• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
jejda teĎ koukám, co ten počítač udělal :-O odeslal toho pulku a pak všechno i s druhou půlkou :grinning:
6. únor 2010 v 16:15  • Odpověz
luci, ťažko povedať či sa má segra lepšie alebo horšie. Ona stále tvrdí že nemá peniaze, ale ako som spomínala pri tom konflikte pred vianocami, tak - auto majú nové, dovolenka v akcii za 80 000,-, na vianoce vpohode kamera .... ona je taká, že vie šetriť. Toto viem i ja, ale na rozdieľ od nej netvrdím, že nemám peniaze napr na kúpu pekného darčeka rodičom. Keď treba tak odložím menej a hotovo :wink: . Nebudem komentovať aké blbosti im kupuje ....

ja by som medzi deťmi urobila rozdieľ len v takom prípade, keby bolo jedno z ich enormne šikovné a vyšvihlo sa tak, že by našu pomoc naozaj nepotrebovalo a to druhé by bolo pravým opakom. Samozrejme, by som to ale s tým uzabezpečeným dieťaťom konzultovala a opýtala sa na jeho názor. No obrazne, ak jedno dieťa vyhrá 1. cenu v športke, tak všetko čo budem môcť, tak dám tomu druhému. Je to extrémny príklad, ale len v takomto prípade by som rozdiely robila....

veď čo na tom že my sme už byt mali.... brali sme na neho úver a nemalý, a na jeho úpravy taky tak. Keby som byt vtedy dostala, alebo prachy za 1/2, tak v tom čase by som mala na pozemok a teraz, teraz som si mohla postaviť vysnívaný domček.... ale čo už ... viem, ýe ja toto mojim deťom neurobím, leto je to podľa môjho názoru nespravodlivé :frowning2:.... no na druhej strane, nikomu nemusím za nič ďakovať, všetko čo máme máme len a len vďaka sebe :wink:
6. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
... ten začiatok posledného odstavca bol myslený ironicky...
6. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
Jinak můj brácha by taky mohl být naštvanej, že do toho bytu teď půjdeme my, ale nabídli ho nám... a tak, takže zase na druhé straně chápu, že vždycky nejde dát všem stejně, i když pokud to vezmu kolem a kolem, tak brácha teĎ zase v podstatě nemá žádný náklady na bydlení, když bydlí u mamky, takže to má v tomhle lepší, než třeba my... Ale když mi teĎ mamka nabídla, že nám na to bydlení v tom novým bytečku budou přispívat, tak jsem to odmítla... Mně to prostě přijde blbý si od ní ty peníze brát ať už na cokoliv, prostě kdybychom věděli, že je to nad naše možnosti, nestěhujem se tam a zůstanem tady...
6. únor 2010 v 16:48  • Odpověz
peti, ak som dobre pochopila, tak ten byt nie je váš, ste tam len na nejaký čas. A to je uplne iná situácia....
6. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
autor
Peti,tak to je fajn,že otec je taký spravodlivý,tiež by som to takto brala a nejak by som neriešila,že keď žijú s tatinom,tak majú aj niečo navyše...ale ono to u mňa nie je ani,ani tak...a tiež beriem tvoj názor,že keď človek nepríjme všetko,čo sa mu ponúka,tak sa mu spätne nevráti bumerang,čo všetko dostal...

Žanetka,ono je to asi tak podobne...moja segra tiež tvrdí,že nemá,ale deťom na vianoce nakúpila hlúposti...toľko darčekov dostali,že...ja svojim deťom tiež dám,ale rozumne a rozumné veci,aby si ich vedeli vážiť...a nie samé hlúposti len preto,že tej staršej sa venuje menej,lebo tá mladšia je závislák na mamine...zlý prístup...
nemyslím,že tvoja segra "nemá",aj keď dokáže ušetriť,tak určité veci sú dosť nákladné...asi to má v sebe tak vybudované,že keď nemala,tak pomohli rodičia a tebe "nemuseli" a aj keď "má",tak tvrdí,že nemá...

to je jasné,keby sa jedno dieťa malo extrémne dobre,tak by som určite viacej pomáhala tomu,čo je na tom podstatne horšie...(poviem príklad,jeden by bol riaditeľ ČEZU,druhý by bol predavač v elektru)...takže v tomto to vidím s tebou rovnako.

ale tiež na druhej strane,keď máme všetko svoje a nikto nám nič nedá,tak máme len svojou zásluhou :dizzy_face:

Bagetky sú úžasné,krásne chrumkavé :sunglasses: teraz sa robí cestíčko na lúpačky :dizzy_face:
6. únor 2010 v 17:00  • Odpověz
autor
Peti,nehrotila by som to kvoli brachovi,myslím,že som to dobre pochopila,že tam idete len do nájmu,nikto vám ho teda nekúpil,nedaroval...
6. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
tak malá spala od dvou d ted v kočárku a já si stihla udělat nehtíky, tak se cítím zase trocha k světu :grinning:
6. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
No tak rodičia afinancie - od našich ide všetko narovnako mne a aj segre, brácho je ešte drobec, chodí na základku, takže to bude iná dobe, keď on vyrastie.
Z manželov strany sme boli trošku vo výhode my, lebo má dve staršie segry, on bol taký drobec neplánovaný a po dvoch dcérach sa tatovi narodil syn - takže bol to miláčik a vyrastal trochu ako jedináčik, tak ako teraz môj brácho.
Keď sme skončili školu, tak tu zasadla rodinná rada a rodičia predniesli deťom svoj plán, že Maťovi dajú ich byt, lebo babka im išla do domova dôchodcov - nebole reálne spolužitie jeho rodičov s ňou a sama byť nemohla (je veľmi komplikovaná), no a teda mali 2-izbový byt po babke. Takže sa dohodli že segry vyplatíme, ale oproti tomu po čom idú byty to boli smiešne peniaze.
Takže sme prišli k trojizbovému bytu celkom lacno, ale boli sme rovno po výške a moc prachov sme nemali. maťovi rodičia v živote nemali pôžičku a byt ešte nebol prepísaný na nás, tak sa hypotéka zobrať nemohla.
No a ke´dže nikdy nemali pôžičku, tak to tak v tom byte aj vytzeralo. Bezpodmienečne sme museli zrekonštruovať kúpelňu a s tým aj kuchyňu - bolo to v hroznom stave. Som povedala, že v takom veru existovať nebudem - na intráku som mala lepšie. No a maťo povedal, že ako prvé sa musia vymeniť okná, tak z toho mála čo sme mali sme si nemohli vyskakovať a preto to tu nie je podľa mojich predstáv. Všetko bolo čo najlacnejšie. Takže je všetko obyč.
Po troch rokoch sa byt konečne prepísal na nás a my sme zobrali hypotéku, aby sme si mohli kúpiť auto, lebo manžel dochádza z aprácou a vlakom to bolo o držku, no a povedali sme si, že ak ho nekúpime teraz, tak ke´d príde dieťa tak už ho nekúpime a teraz nám stále hubujú jeho rodičia, že načo sme si brali hypoté, že ved sme mohli jazdiť na ich žiguli, čo je staršie ako môj manžel. Nevedia pochopiť, že tam by som Alexandra v živote neviezla.
No a u nás peňazí nie je veľa, ja som učiteľka, takže mám almužnu. Manžel teraz už má niečo málo viac ako priemer, ale bohužiaľ ja nám to kazím, ale žijeme si v pohode, len vyskakovať sa vysoko nedá.

Tak asi tak
6. únor 2010 v 17:08  • Odpověz
Žani na tej stránke to bolo tak, že si môžeš vyskladať alebo im pošleš nákres, že čo chceš a spravia ti kalkuláciu.
6. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
autor
Zuzii,aj takáto situácia je a nenájde asi nikto,kto by mal úplne rovnakú situáciu ako ten druhý...
6. únor 2010 v 17:30  • Odpověz
no nic holky jdu vykoupat drákulku. A koukám, že se tu řeší peníze, takže to mizím, jinak bych chytla depku tak zatím paaaa. posíláme pusinkýýýýýýýýýýýýýý

Luci dej pak vědět jak ti loupáčky chutnaly. Jsem ráda, že bagety jsou dobré :wink:
6. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
Holky, já vím, že nám ten byt nedali, že tam budem jen v nájmu, ale přece jen je ten nájem levnější než cokoliv, co se dá sehnat ... Ale on brácha chce spíš jít už úplně do vlastního, ne do nájmu,jak jsme to pochopila, ale stejně mi to je takový blbý... Ale stejně tam budem jen dva roky a pak se uvidí no... :slight_smile:
My bychom chtěli malýmu dát podobný zázemí, jako máme my, takže ho držet na škole, i když by si vybral něco v zahraničí... Ale pak se bude muset asi postarat sám, no uvidíme, jak na tom finančně budem :grinning:
6. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
Dobre rano holky,

jak je Jirka doma tak nestiham, rveme se o pocitac oba jsme lini zapnout ten druhy :slight_smile:

Holky ja se pridam, mam o 2 roky starsi sestru a to co ona dostala to i ja, bez zadneho rozdilu, tatka to tak udelal abychom se nikdy nemusely hadat kdo dostal vic nebo min.

Uprimne, ja dostala zatim o 500tis vic :grinning: nebot jsem si do bytu navymyslela ruzne nadstandarty a pak jsem jen koukala :sunglasses:

Segra bydli v Londyne, tam jsou domky jeste drazsi takze ona ted dostane 6mil at si koupi domecek, a ja protoze jakoby dostanu mene cash tak me pro zmenu zbydou nemovitosti tady v CZ, a ty maji vetsi hodnotu, uprime je mi to uplne jedno i kdybych uz nic nedostala. My az budeme moci prodat toto koupime novy domecek a nemovitosti co dostanem budeme pronajimat a to setrit kristynce a jejimu budoucimu sourozenci :slight_smile:

Holky ja dnes jedu do Zabreha k rodicum, udelali mi chlebicky a bude mala oslava, my sice narozeniny nejak neslavime a nerikame si jak se milujeme ale proste se jen tak poobedva poji, pak se da kava a pojedeme domu :wink:

a co vy jake mate dneska plany?
7. únor 2010 v 07:29  • Odpověz
Jinak jsem vam zapomnela rict ze Kika vecer dostala bananovou kasi na dobrou noc a teda noc opet nic moc :rolling_eyes: opet se budila co 2-3 h. Co se to deje s tim mym devcatkem, bez mlicka ji neuspim :confused: tak uvidime, budik opet v 6:15 ona je presna jako hodinky.

No mozna proto ze ji ta bananova nechutnala :rolling_eyes: pritom je tak dobra :confused: jsem ji musela dopit jaka by :confused: la vynikajici :grinning:
7. únor 2010 v 07:36  • Odpověz
dobré ráno všem, tak to my nedostaneme nic a musíme si na vše sami vydělat, takže se dále nevyjadřuji.

Jani tobě ta banánová kaše chutná? mně teda moc ne :slight_smile: ale malé taky ne a taky nám nezabrala na spinkání. Jinak my teď spíme do půlnoci, pak od půlnoci do tří a pak do šesti a malá do osmi. Takhle to není hrozné. Rozhodně lepší, než když jsem vstávala co 45 minut :slight_smile:

my nevíme co udělat na oběd. už nad tím přemýšlíme od včera a nic nás nenapadá. A to mě ještě naštvalo, koupila jsem malé na spinkání polodupačky a ony mají v pase úplět malá vnich spí ani ne týden už jsem je zkoušela i vyprat zda se to nescvrkne a vůbec, je to vytahané a malé padají, nejraději bych je šla reklamovat. :(
7. únor 2010 v 07:43  • Odpověz
Miso a co pouzivas? UM nebo kasi a pokud tak jakou? :slight_smile: me driv spinkala i 9h v kuse, ale kde jsou ty casy :sweat_smile:
7. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
zkoušela jsem jí dávat kaši a je od hippu a nechce ji nechutná jí:( teď nedávám už ani na noc kaši ani mlíko, zatím zase asi stačí moje mlíko. To jsou takový změny :slight_smile:
7. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
ahoj holky, u nás noc dneska na prd, malej šel spinkat kolem druhé, vzbudil se pak zhruba v šest a o půl deváté, jsem grogy, ale spát jít nechci, zejtra musim na 8 do školy, tak ať to pro mě není takovej skok...
7. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
autor
Čaute baby,

tak u nás noc na prd,nechápem prečo...ale on bol včera celý deň zlý,stále kňučal,dokonca mal 1,5h hysterický plač,kedy nefungovalo ani to,že bol u mňa na rukách :confounded: som myslela,že ma večer už porazí,som ho fakt mala za celý deň dosť :stuck_out_tongue_closed_eyes: keď prišiel Libor,tak sa mu venoval a potom išiel spať...no zobudil sa o 1h,o 4h,o 6h a od 6h do pol8 reval jak tur :angry: potom ešte vytuhol do 9h,ale ja som K.O. Kurňa,ak sú to tie zuby,tak kde sa stále schovávajú???

Miška,lúpačky sú mňamka,som ich na skúšku naplnila zopár povidlami a Liborovi chutili :slight_smile:
7. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
luci - tak vidim, že nejsem sama, kdo měl noc na prd :-/ Taky netuším, čím to je. Mrně teď ještě s manžou chrní, tak aspoň mám trošku klidu, ale z tý noci jsem mrtvá... :-/ a to zejtra jde malej na očkování, takže to budou zas dva nebo tři dny nespaní :frowning2:
7. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
autor
Peti,teda,to máme nejako rovnaké,aj my ideme zajtra na očkovanie,hneď na dve-hexa aj prevenar :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak sa modlím,aby nemal extra reakciu,resp.by mohol mať tú,že bude z toho spať....
7. únor 2010 v 10:55  • Odpověz
luci - malej taky dostane obě dvě, i když manža se chce zeptat, jestli by to nešlo, aby dostal teď hexu a prevenar později, ale asi to nepujde, když je dostal společně i minule... :-/ Tak má z toho docela strach, přeci jen po té hexe byl jakžtakž v klidu, ale když měl obě ty očkování, měl teplotu dva dny :frowning2: a museli jsme ji srážet, no co už, však ono to ňák dopadne... V 6 měsících uždostane jen ten prevenar samotnej :grinning:
7. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
autor
Janulik,uži si oslavu,teda to papkáničko :wink:
7. únor 2010 v 11:01  • Odpověz
tak my jdeme na očkování ve čtvrtek a taky na hexu i synflorix, malá z toho žádnou reakci neměla, tak doufám, že nebuder mít ani teď.

Luci jsem ráda, že loupáčky chutnajuí :slight_smile:
7. únor 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Nejdřív budu reagovat na ty rodiče a sourozence...Naši, posléze jen mamka, se snažili(a), abychom měly všechny stejně, i když mladší ségra byla větší mazlík, navíc ode mě o 6 a od ségry o 9 let mladší, takže měla větší výhody, teda co se týče návratů domů a chození na místa, kam my nemohly :grinning: Ale věci nám mamka dávala stejně. U Jirky bych řekla, že taky tak, takže my si neůžeme stěžovat. Navíc ani moje mamka, ani Jirkovi rodiče na tom nejsou finančně zrovna nejlíp, takže nám ani byt ani barák nikdo nekoupí :grinning: My si všechno musíme pořídit sami :sweat_smile: .
A na očkování jdeme v úterý, ale jen na synflorix, doktorka nám to rozdělila po 14dnech jedno očkování. Po hexe žádnou reakci neměla, tak doufám, že nebude ani po synflorixu.
A noc u nás byla celkem v pohodě, jen nevím, proč od 7 do skoro 10h ta opička vřískala, jako bychom ji tu vraždili a to i na rukách, teda na mých, u Jirky byla v pohodě :angry: a řvala, i když jsem jí dala prso...no nechápu...Jinak malá usla okolo 21h, pak jedna o půlnoci a potom až v 6:44
7. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
jedla, ne jedna :grinning:
7. únor 2010 v 11:29  • Odpověz
autor
A už zase řve...
7. únor 2010 v 11:30  • Odpověz
dobré ranko, ja som si dnes poleňošila

navarené míme, malá nás nechala do 8,45 a potom s ňou bol milan, ja som len nakojila, tak paráda. Ale vnoci možno ničo bolo - nebol spln??? som lenivá ísť sa pozrieť do kalendára. Naša micka teda spala relatívne ako vždy - do 4,00 - prvé kojeničko, no zobudila sa cca hoďku po spinkaní čo nepoznám a úsmev od ucha k uchu. No tak sme sa snažili ju uložiť, ale to teda nehrozilo, tak bola s nami v obývaku a keď sa začala žmolkať, šup znovu do postieľky - takže vpohode to bolo :sweat_smile:

miši, tá druhá hexa máva SPRAVIDLA horší priebeh ako prvá (a tretia najhorší). Mudra ma na to upozornila a bolo to tak aj u nás. Teda nič extra hororové, ale videla som rozdieľ - to len aby si sa nezľakla.

No a na prevenar, na ten by nemala byť podľa mojej mudry žiadna reakcia.
7. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
ahoj Žnaetko, no uvidíme, taky to doktor říkal, že je to odstupňované, ale já věřím, že žádnou reakci mít nebudeme :grinning: tak snad bude v pohodě :grinning:
7. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.