• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Gábi to znám když jsem byla malá. :slight_smile: Jinak je spousta knížek s říkačkama. I na netu určitě najdeš :slight_smile: Ty pohyby si vymýšlím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jani neboj, taky to snad přijde. Malá spala sice "jen" hodinu, ale i to už je úspěch :slight_smile:
23. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
Holky tak Štěpa teď po obědě konečně usnul, tak jdu taky něco dělat..musím taky žehlit a balit na moravu:slight_smile: tak zatím pa:slight_smile:
23. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Gábi užij si Moravu :slight_smile: Papa
23. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz
grabu - tak to my jsme to malýmu dávali o dost dál a nevypadá to, že by to na něm zanechalo nějaký následky... :slight_smile:

Jinak malej dneska zlobí, když ho mám na nohách, tak usne a spinká, ale jak ho dám do postýlky, přestane se mu to líbit a začne se ošívat a kňourat, takže ho beru k sobě, aby zbytečně nemusel plakat... Manža šel vyřizovat do města a nakoupit, tak se těším, až přijde a draka bude mít chvilku u sebe on... I když ted to vypadá, že jsem malýho oblbla dudlíkem a bude spinkat i beze mě...
23. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
gabi uzij si vikend.

tak Kika dnes 2x spala hodinu doma teda v zavinovacce na me ruce :grinning: aspon neco

brouci ja vim casem to prejde treba za rok vsak nejak to vydrzim a ty uz nechavas vyplakat Lucinku?
23. říj 2009 v 15:32  • Odpověz
Holky tak mám všechno vyžehlený a sbalený...to je hrůza...jedeme na dva dny a máme krámů plný auto :grinning: :confused:
To sem zvědavá kolik toho budeme mít příští týden až pojedeme k našim na 6 dní:slight_smile:

Holky tak Štěpula si hrál v postýlce s hrazdičkou a já žehlila ale pak už ho to nebavilo a začal mručet...ale já to chtěla dožehlit, tak sem na něj jen mluvila a nevzala sem ho...a on mi tam usnul...a teď spinká jak andílek už asi 20 minut:slight_smile: tak mám klid než příjde Jára z práce:slight_smile: to je takový divný...normálně mi takhle odpoledne nespí:slight_smile: tak teď nevím co s volným časem:slight_smile:už sem i uklidila:slight_smile:z nudy:slight_smile:

Holky já našla svoje prstýnky co jsem nosila před těhu a pak sem je sundala, protože mi začaly otékat prsty...no a teď mi ty prstýnky padaj:slight_smile:je to nezvyk:slight_smile:
23. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
autor
ahojte maminky¨,

tak sa hlásim,dnes som bola s malým u kamarátky a u lekárky.
tak si predstavte,že som ho dala do kočíka,prechádzali sme sa a on o 8hod nepapal a spinkal až do pol2 :confused:
no ale keď sa zobudil,tak mi skoro spapal prsia :grinning: :grinning: :grinning: teraz tu na mňa pozerá v lehátku,rozprávame sa a stále sa smejká,je fakt zlatý.

Inak u dr. nové to,že Samík váži a pozoooooooooor 6300g!!!!!!!!!!!!!!!!takže poriadny chlap ako sa patrí a pani dr ho hrozne chválila,aký je vnímavý,ako krásne pasie a vie sa prevrátiť z bruška na chrbátik do jednej aj do druhej strany,vravela,že tam mala dnes 5 detí vo veku Samíka a všetky jej tam plakali a nevedia ešte ani len hlavičku poriadne dvihnúť a Samík je takýto šikovný a stále sa smial na paní doktorku a rozprával jej a ako bola z neho nadšená,tak zrazu fontánka-očúral ju :grinning: :grinning: :grinning: sme sa tam so sestričkou smiali :slight_smile: on si pokecá s hocikým,je ako "Kelišová" :slight_smile:

Pýtala som sa na to kojenie a papanie...takže v tomto mesiaci by malo vypiť mimčo 150-180ml na 1kg jeho váhy,tzn.že keď má Samík 6kg aj niečo,tak 6x150ml (Gábinka zle som ti to povedala),takže skoro 1L :slight_smile: a rozhodne,ak sú kojený,nemožu byť tlstý ani im to uškodiť,keď priberú teraz 1kg za mesiac :slight_smile:oni čím budú väčší,tak sa to priberanie bude zmenšovať. A papať možu kedy chcú oni sami,vysvetľovala mi,že ráno a dopoludnia majú mimina tendenciu jesť aj čo 2hod,poobede im stačí aj každé 3-4hod a večer mi Samík má potrebu vypiť viac,lebo si ukladá zásobu na noc,keď už spí aj 6hod vkuse.¨
takže to ďalší názor od mojej doktorky.
23. říj 2009 v 17:51  • Odpověz
holky jak se pocitaji ukonceny mesice???

luci teda to je kus chlapa :grinning: u nas se bezne ji po 2h kdyz nespime rekord pres den je 3,5h a to uz je rekord :grinning: ale v noci spinka 8h v kuse to jsem stastna jako blecha

at uz je 19h at muzu jit koupat nekdo uz je protivnyyyyyy :grinning: :grinning:
23. říj 2009 v 18:36  • Odpověz
Jani - já myslim, že "normálně" teda jakože třeba my jsme se narodili 15. září, tak 15. října nám byl měsíc...
23. říj 2009 v 19:36  • Odpověz
krásny večer babenky :slight_smile:

mimčo už je v postieľke, spinká, dnes sa kúpala so mnou, bolo to nádherné, ako sa v tej vode nadnášala a hýbala sa, evidentne sa jej to páčilo, určite si to zopakujeme :dizzy_face:

Lucinka, ďakujem že si nezabudla, názor Tvojej dr sa mi páči oveľa viac ako názor Gabikinej dr /až na to, že nás naučila, že ak večer mimčo nechce, tak ho nútiť nemáme.../ NO ale ja teda neviem, neviem, či sa mi toľko mliečka vytvorí...kojím 6-7 x a teda asi nee toľko aby mi to tak vyšlo, ale ako sme tu už písali, ak mimčo priberá a je spokojné, tak má určite dosť :grinning: .

Gabika takže fajn, určite Lucka potešila i Teba...
23. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
Janka, ako píše K-ate, ukončený mesiac znamená proste celý kalendárny mesiac... :grinning:
23. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
autor
Žanetka ahojky,
čo doktor,to názor,ale aj si myslím,že moja dr mi to vysvetlila dobre,tak som si to aj myslela.A na s tým papaním večer som sa jej schválne pýtala,lebo ako som ti včera večer písala,tak on zaspí a za hoďku sa zobudí a chce ešte papať,takže mi to vysvetlila tak.Tí vaši drobčekovia sa napapajú hneď na prvýkrát,asi máte aj viac mliečka ako ja.Takže,keď tí vaši už nechcú,tak im proste stačí,Samíkovi nie...ale fakt to asi ten moj malý tak má,lebo potom hneď zaspí a spí až do rána.
S tou jednou dávkou si tiež myslím,že sa mi toľko nevytvorí,preto si potrebuje dať niekedy dať viac ako 6-7krát,ale neriešim to už,papá kedy chce a koľko chce a priberajú nám pekne,takže čo...

Ja som dnes nejaká zničená,idem povešiať prádlo a asi zaľahnem...čo plánujete na víkend?
23. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
luci - já malýmu dávám baštit tak, jak si řekne, dneska jsme se mu s manžou smáli, protože jsem kojila, malej se pustil, šla jsem se najíst a hned řev, vrátila jsem se zase kojit, ale když to takhle udělal už po třetí, šel za ním manža a malej zavřený oči a jak slyšel, že si vedle něj někdo lehnul chtěl se zase hned přisávat k manžovi, protože si myslel, že jsem zase přišla já :grinning:
23. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz
Ahoj holky. Jsem tu jen na skok. Všechny zdravím. Taky jsem řešila to krmení. Malý už si drží jakýs takýs režim. No já mu ho pomáhám udržovat. Budím ho po 3 hoďkách přes den, někdy po 4. V noci nechávám pauzu max 6 hodin, abychom měli to jedno noční kojení. Taky jsem na to slyšela víc názorů, ale myslím si, že tak malé děťátko by mělo v noci 1 krát jíst.Ale chystám se, že se v poradně zeptám co a jak.
Jinak Daneček už tolik neplakává, akorát večer před spaním. Jinak je zlatečko. Roste jak z vody, směje se, vykládá, zvedá nožky, pěkně drží hlavičku, fixuje očičkama.Máme se mnohem líp jak na začátku. K.ate, jak kloubíš studium a miminko? Jde to?
24. říj 2009 v 07:50  • Odpověz
Dobre rano konici,

u nas se dnes vstavalo v 6:45 :confounded: ale uz se zase spi :grinning:

Kajra no super ze je to u vas lepsi.

Petko me taky zajima jak to davas se skolou? :sunglasses:

Drahy jede dnes sam do jeho rodneho mesta takze budem cely den samy :rolling_eyes: jakobysme nebyly dost samy pres tyden :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
24. říj 2009 v 08:55  • Odpověz
takze treba ukonceny 2 mesic znamena ze kdyz mame dnes 2 mesice tak uz jsou ukonceny jo? :grinning: :grinning: :grinning:
24. říj 2009 v 08:56  • Odpověz
holisko, nic si z toho nedělej. Taky jsme osamocení. Manžel je v práci. Taky trávíme hodně času bez taťuldy. Je to znát. Malý není na Lukina tolik zvyklý.
24. říj 2009 v 09:30  • Odpověz
krásný víkend přeji, tak koukám, že nejsme doma jediní, kdo je pořád bez taťky...ten náš si usmyslel, že musí být v práci skoro pořád, jinak asi umřem hlady (dle jeho myšlení), aspoň, že tenhle víkend bude s námi. Zrovna jel s malou ven, tak já jdu poklidit :slight_smile:, konečně :grinning:
24. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
hezký sobotní odpoledne...

holky se školou se to zatím zvládat dá, jen před sebou hrnu dělání asi 5 protokolů... Což je docela nepříjemný, na to nemám moc myšlenky.... :grinning: Ale chodit do školy zvládám v pohodě, jen občas se malej vzbudí po dvou hodinách, takže ho manža musí ukecávat, aby vydržel, než přijdu, abych ho nakrmila... Takpřemýšlím, že i když pujdu pryč na ty dv hodiny, budu tady pro jistotu nechávat trošku mlíčka... No uvidíme:slight_smile:
24. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz
ahojky holky, moc vás všechny zdravíme. Malinká spinká na dvorečku, tatínek nám dělá skříňku do pokojíčku a já jsem vymrzlá z venku, tak jsem šla na vás mrknout, ale jak koukám, nikdo tu není. Dnes jsme koupili malé dárek ke svátku má ho v úterý. Tak jsme jí koupili losa Edu od Lamaze. :wink: a dali jsme jí ho dneska a ona ho chňapla za ucho a nechtěla ho pustit. Jinak malá přišla na to že má ručky, pořád si je ted dává k sobě a před očička. :wink: je to strašně velkej smíšek :grinning: pořád se na nás směje :grinning: a má ráda, když s ní dělám blbiny s nožičkama a říkám jí básníčky.

Holky já jsem strašně šťastná že ji mám, je to to nejkrásnější co mě mohlo potkat
24. říj 2009 v 16:11  • Odpověz
ahoj holky

Luci promin ze jsem neodepslala pres FB muj drahy me to prepnul na jeho ucet :astonished: Neboj vsechno zvladnes a uvidis budete si vice vzacni. U nas je to blby v tom ze Jirka chodi do prace na 11:30 a konci v 20h takze malou vidi jen chvilinku rano pak jde spinkat :cry: tak snad casem bude mit praci s normalni pracovni dobou :frowning2:

Waci to se ji ten Sob tak libi? my mame panenku Emily a zvazuju ze objednam i toho pava ci tu svetlusku nemuzu se rozhodnout nejradsi bych vsechny, objednavam z ebaye tam vyjde i s postovnym za 240kc

Ja mam nejak hodnou holcicku dneska tak treba se bliska na lepsi casy :grinning: uz i vydrzi se chvilku chovat aniz bych musela chodit :wink:
24. říj 2009 v 18:28  • Odpověz
waci : myslela jsem teda losa ne soba :sunglasses: to je podobny ze :grinning: :grinning: :grinning:
24. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
tak jsem ji ted objednala pava :grinning:
24. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
waci, vy máte v úterý svátek a my máme měsíční výročí :dizzy_face: Dneska jsme byli u rodičů a byly tam i Jirkové tety a sestřenice, tak malá dostala nějaké dárečky a pak jsme Aduš nechali doma s dědou a jeli jsme do Tesca a taky nakupovali, koupili jsme ji teplou dečku, měkoučkou osušku s kapuckou, dupajdy a další věci a od tety jedné dostala huňatý teploučký overálek, úplně úžasný :dizzy_face:
24. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz
autor
ahojte babenky,
tak malý už zalomil pred pol9,tak uvidíme,či sa ešte preberie a cucne si,dnes bol nejaký nesvoj,aj vonku sme boli 2hod a vobec nespal,neplakal,ale v kočiari vždy spí...trošku mi grcká a má redšiu stolicu,tak snáď nechytil tú virozu v ordinácii u dr,čo chodia s malými...samí prujem...mama mi poradil ako detská sestrička uvariť pár zrniečok ryže,rozmixovať a dať...tak uvidíme.
Pozerám,že tu rozoberáte hračky pre malých...stále sa ma všetci pýtajú,čo malému pod stromček,tak vyberám a potom len pošlem odkaz...segra mi poradila ohrádku na hranielebo ja neviem,čo iné a nech to už teda za to stojí,chcem to navrhnúť na darček z Liborovej strany,lebo od nich dostane tak hračku raz za rok,segrina prvá dcéra sa jej tam hrala stále a aj teraz druhá sa tam stále hrá...rozmýšĺali ste o nej aj vy?ja fakt neviem,čo iné,lebo všetko má,až keď podrastie,tak potom nejaké to chodítko,byciklík a pod...teraz je to ešte ťažké...
Tak poraďte ešte niečo iné,ak vás napadne... :wink:
24. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz
holky, tak nám malá skoro celý den nespala, ještěže jsme byli na té návštěvě a že tam bylo tolik lidí a každý si ji chtěl pochovat :slight_smile: a naštěstí skoro neplakala, ale i tak...to přece není normální aby nespala skoro celý den, když je tak maličká, ne? :fearful: , mám strach, aby s ní něco nebylo, ale ani bříško ji nebolelo...před chvílí konečně usla, ale jedla ve 20h, tak nevím, kdy se vzbudí...doufám, že v noci bude spinuškat, beruška moje milovaná
24. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
calli - a my máme v úterý 6 týdnů :grinning:

Jinak holky, malej teď chce pít skoro furt, je schopnej pít hodinu v kuse a po hodině má zase hlad :frowning2: myslíte, ž eto může bejt růstovým spurtem? jinak si to nedokážu vysvětlit, přitom mlíčko mi z prsa teče furt :-/
24. říj 2009 ve 22:25  • Odpověz
k.ate a pije nebo je jen přisátý?
24. říj 2009 ve 22:31  • Odpověz
dobre rano :frowning2: tak u nas se diky te pos.ane zmene casu nespi :pensive: od 4h :pensive:

luci ohradka je super co vim maji je na www.sambaby.com i takovy obrovsky maji :grinning: ja chci pro malou nejaky hracky od fisher price

calli: u nas se bezne pres den nespalo musela jsem ven s kocarkem

kate tak to nevim u nas by se taky jedlo furt kdyby to slo

no nic tygr usina tak snad pujdem spat
25. říj 2009 v 05:23  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
holis...tak to je mi líto, že jste moc nepospali :frowning2: To u nás není změna času ani poznat, Aduš tím, že včera nespala přes den, tak si první noční spaní prodloužila o hodinu a zas vstáváme stejně jako ty dny předtím, tzn. v 6h a 10h a pak po 3h až do večera. Jen doufám, že dneska bude přes den spinkat.
25. říj 2009 v 09:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.