• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
jaji - jo jo, má po očkování, ale už v pondělí, takže si nemyslím, že by to bylo tím... Na včerejšek i předvčerejšek spal jako normálně... Možná to budou i ty zoubky, bříško, fakt nevim, každopádně teď je v pohodě, já jdu za hodinku do školy, tak doufám, že to tady s manžou zvládnou :grinning:

aurel - já si taky říkám, že když má těch cca 8 kilo, tak už by možná mohl dostat i něco jinýho, ale jak říkám, po té kaši minulej měsíc ho bolelo bříško, tak jsem se na to vykašlala a přestala jsem ji dávat, tak to zkusím teď znovu, asi v pondělí dostane dárek k 5 měsícům :grinning:
11. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
zuzi, ako také robíš? ak stíhaš hoď recept... aj ja robím podobné, rada skúsim nové...
11. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
kúpila som mladú cukinu, vydlabala. Vydlabanú cukinu som osmažila na olivovm oleji aj s brokoličkou a šampinonmi. Potom som pridala nastrúhaný syr a jajko (do vychladnutého).
Vydlabané cukinky som dala zapiecť do rúry a potom som ich naplnila tým maglajzom , posypala ešte zvyšným syrom a dala na chvíľu zapiecť. Mňam - robila som prvý krát, som si to len tak vymyslela a chutilo mi. :wink:
11. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
Nabudúce tam maťovi prihodím mleté mäsko a bude spokojnejší.
11. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
peti, super že šťavičku pije, to naša laurinka nee :confounded:

zuzi, aj my sme chodili najprv cca 1xza týždeň, teraz už tak 1x za 2-3, no natiahnem to ešte viac... hlavne, my ideme koncom mesiaca na kontrolu k fyzioterapeutke ktorá nás diagnostikovala pri prvej kontrole u nich, tak som zvedavá čo ona povie...
11. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
zuzi, to jajko malo byť vajko ?! :grinning: ja robím zapečenú cukinu s ryžou - je to mňam, mňam, mňam
11. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
hej jajko je vajko, ale to tam nemusí ísť, napíš aj tvoj, potom opíšem.

len už sme hore, tak pa
11. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
napišm, ale tiež sme sa akurát zobudili, tak neskôr ho fuknem :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
jej a zabudla som - možeme dávať marina keks s ovocím :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz
cukina - množstvá nemám, lebo záleží na plechu ...

mladé cukyny ošúpem, nakrájam na kocečky. Udusím cibuľku (najlepšie na oliváku ale pohoda obyč olej), pridám na kocky nakrájanú papriku - kupujem tie farebné - žltá, oranžová, zelená, červená, tie hrubostenné asi tak 2-3 (teraz by som dala menej), keď paprika zmekne, pridám nakrájané rajčiny a na kocky nakrájané cukiny. A dusíme. Ochutiny - soľ alebo vegeta - to vpohode na začiatku, potom čierne korenie a kečup, ku koncu cesnak a nejaké bilinky - ja mám oregano, bazalka (provenskálske).

keď to je vychladnuté zmiešať s polouvarenou ryžou a nakrájanou šunkou, fuknúť do toho kyslú smotanu a dávam zapekať na nie moc vysoký vymastený plech. Jo, a na vrch dám vrstvu syra, zapekám odkryté na 180. Maťo to samačka nemusí, my s milanom to máme veľmi radi.
11. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz
namiesto kečupu môže byť malý pretlak som zabudla uviesť, ak mám pretlak, tak dávam ten
11. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
Psala mi Miška, už mají po očkování, malá prý ani nepípla a má už 7240g a 70cm :slight_smile: a domlouvala se (waci) s doktorem, že chce dávat mrkvičku. Ještě jedou na nákupy, tak se tu objeví asi až k večeru.
11. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
to tu nikdo není, když se tu objevím? :pensive:
11. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
Adélka konečně usla, spapala trošku kaše s přesnídávkou :slight_smile:
11. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz
Vy ste toho nakecaly...to nemam sanci docist!!!
11. únor 2010 v 15:10  • Odpověz
už jsme doma, tak máme akoeát mikinu, ale kalhoty na doma ne a šílená cena za mikinum, ale ona už neobleče ani svetříky co má ani mikče, tak nutně potřebovala
11. únor 2010 v 15:11  • Odpověz
Waci a proč nenakupuješ na MMB...tam je všechno levné...i nové oblečení se tam dá sehnat za parádní ceny pro prcky...já to tak dělám a vyhovuje mi to
11. únor 2010 v 15:19  • Odpověz
waci, nebo na www.brumla.cz, mám odtamtud dost věcí na malou :slight_smile:
11. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
Tak sem jen letmo přelítla...tak gratuluju k úspěšným návštěvám doktorů:slight_smile: A my už sme předběhli Laurinku ve váze joooo...to čučím...ale to dělá ten nutrilon...po tom oni dycky přiberou...není to jen mateřské mléko a tak tloustne rychlejc...ale sem ráda že dohnal to co mu ten měsíc chybělo a teď se snad ustálí:slight_smile:

Byla sem na těch nákupech příkrmů a sem pěkně vytočená...nejdřív sem byla v Globusu kde pěkně přidražili a měli tam od Hami první lžičku mrkve, květáku a brokolice za 20Kč a pak sem šla ještě do DM a tam to měli za 16kč...no chápete...4 Kč rozdíl na jedný malinký skleničce...sem myslela že mě klepne...páč já to koupila v tom Globusu:frowning2: no to je jedno koupila sem jich 6 tak to zase není taková hrůza, ale příště si to ověřím...než něco koupím :angry: No a rozhodla sem se že budu to kupované dávat teď ze začátku protože dneska měl Štěpula ten květáček kupovanej a chutnal mu víc než včera ten vařenej...já nevím proč...asi že v tom kupovaným nejsou žádný kousky...a až si zvykne i na hustší konzistenci tak mu to budu dělat doma...až bude jarní zeleninka a tak...no protože to kupované vyjde zase tak na 1000 měsíčně a to je teda mazec...ještě do toho nutrilon a mě klepne z těch cen!!!
11. únor 2010 v 15:30  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem doma ze školy. Manža s malým na mě čekali venku, tak jsme začli na pizzu na oběd a teď manža letěl pro ubrousky, protože máme ubrouskovou krizi, poslední vyplácal na malýho manža a teď jsme bez ubrousků, tak doufám, že se malej teď nepokaká :grinning:

grabu - ty ceny jsou šílený no... my tady máme zatím něco málo, ale uvidím no, jak bude dneska mrňous spinkat. Manža říkal, že měl malej v noci (já šla spát o něco dřív) hrozně lehký spaní, tak to vypadá, že ho spíš fakt trápily ty zoubky nebo bříško no...
11. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
Gábi ja na MMb nakupuji, jenže někdy to travá šíleně dlouhoé než to přijde a už se mi i stalo že jsme objednla třeba 68 a nakonec jsem přišla na to že je to 62 a malé to bylo malé, tak mám docela už strach

Marti na to mrknu.

Ale psala mi sousedka ze spoda, že jí kámoška nakupuje v ostravě, řekla bych dovoz polsko a že jí v pondělí přijde balík, tak zda bych něco nechtěla, tak se půjdu mrknout. protože třeba bodyčko za 30kč a je to nové

jinak jsem doktorovi řekla, že chci dávat mrkev, tak mi řekl, že to záleží na mě a na malé pokud se na to už cítíme tak kldině. Ale že by ještě kojení stačilo, že malá krásně přibírá, ale já chci prostě mrkve dávat. Tak jsme se ptali zda jí mám uvařit doma mrkev nebo koupit skleničku. Řekl mi, že pokud mám domácí vypěstovanou mrkev, tak klidně a´t vařím. Načež jsme reagovala že ne že jen kupovanou a on, že to mi oprqavdu nedoporučuje, že ať tedy raději koupím skleničky hotové třeba první lžičku nebo jakou koliv jinou od 4. měsíce. Že v těch kupovaných mrkvách je hodně chemie, prostě jsou prý vyhnané hnojivem...
tak jsme zašli do dm a tam koupili skleničky a už se těším na jaro a léto, až začnu malé pěstovat domácí zeleninku, pěkně mrkvičku, špenáít, květák, brokoličku a pár domácích brambůrek
11. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
Miší to jo...já se taky bojím že mu to nebude...ale oni tam hodněkrát píšou míry a když ne tak já si o ně napíšu...a ještě se mi nestalo že by mi to nezměřili:slight_smile:)))

Jo a to je super že vám dr. dovolil mrkvičku a moje dr. řekla to samý že máme dávat tu ze skleničky...že miminka co začínají s příkrmy v zimě to mají složitější ale že ta chemií vyhnaná zelenina pro ně není stravitelná:slight_smile:
Bavily sme se včera se sousedkou že se taky pokusíme najít ty bedýnky s bio zeleninou a objednávaly bysme si to dohromady:slight_smile:tak uvidíme...ale až na jaře:slight_smile:

teda holky to byste nevěřily co teď Štěpán udělal...on už mi leze po celým tom puzzlovým koberci...přitahuje se ručičkama a plazí se fakt už rychle...dělá to tak 3 dny...ale myslím že kdyby měl o něco silnějí nožičky tak už leze...no je to mazec...ale abych řekla co udělal...no já vám píšu a najednou poslouchám co to chrastí že to je zvuk jako CD a on se mi dostal až k CD přehravači...otevřel ho...nevím jak...ale otevřel a vyndal to CD a mlátil s ním o zem...no mazec..já nestíhám čučet...asi budeme muset brzo všechno schovat do výšky:slight_smile:
11. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Miško a kde v Ostravě ta tvoje kamarádka nakupuje? Bych tam taky začla nakupovat :sweat_smile:
11. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
grabu...tak na to,jak se Štěpánkovi nejdřív do ničeho nechtělo, tak už všechny předběhl...a to doslova :grinning:
11. únor 2010 v 16:56  • Odpověz
marti zeptám se té sousedky jo a dám ti pak vědět. poptřebuji pro malou polodupky a ona říkala, že za 50 kč což mi přijde skvělé a je to nové
11. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
Gábi no když já si ani s těma mírama moc jistá nejsem:D mám strach abych to nezměřila špatně... takhle jsme mikču zkusili a bylo

holky mně je dnes jaksi blbě, nevím z čeho, sjem strašně unavená a je mi divně od žaludku
11. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
Marti no je to sranda s tím jak najednou vystartoval:slight_smile: ale mám z něja radost:slight_smile:

Waci o je super že máš kámošku co může nakupovat v polsku...já to s našima mám taky kousek ale pojedeme až na jaře...ale je fakt že tam je všechno tak o třetinu až polovinu levnější než tady...já si tam nakoupila výbavičku když sem byla těhotná ale od té doby sme tam nebyli...tak už se těším až zase pojedem:slight_smile:
11. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
no já nevím zda je to z polska, ale řekla bych že jo, já jsem vpolsku nikdy nebyla:( ale omrknu to v pondělí

no nic holky malá je unavená jdu si s ní lehnout. mně taky není jaksi dobře tak paaa)
11. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
Holky tak Štěpula zvládl druhou hexu úplně bez teplot:slight_smile: mám radost:slight_smile:
11. únor 2010 v 17:44  • Odpověz
Ahoj ženy :slight_smile:

Tak jste mě přesvědčily a dneska jsem koupila 2 skleničky mrkvičky od Hippu :slight_smile: Jsem zvědavá, jak bude malá dlabat :slight_smile:

Jdu vás dočíst :slight_smile:

Jo - kdyby měl ještě někdo zájem o ty příkrmy, ráda pošlu :slight_smile:
11. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.