď netreba, ale tomu sa ja osobne budem vyhýbať napríklad tak, že nebudem sladiť čaj, že do pudingu dám menej cukru ako sa píše, že nebudem dávať malej čokoládu, sladkosti, klasickú krupičnú kašu osladím menej - ale cukru ako takému sa nevyhneme nikto. A neverím ani tomu, že niekoho dieťa sladkosti jesť nikdy nebude - ano, treba regulovať ich množstvo, ale....

za chvílu nám mudr povedia že môžeme pomaličky dávať marina keks, piškotky a možno aj tie bebe čo si spomínala, no a všade nejaký ten cukor je. Laurinka bude mať za pár 1/2 roka :astonished: a či to zje obrazne povedané dnes alebo o mesiac ... extra rozdieľ v tom nevidím.
4. únor 2010 v 16:42  • Odpověz
ale chutnají jinak než bebe,ale hodně maminek co znám dávají bebe

jj peti je to fakt o názoru,
holky kde jako všechny jste
4. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
jaji - já vim, že se tomu nevyhnu, ale do cca dvou let malýho se tomu chci vyhýbat co nejvíc to půjde... My doma třeba klasickej rafinovanej cukr vůbec nemáme... ono i na piškotech je napsaný,že jsou pro děti od tří let...
4. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
jéé vy ste už informované :wink:

My papáme jen tu zeleninku k obědu..občas dám trochu jablečné přesnídávky (ale včera sem koukala že je taky přislazená tak si na to příště dám pozor). Ale dostali sme jablíčka která nejsou ani stříkaná tak je dám malé a lepší než přesnídávka :slight_smile:
4. únor 2010 v 17:01  •  3 děti  • Odpověz
autor
Gábinka,čo to tu čítam...ach jo,Jára je dobrý človek,ale ako každý chlap občas poriadne povie niečo,čo by mu z úst výjsť nemalo :confounded: čo sa s tým dá robiť,to vieš,tí naši chlapi sú na tých svojich malých chlapov citliví,aj ja to tak mám...ale toto by mi Libor nepovedal...teda neviem...možno sa dočkám aj toho...no musíme sa s tým nejako vysporiadať vždy,hlavné je,že sa ospravedlnil.Chlap vidí proste takéto veci inak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S tými svaičkami som rada,že som pomohla,ale je to normálne,že niektoré ženské proste niektoré veci nenapadnú,preto som rada,že sa máme a jedna druhje tu možme poradiť,pomocť :slight_smile:

S tým vajíčkom som sa celkom zasmiala :slight_smile: :grinning: my tú novorodeneckú vložku máme vybraný asi od 3-4m :grinning: Samík sa tam proste do nej dlhšie nevošiel :grinning:

Čo sa týka toho cukru...tie sušienky mám doma aj ja,ešte chcem ale najskor kúpiť v zdravej výžive také tie obyčajné rýžové křupky-chrumky,súhlasím s Peťkou,že sa cukru u malého chcem vyhýbať čo najdlhšie,ale súhlasím aj so Žanetkou,že proste niektorému cukru sa nevyhneme,ale aj tak si myslím,že sme tu viaceré také,čo nebudeme do detí ládovať hory sladkého,ale všetko s rozumom. Osobne radšej naučím na biely neochutený jogurt a radšej dám do toho občas kúsok ovocia,ale nedať mu občas ochutnať niečo sladšie je podľa mňa veľký bič...raz proste niekde to dieťa bez nás bude a čo keď mu niekto dá niečo sladké?alebo to uvidí,že to je iné dieťa?no tak si to proste zoberie a keď mu to zakážeme úplne,tak to bude vyhľadávať a vyjedať tajne...takže všetkého trochu a s rozumom mi príde OK :wink:

Návšteva bola fajn,opäť som pochopila,že niektorým ľuďom niečo nedochádza,ale problémy sú všade,čo sa dá robiť...
4. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
autor
že marína keksy??? :grinning: Jaji,tie som zbožňovala :slight_smile: a piškotky sú tiež dobré a nepríde mi,že by ma to nejak poznačilo :sweat_smile:
4. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.