• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Suzinku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

letím Hani je vzhůru, to sme si pokecaly :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jojo koberec jde z modra na hnědo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jo a ještě, velký Péta má hezké brýle :wink:

pááá
17. čer 2009 ve 13:01  • Odpověz
autor
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: takhle dlouho jsem si nepokecala ani nepamatuju :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jako Péťulí to ještě zalomil joo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak teda pápá no :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:

vyřídím pochvalu manželoj,děkuju :dizzy_face:
17. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Dobre ranko dubnovky a dubnatka :slight_smile:

za hodinku vyrazime do zoo tak snad si uzijeme pekny dopoledne a navecer bude slavit MM svatek :slight_smile:

Jinak vcera se poprvy Zuzka rozcilovala venku a vrestela, to kdyz segra s ni chodila za ruku a po pul hodine ji chtela vratit do kocarku to byl krik no hruza. A uplne nesnasi na nozkach ponozky a boty - klidne si je sunda a vyhodi z kocarku
18. čer 2009 v 07:48  • Odpověz
ahoj holky
tak předně máme potvrzenou alergii na bílkovinu kravského mléka....to znamená, že pokud chci dál kojit, tak musím vypustit mléčné výrobky i já a jinak prej mám koupit Nutrilon alergy care (nebo tak nějak) nebo dávat sojové mléko - za půl roku kontrola - do tří let to prý většinou vymizí....takže takhle

olí dobrá postel :slight_smile: a sleze Hani sama, nebo si na vás houkne, že už je vzhůru?

suzí gratulace k hubnutí....super....mě to zase půjde nahoru :sweat_smile: ale chci míň než při Matesovi....teda doufám :sweat_smile: zatím mi není nevolno (při Matesovi už jsem dávno blila) tak uvidíme

jé elí jde do ZOO .... já jí měla na dopolko v plánu taky, ale nějak nestíháme a odpolko má přijít tchýně, tak prdlajs....ale já mám permici, tak můžu kdykoliv třeba i na hodinku, tak to určo doženem :slight_smile:
18. čer 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
Ahojky sluníčka,jesem jen na skok:slight_smile:

prosím Vás jestli by jste neklikli a dali hlas mýmu děděčkovi z Ostravy,je to číslo 6.Děkuju:slight_smile:

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20090612_soutez_ctenar_zvireci_milacci.html
18. čer 2009 ve 14:06  • Odpověz
Čaute kočky,

tak sem se sem konečně dostala.

Včera jsme strávili celý den s dětmi venku. Byli jsme u kamarádky na zahradě, bylo tam dětí jak ve školce, tak se tam děťátka pořádně vyřádila a večer usnula ani jsem nevěděla jak. Dneska jsme byli u nás na zahradě. Já jsem dnes koupila velký nafukovací rodinný bazén. Původně jsem chtěla velký bazén, ale nemáme studnu, tak by se nám to krapet prodražilo. Tohle je čterec 2,3 x 2,3m a 56cm výška. Pro děti je naprosto super a dospělí se tam taky osvěží, akorát teda plavat se tam nedá. A protože nemáme doma hadici, tak jsem tam nosila kýble s vodou. Nanosila jsem jich tam asi 50 a voda je jen po dně, tak se tam děti pocachtali a až pořídíme hadici, tak ho napustíme naplno a budeme se tam moc cachtat taky :grinning:. Akorát se má zase pokazit počasí :frowning2:

Jinak jsme zvědavá, jak dopadneme ve školce, protože mají hodně dětí, tak nebudou všechny děti spolu, tak jako byli letos. Tak jsme byli s kamarádkou za paní ředitelkou, protože Jiřík si tam našel super kamaráda, jsou spolu pořád nejen ve školce, ale oni chodí k nám, mi k nim a tak, tak jestli by nemohli být spolu. Ona totiž toho jeho kamaráda chtěla nechat v té třídě, kam chodí teď, protože není takový šikovný, tak jsme byli orodovat, aby je dali spolu, že ho ty šikovný děti potáhnou dopředu a že by to asi Jiřík nepřežil, kdyby je rozdělili. A teď se ve školce nesou zvěsti, že by Jiříka chtěli dát do předškoláků, že by přeskočil jednu třídu, protože je strašně šikovný. Já ale nechci, aby přeskočil jednu třídu :frowning2: . On teda šikovný je, on umí počítat do 100, umí číst všechny písmena, už se mu povede občas něco sečíst, krásně mluví oproti některým dětem tam, je samostatný a tak, ale já si stejně myslím, že by neměl být 2 roky v předškoláku. Tam už jsou na ně velké nároky a já chci, aby si ještě užil školku jen s hraním. Tak uvidíme, jak tam dopadneme.

Jej, jsem se zase vykecala co.

Pavlí, to je blbý ta alergie na mléčné výrobky. Občas je obsažené mlíko i tam, kde bych to nečekala. Snad vám to opravdu vymizí. A koukám, že máš termín na Valentýna, to by bylo dobrý, kdyby ti to vyšlo. A kdy jdeš k doktorovi?
18. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
tak dneska KO na gyndě dopadla dobře....mimčo tam je a daří se mu dobře.....vypadá o týden menší....že by holčička??? když Mates vypadal o týden větší a je to kluk :grinning:
na další KO jdu po dovče v KH, takže za 3týdny

a letíme věšet prádlo a do lékárny pro sojové mléko a pastu na zuby :slight_smile:
19. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
Ahojik

tak vcerejsi navsteva Zoo byla suprova, ale taky pekne vycerpavajici, byli jsme tam skoro sest hodin :wink:. Pavli priste se k nam muzes pridat :wink:

Pavli velka gratulace ke kontrole a treba zrovna ted vyjde ta holcicka :slight_smile:

Andy taky by mi vadilo kdyby chteli Matu ve skolce takhle presouvat mezi predskolaky a bazen musi bejt suprovej
19. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
ahoj holky měla bych dotaz, očkujete děti i proti neštovicím??mě dr řekla, že holčičku mam nechat aby to pak případně nechytla v těhu a kamarádka, co děláá ve zdravotnictví řikala, že je může chytnout stejně, že by to nedávala a že kolem 10týho roku jí můžu dodatečně přeočkovat, kdyby to do tý doby neprodělala..tak já nevim... :confused:
19. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
jůů Pavlí že by holčička?? :grinning: mam radost, že máš tak úžo chlapa :wink:
19. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
Zuzi mala uz nestovice mela takze u nas tohle resit nemusim. A asi bych pockala vzdyt pujde do skolky do skoly tak je urcite nekde chytne a bude to v pohode :wink:
19. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
19. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
zuzi já to nechám na později......dám jenom ten Priorix a ne Priorix tetra (nebo jak se to jmenuje...prostě ten bez neštovic)
a fotky báječný.....úplně stejně vypadá Mates když se láduje jahodama :slight_smile: holky ty děcka tak strašně vyrostly, že jo.....až je to škoda :sweat_smile: ale já si nemůžu naříkat, mě za chvíli čeká pidi midi miminko zase, tak si toho užiju až až :slight_smile:
19. čer 2009 v 15:23  • Odpověz
ahojda maminy :slight_smile:

pavlí, tak to je super,že je všechno v pořádku a kdyby to byla holčička, bylo by to nádherný :wink: :slight_smile: jo a jinak Vítek je moc hezký jméno :slight_smile: :wink: Matýskova alergie je vopruz,ale jistě se jí brzy zbavíte :slight_smile:

zuzi, moc hezký fotečky :slight_smile:

el,takhle dlouho jsme vždycky v pražský zoo,ale to jsme ještě neměli Matěje a fotili jsme zvířátka, tak jak to bude s Matýskem nevím,ale myslím,že podobně :wink:
19. čer 2009 ve 21:06  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
nedočítám, nestíhám, nestačím ... chvátám, chvátám, nemám chvíli klid .... :grinning: :grinning: :grinning:
Ve čtvrtek jsme byli na 4. hexe a dostali jsme homeopatika, aby se nám vyhnuly vysoké horečky, co jsme měli u těch předchozích a byli jsme bez reakce :wink: Jo a Honzík váží 11,11 kg a měří 78,5 cm.

Zuzi, mě se dr. taky ptala na ty neštovice, prý jdou dát neštovice v kombinaci s očkováním co se dává v 15 měsících, ale musí se platit, jsou 2 dávky a stojí 1800 nebo se dá dát zvlášť a stojí 1500. Dr. říkala, že to je hlavně kvůli tomu, že některé děti jsou náchylnější na neštovice, jsou osypaný od hlavy až k patě, mají 40 horečky a můžou dostat zánět mozkových blan. Říkala, že když to vypukne ve školce, tak 2-3 děti mívají tyhle komplikace. Tak se mám taky rozhodnout. Je to těžký, na jednu stranu ho nechci očkovat proti všemu, ale zase kdyby měl v budoucnu takové komplikace, tak bych si to vyčítala. Ach jo. Zatím jsme dávali navíc jen pneumokoka.
20. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu jen napsat o očkování. Co se týče očkování proti neštovícím, tak je to podle mého blbost, protože i přes očkování je děti můžou dostat. A je lepší, když je mají ve školce, než potom v dospělosti. U holek je to blbé v těhu, u kluků je to v dospělosti nebezpečné, způsobují neplodnost. Takže já jsem pro, aby to děti prodělali. Šak jsme je měli všichni taky a jsme tu. Je to běžné dětské onemocnění. Já tedy očkovat nebudu. Já nebudu očkovat proti ničemu, co není povinné. Jen snad proti penumokokovi přemýšlím, ale to si ještě musím nechat projít hlavou a skonzultovat s mudrou, protože jsem slyšela hodně případů, že děti, které proti tomu byli očkované chytli pneumokoka jiného tipu než proti kterému byli očkované. Prý jsou na to náchylnější. Tak nevím. Ale toho se já bojím.
20. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
čau kočky
tak jsem zjistila, že tu debilní alergii na bílkovinu kravského mléka máme v rodině já i manžel (moje neteř jí měla až do 10let a obě děti od MM sestřenice jí měly taky :pensive: ...dokonce jí na alergologii řekli, že jak to má první dítě, tak že to budou mít všechny ostatní její děti, který bude mít...) to mám teda vyhlídky co :frowning2:
jinak já navíc dávala tu druhou žloutenku.....teď nevím, ale prostě má A i B naočkovaný....doporučil mi to doktor, páč letíme do toho Řecka a prej jsou tím ty jižní země proslulé a táhne se to od nich ta žloutenka....jo a pak taky dám klíšťata, ale to snad až po třetím roce tuším říkal doktor
zítra jedeme do Práglu, tak celej den nebudu
mějte se fajně
páááá
20. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz
ahojte, ja jen na skok - jsme u babi a dedy a v pondeli frcime na dovcu na Sumavu

byli jsme na alergo a pry to osypani mel nejspis ne na jidlo, ale z reakce na virozu, kterou mel predtim, mame Zyrtec kapky na 6 tydnu, aby se nam neosypal znova ... pry to miva dost deti

berus: mne primo rekl jeden prof. co ma ockovaci centrum, ze by varicellu specielne u alergika nedaval, neb je lepsi, kdyz ten imunitni system zabojuje proti nekterym nemocem ... navic mudra rikala, ze pry co ockovala ten priorix tetra - tak vsichni teploty
andy: tusim, ze neplodnost u muzu muzou zpusobit spis priusnice, taky mi mudra rikala to s tim zanetem mozk. blan,ze jedno dite snad ze 100 muze mit komplikovany prubeh, uz mi ale nerekla, jake procento komplikaci ma to samotne ockovani a jak jsou potencialne nebezpecne
takze my nestovice davat nebudeme, pneumo zvazujeme kvuli tomu, ze mel 2x zanet v ousku, ale to podle me bylo spis tim, ze jsme neodsavali rymu, protoze mu praskaly cevky v nose pritom ...

jo a chtela jsem se zeptat, kolikrat do ted byly vase decka nemocny? ja jen jestli 4x teploty za 14 mesicu je moc ci malo, chteji nas hnat na imunologii na odbery a mi se to zda prehnany

tak se mejte a dikes za odpovedi
pavli: jeste jednou gratulace k tehu, jsem se zrovna dneska dozvedela, ze kamoska, co ma rocni holcicku je taky znova tehu :slight_smile:
20. čer 2009 ve 22:28  • Odpověz
krásné ráno maminy a batolátka :wink:

koukám, že řešíte očkování, no nám naše MUDra říkala, že ještě nemá smysl očkovat,že teď ještě dostávají děcka hodně očkování povinných a je to pro ně záhul,tak že by ještě počkala.No tak uvidíme. Ptala jsem se na klíšťata a dr říkala, že to se očkuje tuším až po 3 nebo 4 roce.

anke, my jsme měli horečku zatím naštěstí jen 2x, ale myslím,že ani 4x není moc, že to je asi normální

pavlí, třeba se tý alergie zbavíte daleko dřív než se jí zbavila vaše rodina a další mimi jí třeba mít vůbec nebude :wink:
21. čer 2009 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

k tomu očkování - musím souhlasit s Andy, která píše o tom, že i přes očko mohou děti danou nemoc dostat. Ono navíc každé očko naruší imunitu (o dalších možných následcích se radši nebudu rozepisovat) a tím otvírá dveře dalším nemocem, takže fakt asi raději všeho s mírou.

Co se pneumokoka týče, tak to je pdle mě fakt jen obchod se strachem. Ze statistik vyplývá, že u nás ročně zemřou na pneumokoka maximálně 3 lidé! Což se nedá srovnávat třeba s obyčejnou chřipkou nebo virózami, na které umírají stovky, ba i tisíce lidí ročně. Krom toho to očkování je účinné jen proti některým typům, takže vám to nic nezaručí. Mám dokonce kamarádku, jejíž známá má holčičku, která na pneumokoka málem umřela kvůli očkování. Byla očkovaná a i přesto dostala pneumokoka. Jenže tím, že očkování potlačilo projevy té nemoci, lékaři dlouho nemohli přijít na to, co jí vlastně je a pokládali to za banalitu - nakonec skončila v nemocnici a přežila, ale prý to bylo opravdu o vlásek...

krom toho často se stává, že když se nedaří jednomu kmenu dané nemoci, napadne tělo jiný, takže pak o čem to očkování je, že?

A tady okopčím ještě jeden zajímavý argument:

Přesvědčivé není ani srovnání přínosu očkování a jeho rizik. Závažnou nemoc vyvolá pneumokok ročně asi u jednoho z dvou tisíc lidí. Výrobce v příbalovém letáku Prevenaru uvádí, že jeden z tisíce až deseti tisíc může mít po očkování nežádoucí neurologické reakce.
21. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
kočí, přesně to nám o pneumokokovi řekla naše dr., že je to prostě jen reklama a vydělává se na strachu maminek. Je mi jasný, že kdo se s tím setkal, tak asi nebude souhlasit,ale my teda taky neočkujeme, chci potom někdy očkovat proti klíšťovce - teda tak tomu říkám :wink: a asi žloutenku,ale zatím je čas :slight_smile:
21. čer 2009 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz
Ahoooooojky holky :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Dlouho jsem se tady neukazala, a koukam ze mate uz nove tema, krasne pojmenovane :dizzy_face:

Jak se vsichni mate?Co deticky, jak rostou?

My jsem porad nekde venku, chodime na houpacky do parku na koupaku jsem taky kazdy den!Mali je hrozne aktivni, pres dopoledne mi nechce vubec spinkat ted je s MM venku a kropi travnik tak jsem napsala mamce a pak vyrazime s MM na ryby po obede!Tak to musim vse jit nachystat.

Nemam ted moc cas uz sem chodit, chtela bych do prace ale azdny job nemuzu najit :( a hlavne druha vec nemam hlidani do daycare maleho nechci dat a cizi nanny malimu taky nechci cpat tak snad doufam ze se to nejak vyresi.

Vyrazite nekdo nekam s detickama na dovolenou?My by jsem chteli do CR ale asi to nevyjde tohle leto kvuli MM praci a sama bych nechtela letet, tak snad aspon o Vanocich no uvidime.

Tak co jak uzivate prvniho letniho dne? My dnes mame Father's day tak si MM pral jit na ryby :grinning:

Tak se tady zase mejte a kdybych se dlouho neukazala tak vsem hezke a teple leto! :dizzy_face:
21. čer 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahoj holky,

téda to koukám, nikde nidko, lovím nás na druhé stránce a poslední příspěvek včera odpoledne. To jsme teda ostudy.

Malá mi usnula dneska v sedě na kočárku, když jsem šla z města, tak jsem jí položila, dala do chodby a spí a spí jako šípková růženka. Docela se divím, protože v kočárku nechce vůbec spinkat.

Včera jsem jí koukala do pusiny a normálně nahoře už máme i stoličky venku, ale dole pořád jen ty 2 řezáky. Rostou taky někomu takhle divně zuby nebo jsme divný jen my :grinning:

Veru, vidím, že na očkování máme stejný názor. Čím víc se toho do dětí cpe, tím víc jsou potom náchylnější. Děti by si imunitu měli vybudovat sami. Já nejsem ani zastáncem Marťánků a jiných podobných nesmyslů. Snažím se spíš děti dopovat čerstvým ovocem a zeleninou. Obojího mají oba denně hojné množství a tělíčko se s případnými nemoci musí vyrovnat. Chápu, že ten pneumokok je strašák, ale přesně jak píšeš, nebezpečnější může být obyčejná chřipka.
22. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Krásné poledne maminy :slight_smile:

tak Matěj usnul,tak mám chvilku času :slight_smile:

andy, jsme na tom s těma zubama stejně, nahoře jich máme 6 a dole pořád jen ty dva, i když včera jsem objevila klubající se jednu dvojku dole :slight_smile:

holky, dáváte dětem už normální mlíko? já jsem koupila Matějovi teda normální lahvový a dala jsem mu kakao (přoměřeně) a on mi vyžahnul 250ml skoro na ex a teda musím říct, že od tý doby mi kaká ob den nebo každý den,takže v tomhle nám mlíčko hrozně moc pomohlo. Jen teda nevím,jestli mu ho už můžu dávat v tomhle množství a s kakaem navíc

jo a ještě, kam si necháváte zapsat děti, když jedete do zahraničí???my teda plánujeme v září Slovensko a nevím,jestli se ještě děti vpisují do pasu nebo kam vlastně. Novou občanku si teda zatím dělat nechci,to až po druhým mimču, ať je tam mám vepsaný obě. :wink:
22. čer 2009 v 11:53  •  2 děti  • Odpověz
ahoj baby,

tak hlásíme 14. zubů, spodní špičáky se nám prořezaly o víkendu, pěkně ostré jsou :grinning: a slintá dál, tak bud jdou ty horní špičáky, nebo poslední 4 stoličky :sweat_smile:

Jinak víkend sme měli suprový, v sobotu kolaudace bytu u známých, tak Hani to krásně s náma slavila 5 hodin v kuse, vysmátá jak lečo :grinning: akorát sme si spolu udělaly bebí, já nevěděla,že je za mnou, a zaklonila sem se...holky, taková rána jak z děla, no bečely sme obě dvě :pensive: :frowning2:

Tlapi, já jí zkusila taky dát jednou granko, ne moc "silné", a pila jako duha...já bych se toho nebála, hlavně, že pije :sweat_smile: a dáváš i sunar, nebo jen kojíš?
22. čer 2009 ve 12:02  • Odpověz
Jo Tlapi, na Slovensko loni sem brala jen rodný list, stejně tě nikde nekontrolujou...jen jde o to, mít doklad, že je to tvé dítě víš jak :wink: ale ted jí mám zapsanou v pasu aspon, at nemusím brát RL
22. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
oli díky, no u nás by bylo asi složitý prokazovat, že je MAtes nás, když my jsme oba hnědoocí, hnědovlasí a máme modrookýho blonďáčka :wink: a to zapsání do pasu je na počkání na matrice?
22. čer 2009 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz
no a k tomu kojení - bohužel už nekojíme, teda mlíčko by bylo,ale MAtes ho chtěl vždycky jen kolem 4hod ráno a stejně nepil, jen žmoulal a v podstatě to měl místo dudlíku,tak už jsme vysadili úplně :frowning2: Michal říká, že jsem z toho smutná spíš já než Matěj :slight_smile: sunar nedávám vůbec, vlastně jsem ho nikdy nedávala, měla jsem jen dvě krabice nějakýho mlíka, co přišlo jako propagační materiál a jinak jsem jen kojila.
22. čer 2009 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz
jo a dneska ráno mi normálně MAtes žuchnul za gauč :frowning2: prostě se natahoval po zácloně jako to dělá vždycky a asi se předklonil víc a já i když jsem seděla vedle něj jsem viděla už jen bačkůrky, no krve by se ve mně nedořezal, tak jsem tam pro něj šáhla a on teda chvíli brečel,ale spíš se lek a pak už vysmáto, i když mně teda do smíchu nebylo,ale je v pohodě, tak snad to bude dobrý :slight_smile:
22. čer 2009 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsme s MM slavili 2. výročí od svatby, takže slavnostní obídek a večer chlebíčky, vínečko ... no prostě nádhera. Akorát jak jsem odvykla za ty skoro 2 roky pití, tak jsem byla mírně ovíněná :sweat_smile: Budu muset opět natrénovat, aby mě pár deci vína hned neskolilo :slight_smile:

Ještě k tomu očkování, taky jsem spíš pro neočkovat proti všemu, co se dá. Dali jsme navíc jen pneumokoka a to tu novou vakcínu Synflorix, je proti více kmenům než Prevenar a do srpna je levnější. Já jsem toho pneumokoka dlouho zvažovala, ptala se i známých dr., co by dali svému děcku. Většinou právě zmiňovali pneumokoka. Jinak do budoucna asi dáme klíšťovku a se žloutenkou ještě uvidíme. Neštovice jsme zamítli.

Chtěla jsem se zeptat k těm homeopatikům, máte s nima někdo zkušenost? Dostali jsme je proti horečkám po hexe a máme je brát 10 dní. Můžeme ty homeopatika ukončiít dřív, nemůžu se dr. dovolat :unamused: Honzík mi je totiž začal plivat, takže je jakoby stejně neberem :sweat_smile: Akorát je na mě Honzík naštvaný, že se mu to opakovaně pokouším vnutit :grinning:

Ty jo Tlapi, koukám Mates je taky letec, určo to bude dobrý, držím palečky :wink:
22. čer 2009 v 16:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.