• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
jaji u nás mamka dělá ty rohlíčky tak, že udělá z toho těsta malý kousky a z nich "vyšoulá" nebo já nevim jak to nazvat takový "nudle" a zahne je do "U"... :grinning: nevim jak to popsat líp :grinning: prostě jako když si děti hrajou s plastelínou :grinning:
4. pro 2009 v 15:02  • Odpověz
peti, tak to je dosť makačka na čas si myslím :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a ja že to je šup, šup hotové ... no ale tie mám rada a fakt som to nikdy nerobila, takž možno sa na to dám ... určo potom napíšem ako to dopadlo...
4. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
baby, chcem sa opýtať, písali ste tu o vakoch na spanie pre mimčá. No ja čo som v obchode pozerala, tak sú všetky bez rukávikov ... nevadí to??? - ja som to preto nekupovala .... alebo ste zohnali i s rukávmi??? Maťko mal s rukávmi a zdá sa mi to byť lepšie ako bez :sweat_smile:
4. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
Gábi,neboj,Štěpánek to papkanie doženie ešte teraz,aby v noci dobre spinkal :wink:
Ja sa ospravedlňujem,ak som to napísala akoby to bolo mierené proti tebe,to voooobec nie moja,len ma to tiež mrzí,ako tie teploty Lucinku trápia...ja by som bola z toho tiež moc smutná...

Peti,väčšinou tie receptíky sú podobné,takže to tak može byť.

Žanetka,nemyslím si,že by rohlíčky boli náročné,to zdá len podĺa popisu,fakt ich mám na plechu rýchlučko urobené, Ak sa ti s tým nechce prplať,tak si nájdi nejakú formičku,cesto vykúľaj na hrubší plat a povykrajuj :slight_smile:

No pozerám,že sladké tu máme všetky v obľube.

Jaji,si zlatko,ďakujem za receptíky :slight_smile:
4. pro 2009 v 15:13  • Odpověz
Jajko mě to teda líto není že tak krátce papá :grinning: aspoň mi nerozkouše bradavky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky už toho cukroví nechte já mám šílenou chuuuuuuuuuuuuuuť :grinning: :zipper_mouth:
4. pro 2009 v 15:35  • Odpověz
gabi, no presne na teba som myslela, keď som to písala ... že ty máš určo iný názor :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Neskúsila si nájsť tú laktačnú tetku??? nestojí ti to za to???

luci, peti, ešte mi skúste napísať cca ako dlh majú byť tie "ušúlané dažďovky" čo ich potom zatočím do U ???
slovníček : dažďovka - žižala už dávno sme nemali slovníčkové okienko xixi, tak pre istotu som napísala.... fúúú mi máme kako, idem prebaliť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2009 v 15:50  • Odpověz
ako dlhé a ako hrubé xixi - ináč vôbec nie som náročná :astonished:
4. pro 2009 v 16:22  • Odpověz
:slight_smile: Jaji té laktační poradkyni jsem nevolala bavila sem se o tom s Kaťou a shodli sme se na tom že to je tím že Štěpánek málo otvírá pusinku a neumí si nasát celej ten dvorec...ale jak sem si koupila ty větší kloboučky tak je to lepší a jde mu to a už se tak nerozčiluje...asi ty co jsem měla před tím byly moc malé a proto mě ty bradavky bolely...teď už je to bez bolesti i když s kloboučkem...a druhý prso je ok :dizzy_face: tak aspoň nějaký pokrok však už to dlouho trvat nebude tak to vydržím:slight_smile:
4. pro 2009 v 16:48  • Odpověz
Jaji a jak jde cvíčko...co malá na to? :wink:
4. pro 2009 v 17:35  • Odpověz
gabika, cvičím vždy keď je spokojná a tým pádom je vpohodičke. AK sa jej to prestane páčiť, tak prestávam. Ale vpodstate tých cca 5 minutiek vydrží vždy.
som trolinku behala po nete a našla som si ďalšie potvrdenie toho, na čo mudr upozornila. Laurinka má ešte stále dosť často ručičky zovreté vpäsť a to by už tiež v jej veku byť nemalo, pritom predmety chytá nádherne, obzerá si ich a všetko cpe do pusinky, čiže táto koordinácie je vpoho...
aj toto je celkom zaujímavý link, ak by ste chceli mrknúť niektorá čo ste tiež písali že sa chcete na mimčo mudr popýtať... http://www.dmoinfo.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6
4. pro 2009 v 18:01  • Odpověz
autor
Žaneeeetkaaaa,prosím ťa prepáč micka,všimla som si narýchlo,že som ti do toho receptu nenadiktovala vajíčko,som trubka,to by bolo cesto,ale prišla by si na to,keby si cestíčko robila a ono by sa stále netvorilo...
Perníčky mám hotové a idem na vanilkové :slight_smile:

Krásny večer babenky
4. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
jaji - to záleží na tom, jak moc chceš mít ty rohlíčky veliký, prababička dělala takový pidi, jeden jako druhej, takže je měla relativně tenký a dlouhý tak 3cm, mamce se s tím nechce většinou tolik piplat, tak je dělá dlouhý tak cca 5 - 6cm...a průměr tak 0,5 - 1 cm :grinning: Ale je to odhad, kdybych je dělala, zkusila bych to aspoň zhruba změřit, ale pamatuju si to takhle :slight_smile:
4. pro 2009 v 18:31  • Odpověz
:slight_smile: luci, jedno???? teda fakt mi tam nechýbalo, a to ho už mám odpísaný v receptári ... by som ináč zúrila, keby to nešlo xixi

peti, oki, pekne mi ti pomeraj

... mne sa ináč tak marí, nerobí sa jeden veliký šulec a z neho sa potom s nožom odkrajuje a robia sa zas menšie šulce??? teraz som sa zas do šulcov zamotala :sweat_smile:
4. pro 2009 v 18:36  • Odpověz
no, luci, šikulka ... a čo robí samík???? a ešte, cesto na rohlíčky tiež deň vopred???
4. pro 2009 v 18:38  • Odpověz
jaji - jo jo tak to mamka dělá :D velkej válec, pak uřeže kousky a z toho dělá malý válečky :grinning: Já jsem ty rohlíčky dělala naposled někdy v 17 :grinning: a to potom byly africký, protože jsem zapomněla, že jsem je dala do trouby :grinning:
4. pro 2009 v 18:39  • Odpověz
peti, tak to bolo nedávno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
ahoj holky

mela jsem tu tatku celej den, pak priletela segra, do toho jsem umyla kuchyn a okna :confused: :confused: :confused:

Zanetko spaci pytel se dela jen bez rukavu co znam a nevadi to ja ji stejne jeste prikrivam perinkou :pensive:

holky vsechny vas zdravim nestiham bohuzel reagovat :wink:

recepty jsem si ale okopcila :grinning:
4. pro 2009 ve 20:00  • Odpověz
Žanetka, aj náš vak je bez rukávov, ale lepšie ako nožom do oka :wink: . Aspoň nemá naľahko hrudníček, lebo on spí s rukami do hora a ja som sa bále nech nedostane enajký zápal, keď je tam len tých 19°C. Tiež by som ale radšej prijala s rukávom.
4. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz
Inak ja neviem ako to vy stíhate, ale že piecť a upratovať cez týždeň to u mňa nehrozí, som rada, že sa vôbec najem. :frowning2:
4. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
autor
http://www.apetitonline.cz/recepty/296-vanilkove-rohlicky.html

Žanetka,tu sú vanilkové rohlíčky aj bez vajíčka. :wink:
4. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
nooo, super, a teraz si mám vybrať :sweat_smile: - Luci, tie čo si robila sa podarili??? a boli podľa receptu prababičky??? Mne nerobí problém nájsť si recept na nete, ale overený je overený a tie od prababičiek ani nehovorím :slight_smile:. Luci, a ešte som nenašla či si mi odpísala že či sa má to cesto nechať odležať do druhého dňa - možno som prehliadla :sweat_smile:

Zuzka, klídek, ja tiež nestíham a keď mám čas že malá spí, tak väčšinou navarím a myslím aj na seba, nie len na domácnosť :rolling_eyes:
4. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz
Jajko tak jsem si četla článek o vývoji miminka a zasmála sem se nad tím že je normální že si teď Štěpula sahá na bříško, pindíka a na stehýnka:slight_smile: a já se vás na to ptala a oni to maj dělat...to mě pobavilo:slight_smile: tak sem ráda že je normální...ale nepíšou tam kdy se má otáčet z bříška na zádíčka...to totiž ještě nedělá i když se snaží :confused: ale jinak vším odpovídá tomu co tam psali...tak si mě uklidnila:slight_smile: díky Jajko :dizzy_face:
4. pro 2009 ve 22:48  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

gabika, píšu to tam - medzi 5. a 6. mesiacom sa má otáčať z chrbátika na bruško - si to prehliadla. Ale aj to je individuálne - maťko sa otočil v 4 mesiacoch :slight_smile:
...a ja som reagovala na to chytanie si bruška a pipika... :grinning:

luci, no ako dopadlo pečeníčko?????
5. pro 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
Dobré ránko ženušky,

teda ráno už ani zďaleka nie je,ale čo :slight_smile:

No mne sa teda Samík z bruška na chrbátik otáča už dlhooooooo,ale za pindíka sa mi ešte nechytá :slight_smile: tak uvidíme,rozhodne to nebudem hrotiť,či sa mi vyvíja dobre alebo zle,šak on to urobí,keď bude chcieť.

Gábi,do kedy máte návštevu? :slight_smile:

Žanetka,tak k tým rohlíčkom. To cestíčko mám vyskúšané aj bez vajíčka,zaleží na tom,aká je múka a ako sa to spojí,tak vyskúšaj najskor to a ak to nepojde spojiť,hoď tam jeden žĺtok a bude to OK :slight_smile: odležať to dávam,keď viem,že to budem robiť až na druhý deň,ale nemusíš to dávať do chladničky a možeš to hneď spracovať.
:slight_smile:

No mojmu idú asi zúbky,je fakt protivný,jazýčkom si stále chodí do ďásienkach a tak ich akoby silne zatína,no ja fakt neviem...
5. pro 2009 v 10:58  • Odpověz
cau lejdyz tak uz mame noveho pejska. :wink:

jinak nestiham ale prisla jsem pozdravit za chvilku dojede Kristyyncena teticka tak ja hlidam kolace ale oni se roztekli :confused:
5. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
krásné ráno :slight_smile:, ne že by bylo venku krásně, ale já se nádherně vyspala :grinning: Po včerejší noci a dni příjemná změna :slight_smile: Aduš spala od 22h do 7h, vypila co se dalo a od té doby pořád ještě spí :dizzy_face:
Dneska jdu péct k mamce, tak tu nebudu, užijte si sobotu :wink: papapapapapapapapapapa :grinning:
5. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojky všichni, tak sem přidám recept na rohlíčky od mojí prababičky, babička mi ho teď napsala na ICQ :grinning:

28dkg hladké mouky,
21dkg másla
7dkg cukru
10dkg ořechů,nebo oříšků lískových-někdy dělala i z mandlí,ale nejvýraznější chut je asi z vlašáků.

Prej se dá podobně dělat i s vajíčkama, že se přidají dva žloutky, jde to pak líp dělat, ale bez těch žloutků jsou pak prej křehčí... :slight_smile: Ještě musim zjistit na kolik se mají píct :grinning:
5. pro 2009 ve 14:04  • Odpověz
calli> hussttyyy jak dlouho ti spinkala :slight_smile: jo a uy mi prislo to nadobicko tomee tipee je to moc krasne :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
Petko diky jdu to okopcit :wink:
5. pro 2009 ve 14:08  • Odpověz
jo, tak pečou se při 170- 180°C a pečou se 8 - 9 minut, prej je lepší se kouknout o minutku dřív, aby nebyly černý :grinning:
5. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
a ještě, jsou hooodně křehky, takže opatrně, nejlepší je prej píct na pečícim papíře a nebo na trošku vyazaným plechu... ale jsou dost mastný samy o sobě ty rohlíčky :slight_smile:
5. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.