• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
JAni...blbá siréna :angry: u nás pro jistotu není v obci žádná...nikdy sem ji neslyšela houkat..takže až bude mobilizace a nebo globální ohrožení, tak všichni přežijou jen Květnice ne:slight_smile: protože my se nic nedozvíme:slight_smile:
2. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
Waci jo jo to už bude mít Štěpula 4 měsíce...ale nám doktorka řekla že se tím nemám stresovat, že se prostě to další očkování dělá až když je tubera zahojená, dřív že nemůžou a tak i kdyby to bylo až v půl roce, tak se nic neděje, že mají protilátek dost z mlíčka a že nic nechytnou:slight_smile: tak se neboj...určitě doktor ví co dělá...a já se obávám že my to očkování nedostaneme ani za těch 14 dnů, protože Štěpán to pořád nemá dobrý :unamused:
2. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
Holky četly ste na seznamu tu šílenou zprávu jak přijela maminka do porodnice s bolestma a oni ji poslali domů, že ještě nerodí a ona pak přijela podruhé a miminko bylo už mrtvé a nakonec umřela i ona protože jí donutili ho porodit normálně a nevzali jí ho císařem a ona upadla do komatu a už se neprobudila...to je strašný jak dokážou být doktoři někdy bezohlední a ublížit :frowning2: :angry: je mi z toho úzko...takový zprávy bych neměla vůbec číst...pořád se mě dost dotýká, když něco takovýho slyším nebo čtu:frowning2:
2. pro 2009 ve 12:34  • Odpověz
Ahoooj holky :slight_smile: ,
tak sem se na vás přišla podívat :grinning: Jen sem rychle prolítla poslední stránku pře jinak bych dočítala asi do večera :grinning:
Waci my naočkování taky ještě nejsme a nebudeme..dnes jsem šla na kontrolu ve 4měsících ale bylo tam hafo lidí a půl hodiny do konce ordinační doby tak sem s malou raději vypadla a půjdu příští středu noo..Ale to očkování určo taky nedostaneme pře ramínko pořád není hezký :unamused:

Sem byla včera v Brně tak sem malé nakoupila nějaké oblečeníčko pře co má doma má už skoro vše malá :sweat_smile: Takže nosíme 74. A taky sem malé koupila krásný chrastící kousátko tak to dostane k Mikulášovi :grinning:

Jinak se máme fajn..s malou mezi lidi nechodím tak doufám že snad nemocná nebude. Sice si připadám jak macecha pře když jedu někam nakupovat tak všude každej druhej s miminkem ale zase riskovat že něco chytne to nechci. Už aby bylo aspoň jarooooo :rolling_eyes:
2. pro 2009 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz
grabu jj prý to byla Slovenka :frowning2: je ton hrozné co se děje :frowning2:
2. pro 2009 ve 12:37  • Odpověz
grabu to snad ne :astonished: To je stašný mám úplně husinu :frowning2:
2. pro 2009 ve 12:38  •  3 děti  • Odpověz
sacvi my taky teď s malou už do obchodů nejezdíme. Jezdí vždy nakoupit jeden z nás. Jinak děkuji moc za uklidnění jsem ráda, že na tom nejsme sami tak. Jinak holky v naší vesnici i ve vesnici vedle už jsou případy prasečí chřipky :frowning2: nemám z toho vůbec dobrý pocit
2. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Gabi ma pravdu s tou vestavenou lednici, to je fakt mensi, spiz je dobra ven jen se nam sem nevlezla, troubu bych si priste ale dala ja dolu :grinning: nejdulezitejsi je digestor pokud mate spojenou kuchyn s obyvakem, pokud bych stavela chci kuchyn MIMO obyvak protoze to je na .....

jo a cim drazsi umvadlo tak tim je blbejsi, jsem si na zachod nechala dat LAUFEN pro a je uplne debilni, stalo 2000kc, normalni nejaka ceska znacka stalo 800kc, bohuzel jsem si toho nevsimla kdyz me pani davala cenovou nabidku na koupelnu. dalsi do jsem si nevsimla ze mi tam vnutila zrcadlo, ale ono staalo 4500kc no me pak malem trefil slak :pensive:
2. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
Sacvi 4 mesice :confused: boze to hrozne letiiii

Miso tak to chapu to bych taky nechala ockovat urcite kdybychom to meli v rodine, snad se vam to vyhne :slight_smile:

ja s malou byla vcera v lekarne a byl tam duchodce no tak kaslal, bych ho nejradsi liskla, a zdrzoval pac se mu ten lek zdal drahej
2. pro 2009 ve 12:46  • Odpověz
Jani řeknu ti mám z toho docela strach protože kdyby pneumokoka malá teď chytla, tak skončíme ve špitále. Sice se to některým příbuzným nelíbí, že je nechci k malé pustit. ale myslím, že by to mohli pochopit. Ale bohužel právě někdy rodina nechápe a ostatní cizí chápou. :confounded:
2. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
Waci to mi ani neříkej že to rodina nechápe? :angry: to je snad jasný že dokud není naočkovaná tak k ní ty děti co jsou přenašeči nesmí...ach jo...někdy fakt lidi nepřemýšlej...mě taky naštvala Járova segra když k nám přijela s Adou když měl Štěpán dva týdny a ona měla kašel a rýmu a pořád prskala...tak sem Janě říkala proč k nám jezdí když je Ada nemocná a ona mi na to řekla že je jen nachlazená a že nemám být cimprlich že Štěpán nic nechytne že má obranný látky z mlíka...bych jí nejradši tenkrát praštila, ale naštěstí to Štěpula nechyt
2. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz
holky a to nezahojené očkování na tuberu jste si všimly kdy? Já u aduš nic nevidím, tak doufám, že se tam za ten měsíc nic neobjeví :confused:
2. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
call musel se jí udělat po tom očkování pupínek ne?

Jinak k nám stejně nikdo nechodí :frowning2: takže nemusím mít strach že někdo něco přinese..leda manža jak dělá s učněma ale to doufám že ne :confounded:

A malá protilátky z mýho mlíka nemá takže o to mám zase větší strach..

Grabu ty kojíš kloboučkama?? A chytne ti malej jen ten klobouček nebo i kus prsa??
2. pro 2009 ve 13:11  •  3 děti  • Odpověz
Calli no měla by tam Aduš mít takový pupínek a někomu zhnisá a pak se to dýl hoí...

Sacvi jo jo kojim s kloboučkem na jednom prsu na drhým se malej chytne v pohodě...na tom jednom mám menší bradavku tak mu to nejde :confounded: mám takový divně nestejný prsa :unamused: :angry: no a když mu dám klobouček tak se přisaje doře i s kouskem prsa...ale bez něj neotevře pusinku a dudá mi jen tu bradavku a z toho mu nic neteče tak se vzteká, tak mě to pak bolí...proč se ptáš?
2. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz
calli pokud se Adélce nic neobjeví, tak se budeš rozhodovat, zda ji necháš potom přeočkovat nebo ne. Jelikož jí to očkování nezabralo. Ale to už není povinné to už záleží jen na tobě.
Nám co se udělal pupínek, tak jde vidět. že tělo si vytvořilo protilátky, takhle mi to dnes vysvětlil pan doktor. Já právě myslela, že je to špatně, když má reakci a ono je to právě dobře. :unamused:

grabu ne nechápou to a mě to točí. Protože se akorát nafouknou a jsou uražení.
2. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
já totiž taky kojila s kloboučkama pře mám bradavky na nic..když si zmáčknu prso tak bradavka se schovaá místo aby vylezla :angry: Na obou prsech to stejný :confounded: A byl to děs s tím kojit a stejně se mi zdálo že malá držela jen ten klobouček s bradavkou pře tím kloboučkem byla ta bradavka velká a myslím že víc by toho ani pusinkou nechytla :rolling_eyes:
Nebo já nevím..stejně sem měla málo mlíka...by mě zajímalo esi kdybych měla druhý mimi tak zase nebudu mít mlíko?? Nebo na čem to může záležet?? Já netuším.. :frowning2:
2. pro 2009 ve 13:24  •  3 děti  • Odpověz
Tak to jste mě moc neuklidnily...takže, když nebude mít pupínek, tak to očkování nezbralo,jestli to dobře chápu :frowning2:, tak teď doufám, že do měsíce tam ten pupínek bude :grinning:

waci...když chtějí být uražení, ať si klidně jsou, kašli na ně, jim to snad dojde... Můj švára taky nechápe, proč s malou nechci teď cestovat vlakem k babičce...Jak to není jejich dítě, tak jsou všichni strašně chytří, víš. A co malá, pořád chce papat po hodině? Nebo už je to zase normální?
2. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz
sacvi...vážně netuším, jak to v těch našich tělech funguje. Moje mamka třeba první ségru kojila dokonce 2 roky, mě půl roku a u nejmladší přišla o mlíko, takže byla na sunaru...Zkus se poptat nějaké té laktační poradkyně, ony by to mohly vědět :wink:
2. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz
Sacvi já vůbec netuším na čem záleží tvorba mlíčka:frowning2: asi taky na nějakých hormonech nebo nevim...no a při druhým mimi může být všechno jinak neboj...třeba bude mlíčka haba kůk:slight_smile:

Mě Štěpán nikdy neotvíral pusinku pořádně...ale na ty kloboučky mu to jde líp přisát než na prso samotný, tak ho nechávám, však co, když se nají, tak aspoň něco...lepší kdyby to nechtěl vůbec:slight_smile: no já mám mlíčka pořád naštěstí dost, tak ho budu kojit jak dlouho to půjde...ale už se fakt těším až bude aspoň přes den na příkrmech aby mě ty bradavky tolik nekousal...a to si neumím představit co bude až mu narostou zuby :confounded:

A ty už Sacvi nekojíš vůbec? už nemáš žádný mlíčko? kolik vůbec stojej ty umělý mlíčka...ať vím na co se připravit:slight_smile:
2. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz
Gábi...nutrilon 800g vychází na 335,- plus mínus...
2. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
Ahojky, tak zase zdravím :slight_smile: už mi je konečně o něco líp (aby ne, když malej usnul ve 2 vzbudil se v 9 na kojení a pak mě nechal spát až skoro do dvou :grinning:), zejtra snad už budu v pohodě... Malej vypadá, že to ustál, jen ted už zase spinká po kojení, ale včera mu manža měřil teplotu a měl jen 37,1, takže pohodička... Já se půjdu natáhnout. Tabulku aktualizuju, až budu mít zapnutej svůj počítač, on hrozně hučí, tak máme ted zaplej jen manžův noťas, aby tady byl větší klid :slight_smile:
2. pro 2009 v 15:01  • Odpověz
jinak k nám návštěvy můžou, ale jen pokud nejsou nemocný, jinak mají smůlu... Ale stejně jich moc není :slight_smile:
2. pro 2009 v 15:02  • Odpověz
autor
Tak mne nešiel doteraz koník :frowning2:

Jani,Gábi,moc ďakujem,že ste reagovali na moj dotaz ohľadom rad vo vybavení bývania.

-myčku chcem vestavenú,ale to ovládanie zvnútra je super typ,vobec by ma to nenapadlo a je pravda,že malé deti takéto vecičky radi :slight_smile:
-varní desku budeme mať indukčnú,mám už kompletnú výbavú hrncov aj náradia,takže tie hrnce staré,čo mám,tak darujem alebo dám niekomu :slight_smile: sú už aj tak staršie.
-lednice vestavená nebude,máme teraz doma ani nie dva roky starú,takže budeme mať tú a sme spokojní.
-troubu+mikrovlnku vestavené a budú vo vyššej polohe nad sebou,presda len sme vysokí obaja a nechce sa mi ohýbať :slight_smile:
-kuchyňu máme zatiaĺ vybranú od Sýkory,ale ak by sme zohnali nejakého dobrého truhláře a tú istú by nám urobil on za lacnejšie,tak by som to brala a ušetrili by sme
-šuplíky a skrínky na tichý pochod máme už tiež vo výbave aj špeciálne uložné priestory v skrinkách,aby to malo nejakú hlavu a pätu,neznášam,keď otvorím šuplík a tam milion vecí a kým nájdem tú jednu,čo som chcela,tak ma ide poraziť.
-drez chcem v kuchyni z technistonu,bude tam aj drtič odpadu
-špíz je v domčeku super vyriešená,hneď vedľa kuchyne za dverami :slight_smile:
-odtieň kuchyne chceme ořech a vanilku

Gábinka,my práve štandardné vybavenie domu nechceme,preto to musíme všetko teraz navrhnúť a začať riešiť.

-obklady do kúpelne aj všade v dome chceme veľmi jednoduché odtiene a jednoduché tvary,nie sme výstredné typy a hlavne,dať fialovú do kúpelne može byť in teraz,ale za rok to bude gýč,takže sa tomu vyhneme :slight_smile:
kúpeľna v prízemí bude malá,resp.je to ako techn.miestnosť,bude tam kotel,pračka,sušička,možno menší sprch.kút, a oddelené priečkou samostatné wc s umývadlom,šírka 70cm :slight_smile:
-vrchná kúpeľňa bude vaňa(nie rohová,ale táto,http://www.vany-do-koupelny.cz/170x75-lusso-vany-do-koupelny-585.html ) a sprchový kút bude 120x80 takýto:http://sprchove-kouty.ronal.cz/sprchove-zasteny )
a umývadlo tiež väčšie,aj 90cm :slight_smile:

V prízemí bude teda kuchyňa s obývakom a jedálnym kútom+krb+techn.miestnosť+wc,na 1.patre ložnice+2 pokoje+kúpeľňa :slight_smile:

Gábi,v kuchyni máš pod vrchnými skrinkamikachličky alebo niečo iné?
2. pro 2009 v 15:11  • Odpověz
autor
Ja som dnes čítala,že v Poľsku majú Nutrilon o mnoho drahší,volá sa ale Bebilon,je to úplne to isté ako český Nutrilon,akurát tu v ČR zarábajú na mimi jedlách a ženy,čo si ten Bebilon kupujú,sú spokojné a ešte ušetria,objednávajú si ho napr. tuto:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=151685

Je to dosť peňazí,všetko pre tie miminka je tak drahé,ono keby im stačilo len mliečko od nás,je to fajn,ale od polroka už začínajú príkrmy,lebo im už práve nestačí :frowning2:
2. pro 2009 v 15:14  • Odpověz
Luci, to já právě nechápu, proč stát dává mateřskou jen půl roku a pak tu malou rodičovskou, když jen za jídlo pro to malé se utratí spousta peněz :frowning2:
2. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
No Martinko,na to asi nikto nepríde,prečo štát práve najviac okráda rodiny s deťmi...
2. pro 2009 v 15:54  • Odpověz
holky,uvažuju nad koupí této hrazdičky, co myslíte? http://www.bambulka.cz/store/GoodsDetail.asp?strGoodsID=LT160F20067MGA
2. pro 2009 v 15:59  • Odpověz
mně se chce tak strašně spát.

Martinko malá pořád v noci baští po hodině. Ale už jsm fakt KO. Přes den spinká déle, ale v noci to je masakr. pan doktor mi přikázal budit ji raději to odpoledne na jídlo, aby v noci nedoháněla papání tak jak to začala dělat. Ale dnes mi ji bylo líto, tak jsem ji nebudila a nechávám ji teď spinkat už od jedné. říkal že to buď může být ten spurt, nebo i to že mlíčko se mi mění a může ho být o něco méně, než je zvyklá a nemusí ho mít právě teď tak výživné a hlavně říkal, že ve 3 měsících se ustaluje zažívací soustava tak to s tím může mít klidně spojitost, ale to se mi nezdá prsiska mám nalitá pořád a i když malinká začne sát, tak cítím jak se nalívají. NO A NAKONEC MI ŘEKL, že to může trvat i 14 dní i 3 týdny, ale ať se snažím vydržet a kojit co nejčastěji, hlavně abych nesahala zbytečně po UM. Že se budeme snažit kojit do těch 6 měsíců a pak od 6 měsíců přidáme mrkvičku tak uvidíme. Holky já jsem tak pohodlná, že si ani nedovedu představit, že bych měla něco vyvařovat. Takhle vydělám prso a hotovo a mám jídlo pro malou pořád s sebou
2. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
waci a proč si nezdřímneš přes den, když ti spinká dýl?
2. pro 2009 v 16:02  • Odpověz
autor
Marti,hrazdička je pekná,ja mám hraciu deku a myslím,že až keď vyrastie,tak mu budem kupovať také hračky,ktoré využije a budú ho zaujímať...

Miška,no je to určite tak ako hovorí dr...aj ja som mala dobu,že som si priala,aby už mal príkrmy a potom som si uvedomila,že to už nebude také pohodlné ako keď vyberieš prso a jedlo máš nachystané za dve sekundy...ale čo sa dá robiť,zvládneme všetko :slight_smile:
2. pro 2009 v 16:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.