• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Ahoj holky,
tak my s teplotou bojovali od úterý a dnes je poprvé bez teplot. Asi zabrali antibiotika. Tak doufám že nám čepy na mandlích brzy zmizí a bude to moje vysmáté sluníčko. :slight_smile:
Atrei na zuby je to fakt moc, právě mi říkala doktorka na zuby tak max.38.
4. črc 2009 ve 12:47  • Odpověz
Ahojky,

atrei, jj k zubům takové teploty nebívají. My měli u zubů max. 37,8 . Teď jsou prý hodně angíny. Synovec jí chytnul taky a to měl zítra přijet, tak nepřijede. Tak se modlím, abysme něco takovýh nechytli taky.
4. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahojky,
tak my teda k zoubkům míváme teplotu okolo 39, vždycky nám takhle už párkrát vyskočila teplota a do dvou dnů byla fuč a zato měl Honzík 2 nové zuby, vždycky mu rostou po 2. Teď jsem koukala, že se mu klubou čtyřky nahoře a po trojkách ani vidu ani slechu, můžou růst takhle na přeskáčku? :confused: :confused: :confused:
4. črc 2009 ve 22:50  • Odpověz
Artrei, tak třeba to jsou opravdu jen zoubky. Budu držet palce, ať se vám nemoci vyhnou.

Evi, to je dobře, že už je malé líp, zachvilku zas bude řádit, uvidíš :slight_smile:
4. črc 2009 ve 22:53  • Odpověz
ahoj holky :dizzy_face:
jdeme zase pozdravit a pochlubit se :grinning: :grinning: konečně taky sami chodíme juchůůůů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak Adovi vylezli nahoře čtyři zoubky najednou a dole se taky tlačí ale zvládá to dobře a bez teplot

dobrou noc a všechny pozdravujeme pa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. črc 2009 ve 23:20  • Odpověz
Ahojky holky, jak se mate?Ja jsem doma sama, mame ted s MM docela problemy :cry: porad se hadame, neni ted doma je u rodicu v c-ville meli tady jeho rodice byt ted ale je to cely nejaky ted na prd nejradeji bych jela do domu...My dneska mame svatek tak jdeme zachvili ke kamaradce s malym..a co u vas? :slight_smile: :wink:
4. črc 2009 ve 23:43  • Odpověz
Ahojky,

Kačenko, gratulace k chození.

Blani, my máme zuby sakra na přeskáčku, nahoře máme noty na buben, vždycky zub nebo dva, díra, další zub... atd. Už tam máme i stoličky a trojky zrovna myslím chybí taky. Dole máme pořád jen ty dvě jedničky. Ale teď už to má dole nateklý, tak předpokládám, že se brzo nějaké proklubou.

A k té teplotě, při růstu zubů takto vysoká horečka být nemůže. Může být v těle skrytá infekce a růstem zubů se jen teplota rozjede. Samotný růst zubů takhle vysokou horečku nevyvolá. Hodně holek říká, že u zubů měli vysoké horečky, ale není to tak. Já jsem si to myslela taky, ale když jsme byi s Jiříkem v nemocnici, tak mi to tam vysvětlovali. Říkala mi to i naše doktorka, hledala jsem o tom i informace na internetu a vysoká horečka u dětí je vždycky příčinou něčeho jiného.
5. črc 2009 v 09:17  • Odpověz
První zoubek
Dětem se zuby prořezávají v přesně daném pořadí. Doba prořezávání je však individuální, stejně tak jako jeho příznaky. Zoubek, který se právě prořezává, se nejčastěji ukáže jako maličký hrbolek na dásni.
Jako první se prořezává dolní řezák kolem 6. měsíce věku dítěte. Dítě by nemělo mít s proříznutím zoubečku větší problémy a to zejména díky jeho tvaru, který připomíná rýč. Tvar a ostrost zoubečku by měly zajistit rychlé a náhlé proříznutí. Může se také stát, že při poměrně rychlém prořezávání zoubku se na dásni objeví malá modřinka či podlitina, která je bolestivá. Je způsobená nahromaděním malého množství krve, kterou rychle rostoucí zoubek tlačí před sebou. V takovém případě je vhodné navštívit dětského stomatologa, který podlitinu neboli hematom propíchne a pomůže tak vaší ratolesti od nepříjemného pocitu či bolesti. Nikdy prosím nepropíchávejte hematom sami!
V období prořezávání prvních zoubků bude vaše dítě poněkud zvýšeně slintat, kousat do věcí či lidí kolem sebe a zřejmě bude více či méně rozmrzelé (doufejte, že méně). Díky poměrně prudkým reakcím mnohých dětí, ke kterým patří i mírně zvýšená teplota a takřka stálý neklid, se růstu prvních zoubků často přisuzují i jiné zdravotní či psychické potíže, což je velmi nebezpečné. Pokud se tedy vaše dítě začne potýkat s nějakými akutními zdravotními komplikacemi, například průjmem, vysokou horečkou či zvracením, okamžitě vyhledejte vašeho praktického lékaře, bez ohledu na to, že dítěti zrovna rostou zoubky!
Další zoubek, který dítěti vyroste, je druhý spodní řezák. Následují jej horní řezáky - v osmi měsících má většina dětí čtyři horní a dva spodní řezáky. Zbývající dva dolní řezáky se obvykle proříznou do konce desátého měsíce, kdy má většina dětí celkem osm předních zoubků - čtyři nahoře a čtyři dole. Pokud vaše dítě neplní zmíněný harmonogram růstu zubů - nepropadejte panice, vyčkejte několik dní a pokud se stále nic neklube, navštivte zubního lékaře, který zjistí, proč se zoubky neřídí jízdním… tedy spíše růstovým řádem.
5. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
ahoj holky, tak jen co sme v uterý pťijely do tater, tak od středy má horečky...střídavě..nic jí neni a najednou 39,,holky při zábalech sem myslala, že mě budou odvážet, když sem viděla ten šok z osušky..takže dneska jedem k dr...27.sem má dorazit i Ája s manžou a Denískem, tak se těšim.jo a když jí řeknu zavři očička, tak je zavře a hrozně se tomu směje..a když vyskočim, tak taky se snaží vyskočit a to je prdel..nestíham dočítata, mějte se hezky papa
5. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky,
Lili gratulujeme Adámkovi k prvním samostatným krůčkům :slight_smile: , zachvilku mu nebudeš stíhat :grinning: :grinning: :grinning:

Pavli, to je mi moc líto, že vám to s MM teď neklape, tak držím palečky, ať se to brzo zlepší.

Andy, díky za info o zoubkách. Já vždycky mažu s Honzíkem k dr. když má horečky, ale nikdy na něm nic neshledá kromě nateklých dásní, CRP v normálu, teplota mu na 39 vystřelí večer, ráno už má max. 38, ale spíš míň a do dvou dnů jsou zoubky venku.

Artrei, doufám, že už je dneska Niny líp.
5. črc 2009 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky,

tak my dneska hodovali, malou jsme oblékli do kroje, při chvilce hodím foto, byla to zábava, malé se zájem o její osobu líbil :sweat_smile:

Kačí zdravíme a taky gratulujeme k chození :wink: a jak užíváte léta?

Pavlí, to je mi líto, snad se to brzo urovná a podaří se Vám problémy vyřešit... :confused:

Beru, nám taky tak rostou zuby, trojky ještě nemá, ale čtyřky už raší takže dole má jen jedničky a pak čtyřky, no sranda :sweat_smile:

Pěknou neděli a brzké uzdravení marůkům :wink:
5. črc 2009 v 18:46  • Odpověz
ahojky, tak teď na večer je poprvé bez teploty a má špičky dvou vrchích stoliček, tak nevím co si mám myslet, že by fakt ty zuby? :confused:
5. črc 2009 v 19:00  • Odpověz
atrei takyt jsme meli pres 39 u zubu... tak snad je to ono.

jinak podle "nasich" tabulek je normalni dvojky nemit do cca 14mesicu. tak do nasich jsme se vlezli :slight_smile:

holky erinka ma na pipince strasnou vyrazku :( uz ji to lecim 14dni a nevim co s tim, tak asi ziutra pujdem k dr...ma to jen tam, na zadecku ne. pri tom ted vetsinou beha bez pliny, prebalena je casto, myju ji pokazde :( dycky kdyz ji rostou zuby tak ma prcku cervenou ale tohle uz neni jen cervene, to jsou takove bolacky... nemeli jste nekdo neco takoveho?
5. črc 2009 v 19:11  • Odpověz
Viky, my takové boláčky jako vyrážku měli, ale měli jsme to na zadečku a bylo to z jednoho druhu plen, ale když říkáš, že běhá většinou bez pleny, tak to nevím. Taky by to mohl být atopický exem, ten se tam taky objevuje. Kamarádky malá ho má taky na pipince. Ale radši zajdi na kožní, tam ti řeknou víc.
5. črc 2009 v 19:26  • Odpověz
vik Niny to taky měla a zabral na to Tee Trea olejíček
5. črc 2009 v 19:42  • Odpověz
holky dik, jsem ted hledala na netu a pisou ze to muze byt i plisen nebo nejaka bakterialni infekce :( tea tree je dobry napad, sem hledala a doma nenasla... no stejne ji radsi zitra vezmu k tomu doktorovi. asi jsme s tim nemeli cekat tak dlouho, ale zaclo ji to, kdyz mela prujem, tak jsem si rikala, ze to ma z toho :( a ted me napada, ze kdyz to mela takove bolave pri tom, ze se ji tam prave mohlo neco dostat...
5. črc 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ahoj
Vik, tak ta vyrážka jak popisuješ, jsou na 99 % přemnožený kvasinky. Zajdi na kožní pro nějakou mast a za pár dní budete mít klid....
5. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
Jinak ahoj Dubnovky moje zlaté,
Jak se máte? Doufám, že všechny dobře. Užíváte léta? Sice zrovna není ideální počasí, ale my si to teda užíváme. Přes týden tak různě po kavárničkách a dětských hřištích, o víkendech pořádáme výlety. Víc na FB.
Příští týden se chystám s dětmi do Orlickejch hor, jenom sama, protože tatínek musí makat.
V srpnu si to vynahradíme, letíme celí rodina na Kanáry, takže se moc těšíme a už teď máme cestovní horečku.
http://www.h-rez.net/book_hotel.html?src=/hotel/es/maspalomas-oasis-club.html&hn=Maspalomas%20Oasis%20Club&hid=14824.
Trošku máme obavy z letu, ale snad to zvládnem.
5. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
hodila jsem do albíka aktuální fota, tak kdo chcete, tak mrkněte
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=339805&vReferer=
Jinak se mějte, užívejte léta. Helena
5. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
Helenko a nevis z ceho to je? at se tomu v budoucnu vyhnem? ja si to ted samo vycitam...
a Gran Canarii zaaaavidim! my jsme tam meli fakt super dovolenou! let zvladnete no problem ;)
5. črc 2009 ve 23:04  • Odpověz
dobré ránko :wink:
dneska mi MM odejl na týden do USA :frowning2: a já jedu na ten týden k našim, kteří nemají net, takže se teď neukážu, ještě pobalím věci a frčíme, takže se tu mějte hezky berušky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. črc 2009 v 07:24  • Odpověz
tak jsme prijeli od dr. dostala Canesten a jsou to asi ty kvasinky... tak snad to do trech dnech zmizi. prcka moje mala cervena...
od vcera ma nove "slovo" porad rika Abu Dabi :o))))
6. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz
Vik, za to nemůžeš, ani to niujak neovlivníš, kvasinky jsou přirozeně v pipně, máme to my holky prostě těžký, já na to trpím taky, když nemám přemnožený kvasinky vevnitř, tak jsem občas taky obsypaná a hodně se mi to dělá v jizvě po císaři, jak se to paří...
vlhko a teplo, to je pro ně bájo a tak sladký jídlo, cukr to podporuje....
prostě se to někdy přemnoží.....s tím nic nenaděláš, ale canesten je supr, hned zabere, za 1-2 dny mám většinou pokoj...
Abu Dabi to je nějaký zaklínadlo, ne? :grinning:
6. črc 2009 v 17:46  • Odpověz
Heli ver tomu nebo ne, ja to nikdy nemela... dr se me taky ptala ale ja fakt nikdy tak sem z toho vykulena, no :slight_smile: sladky jidlo neji, max jogurty a jednou za tyden si vyslouzi zmrzlinu nebo tak neco.
Abu Dhabi, asi tam chce jet ci co :o) ale je to roztomily :slight_smile:
6. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
Vik tak to si patříš k těm šťastnejm, co se jim to vyhýbá....závidím...
Ještě mi poraď ... vy jste s tou vaší Erinkou už takový zkušení cestovatelé, jak zabavit dítě v letadle?
Mám z toho docela obavy, jak to zvládnem... Mareček není zrovna ideální cestovatel, ani v autě tomu moc nedá, to jsou boje většinou a jak je to s kočárkem, ten si můžeš vzít na palubu? Myslím golfky ve složeným stavu, nebo to musíš mrsknouit mezi zavazadla, mám trošku obavy, aby mi pak nevyložili jen pár polámanejch trubek :grinning:
6. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
Jéé já sem první jo? Hm :angry:

Vik, Erince at mast pomůže :wink: Hani má taky poslední dva dny pupinku nákou divnou, jako kdyby byla rozmočená z vody... a přitom doma furt lítá nahatá, venku taky, a když už přebalujem, tak často :cry: Tak nevím

abu dhabí je krásné :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Cestovatelka se v ní nezapře :grinning: a kdy baby přijedete tady k nám na Moravu?

Helenko, super, že máte dovču vybranou, já bych se taky "bála" cesty letadlem, páč Hani by všem na palubě prošmejdila tašky, jídlo, rozmontovala sedačky, apod. :grinning: Kočárek dáš myslím u dveří při nástupu do letadla, a pak zase vyzvedneš :wink:
7. črc 2009 v 11:59  • Odpověz
Helenko Erinka se vetsinou kouka kolem ,flirtuje s lidma pred a za nami, otvira a zavira ventilaci, rozsvicujem svetylka... taky berem s sebou HODNE kukuricnych krupek, pak si rada cte ty palubni casopisy, studuje instrukce a tak. on se zabavi, na letadle je dobry, ze nemusi byt pripoutany v sedacce jako v aute (erinka to taky nesnasi, kdyz se nemuze hybat) ale muzou lozit po vsem kolem a zkoumat to vsechno nove. ty 4hodky utecou, neboj ;)
kocarek my dycky davame dolu ale mozna vam ty golfky povoli vzit na palubu, to asi bude zalezet na tom, kdo vas bude odbavovat...jinak je jak pise Olinka, nechas o vchodu do letadla a meli by ti je tam zas prinest (tudiz nejezdit nikde po vozicich a pasech a snad nebyt rozmlacene...)

oli tak jestli nemate neco podobneho? by me fakt nenapadlo, ze uz takhle male holcicky muzou mit zenske problemy :slight_smile: na Moravu 8.8.! uz se tesiiiiime. budete tam nekde kolem ten tyden po tom?
7. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz
Vik, super, tak jestli vám ve vašem "plánu práce" zbyde čas, nějaký srazík naplánujem. :wink:

No taky se hrozím, aby to nepřešlo v něco horšího na té pipce :frowning2: nojo hyc, a stačí pár minut v mokrém a je z toho děs běs...

Tak nic Hani mi spala ted jen hodku, tak letíme si hrát a pak ven, snad ještě nebudou zase slejváky :sweat_smile:
7. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahoj,
Vik díky za rady, na křupky jsem myslela. :grinning: Mára právě taky nesnáší pásy, autosedačku přímo nenávidí, tak to je fakt jenom dobře, že v letadle bude na volno...
:sweat_smile:
7. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.