• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
jo se musím pochlubit, Ninuška už sama vyjde schody :dizzy_face:
2. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
Atrei, mě malá právě taky vyjde schody, jen dolů to nejde a právě proto je vzala kutálením dolů :frowning2:

Jinak chleba, rohlík ovoce a zeleninu taky baští sama, ale s polívkou nebo tak to máme stejně. Snaha je, ale moc jí to nejde.
2. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz
Jéé to jsou holky šikovné, my lezem k výtahu po čtyřech po schodech :grinning:
2. črc 2009 ve 12:47  • Odpověz
andy jj četla jsem, srdíčko by se mi zastavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: hlavně že jí nic není
dolů sejde za ruku

oli to je prča že? :grinning: jsem jí pořád oždibovala tu její prdýlku :grinning:
2. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: když sme u našich tak to řve at jdu k ní a za ruce nahoru :sweat_smile: :sweat_smile:

jo holky, ještě minianketa...co používáte za opalovací krémy pro děti? já sem koupila Niveu dětskou ale je to jen 20 asi UVčko...no stejně se snažím, at je raději víc než mín zahalená :grinning:
2. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
když jsem kupovala krém, chtěla jsem Daylong, ale měli pouze Chicco, tak máme ten, je to 30 ... ale příště už chci D.
2. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz
no to říká hodně holek ten daylong, v čem je lepší pro ty děti?
2. črc 2009 ve 13:03  • Odpověz
ti ani nevím, ale prostě je dobrej :sweat_smile:
2. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Honzík se už snaží jíst sám asi cca 14 dní, jídlo si nabere, do pusy se strefí, akorát je problém, že než donese lžičku do pusy, tak ji obrátí o 180 stupnu a to co měl nabrané skončí na bryndáku, ale chce jíst sám. Takže pak se rozčiluje, že na lžičce nic není :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

Na opalování máme Eucerin 50+ pro děti. Honzík má hodně světlou pleť a i v Sama doma dermatoložka říkala, že děti do 3 let by se měli 50 mazat. A jak píše Olinka, když to praží, tak na sluníčko max do 11 a pak od 16.

Rohlík, chleba, banán Honzík ukusuje, rozkouše a spolkne, ale jablíčko mi ukousne a vyplivne.

Včera jsem mu dělala rajskou na obídek a on mi ji plival, tak jsem z toho byla špatná, protože mě to moc chutnalo a dneska dlabal, jak by rok nejedl, tak jsem byla ráda, že mu chutná.
2. črc 2009 v 16:00  • Odpověz
cus zensky,
jak tu valite?
Oli my mame niveu 50+, nizsim nez 50 bych ji nemazala...
Erinka ji vidlickou sama, ze lzicky ji to pada jako Honzikovi :slight_smile: jinak si rukama nabira snad i jogurt. taky je takova sama sama vsechno zvladnu vsechno umim a strasne se vzteka, kdyz ji chci pomahat, to me kolikrat prasti a serve me na dve doby. palicak jedna.
schody vylejza jako pavouk a dolu jezdi po brise, od schazeni ji dost odrazuju, jen at jeste pekne radsi po nich leze nez mit nejake karamboly kterych bychom litovali....
jinak je fakt sikovna, uz asi mesic chodi a zatim nemame ani jednu modrinu! podle ocekavani si pockala az bude dobra a teprve pak se do toho obula :slight_smile:
dovolena v Turecku i v Italii naprosto luxusni a dneska to na me nejak sedlo a mam takovou vselijakou naladu, ze jako doma a zas ten stereotyp... nastesti je krasne, tak jsme se slunili na zahrade a cvachtali v bazenku :slight_smile:
2. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz
atrei Ninulka ma ty vlasky nadherne! to je proste rozena lamacka chlapeckych srdci!

tlapi gratuluju k tetovstvi, Kacenka je kraaasna, porad me ty miminka dojimaj
2. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
Abych ještě vysvětlila to spadnutí ze schodů, tak to bylo tak. Šli jsme ven, já řekla dětem, ať na mě počkají na chodbě, že jim ještě udělám pití a půjdeme. Jenže Jiřík musel honem ven, tak šel, malá mu proklouzla, já jen slyšela Anežko pojď zpátky, tak jsem hned vyběhla, ale už po cestě jsem slyšela jak letí dolů. Spadla proto, že jí Jiřík tahal zpátky, jak se mu vysmekla, tak letěla dolů. Takže to není tak, že bych jí učila chodit ze schodů dolů. Zakazuju jí na schody chodit a učím jí slízat dolů po čtyřech. Ona nikdy sama dolů nešla, vždycky čekala na mě a asi ani teď by nešla, ale jak se vysmejkla tomu Jiříkovi, tak prostě spadla.

Takže to nebylo tak, že jsem jí naučila scházet schody, šla vedle ní a ona spadla. Takovej blbec fakt nejsem.
2. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
Ahoj Vik,
už máte zalepený bazének, jo :wink:
My máme zhruba stejně velký, akorát mi dneska sousedi řekli, že si o ně místní micky brousí drápky, takže bysme ho museli každý den uklízet, tak to jsem štěstím bez sebe :unamused:

Andy v pohodě, hlavní je, že se Anežce nic nestalo. Honzík po schodech nahoru leze rychlostí blesku a směrem dolů bych nejradši, aby nelezl, ale učím ho po čtyřech, máme schody příkrý a vysoký (starej barák) a dole je dlažba, takže se fakt bojím.
2. črc 2009 ve 22:18  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:
ahoooj vik, ty jo tebe jsem už dlouho neviděla a kolikrát na tebe vzpoměla, díky díky :wink: dovolenou tiše závidím, hoď odkaz na fotečky pls :slight_smile:
3. črc 2009 v 08:08  • Odpověz
Blani bazenek se mi podarilo zachranit repair kitem, co k tomu davaji... asi pocitaji s velice aktivnima detma a hrabema :o) akorat tatinek nemel moc radost, kdyz videl, jak sikovne sem to zalepila :o)))))) tak to tam trochu trci, no co? :slight_smile: sousedi maji taky kocky a lezou nam do zahrady ale nastesti si o nej asi drapky nebrousi a doufam, ze ani nezacnou!

andy ja vim, ze jsi neucila Anezku schazet schody! teda pokud jsi to vysvetlovala kvuli me ;) cetla sem co se stalo, ale taky tam nekdo psal, ze schazi za rucicku atd... tak od toho ji prave odrazuju a nedelam to s ni, porad dokola ji rikam, ze po schodech se chodi po ctyrech dokud nebude mit aspon 3roky ;)
jinak je dobre, ze se Anezce nic nestalo, oni jsou fakt jak z gumy, ale nedejboze kdyz by padli nejak blbe, ze...

atrei fotky mame tady www.picasaweb.google.com/erinvikands3
taky se mi zas strasne libi ty vase fotky z atelieru, az tak, ze se asi objedname nekam az budem v Cechach...
3. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
za ručičku scházíme my, ale nevidím v tom nic špatnýho, když ji držím

fotečky jsou parádní, ty jo hned bych jela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
3. črc 2009 v 11:27  • Odpověz
jo a když jde sama, tak leze dolů po bříšku
3. črc 2009 v 11:29  • Odpověz
atrei ja to nedelam s Erin proto, aby ji to pak nenapadlo samotnou, protoze ona je do vseho strasne hrrr...
3. črc 2009 v 11:36  • Odpověz
jo to chápu, my naštěstí v samotným bytě schody nemáme, pouze cestou do sklepa a tam chodím jenom s ní
3. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
tak to pak jo, my mame troje... prave ji parkrat Andi svedl za rucicky a pak se ke schodum hnala sama po dvou... ted na ni houkam, jen co se k nim priblizi.
ted se smeju, taha tady za sebou svoje dve panenky, dycky pochova jednu, pak druhou, da jim napit, pusinky, pak je necha at si daji pusinky navzajem a zas je tahne jinam :slight_smile: musime ji koupit kocarek at si je vozi a nenici si zada :o))))
taky ma strasne rada takove male postavicky, z tech je uplne nadsena. a umi postavit krasny komin ze ctyr kostek. uz je to takovy maly naladovy clovek :slight_smile:
3. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj holky,
teda dneska to venku peče :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vik, tak hlavně že jsi bazének spravila, to je hlavní. To Andy může předělat, jestli ho to tak irituje. :slight_smile:

Honzík sice panenky nemá, ale dostal k narozeninám méďu, co je skoro stejně velký jako on. Tak toho pusinkuje, hladí, dává mu napít, mazlí se s ním a včera večer ho dokonce i přikryl, to jsem teda koukala. Prostě o něj pečuje. Komíny taky staví rád, nejraději z těch kostek, co se vkládají do sebe. Jo a je to pěkná vzteklinka, dneska dokonce vzteky mlátil ručičkama do zdi a pak bečel, že ho bolí a chtěl je pofoukat. :sweat_smile:
3. črc 2009 ve 14:17  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat, taky je u vás stříhání nehtíků taková bojovka jako u nás? Honzík se děsně vzpouzí, MM ho musí držet a já se snažím mu neustřihnout prstíky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
3. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz
u nás je to tak boj, tak jí je stříhám, když spí, ale na nohám mi stejně ucukává :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
Ahojik holky

Blani u nas je taky boj kdyz se strihaji nehtiky

jinak u nas se uz plynule chodi a zkousi uz i pobihat. schody zatim objevila jen nahoru a dolu ji snasime. (bydlime v panelaku tak nema moc sanci)

Martinek jel dneska s moji segrou na vylet a uz se konecne pekne rozpovidal, ze mu je i rozumet. doktorka mi rekla ze do 5 let ma cas.

dneska sem Zuzce rozdelala bazenek na balkone a ona se v nem nechce koupat tak s tou vodou pak zaleju kytky :grinning:
3. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
Blani u nas taky bojujem... nastesti to tema klestickama jde celkem rychle. Je to fakt uzasny jak se strasne opici a maji ty svoje "miminka", ze jo? este s nima Erin dela paci paci pacicky :slight_smile: kazdy den neco...
3. črc 2009 v 17:48  • Odpověz
Ahoj holky,
už jsme z výletu zpět, dnes jsme jeli napříč republikou s černým mrakem v zádech a s blesky okolo, no naštěstí nás nic nedostihlo... Fakt tu bouřku nemám rada, se tak bojííím :fearful: :confused:
Koukám, že nehtíky sou boj skoro všude a zvláště ty na nožkách :sweat_smile:

Krásný víkend všem, my jedem zítra k tchánovcům na hody, malá už má nachystaný kroj, no su zvědavá, jak se jí to bude líbit :grinning:
3. črc 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ahoj holky,

no já to vysvětlovala tak všeobecně. My máme schody z baráku na zahradu, tak tam s ní chodím taky vždycky. Většinou jí snáším, protože pospícháme, ale jinak jí učím lézt po čtyřech. Ale bohužel se stalo to, že se prosmejkla Jiříkovi ven. Ale mě bylo líto i jeho v tu chvíli, neuvědomil si, že se to může stát. Brečel a říkal, že se Anežka rozkutálela dolů, strašně se lekl, jestli se jí něco nestalo, tak jsem musela uklidňovat oba. Byla to první vážnější nehoda u nás a doufám, že už jiná nebude.

Tak a co se nehtů týče, tak na rukou to jde, to kouká, co jí to dělám a je v klidu, ale zrovna dneska jsem stříhala nohy a to byl horor. Vždycky jí je musím jakoby přilehnout, abych jí je mohla ostříhat. To jsem zkoušela hrneček s mlíčkem, že jí to uklidní, ale ani náhodou.

Elí, Anežka je kachna. Máme takový bazén asi jako Viky, ale máme čtverec ne obdelník a ona by tam byla nejradši pořád. A Jiřík taky. Jsou to kachny. A s tím, že se Martínek rozpovídal. Neboj, fakt má čas. Jiřík teda mluví dobře už tak od dvou let. Byl ukecaný už jako roční dítě, to Anežka je proti němu hoooodně pozadu. Ale s Jiříkem chodí do školky 4leté děti co mají s mluvením problémy a kamarádce řekla učitelka, že právě má její malej čas, že se to řeší až po pátým roce.

Jo a panenka u nás taky boduje. Máme ten set na panenku co dostala k narozeninám, tak Anežka panenku nosí, pak jí vozí v kočárku, pak jí posadí do židličky, dá jí napapat, pak jí chová a dělá háhá. Pak jí položí do postýlky. Ale jen na chvilku, hned jí de zase tahat, tak panenka nemášanci se vyspat :grinning: A nejlepší je, když jí to nebaví, tak s ní švihne na zem :grinning: . Medvídka má od Mikuláše a od té doby s ním spí a bohužel bez něj už neusne, takže když někam jedeme, tak na něj nesmíme zapomenout.
3. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ninuška má teploty, nevím z čeho, ale večer měla 39C a zatím se nám to podařilo srazit na 38,6 ... je jak hadrová panenka :pensive:
na zuby je to asi moc co?
3. črc 2009 ve 22:30  • Odpověz
Jiří, už je malé líp? Nepřehřála se třeba? Teď ty teplotní rozdíly :rolling_eyes: , tak snad je dneska líp
4. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
ráno v šest měla 39,1, po Nurofenu jí to kleslo na 37,3 a teď spinká - měla 38,2 ... nevím čím to je :frowning2:
4. črc 2009 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.