• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
ahoj babeny ...
miška, krásne fotky ... drobček sa na nich krásne tvári :slight_smile:

no my máme včerajšiu oslavu relatívne vpohode za sebou, akurát moja segra bola jak .... mala som s ňou výmenu názorov pred oslavou a ju to asi ešte sr..o... - som presvedčená o svojej pravde ... a ona asi o svojej...
tak len v skratke - poprosila som ju aby kúpila darčeky svojim deťom pod náš stromček a ja že zabezpečím darčeky pre moje deti pod jej stromček ( chrípkové a predvianočné obdobie nie je vhodné na behanie s laurinkou po marketoch ... a lepšie viem čo potrebujú moje deti a domnievam sa že ona vie lepšie čo potrebujú jej deti...). a ona mi to odmietla že má starostí dosť a že to tak nechce, že keď mala malé deti tak to tiež zvládala, tach nech sa zariadim.... Tak som jej povedala že ma sklamala, že ano, ona to zvládla ale tak, že martin bol vždy z darčekov sklamaný - dostával totálne blbosti ako vymaľovávanky, hlavolamy z kovu...proste len aby tam niečo pod stromkom bolo... a že ja som jej niekoľkokrát pomohla oveľa viac (bola som s jej dieťaťom v nemocnici keď ho operovali na pipika - nemal zostúpené vajko, mala som doma malého a vodila som ho do škôlky keď bola tehotná, keď bola ona s malou v nemocnici a pomáhala som jej rada....nie jeden víkend som tu deti mala lebo ich mám rada a aby si ona oddýchla...). No a po tomto teda darčeky kúpila tak ako som ju prosila, ale včera bola hnusná, odpormná, komunikovala cez zuby - aj mamina sa jej pýtala že čo jej je...a štekla aj po mojom mužovi, keď sa jej ponúkol že jej s niečím pomôže...takže tak.... takto sme si posr..i predvianočné dni :confounded: . No ja si myslím, že som po nej nič horibilné nechcela ... a strašne som bola sklamaná jej neochotou.

Soráč že vás tu zaťažujem, ale potrebovala som sa vykecať .... a to nehovorím o tom, že sme mali oslavu na ktorej oslavovala aj ona a ani sa len neopýtala, že či má nejako prispieť ...
22. lis 2009 v 15:26  • Odpověz
Zanetko :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad to sestra pochopi a omluvi se :frowning2: Zanetko das nam receptik na pernicky? nebo je to tajny recepis?

tak jsem se nas.ala a zaklela na sousedy jenze jsem si neuvedomila ze mam zaplou chuvicku tak si aspon vyslechli co si o nich myslim.

my jdeme zitra na kontrolu tak se moc tesim.
22. lis 2009 v 19:16  • Odpověz
Jani - já mám taky super recept na perníčky :slight_smile: Peče je moje mamka a jsou výborný, loni se po nich zaprášilo, bylo to jediný, co jsem pekla taky jsou právě takový, že se dají jíst hned :slight_smile: Tak sem taky můžu hodit recept :grinning:
22. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
Tady je recept na ty "moje" perníčky kdyžtak, já je letos zkusim upíct v remosce, ale ta peče jen na 175 °C, tak jsem zvědavá, jak to dopadne :grinning:

100 – 150 g másla
3 lžíce medu
400 g práškového cukru
1 čajová lžička skořice
4 vajíčka
650 – 700 g hladké mouky
1 čajová lžička sody bikarbony
citrónová kůra
perníkové koření

Máslo, med, cukr a skořici rozpustíme v páře, odstavíme a vmícháme rozšlehaná vajíčka a mouku, vypracujeme těsto a necháme odležet do druhého dne. Těsto rozválíme a vykrajujeme tvary. Pokládáme na vymazaný plech a dozlatova pečeme v elektrické troubě při 190°C.
22. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz
jasné že pošlem ... ;

800 g hl. múky
250 g palmarin
320 g práškový cukor
1 kávová lyžička soda bicarbona
2 kávové lyžičky mletej škorice
8 ks mletých klinčekov ( drtím celé v mažiari, keď som nemala tak som ich rozdrvila kladivom)
250 g hustejšieho medu
4 celé vajíčka

vypracovať cesto, nechať odležať aspoň 12 hodín v chladničke.
Cesto vyvaľkať, vykrojiť medovníčky, medovníčky potrieť žltkom, trúbu predhriať na 180 a potom pri vložení znížiť na 160 a piecť cca 13-14 minut.

ak sa stane že je cesto extremne lepkavé po vypracovaní (ak medík nebol dostatočne hustý), tak stačí ešte pridať múku...

Pozor, perníčkov je kopec, ale kamoške čo som recept dala naposledy som sa smiala, lebo že deti jej všetko pož...i ešte pred vianocami, tak musela robiť ďalšiu dávku. A ak náhodou nepoznáte radu našich babičiek, napriek tomu, že tieto perníčky sú naozaj mäkučké hneď po dopečení, keď ich dám do krabice na balkon, tak im tam dám kúsok odkrojeného jablčka.

takže babenky ak to vyskúšate držím palčeky a dajte vedieť ako ste pochodili :slight_smile:
22. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
babule ako sú na tom vaši drobcovia s reakciou na očkovanie proti TBC? Nám sa urobil tvrdý pupík.
22. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz
Petko, moc dekuju za recepis :sunglasses: uz jsem si ho zapsala :wink: :wink: :wink:

ja cucim na novy dily melrose place, no je to napinavy :confused: :confused: :confused: :confused:
22. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
Jajko to je mi líto že je ségra takový trdlo a že to nechápe...byla si úplně v právu a už nesmutni...snad to pochopí a rozsvítí se jí :wink:

Aureli my sme dneska zrovna zkoumali Štěpánkovo očkování a máme taky ten pupínek takovej tvrdej...snad se mu to brzo spraví, protože už sme měli být očkovaný hexou na minulé kontrole a příští týden máme mít další a nevypadá to že by to měl už dobrý..tak nevim nevim
22. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz
No nás by mali očkovať v stredu, zajtra budem asi volať doktorovi, že čo s tým, či nás vlastne budú očkovať, ke´d nám to teraz takto zreagovalo
22. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
Inak Gabi to ti závidím, že sa ti Štepánek vydrží hrať 2 hodiny, to Alexander tak vydrží max. 20 minút a to je už veľa
22. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz
zanetko i tobe moc dekuju za recepis :wink: tak asi udelame oba dva abysme ozkouseli :grinning:

Zuzi, my mame jen flicek cervenej, uz zadnej stroupek tak nevim co je spatne.
Jo a u nas je taky max 20minutovka ze by si hrala :grinning: neboj bude lip

jdu spat lejdyz :grinning:
22. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
Dobrú nôcku už pôjdem aj ja, len som ešte tlačila do seba koláčiky z krstu, lebo manžel si ich balí do práce.
22. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz
zuzi, som ti odpovedala i na FB, ale akosi mi to tam blblo ... my máme malý pupik po očkovaní TBC a zaočkovanie proti pneumokokom i hexavakcínu sme dostali...

gabi, moja segra sa hodne zmenila, je taká, že ak jej niekto povie názor, ktorý nie je totožný s tým jej, tak sa jej to dotkne ... ale ja som si už nedokázala a nechcela kúsať do jazyka :frowning2:

jani, len či tí susedia boli pri chuvičke a či ju mali zapnutú :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
Holky, co máte pro malý jako hračky od Lamaze? Já přemýšlím, jak budu malýmu objednávat tu deku, že k tomu frknu i něco od něj, ale já nevim vůbec co vybrat, manža říkal, že až na pár věcí se mu líbí taky všechny, tak přemýšlím :grinning:
22. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile: dnes je beruška hore od 6,30 :angry: ... ale to znamená, že o chvíľu ide haji :slight_smile:

peti, my máme svetlušku ... mrkni si hračky v dračiku na živo a potom objednaj...

... a ďalší deň máme pred sebou .. no a mne sa včera večer ozvala švagrinka, že sa rozhodla, že sa mi o laurinku postará, takže ja od januára papiierovo nastupujem do robotky, skutočne niekedy na konci marca a verím, že od januára 2011 sa budem môcť k laurinke vrátiť ...
23. lis 2009 v 08:03  • Odpověz
a dnes som tu prvá :grinning:
23. lis 2009 v 08:04  • Odpověz
a já druhá :grinning:, ale nadšená z toho nejsem, spala bych, ale čekám,jestli usne malá, Jirka před chvílí usnul po noční a já jdu dneska k zubaři, tak ať je aspoň trochu vyspaný, kdyby mu tu chtěla vřískat :grinning:
23. lis 2009 v 08:07  • Odpověz
dobre rano :wink:

tak se vzbudila v 6:10 na kojo ale jeste jsem ji ulozila a spalo se do 7:30 huraaaa

Petko ja mam od Lamaze panenku Emily a Pava Emila pav se ji libi vic :wink: planujeme koupit jeste bud svetlusku a sustivou knizku od lamaze :wink: radim kup to na ebay nebo na mimibazaru to prodavaji mnohem levneji nez v obchodech
23. lis 2009 v 08:17  • Odpověz
Tak to nám se líbí a budem kupovat štěkající štěně :grinning: a pak ještě uvažuju nad losem Edou a pávem Emilem :wink:
23. lis 2009 v 08:54  • Odpověz
a teď jsem koukala na Lamaze - Otočná zahrádka a taky to nevypadá marně :confused: ,kukněte http://www.chacha-hracky.cz/detail.php?zbozi=621752#x
23. lis 2009 v 09:08  • Odpověz
my máme losa edu malá ho miluje :wink:
23. lis 2009 v 09:30  • Odpověz
Dobré ránko,dík žani za rady, volala som mudr. tak že v pohode a že v stredu sa nám na to pozrie.
A čože ideš naspäť do práce a potom v 2011 zas k Laurinke?
23. lis 2009 v 10:13  • Odpověz
holky malá se zase končně vykakLA sama.

Aurrelko jak jste na tom vy
23. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
k.ate my máme losa Edu, světlušku Freddie a blešku Anežku
23. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahoj kočky:slight_smile:

Tak malej zase v 7h ráno začal vykládat v postýlce...ale já odmítám tak brzo vstávat...kor když jedl v 5h...tak sem si ho vzala k sobě do posltele obejmula ho a on vytuhnul a vzbudil nás až tatínkův budík:slight_smile: já to nechápu proč když může spát od 20h-5h tak pak je za 2 hodiy vzhůru a už nechce spinkat...usne jedině u mně v posteli ale to si na sebe šiju bič, protože pak bude chtít být u mě pořád...ale ještě je malej tak ho nechám...uvidím jestli to bude dělat dál...snad ne :wink:

Kate my máme štěkající štěně a Štěpánka teda zatím moc nezajímá...ale už se na něj asi dvakrát podíval...ale toť zatím vše...má zatím oblíbenější hračky, ale myslím že na štěně je ještě čas:slight_smile:
A líbí se mi páv Emil a sloní kapela:slight_smile:
23. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
Tak jsem tady, v noci jsem objednala žirafu aminu, manža ji viděl i "na živo" a líbila se mu, tak uvidíme, malej ji dostane až pod stromeček, já bych ji asi samotnou nekupovala, ale přihodila jsem ji k té hrací dece, aby se mi rozpočítaly náklady na dopravu aspoň na dvě věci :grinning: Manža nebyl ani proti tomu, abych objednala dvě ty hračky od Lamaze, ale to mi přišlo už hodně vzhledem k tomu, že z hrazdičky u tý deky se ty hračky dají sundat :grinning:
23. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
Holky tak jsem si poprvé hrála s digiscrapbookem:slight_smile: dala jsem svůj výtvor do albíčka tak se podívejte jak sem se vyblbla:slight_smile: Na to že jsem pracovala s photoshopem úplně poprvé jsem na sebe docela pyšná:slight_smile: a moc mě to bavilo :wink: :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
grabu - parádní :slight_smile:
23. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
ahojte mamuľky,

dlho som sa neukázala,nejak nebola nálada a čas...a dnes to nie je lepšie...Samík má asi prujem a ja som z toho úplne na nervy...odvčera má stále kakanie,je dosť riedké a tak 6-7krát za deň...uňho to nie je zvyk,mal stolicu vždy tak 1xza deň...idem do lekárne niečo na to kúpiť,a ak to neprejde do zajtra,tak idem k dr...chúďa moje,snáď to nie je nejaký rotavir,inak by som si hlavu trepala,že som ho nedala proti tomu naočkovať...uvidíme...

Gábinka,krásne si sa pohrala,je to nejaký program alebo to ide niekde stiahnuť?že by som to aj ja skúsila...ja som dala Samíkovi urobiť fotoknihu,trvalo mi to asi 3hod,potom som to odoslala a do 10tich dní by to malo prísť...rozmýšľala som,že dám darček babičkám a dedečkum fotokalendár malého,uvidíme...

Žanetka,s tou tvojou segrou si nelám hlavu,neurobila si nič,čo by bolo zlé,práve naopak,chcela si to urobiť tak,aby detičky mali radosť s hračiek,ktoré chcú,po ktorých túžia...takže zamyslieť sa má tvoja segra...my to robíme tak,že mne povie segra,čo by deti chceli a ja jej,čo by som chcela pre malého a funguje to a robia to aj tak ostatní...že si povieme,čo chceme a tým pádom sa nestane sklamanie z nechceného darčeku...

Prajem vám krásny deň a opatrujte sa tu. Posielame pusu.Frčíme do lekárne.

Inak Gábi,ďakujem za prianie k Samíkovým 3mesiacom :zipper_mouth:
23. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
autor
Takže som hovorila s doktorkou a potvrdila,že má Samík hnačku-prujem :frowning2: :frowning2: :frowning2: že u kojených detí sa to moc liečiť nedá,že musím len dávať pozor,aby nebol dehydrovaný,teda aj medzi kojením dávať napiť prevarenej vody a skúsiť mu ryžový odvar alebo ryžové vločky a dávať pred kojením...že to máme skúsiť a k nej do ordinácie moc nechodiť,že riadi chrípka,aby nechytil ešte aj tu...v pondelok ideme do poradne,tak snáď sa mu to dovtedy nezhorší :unamused:

teda,kde ste dnes všetky?
23. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.