• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Gábi já si dělala srandu s tím pohledem :slight_smile: Nevím co to má Lůca za období, tohle měla kolem spurtu ve třetím měsíci, tak nás asi čeká poslední spurt..............

Waci díky, že ses podívala do knížky :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
Kači není zač, když můžu a najdu to tam tak není problém. Jinak malá dnes pěkně spapala 4 lžičky mrkvičky a zejtra dostane zbytek té skleničky.

Holky sháněla jsem i hotovej příkrm brambora a to se nedělá samostatně nebo jak??? tak nevím zda jí mohu v neděli uvařit kupovanej brambor a zda je lepší to vařit ve slupce nebo oloupanej domácí už jak na potvoru nemáme :(
12. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
autor
Tak sme boli vonku a je tam poriadna zima!!!!

Kačí,tak snáď ten spurt čo najskor prejde,ono v každom tom mesiaci može byť iný...

Miška,nevidela som samostatný príkrm brambory,vždy s nejakou zeleninkou. By som jej ho normálne uvarila a potom primiešala alebo kúpila mrkev s bramborem :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
waci ty už jsi taky začala s příkrmy? Já o tom uvažuju taky, protože dřív mi malá kakala 1x-2x denně a teď jsem ráda, když jde jednou za dva dny. Takže asi už to všechno spotřebuje a mlíčko jí přestává stačit. Ale hlady neřve, spíš naopak - tak nevím.
12. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
no pan doktor mi dal jídelníček a je tam 1 den 2 lžičky mrkvičky, 2 den 3-4 lžičky mrkvičky a 3 den zbytek skleničky mrkvičky, 4 den začít dávat samostatně bramboru zase dodržet 3 dny, pak po těch 3 dnech smíchar mrkev a bramboru a pak můžu přidat zase samostatnou jinou zeleninku třeba květák... tak teď právě nevím :sweat_smile:

Kači ano začala jsem s příkrmama, jelikož já asi nejsem ta typická maminka, která vydrží hodně dlouho kojit plně. Doktor sice říkal že by klidně ještě ten měsíc vydržel,ale když se na to cítíme obě, že není problém. Zoujinka když jíme, tak chudinka slintala a polykala naprázdno a mě to trápilo a hlavně mě baví ji krmit.. je to zase něco jiného :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
Lucí já nevím jestli je to spurt, při něm by chtěla víc pít, ale to ona ne. No jen se modlím, aby to fakt bylo jen období :grinning:
12. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
No Lůca na mně taky může oči nechat když jím. :slight_smile: Tak má 5 a půl měsíce, takže za 14 dní začneme určitě :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
luci prosě
tě ji jednu bramboru uvařím a bude snad se jí po jedné koupené bramboře nic nestane a pak jak budou ty třži dny za náma tak koupím mrkve a brambor hotovej příkrm
12. únor 2010 v 16:48  • Odpověz
Kači mě to právě strašně trápí když vidím jak chuděra úplně slintá :frowning2:
holky manžel chudinka moje mi vaří zemlbábu já ji miluji a dneska mi přinesl dárek k valentýnu, já valentýn teda neslavím a nikdy jsme ho neslavili, ale on mi dneska přinešl náušničky ve tvaru srdíček a jsou z malinkatejch kamínků a holky já koza místo abych byla ráda, jsem mu vynadala že utrácí, no nejsem to koza, ale pak jsem se mu omluvila, on to myslel dobře :sweat_smile:
12. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
waci to víš, že se jí po bramboře nic nestane. A doktor ti taky doporučil ty skleničky?

No tak to je manžel moc hodnej :slight_smile: My valentýna taky nějak neslavíme - většinou dostanu kytku, manžel něco sladkého a hotovo :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Holky loučím se, návštěva je mi v patách :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
ano doporučil skleničky, jelikož nemám domácí zeleninu a v obchodech je plná chemie.. je to prostě vyhnané. Takže na jaře začnu pěstrvoat zoujince naši domácí :slight_smile:

holky průser manžel je asi nemocnej má soplí tu jak něco :frowning2: snad nás nenakazí
12. únor 2010 v 17:05  • Odpověz
autor
Kači,no prečo nie,aspoň vyskúšaš ako bude reagovať,aj tak za chvíľu už s nimi budete musieť začať
12. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
Holky tak já jdu vaři veču a dodělat to balení...tak se tu mějte krásně a za týden papapapapa...budete mi moooc chybět :cry:
12. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
tak uz tygrica spinka a ja mam klid

Holky jirka jel do nedele ale jak ho znam zitra rano v 6h tu bude jak na koni, vzdy se pro neco nadchne ale druhy den brzo rano je doma. Prespat tu nema kdo, ja tady moc pratel nemam a kdyz tak ty maji male deti :pensive:

Jinak co se tyce flasek tak uz nesterilizuju jen vyplachnu a tak, dnes jsem ji aktivne vyvarila hracky a asi 5 z nich se jaksi roztavilo :rolling_eyes: :frowning2: tak jsem ji objednala novy prdolce.

jdu docist
12. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
Miso vsak jasne je to na tobe kdy zacnes prikrmovat vzdyt jsi ty jeji maminka sama vis nejlip co potrebuje :wink: moje Kika sice saje furt i me to vycerpava ale tak nejak cekam co rekne doktorka v to utery, klidne taky zacnem :wink:

Gabi jak moc ti ty hory zavidim :pensive:
12. únor 2010 v 19:03  • Odpověz
ahojky holky, tak už tu máme ty biověci, a docela dobrý, pujdu udělat brambory a píct... Jinak jsme se s manžou dohodli, že změnime pediatra... Ta naše doktorka nám nesedí, nedala nám na výběr, jestli chcem sinflorix nebo prevenar, nic nám nevysvětlila, jen sestra na nás vyhrkla, jestli to chcem teda naočkovat, asi abychom nezdržovali... :-/ Prostě jsme se shodli, že jí nevěříme, mrzí mě to, já tu doktorku měla jako malá ráda, ale pro našeho malýho mi nepřijde, že je dobrá... :frowning2:
12. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
Petko i ja premyslim nad tim ze vymenim pediatra :unamused: na vyber nam taky nedala, ani nevim ze se mohlo vybrat :confused:

Petko a kolik stoji ten kosik? a cos objednavala ?
12. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
haj baby

máme naušničky
:slight_smile:

kočky soráč, ale nepreháňate to trošku s tou zeleninou?! Ako dobre, jasné že v tej jarnej novej umelej je všeličoho viac než dosť :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....

ako chcete robiť polievky???, lekári polievky odporúčajú, veď si mrknite rôzne recepty, prečo asi existujú - a sú na rôznych stránkach, to ako všetky tie stránky sú zlé??? :confused:

prepáčte mi, no mám pocit, že ste sa trošku moc začali týmto smerom uberať...

sa vrátim k tej doma pestovanej zeleninke - ktorá z vás tu uviedla, že zeleninku nehnojili a dusičňanov mala viac ako kupovaná podľa pokusu ??? :confounded:
12. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Jani - no objednali jsme pul kilo mrkve a 2 kila brambor a povidla švestkový, ale ty neměli :frowning2: jo a ještě jabka, netuším, na kolik to nakonec vyšlo... Příští tejden v pátek budem mít masíčko a přivezou nám 5 kilo brambor, tak už se na to docela těším...

Jinak holky brambory malýmu asi budu vařit normální... Teda po tom příštím pátku budem mít 5 kilo těch bio, ale jinak bych mu asi dávala normální, dokud by měl mít jen ty brambůrky samotný... no a jak to budu moct míchat, budu kupovat míchaný příkrmy... :slight_smile:

Jinak jaji k těm polívkám... Já si prostě zas na druhou stranu říkám, že dřív lidi jedli, co bylo. To znamená v zimě maximálně kysaný zelí, maso ze zabijačky, ale zeleniny čerstvé taky moc neměli. Já vím, že teď se to všechno bere jinak, ale podle mně se mrněti nic moc hroznýho nestane, když dostane polívku buď z té zamražené zeleniny a nebo ji dostane, až bude zelenina normálně vyrostlá :slight_smile: Ale to je samo jen můj názor :slight_smile: Záleží na každým, co svýmu prckovi dá, ale když teď s manžou nekupujem v obchoďákách skoro zeleninu ani pro sebe, protože nám připadá nic moc, nebudu ji přece dávat malýmu jen proto, aby něco měl... :confused:
12. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
Holky, tak já jsem uplně blbá, neumím číst... Místo do té margot buchty jsem místo mlíka dala vodu, tak jsem zvědavá, co z toho bude, snad to bude k jídlu, no v nejhorším to zlikvidujem s manžou a udělám ji ještě jednou...
12. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
autor
Peti,no teeeda,tak to možno nebude také zlé :grinning:

Tak dieťa spí,v telke nič nie je a do toho mi tu chrápe Libi :grinning: krásny idylický večer,čo?
12. únor 2010 ve 22:25  • Odpověz
autor
Žanetka,tak hoď foto náušničiek Laurinky :wink:

K tej zelenine...neber to tak,že to preháňame,proste sme prvýkrát maminami a všetko vnímame inak,citlivejšie. Tým nechcem povedať,že nechceš dať resp.nedávaš Laurinke to najlepšie,ale možno máš fakt možnosť kupovať zeleninku na úrovni,ja osobne,čo som skúsila uvariť neochutenú mrkvu pre Samíka,tak sa mi zdvihol žalúdok...mne nevadí,že dávam teraz na začiatok kupované príkrmy,neodsudzujem to,proste mi príde zbytočné "variť" jednu mrkvu,kým viac nespapá a viem,že keby to bolo tak zlé v tých fĺaštičkách,tak to nevyrábajú pod prísnou kontrolou...Takto Ochutná viacej chutí (napr.cuketu) a zistím tak,čo mu nechutí a potom budem variť polievočky podľa toho...ja zeleninu milujem,ale z čerstvej jem max.paradajky,také ako napr.brokolica varím,tá sa ešte dá,ale ostatné nemá chuť,tak to nebudem dávať ani malému...

chceme pre naše deti to najlepšie,čo sa ponúka a hlavne to,čo cítime my,že je najlepšie.

Vážim si vždy tvoje rady a názory a je zbytočné,aby sme to hrotili,proste to vidíme trochu každá inak :wink:
12. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
peti, na tú margot buchtu som sem dala recepis ja, a odporúčam, nenatierať lekvárom alebo čokoládou len vrch a tak krájať, ale rozkrájať ju na kusky ako sa bude podávať, potrieť lekvárom a posypať kokosom. Ono to bolo trolinku suchšie a takto to bolo úplne že mňaaaaam .. ešte šlahačku si na to moji chalani dali ... daj vedieť ako s vodou dopadla :grinning:

a peti, mať tu biofarmu tuzemskú tak ako u vás, tak nič neriešim. Ale súhlasím s tebou, že tá, čo som sem dala link - u nás v BA - dovoz z celého sveta - ruku do ohňa by som za bio nedala. A máš naštudované, za akých podmienok pestujú zeleninu a ovocie teraz? To by ma celkom zaujímalo...

Ono vpohode, ja súhlasím viac menej, len sa mi zdá, že sa to tu začína moc, ako extremne hrotiť tým smerom, že všetko z obchodu je zlé. Ako koľko mamin si nemôže dovoliť kupovať hotové, a bio ani nehovorím ...
a o mrazenej zelenine, o tej som predsa ja ako prvá písala, že je kvalitnejšia ako normálna v zelovoci
12. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
luci, ja som nenarážala na tú mrkvičku,., To je jasné, že keď nechutí Tebe, je suchá, tak asi nebude dobrá ani pre malého. Tá u nás je fakt cbhuťovo vynikajúca. No ale vo všeobecnosti, keď sa už miška pýtala, že či môže dať zemiak ak nemá domáci .... to sa mi už zdalo byť moc, ako sa to rozprúdilo, tak som to myslela. Nie an blok. Veď aj ja mám aj skleničky....

ja len že aby nebola davová psychoza - že aaaaaa, pomooooc, zelenina z obchodu :wink: - snáď som to vysvetlila správne, že ako som to myslela.,

a laurinka s naušničkami je na FB :slight_smile: celkom vpohode to zvládla, trolinku , možno 5 sekund slzičky a bolo dobre :wink:
12. únor 2010 ve 22:43  • Odpověz
autor
No pardon,som si až teraz všimla,že som za tú margot buchtu nenapísala,že si ju dávala ty Jaji. Prepáč.
A tiež vieme,že o mrazenej si tu písala ty a tiež ďakujeme za info :wink:

Prečo mám pocit,že si nahnevaná?????

No niektoré maminy to takto neriešia,lebo na to nemajú,tak sú radi,že uvaria aspoň z tej kupovanej niečo,to je jasné,zrejme ani nečítajú a nemajú toľko "zbytočných "aj nezbytočných informácií ako my získavame na nete...keby som nečítala a nenašla toľko informácii z netu,tak to zrejme tiež tak neriešim...útočí to na nás všade...
12. únor 2010 ve 22:46  • Odpověz
autor
No veď som to Miške,a nielen ja,napísala,že v pohode može uvariť zemiak z obchodu,že sa jej nič nestane,to robím aj ja,keď sa mi zdá zelenina,čo som kúpila OK,tak dám vyskúšať tú,alebo keď mám doma príkrm z obchodu a je to len mrkva+zemiak,tak pridám brokoličku alebo špenátik do toho...
:wink:

Na FB som bola a nevidela som,tak idem ešte raz. :wink:
12. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz
luci - dá se to, ale zkusim ji udělat za chvíli ještě jednou s tím mlíkem z mlíkomatu :grinning: Je ho tam málo, tak ho tam plácnu a uvidíme ten rozdíl :grinning:

jaji - no vzhledem k tomu, že momentálně prodávají jen zeleninu, která je dobře uskladnitelná - mrkev, brambory, cibule... Je to podle mě zelenina vypěstovaná v létě a napodzim a potom uskladněná. Rajčata nebo třeba švestky a tak se tam teď neseženou, jen sušený ovoce... a jabka (ty se taky daj dobře skladovat)
12. únor 2010 ve 23:00  • Odpověz
peti, ty tam fukneš svoje mliečko ?!?!?! :grinning: heheheh, tak to potom daj vedieť ako to chutilo. To u nás by to nikto okrem mňa nejedol (ak by o tom vedeli )

idem, papa, krásne sníčky
12. únor 2010 ve 23:12  • Odpověz
jaji - neeee, tady v ČR máme mlíkomaty, kam vozí přímo nadojený mlíko od krav. Začli to dělat, protože normálně chovatelé krav na mlíku kvuli nízkejm výkupních cenách prodělávaj, tady na litru po odečtení všech nákladů korunu vydělají (stojí 16 korun). Musí se teda to mlíko převařit, protože není pasterizovaný, ale jinak je výborný a s kupovaným se nedá srovnat, ani s plnotučným :slight_smile:
12. únor 2010 ve 23:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.