• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
luci, do prčic, čo to je ?!?!?!
laura mala taký deň tuším v stredu alebo štvrtok, si už nepamätám, ale stačilo ju zobrať na ruky a bola pohoda - brala som to tak, že proste má svoj deň, keďže viem, že ju na ruky pokaždé neberiem a toto bolo také iné, proste som to cítila, tak na mne bola - na druhý deň bola pohodička. Ale Samik ?!?!? - aj teraz plačká aj na rukách? som zvedavá či ti mudra povie že sa už zúbky tlačia, ono fakt je blbosť, aby ho trápili tak dlho. Oni síce môžu povyrásť a zastaviť sa, ale aj tak je to dlho...čo o zubkoch píšeš...

miši a čo váš zubček, už vyliezol, alebo stále štrajkuje ?
7. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
Žanetka,no neviem,čo bolo včera,ale rozhodne to nepoznám,že by takto divočil a hystericky reval...1,5h vkuse,som už nevedela,čo urobiť,aby prestal,som bola z toho už tak hotová,že som ho proste zaniesla do postieľky a nechala ho plakať tam...tie decibely,čo vydával,mi drali ušné bubienky...ale ani to nepomohlo...potom sa ešte polhodinu triasol,čo bol z toho taký vynervovaný...
on si stále tie zúbky drie,keď mu dám prst,tak sa až trasie ako veľmi by ho chcel odhryznúť,som z toho fakt na palicu,lebo neviem,čo to je...on nie je asi ani poriadne vyspaný,včera dal len 30min za celý deň...dala som mu kvapky na prdíky,tak prdíky to nie sú...som fakt na obesenie...
7. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
Žanetko zoubek zlobí, teď je zacelenej a nechce už vylézt. :( ale malou strašně trápí:( pořád ho hobluje a nic :( to byla venku jen ta špičička a teď už nic. Dotkor říkal, že to tak některé děti mají, že zoubky tak moc zlobí :(
7. únor 2010 v 11:58  • Odpověz
jaji - tak tos mě s tím průběhem nepotěšila, my dostanem právě už třetí hexu s prevenarem... No snad to nějak zvládnem a malej bude hodnej, no v nejhorším budem zas jak dvě mrtvoly :grinning:
7. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
no, baby, som šťatná že máme zubky tak krásne vonku. Aj pri maťovi to bolo oproti tomu čo píšete dobré, síce bola teplotka cez 38, ale nie dlho a zuby boli vonku :confused:
7. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
peti, tretiu hexu - to ako už???? veď laurinka dostala hexu medzi prvými a tretia ešte nehrozí ... tá nemá byť až neskôr - fakt neviem???? kedy má byť tretia - sa mi marí že niekto tu písal že až tak nejako okolo 7-8 mesiaca či?
7. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
správně to má být první dávka ve š měsících další ve čtyřech třetí v pěti 4. den až 6. týden •tuberkulóza

Od 13. týdne (3. měsíc)

1. dávka hexavakcíny
•záškrt
•tetanus
•dávivý kašel
•invazivní onemocnění Haemophilus influenzae
•přenosná dětská obrna
•žloutenka typu B

4. měsíc

2. dávka hexavakcíny
•záškrt
•tetanus
•dávivý kašel
•přenosná dětská obrna
•žloutenka typu B

5. měsíc

3. dávka hexavakcíny
•záškrt
•tetanus
•dávivý kašel
•přenosná dětská obrna
•žloutenka typu B

15. měsíc •spalničky, příušnice, zarděnky (1. dávka)

11. - 18. měsíc

4. dávka hexavakcíny
•záškrt
•tetanus
•dávivý kašel
•přenosná dětská obrna
•žloutenka typu B

21. - 25. měsíc •spalničky, příušnice, zarděnky (2. dávka)
přeočkování v minimálním odstupu 6 - 10 měsíců, horní věková hranice není omezena

5. - 6. rok •záškrt, tetanus, dávivý kašel (přeočkování)

10. - 11. rok •záškrt, tetanus, dávivý kašel (přeočkování)
•dětská přenosná obrna (přeočkování)

14. - 15. rok •tetanus (přeočkování)
další vždy po 10 - 15 letech, pro děti očkované mezi 10. a 11. rokem přeočkování až v 25 letech
7. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
autor
No Miška,tak po tomto článku som pekne z toho v pr....i
Samík nemá ešte ani jednu hexu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a vy už idete na tretiu!!!!kruci,že som to takto nechala zájsť...
7. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
autor
Žani,som sa pýtala dávnejšie,ako varíš cuketku pre Laurinku?ty už jej teraz varíš vlastne všetko dokopy?
7. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
Luci ale je lhůta že nejpozději do roku musí mít miminko první dávku hexa vakcíny. Tohle je dáno, jak by to mělo být, ale dokonce pokud se naočkuje 1. hexa tak potom může být prodleva 2 měsíce mezi dávkami, ne jen jeden měsíc :slight_smile: takže buď v klidu, kamarádka má holčičku naočkovanou první dávku až v 10 měsících :wink:
7. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
autor
ja som mu uvarila včera mrkvu,zemiak,brokoličku a poviem vám,že už nikdy viac,to malo teda humusnú chuť,tá kupovaná zelenina bez ochutenia je pekne hnusná!!!!
7. únor 2010 ve 12:20  • Odpověz
Jaji - je to tak jak píše Míša, malej dostal první hexu ve 3 měsících, druhou s prevenarem ve 4 a teď třetí dostane v necelých 5 měsících zase s prevenarem a v 6 měsících už jen ten poslední prevenar... :slight_smile: a pak budem mít na chvíli od včeliček pokoj, ještě že tak...
Nám totiž mudra očkovala hexu i s ne uplně zahojeným očkováním tbc, četla jsem, že se to pak může hůř hojit, ale v pohodě...
7. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
Luci, neboj, nejsi s vřeštidlem doma sama, Adélka mi už pár dní přes den vůbec nespí a jen vřeští, hlava mě z ní už třeští a kolikrát mám strach, abych jí neublížila :frowning2: Zas tam vříská...no, jdu za ní.
7. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
autor
No ja viem Miška,ale nepríde mi to už potom úplne bezpečné,ten význam toho,kedy sa to má očkovať,má určite opodstatnenie,ten efekt neskor može byť iný :unamused: a hlavne,keď nám prišlo,že to má Samík OK už v 4mesiacoch...
7. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
luci a kdy jdete na očkovačku?
7. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz
autor
Miška,zajtra,tak snáď dr zase niečo nevymyslí,ale nás už naočkuje...ani mojej mamine sa to nepáči,že nie je ešte naočkovaný...

Marti,to ti verím,mne už včera tiež skoro praskli nervy,ale zaniesla som ho do tej spálne,aby som aspoň 5min nemusela počúvať ten hrozný vreskot!!!keby som nebola aspoň s ním sama celý deň,lepšie by sa to zvládlo...
7. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
autor
Žanetka,chcem sa spýtať,akú tú vlasovú kozmetiku používaš z kaderníctva?bola mi odporučená Kérastase,no je to pekná palba...ale už ma to fakt štve...
7. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
miši, to fakt??? tak to my asi budeme mť teraz tiež hexu ale napísali nám poradňa a vždy keď bolo očkovanieuviedli očkovanie, tak to som zvedavá :astonished:

luci,že som ti neodpísaa na cukeu som si spmenula včera pori zaspávaní :grinning: , prepáč - nie, to sme ešte neskúšli ale chystám sa. A mne tá polievočka normálne chutí čo laure robím, až tak, že keď dokojím, tak si ju do jedálnička zaradím. Asi lepšiu mrkvičku kupujem, ja si ju očistím aj večer k telke a je sladučká, šťavnatá a chutná

ty si si mrkla ten link, čo som sem dala o papičkách pre miminká? je super

na vlasy mám MATRIX
7. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
papičkách :grinning: :grinning: :grinning: to čo som naísal :grinning:

ideme papť, teda my veľkáči, potom laurinka - dobrú aj vám čo ste ešte neobedovali :wink:
7. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
Luci už ho určitě naočkuje.
malou jsem dala spinkat tak hned usnula. tak uvidíme jak dlouho táta šel vysát , protože je tu nepořádek :sweat_smile:
7. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz
ahoj koceny uz jsem doma, copak se vikenduje nebo co? :slight_smile:

oslava byla zuzo, dostala jsem penize na kameru :wink: tak jsem moc rada :wink: i bych si prala tu matrac :grinning:

vcera jsme koukali s jirkou na bobule moc pekny film, holky a dnes budeme na nestydu, doporucte nejaky pekny cesky film na zitra.

jinak my jdem na 3hexu a 2 prevenar ve ctvrtek :wink: pak je jeste tusim 4 hexa v 1.roce :pensive: uz aby to bylo za nama. Nejhorsi je ze musim jit kolem toho panelaku kde ta pani vyhodila tu holcicku ze 6 patra :frowning2: to mi bude moc lito :pensive:
7. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
autor
My sme museli ísť vonku,tak sme sa 2h trmácali v tej hroznej zime a len čo som dieťa vybrala z kočíka,tak rev...mám už dneska fakt dosť...
Žanetka,čo si dávala ten odkaz,tak som čítala o spánku a nespánku detí...písali tam,že spánok od 6-9mesiaca sa mení,že tie deti,ktoré napr.spávali celú noc,sa možu začať budiť aj niekoľkokrát za noc,alebo čo boli zvyknuté same zaspávať,tak s tým možu mať problém...no nepotešilo ma to...ach joj...sa teším,že už ide Libor domov :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani,super,že si si to tak užila,Bobule sú pekné,Nestydu sme tiež videli,normálne veľa českých filmov,ale akosi mám dieru v hlave a nevybavujem si ich...popremýšľam a napíšem :wink:

Práve pozerám schody do domu a vstavané skrine...opäť,ak máte nejaké dobré typy,napíšte,budem rada...
7. únor 2010 v 17:58  • Odpověz
autor
Žani,videla si nové Jané-čka??? práve som ich objavila a teeeeda,tí sa vyšvihli...aj iné kočíky sú perfektne vynovené...no čo,my už máme...a pre druhé mi Libor asi nedovolí nový kočík :angry:
7. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
ahoj, my sme boli preč :grinning: , teraz fičím kojiť a potom malá hají.

luci nevidela som, ale mrknem :astonished:

no čo, už je lepšie s uplakanými miminkami? aj Peťka na FB písala ..... :confounded:

už viem čo dostanem na Valentína :slight_smile: , som si čuchla k HUGO BOSS a Milanko dostal tip, tak môj Davidoff ešte na poličke chvilinku zostane, len Laurinke aby to nevadilo :astonished: , od pôrodu som vôňu nepoužila, ale už sa mi žiada :sweat_smile:
7. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
tak luci ešte som stihla pozrieť kolekciu 2010 - ja som spokojná s kolekciou 2009 :grinning: , no fičim...
7. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
jaji - malej je protivnej tak na pul, asi tu máme horko, tak má žízeň a chce častěji pít, tak je protivnej... Ale teď ho má manža u stolu, má na co koukat, jak povídá a je spokojenej :grinning: Já jsem dala píct chleba podle receptu z netu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne :slight_smile:
7. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
My dneska byli u mamky a já pak šla jještě ke kámošce okouknout budoucího ženicha :sweat_smile: pro Adélku :grinning: Ale psycho, vrátila jsem se asi 30min po tom, co měla malá jíst, šla jsem ji kojit a ona u toho dostala šílený hysterický záchvat, gtakže skoro nic nesnědla :frowning2: Doma pak taky moc nejedla, tak jsem jí udělala kaši a tu jedla úplně v pohodě. Už jsem z ní na nervy a přitom mlíčko mám :pensive:
7. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
jé první... :grinning: dobrý ránko, já se pomalu chystám do školy, no nechce se mi, ale co nadělám? :grinning:
8. únor 2010 v 06:58  • Odpověz
ahoj holky tak koukám, že jste včera měli uplakaná miminka, to Zouji nee ta se mezi ně nepočítá :slight_smile: byla zlatíčko, akorát chytla při koupání záchvat smíchu a nemohla chuděra přestat a nakonec z toho začala škytat, já jsme měla na hlavě takovej drcek z vlasů udělanej, aby mi nepadaly do očí když jsme ji koupala a jí to tak strašně rozesmálo a vždycky kdžy jsem se pohla a zahýbal se , tak zase se začala řehtat ještě víc-

Jinak bobule jsou pěkné, ale nestyda se nám vůbec nelíbil, ale já na takový filmový žánr nejsem. Nelíbila se nám ani taková normální rodinka, myslím ten nocej českej film, Seriál co je ten starej černobílej se nám líbí. co se mi líbí je Václav a ještě vcelku ujde venkovskej učitel. Ale třeba chyťte doktora se nám taky nelíbí. Ale známejm se třeba ty filmy co nám se nelíbili, tak jim se zase líbili, takže každej máme jinej vkus :slight_smile: a je to dobře, nedovedu si představit, kdyby se každému líbilo to stejné :slight_smile:
8. únor 2010 v 07:26  • Odpověz
jj a líbáš jako bůh, tak od toho jsem čekala mnohem víc. Ale třeba u nás může jet pořád dokola Účastníci zájezdu :grinning: a ještě medvídek ten je pro nás taky super
8. únor 2010 v 07:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.