• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Ahoj holky,

dneska první jo :sweat_smile: . Kde jsou ty časy, kdy se to ani nedalo dočíst, co toho bylo nakecáno :astonished:

Anežka spí, Jiřík je v Praze a táta odešel do práce, tak jse mi tady nějak smutno :frowning2: . Až se malá vzbudí, tak půjdeme do města, musím si pořídit ten těhu test, MS pořád nedorazila. Chjo :cry: .
27. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz
Ahojky

hlasim, ze jsme doma z dovoleny a moc moc se nam tam libilo :slight_smile:

Andy drzim palecky at to dopadne pro tebe co nejlip

dneska jsme sli na ockovani to probehlo v pohode a na vaze nam naskocila super cifra necelych 9 kilo mame prosta doma super modelku :grinning: , jinak je to holka sikovnak rasne opakuje slova akorat mamu nechce rikat tatku uz si vola krasne tatíííí a uz se i dohaduje a svadi chlapy :grinning: a provokuje Matu a beha a je tu porad krasny zivo a nejvic se mi libi jak se s Matou maji radi a mazli se a pusinkujou a vodi se za ruce

Moni tak at se tabor povede
27. črc 2009 v 19:39  • Odpověz
Ahoj holky,

tak včerejší testík dopadl dobře, je na něm / hurááá. Normálně se mi ulevilo. Neříkám, že bych miminko nechtěla, brala bych ho hned, ale vzhledem k naší nynější situaci jsme rádi, že jsme rádi a dalšího drobka bysme nezvládli. Tak snad MS dorazí. Budu muset jít prodiskutovat nějakou variantu antikoncepce po které bych neměla MS 60 dní v kuse.
28. črc 2009 v 07:55  • Odpověz
Andy tak gratulace k / :wink:

u nas leje a leje a to jsme chteli jit s usteckejma konikovkama na prochazku a v MC me to vubec nebavi :sweat_smile:
28. črc 2009 v 09:23  • Odpověz
ahoj holky
jen hlásím,že nás včera pustili,malý bere ještě penicilin a zítra jedem na EEG projistotu,že se na něj dr. mrkne
díky za podporu,už bych to nechtěla zažít znova,ale už bych věděla,co to je a co vůbec dělat :pensive: :pensive:

andy přeju at máte mimčo,až budete chtít a budete v pohodě
tlapi hezký tábor
lady at vám to uteče a letíte do ČR

a zkrátka všechny pozdravujeme papa .... malý chrní tak jdu uklidit a pak pojedem k našim
28. črc 2009 v 11:34  • Odpověz
Lili tak to je fajn, že už vás pustili :wink: Snad už se to nevrátí.
Tlapí, tak jak de balení na tábor? To místo jedné krosny budou 3,co? Užijte si to tam :wink:
My jedem zítra na chatu, ale jen na pár dní, ale i tak dobré něco.

Holky mažete prcky nějakým repelentem či něčím stříkáte - proti klíštákům a komárům?
28. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz
ahojky
kači to je super, že jste už doma, ať zítra EEG dopadne dobře :wink:

tlapi, cori užijte si to :dizzy_face:

cori mám tu krém proti klíšťatům, ale ještě jsem ji nemázla, asi až pojedeme na dovču a budeme drandit v lese
28. črc 2009 ve 12:57  • Odpověz
Ahojte holky, dala jsem pár fotek z dovči, více je na FB...

Taky ivuška dala fotečky matýska...

Tak my zítra razíme směr Morava, jani tobě se určo ozvu, ale viděla bych to tak další týden...

zatím se opatrujte pa pa
28. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz
kdo by chtěl, tak může kuknout:

http://picasaweb.google.cz/janacci/Leto2009#
28. črc 2009 v 16:20  • Odpověz
kaci jen pri cteni, co se vam stalo, se mi udelalo mdlo :( me by teda museli krisit kazdopadne, mne se srdce zastavuje pokazde, kdyz se erin nekde klepne :( esteze to teda dobre dopadlo!

mikul ja myslim, ze se vam ten vyvoj nezastavi, proste ma na to talent a bude ukecana ;)

no u nas docela stres, padz uz je to skoro jiste, ze Andi bude bez prace, takze kazdy den posila CV a zada o prace vsude mozne. Tak sem fakt zvedava, kde skoncime. nejhorsi je, ze ty 3mesice utecou jako voda... a to jsme ted byli takovi spokojeni, uzivame si domecek a cele mesto, prirodu... no proste vsechno :( grrrr
na druhou stranu si rikame, ze je to asi nejlepsi doba na odstehovani na par let, ze si nalita hodiny, uteceme te recesi tady a az se to v evrope zas srovna, ze bude mit dostatek zkusenosti, aby byl kapitan, ze ted erin jeste neni ve skole atd... no hlavne at se dostanem do nejake civilizovane zeme :slight_smile:

eleonor vy jeste nemate ani 9kilo?! :slight_smile: kolik meri? my asi 76cm a 10.7kg... a to mi vsichni rikaji, ze je hubenour!
28. črc 2009 v 19:39  • Odpověz
Vik pri poslednim mereni 75cm a 8,90kg :wink: jsme hubenoucky a aspon lehoucky na noseni :slight_smile:
28. črc 2009 ve 20:09  • Odpověz
Vik,
sakra co to čtu, to jsou ty naše problémy proti tomu uplný prd....
A to vypada, že se budete stěhovat uplně z UK ?
No moc na vás myslím, ať to překonáte v co největší pohodě?
To se tak málo lítá? Ptám se jako uplnej laik.....
28. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
eleonor to musi byt jak pirko! :slight_smile: tudle mi moje mamka tvrdila, ze vnuk jeji kamaradky ma 3mesice a necelych 9kilo. tomu se snad ani neda verit?!

helenko no asi jako uplne z UK... padz tady je to ted zabite. lidi normalne jezdili na dve dovolene rocne a ted max. na jednu, dvoje aerolinky uz ve skotsku zkrachovaly, takove ty charterove pres zimu celkem tradicne nechavaji piloty doma, takze sance, ze najde praci tady je 0.
takze mozne mista pusobnosti do budoucna>Dubai, Abu Dhabi (aspon to Erinka umi rict :o))), Doha, Muscat, Singapore (ten by se nam libil) Soul (to by asi taky uslo) nebo Hong Kong... tam vsude Andi poslal zadosti... holt to musime videt pozitivne, ze aspon pozname jine kultuuuuury :slight_smile:
28. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz
vik, kdybysme se tak mohli my sebrat a odstěhovat se za prací do Dubaje :wink: , ale my se můžeme odstěhovat leda do Prahy a to k našim, protože tam nemáme svoje bydlení a to děkuji to už nechci, na Vysočinu tam domek máme, ale tam nás taky žádný štěstí nečeká nebo budeme muset tvrdnout tady a táta nám bude dojíždět do Prahy s tím, že buď bude dělat krátký/dlouhý, tak ho budeme mít půl týdne doma, půl týdne pryč nebo co by bylo horší od pondělí do pátku v praze a víkendy domů. Tady je problém, že nemůžeme prodat tuhle haciendu, kdyby se mohla prodat, koupil by se barák v Praze popř. blízko Prahy a bylo by po problémech. Tohle je tak blbá doba.
28. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz
andy muzete se odstehovat do Dubaje zrovna tak jako my :wink:
blba doba to je, fakt sem zvedava, jak dlouho potrva, nez se to navrati jakztakz do normalu...vidim to tak, ze driv nez za 3roky ne :(
28. črc 2009 ve 23:33  • Odpověz
ahojky :wink:

holky to mě moc mrzí, že máte takové trápení ... kolikrát mě štve, že MM jezdí pozdě domů, ale hlavně že má práci

vik teda ale máš můj obdiv, že se dokážete takhle přestěhovat, já jsem asi děsná máčka nebo patriot, ale nedokázala bych odejít, by mi bylo smutnoooo :sweat_smile:

jo holky nevíte co je s Verunkou?
29. črc 2009 v 07:11  • Odpověz
Vik, to jsou nádherný exotický destinace... tak přeju, ať něco dopadne, nejlíp všechno, ať můžete vybírat...
Za je to lepší teď, když je Erinka malá, než kdyby chodila do školy a měla už vazby na přátele......
Držím Pěsti....
29. črc 2009 v 07:18  • Odpověz
vik, to jo, to můžeme, akorát nevím, co by tam MM dělal :grinning:

atrei, Verunka chodí pravidelně na facebook

My už jsme taky přemýšleli o cizině, ale nevím, nevím, jestli bych to zvládla. Do Kanady nám zavedli víze. Ne to není vtip, o Kanadě jsme uvažovali, ale z toho důvodu, že tam mám strejdu, takže by jsme mohli ze začátku bydlet u něj a pomohl by nám najít práci. A pak byla druhá varianta, strejda si vzal Francouzku a ona vlatní nějaké panství se zámkem ve Francii, takže žijí střídavě v Kanadě a ve Francii, tak jsme si říkali, že bychom tam šli dělat třeba správce zámku nebo tak něco. Ale mě se do Francie moc nechce, protože nemám ráda frantíky a francouzky bych se snad nikdy nenaučial. A taky nevím, kdy se tady strejda ukáže. Vždycky jezdí jednou do roka, ale taky se stalo, že se 3 roky neukázal. Ale já jsem taky hrozná, na jednu stranu by mi to přišlo super chvíli žít někde jinde, ale na druhou stranu si nedokážu představit, že to tady opustím, neuvidím rodiče a tak.
29. črc 2009 v 08:06  • Odpověz
Ahojte holky,

je mi líto, že máte takové starosti, ale snad bude brzy líp...

Jiři, verunka je stále na facebooku... :slight_smile:

Loučím se, snad se mi podaří připjit se od bráchy...tak za 3týdny pa pa prdelky posíláme moc pusinek
29. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz
holky clovek je strasny patriot dokud se neodstehuje :o) ja si taky nedokazala predstavit zit jinde, proste sem na tu zemicku nasi ceskou malickou nedala dopustit a ted uz si vubec neumim predstavit, ze bych se tam vratila. proste clovek nevidi takvoe ty malickosti, dokud nezjisti, ze jinde to jde jinak a to mam na mysli takove ptakoviny, jakoze se na vas prodavacky usmivaji, prohodi par slov, pochvali dite, doporuci recept, ze chodniky nejsou posrane od psu, ze parky nejsou posrane od psu, ze se v restauracich nekouri, ze maji vsude detske zidlicky, ze do kterehokoliv obchodu se mi vleze kocar a nikdo se na nas osklive nediva, ze se da vsechno zaridit pres internet,spousta akci o vikendech, spousta krouzku a zajmu pro deti... i kdyz je fakt, ze tohle uz se v CR lepsi :slight_smile:
no nejvetsi vyhoda je fakt to, ze tady clovek nepotkava ty vecne nas*ane lidi... a to sem zjistila uz davno pred odstehovanim, ze je takova ceska specialitka. asi i to je jeden z duvodu, proc bylo jasne, ze ja bych s cechem nevydrzela :slight_smile: proste nam kdosi kdysi pristrihnul kridylka, sedime radi na prdelich doma,vubec nas nenapada, ze tam venku je cely obrovsky svet. a neni to jen o penezich, mam kamarady, co vydelavaji tolik penez, ze s tim strci Andiho do kapsy a stejne nic nedelaji. pak to srovnam s Andiho kamarady, kteri procestovali cely svet, chvili zili tu, chvili jinde, nemysli si, ze je skotsko pupek sveta, jedni jsou ted prave v Kanade, druzi ziji v Brazilii, treti se ctyrma detma v Azerbajdzanu, ctvrti s dvema v Australii... libi se mi na nich, ze nejsou lini se zvednout a jit a nehledaji vymluvy, proc by to neslo a ceho vseho se boji.
kamaradcina dcera, studentka, pred univerzitou jela jako dobrovolnik na pul roku do Brazilie a pak na pul roku do Malawi. tohle vsechno muzou delat i ceske "deti" (bylo ji v te dobe 19) a kolik jich to dela?a penize na to potreba nejsou... kolikrat me mrzi, ze uz mi neni 20 a ze nemam ty moznosti, co maji dnesni pubertaci...
ale je jasne, ze kazdy neni svetobeznik... zbytek moji rodiny prozil cely zivot v jednom baraku a vubec jim to neprijde divne, ze byli nejdal 30km za kopcem :slight_smile: ja osobne bych to nezvladla...
ale dobra zprava je, ze krome tech kamaradu, co sedi doma na zadcich, mam i hooodne kamaradu, co jsou vsude po svete, na VS jezdili po vymennych programech atd. proste cestovani je nakazlive a celozivotni posedlost. ale nejhorsi je rozhodne prekrocit vlastni prah ;)

holky poznaji vase deti barvicky?
29. črc 2009 v 16:36  • Odpověz
viky na jednu stranu ti to závidím, ale na druhou stranu si to fakt nedokážu představit. Vůbec mi nejde o tuhle zemi, to ani v žádném případě, protože to, co se tady teď děje, jak si politici cpou do kapes, každý ministr má k dispozici 3 služební auta a může je používat i na soukromé cesty na dovolenou apod. tak to dokáže člověka, když si jde žádat o přídavek na dítě a oni mu ho nedají, protože manžel vydělává podle nich asi hodně peněz akorát na*rat k nepříčetnosti. Ale nikdo s tím tady nikdy nic neudělá. Česká republika je zadlužená tak, že si na za chvíli koupí čína nebo rusko a nastane tady zase totalitní režim, takže to, co mě tady drží vůbec není republika jako taková, ale mám tady velkou rodinu, hodně kamarádů a já je prostě nedokážu opustit. Mámu by zlomilo, kdybysme se odstěhovali někam daleko a jezdili k nim tak jednou do roka. Ona je hrozně upnutá na vnoučátka a na Jiříka asi nejvíc /asi to bude tím, že s ním byla rok na mateřské, když jsem musela do práce/ a kdybych jí ty děti vzala, tak se asi půjde oběsit. Mám trošku problemitackého bratra a ona s ním má hrozné nervy už několik let a upnula se na mě a na děti. Už když jsme se stěhovali sem, tak z toho byla špatná. Dokud jsme bydleli necelou hodinu cesty z Prahy tak to šlo, ale tohle je už pro ní daleko, nemůžeme k nim nebo oni k nám jezdit tak často jak by chtěla a je jí to hrozně líto. Jinak teda strejda co je v té Kanadě, tak emigroval v 1968 když mu bylo 16. Popré se zpátky do čech podíval v roce 1990 a od té doby se snaží sem jezdit každý rok. Říkal, že se mu po nás jako po rodině strašně stýská a nejradši by sem lítal každý měsíc, ale to nemůže, má své práce dost a navíc už takhle je na půl ve Francii, tak má vždycky doma co dohánět, ale říkal, že už by se sem zptáky nikdy nenastěhoval. Že politická situace je tady snad ještě horší než v tom roce 1968, že když to tady vidí, tak pláče. Čekla, že to tady půjde k lepšímu, ale ono to o moc lepší není.
29. črc 2009 v 17:28  • Odpověz
andy kazda zeme ma problemy... tady to v politice atd. neni o nic lepsi. takze pred tim se neda utect nikam. mne osobne jde spis o lidi...
jinak jasne, ze nase mamka "trpi", ze nejsme v CR, na druhou stranu nas vidi kazde dva mesice na tyden dva. to je vic, nez jini kamaradi, co ziji v Pze a rodice maji na Morave a jedou tam jednou za cas na vikend...proste dycky byste jezdili domu do cech a ona by mohla k vam, at byste byli kdekoliv.
ale to je to, co sem psala, ze kazdemu to nemuze jit, proste se sebrat a odejit. taky mi chybi stari dobri kamaradi, ale zas... kazdy ted ma vlastni rodinu, vlastni problemy a uz jsme se stejne nevidali kazdy den, takze to taky neni az tak drasticka zmena. navic v dnesni dobe skype, icq, facebooku... clovek vi vsechno beztak.
taky si vzpominam, jak mi Andi kdysi rikal, ze pokazde se z cest tesil domu, jen aby zjistil, ze se tam nic nezmenilo, ze vsichni ziji tak, jak predtim, ze mu staci jeden pokec a dohnal par let... ted uz vim, jak to myslel. padz kolikrat se ptam svych kamaradu> no tak co se deje, jak se mate, co jste delali? a oni "nic moc, normalka" a je to :slight_smile: dalsi duvod, proc je to pro me asi jednodussi je, ze vetsina mych kamaradek je jeste svobodnych a bezdetnych tudiz jsme uuuuplne jinde nemysleno geograficky...
jinak co sem zjistila na FB je, ze snad pulka toho naseho mestecka, kde jsem vyrostla je v UK nebo v Irsku. to mi prijde vtipne :slight_smile: v Londyne mam kamaradky co jsou tam uz pres 10let, pred par lety jsem vubec nechapala, jak muzou rict, ze uz se nikdy nevrati... ted uz chapu, ze vratit se z Londyna do mestecka o 5.000obyvatelich, s jednim obchodem a dvema hospodama proste nejde...
29. črc 2009 v 19:53  • Odpověz
viky v tom máš určitě pravdu a když jezdíte k mamině každé dva měsíce na týden nebo dva, tak to je v pohdě, ale já vidím, jak často se dostanu teď odtud do Prahy a to je to skoro za rohem a je mi jasné, jak často bych se dostala do Čech, kdybych byla třeba v té Kanadě. Jinak vím, že před politikou neuteču, ale mě už to tady tak se*e když to každý den čteš v novinách. Zase byli povodně, plno rodin přišlo o všechno, kdyby si politici jeden měsíc nezvali plat, tak by je to jistě nezabilo a ty co o všechno přišli by mohli zase bydlet. Ale proč by to politici dělali, když posílají obyčejní lidi peníze, aby ty co o všechno přišli měli aspoň co na sebe. Stojí to tady fakt za straou bačkoru a už kolikrát jsme se s MM bavili o tom, že utečeme někam jinam. Jenže teď je to z prací i po světě na nic, když je ta krize, takže v tuhle dobu by to asi nebylo nejlepší řešení. Jinak MM byl asi před 6ti lety rok v Americe, byl nadšenej, ale na druhou stranu říkal, že by tam asi na pořád nebyl. Mám kamarádku s manželem a dvěma dětmi v Americe. Napřed mysleli, že tam zůstanou na pořád, už jsou tam nějakých 8 let, ale teď když tady byli naposledy, tak říkali, že ještě pár let tam pobudou, aby poplatili dluhy za barák a auto, pak se to pokusí prodat a půjdou zpátky. Žíje se jim tam 1000x líp jak tady, ale Janině taky chybí rodina a netouží po ničem jiném než se vrátit.

Jinak tobě přeju, aby Andi v co nejbližší době našel práci a přála bych ti hezkou zemi, kde se vám bude líbit. A fakt ti to cestování závidím. Když jsem vycházela ze střední, tak jsem taky chtěla cestovat, ale pak se to všechno tak nějak semlelo a já neměla sílu odejít.
29. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz
ahojte dubnovky,

koukam, ze se tu diskutuje ... ja vim jedine, ze bych nechtela zit ve Francii, ac jsem o tom jeste na skole snila :grinning: (teda maximalne tak v Bretani, ale o tom si necham zdat)

chci se zeptat - je tu nekdo, kdo mel ockovani Priorixem bez reakce? My byli vcera a mam desny strach, jak to bude probihat :frowning2: ... nesnasim, kdyz je Davidkovi spatne, nejradsi bych ho ted vubec nepoustela ven,ale to nende ... to by me sezral ...

jinak preju Kacence, at je Adamkovi co nejdriv lepe, ten popis me totalne vydesil ...
29. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz
anke, už jsem ti odepisovala v batolatech, Jiřík reakci neměl a s Anežkou nás očko teprve čeká. Ale dodržovala jsem u Jiříka všechno co mi řekla Mudra. Vozila jsem ho spíš jen na kočárku, nenechávala jsem ho moc lítat, snažila jsem se ho udržet v klidu. U něj to šlo, ale s Anežkou to bud veeeelkej problém :grinning:
29. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
andy: ty brdo, nam nic takoveho nerikala, jen drzet ho prvni den ve stinu, zadny klidovy rezim nerikala
29. črc 2009 ve 21:38  • Odpověz
jé tak to já tenkrát od ní dostala přednášku, že nemáme chodit moc na sluníčko, když půjdeme ven, tak se snažit ho držet v kočárku, nechodit s ním nikam na hřiště, kde bude lítat jako pometlo a snažit se ho udržet v klidu i doma. Jakože si s ním sednout, prohlížet knížky a tak. Zabavit ho, aby moc nelítal. I když on byl v pohodě, on byl klidný dítko. To pamatuju jak včera, vylezla sestra, byli jsme tam skupina asi 8 maminek, ona nám udělala tu přednášku a pak jsme chodili do ordinace. Jedna mamina když to slyšela, tak se domluvila s doktorokou, jestli může přijít až za 14 dní, že teď jednou na dovolenou k moři a že to by asi nebylo to pravý, tak jí doktorka vyhověla
29. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
anke nevim, cim presne ockovali nas, ale zadnou reakci jsme po tech poslednich ockovanich nemeli... tak snad budete taky bez! a o klidovem rezimu nam teda taky nikdo nic nerikal? to snad jen kdyby tu reakci meli ne? erinka radi jak cerna ruka, tu bych v klidu "za zdrava" neudrzela :slight_smile:

andy ke staru maji lidi tendenci se vracet ke korenum :slight_smile: no ja to tu cele blila hlavne abych jako rekla, ze to proste neni nic k obdivovani :slight_smile: hlavne ze sme vsichni stastni tam kde jsme! prvne sem z toho byla na nervy, ze kdovi jako kam pudem, a ted koukam na net, ctu o tech zemich, jak se tam zije a zacinam se tesit, ze to jako bude dobrodruuuzo. nicmene natrvalo usadit se chceme urcite nekde v Evrope... nejspis pak zustanem naveky veku v UK :slight_smile:

holky koukam po sedackach, padz chci jednu nechat u mamky at ji dycky s sebou nemusime tahat a nasla sem toto a sem z toho uplne na nervy, ze vubec nechapu, jak muze nekdo prodavat sedacku bez 5ti bodovych pasu uz od 9kg! bych chtela videt jak bych nejake 9mesicni dite poutala jen normalnim dospelackym pasem! http://www.aukro.cz/item694843707_vyprodej_autosedacka_meggy_sunny_red_9_36kg_darek.html sem myslela ze je pravidlo, ze min do 15kg musi byt petibodovy pas... aspon teda tady je sk.1. do 15kg dycky s tim...?
29. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz
vik: mame ockovani Priorixem - to je rubeolla, polyomelititis a ten treti sajrajt ... fuj, ale musi to byt no
andy: tak jsem mluvila s tatikem, ze rozestup je vporadku, ze to takhle jde, akorat mrnousek se budi co 15-20 minut, tak je chudak neklidny ... zitra ho asi vezmu jen do erga, dneska teda lital v piskovisti, ale on moc nelita, spis tak jako chodi a cele dopoledne byl v kocarku
zitra si asi zkusim krapet peliskovani v batolecim veku a budu ho mudlat v posteli, uvidime, jak dlouho to vydrzi ...

kocky, koji tu vubec jeste nekdo? ja porad, neb Dadula moc nebumba nic jineho nez mliko, tak se v tech vedrech bojim, ale mi kojeni teda nevadi zatim
29. črc 2009 ve 22:28  • Odpověz
jinak jsem trochu na mekko, tak chci vam dubnovky podekovat, ze jste takova parta,ze se tu clovek muze uprostred noci vypsat ze svych strachu a obav o mrnouse a podelit se o pocity, ze dodavate trocha sebevedomi a nejste posahane matky, co musi mit za kazdou cenu nejgenialnejsi a nejlepsi dite na svete a vzdycky pravdu, ale ze jste normalni zenske, se kterymi se da "mluvit", byt jen virtualne :dizzy_face:
29. črc 2009 ve 22:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.