• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Olinko, zoo je ideální, taky jsem na ni myslela :slight_smile: Tak se ještě ozvi jak s tím očkováním..
22. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
tak to se s vama devcata neuvidim... :(

mikul matky co detem ustoupi a radsi jim to cukrovi,hracku, cokoliv koupi si akorat koleduji o to, ze to priste prcek udela znovu a 3x silnejsim kalibrem... ignorovat je, podle vseho a vsech, koho sem se zatim na to ptala, nejlepsi, padz prcek vidi, ze to nefunguje, tak co by se s tim namahal. jinak za tohle bych Erin nikdy neuhodila... ale ja sem klidas :slight_smile: ja zas nemam rada ty matky, ktere deti na verejnosti okate mlati, samy nervy nekde, do decka busi jak do box pytle a akorat to delaji horsi, z decka totalniho nervaka... hruza :slight_smile:
a s tim mluvenim> jasne ze je kazde dite jine a je rozdil neco jednou zopakovat a nebo to aktivne pouzivat a vedet, co to znamena. asi tim mysleli tech 500x... padz erin taky zopakuje kde co hned poprve ale neznamena to, ze to od te chvile pouziva a rika.
22. črc 2009 v 17:41  • Odpověz
juj dneska tu nikdo nebyl?
dneska bylo na padnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď sem konečně dorazila bouřka, tak je aspoň lepší vzduch
23. črc 2009 ve 22:55  • Odpověz
Ahoj holky,

musím se jít pochlubit. Anežka se naučila říkáta ráda (teda zní to jako áda) a u toho mě začne pusinkovat a muchlat. To je tak krásný. Dneska jsem na ní ráno koukala v postýlce, ona už je tak velká. To je hrůza jak to letí.

Jinak u nás to stojí zase za starou bačkoru. MM má pracovní smlouvu jen do 31.7. a nemůžeme zase nic najít. Když jsem viděla, že na jedno pracovní místo je 26 uchazečů, tak se ani nedivím. Už začínáme hledat práci i v Praze a holt budeme muset nějaký čas být tady přes týden osamocení a MM by jezdil jen na víkendy :frowning2: než se trošku ekonomická situace u nás uklidní. Vůbec si to nedovedu představit. Do Prahy zase jít nemůžeme, protože zatím nemůžeme tady ten barák prodat, protože je ještě 1/3 strejdy a ten o prodeji nechce ani slyšet. Mohli bysme být u našich, ale to už ani náhodou. Je hezký tam jet na víkend nebo na týden, ale bydlet dohromady.

No nic, tak jsem se zase vykecala a musím letět, jedeme na nákup. Tak se mějte a hezký sluníčkový den
24. črc 2009 v 08:25  • Odpověz
Ahoj hoky,

tak jsem včera napustila bazének s tím, že je vedro na padnutí, že i Sonča bude prahnout po osvěžení, ale bohužel..... cákat ručičkama ve vodě, to jo, házet do bazénku hračky, taky zábava, ale nedej bože namočit jí nožky nebo prdelku - řev řev řev, jak kdyby jí na nože bral
jak teplou míváte vodu v bazénku? myslíte, že 29°C je málo?

viky - jen to uvedu na pravou míru, samozřejmě, že plácnutím jsem nemyslela mlátit jako žito - prostě tím vyjádřit, že se to nedělá s doprovodným napomenutím, pak bych si jí asi zkusila nevšímat, ať se s tím popere
a co se týká toho mluvení, ty slova která jsem jmenovala, tak Soňa používá a ještě umí dalších asi 10 - 15 slov na která jsem zapomněla.... jinak opakuje poslední slovo skoro u každé věty co řeknu

andy - přeju hodně štěstí TM při hledání práce, to "ráda" od Anežky musí být krásný, mě Soňa šmudlá čumáček o hrudník a říká "biši biši" jako "šmudliky šmudliky", to biši biši jsem od ní převzala, takže když se spolu šmudlinkujem tak to říkám taky
24. črc 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahoj holky,
tak snad to bouřkové u vás nic nenapáchalo, tady se jen prohnal vítr, ale myslím, že dobré
Dnes sme byly na očkování, trošku řevu, ale dobrý, jen je z toho protivnucha. Tak snad to přejde.
já teda nevím čím to je, ale u nás má Kája největší radost z žáby (normálně děti pískají nad pejskama a kočkama) a u nás vede žába :sweat_smile: to už říká docela dlouho - tead ába a kvak, ale třeba pes či kočka neřekne :confused:
No je to sranda, jak si oblíbí nějaké slůvko a pořád ho používá a my stejně houby rozumíme co to je, ale pro ni je to děsně důležité :grinning:

Tak krásný den a hezké dovolené všem co dovolenkují :wink:
24. črc 2009 v 11:54  • Odpověz
mikul to je Soni fakt moc sikovna! nasich znamych synator je podobny, ten v 15mesicich umel slova ktere clovek snad ani nepouziva :slight_smile: dneska ma 2,5 a mluvi ve vetach, vscihni mu rozumi. neuveritelny :slight_smile:
ja sem premyslela, ze bych Erin placla jen kdyz by neco rozbijela proste byla fakt na zabiti, ale tady takove to vztekani "na oko" me proste nechava chladnou ;)

andy vim jak ti je, padz Andi ma smlouvu sice az do konce rijna, ale sance je asi 90% ze mu ji neprodlouzi a piloty ted nikde moc nehledaji :( nebo hledaji ... v pousti u arabaku a tam se nam jako moc nechce :( tak se snazime neco nasetrit a doufame, ze se neco najde... mno a taky je moznosti jit litat pro korean a to by byl dycky 3tydny pryc a 10dni doma :( doufam, ze to tak daleko nezajde, apdz to by me jako kleplo :(

jo a Erinka zacala pouzivat Eji jakoze Eri :slight_smile: takze dneska za mnou pribehla rano a kricela Eji tady! :slight_smile: prdelka moje sikovna :slight_smile:
24. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
jo, jdu ještě popřát Kristýnce všechno nejlepší k dnešnímu svátku, hodně štěstíčka, zdravíčka a spokojené rodiče

a k tomu mluvení, dneska jsem četla výborný článek o mluvení batolat. Tam píšou, že děti začínají mluvit mezi 1. - 2. rokem života, což je docela velké rozpětí, takže pohoda, máme čas. Jinak Jiřík právě už taky v roce brebentil docela dost, když jsme byli ve 2,5 letech ve školce u zápisu, tak sí paní ředitelka myslela, že je mu 3,5 jak to tam na ní rozbalil, tak jsem se zarazila, že Anežce se ještě moc nechce, ale ono to přijde.
24. črc 2009 ve 20:18  • Odpověz
jéjej, já hlava děravá zapomněla jsem na Kristýnku, přeju ti Kristýnko všechno nejlepší k tvému svátku, hodně štěstí, zdraví a stále usměvavé rodiče :slight_smile: a ještě pusinku posílám

vik - no, jsem zvědavá, jestli se ten rozvoj mluvení třeba na nějaké úrovni nezasekne, ale je fakt, že už se s ní dá celkem domluvit - třeba když jsem jí dřív chovala a ona zatoužila jít na zem, tak se mi odtáhla, až jsem se lekla, že mi vypadne, teď na mě houkne "dolůů" a já jí pustím, nebo když jsme venku a ona courá po dvorku, tak si taky řekne "bábofku" jako že jde na písek, nebo "bíz bíz", že jde na rybíz, nebo "dolů", že chce ze schodů, je to super jí konečně trochu rozumět, akorát to "necíí" by nemusela tak často používat
a s tím plácnutím s tebou souhlasím, aby prostě věděla, kde je hranice, já jsem to tak právě myslela, že bych jí plácla kdyby mi něčím o něco mlátila nebo by s něčím mlátila, to nevíš co bude mít po ruce a co ti ve vzteku popadne, ale zatím to fakt nebylo potřeba
jinak vám přeju ať Andiho nepropustí, a pokud jo, tak aby našel nějakou slušnou práci a nemusel být pořád pryč
jo, a Eji tady! je fakt super, Soňa se neosloví a když se vidí v zrcadle, tak pořád huláká "mimi mimi"

andy - já si taky myslím, že na mluvení mají ještě dost času, co máme kolem podobně staré děti (i starší), tak žádné z nich zatím nemluví jako Soňa, ale vzpomínám si, jak se Anežka mezi prvními přetáčela a lezla, a to my jsme si zase dávaly na čas :wink:

já jsem teď samotinka, MM je u tchánovců, předělávají koupelnu, tak jim pomáhá, to zase přijede až kdovíkdy
jdu se ještě juknout na aukro na nějaký oblečky
zatím pááááááá
24. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
Kristý všechno nejlepší,

jsem tu dlouho nebyla, tak nestíhám dočítat, pořád někde s malou lítáme, vyrážíme dopoledne a vracíme se k večeru, takže nemám na nic čas.

Holky co dáváte mléko, kolik ml jim za den dáte? a dáváte někdo ještě přes den nebo už jen večer?
24. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz
Holky, z hrůzou jsem zjistila, že mám 11 dní spožděnou MS, tak počkám pár dní a šupajdím pro testík. Jen to NEEEEE!!! Teď fakt ne, teď by to asi skončilo tak, jak bych nikdy nechtěla, by to skončilo :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .

jo jinak jsem koukala, že majatob, co k nám taky chodila na dubňátka, tak založila březen 2009, takže další těhule od nás
24. črc 2009 ve 22:33  • Odpověz
teda březen 2010 už jsem asi přetažená :grinning:
24. črc 2009 ve 22:47  • Odpověz
ahoj holky zdravim všechny pořád v tatrách..já se dostanu na net jenom občas, tak nedočítam..všechny zdravíme
25. črc 2009 v 11:15  • Odpověz
Je, ahoj Zuzi, krásný fotky, super je ta na kole :grinning: :grinning: :grinning: Jak se máte, kočky?
25. črc 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahojte holkyyy,

jsme zpět ze Šumavy, tam vám bylo tak krásně, až pošteluju fotečky hodím odkázek...hned bych jela zpět...

Jak jste se tu měly? Čtu že další těhule(Andy tebe nepočítám neboj, přeji ať to dopadne jak ty sama chceš)...

nějací marůdci, už jsou snad zdravoučcí, Týnča měla nakonec po očko spalniček jen malinko zvýšenou teplotu a to bylo celé, takže super...

Jinak děkujeme za gratulace, já hlava děravá, matka neschopná na ni úplně zapomněla ale měla jsme důvod, po celém týdnu kdy jsme jezdili na kolech, 2x jsme se do toho byli koupat ve Vimperku na koupáku, tak jsme včera s kamarádkou sabotovaly kolo a že jdeme s holkama a vozíkama na výlet, holky, my vyšly v 10 ráno a vrátily se v 18,30, ušly jsme 20km, do toho byl jeden terén krpál jak prase, šly jsme ho 20min. a to jsme se ani nezastavily, takže vidíte jak byl dlouhý...takže mě bolí úplně všechno i časy na víčkách, ale užily jsme si to náramně, holky ve vozíkách už méně pač musely skoro celý den jen sedět až na nějaké sem tam ťapání...

tak já končím jdu tady dodělat ten binčus a pa pa
25. črc 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ahoj holky,
Hani, tak to je fajn, že sis užila dovču a malé se to určitě taky líbilo, takže vozítko za kolem dobrý? Malé se v něm líbilo?
Zuzi užívej dovolenou, jak tam máte? Snad to tam taky tak nebouří.
Andy uvidíš, možná i těmahle vedrama můžeš mít zpoždění :wink:
25. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz
Hezký večer holky,

andy - juj! :confused: :confused: :confused: to snad ne.e..... :fearful: :fearful: taky přeju ať to dopadne jak je to pro tebe a pro vás nejlepší

zuzi - super fotečky, hned bych jela za vámi :slight_smile:

Hani - závidím reakci po spalničkách a že to máte za sebou, my jdeme 11.8. a já z toho mám hrůzu, jinak super tůra teda..... to bych asi nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak to mám rychle dočteno teda :slight_smile:
my jsme dneska byly se Sončou 2x venku, poprvé měla šusťáky, tílko a triko s dl. rukávem, jenže jí byla zima a stejně nás po cca 30ti minutách vyhnal déšť, podruhý jsem jí dala šusťákovou oteplenou bundičku, ale zas začalo svítit sluníčko a byl hic, no a za 45 min nás opět vyhnal déšť... ku.va, nemůže už to počasí přestat blbnout??? :angry: :angry: :angry:

dnes jsem uklidila kuchyň a nevím co se stalo, ale koukám na linku a je tam zase binec, kde se beuuveee???
25. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
omlouvám se ty časy, měly být řasy...

jani, mylsím na tebe a jak budu na moravě ozvu se...dobrou s kobrou
25. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj
jdu Vás všechny pozdravit a doufám, že si užíváte léta. Já byla s Dominikou a Marečkem v Orlických horách. Byli jsme bez tatínka, protože musel makat, ale i tak jsme si to užili.
Druhou část léta nam pokazil pan Fišer. V pátek pár hodin před krachem cestovky Marek zaplatil zájezd, takže trošku to byla šoková sprška, než jsme pochopili, že nikam asi nepoletíme.
No nic méně nedáme si pokoj a v pondělí jdu složit zálohu do Čedoku, ten snad nekrachne a jestli to dobře dopadne tak se naše dovolená přesouvá na září. Tak doufám, že už se na nás nic nepřivalí.
S pokroky jsme na tom asi stejně jako všechny dubňátka.
Tak se zatím všichni mějte na jedničku a já se zase ozvu.
25. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
ahojky holky :dizzy_face:
jako vždy nestíhám dočítat :angry: :angry: :angry:

jinak jsme se minulou sobotu přestěhovali,takže máme od té sousedy,co si neustále stěžovala na byťáku na naše děti...Adámka,který v tu dobu ani ještě nechodil :grinning: :grinning: :grinning: a Honzíka,který byl jako pěna a doma skoro nic nesměl,aby byl klid a jsme spokojení a v klídku.

teď vám musím napsat,ten šok,co jsem ve středu zažila
domácí měl nějaké lidi na prohlídku toho bytu,tak jsem dala malého k ségře a jela tam,že aspoň odvezu poslední věci a domluvím se s ním na odevzdání bytu.za tři hodinky jsem si pro malého přijela,dala si u ségry kafe a jeli jsme do Kaulandu ,že nakoupíme do té naší prázdné ledničky po stěhování.byli jsme teprve u zeleniny,vážila jsem ovoce a zeleninu,v tom se otočím a myslela jsem,že mě malý na košíku usnul,protože ležel nakloněný na pravý bok.posadila jsem ho zpátky a v tom vidím,jak absolutně nevnímá,začal třást hlavičkou a mít křeče v obličeji,špatně dýchal.já se k smrti vyděsila,vzala ho do náručí a letěla na recepci,že potřebuju pro dítě doktora.paní hned volala záchranku,malý začal v obličeji modrat a upadl do bezvědomí úplně.já jen brečela a nevěděla,co dělat.podle instrukcí záchranky jsem ho položili na stůl,paní mu začala masírovat hrudníček a během několika sekund začal nabírat opět červenou barvu v obličeji,naskočil mu normální tep,ale pořád nevnímal.....
sanitka tam byla do 5min,naměřili mu 39,2°C a to předtím teplotu neměl.nechali si ho na JIPce a zkoumali jestli to bylo z té vysoké teploty nebo epileptický záchvat.naštěstí zjistili,že měl počátek angíny,proto mu vyletěla ta teplota,ještě ten hic k tomu,tak zkolaboval.od pátku tu jsem s ním,je už na pokojíčku a snažíme se to přežít..je to děs zabavit ho na celý den v té postýlce :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
tak hlavně,že je už v pohodě......ale vyděšená jsem byla,že málem křísili i mě.doufám,že už se to nebude nikdy opakovat :frowning2: :frowning2: :frowning2:

tak už je vzhůru,musím jít za ním ho bavit...papapapa
26. črc 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahoj Lili,
jujda, hlavně že už je líp, ale muselo to být strašné :frowning2: a co malému nakonec diagnostikovali? ještě, že paní z recepce duchapřítomně pomohla a sanita tak rychle dojela, vydržte to v nemocnici, za chvilku už budete doma v klídku, teda běhá mi mráz po zádech jak to čtu :frowning2: opatrujte se
26. črc 2009 v 11:57  • Odpověz
Ahoj holky,

téda Kači, to by mě asi kleplo, takhle z ničeho nic, hlavně že to není epilepsie a že už bude zase dobře, posíláme adámkovi tisíc pusinek.... a taky gratulujeme k novému bydleníčku

jinak jsem trošku upravila albíčka a přihodila nějaký fotky, tak mrkněte :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=173221

zatím papa
26. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz
cori - jak Kačka píše, tak zjistili, že to byl počátek angíny + hic k tomu, dostal teplotku, přehřál se a zkolaboval - ježišku, mě mrazí jako to píšu
26. črc 2009 ve 12:12  • Odpověz
Ahoj holky,

Kačko fuj, to je strašný, až se mi udělalo špatně, jen to čtu. To je strašný co všechny ty broučky může potkat. Zvládla si to statečně, a měla jsi skvělé reakce, když jsi hned běžela na tu recepci. Tak ať je vám brzo fajn a můžete jít domů.
26. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz
jen nakukuju a běhá mi mráz po zádech, ty jo kači to je děsný, bych se ve mě krve nedořezali, ty jo jsem moc ráda, že jste v pořádku a dobře to dopadlo,a le musely to být ale děsný nervy, takhle ho vidět v tom vozíku
26. črc 2009 ve 20:22  • Odpověz
Ahoj holky,

lil, jezis to bych teda byla uplne hotova, drzim palecky at je malimu zase brzy dobre! :slight_smile:

Chtela jsem vam rict ze zitra jdeme zarezervovat letenky do CR chteli by jsem v rijnu letet tak zitra snad budu vedet presne datum :slight_smile: Mam z toho hroznou radost :wink: :slight_smile: MM by tam s nama byl mesic a pak by odletel a na Vanoce se zase vratil a pak vsichni spolecne :slight_smile: Tak uvidime..
26. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahoj holky,
Kači to je strašný co se stalo, hlavně aby jste už byli v pohodě. Držím palce.
26. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz
A Andy jak jsi dopadla s testem?
26. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz
ahojda holky :slight_smile:

teda já nic nestíhám, tak jen nakukuju

Kačí,teda to je síla, jsi statečná maminy, že jsi tak zareagovala a paní na recepci taky, tak ať jste co nejdřív doma a nic vás netrápí!! a gratuluju k přestěhování :slight_smile: :wink:

andy, já měla zpoždění 15 dní a nic z toho, tak to třeba u Tebe bude stejný.

příští týden jedeme na tábor, tak začínám mít vítr, co všechno sbalit, copak pro mě, mě stačí pár trik a kalhoty,ale pro MAtese, abych něco nezapomněla, i když naštěstí jsme jen za humny, tak se když tak pro něco sjede domů- No nejvíc jsem zvědavá na spaní, s tím jeho buzením po 5hod asi budeme od pekaře akždej den přebírat pečivo :wink:

tak jdu do hajan, krásnou noc a hezký sny :slight_smile:
26. črc 2009 ve 21:38  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.