• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
luci - já to vím, že se tomu nevyhnu, ale tam, kde se tomu vyhnout dá, bych se tomu ráda vyhnula... Ne, že malýmu nedám sladký, ale dají se sehnat i marmelády bez přidanýho cukru (doslazený hroznovou šťávou) a tak... My se to snažíme kupovat s manžou už i teď, protože jsou výborný :slight_smile: A tak... Děláme to i kvůli sobě. Chci sladkosti začít už omezovat i sama pro sebe... :grinning: My třeba s manžou spoustu věcí ani nesolíme a sladíme buď medem nebo těma nerafinovanejma cukrama... Já se třeba těším, že malýmu upeču vlastní sušenky a tak, jsem asi ujetá :grinning:
4. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
peti, držím palce, ja budem tiež dávať na cukor pozor, ale do extrémov to hnať nebudem (ako nehovorím že ty to berieš do extrémov, to nee - ak by to tak niekomu vyznelo...).

a prestaňme o sušienkach, nesušienkach, lebo mám chuť ich ochutnať a ak ich otvorím, tak laurinke budem musieť kúpiť nové, ako sa poznám :grinning:

luci, ty vieš niekedy tak tajnostne písať....hlavne že bolo fajn :wink:
4. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
peti, ako ináč... žanetka má záujem...., ak máš nejaký supr dobrý a vhodný recept pre miminuška na sušienky, tak sem s ním - a ešte, hnedý cukor kupujem i ja
4. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
holky chci se zeptat co vaše bříška?? Moje vypadá děsně :confounded: Vytáhlé pomalu až po kolena :rolling_eyes:
4. únor 2010 v 17:22  •  3 děti  • Odpověz
Tak jsem zpět...no sehnala sem jen polovinu toho co sem chtěla...mlíčko v lékárně neměli tak mám jen ty kapičky do nosánku a do očička...ale to bylo to hlavní...na savičky sem se ptala i paní lékárnice a říkala mi že ty 3 prý už dost tečou tak že je zatím 2 dobrá...tak to máme posychrované i od ní :wink: a dávala mi tam ty s tím regulovatelným průtokem ale já sem řekla že si to ještě rozmyslím a pak se mi to doma rozleželo že sem je asi měla koupit...měl by to už na teď jako 2 a pak i jako 3...ale to už je jedno...normálně bych napsala Járovi ať to koupí...ale nemluvím s ním...tak až mě to přejde tak to buď koupím sama nebo on...jo a ještě jedna dnešní pecka...přišel mi papír ze sociálky že tenhle měsíc dostanu jen 3012Kč...takže fakt sem nadšená!!! no a Jani jestli se o to musí žádat nebo jestli to dávaj automaticky to netuším...budu muset na ten pracák zavolat...ale až v pondělí...v pátek sou dycky neochotný:frowning2:
4. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Ivet no moje bříško taky není jaksi ploché...ale to bez cvičení nepůjde...a já si řekla že to aspoň do toho půlroka vydržím a pak začnu cvičit...tak uvidíme...no ale jinak mě dneska potěšila sousedka...když sem vylezla před barák tak mi říkala...jé ty máš nový rifle...a já že ne...že se jen konečně vejdu do těch starejch co sem kdysi nosila...a ona že však si to zasloužím že sem zhubla:slight_smile: tak mám radost že to je asi i trochu vidět:slight_smile: i když od toho od koho bych si přála aby to viděl se asi nikdy nedočkám...no a už zase bulím...ach jo...:frowning2:
4. únor 2010 v 17:26  • Odpověz
Žnaetko, tak to jsi aspoň laurinku netrápila :wink:

Já hlavně vím,. že já čím víc něco sleduji, tak jsem pak z toho nervozní, já právě nechci stát v obchodě a zkoumat co má kolik kalorií, kolik cukrů.. nikdy jsem na to nebyla, tak to nechci ani teď :wink: Jako jsme taky zastánce raději menší mnoštví... ale nemůžu jí přece odepírat sladkosti... :wink: mně to maminka taky neodepírala a nepotřebovala jsem cukrováí pořád, kdežto ta spsorstá sousedka dětem cukroví zakazuje a má schovanou čokoládu třeba pro sebe a dopadá to tak, že sama potají jí a dětem nedá a děti pak hledají když nejsou doma, kde by něco snědli. :grinning: takže to je taky extrém :slight_smile:
4. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
Luci koho si měla na návštěvě???
4. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
Ivetko no já mám břicho mírně vystouplé, ale bez cvičení to nepůjde, ale když začnu cvičit, mám pak šílené křeče v břiše, takže zatím to oddaluji.

Jdeme koupat tak zatím paaa :wink:
4. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
Holky naše Adéla je taky extrém...taky jí nikdy nedávaj sladkosti a jí samou zdravou zeleninu a tak a to jí sou už 4 roky a podle mě může jíst všechno...ale oni jen špaldovku mouku a jáhli a tak...no a pak jednou snědla ty kuličky co sou třeba v oblečení nebo u bot aby to vytáhlo vlhkost...protože myslela že je to cukr...tak to je teda pak síla...a to s tím utíkala pryč abysme jí to nesebrali...ale já na ní zařvala co to jí a ona to naštěstí vyplivla...a pak dostala normální bonbon a vysvětlení že u nás se nemusí schovávat a jíst něco potají...takže tak...můj názor je všeho s mírou ale odpírat to Štěpulovi taky nebudu :wink:
4. únor 2010 v 17:32  • Odpověz
Gábi taky dost dobrej extrém. chudák malá
4. únor 2010 v 17:33  • Odpověz
grabu ta fotečka jak tě malej pusinkuje je úúžasnááá :dizzy_face: :dizzy_face:

já cvičním každej večer ale pochybuju že mi to pomůže :sweat_smile:

a malá se asi už budí :slight_smile:
4. únor 2010 v 17:34  •  3 děti  • Odpověz
Ivetko chce to vydržet, ale závidím, že můžeš cvičit :(
4. únor 2010 v 17:35  • Odpověz
Ivet díky moc :dizzy_face:

JJ chce to výdrž ta mi teda dyck chyběla :grinning:
4. únor 2010 v 17:38  • Odpověz
jaji - já mám recept na ty celozrnný sušenky, co jsem pekla, když jsem byla těhu, jen zkusím upravit nějak množství toho medu (až bude moct mrňousek med), aby nebyly zas tak sladký... :grinning:
4. únor 2010 v 17:45  • Odpověz
jaji, ale recept je tady:
1 hrnek celozrnné mouky
1 hrnek vloček
1 hrnek oříšků (mandle, lískové…)
½ hrnku mléka
1/3 hrnku medu
½ prášku do pečiva
lžička skořice
špetka soli
marmeláda

Oříšky a vločky rozmixujeme a smícháme s moukou, špetkou soli, skořicí a práškem do pečiva. Pak přidáme olej a med a dobře promícháme. Z těsta tvoříme hrudky, které klademe na plech - buď vymazaný, nebo vyložený pečícím papírem. Do hrudek uděláme prstem ďolík, který vyplníme marmeládou. Dáme péct do středně vyhřáté trouby. Čas záleží hlavně na tom, jak moc chceš ty sušenky tvrdý, my jsme je pekli tuším na 200° 10 minut (už je to dlouho :grinning: ), ale byly ještě docela měkký, každopádně tam není nic, co by se nesmělo jíst "syrový"... Ale jsou výborný.... :slight_smile:
4. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
miši, nerozumiem :confused: - že som laurinku netrápila ?!?!

no a k brušku, ja som ploché bruško nikdy nemala - keď nikdy, tak fakt nikdy, ani pree maťkom. Ako nebola som tučná, to nee, ale ani latka :slight_smile: . No bruško stále nemám aspoň také, aké som ho mala pred laurinkou :pensive:
4. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
Tak já sem teď měla převlíkací maraton...Štěpula se mi při měření teploty počůral...zkoušela sem jakej je rozdíl mezi tím novým čelním teploměrem a tím že sem ho měřila v zadečku...a super...rozdíl není žadnej:slight_smile: ale počůral si u toho bodčko...a jak sem ho převlíkala tak se mi poblinkal na to nový čistý bodýčko a na punčošky a mě na rifle...takže sme oba celý převlečený:slight_smile: no sranda:slight_smile:

Ale nahrála sem super video jak se Štěpula řehtá svýmu hajánkovi tak vám to musím nahrát:slight_smile:
4. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
gabi, krásne si to s adelkou zvládla :wink:

peti, už aj opisujem, ďakujem :wink:
4. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
holky zatím ahoj..malá se pokakala tak dem přebalit :slight_smile:

Bříška vám závidím..u mě je to katastrofa
4. únor 2010 v 18:09  •  3 děti  • Odpověz
peti, mám to opísané, ale v texte píšeš pridať olej a neviem koľko, lebo v ingredienciách nie je :confused:
4. únor 2010 v 18:14  • Odpověz
Holky tak tady:slight_smile: Štěpula se řehtá jak pominutej:slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=Enb51b6GPFw
4. únor 2010 v 18:52  • Odpověz
gabi, vždy keď vidím takéto videá, utvrdzuje ma, že naše deťúrence sú si veeeeeeľmi podobné :wink:
4. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
ahoj holky asi koupete u nas uz se spi a ja jdu varit na zitra sunkafleky nebot jirka jde na ranni tak at ma sebou obed.

Petko diky za recepis, damy mam ho ulozeny v mych web recepisech kdo by chtel pozdeji :slight_smile:

ja na to nazor radeji nemam, ja jsem se divala na reportaz a bily cukr je jen ocisteny hnedy cukr, takze nakonec sladi oba stejne a skodlivy jsou oba. No ale me to je vcelku jedno bez cokolady bych umrela tak nad tim nepremyslim. Kristynce zatim sladkyho nic nedavam ale moje mamka mi rika a proc ji ten caj neosladis? rikam ji chutna i neslazenej a ona no my jsme vam i dudel davali do medu :confounded: me teda ne ja ho nechtela ja jsem mela palecek :sweat_smile:

co se tyce bricha, tak kdyz stojim tak ho mam ploche :slight_smile:kdyz si sednu mam tam pneumatiku :grinning: jako ja potrebuju, ne potrebuju ale musim zhubnout do dubna 3-4kg nebot budem chodit plavat :pensive:takze jsem se rozhodla ze budu jist jako kdysi, vsechno ale pravidelne 8 -10- 12- 15- 18 :dizzy_face: hehe jak jsem naivni
4. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
Gabi Stepanek je uzasnej :dizzy_face: ja miluju kdyz se kristynka rehta, ona hlavne kdyz spolu tancime na techno a trance :grinning: ci spolu cvicime aerobic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
Holky, tak příští týden si pujdem přehodit trvalý bydliště, jupíííííí :slight_smile:
4. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
peti, ten olej mi ako nenapíšeš????? :angry:
4. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
jaji - jejda, promin, mám tam chybku... v tom puvodním receptu je totiž olej a ne mlíko :grinning: Ale já dávám mlíko... :grinning: postup mám zkopírovanej, ale suroviny svoje :grinning: Takže místo oleje má být MLÉKO a nebo tam místo mlíka dát olej (ale to jsem nezkoušela), ještě jednou se omlouvám, nevšimla jsem si toho :slight_smile:
4. únor 2010 v 19:45  • Odpověz
no ahojky, tak sme vyčvachtaní :slight_smile:
žani Matelka mám nahratého v telefóne :slight_smile:
No ja sa budem tiež sladkému snažiť vyhnúť, ale tiež to preháňať nebudem, no lepku sa určite chcem určite vyhnúť až do toho 7 mesiaca, no a na niečo iné ako mliečko si musí Alexander počkať ešte chvíľočku, ja som mala atopický exém, tak cchem radšej počkať - ale už len necelé 3 týždne a príde mekvička alebo zemiačky - sa smejem, že na meniny dostane nejakú tortu zo zeleninky :slight_smile:

Slonia kapela je super - ja zatiaľ premýšľam nad chobotničkou
4. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
Čau ženský,

tak mi nešel internet :angry: Zběžně jsem skoukla diskuzi :slight_smile: K těm cukrům - já taky nechci malé zatím nic sladit, ani čaj jí nepřislazuju. Pak si na to zvykne a bez cukru mi nic nevypije. Nehledě na to, že za chvíli bude mít první zoubky a hned jí je kazit cukrama nechci.

Holky dětiček co už mají zuby - čistíte je? Já bych je malé asi čistila ve vaně při koupání, jenže pak dávám kaši a kojím a to je pak celé čištějí k prdu. Zubař nám říkal, ať s prvníma zoubkama naklušeme, aby viděl jak rostou.

Gábi ty jsi náš prdloušek, viď? Já měla do teď taky savičku 1 a vyměnila jsem jí až po včerejšku - proč asi :slight_smile: Jenže mám doma jen trojku, tak jsem jí frkla trojku a ejhle - vycvakla hned 40 ml čaje. Takže ona prostě z jedničky neuměla pít. :slight_smile: Jo a chtěla jsem se zeptat - nebudete mít k večeři párky ??? :grinning: :grinning: :grinning: A Štěpánek se krásně směje :slight_smile:

K.ate super, tak to bude na oslavu, ne? :slight_smile:

ach jo, já vždycky zapomenu na co všechno jsem chtěla reagovat. Sakra už jde Ordinace .............
4. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.