• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
A jak je teda ta brambora? :slight_smile:
Jinak já vůl šla spát až ve 2h a malá se mi od 3h nějak často budila, nechala jsem si ji kolem 5h už v posteli a jsem nějaká rozlámaná :zipper_mouth:
11. únor 2010 v 09:07  • Odpověz
dobre rano,

Misi neznam braamboru kdes ji nasla? jak se dela?

U nas se spalo do 6:50!!!! :sunglasses: no neke ze ja se jeste nekdy vyspim :pensive:

Marti ve 2h to jsi nemohla usnout??? to je mazec to bych padla za vlast rano :sweat_smile:

Zanetko bezdomovec??? to nee uvidis ze urcite brzo neco najdete vsak casu do cervna dost ne? :dizzy_face:

a jirka vari rizoto a ja sem na pc uz abych mela zas notebook jsem bez nej jak bez ruky a tahle velka mrcha se mi nechce zapinat na 10 min :astonished:
11. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Jani, já ještě žehlila a uklízela, přes den na to nebyl čas... :confused:
11. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahoj holky...prosím si i bramboru i závin popsat...prosím prosím...já chci taky šaškovat se Štěpánkem...my umíme akorát jede jede do kopečka a to sem odkoukala od Kačky a ještě teda její vosa bum do nosa:slight_smile: to se mi moc líbilo a Štěpula se tomu taky řehtá:slight_smile: ale ani bramboru ani závin neznám...tak prosím o ukázku:slight_smile:

Já sem dneska od 6h vzhůru, jednk protože se Štěpula probudil na papání ale to není tak strašný protože hned usnul a spal do 8h ale já musela dneska na krev kvůli těm svým blbým játrům...tak sem zvědavá jak to dopadne :unamused:
11. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Marti ty si blázínek viď!!!

Jají neboj on se ten pravej byt najde...až to bude to pravé tak to poznáte a bude to super:slight_smile: :wink:

Jani no vidíš jak se hezky vyspíš...paráda:slight_smile:
11. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Gábi, on tu dřív někdo dával takový odkaz na stránku, kde ten závin byl, ale nevím, co to bylo za stránku :sweat_smile: , ale o bramboře taky nevím nic.
Závin je takhle...malý leží a ty ho houpeš v bocích a říkáš...Poválíme, pak "mačkáš" na bříško a říkáš Naplníme, vezmeš jednu jeho ručku, dáš na bříško, pak i druhou a Zabalíme, potom dáš svoje ruce kolem něho, jakobys ho chtěla obejmout, ale on leží, takže máš ruce nad jeho hlavičkou a řekneš Upečeme a pak sníme....a potom ho pusinkuješ a řekneš Mňami mňami mňami, je od mojí mámy....tak jsem se to pokusila vysvětlit, ale nevím, jestli je to tak pochopitelné :sweat_smile:
11. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
11. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
bramboru znám ze své praxe ze střední. Umím ji jako písničku,ale dá se i jako básnička, ale malá má raději když jí ju zpívám

Ze dvora se kutálela (to máme ručičky v pěst a motáme nima okolo sebe)
velikánská brambora (to ukazujeme ručičkama jak je velká)
Neviděla, neslyšela ( zakryjeme očička a pak ouška)
že už padá závora (položíme ruce na sebe předloktí na předloktí)

Kampak padáš závoro? (to děláme jako tytyty prstem)
Na tebe ty bramboro ( to ukazuji na Zoujinku prstem a Zoují svým prstíkem na mě- jí ho držím)

Kdyby tudy projel vlak ( to máme zase ručky v pěst a děláme rukama jak jede vlak)
byl by z tebe bramborák ( to pleskneme ručičkama)

Kdybyste chtěli tu melodii, tak bych leda na FB musela dáít video :slight_smile:
11. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Jani to je supéééééééééééér...děkuju moc:slight_smile:
11. únor 2010 v 09:40  • Odpověz
a závin nás naučili

takový taskový to je závin makový.
vyválíme, naplníme,zabalíme a pak sníme. ( u toho sníme ojídáma pusinkuji malou úplně celou:D )
hami hami hami je od mojí mámy.
takový takový to byl závin makový
11. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
Miší díky moc...super popis:slight_smile: sem si vzpomněla že sem to kdysi dělala s Adélkou ale to už sou 3 roky zpět a já na to zapomněla...bramora je super:slight_smile:
11. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
holky a ještě vás naučím
vařila dlaň omáčku Postrup stejnej jako u vařila myšička kašičku

Vařila dlaň omáčku,
pro pět malých synáčků.
batolátko malíček,
nese mamce rendlíček.
Máma volá prsteníčka,
skoč mi honem pro vajíčka.
Dlouhán bráška prostředníček,
ten přikládá na ohníček.
Ukazovák nezbeda, ten pokličky nadzvedá.
Malý tlouštík paleček,
prostřel čistě stoleček.
pokukuje lokýtek,
nech mi taky krapítek.
Dlaň omáčku pofoukala ( foukáte do dlaně miminku)
Tomu dala, tomu dala
a že se Na Zoujinku ( jméno miminka) nedostalo,
utíkala a utíkala a tam se schovala.

pak ještě znám
To jsou ruce to jsou dlaně (MÁVÁTE RUČKOU A PRSTEM UKAZUJETE DLAŇ)
mýdlo s vodou patří na ně ( děláte, že si myjete ručičky)
a po mýdle dobré jídlo ( děláte že si rukama dáváte něco na jídlo do pusy)
a po jídle zase mýdlo ( zase myjete ručičky)

a ve vaně děláme
dešťové kapičky dostaly nožičky ( to kapu z prstů malé na hlavičku vodu nebo z kropítka )
běhaly po plechu, dělali neplechu ( jemně ´tukám prsty malinkou do hlavy, ale fakt jemně :slight_smile:
11. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
brambora u nás vede malá se vždy lochá jak střelená, já u toho dělám různé grimasy a měním hlas...
11. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
jinak moře isnpirací najdete zde, čerpala jsem odsud, když jsme potřebovala pro děti do práce---
http://www.predskolaci.cz/?cat=6
http://www.detskestranky.cz/
11. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
Holky já si na chvíli zdřímla s prckem ale ta půlhodinka mě asi nevytrhne...hned byl zase vzhůru...no dneska budu asi jako zombie...jedu navic po obědě se sousedkou na nákup těch příkrmů a nějakých věcí na ty hory ale to se docela těším...konečně zase někam vypadnu:slight_smile: a taky si chci koupit barvičku na vlasy protože už je mám fakt strašný :unamused:
11. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
:frowning2: holky tak moje drákulka ne a ne usnout. to bude protivka u doktora :unamused:
11. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
No ahojky, tak ja ja poznám ten závin, z tej stránky ako tu dala Janka. Niekto ho sem hodil a potom som ho sem dávala aj ja.
No a Miši skopírovala som si všetko čo si popísala. :wink:

včera som sa neozvala, lebo som bola úplne mŕtva a ešte ma nas... na plávaní. Už som bola skoro tam ked mi zavolali že sa to ruší - to sme si mali nahrádzať utorok a ja som sa s malým tak tam ponáhľala, že kvôli tomu aj doma grckal - tak som penila a to predpokladám, že niektoré baby už boli až tam :angry: .
No a večer vstávame každú hodinu, tak asi tak. skúšala som ho nechať vyrevať - asi ma neznášali všetci susedia o polnoci, ale o pol hoďku po dlhom revaní bol zase hore. :frowning2:
11. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
Miško, Adi nespí ani nevím pořádně od kolika, hlavně, že si pořád tře očička, ale usnou ne a ne, ona usne zas odpoledne na 3h před koupáním...ona mi nějak moc málo spí :frowning2:
11. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
Ja našťastie všade chodím s kočíkom a kým tam príde, tak si trošku zdriemne -aspoň 5 minút a hned je lepšie. :wink:
11. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
marti 3hodiny sú dosť. v tomto období spia deti cez deň tak okolo 3hodín dokopy. Teda 3-5, ale môj skôr 3.
11. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
marti mně se taky zdá, že jí nemůže stačit spáne v poledne a pak v kočárku:( ale asi stačí, ale taky si tu drtí očička.

Zuzi tead máš taky veselo, jak to tak čtu. My naštěstí kojíme 3x v noci, tak snad to tak i zůstane, ale nevěřím tomu, zase se něco pokazí jak to znám:D:D:D
11. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
No ja ale už fakt neviem pre čo je v noci takú, už konečne neprdká, myslela som, že zúbky, ale ako ho zoberiem na ruky, tak je tíško, ako ho položím do postieľky alebo k nám do postele tak vrieska a keď poviem vrieska to nepreháňam - aj doktor aj sestrička na cvičení sa odťahujú keĎ plače, to človeku až v uchu zaľahne.
11. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
nj -zuzi, ale ona je fakt unavená a ospalá, ale nemůže nějak usnout, mlíčka podle mě taky moc nesnědla, ona si to pak všechno večer a v noci vynahrazuje, ale mě přes den z toho jejího mručení prasknou nervy a občas i bubínky...A to chce přijít Jirkova teta na návštěvu a já bych potřebovala zajít na firmu kvůli těm daním, včera jsem byla na finančáku, ale sama si to udělat neumím a řekli mi, že mi to má udělat zaměstnavatel, tak to musím zařídit, třeba mi i nějakou tu korunu vrátí, kéž by, ale asi ne, nevím...
Večer jsem upekla buchtičku s meruňkama a pořád ji dneska ujídám :sweat_smile: , ale už bych měla začít cvičit, jinak na jaře budu mít pořád to ovislé hnusné břicho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Inak už spinkáme cez deň len 2 krát . 3-krát len niekedy keĎ ideme plávať, podľa toho, kedy si dá prvý spánok a koľko ho potiahne -či hodinku a či dve - samozrejme spí len v kočíku. našťastie mu to ide už aj doma pri otvorenom okne :wink: , tak ako teraz.
11. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
jé chudáček malej:( to je nejhorší že nevíme co jim je:( hlad asi nemá že? to jsi vyloučila jako první
11. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
no asi nie, lebo si len trošku cucne a spí dalej a potom ráno mi nechce poriadne jesť. Ale idem na budúci týždeň k doktorovi tak sa poradím o kašiach a uvidíme - už som si nejaké v bio obchode vyhliadla - bez cukru a lepku.
11. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
no, já se ptala doktorky, že proč mi malá může chytat takové hysteráky a ona, že ji něco trápí a jestli nemá hlad, tak jsem jí řekla, že ona saje a najednou začne vřískat a při pohledu na prso řve ještě víc, tak mám dávat sab simplex a až dojde tak baby calm, že to můžou dělat prdíky...Ale ty Zuzi říkáš, že prdíky to nejsou, tak asi fakt ty zoubky...
11. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
No vyskúšam večer aj aj ten sab simplex, ale sa mi nezdá, že by to bolo ono, lebo prdkať začne až okolo siedmej.

Inak som si teraz všimla, že kedysi sa mu najlepšie spalo von, tak teraz najlepšie spinká doma pri otvorenom okne - samozrejme v kočíku, už spí 45 minút a ešte nebol hore a na vychádzke sa preberie po pol hoďke, síce potom ešte zaspí.
Asi ho na večer zabalím do kočíka :slight_smile: . no a to máme v spálni max. 19,5°C.
11. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
holky jdu se chystat tzak paa a myslete na nás :wink:
11. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
Miši budeme na vás myslieť- určite to zouinka zvládne.
11. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.