• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
kači já jsme jí dělala bramborovu kašičku, jelikož mi nejprve nechtěla brambůrku, tak jsem jí tam stříkla mlíčko a už to neměla tak suché a zbaštila to jedna báseň, :wink: my ale asi fakt máme všežravku :grinning:
17. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz
Lůca taky nemá problém s čímkoliv, ale ta brokolice jí fakt nechutnala. Udělám to s tím mlíčkem a uvidíme :slight_smile:
17. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz
tak já fakt nevím co jí zejtra dám jdu se mrknout co je na co a dle toho rozhodnu :grinning:
17. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
tak zejtera bude brokolice :grinning: hož to mám vyřešeno
17. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
cavec :slight_smile:

Lucinko :frowning2: neboj tohle se bude ted stavat casto :confounded:

Holky pecu tu pudingovou babovku :slight_smile: tak snad ji nesnim sama :slight_smile:
17. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
jani kdyžtak ti přijedu pomoci ji sníst :grinning:
17. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
jani kdy vy jdete na naušničky?
17. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz
miši, veď ber tú brokolicu a hotovo :slight_smile:

luci, nemám, ale ani som nehľadala... :fearful: ak, tak hodím odkaz, alebo ak sa pustíš do hľadania, tak hoď odkaz ty posím...
17. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz
a k naušničkám, tak tak ako som sa obávala že čo bude, lebo som si akosi neuvedomila naše spinkanie na brušku a tým pádom i na ušku ... tak všetko vpohode po tejto stránke ako i po stránke bobenka - žiadne nie je :slight_smile:

jani, pozor, to sa nesmie stávať často :astonished: a daj vedieť ako dopadne babovka

kači, keď iné papá krásne, ja by som sa s tým nestresovala vôbec, ty tiež asi nemáš rada všetko :grinning: , ako väčščina ľudí :wink: , alebo ešte ak, tak ju šupni už až do polievočky, keď budeš zeleninku miešať tak ako ja

miši, zas som neviedela posledné príspevky, keď som písala aby si dala brokoličku....
17. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
Jaji tak jsem zkusila mlíčko s brokolicí a bylo to o něco lepší, ale nic moc. Mně se zdá, že jí ty kousky vadí a dáví se tím. Tu mrkev jsem dávala ze skleničky a ta je úplně hladká, tak to dlabala jedna radost.

Jaji a vy jste píchali ouška nebo nastřelovali?
17. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
Holky rozmixujete někdo brokolici do kaše? Já bych to teda nechtěla dělat moc dlouho, ale Lůce evidentně ty kousky vadí. A zase nechci pořád kupovat skleničky. Chci, aby si zvykla na obojí.
17. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
tak jsme usmažili tvarohové kuličky, teda spíš ježky:D mňam, ale teď začala zoují strašně plakat úplněj histerák a nejde to zastavit
17. únor 2010 v 15:30  • Odpověz
kači, nastrelovali, ja by som prepichovať nedala ... síce to na mňa pôsobilo ako štítkovanie kravy (soráč ale fakt ma to napadlo) ....
laura keď začínala papať, prvý týždeň som do nej nedostala nič, ani kusok a potom zrazu začala. A ak tebe Lucinka papá ostatné, tak to fakt nerieš :wink:
my sme dnes dopoludnia skúšali detskú výživku jahodovú od 4. mesiaca - laura dala asi 4 lyžičky a ostatné dostala v mliečku :grinning:
a kašičku tiež, najprv nehrozilo, včera som jej zarobila :grinning: len do 40 ml materského + jedna polievková lyžica a bingo, dala to :wink:
17. únor 2010 v 15:30  • Odpověz
som si našla krátne obklady do kupelky také tehlovej farby v kombinácii s bielou a vlčie maky, no boli nechutne drahé takže nehrozia ...... v zálohe som mala také krásne matné kombinácie fialová, ružová a biela a neviem ich nájsť, asi som si ich omylom neuložila :cry:
17. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
a miška, už sme otvorili tie keksíky pre detičky od 6 mesiacov čo sme sa tu o nich bavili, že aj ty ich máš. Tak chutia maminke i laurinke :grinning:
17. únor 2010 v 15:33  • Odpověz
Jaji taky chci nechat nastřelit. Jen mají do konce ledna dovolenou, a pak jedu na týden ke tchýni. Takže to bude až tak v půlce března. Ale neva, aspoň, že to bude :slight_smile:
No mrkev jí fakt jela, kaši miluje, takže asi ta brokolice nebude na prvním místě :grinning:
Jaji já zase vybírám kuchyň, ale jsem z toho nešťastná, protože se mi nic nelíbí :cry:
17. únor 2010 v 15:38  • Odpověz
autor
Tak Samík spinkal skoro 2hod,vybehli sme vonku,už sme nazad a idem robiť lasagne(Kači,ak zostanú,dáš si? si mi neodpísala,či budeme len doma alebo vybehneme aj do reštiky prip.pizerky)...
Libor má dnes nejakú pařbu v super reštike v Prahe,tak budeme dlho sami dvaja...

Kači,keď Lucinke nevadí žiadne papu a brokolica jej nechutí,tak by som sa na to vyprdla a urobila to ako píše Žanetka,potom pridala do zeleninovej polievky. Inak ja nebudem všetko skúšať tri dni,ale to budem už mixovať dohromady.

Žanetka,to je výhoda tých príkrmov,čo nespapajú drobcovia,to dáme my :slight_smile: ja som ešte malému ani nedal ovocné vyskúšať a už som mu zjedla dve frutapury :grinning:
17. únor 2010 v 15:43  • Odpověz
Když já si myslím, že jí nevadí brokolice, ale ty kousky. :unamused:

Luci promiň, jsem úplně zapomněla. Klidně můžemě někam zajít, snad to Lůca zvládne :slight_smile: Ale když to dala minule, tak to dá zase :slight_smile:Už se moc těším.
17. únor 2010 v 15:48  • Odpověz
Jo a lasagne miluju :slight_smile:
17. únor 2010 v 15:48  • Odpověz
žanetko no bodej´t by nechutnali jjá sjem je malé už skoro celé snědla :grinning:

holky jdeme si lehnout obě jsme nějaké KO. malá už přestala plakat aspoň že tak
17. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
Luci - je fakt, že nevim, jestli bych s malým letěla i teď, přece jen tehdy mu byly necelý 3 měsíce, tak to bylo něco jinýho, teď už bych na něm líp poznala, jestli je uplně v pohodě nebo ne...

Jinak já se ted vrátila ze školy a z těch přednášek,. co teď máme jsem fakt nadšená... Dneska nám tam ukazoval 3D ultrazvuky miminek, normální ultrazvuky a všechno možný, prostě super :slight_smile: Sice jsem to skoro nestihla, protože jsme šli na oběd, malej chudák dostal mlíka jen trochu, ale mohl si za to sám, dělal hovadiny, koukal po manžovi, jeho ségře a pít nechtěl, tak ho pak manža vzal na procházku, byli venku přes dvě hodiny a malej to celý prospinkal, takže super :slight_smile:
17. únor 2010 v 16:27  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
17. únor 2010 v 16:30 • aknel2002
Ahojky, tak výsledky z krvičky sú také isté ako predtým, ale niet sa čomu čudovať, lebo ten maltofer som mu nedávala. Povedala som doktorovi, že toho železa má málo, lebo ho mám málo ja a podľa mňa sa to zlepší ke´d bude papať, takže že na krv pôjdeme až neskôr. Aj tak to nemá nijak vážne, má len trochu nižšie výsledky.

Miši - to je už fakt smola, že vás všetko postihne, želám skoré uzdravenie.

Inak babule teraz som čítala, že mimčám netreba dávať veľa špenátu, lebo má veľa dusičňanov, že len po troškách a nie často.

Luci Samulko je chlapík veľký a určite sa mu nič nestalo. Inak u nás buchol drobca akurát tato - dvíhal ho do vzduchu a akosi anrazili jemne na plafón, ale v pohode - fakt len jemne.
17. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
no a na nočník budem dávať drobca už čoskoro, zatiaľ len plánovane na kakanie, lebo on kaká po papaní, raz za den a zatiaľ viem kedy. Aby som to nemusela prať, lebo sa mi vrátil exém.
No a segra začala dávať malého na nočník ako vedel sedieť a teraz má rok a pol a už sa jej pekne pýta - no nie vždy to stihne, ale na kakanie to stihnú skoro vždy - urobí tss a letia na nočník. Teraz už často vydrží počkať aj s cikaním. Je to šikulo.
17. únor 2010 v 16:58  • Odpověz
No a v sobotu sa ide na papkanie - bude zemiačik :wink: .
17. únor 2010 v 16:58  • Odpověz
autor
Zuzi,len čerstvý špenát má toľko dusičnanov,kupovaný nie,hlavne v tých kupovaných príkrmoch je špenát zbavený takýchto hnusobstiev.
17. únor 2010 v 17:00  • Odpověz
luci, špenát je aj v príkrmoch??? som nevedela, musím mrknúť

zuzi, držím palce aby papkaničko išlo ako po masle :slight_smile: a následne i krvička nech je v norme a nie tesne pod. Ty užívaš železo keď ho máš málo? Ja som sa na to po pôrode vyprdla, lebo mi to strašne robilo problém so stolicou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
Ja papám teraz melasu a amarantové perličky, tie sú na anémiu a amarant vyfasuje aj malý do príkrmov, môže sa už od 6. mesiaca, tak hádam to zaberie. A potom aj melasu dostane aj on. Len to je sladké- to je trstinový cukor, tak to až trošku neskôr, ale pomáha to na anémiu.
17. únor 2010 v 18:03  • Odpověz
tak potom ok s tým špenátom. :wink:

Inak Peti ja mám práčku elektrolux, s čímsi ako ž. zmysel, len sa to volá inak a som spokojná, len čo mi chýba je ukazovateľ koľko bude ešte prať. To by som tam už chcela mať keby som zas kupovala práčku.
17. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
autor
Žanetka,áno,sú príkrmy aj so špenátu :slight_smile:

Zuzi,práve takáto zelená zelenina(brokolica,špenát,...)je dobrá na železo...tak snáď to Alexandrovi prejde len,čo začne papkať zeleninku a uvidíš,či to tebe neprejde,keď prestaneš kojiť.
17. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.