• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Luci ona právě dr. říkala že ta kupovaná zelenina je samej dusitan aby to bylo teď v zimě honem k prodeji a že by to takhle malýmu miminku nedávala...ale v té mražené bio zelenině by to snad mohlo být vpořádku tak uvidíme...budu zkoušet to nějak kombinovat...
9. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
Jojo, malá byla hodná, ale od nikoho se nenechala vzít do ruky. Je to malý závisláček :slight_smile:

Koukám, že tady jedou příkrmy :slight_smile:

Gábi tak super, že máte další hexu za sebou :slight_smile:
9. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
no Kačí už musíme začít s příkrmy...protože už nám je přeci půl roku:slight_smile: :grinning: to tak letí to je hrůza
9. únor 2010 v 15:54  • Odpověz
To je jasný Gábi :slight_smile: Mně dneska Lůca pořád blinčí, tak nevím co jí je. Asi se přežírá nebo co. Jako malá nikdy neblinkala a teď pořád ........... :unamused:
9. únor 2010 v 15:55  • Odpověz
teda, to sa i mne niekedy pri koníku zadarí :astonished:

gabika, ja som s mrazenou zeleninkou fakt spokojná. Zemiaky sú zemiaky, tie sú uskladnené, a mrkvička u nás ako som písala je výborná, šťavnatá, chutí mne i laure - ja ju chrpmem surovú, alurinka varenú.
A skúšala som i hotové jedlo, že aby som mohla zobrať so sebou ak by som niekam išla aaaaa slečna sa len zatvárila že :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ani do pusy som jej to poriadne nestrčila... no určite vyskúšam ďalší druh.

A už mám aj kašičky nakúpené, budem ich robiť s mojim mliečkom, jedna maminka mi v DM hovorila ako na to... počkám do štvrtka, poradím sa s mudrou a skúsime :wink:
9. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
grabu - my máme pro malýho nakoupený taky přesnídávky... Protože třeba mrkev je na tom co se dusitanů a podobnejch sajrajtů týče nic moc... Ale až budem mít tu bio, tak možná začnu vařit, maj tam i brokolici, tak to bude paráda, ale obyč z obchoďáku bych malýmu asi často nedávala... Sem tam to prej nevadí, ale při častějším krmení to může nadělat paseku...
9. únor 2010 v 16:01  • Odpověz
Holky a z jaké mrkve jsou dělané ty přesnídávky pro mimča?
9. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
Kačí já nevím jen mi dr říkala že tam se to musí hlídat a sou na to přísné směrnice jak ty přesnídávky musej být...tak to je zase motanice...
Holky a co s pitím??? by mě zajímalo co do Štěpána dostanu když mi normálně nic krom mlíčka nechce pít...kolik toho maj za den pak vypít aby nebyly dehydrovaný
9. únor 2010 v 16:12  • Odpověz
Já proti skleničkám nic nemám,ale někdy mi to přijde přehnaný s tím strašením z vyhnané zeleniny. Já myslím, že se to honilo vždycky a taky žijeme :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:16  • Odpověz
Kačí já třeba vyrostla na domácí zelenině a ovoci...tak já nevím...my nikdy nic nekupovali...až teď posledních 6 let co mamka má alergie a zrušila se zahrádka...jinak sme měli i brambory i zeleninu domácí i ovoce ze stromů...máme obrovskej sad...tak netuším...asi si na té naší mega zahrádce udělám záhonek pro Štěpánka :grinning:
I když musím říct historku co mi říkala učitelka biologie co si pěstovala svojí zeleninu doma ...starala se o ní...nehnojila žádnýma umělýma hnojivama a tak...a pak dělali s dětma ve škole rozbory a zjistila že v tý svojí zelenince má taky hnusy jako v tý kupovaný...a pak si něco doma pěstuj že :grinning: já asi nebudu kupovat zeleninu jako takovou ale tu mraženou...a uvidíme...no snad to Štěpánkovi nic neudělá...je to mazec v dnešní době...člověk nemůže věřit ničemu...protože všichni koukaj jen na to aby co nejvíc prodali a za nejvíc peněz!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 v 16:21  • Odpověz
Peti co říká malej na slona od Lamaze? už hrajete??? :wink:
9. únor 2010 v 16:23  • Odpověz
Jen mi ještě řekni, proč je ta mražená lepší. Mě to jen zajímá, protože tohle jsem nikdy neřešila a myslela jsem, že to je stejné.
9. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
autor
Babule,už sme to rozoberali aj predtým a každá aj tak urobíme podľa vlastného uváženia,čo jej príde lepšie,vhodnejšie,možno pohodlnejšie,neviem...

Kačííí,ahojky,je fajn,že ste si to užili v práci,no a čo,Lucinka má proste svoju hlavičku a na čo by chodila na druhé cudzie ruky,keď má maminku :wink:

Gábi,aj ja som vyrástla na domácej zelenine a ovocí a možem povedať,že nemala chybu,milovala som,keď som si mohla vybehnúť na záhradu,utrhnúť hrášok,ríbezle,egreše,čerstvé jahody,vykopať zemiaky na kašu :wink: ja fakt cítim rozdiel,v obchode tá zelenina nemá vobec chuť,to "umelo" tam cítiť,ale čo,keď človek nemá inú možnosť,tak kúpi aj také ovocie a zeleninu...
9. únor 2010 v 16:38  • Odpověz
Kačí já nevím..jen asi v tom že jí zamrazí hned utřženou a tak má možná ještě nějaké vitamínky...a ta nemražená tam leží bůh ví jak dlouho...asi jen to...nevím...jen mě nenapadlo že to příjde tak rychle a za 14 dnů bude jíst maso a najednou i ovoce a že bude mít mlíčko jen 3x denně a pak už ani to ne...no je to mazec...

Ještě jen jednu radu co mi dr. říkala že mu mám kupovat těch prvních 14 dnů tu zeleninku od 4 měsíce a pak až si zvykne tak od 6 měsíce...že je víc nahrubo tak aby to pro něj nebyl šok a nedusil se...a já blbec mu dávala tu našťouchanou s kouskama a on se mi tím dávil...asi jak nebyl zvyklej...
9. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
Jaji zapomněla sem poděkovat za vysvětlení sl. výrazu:slight_smile: díky moc:slight_smile: sem si něco takového myslela ale chtěla sem to radši doslova:slight_smile:
9. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
autor
Kačko,rozdiel v tom je,dokonca,keď kúpiš mrazenú bio zeleninu! je rozdiel v tom,že tá,čo sa predáva ako "čerstvá",tak si vezmi,že keď ju napr.teraz v zime umelo vypestujú,popoženú,potom ju naskládajú na hromady a prevážajú v tých mega kamionoch,tak si vieš asi predstaviť,čo v nej všetko je...na pohľad vypadá krásne,ale to,kým sa do toho obchodu dostala,nikto nerieši...
mrazená bio zelenina,jednak je pestovaná v "čistom prostredí",bez postrekov a umelých hnojív,keď ju zbierajú,tak ide rovno do miestnosti,kde sa pripraví ihneď k zmrazeniu,stráca najmenej vitamínov a keď sa preváža,je v obale...

To je asi moj laický názor,ktorý mi tlmočil aj Libor(roky robí v obch.reťazcoch a vie,čo sa ako priváža v akom stave)...

Nie som nejaká alternatívna matka,čo blázni a sleduje všetko,ale zase si radšej priplatím za dobré ovocie a zeleninu,pretože ju milujem.
9. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
No jo no, holt ve všem je něco :grinning: Gábi díky za vysvětlení :slight_smile:

Já taky znám zeleninu ze zahrádky a třeba v rajčatech je to fakt poznat. No uvidíme co řekne moje doktroka :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
autor
Gábi,Samíkovi som kúpila v DM bio príkrm čisto mrkvu,je od 4m a bola normálne na kúsky,ale Samíkovi to nevadilo,zbaštil aj tú a mne teda chutila!!!
9. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Holky já musím vyrazit nakoupit...já t doma fakt nic nemám...a vůbec mě nenapadlo že už je čas na ty příkrmy...teda napadlo ale že už to musím jet koupit to mě nedošlo...sem nějaká zabržděná:slight_smile: :grinning:
9. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
Luci já si myslím to samé o "čerstvé zelenině" teda třeba banány já mám ráda ty zelený...takže kupuju ty a těm věřím že nejsou na skladě 14 dní...ale jinak jak říka Kačka na rajčatech okurce a a takový zelenině v který je dost vody to teda poznat je...no ale to je jedno...já budu dělat Štěpulkovi jídelníček pestrej ať má nějaký obměny...nevíte někdo jakej je jídelníček pro miminka? jako co se dá všechno mixovat dohromady?
9. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
no ja som tiež zvedavá čo povie vo štvrtok naša mudra :slight_smile: . Ale ešte raz vás upozorním, ak ste to prehliadli - kúpila som malej mrazenú bio baby mrkvičku a musela som ju zjesť ja, lebo to vnútro v mladej mkvičke nešlo rozpučiť. Teda ak sa chystáte predsa len mixovať, tak to asi nevadí. Ale kto sa prikláňa k názoru že radšej nemixovať, tak baby mrkvičku nie :astonished: .
No a mrkvu čo kupujem malej tak nie mladú, narýchlo narastenú, ale normálnu....

mrknite na link bio zeleniny u nás - no, keď vezmem do úvahy že mi to prinesú domov.... ale ja to hrotiť nebudem, ak by som dávala teraz extrémny pozor čo malá zje a čo nie, mohla by mať neskôr problémy - bude predsa papť aj v škôlke či škole, no a tam to bio určite nebude ...

http://www.biodomov.sk/page7.php?view=productListPage&category=1
9. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
gabi, kuk, už som to sem raz dala nedávno, tu máš recepisov a recepisov...

http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/jednodruhove-zeleninove-kasicky-od-6-mesice/

a s tými banánmi ťa teda nepoteším, ale aby vydržali cedtu, sú oberané ešte zelené, prenášané v tme a chlade aby rýchlo nedozreli a potom dozrievajú - tak som to v jednej reportáži videla, že nič moc, ale ja ich aj tak jem, lebo ich mám rada....
9. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
Jají moje dr. taky říkala že nepřehánět...ale do roka že by radši dávala ty kupované a kor když začínáme přikrmovat teď v zimě...no já to udělám asi půl napůl :wink: ať si malej nezvyká jen na kupované...
9. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
Já vím Jají já tu reportáž o banánech taky viděla..právě proto si nedělám žádné iluze...
9. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
Holky, malá mi spí od té doby, co jsem ji po očkování dala do kočáru :astonished:
9. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Jají díky za odkaz:slight_smile: hned sem si ho uložila do oblíbených:slight_smile:
9. únor 2010 v 17:26  • Odpověz
Marti ona jen potřebuje nabrat sílu aby se s těma protilátkama poprale...neboj :wink:
9. únor 2010 v 17:32  • Odpověz
Jaji - mně se na tom biu od nás líbí, že je to od pěstitelů z jižní moravy, prostě to od nikud nedováží, pro mě to "bio" co vozí ode všud možně přijde už takový "nebio" nebo nevim, jak to napsat :grinning: Prostě aby to tu cestu přežilo trhaj to nedozrálý, takže v tom tolik těch vitamínů už není...

Broučí - vím, že třeba manžova mamka říkala, že nedávala ani domácí mrkev právě kvuli těm dusitanům (nebo dusičnnanům?), může to způsobit chudokrevnost prej, když to jí mimča často, nedokážou se s tím ještě tolik vypořádat jako dospělej člověk. A to se u nich jídlo zas tak neřeší, jako to řešíme třeba my, ale tohle říkala. Právěže ani červenou řepu třeba nedávala... :slight_smile:

Protože aby farma mohla používat tu značku bio, dělají se i rozbory půdy ohledně dusitanů, dělaj se kontroly skrz postřiky, zvířata musí žít v co nejpřirozenějším prostředí, takže v podstatě ani prase vykrmený doma v chlívku není "bio", a králící v králíkárně taky ne. Bavili jsme se o tom s manžou před tou zkouškou z environmentalistiky. Prostě to ekologický zemědělství je založený na tom, že zvířata žijou v co nejpřirozenějším prostředí, takže nejsou stresovaný tolik jako zvířata ve velkochovech, nejsou samozřejmě nadopovaný tolik vším možným (ale pro mě hlavní motivací pro koupení biomasa je stejně to, v jakým prostředí žijou ty zvířata ve velkochovech). No a na zeleninu můžou používat jen hooooodně omezený množství postřiků, je to fakt minimum... Získání té značky bio prostě není zas tak úplně jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát no... :grinning:
9. únor 2010 v 17:32  • Odpověz
Holky já z vás mám teď zamotanou šišku :grinning: Asi bude Lůca do smrti na mlíku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ale díky za vysvětlení, já se tímhle nikdy nezabývala - prostě sežeru všechno :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
Tak mrňous mi tady spustil koncert:slight_smile: sem ho dala do postýlky protože sem si říkala že je asi unavenej a on se tam začal tak vykecávat a zpívat že sem ho po 10 minutách vytáhla protože očička rozhodně nevypadaly že budou spinkat a teď si tu vesele hraje s hračkama a vykládá si...to ste měli vidět tu radost jakou měl kdy nad maminkou vyhrál a ona ho vytáhla si zase hrát...to je sranda jak už takhle malej je vyčůranej:slight_smile:
9. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.