• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Peti máš zkoušku, nebo jdeš na přednášku? pokud zkoušku, tak hodně štěstí :slight_smile:
8. únor 2010 v 07:27  • Odpověz
waci - jsem už ve škole na cvikách... manža šel s malým na očkování, snad to zvládnou, ještě půjdu na laboratoře a pak asi za něma k mudře, pokud se nestihnou teda dřív vrátit :grinning:
8. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
Žanetka, tak u nás na SK sa tá tretia dávka očkuje až po 10 mesiaci -teda tak som to vyčítala v dvoch rôznych knižkách.
8. únor 2010 v 09:57  • Odpověz
Povinné očkovanie:

4. deň života: tuberkulóza

3.-4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok

5.-6. mesiac: opakuje sa znova

11.-12. mesiac: opakuje sa znova

15. mesiac: osýpky, mums, rubeola

6. rok života: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna

11. rok života: osýpky, mums, rubeola, tuberkulóza

13. rok života: záškrt, tetanus, detská obrna
8. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
autor
Ideme na očkovanie tak za polhoďky,tak len nakukujem,aby som Janičke popriala všetko len to NAJLEPŠIE k dnešným narodeninkám,hlavne to zdravíčko a spokojnú rodinku,aby Kristýnka robila maminke len radosť a Jirko maminku príjemne prekvapoval. Samík posiela velikánsku pusinku. :dizzy_face:

Krásny deň babenky.
8. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
krásne ranko :slight_smile:

jani, ty sa tu ráno v deň svojich narodenín ani neukážeš?!?!?!? - ty zas spíš??? alebo luxuješ?????

Všetko najlepšie a najkrajšie, koko nech poslúcha a druhé mimi nech príde vtedy, ked si to budeš priať :grinning: :grinning: :grinning: , cmuk :dizzy_face:
8. únor 2010 v 10:17  • Odpověz
luci, dúfam že sa vrátite pekne zaočkovaní :wink:

zuzi, podľa tvojej tabuľky - že by to bolo u nás zas inakšie ako v čechách??? no som teda zvedavá čo bude a nebude vo štvrtok, ale podľa tvojej tabuľky máme na tretiu hexu čas :astonished: - mňa z toho picne :fearful: ako je mi to vcelku štyri, len nechápem, prečo je to ináč tu a ináč tam, keď sa jedná o tú istú vakcošku ?! :confused:
8. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Krásné "ráno" holky :grinning:

Jani všechno nej a nej k narozeninám, přeju hlavně hodně zdraví a spokojené dny s miminkem :slight_smile: Užij si narozeniny :slight_smile:

Luci tak ať to Samíčka nebolí :slight_smile:

Waci co naušničky, v pohodě?
8. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
No aj my ti Jani prajeme všetko najlepšie - nech sa splní všetko na čo si pomyslíš a hádam dnes ti dnes &kristínka spravila radosť a vstávali ste trošku neskôr :wink: .
8. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
8. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Dobré ránko... dneska byla ucházející noc, až na to, že malá usla až ve 23h :confused: , ale kojo v 5 a pak byla vzhůru sice už v 98h, ale hrála si a maminku nechala spát do 9h :slight_smile: Jen zas málo jedla, nevím, co s ní mám dělat :frowning2:
8. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
holky moc dekuju za pranicko, ja dnes nestihala, Jirka si vzal rano Kristynku at se dospim ale! me uz se nechtelo :wink:

Jirka mi pece cokoladovy dort s marcipanem, koupil i potravinarske barvivo tak ho pak nafotim, my kupovany nechteli, pece mi ho z lasky :dizzy_face: chceme totiz pak upict i Kristynce az bude mit 1rok svuj a ne zadnej od cukrare :sweat_smile:
8. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
veru tak jaji - u nás je to inak a určite teraz očkovať nebudú, lebo my ideme tiež len na normálnu polročnú prehliadku, no a ešte na krvičku, že či sa nám upravilo to železo.
Inak som grogy, je teraz veľmi urevaný a rozhodol sa, že cez deň v postieľke už nespí - podľa všetého si vyhodil ten prvý spánok, ale nejako mi to nevyhovuje, lebo je taká malá zlatá protivka a nevydrží dlho hore. No a zas si pokazil noci - stále reve a reve, hádam mu to prejde.
Neviem či je to zúbkami, ale minule mal chudák až líčko napuchnuté - do rána mu to potom zmizlo. :unamused:
8. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
Inak mám recept na vypadávanie vlasov - už mi totiž toľko nevypadávajú. Takže: radikálne ostrihať - dala som dolu asi 30 cm a je to omnoho lepšie.
8. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
Adélka je dneska na zabití...skoro nejí, ale furt řve, že má hlad, přisaje se, cucne si, otočí se a pak už nechce, ale vříská, jako bych ji vraždila...
8. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
No nič idem si ľhnúť, lebo drobca som dala spať do skaldu - (jeho budúca detská izba, zatiaľ skald :slight_smile: )a otvorila mu okno.
8. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
zuzi, blbý recept, taký si ja nem prosím :grinning:
takže suoer, mi ešte očkovnie nie :grinning: - no je to fakt sila :astonished:

som zvedavá ako dnes dopadne lucka, teda samik....a aku váhu zavalí, ten náš rekordman :dizzy_face:

jani, no pekne, tak to ja si neviem predsaviť ako by dopadla torta, ktorú by robil milan. Jedine tak smotanovú - ona je síce úplne úplne jednoduchá a obyčajná, ale božská :slight_smile: . Už sa teším na foto, ak bude moc lákavá a niečo z nej zostane, daj vedieť :grinning:
8. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
Holky co to ty děti mají za období? Naše je taky protivná. Ale u nás je to tím, že už jí nebaví ležet. Ale otáčet se, to ne. Sice to zvládá, ale je lenoch a poslední dobou se otáčí málo. Tak doufám,že se to zase brzy naučí a aspoň se něčím zabaví. Zajímá jí všechno jen ne hračky :slight_smile:

Zuzi ten spánek se kolem půl roku zase mění, tak to možná bude i tím. Holt do tří let se prý s dětmi nevyspíme.........

calli a není to spurt? Ale u vás je to ještě brzy.
8. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
marti, a iné ako mliečko tvoje si skúšala? alebo si odstriekaj a skús dať lyžičkou, to len preto, aby si si bola istá či chce alebo nechce papať. Nie aby si to tak začala robiť... myslím len na otestovanie situácie :astonished:
8. únor 2010 v 11:19  • Odpověz
Broucek...není to spurt, to by aspoň něco snědla, ale ona asi drží dietu, nebo nevím :grinning: Mám pocit, jako by jí to mlíčko nechutnalo :frowning2:
8. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Žanetko, večer jsem jí dala kaši a tu teda baštila...fakt to nechápu :frowning2:
8. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
dámy, kači, brrr brrr, žiadne obdobie - jasné, nech sa to tu hlavne nezačne zas šíriť :confused: laurinka ja oki (tfuj tfuj tfuj - si radšej odpľujem :grinning: )
a tfuj tfuj tfuj aj pre tie miminuška, čo sa maj´ú čo najskôr maminkám vrátiť do starých dobrých koľají :dizzy_face:
8. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
marti, a nemôže to byť tým, že jej ozaj nechutná? nejedla si niečo :stuck_out_tongue_closed_eyes: pre mimino?
8. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Žany, já jím pořád to stejné, ale ona si vymýšlí...večer po té kaši normálně prso vycucla... :pensive:
8. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
Jani vše nejlepší :slight_smile:

Kači ano náušničky, jsou úplně v pohodě :slight_smile: takže doporučuji u miminka nastřelit :slight_smile:
8. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
waci já už se taky musím rozhoupat a někam s tou naší cácorkou zajet :slight_smile:
8. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak mrňousek je naočkovanej, zvládli to s manžou v pohodě :slight_smile: prej malej začal natahovat, když ho položili, ale manža ho rozptýlil nějakou hračkou, co tam doktorka měla a prej v pohodě :slight_smile: jen má mrně špinavej overálek od krve, tak ho musim převlíct... Jsem zvědavá, jak bude reagovat... JEště nás za měsíc čeká prevenar a pak máme na chvilku od očkování klid... uf... :slight_smile:
8. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
Peti, tak super, krásně to chlapi zvládli :slight_smile:
8. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
Peti tak přeju, aby to bylo bez teplot :slight_smile:
8. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
Kači jj běž co nejdřív čím je mimi menší tím lepší a malá byla úplně v pohodě :wink:
8. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.