• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Ahojky sluníčka:slight_smile:

Po dlouhé době jsem nakoukla a koukám,zrovna řešíte uzavření diskuze a otevření nové.nikdo nikde,tak já se toho ujmu,když jdu kolem :sweat_smile:
Snad se nebude nikdo zlobit :slight_smile:
7. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
autor
Já jen se vrátím tedy ještě k těm fibrilním křečím a diazepamu.Nám ho obvoďačka při těch horečkách napsala dvakrát denně čvrtku.Opravdu je to až při vysokých horečkách co se nesnižují,aby nedošlo k těm křečím.Já jsem v lékárně,když sem si ho vyzvedávala a mluvila s lékárnicí a ptala se mě jestli už jsem ty křeče měli,tak říkám,že ne a ptala jsem jestli bych to poznala a ona,že to rozhodně,protože dítě nemůže dýchat a má se okamžitě naložit do auta a do nemocnice.Tak nevim,ale tady u nás co mi řekla ona,mi přišlo,že ty křeče nebezpečný jsou :confused: nevim jestli to všude říkají jinak,ale určitě bych věřila těm co v tomto oboru pracují.Takže ať je to tak nebo tak,přeju všem našim dubňátkům,aby to nikdy nepoznali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Byli jenom zdravoučký a nikdy nezažily už žádné trápení.

My nemáme zrovna dobré období.Péťulku nemocnice strašně změnila a poznamenala,ale neskutečně.Nedovedete si představit co se u nás každý den od rána do večera děje :pensive: jsme všichni úplně vyřízený,je to strašný,rozepisovat se teď nebudu,kdyby jste chtěli napíšu později třeba až bude čas,ale ani sílu už můuvit o tom nemám :cry: vážně strašný,nejhorší období v životě od začátku pobytu v nemocnici.V pátek jedeme zase na odběry a byli jsme u obvoďačky kde jsme se taky dozvěděli co se s malým děje a že to bude na dlouho,myslim teď to jaký je od příjezdu domů.Taky mu včera vykoukla stolička,jeden růžek,tak ještě tři růžky a bude celá venku,tak taky trpí z tohohle a prostě pořád jenom trpí a ted i my s nim,protože to se nedá.Dnes je to lepší,ale teď jsem měla několk dnů pocit,že už nemůžu a tekly i slzy.Ale nechci Vás tím obtěžovat a radši mluvit o veselých věcěch :slight_smile:

vy se určitě máte všichni moc dobře a to je dobře.Moc vám to všem přeju :slight_smile: strašně moc.Mějte se krásně
7. čer 2009 ve 14:25  • Odpověz
autor
ještě jsem zapoměla to nejdůležitější,že v nemocnici,když jsme dorazily a primářka se ptala co dostala od dr. v pátek a já jí říkala kolik a jak často máme dávat ten diazepam,tak mi na to řekla,že dvakrát po čtvrtce by mu stejně nezabránilo je mít,kdyby na to přišlo,že je to málo,takže dávat ho v tom množství co jsem měla dávat já,je asi zbytečný,když to stejně nefunguje.Jinak já ho dávala jen čtvrtku na noc,pač sem si říkala přeci jen je to diazepam.A pak si vyberte :frowning2:
7. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz
autor
pořád nikdo:grinning:
tak já dám ještě poslední příspěvek o nás:slight_smile:

Jak je to teď těžký období pro nás pro všechny,tak sem ještě chtěla říct,že dneska mám pocit,že je Péťulísek šťastnej.....ach jo,už zase řvu,je to fakt strašně těžký vysvětlit co se stalo s Péťulkou od toho pobytu a je to strašně těžký a náročný pro mě jako pro maminku....promiňte......chci jen říct,že dneska je Péťulka snad šťastnej a spokojenej a když si vzpomenu na naše dnešní ráno,tak vim,že mám stále to moje nej miminko na světě a to se nikdy nezmění,protože tahle láska se nedá ničím nahradit,snad to všechno zvládneme a zase budeme všichni šťastný

strašně moc se Vám všem omlouvám za né moc veselý začátek diskuze a za nostalgickou náladu,ale asi jsem to potřebovala ze sebe dostat.Promiňte
7. čer 2009 ve 14:40  • Odpověz
Ahoj,
tak se hlásím do nové diskuze. :wink:

Suzzi, vůbec se neomlouvej, od toho tu přeci jsme, aby jsme sdílely radosti i strasti a když se člověk vykecá nebo vypíše, tak je mu hned líp.
Je mi moc líto, co teď prožíváte. A Péťulka, kromě toho, že se změnil, je jinak po zdravotní stránce už v pořádku? Nebo ještě s něčím bojujete?
Dokážu si aspoň okrajově představit, co se vám dějě. Brácha byl strašně dlouho v nemocnici, když mu byl rok a půl a hodně ho to změnilo, mě bylo tehdy osm, ale vybavuju si, jak máma brečela a brácha jak se dodnes bojí doktorů, má přímo fobii. Tak doufám, že u vás to bude lepší a brzy se z toho dostanete. Držíme s Honzíkem všechny palečky.
7. čer 2009 v 17:22  • Odpověz
autor
Beruško děkuju moc.Péťulka jezdí každý týden na ty odběry,že má pořád zvýšený jaterní testy,jinak s ničím už doufám nebojujeme.Snad už je zdravý.Teď tak bojujeme se čtyřma zoubkama co mu lezou nastejno,dvě stoličky a dvě trojky,tak teď pláče ještě kvůli tomu.Ale jinak je snad už v pořádku a testy dopadnou už dobře.Mě je to moc líto a mrzí mě to,že pro vás mám poslední měsíce jenom sané nostalgické zprávy víš.Je mi z toho smutno :frowning2:
Moc děkuju za podporu.Pusinku Vám
7. čer 2009 v 19:10  • Odpověz
Ahojky všem :slight_smile:

Já se tu dlouho neukázala a už je nová diskuse

Zuzi to je my líto, že jste tak nemocní a doufám, že bude brzy líp budu Vám držet pěsti

Jinak Vás všechny moc zdravím
7. čer 2009 v 19:17  • Odpověz
no čau kočky, konečně se nám povedla nová diskuze, zrovna včera jsem si říkala, že už by to bylo potřeba
7. čer 2009 v 19:50  • Odpověz
Ahoj holky,

jen pro pořádek - toto je diskuze č. 9!!!

Suzzinko, to je mi strašně líto, že se ta nemocnice na Péťovi podepsala, ale věřím, že se to změni - že je to prostě třeba jen blbý období.. každopádně vám přeju hodně síly a Péťovi ať je šťastné a spokojené, ale především zdravé miminko!!!! A vůbec se neomlovej - vždyť to pomůže se trochu vypovídat, když má člověk trápení...
7. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz
ahojda holky :slight_smile:

tak víkend se nám povedl - Matýskovi začala blednout vyrážka - ukazovala jsem jí jedný známý zdrav. sestřičce a ta říkala, ž ese to u malých dětí stává, že po horečce se objeví vyrážka, že to signalizuje prostě konec nemoci :wink: tak snad už bude pokoj :slight_smile: no a Pohádkáč se nám v sobotu taky povedl - počasí ve finále krásně vyšlo - pršet začalo když jsme balili a lidí a hlavně dětí přišlo taky hodně :slight_smile: takže pohodička :slight_smile:

suzzi, určitě se všechno brzy změní,když teď je Peťulka doma u svých milovaných, chce to prostě čas, chudinka si toho hodně prožil,tak mu to chvíli bude trvat než to stráví,ale bude dobře, uvidíš!!! Posíláme hodně síly Peťulkovi i celé rodince.

Blani, úplně Tě chápu. S těma křečema není radno si zahrávat a pokud by u mýho Matese hrozily,taky bych mu lék dávala. Myslím, že dr vědí, co mohou a co nemohou předepsat. Jsem ráda, že se vám už ulevuje,teď už bude dobře :wink:
7. čer 2009 ve 20:55  •  2 děti  • Odpověz
tý jo Veru, ty máš přehled, zrovna nedávno jsem přemýšlela, kolikátá diskuze už to je, jsme to přestali číslovat. Taky jsem přemýšlela, že už se tady scházíme skoro dva roky :wink:
7. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz
andy, co vy, už jste v pořádku?? doufám, že jo, venku už bude hezky, tak ať můžete blbnout na zahrádce :wink:
7. čer 2009 ve 21:03  •  2 děti  • Odpověz
tlapi, jj už jsme v pořádku, už jsem jí i přestala foukat Ventoline, v pátek jsme dobrali ATB a v úterý jdeme na kontrolu a myslím, že budeme úplně o.k.

jo jsem četla o tom Diazepamu, tak Diazepam se podává při horečkách na 40 stupňů, které nejdou srážet, tak aby nedošlo ke křečem, ale při teplotě 38,5 3x denně mi to přijde šílenost. Nám Diazepam dávali v nemocnici při Salmonele, když měl Jiřík 4 dny horečky kolem 40 a nešlo mu to srážet. Malá ho teď dostala taky, když měla ty 40, ale vůbec jsem jí ho nedávala, protože po správném dávkování panadolu nám to šlo dolů. Je to fakt svinstvo a dávat ho dětem takhle často mi přijde teda maso.
7. čer 2009 ve 21:09  • Odpověz
tak to je fajn, že jste v pořádku :slight_smile: , když děti stůňou, je to šílený

no jak už jsem psala k tomu Diazepamu, věřím tomu, že by žádnej dr nepředepsal nic, co by dítěti ublížilo a pokud je to nutný, tak je to holt nutný. Ono když se člověk koukne do příábalových letáků,tak každý prášek je pěkný svinstvo, takže pokud to jde se jim vyhýbat,ale když není zbytí......
7. čer 2009 ve 21:17  •  2 děti  • Odpověz
Andy, super, že už jste zdraví - tak hlavně ať to vydrží. Jinak jsem to sem chtěla napsat na první stránečku, ať to prostě aspoň vedeme v patrnosti, kolikrátá diskuze to je... jen škoda, že nejde trošku poupravit ten název na "... šikovná krásná batolátka" --> je to krásný nápad s tím pojmenováním diskuze, jen jsem prostě trochu ras na češtinu, tak promiňte :sunglasses:

Co se toho Diazepamu týče, tak chápu, že dr. nechtějí dětem ublížit, ale zároveň moc neřeší jaký chemky do nich perou, když to nejsou jejich děti, že... to by si spíš měla ohlídat maminky.. když si to vezmu, naše dr. je jinak v pohodě, žádný průsery neměla, co vím, ale když byl Vali miminko, měl zarudflé očko a ona mu hned chtěla dát ATB - já mu tam asi 2x kápla mateřské mlíško a zarudnutí zmizelo... a na druhou stranu vím, jak to u některých dr. chodí, aby předepisovali - maminka kámošky (obvoďačka) měla takhle za předepisování tu a tam "reklamní" foťák, mobil ap....

JInak mám dotaz - kolik vám toho děti naspí? Vali poslední 2 dny přes den skoro nespí a i přesto je naprosto neunavitelný! Včera vstával po 8 a vydržel až do 23 hodin jen s 15timinutovým spánkem a dnes spal přes den asi 40 minut... no možná už tolik nepotřebuje, ale jen by mě zajímalo, jestli to tak mají i vaše prďolky...

Tak dobrou noc a pusu mimískům...

P.s. Nevíte někdo něco o Ivušce? Dlouho tu nebyla... :confused:
7. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz
ahojky berušky :slight_smile:

suzínku to je mi moc líto, že je Peťulka špatnej :pensive: ale já věřím, že to bude dobrý - zapomene a ty jsi taková hodná maminka, že s tvojí láskou bude za chvilku veselej brouček

koči nám NIny spinká cca 2 hodiny denně, vždycky před obědem - nějak to do toho oběda nevydrží :sweat_smile:

tlapi super, že vyrážka mizí ... a máš nějaký fotečky z lesa?
7. čer 2009 ve 22:36  • Odpověz
Ahoj mamči a batolátka,
souhlasím s Veru, že název je trochu "čestinsky pokřivený", ale jak to praští do očí, tak se to dobře hledá :sunglasses:

Veru, Honzík nám spí většinou od půl deváté večer a to buď do pěti, dostane mlíčko a spí do osmi, půl deváté nebo se v pět nevzbudí a vstává v půl sedmé, v sedm, to prostě jak kdy. Po obědě okolo půl jedné, jedné to zalomí a spí v průměru tak 2 hodiny. Píšu v průměru, protože někdy je to 40 minut, někdy 3 hodiny.

Tak dobrou noc a sladké sníky :wink:
7. čer 2009 ve 23:23  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:

jsem nenapsala, jak mi spíš niny večer, spát jí dáme v osm a spí celou noc tak do šesti a ráno ještě někdy dospí u nás v posteli

mmch název můžou opravit admini jestli vám to tak vadí :wink:
8. čer 2009 v 08:05  • Odpověz
krásné ráno :slight_smile:

tak my jsme bez vyrážky už úplně :slight_smile: :wink:

a tady je pár foteček z pohádkáče - jedna známá prohlásila, co z toho kluka může být, máma šašek, táta vodník, teta čarodějnice, chudák dítě :wink: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vReferer=/&vAlbumID=378356
8. čer 2009 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahojky sluníčka:slight_smile:

název už jsem zařídila

Moc Vám děkujeme za projevenou účast nad našim špatným obdobíčkem.Děkuju za podporu.jste moc hodné:slight_smile:
pusinku všem:dizzy_face:

Jiřínku Ninušáček je šikulka jak krásně spinká:dizzy_face:my taky tak spinkáme,ještě do dýl teda:grinning:
8. čer 2009 v 08:51  • Odpověz
tlapi fotečky jsio výýýborný, vypadáte perfektně :grinning: :grinning: :grinning:
8. čer 2009 v 08:58  • Odpověz
suzínku to je šikulka, že hezky spinká :dizzy_face:
8. čer 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
tlapi?krásné pohádkové bytosti jste :grinning: :dizzy_face:

Jiřínku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: aspoň něco mu zůstalo :dizzy_face:
8. čer 2009 v 09:02  • Odpověz
suzi nám se při nemoci zvrtlo uspávání, jsem jí musela hladit a zpívat :sweat_smile: ale naposled to trvalo už půl hodiny a mě bolely záda, tak jsem jí důrazně řekla, že tohle teda ne a dobou noc a odešla a ona ti normálně usla a už asi tak tři dny usíná zase sama, jsem čuměla. Děti jsou opravu chytrý a někdy vyčuraný :grinning:
8. čer 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím do nové diskuze :wink:
Jiřinko :grinning:
Tlapí jak se Matýskovi líbilo na pohádkovém lese? Vypadáte úžasně :dizzy_face:
Holky, taky Vám vaše děti vzteky koušou hračky nebo co se jim dostane do rukou? Kája jak není po jejím, tak se dycky do něčeho zahryzne :confused:
8. čer 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Honzík si dneska protáhnul spaní do půl sedmý, tak jsem se i trochu vyspala, jsem jak blbec uklízela kvůli návštěvě do půlnoci a oni nakonec nepřijdou :rolling_eyes:

Tlapi, super fotečky, moc vám to sluší :dizzy_face: No co asi bude z Matese, další pohádková bytost, co jiného :grinning:
8. čer 2009 v 09:15  • Odpověz
autor
:grinning: :dizzy_face: to je šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak to já,když se malýmu snažim něco vysvětlit,tak to nemá ani smysl,pač mě přes ten řev nemůže slyšet :grinning: on mě teda nerozumí :sweat_smile: jako,když mu říkám např. počkej,já ti meju jenom láhev,abych ti mohla udělat bumbání,tak né,aby počkal.....řev :grinning:
8. čer 2009 v 09:16  • Odpověz
cori to nekouše :sweat_smile: ale mlátí :grinning:
beru aspoň máš doma pořádek :slight_smile:
8. čer 2009 v 09:16  • Odpověz
a už nám tady všechny dubnátka chodí samotná? My zatím potřebujem jednu ruku a to ještě teda hoodně kostrbatě se pohybujem...
8. čer 2009 v 09:28  • Odpověz
Cori,
Honzík se buď zakousne nebo řve nebo jde na truc vykrámovat všechny hračky nebo se vším mlátí, dle momentální nálady :grinning: :grinning: :grinning:

Artrei, pořádek vzal za své, Honzík vysypal odpadkový koš a mezitím co jsem to uklízela, stihnul rozkrámovat dvě skříňky.
8. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky,

Veru, mě ten název taky trknul do očí, ale myslím, že když se napíše Adminům, tak to předělají a co se spánku týče, tak já mám asi šíleného spáče, protože ona si dává 2 hodinky dopoledne a 2 hodinky odpoledne, večer usíná v 19:00 a ráno vstává v 6:30. Někdy se zadaří, že spí jen po obědě, ale to je schopná spát 3-4 hodiny, ale většinou to dopoledne nevydrží a musím jí dát spát.

A jinak, je mi jasné, že žádná doktorka nechce dětem ublížit, ale ten Diasepam mě teda překvapila, že doktorka dá pokyn ročnímu dítěti ho dávat 3x denně.

Naše doktorka je absolutně proti chemii a pokud to jde bez ní, je nejraději. Dokonce tam má všude letáky, aby rodiče pomáhali zachraňovat účinnost ATB tím, že je nebudou vyžadovat na každou rýmu. Ona ATB píše v opravdu v krajní mezi. Na kašel a tak má nejradši přírodní sirupy a na rýmu mořskou vodu. Teď jsme teda ATB dostali, ale zánět průdušek asi jinak vyléčit nešel. Jiřík měl za celé 4 roky co je na světě ATB jen 2x a to při hnisavé angíně. Já osobně jsem i proti umělým vitamínům tipu Marťánci apod.
8. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 95
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.