• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
ahoj Žanetka,

no bolo potreba už nové založiť,veď už máme všetky svoje pokladíky u seba :slight_smile:

Tú papanicu idem robiť aj ja zajtra návšteve,takže ťá Gábi čaká určite ďalšia pochvala.
No veď,čo si budeme hovoriť,najjednoduchšie jedlá sú vždy tie najlepšie :slight_smile:

Jaji,no ja som bola vždycky taká,že správy a udalosti,čo sa deje u nás a vo svete musím mať aspoň v podobe novín v TV,inak by som bola mimo obraz,mám to ešte zo školy,takže v ČR viem viac,čo sa deje ako vo svojej rodnej krajine :grinning: no ale je to skoro rovnaké-chaos a bordel a luxus poslancov vo vláde je asi všade rovnaký:slight_smile:

Jaji,malý je celkovo nejako vývinom dopredu,aj doktorka vravela a bola tiež v šoku,keď som jej ukázala ako sa Samík prevracia sám na chrbátik.Neboj,Laurinka bude tiež šikovná,každé to mimino je iné.

Inak si sa pýtala,prečo dávam Samíkovi na večer trochu UM,ono ja mám od začiatku večer málo mliečka a nestačí mu,pretože cez deň sa napije raz za 3-4hod a na večer by bol u prsa aj 2hod vkuse a keď ho dám preč,tak by ťahal stále a plače...tak neviem Žani,v čom je problém.ALe hlavne že je spokojný a ja s ním.
8. říj 2009 v 15:19  • Odpověz
:slight_smile: Luci tak to i já se štěpulkou držíme pěstičky pro štěstí i dál:slight_smile: snad to dobře dopadne

Jajko to jsem moc ráda že vám chutnalo:slight_smile: my to máme taky moc rádi:slight_smile: pak mám v zaloze ještě jeden moc jednoduchej a přitom mňamkozní recept..ale to jen jestli máte rádi v jídle s masíkem i ovoce...je to totiž s broskvičkama:slight_smile:
Tak pokud ano tak vám ten recept ráda napíšu:slight_smile:

A Jajko já jsem taky četla že se miminka přetáčejí na zádíčka až tak mezi 3-4 měsícem...ale Štěpula to vážně zvládne už teď...když se mu chce tak se odhypne nožičkou převrátí hlavičku na stranu a šup už leží na zádičkách...a má z toho hroznou srandu:slight_smile: a nejraději to dělá když mi leží na břiše a já ho u toho překulování chytám:slight_smile:
8. říj 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
Tak moc ďakujeme Gábinka aj Štěpánku za držanie palčekov,hlavne nech už má nejakú prácu,pretože je už z toho úplne na dne...

Gábinka,každý receptík sa hodí :slight_smile:

Je to fakt komédia,keď sa pozeráme na Samíka,akou formou sa prevracia na chrbátik.Tí prckovia sú už teraz experti :slight_smile: vedia si poradiť aj v takto ťažkej chvíli :grinning: Samík si najskor poriadne zdvihne hlavičku,podloží si pokrčí ručičku a podloží si ju skoro pod bruško,vyhupne nožičku a je to :slight_smile: a keď ho máme na brušku,tak zdvíha hlavu až do nebies a krúti sa do všetkých strán :slight_smile:
Gábi tí naši chlapi sa akosi spojili ešte asi,keď boli v bruškách,lebo všetko robia podobne :slight_smile:

Tak ja idem za chvíľu robiť tú lahodnú ovocnú tortu,ale už sa mi budí prcek,spí od jednej v tom kočíku na balkone,tak najskor sa postarám o neho a torta počká :slight_smile:
8. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
no baby, lucka i gabika, tak to keby mi povedal niekto iný, tak by som tomu hádam ani neverila...pekných šikulákov máte :slight_smile:

gabika, sem s ďalším receptom. Moji chalani sa tešia, buchty od wacinky robím stále a stále majú úspech, už ani neviem koľkým kočkám v robotke som dala na ne recept...

ináč dnes som bola u ortopéda s tou mojou rukou. Takže mid alnejaké homeopatiká a povedal, že ju mám presilenú a nič iné mi dať nemôže. že inekcia by zabrala rýchlo, ale sú v nej kortikoidy, takže nee...

zuzka, aj u nás v DNV a viem že i v Dúbravke je niečo, o čom kočky písali ako vítanie občanov, eviem síce ako sa to u nás volá, ale je to tu...
8. říj 2009 v 15:42  • Odpověz
To jo Luci:slight_smile: jsou nějací velcí kamarádi už teď jsem zvědavá co na sebe budou říkat až se uvidí:slight_smile:

Tak ten další receptík ju...je to omáčka s broskvičkama:slight_smile:
nakrájíte kuřecí masíko na kostičky, nebo můžete nechat i na plátky...jak komu vyhovuje:slight_smile:osolit, opepřit a zakapat wochestrovou omáčkou, (kterou koupíte v obchodě) nejlíptrochu dýl dopředu, ay se ten worchester stihl trochu natáhnout do toho masíčka, ale když to nestihnete dopředu nevadí...může se dát i těsně před vařením...no pak se to hodí do nějaké větší pánve osmahnout a ono se do toho masa ten worchestr pěkně vtáhne:slight_smile: až je masíko měkké, tak k tomu nalijete šťávu z kompotu broskví(doporučuju koupit ty velké v obchodě) a necháme povařit, můžete tam přilít i vodu, podle toho kolik té omáčky chcete mít. Mezi tím si pokrájíte ty broskvičky na kousky. Když ta omáčka začne vařit, tak jí zahustíte jížkou a necháte převařit, nakonec do toho přihodíte ty broskvičky a necháte je trošku změknout:slight_smile: no a dochutit podle toho jak kdo máte rádi pepřem a solí, možno i trochu cukru, toho worchestru mi pro představu na to jídlo padne taková větší půlka lahvičky:slight_smile: ve výsledku to má mít takovou sladko ostrou chuť:slight_smile: no a my to obvykle jíme s hranolkama, ale kdo je nemáte rádi tak je to fajn i s rýží:slight_smile:
8. říj 2009 v 15:58  • Odpověz
gabi, 1/2 worchesteru??? - tak to som nikdy tak veľa nepoužila - to na aké množstvo mäska??? Jížka je zápražka - myslíš klasickú olej a hladká múka??? No toto bude môjmu synovi určite chutiť, lebo zapečené kuracie prsia s broskyňou, šunkou a syrom miluje...tak aj táto broskyňová varianta by mu mohla šmakovať :slight_smile:
8. říj 2009 v 16:02  • Odpověz
malá je na balkone, dnes sa mi nechcelo ísť kočíkovať, idem sa trošku natiahnuť, za 1/2 hoďky bude asi papať...tak zatiaľ :pensive:

...a luci, nezabudni dať vedieť ŽE libimu volali že prešiel :slight_smile: /aj keď, no čo, aspoň si ho mala doma najdlhšie z nás a muselo to byť super. teda aspoň mne sa veľmi páčilo, keď bol milan doma a pomáhal, aj keď jasnačka, že to bolo o niečom inom...no nebola si na všetko samička.../
8. říj 2009 v 16:05  • Odpověz
Luci, a práve, aby sme ti nezávideli /xixi/, tak dnes bude pozitívny telefonát...čafte :slight_smile:
8. říj 2009 v 16:05  • Odpověz
Jajko ano Jížka je zápražka...prostě to čím zahusťuješ omáčky...já někdy jen rozmíchám hladkou mouku ve vodě a nechám tu omajdu pak převařit aby se zbavila moukový chuti:slight_smile: když sem líná dělat normální jížku:slight_smile: no a toho worchestru opravdu tolik...je to hodně...ale do téhle omáčky se dává jako hlavní ingredience a ne jako dochucovadlo:slight_smile: takže tak:slight_smile:
U nás tahle omáčka právě taky vznikla tím, že máme rádi masiko zapečené s broskví a sýrem...tak tohle byla variace ala omačka s broskvičkama:slight_smile:
8. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
ahoj holky jsem byla u mudra zanet za5tim nemam jen zatvrdlinku tak mam davat tvaroh a napsal mi ATB ty mam vzit jen kdyz zacne horecka

jinak moje Kika spi jen v kocarku a dost neklidne :frowning2: musim nekde vycist jak naucit dite spat jinak me jebne :angry: kdyz nespi tak musim houpat na balone
8. říj 2009 v 17:22  • Odpověz
zanetko ani kika se neumi pretocit hlavicku zveda a drzi pekne ale o nejakym otoceni nemuze byt jeste rec..

holky jak naucit miminko spaaat ?????????????????????????????????

gabi zitra udelam tvou dobrotu
8. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
tak to ten muj lump jen "hrabe" nožičkama, když je na bříšku, takže se mi kolikrát o kus popoplazí na tý plíně :confused: :grinning: jen by ho mohli zaměstnat na rozrytí záhonků, protože jak má hlavičku položenou, byl by na to s tim posouváním se fakt dobrej :grinning:
8. říj 2009 v 17:30  • Odpověz
Kate:slight_smile: všichni tak začínali:slight_smile: ale tvůj nápad ho poslat na brigádu do záhonků mě fak pobavi :grinning:

Jani tak super že to není zánět...ale ty antibiotika zatím neber, jestli to není vážný...Kika by to taky pila v mlíčku...oni dávaj ATB snad na všechno...Štěpula po nich měl bolení bříška a trochu se mi osypal...
8. říj 2009 v 17:46  • Odpověz
Holky kolik je normalni teplota miminka v zadecku? Štěpula mi hrozně řve a ma 37,6...je to normální?
8. říj 2009 v 18:18  • Odpověz
gabi neberu nemam je vyzvedli, nemam korunky a jirka neni doma :grinning: ty atb mam brat jen kdyz dostanu horecku :grinning:

dnes budu koupat v 18:45 a pomalu to budu posunovat na driveji at mi usina kolem 19h :wink:
8. říj 2009 v 18:25  • Odpověz
grabu - v informacích pro rodiče, co jsou u zdravotního průkazu je napsaný, že normální je do 37,5 °C, takže 37,6 je malinko zvýšená teplota...
8. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
No uz mu klesla na 37,3
On totiž strašně řval a nechtěl se vykakat...ale jak sem mu tam strčila teploměr tak to z něj vyjelo a je to dobrý...teď už si klidně brouká a je spokojenej:slight_smile: to se mi ulevilo...snad už nebude plakat...
Holky jaký maj kakání vaše miminka...náš kaká jako takovou pěnu...je to normální?Já sem se nikde nedočetla jak to má vypadat...všude píšou že to nemá být zelený a hlenovitý...ale jaký to má být nikde nepíšou... :fearful: :pensive:
8. říj 2009 v 18:45  • Odpověz
gabijdu se podivat do plinky :grinning:
8. říj 2009 v 19:36  • Odpověz
Jani v plínce to je taková žlutá kaše...ale mě jde o to když přímo kakaj...jestli ste to už viděly...tak jaký to je? je to takový pěnový hovínko, to co z nich vychází?
8. říj 2009 v 19:41  • Odpověz
grabu - u nás to je taková jakoby voda s kouskama... :confused: vyděla jsem několikrat, jak to z něj šlo, páč je to jeho specialita se pokadit při přebalování, když nemá plínku :grinning:
8. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
gabika, teploty v prdelke minus 0,5 a máš teplotu mimča, v podstate tak, ako napísala k.ate. a keď máš v plienke mimča "praženičku", tak sa nestresuj tým, ako to vyzerá keď to ide von. Či je to penovité som teda nepostrehla, no ide to von ako strela a je to dosť tekuté :grinning:

janka, dnes aj moja Laurinka dala zabrať. Zobudila sa o 16,30 a bola hore až do kúpania. No keby bola hore tak pohoda, ale jej sa nič nepáčilo, ani na rukách nee!!!!! Tak som ju šupla na prebalovací pult a zapla vysavač, aspoň chvíľu bola pokojná, no zaspinkala až po papaní po kupkaní... Ty brďo, píšeš že ta je..e, to ja by som už bola na práškoch, obdivujem ťa aká si šikulka a ako to zvládaš :wink:
8. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
Holky tak já si dnes taky užívám...malej ještě nespí i když leží v postýlce...ale pořád tam chodím, protože jak mu vypadne dudák tak pláče...jak příjdu tak se uklidní, stačí ho pohladit, usne a za 10minut je zase vzhůru...no a takhle to dělá už dvě hodiny...to bude dneska noc:frowning2: ještě že už nepláče, že ho nebolí to bříško...snad to vykakal a je to dobrý...holky to je šílený ta bezmoc, když pláčou a nejde jim pomoct...ach jo:frowning2: snad bude spinkat a nebude ho to bolet...
8. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz
No nic du ho zase pohladit ať se mi tam netrápí prdelka moje malinkatá...tak dobrou a hlavně klidnou noc:slight_smile:
8. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz
No ahojky.

Žanetka, tak ja viem , že aj na Slovensku sa robí vítanie občiankov, ale nie všade, napríklad v Petržalke ho nerobia a u nás som nič také nenašla. Musím sa spýtať mamičiek na ihrisku.

BAby držím týv vašim chlapcom palce, nech sa im to podarí.

No a hlavu držíme, skoro od ku, ale on nechce byť na brušku a tam ju zdvíha len trošku.
9. říj 2009 v 08:06  • Odpověz
Nejako som v ríspevku predtým vynechala písmenká - tak teda skoro od začiatku.
9. říj 2009 v 09:29  • Odpověz
No dnes budem asi kecať sama so sebou. Nevadí, len si tých drobcov pekne užívajte - j asi na vás počkám. :wink:
9. říj 2009 v 10:06  • Odpověz
:wink: grabu tu pěnu tam má kvůli tomu, že je nahltaný vzduchu a dělají se mu ve střevech bublinky, řešila jsem ten stejný případ. Malá má pěnu a i hleny. a může být oboje. volala jsem před 14 dny kvůli tomu našemu doktorovi. takže buď v klidu, pokud tam není krev nebo není stolička zelená nebo černá, tak je to v normě :wink:
9. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
Teda to mně dalo práááce Vás najít babuchy jedny :grinning:

Tak ahooojte :slight_smile:

Vy ste toho teda tady už nakecaly to snad není možné :grinning:

Holky Janička má dnes super den :dizzy_face: Nejdřív sme si s malou ráno povykládaly a pak sem ju šupla na bříško a poprvé se sama šikulka moje převalila z bříška na zádečka tak mám z té prdelky mojí malé véélikou radost jak je šikovná :dizzy_face: A teď poprvé usla přes den v postýlce..jinak sem vždy vozila v kočáře takže to je úplně super. Mám radoost :dizzy_face: :dizzy_face:
9. říj 2009 v 10:21  •  3 děti  • Odpověz
sacvi šikulka to je. :wink:
my problémy s usínáním v postýlce naštěstí nemáme ani přes den ani večer :wink:
9. říj 2009 v 10:25  • Odpověz
ahoj holky tak jsem se rozhodla ze musim udelat kristynce rezim takze jsme v 9h vyjela na prochazku a ona jeste spi :wink: holt budu muset chodit furt ven at si zvykne spat jinak to odnesou moje zada. Jen si teda musim poridit uz rukavice nebot je tam zima jak na sibiri :grinning:

no a v 1h vyrazime zase at mam klid aspon do 3h.

Nezda se vam ze je ted miminkam lip jak neni takove horko venku?
9. říj 2009 v 10:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.