• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Aureli no Štěpán měl včera večer poprvé hysterickej záchvat že sme ho položili do postýlky a nechtěl usnout sám...sem byla jak v Jiříkově vidění...ještě nikdy mi před spinkáním neplakal...ale on byl asi přetaženej z toho celodenního courání...no doufám že dneska usne zase sám a pěkně v klidu:slight_smile:
7. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile: tak u nás se usnulo ve tři a já jsem se o čtvrt na osm vzbudila a měla jsem malýho vedle sebe v posteli a tím, jak jsem ho dávala do jeho postýlky jsem ho vzbudila, tak jsem ho nakojila a o čtvrt na jedenáct byl zase vzhůru... ale ted usnul a spinká...
7. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
holky nakazili jste mě, nakonec upeču aspoň rohlíčky, teda pokud to s malou půjde. zašla jsem si koupit suroviny. Prostě bez vanilkovejch rohlíčků si nedovedu představit vánoce a ty kupovaný nejsou nic moc. Prostě domácí jsou domácí :grinning:
7. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
No u nás sa bude tiež niečo piecť, len neviem kedy, určite cez víkend.
7. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
No nič idemja, lebo sa čoskoro zobudíme. PA zatiaľ.
7. pro 2009 v 11:15  • Odpověz
waci já sem se nakazitnenechala...píct letos prostě nebudu :grinning: Jo a jak to Miško vůbec dopadlo s tou hroznou ženskou z mimáče? nějaký změny?vrátila peníze nebo poslala hračky? dali ste na ní to udání?
7. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
autor
ahojte babenky,

tak pozerám,že Miška už mala super noc!!!moc gratulujem a verím,že je to už za vami.Že je to úžasný pocit,po takých perných dňoch,keď sa zobudíš a zistíš,že už prcek zase pekne spal a ty s ním ? :slight_smile:

Gábinka,teda to ste mali super víkend,si si to užila aj za Štěpánka,však?To bude mazec,keď budú tí naši prckovia väčší a budú to už prežívať sami :slight_smile: pozerám,že Štěpánkov Mikuláš ťa potešil a dáš si dobrotku :grinning:
Inak,som moc rada,že to dr tak nehrotí s tými tvojimi jaternými testami,aj mňa sa vtedy pýtali,či som nemala žltačku alebo mononukleozu,čo som sa dočítala,tak tú mononukleozu sme kľudne mohli prekonať,ono to nejde ani poznať :frowning2:
Inak teraz v prosinci sa už asi neuvidíme,však?Kačka určite nie,vravela,že do konce roku už žiadne návštevy kvoli Lucinke,čo úplne chápem...

Ja som upiekla 5druhov cukroví,ale iba z polovičných dávok alebo štvrtinových,to nám bude stačiť,keď zostane,tak zamrazím :slight_smile:

S tým kakaním to už aj my tak máme,že nie každý deň,ale väčšinou do druhého dňa sa tak pokaká,že idem odpadnúť...a tem smradííííík,no fuuuuuuj :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
Gábinka,ty to máš super,budeš u rodiny,tak na čo by si piekla,bolo by ti to zbytočné a naviac si myslím,,že keď pojdete domkov,tak vám určite niečo zabalia :slight_smile:
Inak my víkend nič moc,Libor bol v práci,ale tento štvrtok ideme na Moravu,Libiho segra sa vydáva a Libi je svedok a v sobotu už jej muž bude sláviť 50tku :slight_smile: takže to vezmú všetko naraz :slight_smile: som zvedavá na Samíka,aký bude,snáď ho nebude chcieť každý vláčiť na rukách,to nedovolím...to by som ho doma potom dávala týždeň dokopy...

Včera som si kúpila Maminku a sú tam zaujímavé články...
7. pro 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahoj Luci:slight_smile: no sem taky ráda že to dr. nehrotí s těma játrama nechtělo by se mi teď pořád lítat po doktorech:slight_smile:no tu mononukleozu sem klidně mít taky mohla když jí má Járova ségra ale nijak sem to zvlášť nezaznamenala tak to nehrotím:slight_smile:

No do Vánoc už se asi fakt vidět nestihnem a Kačku chápu že už nechce žádné návštěvy...ale po novým roce se snad sejdem:slight_smile:
7. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
holky, stává se vám někdy, že vám mrňata začnou z ničeho nic šíleně řvát? malej je většinu dne v pohodě, začne bejt naprdnutej, až když se mu nevěnujem nebo má už fakt hlad, ale čas od času leží, klídek, a najednou spustí šílenej řev, úplnej histerák, bez nějaké zjevné příčiny, většinou stačí ho vzít na ruce nebo ho dát k prsu a je zase usměvavý sluníčko, ale zajímalo by mě, čím to je...
7. pro 2009 v 11:42  • Odpověz
:wink: grabu vrátila peníze, ale až po tom co ji pohrozil admin z mimibazaru
7. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
No waci tak super...aspoň že tak:slight_smile: to mám radost:slight_smile:

Kate jj to nám Štěpán taky dělá...z ničeho nic začne tak šíleně řvát jako by ho píchla vosa nebo co:slight_smile: ale taky hned jak ho vemem do náručí tak je klid...asi se jim prostě někdy něco nelíbí :wink:
7. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
grabu - jsem ráda, že to nedělá jen ten náš lump... on to dělá jen málo často, ale občas jo... :slight_smile:

Holky, mně se tak nechce dělat věci do školy :frowning2: ale musim... :frowning2:
7. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
autor
Gábi,a ako ste boli na Staromáku?s kočárkem?pýtam sa,lebo keby sme tam išli,aby sa to tam s malým vobec nejako dalo...

Peti,práve je o tom článok v Maminke. Kúsok vám tu z neho napíšem. :slight_smile:

"Ohýbejte proutek..."

Donedávna se tvrdilo,že díte nelze rozmazlit.Do určité míry to je pravda,novorozenec pláčem dáva najevo,že neco potřebuje-kromě jídla,spánku,hygieny to muže být i telesný kontakt nebo rozptýlení z nudy.
S výchovou je zapotřebí začít co nejdříve.Již novorozenec si pamatuje veci,které sou mu příjemné,pod dobu 24hod.Čili pokud se maminka rozhodne,že bude uspávat díte při hopsání na míči,muže se stát,že se to díteti zalíbí a při dalším usínaní to bude vyžadovat znovu,formou pláče si vynúti opakovaní takového uspávaní.
Dr.Špaňhelová říka:"doporučuji,když díte zapláče,aby jej rodiče hned nebrali na ruky".Pláč je komunikačním prostredkem dítete.Když díte zapláče,reakce rodiče má být taková,že k díteti příjde,usmeje se na nej,pohladí ho,začne si s ním povídat,nabídne mu kontakt,ale nemusí to být hned vždy náruč,kojení či dudlík.
Je duležité nezapomínat,že díte je velmi inteligentní tvor a dovede s namí dobře manipulovat.Nenechte prcka zjistit,jakou moc má nad vámi!Ustoupíte jednou,on bude chtít,aby ste couvala STÁLE.

Příkladem,zdali si díte určitou vec vynucuje,je pláč.Při intenzívnejším pláči a bez slziček je jedná vetšínou o vztekání,dá najevo tyhle veci-zlobíím se,vadí mi to...pak má rodič reagovat slovne,pohlazením,díte tak bude vedet,že není na problém samo.
díte ma v popisu práce zkoušet,kam až mohou zajít a budou to delat po celé své detství,o to víc je žadoucí,aby rodiče stanovili meze a aby hlavne drželi spolu-co nedovolí máma,nedovolí ani tatínek...

Začít vychovávat je potřeba od narození.Jedno necháte miminko,aby se ukojilo u prsu do spánku a bude to vyžadovat stále.V prvním roce života dítete lze vypozorovat nekteré mezníky,patrí k ním třetí a deváty mesíc:
ve třetím měsíci sa uplatńují určité zvyky,které rodič delá a které se práve v tomto období mohou menit na zlozvyky,jde například o spaní s rodiči v posteli,či uspávaní v náručí....

No je to celkom zaujímavé,ale už na našom Samíkovi si všímam,že se dokáže vztekat jen tak a vynucovat si určité veci...

ja viem,že každá máme svoj názor,ale snáď to niektorú záujme len tak pre zaujímavosť. :slight_smile:
7. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
autor
Samík si obľúbil jedného plyšového medveďa,vždycky,keď mu ho dáme,tak si začne s ním strašne povídat,vypadá to akoby sa mu sťažoval :slight_smile: pridám foto :slight_smile: strašne sa u toho smejeme :slight_smile:
PS:na foto máme oblečeníčko od tety Gábinky :slight_smile: :wink:
7. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz
Luci zajímavý článek...já už taky na Štěpánovi poznám kdy mručí jen tak a kdy mu něco je...ale k němu fakt stačí přijít k postýlce a je v klidu...on prostě jen volá aby věděl že není sám...ale na ruce ho hned neberu...však víš:slight_smile: ale on ani moc nebrečí...jen někdy...takže já ho asi ani nemám šanci rozmazlit:slight_smile: to babičky...ty jo...jen jak tu teď byla Járova mamka tak ho brala hned jak zakňoural...až sem jí to musela zakázat no a naši jsou to samé...no ale u babiček a dědečků to hold už jiné nebude:slight_smile:
7. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
luci - zajímavý :slight_smile: já malýho neberu hned, ale když začne řvát takhle z ničeho nic, nedá se z toho vyvést ničím jiným než tím, že ho vezmu na ruce nebo mu dám trochu napít :slight_smile: Když poplakává "jen tak" většinou chvilku počkám a on se buď uklidní a usne a nebo vím, že ho fakt něco štve..
7. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
luci - jinak já nevim, jak na staromáku, ale předpokládám, že tam to bude ještě horší než tady u nás :grinning:, ale tady v Brně bylo v sobotu večer hrozně moc lidí, byli jsme tam s kočárem, ale nakonec jsem to vzdala chtěla jsem si to projít s manžou, ale jak tam byla spousta lidí, tak on se tam s malým v kočáru proplítal v tom davu a stálo to za prd, tak jsme to zabalili... navíc tam hrozně moc lidí kouřilo a vyhýbat se ještě tomu smradu z cigaret, aby to malej nedejchal bylo taky nic moc... Už se těším, až malej budevětší a nebudem muset mít sebou ten kočár...
7. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz
ahoj holky,

tak se po týdnu ukazuju. Malé po 5-ti dnech a nasazení antibiotik klesly teploty a už je druhý den nemá vůbec. Bohužel jak byla nemocná, tak si zvykla na nošení a spaní v posteli (četla jsem článek Lucí :slight_smile: ), takže teď se to budeme zase odnaučovat. Blbý je, že se bojím nechat jí teď nějak moc plakat, aby se jí zase nevrazila zpátky teplota. Je hrozně protivná, evidentně jí není pořád dobře.

Holky chraňte si miminka, je to fakt hrůza, když onemocní :(
7. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
tak ja holky teda beru kristynku sotva zacne natahovat, asi to neni dobre ale co uz, dite je dar :sweat_smile: vsak ona se to odnauci :slight_smile:

ted poslouchame koledy je to tak fajn, tesim se hrozne na vanoce a tu atmosferu
7. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
Tak fotky sú pridané :slight_smile:

Babenky moje,ten úryvok z článku som sem napísala len zo zaujímavosti.Ja som rada za každú informáciu a tak sa rada aj o ňu s vami podelím.
Ešte tam je článok "Moje první Vánoce",tiež zaujímavé. "Píšu tam,že prvé vianoce sú výnimočná vec,že pokiaľ už mimi vykúklo aspoň zo zavinovačky a dokáže už zamieriť nejakú zaujímavosť,napr.blikajíci lucerničku na stromečku,muže mít i ono hezký zážitek. Zvlášť zjistíli,že se na stromečku houpá víc lucerniček,barevných koulí nebo perníčku.Nekteré deti bubou unešený z venkovní výzdoby,radost jim muže udelat večerní procházka rozzářeným mestem,poteší ho určite jen puštení vánoční koledy jakou je Tichá noc,zanechá ho v nem spoustu příjemných pocitu,na které bude určite reagovat ješte dlouho,proto to jako rodiče už i tak malým miminkum mužou spříjemnit,netřeba to brát jako,že ho jen nakrmíte,dáte spát a vy spolu s tatínkem si užijete vánoce ve dvou v klidu,i když skutečný obrázek vánoc se dočkáte až za minimálne rok."

Peti,už je ti inak dobre?už si sa z toho dostala?
No asi tak nejako to vidím na tom Staromáku,tak neviem vobec,či to riskneme tak s kočíkom ísť,stačí mi,keď sme tam chodili len my dvaja,každý do teba štouchal,hlava na hlave a pod a to ja moc nemám rada...no uvidíme...

Každú chápem,že svoje dítko pri pláči utíšite inak.

Kačenko,ahoj beruško,som rada,že Lucinka už nemá aspoň tie teploty.Verím,že si teraz vystrašená zo všetkého,moc ťa chápem a cítim s tebou.Keď si to tu napísala,do toho článku je zahrnuté aj to,keď mimi ochorie,že vtedy idú všetky pravidlá bokom a mama ho utišuje ako sa len dá a naviac,že dietatko je tak inteligentné,že keď odznejú trápenia s chorobou,rado sa vráti do zabehnutých koľají ako pred chorobou.

Kačenko,ono je fakt ťažké si drobcov uchránit,to by sme s nimi museli byť zavreté doma celú zimu alebo toto hnusné obdobie,aj tak by to neprospelo,lebo len čo by sme s domu vyliezli,tak by určite niečo chytili,takže holt potom si má človek vybrať,čo je najlepšie,však? :pensive: :frowning2: :cry:
7. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj Broučí to jsem ráda že už Lucinka nemá teplotky:slight_smile: hurá hurá:slight_smile:

Luci my byli na tom Staromáku s kočárem ale lidí tam bylo šíleně moc...ani se to nedalo moc projít, taky se těším až tam půjdeme bez kočáru...tím davem se to nedalo...ale když to vemeš okolo tak tam nikdo moc není..a cpát se středem nemá cenu :wink:
7. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
Jani,ahoooj,teda ty nás normálne zanedbávaš :slight_smile: čože robíš? určite toľko pečieš cukroví a popíjaš pri tom svařák :slight_smile:

Aj ja sa teším na tu atmosféru,do štvrtku to tu chcem uklidit,vyprat záclony,závesy,okna umýt,upečené už mám,aby keď sa vrátime z Moravy,sme mohli vychutnávať vianočnú atmosféru :slight_smile:

Rada by som na vianočné trhy práve kvoli tej atmosfére a možna punču alebo svařáčku :slight_smile: ale možno aj tak nebudeme mať čas tam ísť,kvoli Libimu a sama tam nepojdem...
7. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
Luci já sem si tam svařák dala a byl tak silnej že ho stejně vypil Jára :pensive: asi nejsem po té době zvyklá na alkohol:slight_smile:

Taky sem přidala pár foteček z našeho předvánočního víkendu:slight_smile:

Lucinko Samík je na fotečkách kouzelnej s méďou:slight_smile: a kukadla má teda veliký:slight_smile: to bude lapačka na baby:slight_smile: už abysme pořídili petlici na dveře:slight_smile:
7. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
Luci já si toho tvého vzkazu nevšimla. Jj to máš pravdu že se cítím hned líp když malá spinkala pěkně. Já se na vánoce těším strašně moc. :grinning:

jinak holky vám smrdí miminka? jako kakání? malé kakání zatím vůbec nesmrdí. Ale je fakt, že ona je jen na mlíce od začátku. Prý začnou smrdět, když se jim začne dávat UM nebo příkrmy.
7. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
No waci tak Štěpán teda jak kaká jednou za čas...tak mu to tam asi už nasmrádne...protože ten by teda mohl učit tchoře smrdět jakej to je puch :grinning:
7. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz
fakt? a to papá jen tvoje mlíčko? zoujinka i když nekaká víc dní tak nic. ne že by mi to vadilo, jen se tak ptám :grinning:
7. pro 2009 ve 13:19  • Odpověz
autor
Gábiiii,máš 100bodov za ten posledný príspevok o smradíku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: rehocem sa tu ako blázon :slight_smile:
Fotky máte krásne,teda tá,kde je Štepánek ako čertík,tak ste tam obaja takí krásní!!!!!!!!!!!!!tú fotku by som si dala zarámovať :slight_smile: fakt sa podarila :slight_smile:

Miška,no teda,Samíka prdíky smrdia od narodenia a to je teda kolínska :grinning:
7. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
Luci já vím, jen to bylo fakt náročné na psychiku. Hodně jsem si poplakala. Teď se o ní bojím jak blázen. Ale už v noci spí krásně, tak už to bude brzy dobré. :slight_smile:

Taky bych šla na Staromák, ale bojím bojím chorob :sweat_smile: Letos to vynecháme. Jsem teď holky jak blázen.
7. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
Holky závidím vám výlety. My teď máme útrum. Musíme být doma v teple,na kontrolu jdeme ve čtvrtek.
7. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.