• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Zuzi to je jasný, každý to musí dělat tak, jak to cítí. Já Lůcu taky nenechávám řvát dlouho, ale už poznám, kdy to jen zkouší a kdy má fakt hlad. :slight_smile: časem to přejde všechny děti :slight_smile:
15. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
Zuzi - já malýho taky vyřvat nenechávám, nevím, nějak mi to nesedí, on si sám pomoct nemůže, tak tím něco přece jen dává na jevo, já si myslim, že takhle malý mimčo si ještě nedokáže vyloženě něco vynucovat... Navíc jsem četla, že někde udělali studii a zjistili, že když malý dítě pláče, aktivujou se mu v mozku stejný centra jako při fyzické bolesti...
16. únor 2010 v 00:36  • Odpověz
ahojky, tak ked niekto traz uvidí ruku malého, tak ma dá na sociálku, že ho týram. Sme boli na krvičke a ako sme mu držali ručičku, tak mu popraskali žilky a a je na celom predlaktí samá modrinka - kúpili sme heparoid a mažeme. :frowning2:
16. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
aurel - ono se mu to za chvíli zahojí... náš malej měl rozpíchaný ručičky jak feťák, když jsme přišli z porodnice :frowning2: a za pár dní to bylo v pohodě :slight_smile:
16. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
Ahojda holky:slight_smile: jdu jen pozdravit...sousedka mi na chvíli půjčila přenosnej internet:slight_smile:

Hory jsou supeeeeeeeeeeer:slight_smile: Štěpulka je hodňounkej...Jára to v pohodě zvládnul být s ním celý den doma a já relaxovala na sjezdovce:slight_smile: parááááda:slight_smile: máme krásnou chatu...sněhu je tu spousta...nový lyže jezděj úžasně...takže já sem nadšená:slight_smile:
Štěpula baští zeleninku jedna radost:slight_smile: spapá celou skleničku a ještě mlaská:slight_smile: no měly byste ho vidět...je k sežrání:slight_smile: ale taky podle toho vypadaj hovínka...Jára se smál že to ním jen proteklo a vypadá to stejně jako než to jedl:slight_smile: :grinning:

No tak se tu mějte krásně...doufám že se tu neděje nic strašnýho a že nikoho nic netrápí:slight_smile: posíláme se Štěpulkou pusu z hor a papapa :wink:
16. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky koukam ze taky nemate moc casu aspon nemusim docitat, jsem trochu na nervy ale ne z Krisstynky ale z toho ze nic nestiham. Mam tu bordel, nevyzehleno, kocka si vymenuje letni srst takze samej chlup ach jo :confounded:

Kaci bere se Jirkova sestra, ale pojedeme jenon pokud budeme mit nejake ubytovani, myslim zazemi, s miminkem to neni jen tak no :confused: ale rada bych vas moc videla, misto muzete urcit vy, Jirka me odveze kam budu chtit, Prahu zna dobre :wink:

Petko dnes upecu tu pudingovou babovku tak mi drz palce, ja teda nevim zda mam primo program peceni ale snad kdyz to dam jako na tu buchtu co tam je tak by se tomelo povizt.

Gabi ty se mas, tak rada bych na lyze.
16. únor 2010 v 11:29  • Odpověz
Jani - když to dáš pect na "moučník" mělo by se to povést v pohodě... :slight_smile: Já to teda nakonec musela péct zvlášť, protože jsem nechaa střední propečení a měla jsem strach, co to udělá :grinning: A nelekej se, že je to těsto hooodně řídky, Po upečení je to v pohodě... :slight_smile: Ještě tady kousek tý bábovky máme a asi ji k "snídaní" dojím :grinning:

Gábi - jak já ti závidím, sice nelyžuju :grinning: ale ráda bych si šla třeba zabruslit nebo tak a už druhej rok mám smůlu, ale až malej začne ťapat, vyfasuje brusličky abude chodit s náma :grinning:
16. únor 2010 v 11:59  • Odpověz
No gabi, tak si len pekne užívaj a na Štepulu pozor aby vám nepojedol aj vaše jedlo, ke´d mu tak chutí. Je to velikánsky papkáč.
16. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
autor
Ahojte ženy,

no dnes nestíham,Samík sa dnes už pretáča o 106 a ja mu nestíham,každú chvíľu je niekde,pred chvíľou sa momentálne dostal pod sušiak,ožužlával Liborovu košeľu a potom nohavice :astonished: :grinning:
dnes papal karfiol,a šmakoval mu :slight_smile: teraz už leží v spálni a bude spinkať,tak si dám v kľude kafé :grinning: od rána nemám čas,spracovávam všetky foto,čo som za poslednú dobu nestihla a je fuška,pri Samíkovi dvojnásobná :grinning:

Gábinka,som rada,že si to takto úžasne na horách užívate,moc na vás myslím a keď dorazíte,sa dohodneme zase na stretku :wink: dávajte pozor na seba a Štěpánkovi pusinku :dizzy_face:

Kačka je dnes tiež mimo,tak snáď návšteva dopadne na 1* :wink:

Žanetka,halo???zháňaš byt? :wink:

Janulik,kašli na to,veď to upraceš,nestresuj sa kvoli tomu,áno? Verím,že sa do tej Prahe nakoniec dostanete a uvidíme sa :dizzy_face:

Zuzi,no tak,čo to píšeš,to sa stane,detičky majú ešte všetko citlivé a držať ste ho museli,inak to nejde,za chvíľočku bude mať modrinky fuč :dizzy_face:

K tomu plakaniu,babule,každá z nás musí uvážiť,či to je dobré pre svoje dieťa a či to hodlá vyskúšať,už som sa raz k roznym typom výskumom a čo je a nie je dokázané vyjadrovala a nemením svoj názor a verím tomu,že v tomto mesiaci dokáže dieťa vyjadriť čo chce...a hlavne,tiež už viem rozoznať,či Samko plače bolesťou alebo si len niečo vyplakava,takže manipulátori dokážu byť,stačí,keď vidím,že mu zoberiem napr.krém,čo našiel a nechcem,aby ho mal,tak ten hystericky plač svedčí o všetkom...a pokiaĺ sa v noci budí a nie je to hladom,ani bolením,tak ho proste nechám vyplakať,aby pochopil,že sa budí zbytočne a má spinkať skoro celú noc,robím to v podstate preňho,veď čo má z toho spánku,keď sa stále budí...same viete,ake je to vyspanie,keď sa stále budíte...
Ale neodsudzujem vaše názory,pretože každá robíme pre svoje dieťa to najlepšie,či sa naše názory zhodujú alebo nie!!!! :dizzy_face:
16. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
autor
Hodila som nejaké foto a tu je video,ako sa Samík pretáča:
http://www.youtube.com/watch?v=9XjomgokjDE
16. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
Samko sa krásne točí, ale ako som si všimla, tiež zatiaľ asi len na jednu stranu, zrovna opačnú ako Alexander.
16. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
hajte

hááá, ako smiešno mi je keď lucka niekomu povie nestresuj sa z neporiadku :grinning: :grinning: :grinning:

boli sme na cvičku, všetko oki
zub pobolieva, už nech je piatok
jani, pudingový koláčik do piecky? mi ušlo - prosím si link, snáď to dopadne lepšie ako šišky :grinning:

zuzi, mne keď dobre pichne nemám nič a keď mi zle pichne tak som na tom rovnako. Ono aj to silné držanie potom je dôležité ... no a miminko je miminko. - k tej sociálke, maťo má nad prdelkou od narodenia také fliačky do bordova a keď sme raz boli u mudr na poradni, tak ma skoro očami prepichla ... najprv som nechápala že čo na mňa tak čumí a na čo čaká, ona čakala vysvetlenie že ako sa to stalo, tak som jej vysvetlila, že to má od narodenia :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Hneď bola zas mudra normálna :dizzy_face:

aj laurinka si vie prejaviť svoj názor, keď sa naťahuje za diaľkovým a ja jej ho nedovolím :grinning:

gabikaaaaaaaaaaaaaaaaa záááávidííííííííííííííííííííím - ale doprajem :slight_smile:
16. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
samik malý šikulo, a ako pekne nakročuje nožičkou kam sa točí - ale som múdra, keď chodím s laurou k odborníkom a viem ako to má správne vyzerať :slight_smile:
16. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
no Luci ten válíííííííííííííííí já chci taky aby už Zoují válela, ale ještě má čas. Umí to zatím ze zad na bříško, ale opačně ne :grinning:
16. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
jaji - http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2468 pudingová bábovka :slight_smile:

my za chvíli jedem na kyčle, tak snad je má v pohodě...

Jinak já to beru tak, že mrně prostě pořádně jiný projevovací prostředky, jak mi dát najevo, že se mu něco nelíbí, než tím, že bude brečet nemá... Možná je to i o mojí psychice, ale mě by taky štvalo nebo bylo líto, když by mi něco vadilo a nikdo by to neřešil a "neposlouchal" mě... Prostě chci, aby malej věděl, že se na mě může spolehnout, ale každej to bere jinak. Já to prostě beru tak, že když se vcítím do něj a představím si, jak by mi bylo, tak prostě nemám na to ho nechat brečet :grinning:
16. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
jinak termoobal už dorazil a je supráckej :wink:
16. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
peti dik, už ju mám v receptoch - takže tento sa osvedčil???

miši, doučí sa, ako sa cítiš??? je ti lepšie, mi ušlo - berieš antibiotika? tušim ano - malej nevadia? sú také že ich môže?
16. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
autor
Mišik,ešte raz ďakujem,termoobal je supeeeeer :wink:

Žanetka,jeeeeej,to si ma potešila,že to Samko robí správne :wink:

Zuzi,on to vie aj do opačnej strany,ale nie tak dobre ako do tejto :wink: no čo,nemožem po ňom chcieť,aby hneď všetko zvládol na 1*

Žani,prepáč,kurnik,tak som ti chcela napísať na tú injekciu...ja tiež moc zubárov nemusím,priam ich neznášam,takže u mňa injekcie tiež fungujú,najhoršie to bolo pre mňa,keď som k zubárke chodila v tehu,to sa nemože takýto oblbovák,len niečo na chvíľu,ale to pravé,čo to umrtvi nieee,takže ako keby som nedostala nič...tak snáď to tentokrát Laurinke neurobí už zle a ty to vydrž,budem na teba myslieť,som taký strachopud zo zubárov ako ty...

Peti,držte sa u dr,a samozrejme,ty to s plačom myslíš inak a beriem to,každá to svoje dieťa už poznáme,u teba plač nie, u nás áno a vždy to zafunguje na to,čo si myslím,že má.
16. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
k tomu otáčaniu, a iným šikovnostiam... mudra kam chodíme cvičiť hovorí, že mimča spravidla začínajú všetko robiť do jednej strany a cca do dvoch týždňov by to mali dobehnúť i z tej druhej strany.....takže aj to je správne...
16. únor 2010 ve 14:38  • Odpověz
heeeeeej, komunikácia viazne .... :astonished: :confused: :zipper_mouth:

luci, inekciu si dám a keď tak sa poradím koľko hodín nemám kojiť, mlieka mám plný mrazák, dám cice rozmrazené...
16. únor 2010 ve 14:40  • Odpověz
žanetko zatím mám bioparox, pokud se to do zítřka nezlepší dostanu antibiotika z cefalosporínové řasdy, ty se mohou i v těhu i při kojení. dávám si zábal na krk šplíchám poctivě a kloktám, ale zatím se mi to nezdá o moc lepší, tajk snad zítra bude líp a nebudu muset asntibiotika distat.

holky neznátě něco na bolest krku|?dělám si zábaly z olivového oleje to mi doporučila moje kolegyně z práce když jsem byla těhu, ale ted mi to jaksi nepomáhá
16. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz
Ahoj holky, malá má poslední dny nějaké hysterické, tak vůbec nemám čas sem zajít, vždycky vás kousek dočtu a zas letím za ní...Teď jdu s ní ven, tam aspoň neřve :grinning:
Jinak malá se taky točí ze zad na bříško a zas zpátky, ale tuším, že jen na jednu stranu, aspoň jsem si nevšimla, že by se točila i na druhou, snad to není chyba :confused:
Dneska jsem se po dlouhé době zas normálně vyspala...normálně=celou noc :slight_smile:
16. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
autor
Mišik,je to dosť nechutné,ale na bolenie hrdla pomáha vyplachovanie a kloktanie slanej vody :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to chce silný žalúdok :slight_smile:inak mi v lekárni predali aj na cmúľanie,ktoré sa možu počas kojenia alebo homeopatika.

Žani,ja som teraz vkládala a upravovala foto ešte zo zrazu u Gábinky,sú na FB :slight_smile: a stihla som si dať aspoň jogurt,Samík zase divočí :grinning: :grinning: no vidiš,keď máš dosť mliečka,tak po injekcii odstriekaš a dáš jej z mraziaku,myslím,že to máš účinok tak 3-4h...
16. únor 2010 ve 14:56  • Odpověz
Lucinko tím právě vyplachuji a ještě tam do teho ždímám citron :grinning:
ještě mi mamka radila a´t si uvařím šalvěj a kloktám tím, tak jdu zkusit.

Takl jsem tu teď malé vysvětlovala, že by se mohla začít přetáčet na zádíčka a ona chuděra na mě koukala a pak chytla záchvat smíchu, jelikož jsme jí to předváděla názorně na sobě, ale jaksi sjem to nevychytala a liskla sjem se o obývací stěnu do hlavy a jak jsem řekla au tak malá spustila řehot :grinning:
16. únor 2010 v 15:07  • Odpověz
Luci jsme ráda, že termoobal dorazil i k tobě bez porblémů, já ho prubnu dneska :slight_smile:jdu nachystat malou tatínkovi do kočárku a dám jim sebou falšenu s čajem a termoobal :grinning: to to mám krásně vymyšlené že???????
16. únor 2010 v 15:10  • Odpověz
autor
Miši,no je to hrozné,že kojace matky sú takto obmedzené,keď sú choré,práve vtedy,keď sa dá,sa vyťahujú všetky možné prírodné lieky...fuuuj,a že nie sú všetky zrovna mňamky...
Ty si teda expert,pozor na názorné ukážky pred tvojim miminkom,aby si nemyslela Zouínka,že mamina jej robí šaša :slight_smile:
Si to vymyslela dobre,aj ja sa teším,že ho vyskúšam na ceste na Moravu :wink:
Keď zase objavíš niečo takéto dobré,tak daj vedieť. :wink:
16. únor 2010 v 15:22  • Odpověz
miši, škoda že si nezačala ten preventan, už sme tu o ňom písali. Mne ho poradila laurina mudra, keď som ju poprosila aby mi mrkla do hrdla, lebo moja mudra mala dovču a zastupujúci mudr mal 1000 ľudí v čakárni. No a tá povedala že je to na antibiotika ale nech skúsim preventan a zabral :slight_smile:
16. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
jaji - mně se povedl a bylo to dobrý moooooc :slight_smile: já dala 3 vanilkový a jeden čokoládovej puding :slight_smile:

luci - on ten náš rošťák zas tak moc nebrečí a v noci se moc nebudí, když se vzbudí, tak buď ho stačí pohladit a nebo má fakt už hlad... Kdyby to zkoušel častěji, asi bych totaky všechno přehodnotila, prostě každý mimčo je jiný. Kuba když už se rozeřve, tak řve tak, že se kolikrát nezvládne kloudně ani nadechnout... Takže i proto ho radši beru hned, ale vždyŤ je to fu, ,hlavně že jsou prcci v pohodě :slight_smile:

Jinak nožičky máme v pořádku, na kontrolu už nemusíme :slight_smile: Pan doktor si dělal srandu, že jsou dneska ty mimča nějaký vážný, ale on malej nám asi 10 minut před tím, než jsme přišli do ordinace, usnul, tak pak byl takovej zaprdnutej :grinning:
16. únor 2010 v 16:58  • Odpověz
ahoj holky :wink:

ja uz mam tygra spiciho

Luci Samik je sikula a jakej ma pruhovanej outfit :slight_smile:

jsem nas.ana Mudra nam nechce pichnout druhy prevenar ze nevi jak to bude s pojistovnou, chapete to?? ostatni lekari ockuji a ja ted nevim co delaat? pry zavolejte si pristi tyden s takovou to kuli te koze nestihnu. :frowning2: hlavne jako nam aspon mohla pichnout 3 hexu xhytracka ani nas na 6m prohlidku nepozvala protoze ceka co bude, pry jeji kolegyne taky neockuji co je me do toho :frowning2:
16. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
Ahoj holky, to jste toho dneska moc nenapsaly :slight_smile:

Luci teda Samík je šikula, jde mu to krásně. Těším se, až ho uvidím naživo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Když si vezmu kočárek - můžu si ho dát u vás dovnitř? Nerada bych ho nechávala na chodbě :slight_smile:

Calli taky jsme měli řvoucí dny, ale naštěstí to malou po týdnu pustilo.

Waci ty jsi prdlouš, to jsem zvědavá, jak jí budeš ukazovat chození na nočník :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak jsem byla dnes na návštěvě a musím vám říct super příhodu. Šly jsme si koupit se švagrovou vínko na večer (doma si dáváme večer decku vínka) a koupily jsme si 5 lahví. Prodavačka říká "chcete na to karton" a my na to "ne, to je dobrý, my to dáme do kočárku". :grinning: Paní koukala jestli nemá zavolat sociálku, ale nakonec jsme se začaly smát, že jsme jak matky alkoholičky :grinning: :grinning:
16. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.