• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
ahoj :wink:
oli super foto :slight_smile:

Niny taky říká klasika mama, táta apod. a potom nejvíc to její TOTO :sweat_smile:

spí od 20 do cca 6-7 hodin

mikul do bazénku ji dávám úplně nahulatou a neuklouzne
20. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz
Jo taky dáváme nahatou do bazénku :grinning: a neklouže to ale máme celkem i široké ty stěny, takže ani se nestalo, že když padala, tak že by špatně spadla vedle :wink:

a co holky, jak vy ste se měli o víkendu?

Jiřinko, prý toto toto :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz
oli nooooooooooo :grinning: to musím někdy natočit, aby jste slyšely co celý den poslouchám a pořád odpovídám na co zrovna ukazuje :grinning:

jj taky, když ujede, tak jsou široký stěny a ještě se jí líbí jak to péruje :grinning:
20. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
jo a ještě sem chtěla napsat, jak se zuří u nás :grinning:

v sobotu mi při procházce něco chtěla vytáhnout z nákupu z košíku v kočárku... a jí říkám, ne Hani sme na procházce, doma pak vybalíme.. a ona řev jak tarzan, a přímo si to namíříla do příkopy, kde bylo asi půlmetrové koryto, naštěstí zatravněné :grinning: :grinning: :grinning: kdybyste viděly ten kotoul, já místo se bát, co se jí stalo, tak sem se svíjela v kolenou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nic ani nepípla a šla poslušně za ručičku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
oli :grinning: :grinning: :grinning:

taky přídám naši vztekací nedělní akci - jsme na obědě a Niny se posrajdila, tak jsem s kočíkem zajela za roh, že ji přebalím. Stal se z toho půlhodinový boj, nechtěla ležet, řvala, propínala se, zdrahala mi nahatá, já jsem fakt už nemohla, tak jí vztekle říkám - Nino neštvy mě sakra a zrovna jdou okolo lidi, čumí na mě jak na matku roku krávu a prý ještě - pozor ať vám nespadne (jak hned stoupala v kočíku). Nakonec jsem jí tu plínu dala ve stoje, spocená až na prdeli a pak jsem Marovi řvala, že jsem na ni byla zlá :sweat_smile:
20. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz
Jiřinko tak to je hustá story :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: se tady chlamu, jak bych viděla sebe máme to stejné :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ...ale my to máme i doma stejné, jedině zabírá tel, a to mám na to 30 vteřin...v tom hycu na to se*u a lítá doma nahatá, aspon trénujem nočník :grinning:

a včera, když u našich chtěla pít mlíčko od koček z misky, tak naši v prdeli, jak se vzteká, když sem jí to zakázala :grinning: prej, ona je fakt zuřivec co :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 12:13  • Odpověz
Jinak ti lidi mě tež serou dycky, s komentáře apod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 ve 12:16  • Odpověz
nebo třeba v obchodě, Hani už nedočkavá na mnaku, a předemnou postarší lidi a čumí jak ta zuří...já v koši 5věcí a nepustí tě, páč oni mají "jen" narvaný vozík :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz
na mnamku tam mělo být :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz
Niny taky poslední dobou děsně zuří, ale fakt fest - se jí třeba zamotají nohy do deky a nemůže je vymotat, tak už piští a to vidím jak se vzteká :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lidi pořád něco komentují, když byla malá a řvala mi v kočíku, tak to bylo pořád - nebolí jí bříško? nemá hlad? :angry: teď hlavně důchodci a všichni stejně - ty máš ale oči, no ahoj :sweat_smile:
20. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
niny zase kočce do mlíka pořád něco háže :grinning:
20. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz
v obchodě hned míří pro rohlík a jen je minem, tak je řev, že ho chceeeeeeeeeeee :grinning: a poslední dobou ho sní závratnou rychlostí, ho už nebudu muset ani platit než dojdeme k pokladně :sweat_smile:
20. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz
Jiřinko s tím rohlíkem to je fajné :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to taky dycky prodavačky pindají, kolik mi těch rohlíků už snědla, fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a nejvíc Hani baví krmení zvířat, nejvíc psů, to se chlame úplně nejvíc :grinning: :grinning: :grinning:

Nic půjdu něco ještě udělat, rizotko mám a mám chut na koprovou omáčku s vajíčkem, tak jí jdu stvořit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
jééé rizoto taky budu dneska vařit, ale Marovi na véču
tak dobrou chuť a můžeš mi časem písnout na tu koporovku receptík do IP?
20. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
jj, písnu jak zapomenu připomen se :grinning: :grinning: :grinning:

pá pusinku Ninuš posíláme
20. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Haňulince kolegyňce žuřivce též posílme :dizzy_face: :grinning:
20. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj holky,
tady se klebetilo :wink:

Jiřinko, chtěla jsem se opat, jak jste spokojení s tříkolkou Leonardo, líbí se tam malé pořád? Nějak uvažujem co pořídit, tak po ní házím očkem.

Jinako hezkého dne, tady se to nějak mračí, no snad se to vykaboní a bude zasejc hezky :dizzy_face:
20. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
tak koukam, nejsme jedini, co se dokazou vztekat :stuck_out_tongue_closed_eyes: tudle hodila takovou akci ze sem se tomu musela smat, uz byla unavena, tak sem ji nesla s mlikem spat a stavila se na wc. tak ji tak proste nas*alo, ze sem ji postavila, ze sebou svihla na zem, chvili se valela ze strany na stranu a jecela, pak si lehla na brisko a mlatila pestickama do zeme a nozkama kopala... ja sedic na zachode sem nemohla jinak nez se tomu smat. no ale udelat mi tohle v obchode tak se asi nesmeju :slight_smile:
jinak kdyz neni po jejim tak vecma haze, tudle sla a prastila sklenenou vazou na kachliky (a pak sama koukala, ze se to roztristilo...), kope do nich, mlati pestickama a rve u toho jak zvire. tak ji ignorujem a ona se za chvilku uklidni.
prej to trva jen do ctyr let :o)))))
20. črc 2009 v 15:15  • Odpověz
víky, tak já tohle u Jiříka neznám, ten se nikdy nevztekal, vzteká se spíš teď, když mu nejdou nazout ponožky a to už mu čtyři byli :grinning: a u malé jen zírám. Taky si jí vůbec nevšímáme, když se začne vztekat a ono jí to vždycky přejde. Když jsem se jí snažila uklidnit, tak to bylo ještě horší, takže jí necháváme. Ale v obchodě jsme to naštěstí nezažili. Vždycky si žužle rohlík a baví lidi co stojí za nebo před námi. Strašně s každým flirtuje, vždycky hází takové pohledy, že se musíme smát.
20. črc 2009 v 16:04  • Odpověz
Ahoj holky,
Honzíkovi už je lépe a radostněji, zas by nejradši dělal rošťárny, ale teplotku má 37,5, takže se ho snažím krotit. Jsem se chtěla zeptat, ven se může až po dvou dnech bez teploty nebo můžem dřív, když ho vemu na kočár a bude jen sedět?

Jinak vzteklinku máme doma taky pěknou, buď háže věcma okolo sebe nebo proti mě šermuje ručičkama a nebo sebou švihne na podlahu, vše samosebou v doprovodu uširvoucího řevu. Když si lehá na podlahu, to je vám sranda, on se nejdřív podívá kam si jako lehá a pak se opatrně kontrolovaně pokládá a pak začne řvát jak tur a vzpínat se, vždycky se musím otočit zády, aby neviděl jak se chlámu, protože je rozčilený, ale dokáže si dát pozor aby se neuhodil do hlavy :grinning: :grinning: :grinning: Taky to řešíme tak, že si ho nevšímáme a necháme vyvztekat, ono ho to rychle přejde.
20. črc 2009 v 17:10  • Odpověz
ahoj holky, zdravim poťád ještľ z Vysokých tater, dovolenkujeme a odpočíváme.jak se daťí..nestíham dočítat, páč du dľlat asi jilion fotek. jenom my teda umíme do schodu i bez ručiček a ze schodu pozadu(na slovenský klávesnici neni u s kroužkem/ a s mluvenim taky neumíme nic skoro...ajajaj ham ham a mama a tata a baba a dada a papat a pa..a dělá hlavičkou ano a ne ale žádný delší slova ne...a to vadí?mě ne...to dožene papa
20. črc 2009 v 19:52  • Odpověz
andy Erin spi po obede tak 1-2hodiny, jinak je k neutahani a spat chodi mezi 21-22hod. vstava v 9h.

evi s tim mluvenim bych to vubec neresila, padz na to maji more casu a vsadim se, ze nic nic nebude a pak behem tydne rekne dvacet slov. nekde sem cetla, ze deti musi slovo slyset asi 500x nez ho zacnou pouzivat... Erinka ma docela pekny repertoar, ale musi mit na to "poradne" mluveni naladu. kdyz se ji nechce, tak z ni nedostanu nic :slight_smile:
Erinka ma ted taky dost mamankovske obdobi, hlavne kdyz je unavena, ospala a nebo ji neni nejlip. to pak tatinek neni dobry ani trochu. v rijnu chci sama vyrazit na oslavu nej kamaradky svatby bez ni tak sem jako fakt zvedava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
Blani ja teda takove to, jestli se muze ven nebo nemuze s teplotou bez teploty, 48hodin po teplote, nebo 36 neresim... stejne doma radi tak jaky by byl rozdil, kdyby byl venku? pokud tam nemrzne teda :slight_smile:
erin si taky dava dost pozor kam si leha aby si neublizila :o))))

andy aspon jde videt jak jsou kazdy jiny :slight_smile: ale mne to vztekani nejak nerozciluje, proste to beru tak, ze to zkousi... a obcas dostane zachvat, protoze ji neco doopravdy prijde lito a to ji pak pochovam a vysvetlim, proc to jako nemohla mit, nemohla tam jit a to vetsinou taky zabere, se pomazli a je dobre.
20. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz
viky, jj jsou každý úplně jiný. Jiřík byl oproti ní strašně klidné dítě, Anežka je malý ďáblík co chvilku neposedí. A že se vzteká beru taky tak, že to k tomu patří. Jen když to udělala poprvé, tak jsem zůstala koukat a nevěděla jsem co mám dělat, protože Jiřík to nedělal. Ale oni nás každý den něčím překvapí že jo?

jinak u nás mamánkovské období teď trošku polevilo. Jak jsem byla týden u našich, tak se hrozně upnula na dědu, takže jsem mohla i sama bez ní někam vyrazit, což bylo fajn. Takže teď když nemá dědu, tak je jí i taťka dobrý. Na něj je poslední dobou dost upnutá. Jak ho vidí, tak volá táta, táta. A když není doma, tak ho hledá.

S tím spaním, já bych taky už chtěla, aby spala jen po obědě. Týden jsem to zkoušela, ale bez úspěchu. Ráno byla protivná, v poledne nechtěla jíst, jak byla unavená a večer už od pěti taky chtěla dělat há, há. Tak to asi nebudu hrotit a budu jí zatím dávat spát 2x denně, však ona si to upraví sama, až bude chtít.
20. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahoj holky,

včera jsme byli u tchánovců na posvícení. Byla u nich i pouť, tak si Sonička vytáhla v rybolovu plyšáka, vybrala si větrník a balónek. Babička s dědou nám nakoupili sladkosti a nějaké hračky. Hezky jsme si to užili, naštěstí nám přálo i počasí. Bohužel foto není, zapomněla jsem foťák.

Soník je teda ukecanda hrozná, až se někdy divím, že nějaké slovíčko řeknu a ona si ho hned pamatuje a zopakuje ho když je to aktuální (třeba když slyšíme stíhačky co nám lítaj nad barákem, tak hnedka volá "éjo" a ukazuje nahoru - a to jsem jí to řekla jednou), naopak pozoruju, že tu svou hatmatilku opouští a neustále se snaží pojmenovávat všechny věci které kolem sebe vidí, nebo když si hraje, tak pořád říká, "pačí", jako že ty kroužky patří na tu tyčku a že ty kostičky patří do toho kbelíčku atd. Co se týká jídla, tak řekne - tácek, lžička, žížu, buchta, dobrota, rybíz, mňam, kafe, bumbala (jako že už bumbala), jinak třeba tužka, papír, bubli (jako bublifuk, bublinky), kapičky, balónek, taška, kamínek, dveře, mobil + halóhaló, houba, bota, čepice, tríčo, kaťata, ponožky, plína, pipinka, noha, hlava, očičko, hapčí, ouško, vlásky, mimi, hačača, stůj, hají, svítí, točí, kolo, kočárek, prší, kyti, moucha a nejoblíbenější "neci" (to už má tak natrénovaný, že už se jí občas podaří říct krásně i "nechcííí".... no je toho spousta, prostě pořád kecá i když zkomoleně, tak už je těm jejím slovíčkům rozumět - teda, já jim rozumím jasně že nejvíc, páč jsem s ní pořád, tak už vím co jak komolí

a to jsem nikdy nebyla zastáncem toho mluvit a mluvit na dítě neustále co děláme a proč to děláme a vyprávět mu o světě - páč jí to ani nebavilo, takže jsme měly svoje rituály kde jsem jí opakovala stejné věci, aby jako věděla, že ta slova doprovázejí tu určitou akci, a časem se nám rituálky rozšířily a teď už chce pojmenovat a zopakovat všechno

jo a ještě napodobuje zvířátka - ovečku, pejska, kočičku (ta je čiči, ale mňau neřekne, bo z toho vždycky nakonec vyleze mňam :o)), kravičku, prasátko, kačenu, koníka, krocana, slepičku, ptáčka

zatím teda nikam nevyleze, páč je pořád mrňousek cca 73 cm, ale pomalu se zkouší vyškrábat na postel a řve u toho hačačáá :o) mmch hačat chce naprosto všude, ať je to povalený balík s vodama (povalený samozřejmě kvůli Sonče), nebo zástěna ke sprcháči, nebo košíček s bramborama či otevřená dvířka myčky, vždycky nadšeně zvolá hačačáá a už tam šteluje prdelku :o) no je to sranda

ležet při přebalování už taky nechce, jsou to boje jak u vás, jenže na přebalování ve stoje není ještě moc stabilní, tak to holt musí ještě chvíli vydržet

vzteklounek naštěstí Soník neni, ona vždycky jenom hrozně řve, ale aby do něčeho mlátila nebo s něčím mlátila příp. s sebou mlátila o zem, to ne.e, to bych asi nevydržela a ještě bych jí nějakou šupla na zadek
spíš místo vztekání začala legračně "fouňat", vždycky pokrčí ten svůj nosík a udělá takový zvuk jako "efffffnnn" a to třeba když se na mě sápe a chce pochovat, nebo když jí nejde nějaká hračka dát tam co chtěla, když chce ochutnat co jím já atd... je to sice legrační, ale občas na to už začínám být alergická

tak, a aby to nebylo jako že se tady jenom chlubím, tak my ještě neumíme pít z hrníčku ani z flašky, ani z pítka, prostě z ničeho co se musí naklonit, pořád se umí napít jenom z brčka (chjo, se to snad nikdy nenaučí si to pití naklonit :sweat_smile:) a papat taky neumíme, hlavně nemáme ani zájem, strčí si 3 lžičky do pusy a pak ukazuje na tu co držím já a křičí mňam mňam, abych jí krmila......... holky, a to já jí tak chválím, když si sama nabere a dopraví do pusinky, no nic, budeme krmit do 18 a pak to přebere budoucí zeť :grinning:

co se spinkání týká, tak usínáme kolem 20:00 a spíme do 05:00, dáme si kójo a dospinkáme do 07:00, přes den spíme většinou jednou kolem 11:00 - 13:00, někdy si schrupne i odpoledne (když jí třeba udrndá cesta autem z nákupu), ale to pak jdeme většinou večer spát až kolem 21:00, takže se to vyrovná

a už jdu spinkat, jsem tu napsala romány, tak jsem se úúúúplně vyčerpala
dobrou s kobrou
20. črc 2009 ve 22:07  • Odpověz
andy ja bych to taky nehrotila, evidentne to jeste 2x potrebuje taky sem ted dostala od nasi doktorky nejakou chytrou knizku kde prave je, ze deti do pul roku spinkaji jeste 2x denne, tak je to normalni a ok ;)
ja bych docela rada Erinku nemela na sobe tak zavislou, padz bych si uz docela rada skocila do posilovny a od zari jdu dvakrat tydne do skoly, takze je potreba aby prezila par hodin bez mamy... takze zacnem brzo nacvicovat :slight_smile:

mikul Sonca je proste nadana na kecani ;) jinak Erinka neni o moc vyssi a vyleze na postel uz dlouho, je silak, se umi vytahnout :slight_smile: a placnout na zadek? proc? kdyz ji bavi vztekat, at se vzteka... nejhorsi je si toho vsimat a jeste to v nich zivit pozornosti... jedine co me dokaze nastvat, kdyz vztekle hodi jidlem a to hlavne proto, ze to pak musim uklizet :slight_smile:
20. črc 2009 ve 22:36  • Odpověz
Čau baby

tak sem total dojatá a i slza mi ukápla, dneska v 10 hod. se známým narodila CŘ dcera Adrianka, s váhou 3,5 kg :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jéééééé

my taky spíme jen 1x, ale někdy je ospalá už v pět a stejně venku v kočárku neusne,herečka :grinning: :grinning: :grinning:

Jiinak dneska total extrem holky, od rána ubrečená, dělá to,co nemá jako lození na židli, na stůl apod. no mazec, co řeknu, at nedělá, že si udělá bebi, tak řev do kleku a řev a řev :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: dneska je prostě všechno proti ní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2009 v 11:51  • Odpověz
Ahoj holky,

včera jsem zapomněla poděkovat za komentáře k bazénku, tak kukuju a botičky taky schánět nebudem.... a ještě jeden dotaz, kolik tak vody jim tam dáváte? asi tak po bříško, když sedí? nebo víc?

oli - gratuluji známým k miminku, člověk si znovu uvědomí jaký je to zázrak, viď?............. holt Hani dneska neměla asi svůj den, i batolátka mají někdy den blbec, to je i u nás

viky - s tím plácnutím na zadek to by bylo spíš, že bych vypěnila, holt o sobě vím, že na tohle jsem nervák a vzteklouni mě naprosto vytáčejí, prostě mám jen jedny nervy - upřímně řečeno, mě vytáčejí i ty matky, co se jim dítě svíjí na podlaze v supermarketu, protože chce nějakou kravinu a ta matka mu to buď koupí a ještě ho chlácholí a nebo si toho nevšímá a kouká se jinam..... dítě pak začne kopat do vozíku, nedej bože aby kopl do mě ten parch.nt
jinak je teda Erinka šikulka s tím šplháním - nojo, malá, ale šikovná, že? :grinning:

co se mamánkovského období týká, tak to nás drží pořád, když potřebuju někam odejít, třeba jen odskočit, tak mě nesmí vidět odcházet, jinak je řev řev, a taky je na mě pořád pověšená, když je unavená

jo a ještě vik - jsem chtěla reagovat na tu knížku, že dítě musí slovo slyšet 500x, aby ho začalo používat, tak tomu z vlastní zkušenosti nevěřím (asi jak které dítě), protože doma určitě slovo éro a hafík nepoužíváme a přitom ho Soňa začala používat po 1 nebo 2 zopakováních - ovšem, je pravda, že to asi měla spojeno se silným zážitkem (hafíka jsme jí poprvé ukázali naživu a mohli se spolu "očuchat" a éro zase poprvé viděla letět nad hlavou), tak možná proto si to hned zapamatovala

ježiš, to už je zase hodin :fearful: tak jdu do peří
brou noc
21. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se taky s malým upovídánkem, začíná opakovat snad všechno co slyší, aspoň se o to pokouší. Poslední vtipný slovíčko bylo bobr - teda spíš bobl :grinning: Když vidí kočku, začne pištět mňaaaaau, mňaaaaau :grinning: :grinning:
Ale zase žádný úspěch s nočníkem, včera na něm chvilku vydržel sedět (nějakým zázrakem), ale pak se stejně zvedl a vyčůral vedle :sweat_smile:
Mamánka doma nemáme, třeba včera jsme byli venku, kde viděl prvně moji kamarádku, byla s námi pět minut a kdybych odešla, vůbec by si toho snad nevšiml..

Mikul, botičky do bazénku nedáváme a jak píšeš, vody asi po pupek, když sedí, Daneček ji stejně vylívá kyblíčkem ven :sweat_smile:

Oli, gratulace známým k holčičce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Asi 19.8. večer jedeme do Olomouce a zdržíme se do neděle, co nějaký srazík??? Holky, moravačky?
22. črc 2009 v 06:15  • Odpověz
bré ráno,

Janulko, my máme 18.8. očko ty spalničky, takže nevím nevím, jestli se někam dostanem :frowning2: sice reakce bývají až 7 den nejdřív ale stejně :unamused: :unamused: :unamused: no uvidíme, možná by to šlo posunout o týden a dorazíme, viděla bych to asi zase v zoo co? Děti už budou natěšené na zvířátka... a třeba by přijela i Marfuška, kdyby se jí chtělo z Brna, a neměly nic v plánu...no ale uvidíme jak my s tím očko :wink:

Každopádně bysme rády viděly Danečka :dizzy_face:
22. črc 2009 v 08:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.