• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Krásné ráno dámy,

veeeeeeeeeeeeliká gratulace k novým zoubkům, autosedačkám, a všemu novému :slight_smile:)

Lucinka zoubek nic, ale jsem ráda, protože to bych asi přestala hned kojit. :sweat_smile: Už se teda snažím pomalu odstavovat a tím odpovídám na otázku Jajky - po obědě se snažím nekojit a po večeři už taky ne. Ale zatím mi to moc nevychází. Oběd většinou vyjde, ale večer se chce malá pošudlat s prsem. Každopádně už dávám i UM a malá ho celkem v pohodě pije :slight_smile:

Musím zaťukat, že malá si začíná prodlužovat i spánek, tak snad to brzy protáhne na celou noc :slight_smile: (tak, teď jsem to sem napsala a večer bude vzhůru co hodinu :slight_smile: )
14. bře 2010 v 08:32  • Odpověz
jaji - jojo, je to jinej luxus jen to tma hodit a vytáhnout, nemuset to ždímat v ruce... :grinning: A děkuju za pochvalu malýho, je to takovej lumpík :slight_smile:

Jinak já teď pujdu udělat buchty a ještě něco vyprat :grinning:
14. bře 2010 v 08:52  • Odpověz
Prti malej je moc krásnej a šikovnej. Lůca je taky takhle na kolínkách :slight_smile:
14. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
Peti promiň za PRTI :grinning:
14. bře 2010 v 09:08  • Odpověz
Kaci a proc uz odstavovat? pokud to neni tajny :grinning:

Ja kojim opravdu tak 13x denne, dost me to vycerpava ale tak nejak nemam na vyber kdyz dama toho moc nepoji co se tyce zeleninky, jinak holky tak jsem se rozhodla ze dam ode dneska masicko tak jsem vytahla sklenicku s kurecim a zeleninkou :wink:
14. bře 2010 v 09:51  • Odpověz
jen zdravím a hlásím, že vše v pořádku, jen nestíhám s maou už je super zábava, tak se věnuji celý den jí a dnes tu máme olsavu narozek, takže i proto nestíhám:slight_smile: ale uvědomila jsem si, že kvůli netu jsme malou zanedbávala a to opravdu nechci, takže teď sice je zapklej počál od rána,ale jsem s malou a hraji si s ní. takhle jsme ji nechala na puzzlíkách a kecala s váma. :grinning:

žanetko sjem ráda, že se mazanec poveld, doufám, že i chutnal :wink:

včera jsem od kamarádky dostala 2 králíky, tak jsem jednoho hned malé uvařila a naporcovala schovala do mrazáku
14. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
Jani ona malá začíná být závislák a já nesnáším ty děti, které se sápou ještě ve dvou letech maminkám do výstřihu. Ono to odstavení bude trvat ještě tak dva měsíce a noční nechám možná do roka. I doktorka říkala, ať využívám každé chvilky, kdy malá už nechce prso (po obědě čaj, večer dávám UM). Pak jsou z nich hrozní mamánci :wink: Ono to mlíčko je důležité v prvním půl roce života, pak už jsou příkrmy a dítě dostává výživu i jinak. :slight_smile: Ale je to rozhodnutí každé z nás. Já kojím ráda, ale už to opravdu začínám omezovat :slight_smile: Jani promiň, ale myslím, že u Kiky je to už taky závislost na prsu. A jestli tě to tak vyčerpává, tak to taky není dobře.

waci já mám počítač na stolku, sedím u malé a když si hraje sama, tak si píšu s váma. :slight_smile:

Mám zaděláno na mazanec :slight_smile:
14. bře 2010 v 10:51  • Odpověz
no děvčata vy mě s tím mazancem štvete, jdu ho zadělat asi taky, ale ne my dnes budeme mít dort, sestra doveze a chlebíčky.... :grinning:
14. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
brouci - dekuju :slight_smile:

Jinak já mám zaděláno na buchty, budu dělat pul makovejch pro sebe ( :grinning: ) a pulku tvarohovejch pro manžu :grinning: Malej usnul, tak jsem zvědavá, jestli ještě spinká,ale nic neslyším, tak asi jo...

Miši - my se u malýho vesměs s manžou střídáme, buď se mu věnuju já nebo manža...

Tak a než jsem to dopsala, už je mrně vzhůru :grinning:
14. bře 2010 v 11:48  • Odpověz
tak přes víkend to jde taky to se s manželme věnujem malé pořád jeden z nás , ale přes týden jsem tu sama s malou :grinning:
14. bře 2010 v 11:56  • Odpověz
A mazanec už se peče :slight_smile: Se na něj těším, dělám ho třetím rokem a musím říct, že se mi vždycky povedl :grinning:

A musím se pochlubit s Lucinkou, že už jí nedělají kousky v jídle problém :slight_smile: Teda začala jsem to ředit mlíčkem a to jí fakt mooooooooc chutná :grinning:
14. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj kočky:slight_smile:

Jají Laurinka je v nové autosedačce krásná:slight_smile:

Peti Štěpán minulej týden taky takhle vyplazoval jazyk a furt si ho šudlil po dásínkách a teď už je zoubek venku...tak myslím že už taky u vás každou chvíli vykoukne:slight_smile:

Holky tak pařba včera byla výýýborná:slight_smile: šly sme domů až v 1:45 a to proto že Eliška od té sousedky začala brečet a i sousedi šli k nám jestli není Radka u nás že tam Eliška brečí, tak mi Jára psal ať jdeme domů...nevím co tam s tou Eliškou Pepa dělal, že mu tak dlouho řvala...no každopádně sme to pak zabalily...ale bylo to super...dala sem si vínko...zatancovaly sme si:slight_smile: disko hity z 80. let byly fakt bomba takže sem se fajn odreagovala:slight_smile: jen kdyby mě teď tak nebolela hlava :grinning: :grinning: :grinning:
14. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj Gábi,

tak to je paráda, že jste si to takhle užily :slight_smile: My měli včera návštěvu a odcházeli v 1.30 :grinning: Lůca naštěstí vstávala na kojení až ve dvě, takže jsme taky skvěle pokecali a já se odreagovala :slight_smile: Domlouvaly jste se s Luckou na té nváštěvě?
14. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz
No Lucinka psala že když přijede k nám tak už by nejela na ten veletrh, tak sem psala že to nechám na vás jestli chcete radši přijet k nám nebo jestli se chcete vidět na tom veletrhu:slight_smile: já vás ráda uvidím i u nás i na veletrhu...ale chápu že jet 2x v jednom týdnu takovou dálku je náročný...a taky Lucka psala že jim někdo ukradl zpětné zrcátko a že se bojí bez něj jet...tak nevím jak na tom teď je...jestli už to opravili nebo ne...

Lucíííí seš tam někde???? halooo pojď za náma...my tě máme rádi...já teda jo...a moc...tak se od nás nestraň prosím beruško :wink:

Kačí já objednala dnes Štěpulovi tyhle plavečky...tak už se těším až příjdou a až půjdeme plavat:slight_smile:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22192400
14. bře 2010 ve 13:58  • Odpověz
no ty jsou božíííííííííí :slight_smile:

Tak já Ucce napíšu a uvidíme. :slight_smile:
14. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz
ahoj babulky

kačka, prečo večer odstavuješ ?!?!? večer neeeee :astonished: , večerné a ranné kojenie zostáva ako najposlednejšie a presne ako píšeš, pri tom sa aj miminuško mojká ťuťká s maminkou a to mu večer asi chýba :astonished: . odporúčajú sa postupne 2 večere - kaša - pred kupkaním (jasné že nie tesne) no a po kupkaní kojo :wink: . Ako prvé sa má odstaviť obed, potom desiata alebo olovrant, potom to druhé - čiže olovrant alebo desiata :grinning:

gabika woooow, tiše zívidím :wink:

jani, ono ja chcem zas kojiť čo najdlhšie, teda ako nie 5 rokov :grinning: , ale minimálne to ranné a večerné kojenie, čo sa odstavujú ako posledné si rada udržím ak to pôjde.... no ono to mimčo je treba naučiť na normálnu papu a práve, postupne je potrebné "odstavovanie". podľa takej tabuľky čo mám, tak od roka by malo mať mimčo MM alebo UM 2 x za deň - ráno a večer, okrem toho normálna papkanička...
a tu máš link, je to tá čo píšeš :wink: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=1065410
14. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz
jani, sedačka felix je naša
14. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz
Holky štěpán mi po obědě spí už 2,5h :confused: :dizzy_face:

Kačí dík:slight_smile: taky se mi líbí:slight_smile: už aby byly doma a už aby sme šli na to plavčo:slight_smile:

Holky já se s tou autosedačkou pořád nemůžu rozhodnout...ach jo...já bych se za tu svou nerozhodnost někdy praštila!!!
14. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
Jaji já jí to večerní a ranní kojení určitě nechám a zatím odbourávám poobědní kojení a dopoledne dávám taky UM, ale někdy ještě prso. Prostě kojení je super věc, ale nejdůležitější půl rok je za námi a já mám doma fakt závisláčka. Jo, a netuším, co je olovrant :grinning: A navíc myslím, že to bude trvat ještě tak cca 2 měsíce, než to přes den dáme pryč a kojit do osmi měsíců mi přijde super. :slight_smile:
14. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz
Kačí jasný....já už si to tak neberu že nemůžu kojit a když jí necháš to ranní a večerní kojení tak super:slight_smile: je to na každé z vás jak dlouho budete chtít kojit...všechny naše děti už teď mají super základ...takže myslím že je to ok:slight_smile:
14. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz
No hlavně než jí dám pryč odpolední kojení, tak to fakt bude ještě na dlouho. Ráno už dávám UM, protože po noci jsem totálně vyschlá. :slight_smile:
14. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
A Kačí kolikrát v noci ještě kojíš??? jak se Lůca budí? Mě Štěpán už jen v těch 5h a pak až ráno...a to už docela dlouho...takže to má takhle pravidelný...ale já bych tak chtěla spinkat až do 8h bez probuzení...ale to bych po něm už asi chtěla moc :grinning:
A co ty Lucinčiny záchvaty pláče, když od ní odejdeš? ještě brečí nebo už je to lepší?
14. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz
Holky tak sem to dala rozhodnout Járovi a přečetla sem mu pro a proti autosedaček a rozhorl že koupíme MCT:slight_smile: kvůli tomu že malej uvidí ven, a že je tam lepší opora pro nožičky a je i lehčí...takže už máme asi taky rozhodnuto...ale ještě jí kupovat nebudeme...asi
14. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz
Teď poslední tři dny spí do dvou, pak se budí v pět a v sedm vstávačka :slight_smile: Ty záchvaty už jsou dobrý, sice jí občas chytnou, ale je to mnoooooooooohem lepší :slight_smile: Je teď hrozně hodná, úplný zlatíčko :slight_smile:

Jdeme se vyvětrat, tak doufám, že nás ten vítr neodnese :slight_smile:
14. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz
Tady je pršlavo takže my dneska ven nejdeme:frowning2:
14. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
Tak to sem ráda že už tolik nepláče...asi to bylo jen nějaký přechodný období :wink: je to kočička malá:slight_smile: dej jí za mě pusinku:slight_smile:
14. bře 2010 ve 14:49  • Odpověz
Jo a holky zapomněla sem poděkovat za gratulace k Štěpulovým 7 měsícům :sweat_smile: tak děkuju moc :slight_smile:

A dneskáááááááááááá...Laurinko:slight_smile: všechno nej nej:slight_smile: muck muck :dizzy_face:
14. bře 2010 ve 14:50  • Odpověz
Tak buchty hotový, povedly se líp, než minule :slight_smile: Jen jsme jich udělala asi moc těch makovejch, protože manža i jeho ségra mají radši tvarohový a teď jich máme 10 a 10 a makový jim jen já :grinning: No co už... :slight_smile:

Laurince všechno nej k sedmi měsícům... :slight_smile:

Jinak já vám sem chtěla dát fotky z krmení mrkví s bramborama a zkopírovala jsem je zpátky do foťáku, tak mám smůlu :frowning2:
14. bře 2010 v 15:18  • Odpověz
Jo eště sem si vzpomněla...dávám připomínku Lucince a Janičce že sou poslední kdo neposlal fotečku do soutěže...tak holky šup šup:slight_smile: ať už to můžeme rozjet:slight_smile:
14. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
tak se nakonec zadařilo, a fotečky jsem nahrála :grinning:

grabu - jen nevim, jestli ti do soutěže neposlat jednu z těch z toho dnešního pokusu s mrkví s bramborem :grinning: Jak tam jsou ty větší kousky, tak na to házel ksichty... :grinning:
14. bře 2010 v 15:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.