• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Jinak my měli dneska fakt hrozou noc...nejde o to že by se budil malej...ale Jára někde asi chytil střevní chřipku a tak celou noc zvracel a bolí ho břicho a je chudinka celej mimo:frowning2: tak se trochu bojím abych to nechytla taky a malej taky...no to si radši nepřipouštím, protože když vidím co to udělalo s Járou tak nevím co by dělal malej kdyby něco podobnýho chytil:frowning2:
18. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
Ahojky!
jéžiš grabu tak snad nic nechytnete!teď to nějak všude řádí :unamused:
my noc perfektní.malej zalehl kolem 19h a vzbudil se až v 2.30 na papání.jen jednou mezitím nahození dudlíka :slight_smile:
venku je krásně!pošlu tchýni na prochajdu s malým.my jedem nakupovat,tak ať malýho nemusíme tahat mezi lidi,když teď řáděj chřipky :zipper_mouth:
18. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
No tak ako tak čítam tak väčšinou idú spinkať tak rovnako, aj mne ide drobec spaä 11/2 po napapaní, a le vydržíme spať iba 30 minút - to mu zase stačí, len von spinká tak 2 hodinky, ale tiež musí byť hodinku hore aby zaspal. Ja som len chcela vedieť, žeči to nerobím zle, keď mu cezdeň pred spaním nedám papať.
18. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz
Inak Jani my sme tiež vždy zaspávali na fitlopte, ale chcem ho to odnaučiť, lebo nemienim všade so sebou ťahať loptu. Tak zatiaľ to robím tak, že ho trošku pohúpem na lopte a keď začína zadriemkavať, takho preložím do postieľky, on spustí plač, celé to zopakujemešte raz a on potom zaspí a ak nie, takšup do vaku a na fitloptu a tak isto zaspíme.
Ina s Maťom zaspal už 3x len tak v posteli bez revu, ale pri mne tak zaspať nechce, asi cíti mlieko alebo čo.
18. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
Tak už mám doma šátek, jsem zvědavá, kdy se ho naučím vázat :grinning: Teď se pere :slight_smile:
18. lis 2009 ve 14:38  • Odpověz
tak vidim, že my jsme pěkní lajdáci s tím usínáním, ale tak snad to malýho nějak nepoznamená... :slight_smile:

grabu - snad to ustojíte a odnese to jen Jára... Držím pěsti, ať je mu co nejdřív dobře... :slight_smile:

Holky, chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenosti s internetovým obchodem skalihracky.cz? Mně se tam líbí deka na hraní pro mrňouse, ale nějak s tím obchodem nemám zkušenosti, tak nevim... :slight_smile:
Je to tahle:
http://www.skalihracky.cz/babysvet/hrackypronejmensi/hrazdyhracideky/Deka%20s%20hrazdou%20%22Zv%C3%ADd%C3%A1lek%22%5B10835TAF%5D?ItemIdx=8
18. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
Mati, a kúpila si ten čo radila Gabika??? Ja som stále nekúpila, lebo sa bojím, že mi v ňom bude laurinka ťažká...a hlavne, že sa mi do neho čoskoro nevojde, keď je taká veliká a kupovať ho len na "chvílku" mi je ľúto vyhadzovať korunky...

Zuzi, mne malá spávala krásne dopoludnia i popoludní, mala 2-3 hodinový spánok. A teraz zrazu dopoludnia ako tak 1,5 - 2,5 h a potom už len po 1/ hoďkách až do večera...moc mi to takto nevyhovuje...

gabi, tú hrazdičku čo máš si kupovala na nete??? ak ano a vieš ešte kde, hoď mi pekne prosím link. Ď.
18. lis 2009 ve 14:58  • Odpověz
Kate já jsem tu tvojí deku našla na netu o dost levnější...proč ji chceš kupovat zrovna v tomhle obchodě? Dívej kolik odkazů jsem našla že je tam levnější...stačí si vybrat...http://www.zbozi.cz/items?q=deka+s+hrazdou+zvidalek&sId=y3ts_QC0wCckw4cJh0Pw&prevItemType=new&maxStockAvailability=-1&atDepotOnlyFlag=0&paymentType=&createTime=&credibility=&r=hint&itemType=new&order=cheap&oldShire=&shire=&minPrice=&maxPrice= :slight_smile:

Jaji my sme tu hrazdičku dostali od Járových kolegů z práce. Ale je to tato http://www.babylife.cz/hracky-chicco/chicco-hrazdicka-dzungle-akce Já na ní věším ještě další hračky s kterýma si Štěpula hraje a je nadšenej :slight_smile:

Calli a dívala ses na ty úvazy na tom odkaze co jsem posílala? já sem včera konečně ukecala Járu aby nás vyfotil jak se Štěpula nosí v Šátku tak sem pak hodím fotečku:slight_smile: musím to nejdřív stáhnout z foťáku :wink:
Jaji a neboj se že by Laurinka na to byla těžká...vždyť to je pro děti do 3 let....a věřím že je to unese...a je to milionkrát lepší než je tahat v ruce...protože z toho tolik nebolí záda :wink:
18. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
grabu - no já se na ni koukala a právě jsem ji všude viděla dražší :grinning: Kouknu na to a propočítám to, na kolik by to vyšlo i s poštovným a uvidíme :slight_smile: Děkuju :grinning:
18. lis 2009 v 16:08  • Odpověz
Tak jsem holky hodila do albíčka nějaký fotečky jak šátkujeme:slight_smile: jen se nedivte že má štěpula tak zakloněnou hlavičku...ono to tak vypadá ale tak strašně ji zakloněnou nemá...je jen strašně zvědavej a musí všechno vidět:slight_smile: a včera u toho focení zrovna koukal na televizi a nemohli sme ho odtrhnout:slight_smile:
18. lis 2009 v 16:13  • Odpověz
ahojky tak jsme doma z města a navštívili jsme fotoatelier a nechali se s malou vyblejsknout.v pátek budou fotečky, tak je pak hned dám do alba. už se moc těším :wink:
18. lis 2009 v 16:18  • Odpověz
Žanetko, určitě ten šátek Laurinku udrží, je to pro děti do 15kg :wink:
Gábi...na ten odkaz jsem koukala, je to tam hezky popsané a ukázané, dík :slight_smile: Jen si řákám, jestli ten šátek není moc dlouhý :grinning:
18. lis 2009 v 16:33  • Odpověz
gabika, ukazovala som milanovi tvoje fotky ako šatkuješ, lebo hlavne on ma nabáda aby som šatkukúpila a viešnako reagoval??? "Ty brďo, aká super kuchyňa..." xixi - som sa pobavila :grinning: :grinning: :grinning: . Idem šatku pozrieť na nete na SK a objednávam :slight_smile: :wink: :dizzy_face:
18. lis 2009 v 16:47  • Odpověz
gabika, pekne ťa prosím, fukni mi sem ešte raz link, na ktorom je šatka ktorú si si kúpila, spolu s návodmi na viazanie .... milan nám už starý book maže a tu na novom to medzi obľúbenými nemám :pensive: ...a neeeechce sa mi to hľadať, lebo ani neviem či sme o tom písali tu, alebo v starej téme...
18. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
grabu - parádní :slight_smile: Já se přád nemůžu dokopat, abych malýho zkusila hodit do toho babyvaku, mám z toho furt strach... u šátku by to asi bylo ještě horší... :-/
18. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
peti, prečo máš strach???
18. lis 2009 v 17:18  • Odpověz
jaji - já nevim, já tak obecně mívám strach s ním nějak manipulovat, než si na to zvyknu... Ale ted jsem ho tam zkusila dát (na druhej pokus se povedlo :slight_smile:) a už mi v něm spinká :grinning: navíc se v něm parádně vyprděl :slight_smile: :grinning:
18. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
Jaji ten šátek je od medley http://obchod.terkaperka.cz/detail.php?zbozi=872273#x a jmenuje se RIO:slight_smile: já ho kupovala skoro za 1000 a koukám že teď už je levnější...no neva...rozhodně stojí za to :wink:
To si mě pobavila že se Milanovi líbí naše kuchyň, protože ve zkutečnosti je hezčí a na té fotce nevypadá nic moc jak je to nafocené v blbým světle a váhala jsem jestli tam tu fotku dát, když ta kuchyň je tam tak divná:slight_smile: ale nakonec jsem si řekla že vám přeci chci ukázat jak šátkujeme a kuchyně si nikdo ani nevšimne:slight_smile: no a vidíš...chlapi viděj jinak než my...já koukám jen po ďetech:slight_smile:

Jo a ty úvazy jsou na http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5 :slight_smile: je to tam hezky nafocené krok po kroku a je to jednoduché:slight_smile:

Kate neboj se ono se miminkům to tahání líbí:slight_smile: teda Štěpán je z toho nadšenej protože všechno vidí a může si vždycky hlavu vykroutit aby viděl co nejdál:slight_smile:

Calli ten šátek je akorát, taky se mi nejdřív zdál dlouhej, ale počkej až si ho poprve uvážeš, tak uvidíš že ti to vyzbyde akorát abys to zavázala vzádu:slight_smile: no a když sem malýho dávala do úvazu kolíbka, tak stačil tak tak úplně přesně :wink:
18. lis 2009 v 17:50  • Odpověz
teda Gabi, Stepanek je roztomilouckej :slight_smile: jak vam zavidim to satkovani, bohuzel u nas to neuspelo :frowning2: kristynce se libi jen u maminky na ruce, tim padem mam strach ze ji nicim zada :astonished:
18. lis 2009 v 19:20  • Odpověz
Ahoj holky, teda já sem ráda když mám občas chvilku sem nakouknout a tady to pořád tak jede :astonished: :grinning:

Grabu krásně šátkujete :dizzy_face:

Holisko nové fotečky taky krásné..malá nechce aby táta seděl? :slight_smile:

Holky já mám tu knížku Něžná náruč rodičů tak se tam píše že se mimi nemají nosit ani držet ve svislé poloze do 9měsíců. Že zádečka eště nejsou tolik vyvinutá a svislá poloha jim nedělá dobře. Já bych právě taky šátkovala ale mám z toho strach..když to tam píšou tak to asi nějakej důvod má..no nevím.. :unamused:

A mám sehnanou strááášně drahou ale úplně super jídelní židličku. Mimi v ní nejdřív leží a jak roste tak se židlička mění :wink: Sem moc šťastná pře něco takového jsem dlouho chtěla ale ani netušila že se dělá. Když sem v kuchyni tak mám malou v léhátku ale to je moc u země kde akorát táhne a takhle to bude super..kór když brzo začnem s příkrmama tak v ní už bude moct být a papat :dizzy_face:

Najdu odkaz a pochlubím se :grinning:
jen na tu cenu se moc nekoukejte :sweat_smile: :pensive: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2009 ve 20:08  •  3 děti  • Odpověz
Sacvi já se na to teda zeptám doktorky...ale já jsem zase četla že se miminka můžou v šátku nosit takhle svisle už jak držej hlavičku a Štěpula ji drží už dobře :wink: a navíc to doporučujou, protože mají u toho dobře roztažené nožičky a je to dobré na kyčle:slight_smile: tak nevím...no zeptám se až tam za 3 týdny půjdu...já jinak nosím štěpulu teda i bez šátku svisle docela často..protože jemu se v leže moc nelíbí, protože nic nevidí a on je šíleně zvědavej...ještě tak na tygříka...ale jinak ne:slight_smile:Sacvi a s těma 9 měsícema mně ještě napadlo, že přeci dítě už kolem 7 měsíce sedí, tak musí už mít zádíčka pevný...tak proč by se nemohlo nosit? no já se fakt zeptám...nebo jestli jdete někdo k dr. dřív, tak se prosím zeptejte :wink: :dizzy_face:

židlička je krásná..moc:slight_smile: myslim že i Lucinka sem dávala odkaz že se jí líbí taky tahle:slight_smile: my dostaneme židličku k Vánocům, tak se na ní už taky moc těším:slight_smile:
18. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz
grabu já nevím no..ale vidíš taky bych se mohla zeptat ale my jdeme taky až za dlouho k doktorce.

Grabu je v té knížce toho napsáno hodně ale ve zkratce píšou toto:
Ve svislé poloze dochází k nepřiměřenému tlaku poměrně velké a těžké hlavičky na útlý krček a páteř dítěte, které ještě nejsou dostatečně osvalené. Tímto tlakem mohou vychýlit páteř do strany (skolióza), dopředu (lordóza) nebo dozadu (kyfóza). Následkem mohou být pozdější obtíže s páteří. :unamused:
Ve svislé poloze dochází k obzvlášť velkému zatížení páteře a následně také k dráždění nervové soustavy.. :unamused:

Prej to je poloha oblíbená jak pro rodiče tak pro děti..já tak taky malou občas nosím..ale nedoporučuje se to noo..tak co já vím..
18. lis 2009 ve 20:39  •  3 děti  • Odpověz
Sacvi tak já fakt nevím, ale já fakt zase četla že se to může už jk dítě drží hlavičku :confounded: fakt se zeptám a uvidíme :wink: no a ještě mě napadlo, že v tom šátku mu to ale na páteř tolik netlačí, protože je podepřenej pod zadečkem a má zpevněný i zádíčka, když má přes ně tu látku :wink:
18. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
No o tom tam taky píšou :sweat_smile:
Já fakt nevím..tak se zeptáme a budeme hned chytřejší
:slight_smile:

Já bych totiž taky ten šátek chtěla takže by bylo fajn kdyby do něj malá mohla :dizzy_face: Ale počkám co řekne mudra :slight_smile: Zatím mám stejně babyvak takže to zase tak nespěchá..
18. lis 2009 ve 21:06  •  3 děti  • Odpověz
Tak jdu eště utřít nadobí a pak spát. Dobrou holky :slight_smile:
18. lis 2009 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz
Jo eště sem teď viděla fotečky a přesně tak bych to chtěla..jako věkovej rozestup těch dětí. Sice si spolu moc nevyhrají ale zato rodiče si každé mimi hezky užijí a teď už větší může i případně s menším pomoct..tak nějak bych to chtěla..sice netuším kolik klučínovi je ale tak se mi to líbí..no uvidíme. :wink:

Tady odkaz:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3546990&vReferer=
18. lis 2009 ve 21:15  •  3 děti  • Odpověz
Holky, já jdu zítra s malou na kontrolu s kyčlema, tak pokud nezapomenu, zeptám se doktora na to nošení a svislou polohu :wink:
18. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
Tak jsem to četla znova a je tam fakt psáno že se tak můžou nosit miminka už od narození, ale že se jim (pokud nedrží hlavičku) má přes ni dávat ten šátek až po ouška a když drží hlavičku že už je to vpořádku. No a že to je lepší na ty kyčle než třeba kolíbka. No uvidíme co na to mudra.:slight_smile:
Calli super...tak se zeptej:slight_smile:
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.