• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
holky já vím jsem prdlá, ale podzimní výzdobu nemám, tak jsem rovnou šoupla zimní :grinning: zejtra jedu do své práce s malou se podívat tak se docela těším na dětičky moje milované
3. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
holky já jsem vám úplně zapomněla říci, že jsme se Zoujinkou vyhrály knížku říkadel. Nevím zda některá kupujete časopis Maminka. Ale je tam fotosoutěž "jako vejce vejci" my tam poslali fotečky oni nás otiskli a ještě nás vybrali že nám pošlou knížečku :slight_smile: tak mě to včera strašně moc potěšilo, když jsem otevřela Maminku a tam nás našla :wink:
3. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
holky kde to bydlite ze snezi? tady nic a ja se tak tesim na snih
3. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz
waci...gratuluju :slight_smile: To je super :wink:
3. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
Gábi já ti tak závidím spací dítě. Lůca poslední dny nespí jinak než na ruce a v noci spí jen u mě :confounded: A to už nám ta postýlka tak šla :frowning2: Ona ale tak vříská, že jí nemůžu nechat řvát :unamused:
3. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
Luci, ja myslím, že ak je to len sprut, tak to už skoro skončí..a čo sa týka preháňania na wecko, myslím, že to okrem toho že to robí problémy tebe (či je srašné, už sa mi tiež stalo že som kojila a jáááááj, mimčo soráč ale musím.....no u mňa to bolo cca tri dni vždy ráno 3-4 krát po sebe a bolo dobre) by mimču problém robiť nemalo. Ono mliečko si vie zobrať živiny i z tvojho tela ak máš nahodenú dietku. Aspoň čo viem, tak porovnávali kvalitu mlieka dobre živených mám a mám s nedostatkom zdravej potravy a to mliečko mali rovnako výživné, taký nejaký prieskum bol robený, som o ňom čítala. A mňa by teda ukľudnilo, keby mi dr. povedala to čo Gabike. Ak si si nie istá čo to je, tak sa netráp a choď k tej doktorke, veď za to nič nedáš a hlavne, budeš kľudnejšia keď ti povie, poradí čo a ako...a skús si na seba prestať váľať toľko starostí ... mi nehovor, že tí puberťáci doma ti tiež robotku neurobili...už len varenie a venovnie sa im....
3. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz
Gabi, prádlo už mám v hrnci, tak uvidíme, ak sa mi to nepodarí, tak ťa poprosím aby si sa tej bráchovej kočky popýtala ako to robí ona... a skúsim to tak.Som myslela že ručne to pôjde lepšie ako v pračke, lebo to tam nechám dlhšie.

Luci, keď tú značku poznáš, nevieš či nemajú aj prášok??? Ja poznám len mydlo na pranie, tento odfarbovač a bielič na spodné prádlo...ale prášok by som od nich brala hneď...
3. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
já jsem z Jabloňan to je okres Blansko, jižní morava

calli díky moc
3. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
waci - taky gratulujem :slight_smile:

my jsme přímo z Brna :slight_smile:
3. lis 2009 v 15:03  • Odpověz
No waci tak to je supeeeer:slight_smile: to veliká gratulace...ste hold holky tak krásné, že vám nejde odolat :wink: škoda že neodebírám Mamiinku, hned bych se jukla jak vám to sluší:slight_smile: není to někde na netu?

Luci, tak jak říká Jajka...zkus zajít k té dr. a uvidíš...když nic jiného, tak kontrolní vážení po kojení určitě ujáže jestli je a nebo není nějakej problém a hned ti poradí co s tím:slight_smile: a nestresuj se tolik kočko moje...ono ten stres z toho že nemáš dost mlíčka taky může dělat svý...já sem se taky bála a jak mě dr. ujistila že ho mám dost...hned byly prsa zase nalitý jako balony...tak se tím netrap...ono se to zase srovná:slight_smile:

Jaji tak co odbarvování? zabralo?
3. lis 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
Jejej Miška,tak to až pojdem do obchodu,tak si hneď Maminku kúpim,kupujem a mám rada ten časopis,tak sa na vás holky pokochám :slight_smile: moc gratulujeme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

No prečítala som si toho dosť o tom spurte a je to asi tak...ak to tak počítam,zajtra by mal prejsť,bude to týždeň,ale može to byť menej aj dlhšie,tie počty a tabuľky nikdy nesedia presne,takže uvidíme...malý je taký ako píšu...mrzutý,chce stále papať,keď mu dám prso,saje,po chvíli sa ale odtrhne a rozčuĺuje sa,dám mu druhé a po chvíli to isté urobí aj na tom druhom...tak mu nedávam už,mazlím sa s ním,celkom sa ukľudní,zase mrnčí,potom dám dudel,zaspí a za chvílu zase ten istý kolotoč...tak uvidíme,kedy to prejde...musím byť len trpezlivá...inak som už tak unavená,že sa ani nemám silu už stresovať,prikladám ho vtedy,kedy chce,dnes ráno mi už po týždni trochu vykypeli nervy,keď som ho položila a začal mrnčať...ono keď to človek počúva každý deň 7dní vkuse,tak to je na palicu,ale proste som si urobila čaj až potom k nemu zase išla a bolo to OK.¨
Gábinka,verím,že sa to srovná,aby som vás mohla zase vidieť...išla by som aj vonku,ale bojím sa,že ma niekde chytí prujem a to by bolo teda...na to radšej ani nepomýšĺam :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je super,že sa Štěpánek takto pekne pokakal,aspoň vidíš,že aj keď nekaká 10dní,tak je to OK a nemusíš sa trápiť.

Žanetka,si zlato,určite máte všetky pravdu,počkám do zajtra,ale myslím si,že mi nepovie nič nové,musí holt ten spurtík prejsť...to som rada,že tie živiny v mliečku neohrozí nejaká moja choroba a dieta...netrápiť sa je fakt ťažké,keď nie je človek vyspatý toľké dni,poriadne najedený a pod. :slight_smile: ale vidíš jaji,návštevu som zvládla,venovať sa im,navariť,upiecť...to som celá ja,hrdinka,aj keby mala umierať,tak zvládne všetko...povedať nie sa musím v určitých veciach ešte naučiť...

No Jaji,ja mám v pračke aj program na zafarbené textílie,kde pridáš tento prostriedok a zapneš to,ale tiež to stačilo namociť do hrnca,pridať prostriedok a nechať to vyvárať...záleží na kvalite materiálu,čo bolo zafarbené a samozrejme,ako formou boli tie textílie nafarbené...takže držím palce,nech sa ti to podarí vyprať.
3. lis 2009 v 15:43  • Odpověz
no, tak jedno z oblečeníčok má už snehobiele rukávy, ale farba čo bola do hneda - bola tam bleá a tmavá hnedá je teraz žlto zelené, ale aspoň je to jednej farby, druhá som si nie úplne istá farbou keď je to mokré no vyzerá to že to zabralo a tretie oblečeníčko ešte má zbytky zafarbenia. Tak ešte to tam nechám, potom šupnem do pračky. Luci, mrknúť či mám taký program ma nenapadlo, a to mám relatívne novú pračku, tak mrknem. Fík za tip. Našťastie veci často nefarbím, naposledy tesne po svadbe :grinning: a tá bola skôr ako sa maťko narodil xixi. Takže na ďalšie zafarbenie pokiaľ dodržím časový rozostum mám časúúúúúúú.
No uvidím ako to bude vyzerať zajtra usušené a pri najhoršom sa do nákupného centra kvôli oblečeníčku na gombíky vypravím ešte raz... :fearful:
3. lis 2009 v 16:13  • Odpověz
zanetko pan mi napsal ze by to i poslal ale ze toje velke tudis draha doprava kuryrem, no tak by to vyslo o 200kc levneji coz teda neni nic moc :frowning2: ja s to objednavat nebudu nebot je to strasne drahe, ale krasne :confused:

tady v olomouci mrholi nic vic :rolling_eyes: venku jsme byly no hnus zima sotva jsme prisly dom vyklidi;la jsem mycku uvarila si meltu sedla k pc ozval se rev :grinning: tak jsem vytahla z kocarku a spinka se dal ale u maminky na ruce
3. lis 2009 v 16:13  • Odpověz
zuzka, ako ste dopadli na prevážení??? Nezamrzli ste cestou???

idem trošku k laurinke hajííí :pensive:
3. lis 2009 v 16:14  • Odpověz
luci i kika je ted furt hladna davam ji jen prso a na vecer po koju UM :grinning:

zanetko ja jsem nedavno zabarvila kristynce oblecky do zluta a uz se to zas vypralo zpatky do bila :grinning: samo :grinning:

waci musim kouknout do maminky. ja odebiram miminko ale priste objednam betynku prijde mi bohatejsi
3. lis 2009 v 16:16  • Odpověz
Jinak holky nepsaly ste tu pak ještě nějaká jestli ste se ptaly doktorek co si myslí o tom očkování na pneumokoky? aby mi to neuniklo? my sme se rozhodli že do toho půjdeme...ale jen sem chtěla vědět ještě nějaké názory ostatních dr. tak mi kdyžtak řekněte jestli ste to tu pak ještě nějak rozebíraly:slight_smile: děkuju
3. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
autor
Jani,a koľko dávaš Kristýnke večer po kojení UM?
Fakt uvidím ako dopadne dnešná noc a potom sa rozhodnem ako ďalej. On za to chudáčik moj nemože,že nie je vo svojej koži...¨

Gábi,tak my ideme k dr až nejako 20.11.tak sa jej na to poradím,ale toho pneumokoka by som dala a na ten rotavir sa opýtam,lebo keď vidím,aké to je trápenie pre dospelého ten prujem,tak si neviem predstaviť ako musia trpieť tak malé miminká resp.deti,keď to dostanú.
3. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
autor
Tak toto som našla v jednej diskusii,tak ja fakt neviem,či nepočkáme,kým trošku vyrastie,ale uvidíme,čo mi na to povie dr...
"očkování - dobré články k očkování proti pneumokokům jsou na vakciny.net. Pnemokoků je cca 90 druhů a očkovaní je proti 10. A i pokud je prcek očkovaný není krytý na 100% ani proti těmto deseti. Nehledě na to, že imunitní odezva proti pneumokokům hlavně u takhle malých dětí není tak dobrá jako třeba u starších dětí, které jsou již očkovány jinou látkou . Bojím se jestli to všechno není trošku medialní bublina a bussines. Kamarádka má ted ročního prcka a maji pneumokoka již po několikáte. Tahá to jeho segra ze školky a očkovaní jsou. "
3. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
ahoj konecne sem vas nasla
3. lis 2009 v 18:35  • Odpověz
jsem rada ze tu ste
3. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
autor
ahojik blackie,tak čo,ako sa máte?čo malá princezná?už budeš k nám chodiť častejšie?
3. lis 2009 v 18:43  • Odpověz
grabu - no naše doktorka nám říkala, že proti pneumokokovi to očkování dává až když má prcek za sebou tři dávky té hexavakcíny, že to nechce dávat dohromady, aby to nebyla na mrňata tak velká zátěž... Každopádně my do toho jít chcem, ale až po těch hexavakcinách a nechám si od dr. poradit... Zatím jsme to víc nerozebírali, protože než budem mít za sebou ty hexavakcíny, bude to taky ještě chvilku trvat...
3. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
ahoj mame se do bre mala je uzasna aninevim zeji mama plne kojim tak zatim zadnej problem ..ceka nas prvni ockovani a tat je uzasnejjak je zmensim foto tak je tam dam kdo z vas je na face booku ja jsem pod krasova katka mam tam foto male tak juknete
3. lis 2009 v 19:29  • Odpověz
holky u nas uz se spi hura hura :grinning:

Luci ja davam 90ml UM po kojeni, drive jsem davala i 120ml, ale protoze ma dve brady :grinning: jsem to snizila :grinning: na 90ml a ted posledni dobou to ani nedopije, zhruba tech 70ml vypije urcite :grinning: Velice se mi osvedcilo UM Hipp Plus, obsahuje i probiotika a nepeni. Ji teda chutnaji vsechny UM jako Nutrilon i Sunar ale ten me stve nebot peni a nevim kolik ji zbyva :grinning:

blackie no huraaa zes nas nasla :wink: jak se dari?

Gabi ja nevim s tim ockovanim, rada bych ockovala na druhou stranu se bojim, :frowning2: zas ve statech EU je to normalni, moje sis zije v UK a tam rikala ze se ji ani nikdo neptal proste se naockovala a je to.
3. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
blackie mas krasnou holcicku :grinning: hned jsem to projela na FB :sweat_smile:
3. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
tak u nás se kupodivu taky spí :grinning:
holis...ona ti po kojo vypije ještě tolik UM? To je trochu moc, ne? Mě doktorka řekla, že jí mám dávat 60ml po kojo, ale ona vypije tak 40ml
blackie...koukala jsem na fotečky na fb, Beatris je koukám ještě vlasatější než moje Adélka :slight_smile:
3. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
tak jsem to zakřikla, nespí se u nás :grinning: Tak já jdu krmit :grinning:
3. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
calli: no a to ona vypije ackoli ji kojim z obou prsu vecer takze asi mam proste malo mlicka :wink: pres den kojim jen z jednoho a staci ji to ale vecer proste ne :dizzy_face: ona rada ji, asi bude po mamince
3. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz
Janulka, dík za snahu, jasné že za takú cenu nee... ešte mi to skúsia pozrieť známi v Norsku, možno...

Levíčatko je v postieľke, no negrgla si, takže čakám minigrcku a potom hajiiiiiii
3. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
a zvládli sme to bez grcky, predsa bol grgáčik a už spinká :slight_smile:
3. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.