• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
waci, ty si frišká, dík, idem mrknúť...

jani, a tá foto s mickou v postieľke na FB to je fakt, alebo montáž??? nerobí micka žiadne problémy Kristýnke???
27. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
jinak tam i píšou že to není ˇ100% ochrana že dítě může rotaviry chytit i tak :unamused: tohle mě odradilo:

Čemu musíte věnovat pozornost, než bude Vaše dítě očkováno vakcínou ROTARIX
Nepoužívejte ROTARIX:

jestliže Vaše dítě mělo v minulosti jakoukoli alergickou reakci na rotavirové vakcíny nebo na kteroukoli složku obsaženou v přípravku ROTARIX. Léčivé látky a ostatní pomocné látky obsažené v ROTARIXu jsou uvedeny na konci této příbalové informace. Projevy alergické reakce mohou zahrnovat svědivé kožní vyrážky, dýchací potíže a otok tváře nebo jazyka.
jestliže Vaše dítě mělo v minulosti intususcepci (neprůchodnost střev, při níž se jedna část střeva vsune do sousední části).
jestliže se Vaše dítě narodilo s vrozenou vadou trávicího systému, jež by ho činila náchylným k intususcepci.
jestliže Vaše dítě má jakoukoli nemoc, která snižuje jeho odolnost vůči infekci.
jestliže Vaše dítě má závažnou infekci s vysokou horečkou. Je možné, že bude nutné odložit očkování, dokud se neuzdraví. Slabá infekce jako například rýma, by neměla představovat problém, ale řekněte o tom nejdřív Vašemu lékaři.
jestliže Vaše dítě má průjem nebo zvrací. Je možné, že bude nutné odložit očkování, dokud se neuzdraví.
SU: Při použití přípravku ROTARIX je zapotřebí zvláštní opatrnosti

Je známo, že po očkování dochází k vylučování živého viru z vakcíny stolicí očkovaných dětí, zvláště pak okolo 7. dne. Osoby, které jsou v kontaktu s nedávno očkovanými dětmi, by si měly po výměně dětských plen mýt ruce.

ROTARIX se má opatrně podávat dětem, které jsou v bízkém kontaktu s jedinci, kteří mají jakoukoli nemoc nebo kteří užívají jakýkoli lék, jenž může snižovat jejich odolnost vůči infekci.

Pokud se ROTARIX podá předčasně narozeným dětem, může být pozorována nižší imunitní odpověď (sníženou schopnost těla odpovědět na vakcínu).

U dětí s onemocněním žaludku nebo střev nebo u dětí se zpomalením růstu se má ROTARIX podávat s opatrností.

Používání přípravku ROTARIX s jídlem a pitím

Před ani po očkování nejsou žádná omezení týkající se konzumace jídla nebo tekutin.

Důležité informace o některých složkách přípravku ROTARIX

Pokud Vám lékař sdělil, že očkované dítě nesnáší některé cukry, obraťte se před použitím této vakcíny na svého lékaře.

NÚ: Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může i ROTARIX způsobit nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Nežádoucí účinky, které se vyskytly v průběhu klinických studií s ROTARIXem, byly následující:

Velmi časté (nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout u 1 nebo u více než 1 na 10 dávek vakcíny):

ztráta chuti k jídlu;
podrážděnost.
Časté (nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout méně než u 1 na 10 ale u 1 nebo více než u 1 na 100 dávek vakcíny):

horečka, únava;
průjem, zvracení, opakované zvracení potravy, nadýmání, bolest břicha.
Méně časté (nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout méně než u 1 na 100 ale u 1 nebo více než u 1 na 1000 dávek vakcíny):

pláč;
porucha spánku, ospalost;
zácpa.
Vzácné (nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout méně než u 1 na 1000 ale u 1 nebo více než u 1 na 10 000 dávek vakcíny):

infekce horních cest dýchacích, chrapot, vodnatá rýma;
dermatitida, vyrážka;
svalové křeče.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
27. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
27. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
malá je hore jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííí
27. říj 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
Gábinka,už sa moc teším,až sa zase uvidíme,lebo doma to je fakt na palicu...ani nevarím,nebaví ma to iba pre seba,premýšľam,čo si dám na papanie,aj tak pojdem s malým vonku,tak si možno niečo pojdem zobrať z reštaurácie...to musím potom povedať Liborovi ako ti Jaroušek :slight_smile: navaril na obedík,aby sa priučil :grinning:
jej,tak ti to Gábi moja závidím,že takto možte za rodinou kedykoľvek,to ja nemožem,mám ich jednak ďaleko a s Liborom to bude teraz ťažké a na takú dlhú cestu na SK ešte chvíľu počkám,aby som mohla ísť s malým sama,na Moravu to by som išla,ale zase sa mi tam nechce...svokru-tchýni celý týždeň za zadkom...no...

Miška,fakt som čítala skúsenosti od mamičiek,ktoré ten rotarix dali a nežiadúce účinky neboli skoro žiadne,preto ich odporúčajú iným maminám...

Jaji,ja sa o tom ešte porozprávam s dr a asi do toho rotavíru pojdeme,keď si predstavím akoby obyčajná hnačka mohla malému uškodiť,tak mi je slabo...

Gábinka,tá vakcína na pneumokoka stojí jedna okolo 1500-1700Kč a prispievajú na to aj poisťovne,ale nie všetky...asi do toho pojdem,fakt ma to straší,stačí mi tá reklama na to(áno,reklamy sú na to,aby upútali pozornosť a presvedčili ľudí "kúpiť to",ale aby mi malý mohol ohluchnúť...hrozná predstava)...tohto pneumokoka odporúčajú hlavne tým,ktorí mali a majú v rodine často zápaly uší a teda často prepichované...no pozbieram rozne skúsenosti,poradím sa a uvidí sa...predsa len za nás nič moc také nebolo a v dnešnej dobe,čo sa rozšírilo za rozne choroby (prasačia,vtáčia chrípka a pod.),tak je celkom fajn,že vyvíjajú vakcíny,ktoré ľudstvu možu pomocť...

ale je to opäť o tom,ako sa rozhodneme,všetky pro a proti...
27. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
autor
niečo o rotarixe...
http://www.rotarix.cz/uvod.aspx
27. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
my měli v rodině pneumokoka přímo, takže raději nechám malinkou očkovat.
27. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Holky ale já o pneumokokovi četla že ho máme v sobě všichni...jen záleží na imunitě aby se nerozmnožil...to je ale takhle se vším...záleží jak budou naši prďolové odolní...já sem zase četla že očkovat je zbytečně proti všemu je spíš škodlivý...tak nevím...že toho pneumokoka chytí spíš nedonošený děti a ty co mají nějaké potíže od narození...a to už v té reklamě neřeknou...ale prý děti co jsou normálně zdravé a kojené to nechytí...tak já nevím..no zeptám se na to dr. až tam za 14 dní půjdeme...taky se zeptejte těch svých a porovnáme pak co nám řeknou...

A kdy se proti tomu pneumokokovi očkuje? v kolika měsících? a kolik těch vakcín je potřeba?
27. říj 2009 v 11:55  • Odpověz
Zanetko Garfilda skocila v nestrezenem okamziku ke Kristynce do postylky v obyvaku. Ja jsem vzdycky nekde blizko tak se nebojim ona ji nic neudela jen si tak hrala s nozickou ale drapky nemela vytazeny jakoby vedela ze to je miminko. Ale jak tam skoci tak ji vzdy vyhodim za dvere.
Vase Sabrinka se nezajima o Laurinku?
27. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
jedem nakoupit paaa :wink:
27. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
Gábi,to je práve ono,všetko má svoje pro a proti,preto to treba premyslieť a poriadne zistiť o tom informácie...malý sa najedol a normálne mručal,že chce zase spať...no dneska prespí zase asi celý deň...

Jani,tá tvoja Garfieldka nemá chybu :sunglasses:
27. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
autor
Babenky,jedla ste už niektorá brokolicu alebo karfiol-květák?
27. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Právě proto říkám že se všechny poptáme u svých dr. a pak dáme hlavy dohromady a uvidíme:slight_smile:
Já sem teď koukala a nám přispívá pojišťovna jednou ročně 500kč...tak aspoň něco...ale jinak já jsem nad tím už taky přemýšlela...ale bojím se aby mu to víc neublížilo než pomohlo..zeptám se té dr. a uvidíme:slight_smile:
27. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
Luci já květák jedla už několikrát...i v porodnici nám ho dávali...takže myslím že dobrý...prckovi to nikaj nevadilo...a brokolici bohužel nejím...tak to ti neporadím..ale to je myslím stejné:slight_smile:
27. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
Luci ja jim vsechno :slight_smile: upnle vsechno :slight_smile: a v pohode

Gabi nam prispivaji 1000kc do veku 3 let tak ted jsem si to vybrala jako prispevek na autosedacku a v lednu si vyberu na plavani :grinning: jsme u pojistovny ministerstva vnitra
27. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
Babenky,tak ďakujem za rady,pretože ja brokolicu strašne zbožňujem,celkovo nejak extra mäso nemusím,kuracia a občas pekné hovädzie,ale mám rada moc zeleninu a už mi strašne chýba,taký ozajstný zeleninkový šalát...tak ja ju teda vyskúšam,dám pre istotu kvapky malému(už mu ich ale vobec nedávam,kaká a prdí o 106) :slight_smile:

Inak ja sa chystám vymeniť mne aj malému zdravotnú poisťovňu,lebo máme VZP a tá je k ničomu,neprispieva už pomaly nič...Libor má vojenskú,no on je vojak z povolania :slight_smile:tiež nie je zlá,ale pozerala som aj tú čo máš ty Jani. Si spokojná?

Inak,kedy budete kupovať autosedačky pre prckov,myslím miesto vajíčok? Píšu,že sú do 9kg a tým tempom ako mi rastie Samík,tak sa pomaly obzerám,aby som mala potom vybranú,ale rozhodla som sa,že by sme kúpili tú kategoriu od 9-36kg,že je zbytočné zase kupovať len od 9-18kg,čo myslíte? Našla som jednu,ktorá je na úrovni Römer-u,čo je najlepšie hodnotená autosedačka. Už ste o tom premýšľali?
27. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Inak Gábi,doktorka mi doporučila chodiť na plávanie až bude mať malý tak polroka,čo ty,pýtala si sa na to?už si aj niečo pozerala?

Jani a ty budeš chodiť s malou tiež?
27. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
luci ja jsem spokojena nikdy jsem nevyuzivala ty prispevky az ted na kiku dali me na vyber ze to muze byt na kojici podprsenky, plavani, autosedacku no potreby pro miminko tak jsem na to uplatnila autosedacku.

tu druhou mam taky vybranou romer :grinning: nebo maxi cosi

plavat zacneme v breznu az budeme mit 6 mesic moc se tesim :grinning: jen je tam dost narvano nejradeji bych chodila sama ale nevim od kolika mesicu muze miminko na normalni bazen
27. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz
Holky, mám dotaz,malá má nejspíš opruzenou prdelku a já nevím, co s tím, umývám jí to heřmánkem a mažu Bepanthenem, ale nemám pocit,že by to pomáhalo :frowning2: A hlavně nevím, z čeho se jí to udělalo, přebaluji ji pořád :frowning2: Už jsem přestala používat vlhčené ubrousky a pampersky, ptž mám pocit, že je to z nich, předtím to neměla :frowning2: Netušíte, co by mohlo pomoct?
27. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
diky Jani,takto je to najlepšie overiť si,či tá poistovňa stojí za to,keď má s ňou niekto už skúsenosti :slight_smile:

Ja mám teraz Maxi-Cosi,ale som trošku v rozpakoch...pre novorodenca je tam taká tá vložka,ktorá sa dá potom vybrať. Kedže je Samík kus chlapa a už sa mi v tej vložke v autosedačke dosť tlačil,tak sme ju dali už preč,ale všimla som si,že keď ju tam nemá,má tam celkom priestor okolo hlavičky,čo by práve nemalo byť,si myslím,keď tam mal tú vložku,tak mal hlavičku pevnú...tak som dosť neistá,ale ako to mám vyriešiť,keď s vložkou sa tam tlačí a má ju už malú a bez nej mu zase klimbá hlavička????

No odporúča sa s prckami do velkého bazéna práve od tých 6mesiacov,lebo tých prvých 6mesiacoch si vytvárajú a zbierajú všetky obranné látky a imunitu a predsa len vo veľkom bazéne je viac ľudí a aj keď to čistia a pod.tak by to nemuselo byť najlepšie ísť tam skor už s menším mimi ako 6mesiacov...
Tu,keď chceš skor,tak buď to je vaničkovanie,čiže nie veľký bazén,ale prcek je v samostatnej vaničke alebo si možeš domov zavolať pani,ktorá ťa naučí plávanie doma vo vani s prckom.
27. říj 2009 ve 13:03  • Odpověz
Luci nám taky dr. říkala že na plavání až tak od 6.měsíce...že dřív ne..a to že nám bude půl roku v únoru...tak jsem taky myslela že bysme chodili od března..to už nebude taková zima...aby nebyl nemocnej:slight_smile:

Nad sedačkama jsem zatím nepřemýšlela...ale budu chtít koupit tu nejlepší...bezpečnost na silnici je důležtá...kor když pořád cestujeme tak daleko k našim
27. říj 2009 ve 13:29  • Odpověz
calli kup si sudocream pomáhá prakticky hned :wink:
27. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
my už jsme zpět, ale zase razíme za babičkou
27. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
pro calli http://www.lekarna.cz/sudocrem-125g/

je to nejlepší na prevenci opruzenin i na opruzeniny. já ho používám od narození a malá nemá jedinou opruzeninku :wink:
27. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
luci, ale janka asi myslela do normálneho pre dospelých...nie??? a to sa mi zdá byť koro v 6 mesiacoch. ..aj keď si spomínam, tak maťko ešte bol dosť mimčo, keď sme s ním boli na verejnom prvý krát :sweat_smile:

calli, ja a veľa mamičiek čo poznám sme spokojné s rybacou masťou na prdelku.
27. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
no, sudocrem mám doma taky, pak jsem zkusila i rybilku,jinakpoužívám ten bepanthen...tak jí to zkusím mazat jen tím sudocremem a uvidím...teď jsem jí hodinu větrala dupku, 2x se stihla vyčůrat a 1x vykakat :grinning: a teď chovám a uspávám...
27. říj 2009 v 15:04  • Odpověz
Luci no pravda Samik je velkej chlap Kika se autosedacky vleze jeste tam ma hooodne mista :grinning:

Zanetko pravda myslela jsem do velkyho bazenu ze bysme ji vzali ale nevim zda to pujde nekde maji podminky od 1 roku :cry:

calli: ja na zadecek pouzivam Ondrejovu mast, nechavam si ji michat v lekarne, stoji asi 60kc a vydrzi mi na mesic a je moc fajn a krasne voni.
27. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
autor
Mamulky,čo hovoríte na túto stoličku?

http://www.ondalek.cz/produkt/chicco-zidle-magic
27. říj 2009 v 15:34  • Odpověz
Luci je moc pekna ale kdo to bude prat :grinning: a ta cena :sweat_smile:
27. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
Luci je moc hezká..ale já bych fakt volila tu jak má uprostřed nožiček držátko aby mimi nevypadlo...jinak ho budeš muset pořád připoutávat až bude větší...no a ta cena je fakt mazec:slight_smile:
Máš ještě nějaké varianty? co ta dřevěná jak si o ní mluvila?
27. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.