• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
Babule ahojte,

tak nedá mi nereagovať na Žanetku :grinning: a ďakujem aj Gábinke :wink:

no nie som tu,lebo doma to nemám moc OK,tak som si dala oddych od všetkého,aby som si vyčistila hlavu...zatiaľ nemám náladu ani chuť to rozoberať,možno časom alebo vobec...nechcela som tu písať,lebo by so mnou nebola reč...alebo by som reagovala neprimerane a pod.,tak sa nehnevajte,je jasné,že som na vás aj tak myslela :dizzy_face:

Tak Samík má už aj druhý zub,lepšie spáva už zase v noci,sice dnes to nebolo nič moc,ale tie deti to proste cítia,keď mamina nie je OK a má nervíky a stres(som moc nenaspala v noci)...boli sme v pondelok na tom očkovaní oboch vakcín a Samík ani nepípol,až doktorka povedala,že to je je prvý pacient,všetky ostatné deti jej vždy plačú o 106. Pekne sa nám rozkecal,a najlepšie je,keď skúša svoje hlasivky,no tie decibely stoja fakt za to a je z neho pekná opička,všetko čo mu poviem alebo vydám nejaký zvuk,zopakuje :slight_smile: ešte že ho mám,je to moj miláčik :dizzy_face:
vytiahli sme už aj šporťák,ale keď sa dnes pozerám vonku(sneži :angry: ),tak ma ide poraziť,v korbe sa totiž už rozčuľoval a nechcel tam byť...

Len zbežne-k autosedačkám...MC Tobi je medzi najlepšími,ale až od roku 2009 a teraz aj tá 2010 je super v atestoch,už som to tu asi 5krát písala,prečo je Romer uprednostňovaná,osobne som si obe vyskúšala aj s dieťaťom a Romer mi nepríde taká super ako ju vyzdvihujú,resp.vyzdvihujú ju len kvoli tomu "neodnímateľnému" podhlavníku!!!!!a neviem si predstaviť,že to moje šidlo ukotvím do autosedačky,teda tu jeho hlavičku napevno ako to má Romer (pýtala som sa viacerých žien,čo ju majú) v nejakých 2-3rokoch,kedy dieťa chce aj pozerať,nie sedieť ako panák a nepohnúť sa...moj názor,rozhodne každú autosedačku treba vyskúšať s dieťaťom...s MC Tobi sa určite nemanipuluje zle a ťažko,ja budem autosedačku často prekladať z jedného do druhého auta,takže...každý sa rozhodne podľa uváženia,len ma štve,že tú Romerku tak hrozne preferujú!!!! a nepríde mi extra super oproti ostatným na podobnej úrovni...

Ako sa tu inak máte?

Maova.... :frowning2: :pensive: :pensive: :pensive: :cry: :cry: :cry:
12. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Juuu tak sotva odejdu tak se nám vrátí Lucinka a Žanetka...no to mám radost:slight_smile: hurá hurá:slight_smile:

Jai my chceme jet k tomu moři ty dva týdny na přelomu června a jervence...tedy juna a jula tuším u vás:slight_smile: nevím jestli je to přesně:slight_smile: ale snad se dorozumíme který měsíce myslím:slight_smile:
No a chceme jet buď do Chorvatska a nebo do Řecka...ale to už je dost daleko tak nevím...my chceme jet autem...letadlem bych si asi s malým ještě netroufla...nevím...no ale přesně rozhornuto ještě není:slight_smile:Hlavně to bude mazec i na korunky...Jára bude mít v červnu 30. a chce dělat docela velkou oslavu s grilovačkou u nich na moravě:slight_smile: a ještě musíme nechat pořádně opravit auto...ale to se nějak zvládne:slight_smile:

S těma autosedačkama...já teda pořád doufám že si omrknu obě zároveň a nechají mě do nich i Štěpu posadit a pak se rozhodnu...jak říkám...ještě je času dost:slight_smile:

Lucinko Samíček je ale šikulka že neplakal:slight_smile: a ještě jednou gratuluju i ke druhýmu zoubku...já tam dneska u Štěpuly vidím taky už asi bílou čárečku...ale nevím...on se nenechá pořádně prohlídnout...budu to muset vzít nějak rázně a pořádně mu tu papulu otevřít:slight_smile:
A opička jo...no to se na něj moooc těším ten příští týden:slight_smile: to bude sranda:slight_smile:
Luci a pojedeme na ten veletrh nebo ne???
12. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz
Luci :slight_smile: :wink:

Ja som malú v Romerke položenú mala, vyzeralo a pôsobilo to na mňa dobre. Tá manipulácia - to je pravda, ako píše lucka, je veľmi, naozaj veľmi jednoduchá pri romerke. MCT som naživo nevidela. Luci, neviem či si čítala všetko kým si sa nezapájala aktívne, ale som písala, že mne predfavač povedal, že MCT a Romerka sú podľa neho rovnako dobré ale že on by sa rozhodol pre Romerku a práve tie bočnice na hlavine sú super, lebo ak by sa nedaj boh niečo stalo, tak mimču hlavina zo strany na stranu lieta menej ako bez nich. Aaaaa, tie bočnice sa dajú zdvíhať hore a dole.... Aaaaa, v tomto obchode je MCT drahšia ako Romerka, takže predavač išiel svojim spôsobom proti sebe a je mi jasné, že nám ASI naozaj povedal svoj názor a nie obchodný ťah - predať čo najdrahšie a mať zisk....

ja mám malú na balkone, a upratujem, už vidím že to zas nestihnem kým sa zobudí, no ale ak chcem mať cez víkend klidek, tak som sa do toho pustila.

Ako stále ste mi vy bčeličky nevysvetlili ako to všetko pri mimčach zvládate...myslím varenie i upratovanie.... no fičím, nech toho stihnem čo najskôr

Luci, fajn že si tu.
Gabi, keď budete pevne rozhodnutí s dovčou, daj vedieť čo konkrétne ste vybrali....
12. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz
autor
Mne je akosi naprd...zima mi je,v ústach mám nejakú hnusnú aftu na ľavej strane a z toho hnusnú uzlinu(dúfam,že to nie je mandľa) a celé ma to bolí a aftu aj potieram domácou slivovicou :grinning: ...už som nasadila homeopatiká,tak snáď to zaberie,som akási oslabená,tak asi z toho... :pensive: :pensive: :pensive:

Gábinka,teda,ty zase niekam frčíš?ťa obdivujem,že stále takto niekam lietaš,ale na druhej strane,keď sa cítiš u rodiny dobre a oddýchneš si tam,tak prečo nie,to ja práve si nikdy neoddýchnem a idem odtiaľ vyšťavená,tak...

S tou dovolenkou,súhlasím s Kačkou,čítala som veľa názorov,kedy písali,že správne by sa s mimčom nemala lietať do 2rokov(ak nemá niekto inú možnosť a musí lietať aj s malým miminom,tak sa nedá asi nič robiť),ale osobne,keď si predstavím,ako mne robí problém ten tlak pri vzlietnutí,tak si neviem predstaviť ako to musí cítiť a prežívať malé miminko...asi na tom niečo bude,keď to neodporúčajú do 2 rokov...predsa len sa mu za ten čas všetko vyvíja a takýto šok-tlak a pod.by mu mohlo niečo narušiť...aj keď otec so ženou brávali malú nevlastnú segru už od roka na ďaleké dovolenky...no každopádne,ak by som išla,tak max.autom, alebo na taký výlet,ktorý by bol tu v ČR alebo SR...a Grécko je pekne ďaleko...čo sa týka Chorvátska,bola som tam už na pár ostrovoch a stačilo mi,hlavne si myslím,že v dnešnej dobe je "obyčajné" Chorvátsko finančne drahé a za tie peniaze,čo by sa zaplatilo za Chorvátsko,by som si vybrala určite lepšiu destináciu...opäť moj názor :slight_smile:

Gábinka,ak sa stretneme na tom veľtrhu,tak k tebe ten týždeň už asi nepojdem,ešte nemám svoje auto,takže dva dni takto riešiť...no uvidíme...a hlavne,nejakí kreténi nám ukradli z auta spätné zrkadlo a to naše stojí 6tis.Kč :angry: takže,ak nebude opravené,tak nepojdem nikam,to nerisknem s dieťaťom ísť bez spätného zrkadla...som z toho už na nervy,všetko sa mi ser..,Liborovi objednali už auto,ale neviem,kedy dorazí,možno mu dajú zatiaľ nejaké náhradné a ja svoje mať už budem,potom bude lepšie a jednoduchšie...

Žanetka,tú jednoduchú manipuláciu som myslela s MC tobi :sweat_smile: mňa práve u Romera odradil ten neodnímateľný podhlavník,moje dieťa má už takto veĺkú hlavičku a viem,aký bol a je naprataný vo vajci,takže keď bude mať 2-3roky,tak by mu ten podhlavník(je dosť veĹký) vadil,prekážal...a tie bočnice sú predsa na tých sedačkách,aby bránili bočnému nárazu,nie len ten podhlavník...ale fajn,vám sa pozdáva,akurát sa divím,že je ten Romer v nejakej akcii,to som snáď ešte nevidela,nie je to starší typ???aj tak je to zbytočné tu asi riešiť,každá sa rozhodneme podľa svojho a určite správne :wink:
12. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
Lucinko ahojky :slight_smile: Jsem ráda, že ses ukázala :slight_smile: Doufám, že se srovná všechno, co tě trápí a ty tu zas budeš mezi náma a budeš veselá :slight_smile:
Jaji, mě třeba dneska Adélka nechce spát vůbec...ona teda usne u prsa, ale jen se pohnu, už je vzhůru a přece nebudu celý den v posteli s malou u prsa. Poradí někdo, jak ji mám uspat jinak?
12. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
Luci no my pojedeme autem...letadlem bych asi taky zatím nee ale ještě není nic rozhodnuté...uvidíme...ale Štěpula je v pohodě...je hodnej...klidnej změny mu nevadí...tak by to určitě zvládl...no uvidíme.

No tak se uvidí ten příští týden jestli pojedeme na ten veletrh a nebo se uvidíme u nás...já se podřídím tomu, co budete vy radši:slight_smile:

To je teda mazec že vám někdo ukradl zpětný zrcátko...a to jako se vloupali do auta a pak ukradli jen zrcatko? no ještě že neukradli celý auto!!! ach jo...ty si to teď všechno nějak vyžíráš viď...je mi to líto :frowning2: :pensive:

A na ten aft zkus tantum verde jestli ho máš doma...to mi vždycky zabralo...nebo tea tree oil...snad to brzo přejde

No nnic jdu znova žehlit ať to mám hotový....musíme pak nějak vyrazit...mám to přes celou Prahu.
12. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
Marti já když je Štěpula nesvůj tak ho pořád ještě zavazuju do plínky...a on usne hned...ale nevím jak Aduš...ale zkusit to můžeš...určitě jí to neublíží...Štěpán je dneska taky protivka...teda asi tím zoubkem ale věřím že už brzo vyleze když už i já vidím bílou čárečku:slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:22  • Odpověz
Luci, nie je zbytočné to riešiť, lebo práve, si vypočujeme a povieme navzájom rôzne názory a postrehy :wink: Takže ja osobne som rada každému názoru a vôôôôbec nevadí, ak sa nakoniec ka rozhodnem inakšie :wink:
A ja som videla aj tú Romerku ako sa pripútava a je to jednoduché...
No chem vidieť aj MCT naživo. Toež som bola prekvapkaná, že za Romerku bola taká dobrá cena a myslím, že to nebola stará, fuknem link
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=1065410
a najlepšie je, že tu v akcii je stále o pár korun drahšia ako u vás v čechách normálne......
do pusy si sa pozrela??? To by si mohla vidieť, či je mandľa zväčšená a nedaj boh zahnisaná...

jasné že som nedoupratovala, slniečko je hore, idem jej dať papať a potom príde tatino (za hoďku) a asi vypadneme do tesca dokúpiť detské výživky ... tak čo to ešte postíham...
12. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz
gabi, som sa pobavila - ja teda predpokladám, že ukradli bočné spätné zrkadlo - či??? Luci ???
to by ináč boli čudní zlodeji, keby "len" zrkadlo čorzli....

marti, ja neviem poradiť, mne malá u kozenky nezaspáva, iba ak vnoci alebo ráno...takže okrem toho ako som ju naučila dávno dávno ... teda neviem čo iné. maťko zaspával s fľašou čaju - do postieľky dostal fľašku, napil sa, fľašu osdhodil a zaspinkal...
12. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz
Holky Štěpula dneska pořád naříká a pláče...asi ho bolí ten zoubek...ale je mi ho hrozně líto...poraďte co s tím???
12. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
Holky jinak k těm autosedačkám ještě...no Jára by nejvíc chtěl od Ferrari...ale na tu sem nikde nenašla žádnou recenzi...vím že Ferrari by asi nevyrobili nějakej šmejd...ale na druhou stranu radši koupím osvědčenou bezpečnou sedačku než mít Ferrari jen pro to že je Jára zbožňuje že :grinning:
12. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj holky, tak jen na skok, snažíme se vybalovat, ale jde to pomalu, zítra by nám měli dovést pračku, snad se stavi i ten mamčin bratránek pro tu jejich, ať je to bez problémů :slight_smile: ale začíná to tady vypadat ne jak ve skladišti :slight_smile: Ale máme hrozně moc oblečení :-/ Malýmu jsem zkoušela dneska udělat brambory, ale moc se to nepovedlo, zakuckával se, tak nakonec dostal mrkev, tu dlabal jak najatej :grinning: No však on si zvykne i na domácí baštu, ve které jsou kousky, zítra mu zusím trochu těch brambor přimíchat do mrkve :slight_smile:
12. bře 2010 v 15:02  • Odpověz
Holky tak já se pro dnešek loučím...tak pááá
12. bře 2010 v 15:38  • Odpověz
ahoj konikovnky,

to vite, je patek tak jsem uklizela.

Gabi taky bych nebrala radsi nic nez mit v sobe telisko, doufam ze se ti brzy jatra spravi. Teda a Stepula je na kolinkach to je bomba, no ja slavim ze se dnes zacala pretacet z briska na zadicka :sweat_smile: jsme trochu pozadu ale do svatby to dozenem :dizzy_face:

Lucinku vitam zpatky :wink: Luci neboj bude lip

Zanetko tak i tebe uz zoubek presel to je jedine dobre, ja jsem nemocna, mam rymu jako blazen, nastesti Kristynka odolava :fearful:

Peti takze dneska bude premiera pracky jo? :grinning:

Holky ja jsem chtela letet s Kristynou ted v breznu do Londyna k segre, neprijde mi ze by se s detmi nemohlo letat, muze se od 3 mesicu :astonished:

Marti me Kristyna u prsa usina jen vecer pres den ji musim proste uhoupat, ale aspon mam klid :grinning: jinak by nespala az do vecera a to mi za tech 5 min na balonu stoji :grinning:
12. bře 2010 v 16:22  • Odpověz
holky v sobotu to budou 3 tydny co ma kristyna prikrmy, kdy mam zacit davat maso???

a co delat kdyz to me dite nesni ani malou sklenicku? proste max pulku a to je maximalni. Ja ji teda vetsinou varim ale dnes mela sklenicku SPENAT BRAMBORY a teda tvarila se jak kdyby jedla trus :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2010 v 16:23  • Odpověz
holky, tak malá mi fakt celý den nespí...už jsem z toho na prášky :frowning2: Teď ji má u sebe Jirka a houpou se na balonu, tak nevím, ale pouští u toho hudbu, tak to asi neusne... :confounded:
12. bře 2010 v 17:08  • Odpověz
Marti jeste mi napada, ja uspavam kristynu doted v zavinovacce sice ji couhaji nohy ale je zabalena tak nehazi rucickama nebo nema sanci si je strcit do pusinky, tak co zkusit to a sednout na balon a skakat, max 10 min a bude tuha :wink: mam ozkouseno, jiz 6 a pul mesice :dizzy_face:
12. bře 2010 v 17:32  • Odpověz
Jani, ale Adélka v zavinovačce nechce být už od porodnice :frowning2: Zkoušela jsem jí i držet ručičky a mít ji u sebe v klubíčku, ale to začala plakat, ani vyplakat v postýlce nezabralo, Jirka ji neuhoupal, už je zas na zemi a sune se, je jak fretka rychlá...Je to sice sranda, ale já už jsem totálně grogy. Kdyby aspoň nebyl zas hnusný vzduch venku, Jirka ji chtěl vzít ven, ale nechci riskovat, že bude mít Adi zase rýmu... No, nějak to do večera přežijem a budem se modlit,aby spala celou noc :sweat_smile: :confused:
12. bře 2010 v 17:40  • Odpověz
marti a co spaci pytel tam ma rucicky volny ale nozicky ne :slight_smile: ono by miminko podle me melo spinkat aspon 2x pres den, aby nabralo silu :wink:
12. bře 2010 v 17:47  • Odpověz
Holky, nám se zas mrnous praštil do hlavy o parkety, mně z něj trefí, on se furt točí dokola a pak pusti hlavu a řve jak tygr... Jo a jak to děláte s mrnatama v postýlce? Malej jak je na kolínkách a houpe se, tak mlátí hlavou do šprušlí, tak ho radši mám u sebe v posteli :grinning: Ale manžu to už štve :grinning:
12. bře 2010 v 18:43  • Odpověz
Petko ja jsem psala u nas se teprve od vcera prevraci z briska na zadicka takze ti asi neporadim a co zkusit dat na postylku mantinel? :grinning:
12. bře 2010 v 19:21  • Odpověz
Holky, koukám na ten test, takže...

Maxi Cosi Tobi bez základny (víte někdo, co to je? :grinning:) má známku 2,1 a Römer Safefix Plus TT má známku 2. Jinak v tom testu je napsaný, že MC a Romer Safefix poskytujou mrněti podobnou ochranu i pohodlí :slight_smile: Bezpečnost má MC 2,4 a Romer 1,7, tam jsou na stejno v pevnosti uchycení na sedadle a opoře hlavy, jinak je romer o stupeň lepší v ochraně při čelním i bočním nárazu, pevnosti konstrukce a nastavení pásů podle vzrůstu dítěte. Komfort má MC 1,8 a Romer 2,2. Romer je u tohohle horší v riziku možnosti špatné obsluhy, instalaci sedačky, opoře pro nohy, a výhledu pro dítě. Lepší, má čištění a polstrování a nastejno jsou s MC v pohodlí pro dítě, návodu použití a provedení a zpracování sedačky. Romer(12,2 kg) je těžší než MC (8,9kg) a obě by se měly dát do polohy v leže... Tak tolik k testu, snad se v tom dá vyznat :grinning:

A ještě popis:
RÖMER SAFEFIX PLUS TT
Isofix
cena: 7500 Kč
DOBŘE (2,0)
Vybavena systémem Top Tether.
Velmi snadné nastavení délky
bezpečnostních pásů. Poněkud
obtížnější instalace, ale riziko chybné
montáže je nízké. Poskytuje dobrou
ochranu při čelním a bočním nárazu.
Výhled dítěte ze sedačky je omezený.
Velmi pohodlné polstrování.
Snímatelný potah je pratelný.

MAXI COSI TOBI
bezpečnostní pásy
cena: 6600 Kč
DOBŘE (2,1)
Dobrá ochrana především při bočním
nárazu. Nízké riziko chybné montáže.
Dobrá podpora nohou dítěte i dobré
polstrování. Dítě má dobrý výhled
z vozu. Kvalitní zpracování.
Čištění sedačky je obtížnější.

Jinak tam ještě psali, že ideálně by dítě do 4 let mělo jezdit proti směru jízdy, i když to většina autosedaček neumožňuje... :confused: Já osobně bych po tom, co jsem si přečetla šla asi do MC hlavně kvuli tomu, že nemáme vlastní auto a potřebujem, aby se co nejlehčejc ta autosedačka stěhovala... :slight_smile:
12. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
Jinak cenu asi berte s rezervou, je to z loňskýho června :slight_smile:
12. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Holky, tak malá konečně půl hodiny spí, doufám, že bude spát do rána :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já si už půjdu taky lehnout, načerpat energii na zítřek. Dobrou :wink:
12. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
jéééj, že spinkať do rána, tak to u nás nehrozí :grinning:

peťka, šikulka, aj my sme čítali o tom smere, že by bolo najlepšie do 4 rokov sedieť v protismere, ale teda to si fakt predstaviť pre mimčo neviem.... na postieľku ti tiež odporúčam mantinel. A neboj, mimčo sa učí, pár krát sa buchne a mal by prestať - si myslím :grinning: . Laura mi to v postieľke nerobí, lebo tam ide fakt len spinkať...

dobrú :wink:
12. bře 2010 ve 22:02  • Odpověz
ahoj tak máme autosedačku mC tobi 2010 instalace do auta mi trvá ani ne minutu. zkoušela jsem si sama a je to rychlé a skvěle drží. malé taky sedí perfektně
normálně cena 5390Kč

na výstvaišti 4999kč, ale jelikož nám ji hned neprodali, že musím epočkat až do neděle, protože to mají výstavní kusy, tak jsme ji jeli koupit do obchodu a tam chtěli vstupenku z veletrhu a dali slevu a autosedačka nás stála 4851Kč což je úžasná cena.

Jsem s ní spokojená je krásná a pohodlná a zoujinka se v ní smála, když jsme ji zkoušeli v obchodě.

Jinak k Maově, je mi to moc líto.

Jinak vás nedočítám, nakecali jste toho moc.
13. bře 2010 v 07:15  • Odpověz
jinak k čistění autosedačky maxo cosi tobi 2010 potah jde celej sundat a vrazit do pračky :wink: já si to nechala předvést se vším všudy :grinning:
13. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
Jaji,tak do rána malá fakt nespala, první probuzení bylo už ve 22h :confused: , pak po 4h a v 6h, od té doby opět nespí :frowning2:
13. bře 2010 v 10:28  • Odpověz
dobre rano :wink:

Misi dekujeme za recenzi a jakou mate barvicku?

Marti i me se ted blbe budi :frowning2:asi zoubecek :frowning2: uvidime :wink:

Kristyna uz dnes podruhe spinka :grinning:
13. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
dobré ráno

som nas... na Sabrinu :angry: Ona nám škirabe na dvere, aby sme ju pustili, no ale ona do našej izby chodiť nebude a akosi to stále nevie pochopiť. Máva také obdobia kedy to asi chápe a kedy evidentne nee. No a keď má tie že nee, tak mi tým zobudí Laurinku a ja mám potom nervy :angry: . Aj dnes mi ju zobudila !!!! O 6,30!!!! a včera sme spinkali do 9,00 podotýkam :angry:
Jani, nevieš mi s ňou poradiť?!?!?

miška, tak ty už máš poriešené :wink: . My v podstate tiež, milan rozhodol že kúpime Romerku - inštalácia je tiež do minutky a poťah samozrejme tiež prateľný...

Jani ešte ku včerajšku, píšeš že Koko stále nespapá celú skleničku... myslíš tú malú? alebo veľkú? a po skleničke ešte kojíš? Ja už po obede nekojím a po desiatej niekedy si cucne viac niekedy menej. No ona spapá na desiatu skoro celú 200 presnídavky :astonished: . Možno by som na Tvojom mieste skúsila predsa len skôr varené, ale ty si tuším písala, že aj zeleninku varíš, tak neviem.... viem že známej malá má rok a stále nechce papať, všetko len mixované a ledva ledva - takže maminka ju stále kojí o 106 - no netuším ako sa z toho vyhrabať. A ešte k tomu tá Tvoja supr mudra - kedy k nej ideš na poradňu??? asi sa jej budeš musieť popýtať :unamused: A my sme mäsko začali dávať až po mesiaci, ale začala som so zeleninkou skôr ako som mala, a keď som bola na kontrole, tak mudra povedala že už dávať mäsko... ja by som už na Tvojom mieste dávala...a jeden krát do týždňa žltko, ale naša mudra odporučila toto až od 7-8 mesiaca, napriek tomu, že sa to uvádza skôr, tak ja ju poslúchnem, ona nám vždy poradila dobre :dizzy_face:

a kočky ostatné, no teraz v sobotu mi vás asi veľa neodpovie??? - kto ešte po obedíku kojíte???
13. bře 2010 v 11:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.