• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Ahooooj:slight_smile:

Tak sem snad nadobro zpět...včera ještě přijela kamarádka co byla na půl roku v Brazilii na stáži a ještě neviděla prcka...tak se na něj přijela podívat:slight_smile: no a teď už sme doma zase jen s Járou a odpočíváme:slight_smile:

Holky já vám tak závidím ty vaše pekárny :pensive: já bych taky chtěla...hlavně na čerstvej chlebík a na buchty:slight_smile: mňam:slight_smile: to bych se snad i já naučila péct:slight_smile:

Malej měl dneska mrkvičku s bramborem...poprvé měl smíchané svě zeleninky dohromady a šmakovalo mu to:slight_smile: už sní plnou mističku a jen to zapije šťávičkou a už nedostává po zelenince mlíčko:slight_smile: je to můj malej Otesánek:slight_smile: už sem nakoupila i přesnídávky s masíčkem tak sem zvědavá jak mu pojedou:slight_smile: byla sem v DM a tam to mají o hodně levnější a dokonce dělané z BIO zeleninky:slight_smile:

No jdu hodit do pračky nějaké další prádlo...mám toho tady hooooru :grinning:
21. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
Tak jsem tady zase jednou :slight_smile: malej dostal další dávku mrkvičky a málem manžovi sežral i ruku :grinning: Šel po tom jak slepice po flusu :grinning: Ještě zejtra mu zkusíme dát a pak uvidíme, jestli budem pokračovat :slight_smile: ale malej vypadá, že mu to svědčí, bříško ho nebolí a je spokojenej, včera večer byl šíleně akční, ale tak správně, řehtal se, houkal a tak... Takhle v pohodě večer nebyl už docela dost dlouho :grinning: Takže možná budem tu mrkvičku dávat a pak zkusíme i něco jinýho :slight_smile:

No a tu buchtu zkusím taky tu americkou, až budu mít kypřící prášek...

Miši já dam dala místo oleje mlíko ne místo mlíka vodu, třeba do chleba voda místo mlíka nevadí.. a v některých receptech se dá právě olej nahradit mlíkem, ale nebyl to případ tý bábovky:grinning:
21. únor 2010 v 15:43  • Odpověz
No a jestli si dobře pamatuju tak dneska má půl roku Alexander:slight_smile: tak taky moooocinko gratulujeme velikýmu chlapíkovi :wink:

Kate tak jestli mu to tak jede ta mrkvička tak klidně dávejte...však už je velikej...říkala si že už má taky přes 8 kg ne? Mně Dr. říkala že miminka nad 8 kg už můžou baštit zeleninku, že mlíčko už by jim nestačilo a že i kaše na noc aby je to trochu víc zasytilo:slight_smile: tak třeba má takovou radost malej že má něco mňam k papání:slight_smile:
21. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
tak já sjem si pěkně zacvičial s malou :slight_smile: protáhla sjem si záda, jen doufám, že jsme to nepřehnala a nevrátí se mi nemoc. Dneska už se fakt cítím skvěle, asi i to sluníčko pomohlo :slight_smile:
21. únor 2010 v 16:42  • Odpověz
Miší to je fajn že se ty záda umoudřily a že už to tak moc nebolí a snad se to nevrátí :wink:
Já už sem taky měla dneska lepší náladu...ale až ten sníh sleze úplně a všechno se zazelená tak to bude uuuplně super:slight_smile:
21. únor 2010 v 16:58  • Odpověz
už se na to jaro taky strašně moc těším :slight_smile:
no nic jdeme se namasážovat a spat paa :wink:
21. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
ahoj holky

tak nam se buchta povedla je krasne vlacna :slight_smile: a mnam, ale nemam tam hrozinky a orechy nebot to jirka neji :rolling_eyes:

tak jsme byly venku neco jsem i natocila kamerou tak se tesim, Jirka doma ve snaze ze opravi fotak tak ho rozbil uplne cimze me nas.al :frowning2:

Gabi vitej zpet :wink: aspon tu zase bude zivo

Holky moje Kika tu mrkev nechce, ona neotvira pusinku tak nejak jsem ji ty 3 lzicky musela vnutit ale plive to tim malym jazyckem ven, co mam delat????
21. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
Jani - já bych zkusila něco jinýho a tu mrkvičku třeba později... Určitě bych to třeba malýmu nevnucovala...

Já tu buchtu taky zkusim. Takže ty jabka a tak se tam dávají až po tom promíchání těsta? :slight_smile:
21. únor 2010 v 18:31  • Odpověz
Petko no zkusime bramborovou kasicku :slight_smile:

Jinak ja jsem tam ty jablka nastrouhala, nebot nase snad ani nepipla, my nemame program dort ale moucnik :sweat_smile: nicmene buchta je takova vlacna, me i jirkovi chutna to je co rict pac on neji nic ovocnyho :fearful:
21. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
Jani - takže na moučník se to upéct dá? Tak já to zkusím ,až tu budu mít ten kypřící prášek, mám na ni docela chuť :slight_smile:
21. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
Ahojky, tak sme tu po víkende.

Gabi dakujeme ku gratulácii -Alexander posiela pusinku.

Jani to, že Kika mrkvu posúva jazýčkom von, nemusí znamenať že jej nechutí - ona sa musí naučiť papať - jto pre ňu niečo nové. Alexander papal zemiakovú kašičku a museli sme ju papať aj s dudlíkom. Vždy som mu trošku nabrala a potom som mu dala dudel, aby to nejako spapal.

Žanetka - mäska tak asi jednu polievkovú lyžičku.

Dnes sme boli s drobcom na rodinnom plávaní.
Inak som zvedavá ako bude spať dnes, lebo včera sa aksoi prvý krát zobudil až o jednej, keby sa mu to tak podarilo aj dnes - potešil by ma.

Inak mám na pere hrozný herpes -asi z vyčerpania a pravú bradavku mám zas trošku doráňanú a musím si vždy najprv trošku odsať, lebo inak by papal aj krvičku a to by ho bolelo bruško :frowning2: .

No a dnes drobec kadil 4 krát také redšie a zelenšie - neviem čím to je. Hádam není hladný alebo by to ešte hádam mohlo byť zo zúbkov.
21. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz
No nič frčím do postieľky a inak máme bronz v biatlone - Hurajt. :wink:
21. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
aurel - ale Janča psala, že jí Kika na tu mrkvičku ani neotvírá pusinku, podle mě, kdyby jí fakt chutnala, tak by pusu otevřela a pak to třeba tím jazýčkem posouvala ven, ale když ji ani neotevře, tak jí podle mě nechutná...

Jinak taky gratulujeme k 6 měsícům :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
zuzi, micka mala tiež problémové kako 3 dni dozadu - tiež bolo také čudné a časté a pripísala som to zpbkom. Ďalší deň už bolo dobre. polievočku som práve porozdeľovala, mäsko som úplne najemnulilililinko nakrájala, skoro kaša z neho bola do každej dávky som dala tak polovicu - 3/4 polievkovej lyžičky. Tak zajtra už bude mať i mäsko :confused:

ste si všetci zaplávali?!?! - dúfam že sa to i nám nejako na tú jar podarí zrealizovať :wink:

alexander, vitaj v klube 1/2 ročných :grinning: :grinning: :grinning: cmuk

zuzi, to ťa musí stále bolieť keď papá :confounded: , cica už papá tak, že to vôbec nebolí, len keď dopapá a kusne tak je to :angry: .. no mám pocit, že je potvora, lebo vždy po nej zakričím a ona normálne niekedy kusne tak jemnejšie a hodí na mňa taký kukuč, že ako čo bude...

jani, aj laurinka pľula a do pusy strkať nedovolila. Až po týždni zrazu z ničoho nič začala dobrovoľne papať. ja som ju nenútila, ale jemne som sa snažila, aby chuť aspoň zacítila :wink:
21. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
dobre rano holky :wink:

Zuzi jsi me pobavila s tim dudlem :slight_smile:
javascript:addEmoticon(':astonished:','vBody')
Petko jo jo pekla jsem to na program moucnik a dobry ted si dam k snidani.

Zanetko na kojeni.net je napsano ze masa 20g v syrovem stavu, pote uvarit.... pry si to muzes uvarit po kouskach a zamrazit at nemusis denne varit lzicku masa :grinning:

No s tou pusinkou ona je trdlo, pusinku nechce moc otvirat ani na kasicku a ta ji chutna, ale budeme trenovat vsak se to moje mimuso taky prece nauci.

tak jsem dnes vstala v 6:20 :pensive:a uz bylo svetlo, to jsem zvedava jak to bude s letnim casem, nevite kdy se meni? az nekdy po 1 jarnim dnu ne?

Jo a holky vcera jsem byla kouknout na autosedacky, tak ROMER je sice bezpecna ale kdyz do ni v lete posadite mimusko tak ta operka hlavy mu bude vadit a bude se v ni potit nebot ta operka ho obepina :astonished: takze doporucuju vyzkouset, na netu jsem si toho nevsimla, mnohem vice se mi libila MAXI COSI TOBI i co se tyce potahu.
22. únor 2010 v 07:08  • Odpověz
Holky slysely jste nekdy ze kdyz je miminko otoceny KP tak ho manualne zkusi otocit? ??????
22. únor 2010 v 07:18  • Odpověz
Ahojky holky, tak mně je furt nic moc, ale musím letět do školy a pak asi ještě vyřídit občanku, achjo :frowning2:

Jani - já o tom slyšela, když se ten můj lajdák pořád neměl k tomu, aby se otočil hlavou dolů... Ale popravdě bych do toho manuálního otáčení nešla... Jednak to může vyvolat porod a hlavně onimimčo otáčí, pokud tam je pro to otočení hodně místa, takže je hodně velká pravděpodobnost, že když se jim podaří otočit ho hlavou dolů, ono se zase otočí zpátky tak, jak se mu tam líbí. No a v neposlední řadě jsem si říkala, že pokud se mrně nebude chtít otočit halvou dolů, asi k tomu bude mít nějakej svůj důvod, na kterej doktoři nepříjdou, třeba krátká pupeční šňůra nebo tak něco...
Ale mám k tomu doma papíry, co dávají podepsat před tím otáčením v porodnici...
22. únor 2010 v 07:50  • Odpověz
Ahoj holky

Jani taky o tom vím, že se otáčí manuálně, ale také bych d toho nešla. Je tam strašně moc rizik a tenkrát jsme se na to gynekologa ptasla, když malá ještě nebyla otočená a říkal, že tohle nerad dělá, že to raději nechá tak jak je a řeší se t pak většinou císařem, jeklikož i když se dá mimi KP porodit, ale já bych to asi neriskovala, viděla, sjem jakej problém jsem měla vytlačit hlavičku a nehledě na to že hjlavičky pak jde až nakonec
22. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
Jinak jani o stahovaní si mohu nechat jen zdát. Stahovala bych jeden fil skoro 7 hodin. Sestra mi půjčila hesla i k VIP účtu jelikož ona stahuje, ale i tak to nekleslo pod 6 máme špatné připojení internetu
22. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Dobré ránko kočky:slight_smile:

Teda povím vám že Štěpán je pěknej rarach v noci se pořád odkopává a rozdělává si sám zavinovačku a já nevím jak ho udržet zabalenýho aby mi nezmrznul :angry:

Jani s tou mrkvičkou bych asi taky zkusila dát něco jinýho a za pár dní ji zkus znova...ale neboj ono žádný miminko to hned nechce papat...kdyby si viděla jak se šklebil Štěpán...no byla to sranda...ale za dva dny si zvykl a teď už zbaští plnou misku a je spokojenej...já mu kupuju ty přesnídávky a vždycky má jednu velkou na dva dny...protože to třeba nastavím kouskem bramboru nebo rýže...a koukala sem že dělají i těstoviny...tak zkusím i to...takže to nevýjde zase tak strašně draho a malej to baští jedna radost:slight_smile:vlastně sme začali květákem...tou skleničkou "první lžička" od Hami...a spapal první den pár lžiček...další den polovičku skleničky a třetí den už celou a od tý doby toho papá tak těch 130g a teď jak mu to nastavuju tím bramborem tak myslím že toho zbaští i víc...ale přesně to nevážím...no a už mám koupený i s masíčkem...kuřecí a hovězí...tak sem moc zvědavá jak mu bude chutnat:slight_smile: taky snad Jajka napíše jak dneska poprvé chutnalo masíčko Laurince:slight_smile: :wink:

Jinak o tom otáčení sem slyšela když sem chodila do té rizikové poradny tak tam některý holky byly s tímhle problémem a těm to otáčely...doktoři vypadali jako že to je běžnej postup...ale otočilo se jen to miminko který chtělo...všechny ne...

Jinak je mi trochu smutno...protože už úplně přestávám kojit...nemám už mlíčko ani aby mu stačilo když se probudí v těch 5h ráno...jen tak 2-3 minutky cucá a pak kouká kdy mu jako dám tu flašku a tak sem mu jí včera i dnes dala a vypil ještě celou 120 takže mlíčko už asi nemám žádný :frowning2: :pensive: no je mi to líto...ale nedá se nic dělat :cry:
22. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
grabu - s tím kojením si z toho nic nedělej, vydrželi jste dlouho na to, jaký jsi měla problémy. Já jsem zvědavá, kolik toho dneska malej zbaští, té mrkvičky, budem mu muset koupit nějakou speciální lžičku, zatím dostává kovovou z bebesušenek , je hezky mělká, tak se mu z ní dobře papá... Dneska jsem zas na 4 hoďky ve škole, tak sjem zvědavá, jestli se manžovi vzbudí, měla jsem mu říct, ať mu kdyžtak ohřeje zbytek té mrkve a nakrmí ho tím a dá mu napít kojenecký vody... Ale tak snad to manžu napadne :grinning:

Jinak my máme fakt vyměněný mimčo, co jí tu mrkev, večer byl už vždycky protivnej a teď poslední dva večery fakt sluníčko :slight_smile:
22. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Dakujeme všetkým za gratulácie.

Jani aj my sme hore od 6:30, nakolľko je vonku už vidno a on už nechce spať. Musím to nejako zadebniť, nech sa mi tam ani kúsok svetla nedostane. :unamused:
Inak vstával 23,3,6 no a 6:30 - takže sa to trošku lepší.
22. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
gabi nebuĎ smutná, fakt je to v pohodke, iné nekoja ani toľko čo ty a veru mohli by, len sa im nechce - sa pochvál, že si to pol roka vydržala.
22. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
Já vím holky že můžu být ráda že sem to vydržela tak dlouho...ale najednou mi to je nějak líto:frowning2:
Ale co...to se nedá nic dělat...když není tak není no...ale za chvíli z něj stejně bude masožravec a tak by to moje prso už stejně nechtěl...tak co že...no musím si to nějak srovnat v hlavě...už asi týden vím že mu ani to noční kojení nestačí a stejně mu pořád to prso cpu i když ho už vůbec nechce...sem divná...on vypadá že nemá hlad...že nechce prso a odvrací se ale když mu dám pak flašku tak tahá o sto šest...takže se musím smířit s tím že to je prostě tím že už nemám mlíčko... :pensive:

Peti to je super že malýmu ta mrkvička tak jede:slight_smile: ti říkám...už je to kus chlapa tak to asi potřebuje :wink: a tu umělou lžičku určitě kup...ať si tu malou pusinku neporaní :wink:

Zuzi no vidíš...za chvíli bude Alex spát celou noc :wink: a to světlo ráno je u nás taky zapikaný...jak Štěpula otevře oči a zjistí že už je den...tak je po spánku :angry: dneska se vzbudil v 7h protože se pokadil...a už nezabral...až teda pak v 8:30 a spí ještě teď ale čekám že bude každou chvíli vzhůru:slight_smile:
22. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
Misko aha to je skoda, ja mam film za 30 min stazenej :pensive:

Gabi to je mi lito a cim to tak je ze se to ztrati? ale nezoufej kojila jsi pul roku to je krasny :wink:

Zuzi u nas se vstavallo 22- 0 - 2- 4 a 6:30 budicek :grinning: ale dobry me to nevadi, vsak nejak se to zase spravi :wink:

holky moje Kika vcera odpoledne spala 2,5h to se nestalo snad od porodnice :pensive: celkove mam ted strasne hodny mimusko, vyhraje si sama a me to jaksi chybi to ze jsem se ji musela non stop venovat a ted nic :fearful:

jdeme k pani doktorce tak jsem zvedava zda se s ni nepohadam, nebot nam odmita naockovat prevenar ze pry ma problemy s pojistovnou tak jsem rano volala do pojistovny a oni ze ok at si zavola revizni doktorce :grinning: tak drzte palce :wink: at ji to bodne :wink:
22. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Dobré ráno
Gábinko, nebuď smutná, já taky nebudu kojit dýl než půl roku, ale co, základ mají, tak nemusíme smutnit :slight_smile:
Jinak u nás jsou noci čím dál horší, dneska bylo první probuzení už v 1:48 a pak už jsem ani na hodiny nekoukala, no, kojila jsem ji asi 4x za noc, to neznám, ani jako malá se tak často nebudila, myslíte, že to může být od zubů? Ráno se mi vzbudila v 7h, to jen proto, že se pokakala a já ji šla přebalit, od té doby nespí...Nevím, jak to děláte, že vám přes den děti spí, ale Adi nechce spát přes den a pořádně už ani v noci :frowning2:
Jinak včera jsem jí zkusila dát brokoličku a papala ji s nadšením :slight_smile: dokonce si tu lžičku chtěla sama dávat do pusinky :grinning:
Zuzi, vše nej Alexkovi k půl roku :wink:
22. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

laurinka je chorá - ale pohoda, nič vážne. Sa mi včera vysypala, som si myslela že len od milanovej brady keď nie je úplne oholený tak sa laurinke po jašení urobia také červené škvrnky na tváričke, no mala ich na brušku, ale blbli - tak som to tomu pripisovala. Ale mala to i večer a aj dnes ráno. Tak som mudre volala, lebo nič nové nepapala (až dnes mala marhulky a bude mať mäsko), ani ja a ani prášok som nemenila. No a mudra sa opoýtala či mala teplotu, tak že ano, ale len malinkú (čo som myslela že zubky aj keď ich nevidno..a aj to častejšie kako som spomenula). No a mudra - že je to agresívny vírus, volá sa to choroba 6 - poznáte to aj u vás v ČR??? - že to je jeden deň teplotka, pár dní na to výsyp, ktorým to vraj odchádza.... že ho môže mať ešte 2-3 dni a malo by byť všetko oki :slight_smile:

gabi, aj mne by bolo ľúto, keby som už nekojila, a dosť sa obávam, či sa mi mliečko nástupom do robotky udržať podrí, no na druhej strane, ako aj kočky píšu, vydržali sme krásne, prekonali sme aj nejaké tie trampotky, nevzdali sme sa a miminkám sme dali čo sme mohli :wink: . A ešte jedna stránka a jeden pohľad - môžeš ísť kedy chceš a kam chceš :dizzy_face:
22. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
a jani, tebe držím palčeky u mudry, sa mi páči tvoja bojovnosť, začínaš mi lucku pripomínať :wink: , len tak ďalej :dizzy_face: a ak NÁHODOU nepochodíš, tak tú mudru zmeň - už si o tom uvažovala, tak toto zober ako posledný klinček :angry:
22. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
Holky já vím já vím...ale víte jak :pensive: no musím si to v hlavě srovnat :wink:

Jani ta tvoje dr. je fakt divná...snad pochodíš a jestli ne tak ji kopni do ř... a běž k jiné :wink:

Marti no snad to je jen zoubkama a malá začne zase spinkat...asi to je náročný viď :unamused: já se taky děsím aby prcek nezačal vstávat...ale zatím je to pohoda až v 5h

Žanetko u nás je to taky 6.nemoc a je to stejné jako popisuješ...ale prý to není vážné tak snad bude Laurinka brzo ok :wink: :dizzy_face:
22. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
ano 6. nemoc známe, ale úplně koukám, že u tak malého prcíčka. tp je mazec :unamused: a´t je Laurinka brzy fit :wink:
22. únor 2010 v 11:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.