• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Ahojda kočky:slight_smile:

Waci neboj...já mám času dost a budu tu:slight_smile: jen sme byli na víkend u mojí kamarádky v Plzni, tak jsem neměla čas psát:slight_smile: Bylo to super...malej tam byl zlatíčko a oni se teď taky chystají na miminko...tak z něj byli úplně hotový a pořád se ptali jak se to dělá, že je tak hodnej...on totiž za celej víkend plakal jen jednou a to když sme odjížděli:slight_smile:
No a včera sem byla u kamarádky tady u Prahy co má 4 letou holčičku a 7 měsíčního chlapečka...a to vám teda povím, už se fakt těším na ty příkrmy...Lucka jak ho krmila tak byli oba jak prasátka špinavý...no jídlo úplně všude jen né v pusince :grinning: ale byla to veliká sranda:slight_smile:

No s tím čajíkem...já bych se teda asi pro jistotu zeptala dr. :wink: Nám říkala jak měl Štěpula tu rýmu když byl malinkej, tak že mu můžu dávat na lžičku převařenou vodu aby neměl žízeň, ale o čaji sme se neavili...a Štěpula lžičku miluje...takže občas vodičku dáme...ale čaj sem zatím nezkoušela...ale ono mu stačí mlíčko...tak to neřeším:slight_smile:

Jinak my chodíme koupat večer v 19h když už je doma i tatínek...a to mi před tím taky Štěpula po 18h usne...ale jen tak na půl hodinky...asi aby měl na to koupání dost síly:slight_smile: a pak dostane napapat po koupání a sám si usne v postýlce...většinou je do 20h tuhej...pak vstává mezi 3-4h ráno a pak mezi 7-8h jak kdy...ale to se dá...já sem spokojená:slight_smile: no a pak většinou hodinku ráno řádí..vejská huláká:slight_smile: a pak usne...no teď ještě spí:slight_smile: takže my se hrabeme z postele vždycky až tak kolem 11h:slight_smile:
10. lis 2009 v 09:46  • Odpověz
Jaji a kde máš ty fotky od fotografky? já pořád čekám...a ono nic :confused: :grinning: tak šup šup...my už je chceme vidět:slight_smile:
10. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
jé grabu já ti něco psala? ani už nevím :grinning:
10. lis 2009 v 10:29  • Odpověz
autor
ahojte maminky,

tak my sme mali celú nedeĺu aj pondelok taťku doma,tak sme si to užívali,lebo teraz ho zase neuvidíme poriadne minimálne do soboty...ale na moje narodeniny si už vybavil voľno,aby ho nevolali do práce,tak snáď to nebude problém a to voľno mu nechajú...inak sa tu chce k nám chystať Libiho mama...a ja akosi nechcem...svoje narodeniny rada v ten deň oslavujem s Libim,no a s ostatnými ktorýkoľvek iný deň cez víkend...no lenže ja mám 16teho a 17teho je sviatok,tak majú viacerí možnosť mať voľno,tak tu chcú prísť,ale ja už mám akosi teraz tých návštev dosť,na chvíľu chcem mať v kľude,predsa len tu chodia aj na 4dni a človek sa musí o nich postarať,variť im,venovať sa im a pod.tak neviem ako to urobiť...skoro každý víkend až do pondelka,utorka sme tu niekoho mali,sice som mala celé dni,ale jedine moja mama mi tu pomohla trochu a pobavila malého,čo u Libiho mamy nehrozí,bála by som sa poslať ju s malým vonku,pretože ona má psychické problémy a keď si nedá lieky,tak má depky a keď tu bola,malý pri nej plakal a teraz,keď by bol ešte k tomu Libi celý deň v práci a ja tu s ňou sama...no neviem...snáď ma chápete...

Inak som si kúpila perfektnú knižku-Každé dítě muže dobře spát-len tak pre zaujímavosť,my máme len jediný problém,a to,keď ho okúpem,nakojím ho a zaspí,prenesiem ho do postieľky,tak sa mi po polhodine,hodine preberie a mrnčí,,sice mu dám dudlíka alebo niekedy si chce ešte cucnúť a zaspí,ale zaujímalo by ma,prečo nedokáže zaspať tak,že keď ho tam položím,nepreberie sa za tu polhodinku,hodinku,ale tvrdo zaspí a zobudí sa až okolo 2-3hod...je to fakt super knižka a tie,ktoré máte problémy so spaním vašich prckov,tak by ste si ju mohli kúpiť,človek fakt na to sám nikdy nepríde,čo robí zle,napríklad prečo asi prcek vstane už ráno o piatej a nechce už potom spať...a rozne takéto príklady sú tam a ako ich vyriešiť...
10. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
tak uz hodinu uspavam :angry:

luci rekni ze sai neprejes navstevy pres noc ze miminko nema svuj rezim a basta my jsme tu ted meli jirkovyho brachu a kristynka spatne spala, uz tu nikoho nechci

knizku jsem cetla nicmene na nas nepusobi zadne metody :pensive:
10. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
waci, to písala janka... :grinning:

Gabi, fotky sú na facebooku, milanko mi ich sem ešte nedal :confounded: . Na facebook som to zvládla, sem nee, lebo ich treba zmenšiť...a to ja neviem, ale nikomu to nehovor, lebo sa za to hanbím :confused:
10. lis 2009 v 11:50  • Odpověz
luci, mohla by si nám z tej knižky "čítať" :grinning: , že pravidelné večerné čítanie....
10. lis 2009 v 11:50  • Odpověz
Luci a co ti radí v té knížce na ten tvůj konkrétní problém?

Já tě úplně chápu že už máš návštěv dost...však já když mi volala ta kámoška z Plzně že by nás rádi viděli, tak sem taky řekla že radši přijedeme my k nim než oni sem...protože se mi nechtělo celý víkend strávit u plotny a skákat kolem návštěvy...úplně vím o čem mluvíš..a není to náhodou ještě k tomu ta Samíkova babička co pořád musí kouřit? Vím že jsi v tomhle jako já a neumíš lidi odmítat...ale pokud ji tam fakt nechceš..tak ji to asi bude muset říct Libi...však co je na tom když jí řekne že chcete mít jeden víkend v klidu pro sebe :wink:
10. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
luci, ja som tiež písala, že niektoré návštevy nezvládam ...niektoré ano, ale niektoré nee ... a ak by bol niekto veľmi nechápavý, no tak povedz že máte zdravotné problémy - soplíky, kašlíky, miernu teplotku, aby sa zas okolie nestrachovalo (trošku vymýšľania neublíži nikomu) alebo že sa bojíte chrípky, ktorá teraz začína a neprajete si dlhodobé návštevy ... no kto by toto nepochopil???? - jedine blbec
10. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
Jani,to ma teda mrzí,lebo sú tam fakt dobré rady,holt musíme to buď natvrdo skúsiť a fakt to vydržať...nerada by som,aby mal malý zlé spánkové návyky a vlieklo sa to s ním až do školského veku...ono je tam šanca natrénovať to až od 6mesiacoch,ja to každopádne skúsim teraz.

Ani mi nehovor,malý bol tiež nervozny a umrnčaný,keď tu niekto bol,tie malé deti to cítia,že je niečo inak ako sú zvyknuté a tak to dajú najavo...ja by som to aj povedala,ale ona to zoberie zase tak strašne osobne,že ju tu nechcem a pod.,keby som jej to povedala hneď do telefonu,ako mi volala,že by tu prišla,tak je to OK,ale teraz by to tak určite zobrala,že ju tu nechcem a musela by som kvoli nej aj doma urobiť oslavu,lebo by mi určite gratulovala k narodeninám...ach joj,to je fakt na palicu...málokto to pochopí,keď mu povieš,že teraz nie,že si chceš oddýchnuť a svoje narodeniny osláviť len s Liborom a malým...
10. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
luci tak jedte v nedeli vy k nim jen na obed vsak poprat ti muzou i tam, ja vylozene nesnasim navstevy, zvlast ted kdyz mam dite, kamoska tu byla naposledy, dite mi rvalo a usinalo a nenapadlo ji zvednout se a jit. takze ja nikomu uz neotviram :grinning:

luci v te knizce je vicemene metoda nechat vyrvat a u nas to fakt neplati, tohle bych resila az bude treba min pul rocni ted ji jsou 3 mesice tak se nemuzu divit.
jinak uz hodinu ji uspavam a jsem vice mene na nervy :rolling_eyes: tak jsem ji odnesla do pokojicku a cuci tam na strop obcas neco povida ale ze by spala, no aspon neplace.

Zanetko na FB zadne fotecky nejsou :frowning2:
10. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
Jaji tak sem mrkla na facebook a fotečky jsou náááádherné:slight_smile: moc moc moc krásné:slight_smile: a kterou má Laurinka na tom kalendáři? tu s tou růžičkou? mě se nejvíc líbí ta jak jí drží Maťko a má k ní skloněnou hlavičku:slight_smile:Jaji a neboj já to nikomu neřeknu že neumíš změnšovat fotky:slight_smile: ale jestli chceš tak tě to naučím:slight_smile: není to nic těžkého:slight_smile:

waci tak jestli to psala Janka že tu už moc nejsme...tak pardon:slight_smile: asi sem to popletla:slight_smile:

Luci ach jo...je mi to líto že se musíš takhle nervovat s tou tchýní..no třeba to ještě nějako vyjde a nepřijede :wink:
10. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
Žanetka,už fičím pozrieť facebook :sunglasses: a prosím ťa,nikto nie sme dokonalý,ani ja neviem niektoré veci robiť na PC,takže sa nemáš za čo hanbiť,micka :slight_smile:

A kľudne tu možem nejaké úryvky písať z tej knižky,niektoré rady z toho sú aj na www.nespavost.cz,ale mi vysvetli,aké ty máš problémy s Laurinkou?Ona ti predsa tak pekne zaspáva :slight_smile:

Gábinka,presne ako píšeš,stáť u sporáku a skákať okolo návštevy-tak to je,pretože nerobiť to tak,tak už počujem tie kecy,ako to nezvládam a pod...ale zase povedať niekomu,že keď tu chce prísť,aby neprišiel,tak to je ešte horšie a počúvam a riešim potom dookola,aká som panička a že tu nikoho nechcem,aby som sa náhodou nemusela o neho postarať...moju maminu jedinú tu znesiem,lebo ona sa postará aj o malého a pomože mi,ale okolo ostatných musím skákať...je to fakt ťažké a Žanetka,by si sa divila,čo by som potom počula,keby som povedala,že ma malý soplíky a pod. (povedali by,že zrazu ma malý niečo,keď chcú prísť...)to je proste tá povaha...

Gábinka,dočítala som sa,že miminka,čo sú v našich veku,čiže nejaké tie 3mesiace ešte moc dobre nerozpoznávajú deň a noc a že tie metody sú najúčinnejšie praktizovať za určitých podmienok-musí mať min.5kg,zdravé,min.6mesiacov,ale pre takto podobne veĺké miminka v tých 3mesiacoch je dobré začať skúšať tú metodu,snažiť sa mimino učiť na pravidelný dopoludný a odpoludný spánok,tzn.napr.dávať spať od 10.30-12.30hod a napr.14.30.16.30hod,že pred večerným spánkom by nemalo spať min.4hod a kojenie by malo prebehnúť min.30min pred spaním ,aby u toho nezaspávalo,lebo jeho mozoček si potom vytvorí poplach,že papanie je znakom spánku a bez neho to nepojde a preto ak sa aj budí v noci viackrát,tak chce automaticky spať,ale len po kojení,lebo tak aj zaspáva pri prvom večernom ukladaní na spanie...a dieťa by sa malo do postieĺky ukladať bdelé...rozoberali tam fázy spánku u miminiek,fakt zaujímavé...
10. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz
autor
Gábinka,áno je to tá babička,čo kouří...
10. lis 2009 ve 12:19  • Odpověz
grabu já se právě nechytala :grinning:
10. lis 2009 ve 12:21  • Odpověz
Luci ach jo...ještě to kouření:frowning2:
No s tim spinkáním...nevim nevim jak bych udržela Štěpulu vzhůru:slight_smile: on většinou prospí skoro celej den...kor teď v zimně...je to takovej můj zimní medvídek:slight_smile: a udržet ho odpoledne před spaním 4h vzhůru...no to by nešlo...on si musí dát aspoň tu půlhodinku před koupáním...a dopoledne prospí prakticky celé...tak teda nevím...ale i v noci spinká krásně...takže já to neřeším...sem spokojená jak to je...ale rady jsou to dobré...jen asi až bude mít Štěpula problém se spinkáním tak si to taky přečtu...teď budu radši mlčet...ať to nezakřiknu že mi tak pěkně spinká :wink:
10. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
ja nechat 4h pred vecernim spanim tak budu sediva :grinning:
10. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
holky ta knizka je i online k precteni kdo by chtel poslu ji na mail

Gabi ty ani nevis jak se mas, ja tady uspavam Kiku uz skoro 2h je pretazena a nejde ji usnout :frowning2: vzdy kdyz ji :frowning2: dam do postylky probere se :unamused:
10. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
jani, ty si tie fotky už videla, to sú tie z ateliéru, gabika ich ešte nevidela na FB

gabi, môj milanko vie na PC veľmi dobre, najmä s fotkami a ja som pohodlná, x krát ma to chcel naučiť, ale ja že nee, veď mi to vždy urobí on....a za toto sa teda luci hanbiť môžem a aj hanbím..ale čo už :stuck_out_tongue_closed_eyes:

luci, no zaspinkáva pekne, večer bez plaču, ale cez deň tie slzičky sú. Zaspinká sama, teda s dudlíkom, ale najprv si musí 1 až 10 minutiek pobuliť, ako kedy, výnimočne potiahne k tým 10 min, potom opäť dáme vyplutú dudku a už zaspinká. A dosť ma trápi to, že v postieľke zaspí JEDINE na brušku. V kočíku zaspí i na chrbátiku, ale tam je aj ten krik trošku horší - väčšinou. A s tým kojením, to si ma prekvapila ... to ja si neviem predstaviť nakojiť a ešte Laurimku držať hore...ona síce na kozenke nezaspí, a ešte aj grgáčikuje, ale potom šup do postieľky...
10. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
autor
No to som len napísala zopár poznatkov,ale ono tu knihu treba prečítať celú,každá tá metoda má svoje podmienky,kedy ju treba uplatňovať...len som z nej pochopila,že naozaj viacerí rodičia,čo im zle spávajú deti,možu za to sami,holt nie sme dokonalí a keď naučíme prckov zlému spánkovému režimu,tak sa to proste dá napraviť,od toho sú odborníci.

Takže Gábi ja tebe Štěpánek stále takto spinkáva? Ja som si myslela,že je niekde chyba,keď sa mi malý zobudí,rozprávame sa,nakojím ho,potom je v lehátku a tak za hoďku,hoďku a pol si mrnčaním vypýta,že chce spať zase...takže tak hoďku je hore,hoďku spí,hlavne dopoledne...

Jani,to je jasné,že teraz to nechávaš tak,ono viacmenej tie metody písali skúšať na 6mesačné a viac detičky,tak uvidíme.
10. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jani, tie 4 hoďky hore pred večerným spaním sa týkajú asi väčších mimin, si myslím... a skús keď ti je beruška Kika taká nesvoja, že už, už spinká pohladiť ju pršstami tesne nad očkami, cez obočie a čelíčko z jednej strany na druhú - už som to tu raz písala že nám to zaberá a neviem ktorá mamina to vyskúšala a tiež sa jej to osvedčilo - my sme to tak nejako sami objavili pri Maťkovi a zaberá to i na Laurinku...
10. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
tak tygr spi po skoro 2h uspavani :sweat_smile:

no u nas je to tezke, vecer usne po kojeni hnedka, ale pres den musim uhoupat i 30 min, zkousela jsem vse i hladit na celicku to funguje jen obcas ted mam na ni figl ze jak sedim na balone dam ji mou pusu na tvaricku a cekam nez ocenka zavre, to taky funguje jen obcas.

zavidim vsem komu miminko usne samo to se u nas jeste nestalo, nicmene neztracim nadeji, kazde miminko z toho vyroste a bude lip jak zacne chodit a otacet se. na brisku se u nas nespinka nebot polohu na brisko primo nesnasi. na brisku usne jen kdyz spinkame brisko na brisko ja i ona ale ani to uz dlouho nebylo pac mame ritual ze odpoledne jedeme s kocarkem ven i kdyby trakare padali. :sweat_smile:

ale ja si nestezuju, musim vydrzet vsak ona mi to potom vrati tim jejim usmevem :dizzy_face:
10. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
autor
Žanetka,napríklad k dudlíku písali,že ho odporúčajú ako zdroj bezpečného spánku aj proti tomu syndromu náhleho úmrtia,ale písali,že dať ho len raz pri uspávaní,to znamená položiť do postieĺky,dať dudlík,ak ho vypľuje,už viac nedávať,že ak ho nahadzujeme stále,dieťa si vytvorí návyk a ak sa náhodou zobudí,zistí,že ho nemá,začne plakať,lebo sa mu zapne zase alarm,že ejha,ja nemám dudlík,nemožem spinkať...to je podobné ako s kojením...a s tým kojením,nebolo to myslené tak,že po kojení ho nenechať spinkať,ale keď matka vie,kedy má dieťa večernú hodinu,že už chce spať,tak posunúť ten večerný rituál-kúpanie,mazlenie a pod. o polhoďku dopredu,aby naozaj to kojenie nemalo spojené so spánkom,proste oddeliť kojenie min.30min pred spánkom.
Inak Samík to s Laurinkou podobné cez deň,tiež tie slzičky sú chvíĺu,kým zaspí,snažím sa ho dávať do postieĺky,dám dudu,pohladím a zaspí,ale bez tých slzičiek to nie je a to ma najviac štve,že to nejde bez nich a ja neviem prečo :frowning2: :frowning2: :frowning2: a večer to proste skúsim posunúť,kúpem ho o 19h,potom papáme,zaspí mi pri tom a mi pripadá,že je to už nańho neskoro,že chce už spať a vyskúšam tu metodu tých kontrolných minút,keď plače...

No možno chcem po ňom asi skoro,aby už zaspinkával sám,ale keď som tam čítala tie príklady matiek,ktorým aj 5ročné dieťa nevedelo dobre zaspávať večer,tak...alebo chcem byť dokonalá mama,ktorej dieťa dokonale zaspáva...som asi náročná na Samíka...sa mám asi hanbiť ja Žani,nie ty kvoli nejakým foto,veď na druhej strane,keď máš muža,čo to pre teba urobí,tak prečo nie? :slight_smile:

Jani,tiež som zaviedla,že poobede chodíme vonku s kočíkom na prechádzku tak na 2-3hoďky,som zvedavá,aké dlhé budú,keď bude sneh a poriadna zima,už si to nejako vymyslela Jani? :grinning:
10. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
Jani,presne tak,oni tie detičky nám to všetko raz vrátia,teraz nám stačí ten ich nevinný úsmev a sme namäkko :slight_smile:
ja vždycky,keď si poviem,že by mohol byť lepší,tak stretnem maminu,čo vypadá ako zombie a vtedy si uvedomím,že mám fakt zlaté dieťa a to,že parkrát zaplače alebo to večerné spinkanie nie je bez slzičiek,tak hodím za hlavu a najradšej by som ho rozmačkala láskou...
10. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
Inak teraz tu popíjam kafé a rozbalila som si bonbošku,čo mi doniesol Libi z Dominikánskej republiky a poviem vám,tomu sa hovorí pravá čokoláda :sunglasses: podelila by som sa s vami,ale akosi to virtuálne nejde :slight_smile:

Inak včera sme si pustili DVD Jacksona a zrazu píííííííííííp,čierna obrazovka a žiaden obraz ani zvuk :grinning: odišla nám tv,ale Libi ju mal už 17rokov,novú sme si chceli kúpiť až do nového bývania,ale holt už bude teraz :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
Luci, to jsou vyjimky ty miminka co zaspi samy, vis kazde je jine proto si myslim ze ta metoda pronest vetu Kristynkoted budes spinkat a " nechat vyrvat" a co 5 min tam chodit opakovat tu hroznou vetu je naprosto k nicemu, to maly miminko to nechape proc najednou je v postylce samo :frowning2: proto to neresim sice jsem otrok ale to se upravi casem.

proto dodrzuju pravidelne nase ritualy rano se spinka ob hodinu a po obede jdeme nejpozdeji v 14h ven, spi se nejmene do 16:30 v 18h koupacka a v 19h spime. V lete to necham dle letniho casu na 19h pac uz bude vetsi a ta zmena casu me fakt se.e

Jinak s kocarkem jsem venku kdyz jsem sama tak max 1,5h protoze se strasne nudim sice posloucham ipod ale i tak, kdyz jdu s kamoskou tak to hrozne utika
10. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
Jani,to naprosto chápem,holt ja som fakt asi náročná matka,ale každá sme iná a každá chceme pre to svoje dieťatko to najlepšie,ja to chcem len proste vyskúšať a tiež si myslím,že časom sa to všetko poddá,keď nebudú už takí maličkí :slight_smile:

Ani mi nehovor,ja sa snažím byť vonku s ním tie 2hod min,ale ide to ťažko,s tebou aspoň občas zájde nejaká kámoška,ale ja chodím každý deň úplne sama a je to fakt na palicu,nemám si s kým pokecať,včera som bola fakt rada,že s nami Libi išiel,aj keby najradšej doma odpočíval,tiež má toho veĺa a nachodí sa až-až,ale išiel a bolo to hneď lepšie,ale inak som fakt teraz na všetko úplne sama,keby som tu s vami nepokecala,tak neviem neviem,čo by sa zo mňa stalo... :grinning:
10. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
no nic holky přijel manžel a jedeme nakoupit dárky za 750kč pro malé miminko. V práci se kolegovi narodila holčička, tak se složili a on byl povolán k nákupu. Tak jdeme nakoupit oblečky. :wink: tak se zatím loučím
10. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
tak a my frčíme na prechádzku,tak podvečer sa tu uvidíme zase,papa maminky :slight_smile:
10. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz
luci, ja sa tiež netajím tým, že by som chcela aby bolo normálne že mimčo vydrží aj samé a že zaspí samé. Ja sa pri tom nepovažujem za dokonalú mamu ale priznávam, že si chcem zachovať určité pohodlie a dieťa vychovávať primerane k veku samostatnosti. Jasnačka že keby to nešlo, tak by som musela fičať ako janka, iné by mi nezostávalo. no priznávam i to, že janku obdivujem aká je šikula a zároveň som rada, že naša micka trošku tej samostatnosti má...snáď bude pochopené správne, čo som týmito písmenkami chcela povedať :wink:
10. lis 2009 ve 14:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.