• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
ahoj holky,

teda Misko snad se brzy uzdravis a jak je mozne ze Zoujinku boli brisko??? :fearful:

U nas musim zatukat nebyla jeste ani jedna noc bez spanku, budi se 2x za noc, poprve kolem 0 -2 h a pak kolem 4-5h no ale mezi 6 a 6:50 mame budicek :slight_smile:

zuzi mate pekne matrace i polstare, taky si koupim hned jak prijde rodicak :grinning:
15. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
autor
ahojte babulky,

cez víkend sa tu toho moc nenakecalo,aspoň nemusím toľko dočítať :wink:

No u nás z piatka na sobotu spal až do 4h bez prebudenia,asi sa zľakol,keď sme povedali,že ho necháme vyplakať a budeme ho učiť spať celú noc,teda skoro celú :slight_smile:
Inak v sobotu "váľal sudy" :sunglasses: sa mu to konečne podarilo,asi 3krát sa prevrátil z chrbátika na bruško a potom nazad,ale nejako to nehrotí,čiže to nerobí stále,ale čo,keď sa mu bude chcieť,bude to robiť stále,veď sa naváľa a nachodí a nalozí ešte dosť :slight_smile:
zo soboty na nedelu nám to zase ukázal,budil sa,ale nechali sme plakať,po polhodine to pochopil,že je to zbytočné a spal zase do 4h :slight_smile: potom až do pol9 :slight_smile:
dnes už plakal iba 10 min a spal až do 5h :wink: sice tam je stále to prebudenie po polnoci a nahodenie dudlíka,ale to sa dúfam tiež odnaučí :slight_smile: inak bude dudlík tabu!!!
no ja by som sa dnes aj vyspala,ale od 1h do pol3 som nespala,krče v bruchu až hruza...vstávali sme o 8h,ešte by sme zaspali,ale ja som musela zase na wc...no nič...

včera som dostala ružičku aj takú vtipnú pohľadnicu :grinning: a večer sme si otvorili vínko :wink:
15. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
jani pan doktor mě na to připravoval, že jak začnu s příkrmy, tak malé se na čas zhorší zažívání. protože na to trpí od mala. ale to se srovná, takholky mám angínu mám léky a léčím se. manžel musí zpět do práce,takže to musím zvládnout sama. holky závidím že se vyspíte, já už jssrm fakt ko
15. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
autor
Mišik,teeeda,to je ale smola,kde si mohla chytiť tú angínu???tak snáď lieky čo najskor zaberú,aby ťa to dlho netrápilo...a Zouínka chuďa,že ju takto bolí bruško,no tie príkrmy vedia malému brušku ublížiť,ale čo,musia si zvyknúť,inak to nejde...my teda problémy ťuk ťuk nemáme,musela som sice dať 2xkvapky na prdíky,ale inak kaká dobre...sa ti nedivím,že si KO,ja som to preto začala v noci praktikovať to vyplakanie,lebo som vzdala,aby takto vstával v noci...
15. únor 2010 v 09:40  • Odpověz
autor
Kačko,to sú lumpovia,oni ti ešte neposlali ten výmer???

Jani,no vidíš,Kristýnka tiež už pekne spáva a to vstávanie,to je krása,čo?určite si to ešte predlži :slight_smile:
15. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
Misko tak honem do postele a dej si slivovici :grinning:

Luci ale tak ona spinkala vzdycky pekne mela asi tyden obdobi co se budila cco 2h ale hned usnula, po kojeni takze snad si to casem prodlouzi :slight_smile: kolem te 6h rano me to vyhovuje vstavat stejne se za chvilku zmeni na letni cas tak uz bude 7h :wink:
15. únor 2010 v 10:12  • Odpověz
Lucinko vyplakání jsme zkoušeli taky, ale ona dovede plakat chudinka klidně 45m a pak už se úplně zajíká:(
Angínu sjem chytla od manžela, jelikož v pátek přišel z práce nasoplenej a soplil celou sobotu a nedělu no amně to sedlo rovnou do krku na mandle :frowning2:

holky malá usnula. A před tím se krásně vykakala, takže snad se zase kakání pěkně rozjede. Maminka říkala, že jsem na to trpěla od malička taky. Ale já si to včera vyčítala, že jsem měla ještě těch 14 dní vyčkat, ale manžel mi vysvětlilt, že by nás to stejné čekalo za 14 dní. takže aspoň takhle už bude pěkně naučená a střívka se rozběhnou taky . tak jsem byla ráda, že mě podpořil
15. únor 2010 v 10:17  • Odpověz
No Miši, tak fakt nemusíš všetko mať - nechaj už niečo tak a neber to všetko :unamused: .
Inak to asi pri príkrmoch čakajú problémy aj nás - malý je na tom podobne ako Zuinka - už teraz sa teším - začneme asi veľmi po malých dávkach.
Inak ja som si včera dala halušky s kyslou kapustou a veru nespravilo to drobcovi dobre - takže kapusta zostáva na zakázanom jedálničku, kým nebude on poriadne papať aj iné ako mliečko.
No noci sa aj nám už trochu lepšia - teda vstane po 2 hodinách - to ho nejako utíšim a potom ešte na hodinku zaberie, napapá sa a tak ďalej. Verím že sa to teda začne pomaly zlepšovať.

Kati ako často teraz Lucka papá?

Jani - ďakujem za pochvalu matracov a vankúšov :wink: .
15. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
Zuzi, už mě to taky právě nebaví :(
Ona jí to udělal hlavně ta mrkvička, jelikož vařená mrkvička staví, ale už zase kaká krásně, včera měla brambůrek a ten jí nic neudělal. ale ját o včera zavařila tím, že sjem dělala ty plněné rohlíky a já holky prostě nemohla odolat a atk jsme dva čerstvé snědla a tím sjem jí taky ublížila :confounded:
15. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
U nás tieto problmy zdedil drobec po tatovi, ten musel pravidelne brať espumisan - sa vždy smeje, že som n aprd uvarila.
15. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
No ja sa chystám začať zemiakom, tak uvidíme ako dopadneme. No možno už zajtra dostane zemiačik - uvidíme, čo povie doktor.
15. únor 2010 v 11:01  • Odpověz
Inak niekto sa pýtal, koľko má byť jeden príkrm, tak toto som našla:

• Množství příkrmů postupně zvyšujte, až za 2-4 týdny nahradí celou jednu mléčnou dávku (ať už MM či UM). Tato dávka by měla být 150-200 ml zeleniny (větší jedlíci i 250 ml). Některým dětem trvá přijmutí příkrmů ještě déle, proto můžete této dávky dosáhnout třeba až za 2 měsíce.
15. únor 2010 v 11:04  • Odpověz
Zuzi myslíš příkrmy? To dávám v poledne mrkev a večer kaši. Jinak kojení už nesleduju. Připadá mi ale, že se pomalu odstavuje..........
15. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
Zuzi, my jedem pomalu, zatím ji i kojím, po příkrmu, ale je fakt, že mi tak půl hodiny po jídle trošinku ublinkne.ale oo se to srovná. Malá to má asi po nás obou, já měla problémy a mám se zažívání a manžel je to stejné
15. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
Kati večer som myslela, lebo vy ste tiež predtým spávali tak ako my a teraz píšeš, že sa to lepší.
15. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
Dobrý ráno, já jsem zas uplně grogy, malej sice šel spinkat už v jednu a spí do teď, ale já se vyspala mizerně, bolely mě záda a tak... Nevim, co to je...

Miši - já právě četla, že pokud mimčo už je připravený na příkrmy, nemělo by mu to dělat problémy... I proto jsem malýmu přestala dávat na noc tu kaši... Bolelo ho po tom bříško.... Prostě počkáme, až to bude snášet v pohodě, nechce se mi ho (a potažmo i nás) trápit... Takže já bych na tvým místě ještě asi zvážila, jestli s příkrmama nepočkat, když má malý takový problémy...
15. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
když já nedokážu odhadnout, zda to měla po příkrmu nebo po těch dvou teplejch rohlíkách :(
protože čtvrtek pátek sobota bylo v pohodě bříško, ale včera právě trpěla. a kdyby to bylo z příkrmu, tak sna se to třeba projevilo dřív, jaá fakt nevím. denska nejím žádné teplé rohlíky a nic čerstvého tak uvidíme
15. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
No teraz som čítala, že na noc moc toho dávať netreba, že posledný príkrm by mal byť 2 hodiny pred spánkom, lebo potom ho to moc zaťaží a bolí ho bruško a mysleli teda hlavne akšu, tak teda neviem. Ja teda kašu ešte nedávam. No a písali, že kaša nemá vplyv na lepší spánok, čo mi aj mnoho ľudí potvrdilo, že deti im vôbec po kaši nespali lepšie. Tak to teda ani zatiaľ neskpšam, len svokra furt rýpe, že to preto zle spí, ale ja ju už neriešim.
15. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
No a tu by som cchela pri bolestiach bruška upozorniť na ten lepok, lebo v mnohých kašiach je, no a to potom môže veru bolieť bruško.

Napríklad si myslím, že aj manželovi vadí lepok, ale odmieta sa stravovať bez neho na skúšku, vydržal to týždeň a vravel že nič, ale veru nemal také vetry ako zvyčajne.
15. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
Zuzi kaši dávám už asi měsíc, ale taky mi po ní líp nespala. Teď se to lepší asi věkem, nevím .......... Doufám, že jí to vydrží. Dneska se probudila až v půl druhé (dřív se budila ještě v jedenáct) a já jí od jedné kontrolovala, jestli dýchá :slight_smile: Po půl roce jí zkusím naučit spát celou noc bez jídla. Uvidíme jak to půjde. Jinak kaši dávám před spaním a břísko jí to asi nezatěžuje, spí jak zabitá :slight_smile:
15. únor 2010 v 11:44  • Odpověz
Tak to spinká už veru pekne. Ja som dnes bola večer trošku mimo, tak neviem, ale zdá sa mi, že bolo aj tak, že vydržal ča pol hodky bez papania, ale samozrejme, že sa zobudil medzi tým. No uvidíme ako to bude neskôr.
Budeme o dva týždne testovať či mu tam neprekáža ja tato, len tato má posunutú prepášku v nose a ak si zle ľahne, čo on robí často, tak potom ťažko dýcha - teda mne to vadí, tak neviem ako drobcovi. No a ide do Alp, tak uvidíme, či to vadí aj malému.
15. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
Inak mala by som sa učiť anglinu, ale tak sa mi nechce. V marci máme testy, ale to hádam zvládnem :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
15. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
autor
Tak ja dávam zatiaĺ kašu bez lepku a bez príchute,ale dr mi na poslednej kontrole povedala,keď som sa opýtala,kedy lepok,tak povedala,že po polroku ho možem po trošičkách skúšať...
Teraz tu tlačí do plienky,to bude zase aroma :grinning:

Pozrite na tento odkaz,krása:
http://www.chalupapohadka.cz/
15. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
Luci je to tam nádherné
15. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz
Luci to je krásná chalupa :slight_smile: Kdy jedeme? :grinning:

Holky mně se dneska nechce ven. Malá teď usnula v postýlce, tak uvidíme jak dlouho bude spát a kdyžtak vyrazíme až tak kolem druhé. Ale jsem dneska lenoch. Se ti Zuzi nedivím, že se ti nechce učit :slight_smile:

Zuzi já myslím, že to je u Lůcy omyl, ale snad už jí to spaní vydrží a bude se to ještě zlepšovat. Je fajn se vyspat :slight_smile: A tobě stává Alexander každou půl hodinu????
15. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
Nie, vydrží spať už 2h a potom ešte zaspí na 1h - teda v noci.
15. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
No nič frčím, už sa budí. Pa
15. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
Počkej on se pořád budí po dvou hodinách? Myslíš, že hladem? Já myslím, že to je spíš zvyk. Doktorka mi říkala, ať jí v noci nedám dřív jak po třech hodinách. Ze začátku si poplakala, ale od té doby právě spí daleko líp.
15. únor 2010 ve 12:20  • Odpověz
haj dámy

som swpäť od kaderníčky - super pocit :slight_smile:

miši, kým som bola u kaderníčky, piecka urobila cesto, ale teda k šiškám sa už nevrátim :confounded: . Keby som ich tam nechala 2+2 min, tak sú total čierne, dala som oheň na miernejšie a nepomohlo... a nie sú také mňam nadýchané... no čo, sa mi nepodarili - škoda, ale prežijem :wink: ... a milan ich je :sweat_smile:

tá angína :stuck_out_tongue_closed_eyes: - nemôže isť s tebou manžel na OČR ??? u nás je to možné

zuzka, tie hryzátka sú perfektné :slight_smile:

luci, chalúpka je božská

baby, už si nepamätám, bola niektorá u zubára čo je mimčo na svete - gabika, tuším ty ... mala si aj inekciu??? ja idem v piatok a chcem ju :confounded:
15. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
autor
Kači :wink:
no keď bude už vonku krajšie,možme sa tam vybrať,kto sa pridá ? :slight_smile:

No Zuzi,tiež si myslím,že v jeho veku to už nie je normálne,aby sa ti takto budil...u nás tiež funguje,že ho nechám poplakať,on proste pochopí,že to časté budenie a k tomu plač je mu k ničomu...najskor som teda zistila,či to nie je hladom,ale nie je,lebo sa prebral,poplakal si a spal až do 5h bez jediného kojenia...tak to skús,uvidíš,či je to hladom alebo zvykom...
15. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.