• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
ahoj holky tak my jsme vzhůru od 5.30 ale v noci jsme byli vzhůru co hodina opět s pláčem a neustále se snažila krčit nožičky a nechtěla je napnout, tak jsme píchance chladili... je stále rozmrzelá, ale to už bude jen dens snad a zejtra už bude v pohodě. Horečku neměla a nemá. ale podepsalo se to na ni jinak :(
no snad to zvládneme

Lucinko máš zprávu v IP :wink:
13. únor 2010 v 07:26  • Odpověz
holky když mně spíš šlo o to, že ty brambory co máme koupené z obchodu mají už klíčky a to je prý hodně už nezdravé, tak spíš proto jsem se ptala.
A jak jí ju mám uvařit v té slupce, nebo oloupanou?????

Žanetko já laurinku s náušničkama nenašla, máte nastřelené nebo propíchnuté?
13. únor 2010 v 07:37  • Odpověz
tak já jsem si živě představovala jak pě´tka do buchty dává mateřské mléko a ona to nakonec uvede na pravou míru :slight_smile:

jinak my jsme pěstovali zeleninu vždycky a pěstujeme , ale jaksi jsme ji stihli sníst ještě dřív než jsme ji dali uskladnit :grinning: to jako není, že je malá a že z ničeho nic začnu pěstovat zeleninu to ne, ale spíš konečeně budu mít i lepší motivaci v tom pěstování :slight_smile: holt pocházím z vesnice a tady se pěstovalo vždycky :grinning: akortá mě dokáže naštvat když mi to nevyroste nebo mi to sežere náš pes, třeba nám ožírá jahody :grinning: ale jak šetrně, ani nevytrhne tu rostlinku ucvakne i jen tu jahodu a to ještě pozná červenou od zelené. NO a mamčin pes pro změnu chodí pod hroznové víno a ožírá mamce kuličky hroznového vína :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 08:04  • Odpověz
ahah asi to tak vypadá že trpím samomluvou. tak nic jdu dělat koblihy, máme tu dnes masopustní průvod, tak jdu udělat koblihy.
13. únor 2010 v 08:04  • Odpověz
Dobre rano :wink:

Misko my vstavaly v 5:20 :confused: asi vytusila ze tatinek neni doma tak co by se spalo ze? Zoujinka chudinka to byla 3 hexa nebo druha?

Zanetko na FFB zadne fotky s nausnickama nevidim :fearful:

Misko ja ti neporadim ale asi bych tu bramboru oloupala :grinning:

Petko to mliko z toho automatu jsem si taky koupila ale neprevaarila ho ale nic me nebylo :grinning: me to ani nenapadlo ho prevarit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je pravda ze je to fakt mliko druhy den je tam smetanka, mnam :slight_smile:

Jinak damy, jak jsem predpokladala Jirka mi rano v 6h volal ze uz by nejradeji prijel domu, on se vzdy pro neco nadchne a pak ho to tam bavi chvilku :grinning: jako bych ho neznala. takze misto zitra vecer prijede uz dnes na obed :slight_smile:
13. únor 2010 v 08:36  • Odpověz
jani teprve druhá, řeknu ti nechci vidět ty následky po třetí, ale třeba žádné reakce mít nebude.

Teda ten Jirka je dobrej :slight_smile: Ale buď ráda :slight_smile:
13. únor 2010 v 08:47  • Odpověz
Misko, no u nas ta druha byla s horeckou a na treti jdeme v utery :fearful: tak uvidime snad to bude dobry :cry:
13. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
tak to na vás budu myslet. no horečku malá zatím nemá, tak snad už ani mít nebude, ale je fak ko. no snad už zítra bude fit
13. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
krásne ránko

peti, ale bola to zaujímavá predstava, že dáš do margotkovej buchty svoje mliečko :grinning:

miška, určite olúpané

nám tretia hexa teraz nehrozí...

idem dať tie foto s uškami, ja som si to dala len od milana "zdieľať" a už lucka mi včera hovorila, že to tam nevidí :fearful:
13. únor 2010 v 10:02  • Odpověz
Dobrý ránko, tak dneska malej usnul ve 2:30 (takže klasika) a vstával ted před chvílí, nabaštil se a ještě spinká... :slight_smile:

Jinak svoje mlíko jsem jednou zkusila dát do receptu na mazanec, kterej byl u naší pekárny (byly to jen dvě lžičky), ale putoval pak do koše, nebyl dobrej, manža ten to bojkotoval uplně :grinning: ale myslim si,že to bylo spíš tím receptem jako takovým, přece by tam dvě lžičky nenadělaly takovou paseku :confounded:

Jani - no ono tím, že to není pasterizovaný, může v tom něco bejt. Já kdybych nekojila, nepřevařovala bych to, ale bavila jsem se s kámoškou, co je na medicině (bude letos končit :grinning: ) a ta mi říkala, že těhotný a kojící a nějak nemocní lidi, by si to převařit radši pro jistotu měli, ale že možnost, že se něco stane je poměrně malá. Manža, ten by to nepil nepřevařený ani když mu nic není :grinning: (pozůstatek domácí výchovy :grinning: ) Mně by to bylo fuk, ale skrz malýho to pro jistotu převářím...
13. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
waci - k těm bramborám, my to u klíčků bereme víc do hloubky, to by mělo stačit a malé by to nemělo ublížit... :slight_smile:

my jsme včera dělali polívku z té mrkve a brambor z tý ekofarmy a zkusili jsme dát malýmu ochutnat, vzal si asi dvě lžičky a pak nechtěl :grinning: , ale když jsme mu dalí olíznout mrkev, tak nám mámlem urval ruce:grinning:
13. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
holky tak koblihy máme hotové a jsou krásnéééééééé
13. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
fotky sú tam :wink:

peti, tak aspoň trošku som do čierneho trafila - tiež si myslím, že to nebolo mliečkom ale receptom.

a ja by som sama pre seba také mliečko od kravičky prevarila, no je to tiež len o mojom pocite, asi tak, ako by moji chalani´bojkotovali niečo, do čoho by som moje mlieko pridala :grinning:
13. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
miši, koblihy sú asi šišky - to ako si ich tak rýchlo urobila??? veď to musí kysnúť a potom sa to na oleji robí - že by som zas k novému dobrému receptu prišla??? :wink: Daj foto na FB prosím, nech okukám a potom aj vyskúšam ak poradíš ako na to :dizzy_face:
13. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
jaji - on manža to napřed schválil a pak že "bléééé" :grinning: Mně to nechutnalo, tak jsme to vyhodili... Ale tak co už :grinning: teď už skoro neodstříkávám a až bude malej mít obídek přesnídávku, tak to bude úplně v klidu :slight_smile: Už se na to chystáme...

No nic já pujdu umejt nádobí a upíct chleba na chlebíčky, tu margotkovou buchtu asi sníme i tak, manža říká, že je dobrá, tak snad bude mamce s babičkou taky chutnat :grinning:
13. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
žanetko fotky koblihů jsou na fb, jj kynulo mi těstíčko zadělala jsem ho ráno. a recept ti napíši jestli chceš
13. únor 2010 v 11:19  • Odpověz
tak Žanetko, už jsme tu musela jsem dát malou spinkat

takže koblihy

200ml vlažného mléka
50g rozpuštené hery enbo másla
50g cukru krupice
špětka soli
4 žloutky
trocha rumu stačí rumové aroma
500g hladké mouky někdy míchám 250g polohrubé a 250 g hladké ( jak se mi chce)
a půlku kostky kvasnic
tak program těsto

jakmile je program ukončen rozdělím si těsto na dvě půlk y vyválím aby byly zhruba stejně velké a na jednu půlku si skleničkou naznačím kolečka doprostřed koleček dám trocha marmelády, lepší je aby nebyla moc tekutá, nebo tam dávám i nutelu nebo pudink.... to co chci i kousek jabka jde :slight_smile: no a až to máš na všech kolečkách, tak přiklopíš druhým plátem těsta a vidíš kde máš hrbolky, tak tam je prostředek koblížku, takže vezmu skleničku a začnu vykrajovat koblihy.vždycky tak trochu zakroutíš, pěkně se spojí a nerozjíždí se. do každého kolečka udělám doprostřed důlek ukazováčkem. rozpálím si olej budď v hrnci nebo v něčem vyšším(koblihy musí plavat.) pokud máš fri´ták tak já dělám ve friťáku na 170 stupňů. Tak když je rozpáleno, tak dávám koblíhy tím důlkem dolů a nechám smažit 2 minuty po dvou minutách otočím a nechám zase 2 minuty. pak vytáhnu na savej papír nebo ubrousek a nechám okapat a nakonec pocukruji a hotovo :slight_smile: snad jsi mě pochopila, kdyžtak se ptej kdybys něco nevěděla
13. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
waci - tyjo, teĎ jsem dostala chut na ty koblihy :slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
:grinning: a viděla jsi na fejsu??? :grinning:
13. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz
waci - jojo viděla :grinning:vypadaj fakt výborně
13. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz
tak přijeď schovám ti :slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
waci - neprovokuj :grinning: Ale počkej, jestli budeš píct a dělat takový dobroty i v létě, to seberu Kubajze a pofrčíme oba :grinning:
13. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
teĎ to nejde, dělá se mi chlebík a budu tady muset uklidit, je tu čurbes jak v tanku... no, ale chlapi ještě oba spí :grinning:
13. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
no to já pěču celej rok, takže i v létě :slight_smile:
:wink:
13. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
miši, sú krásne, a ja mám ďalší recepis odpísaný ĎAKUJEM, možno hneď zajtra urobím :grinning: . Ja som šišky robila dva krát - ešte bez piecky, - prvý krát sa mi podarili perfektne, druhý boli :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Odvtedy som ich nerobila ... teraz zas skúsim :slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
určitě je vyzkoušej :slight_smile: já jdu udělat nádobí a ve dvě mi přijde ta kočka na anehty
13. únor 2010 ve 12:59  • Odpověz
ja idem na nechty zajtra, ale asi posledný krát k tejto pani, lebo ich mám strašné :frowning2:. Neviem čím to je, ona robí nechty i švagrovej a tej držia nádherne... Vrátim sa k tej pôvodnej, od tej sa mi neodlupili jediný krát :dizzy_face: . Len táto pani bola z rodiny a bola ochotná robiť mi ich keď laurinka už večer spinkala, ale tá kočka čo som k nej chodila so mnou počíta, ja som jej povedala, že asi len do leta, tak sa k nej vrátim trošku skôr :sweat_smile: . Odfoť ich a hoď foto na FB. Nech vidím Tvoju prácu :wink:

Sa na ten zrazík opekačkový veľmi teším. Teba poprosím o nechty, Gabika sľúbila masáž, ešte niekoho na vlasy, pedikúru a budem chcieť zrazy každé dva týždne :grinning: :grinning: :grinning: (vtip)
13. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
mrkni sem tady mám hodně fotek nehtů www.wacinka.webgarden.cz
13. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
Tak máme po návštěvě :slight_smile:

waci - koukala jsem na facebooku, že umíš krásně kreslit. a jak se tady řešily ty penízky, tak nemohla by sis malinko přivydělat i tím? co jsem koukala, když jsem přemýšlela, že se nechám nakreslit, říkali si za obraz od 600 do 1000, tak by vám to třeba taky pomohlo. Já kdybych byla tak šikovná, asi bych to zkusila zužitkovat :slight_smile:
13. únor 2010 v 17:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.