• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
holky tak noc opětovně katastrofa, už toho mám fakt po krk. dnes má manžel dovolenou, tak je s náma. tak je to fajn, malá teď usnula při vysavači. Ale zase to nebude na dlouho. :unamused:
4. pro 2009 v 08:23  • Odpověz
Waci to ti teda fakt nezávidím.
U nás sa dnes tiež spalo katastrofálne,neviem či tobolo tým očkovaním, aleužaj noc pred tým vymýšľala,ale to bol zase spln, tak neviem. Do 02:30 spal v pohodke a potom bolhore každú pol hodinku a chcel čučákovať a tak.
4. pro 2009 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:

Waci to je mi fakt lito ze takhle trpis...ale snad to bude ok...a ptala ses dr. co s tim? neo co kdyz ma malo papani? ja bych ti rada pomohla ale nevim jak:frowning2: no aspon ze mas dneska doma malzela...trochu to snad pomuze:slight_smile:

Já mám dneska pohodicku...babicka uz do rana vozi Stepana v kocaru takze chrni:slight_smile: za chvili jdu ale delat obed:slight_smile:
4. pro 2009 v 10:30  • Odpověz
Holky přišel nám vánoční stromeček:slight_smile: já mám šílenou radost:slight_smile: objednala sem umělej...protože tady v Praze jsou ty živý šíleně drahý a stejně nebudeme přes svátky doma a jen by nám opadal a pak nevíme co s ním a tak sme se rozhodli pro umělej a je krásnej...borovička...nejradši bych si ho hned ozdobila a už bych si ho tady nechala:slight_smile: ale to mi Jára si nedovolí:slight_smile: to je ještě brzo:slight_smile:vypadá skoro jako živej...mám fakt radost:slight_smile:
4. pro 2009 v 10:38  • Odpověz
holky, tak u nás noc katastrofa, Aduš spala do 0:45 a pak nechtěla spát, jen řvala, akorát na rukách byla ticho, jíst nechtěla, usla po 4h při vysavači, ráno byla už v 8h vzhůru a zas nespí :frowning2: Já už mám nervy na pochodu...
4. pro 2009 v 11:08  • Odpověz
tak konečně usla, za zvuku vysavače, jak jinak, že :grinning:
4. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz
Holkz kde dneska v3echnz ste
4. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
Tak ještě jednou a lépe...rozšifrovaná zpráva...holky kde dneska všechny ste? :grinning:
4. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz
grabu - a kolik stál stromeček? nemáš fotku? my tady nemáme stromek kam dát před vánocema, aby neopadal :frowning2: tak ho asi dáme k mojí mamce a pak přivezem až den před štědrým dnem... Ale já přemejšlela o umělým, jen u manži by asi neprošel, no uvidíme :slight_smile:

Jinak u nás noc celkem v pohodě, malej sice natvrdo usnul až ve 3 (měli jsme s manžou strach, že má horečku, protože se vzbudil a byl takovej divnej, ale když malýho manža měřil, měl jen 37,3 ... no ale teploměr v zadku udělal svoje a z vteřiny na vteřinu jsme měli vysmátý mimino... prostě mu nešlo tlačit a byl línej pořádně otevřít oči a jak brečel, vypadal nemocně.... :confused: je to naše telátko), vstávali jsme kolem 9 a teď před chvilkou baštil a zase už pomalinku usíná....

Večer jsme tady měli návštěvu až do půl dvanáctý, tak byl možná rozhozenej i z toho, protože pil o půl devátý a vydržel celý ty tři hoďky návštěvy bez pití, což u něj večer není normální :grinning:
4. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
No teda,tie naše detičky majú nejaké divné obdobie(až na Gábinkinho Štěpánka),divne spinkávajú,sú mrzutí,nervozni,...včera som sa o tom bavila so segrou,že Samík je divný,že keď ho kojím,tak si potiahne tak 3-4min a potom sa začne "vztekať",tak mu dám druhé prso a to už tiež nechce a vzteká sa...som si hovorila,že mu nemože stačiť potiahnuť si za tak krátko a zasýtiť sa,ale segra ma vyviedla z omylu,že má teraz také obdobie medzi tým 3-4mesiacom,že aj jej dcéry také boli v tomto období,a že sa nemusím báť,že on už má taký ťah(veď je poriadny kus chlapa!!!),že v pohode za tie 3-4minútky vytiahne už to,čo predtým ťahal 10-15min :slight_smile:
A náš Samík má ešte to obdobie,že sice noci nie sú až také strašné,ale on sa proste zobudí na to,že chce byť s nami v posteli,pomazliť sa,a ja som si myslela,že má hlad,ale dnes som ho len preložila o pol 2 k nám,pritúlila si ho a on bol do minútky tuhý a spinkal,tak som ho za 5min preložila a spinkal ďalej a takto to je stále,čo sa v noci zobudí,tak niekedy sa napije,tak 3-4min a už zase pri mne spinká,preložím ho a on je vzhuru...zase zoberiem do postele a do minuty spinká...proste ma mazlivé obdobie :sweat_smile: :zipper_mouth: :dizzy_face:

Písala som Kačenke a Lucinka má stále teploty,dnes boli u dr,tak zase nič,ale že ak jej to do zajtra neprejde,tak jej nasadia ATB,beruška malá,takto sa trápi :frowning2: :cry:

Gábi,aj my máme umelý stromček,už pomaly hĺadám ozdoby naň :slight_smile: to bude radosti,však?a keď nám to bude doma voniať a svietiť,tak prckovia budú z toho veďla :slight_smile: už sa teším na tie ksichtíky :slight_smile:
4. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
autor
Peti,a ako ti je?už lepšie?

Gábi,ja idem do obchodu a na poštu,potom budem piecť...a aká je návščteva? :slight_smile:

každá ste sa na mňa vyprdli s nejakým receptíkom na cukroví :pensive:
4. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
luci - už je mi celkem fajn :slight_smile: Já mám recept jen na perníčky (ty jsem pekla loni), zbytek bych se musela zeptat mojí mamky, ale chci se zeptat na vanilkový rohlíčky a linecký, na to má mamka recepty ještě od mojí prababičky a fakt je to výýýýbornýýýý.... jen mě štve, že já to tu asi fakt neupeču :frowning2: i když prej mám kuchyn u mamky k dispozici... tak uvidim, jak mi vyjde čas :grinning:
4. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz
Lucinko návštěva je fajn, jen byla babička se Štěpánem dopoledne v kočáru a on si vynechal jedno jídlo a teď šli znova a zase zaspí další jídlo...tak mám strach že se mi pak bude budit v noci hladem...no uvidim...snad ne:slight_smile:

Jinak to že se chce Štěpula jen přitulit to dělá taky:slight_smile: ráno když se vzbudí kolem 7h a mě se ještě nechce vstávat a vím že hlad mít velkej nemůže když papal v 5h tak si ho vemu do postele a je hned tuhej:slight_smile:mazlík malej:slight_smile:

Kate to je dobře že ti je líp:slight_smile:
Ten stromeček jsem objednala z http://umelevanocnistromky.cz/?p=6 když si tam klikneš pod ten nápis borovice tak tam jsou dva obrázky jeden z blízka a jeden celýho stromku a opravdu ten stromek tak vypadá:slight_smile:je skoro jako živá borovička:slight_smile: a až bude ozdobenej tak to nikdo nepozná...dokonce mi příjde že i trochu voní jako by byl opravdovej:slight_smile:

To je mi tak líto že je Lucinka pořád nemocná, snad to Kačka zvládá... :pensive: a co když to jsou zoubky...to děti mívají teploty...a zkoušela zábaly? já bych se bála do ní cpát hned antibiotika:frowning2:
4. pro 2009 ve 13:44  • Odpověz
grabu doktor říkal,že musím vydržet. Že se to zase srovná. jen ať vydržím jen kojit. tak uvidíme. říkal, že pokud by se to do 14 dní nezlepšilo, budeme se domlouvat co dál. Jinak mlíčka má dost, každej den má 100g navíc na váze takže přibírá. Asi fakt roste :unamused:

holky já letos nepeču, každej rok jsem pekla cukroví většinou 10 druhů i více, ale letos jsme to vyřešili, že jsme koupili. rotože já vůbec nevím, kam dřív skočit. :wink:
4. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
grabu -to vypadá fakt parádně.. no uvidim... já přemejšlela o umělým už loni... :slight_smile: Tak se musíme domluvit s manžou... zas si říkám, že už máme umělý světýlka (u nás doma vždycky byly pravý svíčky :grinning:), tak aspoň ten stromek by mohl bejt "pravej" :grinning:
4. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz
my máme umělý vánoční stromeček odjakživa, ale doma ve vázičce mám i živé větvičky, aby mi to provonělo. Zkusím najít fotečku máme velký stromeček :wink:
4. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz
a taky si každej vždy myslí, že je živej :grinning:
4. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
ahojky

marodikom prajem aby sa už uzdravili ... už by stačilo, si myslím :frowning2:

peti, tie vanilkové rohlíčky by si sem hodiť mohla, ak by si ich od maminy odpísala ... ak by neboli náročné, tie som nikdy nerobila a veľmi ich mám rada.

luci, veď napiš čo konkrétne ... ono každá niečo poznáme, no neviem čo by si chcela, my robíme srnčí chrbát, grilážky, rafaelo, burizony v karamele - výborné a jednoduché, perníčky (na tie som sem recept písala, sú mäkké od prvého dňa), ježkov, kávové zrná, kormútky - tie milujem, no je s tým dosť robotky, nepečená roláda citronová, nepeče á roláda citronová...... ale ja asi nebudem robiť nič, MOŽNO perníčky, maťko akurát povedal že nevadí, že aspoň nepriberie :slight_smile: .. a ak dá Peťa alebo niektorá zvás vanilkové rohlíčky, tak ešt tie by som možno skúsila...
4. pro 2009 ve 14:15  • Odpověz
čo sa týka stromčekov, mavali sme umelý, ale odkedy maťo viac vnímal vianoce - cca od jeho - 3 rokov sme sa vrátili k živému a tá atmosféra živý-umelý je neporovnateľná, aj keď sme tiež mali vždy aspoň vetvičky, ono živý je živý ... tento rok som zvažovala tiež umelý ale milan si zvykol a chce živý :grinning: neviem či som niekedy puužila toľko krát sklovo živý-umelý :slight_smile:
4. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz
tak jsem prohledala vše a nemůžu najít fotku v digitální podobě, máme jen vytisklou, ale nemám scanner :confounded:
4. pro 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
Jaji,tu sú moje vanilkové rohlíčky,od Libiho prababičky :slight_smile:

12dkg tuku(Hera)
14dkg hladká múka
6dkg mleté oriešky(lieskové,vlašské)
3dkg práškového cukru

Piecť pri teplote 180 C(predhriata rúra),po upečení "máčať" v prášk.cukre zmiešaným s vanilkovým

Jaji,rada by som recept na grilážky a rafaelo, a ak by si mala receptík na nejaké s orieškami ešte :slight_smile:
4. pro 2009 ve 14:34  • Odpověz
autor
Gábi,teda,babičky ti ho ukočíkuje poriadne :slight_smile:
Je to fakt sranda,čo tie naše detičky robia a ako si už vedia povedať, čo chcú...

No Kačka je už z tej Lucinkinej choroby úplne hotová,stále s niečím bojujú,berušky :pensive: no Gábinka,ani ja nie som zástancom ATB,ale keď nič iné nezaberá a malá sa akurát trápi,tak ATB sú na mieste...
4. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz
luci - co si pamatuju od mojí mamky, tak ten recept vypadá podobně :grinning: kdyžtak to pak můžem porovnat :grinning:
4. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz
autor
No my máme tiež umelý stromček,ale v dnešnej dobe už vypadajú ako živé :slight_smile: ale u nás sa stromčeku nemožem ani chytiť,Libor ho zdobí,je z toho nadšený :slight_smile: som zvedavá,ako bude reagovať Samík na svetielká :dizzy_face:
Moc toho piecť nebudem,len tak,aby niečo bolo na tie 4dni,čo bude Libi doma a možno na Silvestra,sice ešte neviem,čo budeme robiť,ale asi doma...

Toto počasie vonku je fakt hrozné,takéto práve nemám rada :rolling_eyes:
4. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
oki, idem pre knižku
a dík za rožky, sú fakt super??? ale ja ani nevíem ako sa robia :sweat_smile: - ako hrubé cesto, čím sa vykrajujú alebo ako sa tvoria? :sweat_smile: :confused: :sweat_smile:
4. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
grilážky :
250 g cukor kryštál
250 g tuk PALMARIN
250 g posekaných orechov
1 konzerva salko
4 ks oblátky tortové

Kryštálový cukor upáliť na karamel (nie do úplne tmavo hneda, ináč sú horkasté, aj keď niektorým chutia práve také), pridať orechy, chvilinku nechať na ohni a stiahnuť. Pridať vopred roztopený palmarin, premiešať a pridať salko. Vrátime späť na oheň a za stáleho miešania trošku povaríme cca 5-7 minút, malo by to trošku zhustnúť. Odstavíme a miešame kým to trošku nevychladne. Ešte teplé vylejeme a rozotrieme na 2 oblátky (veľkosť cca 2xA4), prikryjeme ďalšími 2 oblátkami a zaťažíme. Na druhý deň podľa chuti potrieme čokoládou alebo len tak pofrkáme čokoládou, alebo nič, no my čoko dávame na celé. Tip na čoko - maslo rozpustím v mikrovlnke a potom pridávam čokoládu. Žiadne piplanie nad parou :grinning:
4. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
Já sem to nemyslela s těma antibiotikama zle...asi sem to špatně napsala, jen to snad brzo Lůcu přejde :wink: věřím že už to bude brzy dobrý...je mi jich líto:frowning2:
Taky sem jim psala a Kačka je asi dost smutná:frowning2: kéž bych jí mohla nějak pomoct :pensive:

Já letos nepeču...to už sem říkala ale jak sem dáte rafaello nebo ferero tak se asi neudržím :grinning: nam to bych si dala:slight_smile: Jajko a kávové zrno miluju:slight_smile: děláš to tak jako z cukrárny i s marcipánem? nebo jak?

Miško tak se drž...snad to 14 dní trvat nebude :wink: věřím že ne :wink:

Štěpán pořád spí a to dnes jedl jen v 5h v 8h a ve 12h...to v noci určitě nebude chtít spinkat když bude tak vybucanej ze dne a bude mít hlad...normálně už má o dvě jídla víc v tuhle dobu:frowning2:
Jo Luci a to sem zapomněla říct jak si psala s tím papáním 3-4 minutky tak mě to Štěpán tak někdy dělá a stačí mu to :wink:

Aaaaaaaa už se budíme tak já du nakrmit tu moji piraňku:slight_smile:
4. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz
Rafaelo - nechutne jednoduché a nedhutne dobré :dizzy_face:

1 dc H2O
2 x vanilkový cukor
250 g práškový cukor
- všetko uvariť

do vlažného primiešať heliu (ak to nepôjde šup s tým späť na chvíľku na jemný oheň a krásne sa to roztopí), 250 g sušeného mlieka, 450 g kokosu a v recepte je 0,5 dc rumu ale ten ja vôbec nedávam a nikdy som nedávala. Túto zmes dávam do chladničky a na druhý deň (nemusí to byťna druhý deň) robím guľky do ktorých dám mandľu - lúpanú a guličku obalím v kokose. Tieto rafaelo sú fakt vynikajúdce !!!!!
4. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
luci, gabi, aj laurinka sa vie napapať za 3-4 minutky, väčšinou papá cca5-7, no niekedy fakt len tie 3-4 - až mi to je ľúto :sweat_smile:
4. pro 2009 ve 14:58  • Odpověz
gabika, kávové zrná nie sú v marcipáne, tak vymakaný recept nemám, to je taký domáci recept, no my ho máme tiež radi, aj keď marcipán je marcipán :sweat_smile:
4. pro 2009 v 15:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.