• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
ahojda holky :wink:

anke, my máme očkování za sebou. Reakce je po 7-10 dnech. Nám teda dr neříkala nic ani o klidu (asi ví, že u nás to prostě nejde :slight_smile: ) ani nic o stínu, tak jsme prostě měli normální režim, ten 7-10den se mi občas zdálo, že má Mates trochu zvýšenou teplotu,ale nic moc, trochu se mu udělala vyrážka na bříšku,ale to taky rychle zmizelo, jediný co bylo,že byl takovej protivnej,ale nebylo to nic hroznýho :slight_smile: neboj se toho, určitě to taky Dáda zvládne v pohodě :wink:

jinak k tomu stěhování, já jsem taky pecka, nejde mi ani tak o ČR jako spíš o rodinu, jsem na ní závislá, i když kdo ví, kdyby to bylo nutný, asi bych to taky nějak zvládla,ale neumím si to představit :slight_smile:

dneska máme za sebou krásnou noc bez jediného probuzení do 5:30, neříkám, že bych třeba nespala ještě tak o hodinku dýl,ale i tohle stačí :slight_smile: no jsem zvědavá, jak bude spinkat na tom táboře :slight_smile:
30. črc 2009 v 06:58  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:

nás očkování teprve čeká, tak neporadím

jsem na tom jak tlapka, nejde mi ani tak o ČR, jak o rodinu a kamarády. V těhu nám hrozilo, že půjdeme s MM do UK a byla jsem s tím i smířená, ale už tehdá jsem byla špatná, že bych byla od rodiny. Teď bydlím kousek od našich, sestru mám deset minut pěšky a už se těším jak budeme spolu drandit s kočíkama. Ale je super vik, že se to bereš takhle v pohodě.

Vím, že je Verunka na FB, ale to na koníku už zanevřela? To je škoda :frowning2:

Niny se poslední dobou v noci budí a pokaždé skončí u nás v posteli. Včera usla při cestě domů už v autě a spala až do rána (samozřejmě s buzením a dospáním v naši posteli :grinning: )
30. črc 2009 v 07:21  • Odpověz
anke, zase to s tím klidovým režimem nemusíš přahánět, jako držet ho v posteli, ven klidně můžete, ale ne aby šel na dlouhou tůru a třeba dvě hodiny lítal na sluníčku nebo si s ním šla na koupaliště.

mmch četla jsem ty statistiky co jsi psala na batolatech. Tenkrát nám je ukazovala naše Mudra, ale říkala, že to je zcestné, že spousta mamin ani s reakcí po očkování k doktroce nejde, protože ví, že je to reakce na očkování. Ale že prý má malou reakci po tomhle očkování každé třetí dítě, ale jsou to většinou děti matek, které nad doporučením doktorky mávnou rukou. Říkala, že jednou málem proskočila sklem, kdy kladla na duši jedné mamince to samé co nám, za tři dny jí potkala v Globuse, dítě lítalo v dětskm koutku a za pár dní milá maminka přišla s dítětem, že má vysoké horečky.
30. črc 2009 v 08:09  • Odpověz
ahoj, namatkovym prectenim jsem se zase uklidnila...
eleonor, my mame 8700 g a 77 cm vetsiho hubenouse nez je nase Terezka jsem nepotkala, ale vy se nam celkem podobate :slight_smile: hlavne ze jsou ditka vesely a ciloucky
30. črc 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahojik hlasi se dlasi pecka :grinning:

tak mi byli ted na ockovani a reakci pry muzu ocekavat za tyden to bude pondeli a pry jen horecka nebo tak takze se nemame desit.
Zuzka kdyz je venku tak se jeste necha vozit v kocarku a nechce se ji vystupovat :wink: a doma sem tam radi, ale urco to nejde nejak ji zakazat hybani

Daisy ja sme i docela rada, ze jsme drobounky :wink: nosime i obleceni co jsme meli loni v lete a docela dost tricek mame na pulrocni deti :grinning:
30. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
holky, tak drobounké děti můžu jen závidět :unamused: . Malá je zase nějaký přerostlá, až se vzbudí, tak jí zkusím změřit a zvážit, ale podle mě je dost velká. My totiž zase máme oblečení 86/92 některé i 98 a to všude píší, že je na 2-3 roky :grinning: . Včera jsem byla u kamarádky, má o 14 dní staršího chlapečka a Anežka jse skoro o hlavu větší, nožku má malá 21 její malej 19, prostě je vedle ní úplné miminko a když ho vezmu na ruku, tak ani nevím, že ho chovám. Ani Jiřík nebyl taková vazba a to mi přišel velkej, ale Anežka nosí některé věci po něm a tuhle měla na sobě bodýnko co má Jiřík na fotce z druhých narozenin. Docela sranda. Jinak El taky máme některé šatičky z loňska, ale ty měla vloni ke kotníkům a teď je má těsně pod prdelku :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
Holkýýýý musím se jít pochlubit, aspoň něco se nám občas zadaří. Vyhráli jsme elektrický gril od Ety s Hellmansem a poukázku na nákup Lega v hodnotě 1000,-- Kč. Dneska nám to dorazilo domů. Jůůůůů gril je parádní a poukázku použijeme na nákup vánočního dárku pro Jiříka. Něco doplatíme a nakoupíme Lego Mašinky Tomáše nebo Bořka stavitele. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz
El - s tim oblecenim to mame stejne - kratasy pro rocni deti mame po kotniky a ty, kde je 3 - 6 mesicu nam sedi akorat. A ty mensi pliny taky min stoji :grinning: .
30. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
holky tak sem dneska pracovala a vytahla jsem sici stroj a zasila jsme kamaradce plastenku na kocarek a tasku :wink: a Milanovi sem nasila novej zip do batohu

Andy tak to je super takovahle vyhra gratulaceee :slight_smile:
30. črc 2009 v 19:01  • Odpověz
jj El díky, aspoň něco dobrého v těch našich nesnázích.
30. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
ahojte,

diky za povzbuzeni ... tak my uz dva dny rezim vcelku normalni, proste rano dlouha prochazka v kocarku, to se ho stejne snazim drzet ve stinu, kde to jde, nekdy holt clovek proti tomu slunku jit musi, ale fakt jen chvilkama, jinak odpolko na piskajdu, ale Dada je celkem klidny dite, takze spis tak popochazi sem a tam nez ze by vylozene lital, no snad to bude ok ... na koupak jsme dneska nesly, jen se okoupal u sousedovic v bazenku, protoze bylo fakt nechutny vedro :sunglasses:

andy - my jsme na tom s velikosti podobne :grinning:
30. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
pujcujem si s kamoskou veci po detech, ona ma 3letou Elisku a rocniho Nikolu a veci, ktere maji od nas, tak nosi Eliska :grinning:
30. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
ahoj holky posílam pozdravy..nedočítam, jenom sem to prolítla a četla si LILI..to je děs!!chudáček.sem nahodila nový fotky jak nás navštívila Ája.
30. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
ahoj holky :dizzy_face:

my jdeme zachvíli na kontrolu do nemocnice,tak snad bude malý už dobrý včera dobral penicilin

užijte si dovolené a tábory.....

k tomu stěhování...Tomášek by šel klidně bychlet do Německa,pracoval tam několik let a byl moc spokojený,ale já nevím,jestli bych odešla jako většina z vás hlavně kvůli našim :pensive: :pensive:

my minulý týden koupili Adámkovi novou autosesdačku ve výprodeji v Kauflandáckém stanu.je fakt bezvadná,taková naducaná-polstrovaná,pohodlná,má tu zvedající opěrku hlavy,polohování zad.myslím,že to byl super kup,protože normální cena je okolo 2000,- a my ji tam koupili za 900,- ve výprodeji
je to přesně tahle barva....
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=932929

tak já letím chystat kluky jdeme na devátou,tak zatím papapa
31. črc 2009 v 08:09  • Odpověz
tý jo Kačí, ta sedačks vypadá bezva, hlavně je bomba, že je polohovací, to bývá málo která větší sedačka. Taky se poohlížíme, ale budeme kupovat tak v říjnu, protože měním pojišťovnu na OZP a ta nám sedačky proplatí. Budeme kupovat oběma dětem, dávají na jedno dítě 1000,-- Kč, tak něco doplatíme a koupíme. Už to oba potřebují. Jiřík má sedačknu naprd, bez pětibodového pásu a z toho nejsem nadšená, Anežka má sedajdu 0-18kg, ale jak je velká tak je jí ťip, ťop. Jiříka jsem v ní vozila do tří let, ale malá mi v ní tak dlouho nevydrží.
31. črc 2009 v 08:36  • Odpověz
jo a držíma pěstičky, ať kontrola dopadne dobře
31. črc 2009 v 08:36  • Odpověz
ahoj holky
hlásím se zpátky z dovči, která byla super.......lítám ale mezi pračkou a balkónem a sušákem, tak nějak nestíhám
prostě se jdu ukázat, abyste neměli strach.....fotky mám stažený v noťasovi, ale musím je trochu probrat a upravit....nevím, kde na to seberu čas, páč za dvě hodiny jedu na KO na gyndu na první velký ultrazvuk (už se těším, až mimouše uvidím) :slight_smile: babi nám bude hlídat Matesa a MM jede se mnou páč je taky zvědavej :grinning:
no a pak jedeme na celej víkend k mojí babi, tak se ukážu asi až v pondělí
mějte se fajn a užijte si víkend s krásným počasím :sunglasses:
31. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
čaues baby,

jdu jen pozdravit, nedočítám :slight_smile:

Měli sme krásný týden, od úterka do středy byla u nás Janička s Ondrou, pak dorazila i Miruš (bučenka), k té sme se nastěhovaly od středy do včera na noc my, a oni zase u nás dnes na noc :grinning: :grinning: :grinning: ...no zkrátka bezva týden, dětičky si to snad taky užily jako my :dizzy_face: :dizzy_face: za chvilku dodám pár fotek

Jinak musím pochválit kluky, Ondra , tak už jen na nočník :slight_smile: a dokonce si sám přitáhl nočník se slovy aaaaaááá :grinning: a Kubíček ten je krásně ukecaný...a pak že holčičky jsou šikovnější, u nás to teda neplatí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Pavlínko, tak si užij utz :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. črc 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky,

po delší době se hlásím a moc vás všechny zdravím!!!

Ufff, Kačenko, s Adámkem to muselo být strašný, byla jsem v šoku jen když jsem to četla, ale hlavně, že jste to ustáli a Ada už je zase v pořádku. Držím palečky, ať už ho nic netrápí!

Atrei, nezanevřela jsem na MK, jen prostě moc nestíhám comp. Spíš mám spuštěný FB, který nějak nedočítám a jen občas hodím status (byly i dny, kdy jsem nehodila) nebo zareaguju na někoho dalšího... je to prostě trochu rychlejší komunikační prostředek než MK, ale rozhodně jsem na koníka nezapomněla - přeci jen díky němu se všichni známe :wink: .

Jinak jsme se včera setkali s Helenkou, Domčou a Marečkem - je to boží rodinka, dětičky mají kukadla jak zrcadla (fakt neuvěřitelné!) a Helenka je super ženská, která má srdíčko na správném místě... pokud byste měly čas a chuť, dala jsem pár foteček do alba http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=275789 ... použila jsem několik vysoce kvalitních Helčiných, za což ji děkuji :wink:

A ještě tady je kratičké videíčko s Heli a její family :o) http://www.youtube.com/watch?v=j-MjefsFL4I

Pavlínko, to je super, že jste si užili dovču - už se moc těším na fotečky a také na zprávy z první velké kontroly... je neuvěřitelný, že už jsi 12tt - už Ti trochu vykukuje bříško?

Jinak na srpen se chystá předběžně nějaký srazík, který už jsme xkrát plánovaly, ale nikdy to nedopadlo - holky pražajdy i mimopražajdy, nechcete dorazit? Přifrčí Vikvik i Helenka, tak by bylo super využít toho, že holky z dálek dorazily a bylo by fajn sejít se ve vyšším počtu, co vy na to?

Jinak Valeriánek je naše ňufátko malé - pořád ho musíme ojídat, protože je prostě k sežrání, ale co vám budu vyprávět, když samy doma máte stejné poklady... jinak máme 13 zoubků, od včerejška čerstvou modřinu od okna a na dovče, kterou jsme strávili na chatě v Mnichovicích jsem mu vysadila lokýtek z kloubu (neúmyslně!), který mu paní dr. obratně vrátila zpět, takž jinak je u nás všechno v pořádku. Lítá jak ďas, hodně opakuje slova i ččinnosti, nebo se o to aspoň snaží a docela se nám i rozpapal :wink:

Liduško, kojím taky, o ukončení kojení zatím neuvažuju a Vali asi taky ne :grinning: . Ani nevím kolikrát denně kojím, prostě kdy si řekne - jsou dny, kdy je to třeba jen 2x za den a 2x za noc a jsou dny, kdy je to třeba 10x za den...

Jinak všem moc držím palečky, ať reakce na očkování jsou co nejmírnější a ať jsou vaše děťátka zdravá a vy s nimi :wink:
31. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
Ahoj,
nedá mi než reagovat. Holky pojeďte na srazík, my to zvládly s Domčou a Majou sami vlakem bez tatínka.
Bohužel s námi nemohl do Prahy také, tak jsem vyrazila sama a až na malé zádrhely jsme to celkem zvládli.
Verunku a její rodinku musím vychválit, protože se o nás celý den starali. Hlavně musím vychválit moc dobrý oběd, co nám Martin uvařil.Fakt super den, bez nich bych bloudila po Praze a hledala cestovku ještě na Vánoce.
Jsem moc ráda, že jsem je poznala i osobně a doufám, že nezůstane jen u jednoho setkání.
Tímto vás taky Veru zvu, kdyby jste si chtěli udělat někdy výlet do Pardubic, jste vítáni. Marka moc mrzelo, že nemohl s námi, tak doufám, že to příště vyjde.
Lidu i já pořád kojím a zatím neřeším. Někdy je to míň, třeba včera, že jsme byli mimo domov si Maja celý den nevzpoměl i navzdory tomu, že viděl Valiho u cecíku :grinning: Ale když jsme doma, tak si dá při každé přiležitosti a jeho velkou zábavou je i vymýšlení různých krkolomných pozic při tom jeho relaxu.
V noci máme taky tak 2 přícucy, ale už to nějak nevním, asi jsem si zvykla. Prostě je to mojí součástí.
Až nebude chtít sám, tak si řekne, snad.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. črc 2009 v 17:43  • Odpověz
Ahoj holky,

mrně mi vytuhlo, tak nakukuju

andy - velká gratulka k výhře, to potěší, když to jsou dárky co se hodí :wink:
pavlí - vím, že toho máš hodně, ale netrpělivě čekám info z utz a třeba nějakou fotečku, sím sím :dizzy_face:
heli - co se kojení týká, tak nabízím ráno a večer, večer už tomu moc nedá, většinou mě odbyde "neci" a šoupne do pusy radši dudlík jako že jde spát nebo si jen cucne, ráno pila hezky až do dneška kdy si taky jen cucla... to ráno mě ale docela mrzí, páč se vzbudila v 5:00 napila se a ještě jsme se dospinkaly tak do 7:00, ale dneska byla vyspinkaná a čilá už v 5:45 a pít moc nechtěla a spát už vůbec ne.e.... hodinu po mě lezla v posteli a pak že "dolu" a slezla a začala šmejdit, tak jsem musela holt taky
jo a ještě zatím používám výjimečně mlíčko k utišení, když máme nějaký velký bebí - úraz, naposledy si prokousla ret, asi by se to tak nemělo, ale tohle jí prostě pořád hezky ukonejší

užijte si hezký víkend :slight_smile:
pa
31. črc 2009 v 18:05  • Odpověz
miku, ono by se toho nemělo..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to už dávno neřeším....hlavně že to zabere...
31. črc 2009 v 18:07  • Odpověz
ahoj holky,

veru jsem moc ráda, že jsi zaskočila a naprosto tě chápu, taky mám občas nestíhačku nebo není jen chuť zajít

fotečky máte parádní, jste tam holky usměvavé, spokojené maminky, úplně tam záříte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

oli to máte super, že se tak hezky scházíte, Mirečku moc pozdravuj, taky jsem ji dlouho neviděla

s kojením ... já bych klidně kojila dál, ale Niny se prostě odstavila sama
31. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky,
docela ráda bych vás taky viděla. Na kdy to tak plánujete ten srazík v Praze? a hlavně kde?
1. srp 2009 v 06:52  • Odpověz
ahojda holky :wink:

nevím,jestli se sem ještě dneska dostanu, a tak se jdu rozloučit na 14dní už teď :slight_smile: mějte se tu krásně, opatrujte se a hlavně ať nikdo nemarodí :slight_smile: držte nám palce, ať to na tom táboře zvládneme a nezblázníme se z těch našich broučků :wink:

jo mimochodem před chvílí jsme na přání tatínka Matěje zase udělali na futrech další zářez a zjistili jsme,že Matějíček má už asi 84cm, no máme čahouna :slight_smile: :wink:
1. srp 2009 v 07:29  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem si všimla za poslední týden u Anežky k velkému pokroku co se mluvení týče. Jupííí. Strašně se rozkecala, všechno opakuje, když něco chce, křičí dá, dá, když mi něco ukazuje, nebo chce, abych jí pustila nějakou hračku, aby hrála, tak u mě stojí a říká na, na, na, dokud to nevezmu do ruky a nezapnu, taky už konečně na mě volá sice ne mámo, ale máma, nově se naučila, papat a to říká fakt krásně, u zvířat už není všechno haf, haf, ale už rozlišuje mau-mau (kočka), haf-haf (pejsek), pip (ptáček). Pořád na mě dělá kuk-kuk, bááááf, jééé, majá (jako, že je malá), háhá (když chce spinkat), du (když chce jít ven), tak-tak (ukazuje, jak se má), ti-ta (hodinky - nějak nám tam chybí k na konci :grinning:), hajo (telefonuje), není (dopapáno nebo něco prostě není), doů (dolů z kočárku, postýlky....), ňam (něco nám chutná). No prostě za poslední týden je toho fakt dost. Říkám si, jestli to není tím, jak tady není Jiřík, tak mám na ní víc času sní povídat. Prakticky pořád jí mám na klíně když sedím a pořád povídáme. Když je tady Jiřík tak to je kecal z prodaný, tak ten nás nepustí ke slovu :grinning:. Holky, mě už je po něm tak smutno a to mě ukecali ještě na týden :frowning2: . Taky dělá krásně vařila, vařila myšička kašičku. Sice u toho jede svojí hatmatilku a jenom, když ukazuje na prtíky, tak říká ten, ten, ten a pak udělá tydlidydlidydli a polochtá se a hrozně se u toho řehní. Tak jsem ráda, že už se s ní taky trošku dorozumím.

Tlapi, užij si to na táboře.
1. srp 2009 v 08:22  • Odpověz
Tak holky, konečně nám začali růst pořádně zoubky.Během týdne nám narostly 3. jedna stolička jedna 2ka a jedna 3ka. konečně už máme 10zubu. už jsem fakt myslela že ji zustane jen 6 zubu a najednou to začalo růst jak houby po dešti.

Tlapy držím palce ať to zvládnete bez nehod.

Andy docela ti závidím že si můžes na chvíli odpočinout o d Jiiříka. Já mám malýho pořád doma a to bydlíme v paneláku. Ted je po strašně dlouhé době u tchýně a to jen na víkend a je to balzám na duši. Taky máme Kecala. :wink:
1. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
Ahoj holky,

Heli, děkujeme moc za pozvání a moc rádi se někdy stavíme :wink: . Jinak kluci se prostě nechtěli při vaší návštěvě předvádět, protože Vali si odpustil své tradiční osahávání :grinning:

Atrei, moc děkujeme za pochvalu foteček, moc hezky se to poslouchá :wink:

Tlapi, také se opatruj a pozdravuj čahounka, my jsme cca před měsícem měli podobně a 12 kg k tomu :wink:

Evinko, přesný den ještě není, ale mělo by to být někdy cca mezi 15.8. a 20.8. - asi konkrétní den a čas by bylo dobrý zvolit podle toho, kdy bude moct nejvíc lidí. Jinak si myslím, že krásný je to na Kampě, kde jsme byli s Helenkou - je tam prima bezpečné hřišťátko a hned o kus dál další :wink:. Nebo Letná není špatná na takové multisrazy i když tam mi to hřiště přijde spíš pro větší... a kdyby pršelo, což doufám nebude, mohli bychom zapadnout do nějaké baby friendly restaurace. No klidně bych vás pozvala k nám, jenomže z toho by Maxíka kleplo, takže tahle varianta bohužel padá :frowning2: .
1. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz
ahoj holky,

tak máme za sebou krásný víkend, moc sme si ho užili :dizzy_face: nj, holt když je táta doma, je to krásné :dizzy_face:

Holky, srazík bych brala hned, jenže my máme to očko (18.8.), takže u nás další dva týdny nic neplánujem raději, a ač teda Prahu máme daleko, rády bychom dorazily, no třeba v září ještě něco spácháme :sunglasses:

A možná příští víkend, toho 14.-16.8. pokud vše klapne, tak bysme chtěli někam na víkend zajet, tak se vám ozvu, koho budem mít po cestě jo :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak co Suzinek, dlouho se neukázala ? :unamused:
3. srp 2009 v 11:44  • Odpověz
ahoj oli, pořád vám táta odjíždí pracovat? jsi dobrá, že to zvládáš

no jo fakt že jo, suzínek tu dlouho nebyla
3. srp 2009 v 11:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.