• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Suzinko - jsem ráda, že vám operaci odložili, určitě tu hospitalizaci Péťa lépe snese když už bude větší, chjo bobinek taky ho pořád něco trápí, posílám tisíc pusinek na pupíka ať zaleze

Pavli - gratulace k triplům a utz, to je super, že jste s miminkem vpořádku, přeji pohodové těhu i nadále

Heli - kdyby jsme se neviděly, přeju krásnou dovolenou

Liduško - s procházkama za ručičku máme taky problém, většinou jdeme tam kam chce batole, když potřebuju někam dojít a dítě se vzpírá, tak chňapnu pod křídlo a jde se (pokud jsme u nás na vesnici venku bez kočíku), jinak ve městě je zvyklá v kočárku, někam dojet, tam vylézt, trošku se někde poplácat (třeba v parku, na hřišti...) a pak zase do kočíku a jedem pryč, naštěsí se ještě celkem i ráda vozí, ale musí mít i tu možnost si někde vylézt

Eli - jejda, teď to čtu a mám z toho husinu, taková blbá vteřina a hned je všechno naruby, koukala jsem na fotky.... ježiš, to je mi jí tak hrozně líto jaký má bebí, ale vyčítat si to opravdu nemůžete, jak píše andy, kolikrát se malá někde praští nebo se prostě zamotá a blbě s sebou švihne a já jsem u toho a ani se nevzpamatuju co se jí stalo a už je boule, akorát tady jsou bohužel horší následky, posílám milion pusinek berušce a vám spoustu síly, hlavně aby jí brzy pustili z nemocnice, držte se

Haničko - je mi líto, že to teď u vás vypadá bledě, budu na vás myslet, opravdu to je všechno o komunikaci, ale na tu musejí být dva, tak vám přeju ať se vyčistí vzduch a vše se urovná, Kristýnce pusinku a tobě hodně síly a pevné nervy

Andy - nepouštět do kuchyně je fajn, bohužel, my máme kuchyň jako součást "haličky" která je vlastně jídelnou a je průchozí do obýváku takže naprosto otevřená, je to s podivem, ale Sonička mi napracovní desku ještě nedošáhne, mám jí 90 cm vysokou a vařič mám plynový s čudlíkama z vrchu, takže tam je to ještě vpohodě, ovšem po vašich zkušenostech si už začneme dávat sakra bacha na věci na kraji (či přečuhující apod.)
6. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz
olinko - nám se párkrát stalo, že si řekla e.e, ale už to nemohla vydržet, takže jsem jí svlékla a ona to hned pustila a přitom plakala, tak jsem jí honem posadila na nočník a dočurala se, ale věděla, že jako na zem je to špatně, tak nevim jestli to už teď dýl udrží, nebo si dřív říká, ale už se to nestává, dokonce když jsme třeba venku na zahradě a nočník máme u pergoly (cca 50 m) tak jí popadnu a běžíme na nočník a chytneme to... vždyť ale opravdu není kam spěchat, kdyby nám to do toho týdne nevyšlo, tak bych se na to taky vykašlala a zkusila bych to třeba zase za 14 dní 3 neděle....
6. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz
No my kuchyň už máme projetou, takže u nás už nuda kuchyň :grinning: ale na sporák sme koupili v ikei za pár kaček zábranu na sporák a v pohodě :slight_smile:

...ale i tak, nikdy člověk nemůže předvídat, co všechno ty vynalézavé dětičky ještě vyzkouší :pensive:
6. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz
jj Oli, to je pravda, jsou to velký šikulky když chtějí
6. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz
oli: v IKEA jste koupili zabranu? ja to tam ted v katalogu na netu nemuzu najit,ale zabranu taky chci, ja zatim, kdyz varim, tak je malej pod dohledem tatinka nebo varim na zadnich plotynkach, ale na tu zabranu uz jsem koukala ...
6. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz
Oli, ty me uplne pletes, ta trikolka je taky krasna a nova je o 1000 levnejsi nez XAacko :pensive:
6. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz
ja su fakt bezradna a dneska jsme jeli do Avion Shopping Parku si to vyzkouset, a tam nikde x-landery nemaji padouri :frowning2:
6. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
mikul: to obdivuju, ten nocnik - nasemu mrnousovi vubec nevadi, ze je mokrej, ale total je mu to fuk ... tak ja na to dlabu, zatim jeste nechame s plinou a zkusime az pozdeji ... btw mala je dost dobra, ze uz takhle mluvi, Dada zatim prezvykuje tu svoji svahilstinu, ale rozumi vsemu, to je na nem poznat ...

akorat mam holky dva problemy: prvni je s pretahovanim predkozky - ja vubec nevim jak na to, parkrat jsem to zkusila tak zlehka, samo to moc nejde, jenze hned druhy den mu to zacervena a jakoby ma cervenou caru po celem pindikovi, a ja se fakt bojim, abych mu neco nenatrhla :frowning2:

a taky Davidek zacal ted zase pro zmenu tak jako potrasat divne hlavou, ze nevim, jestli to mam hlasit na neurologii :frowning2: pred spanim s ni haze celkem pravidelne, ale ted to dela, kdyz bdi a je unaveny, takovy jako pohyby skoro jako nenene, ale tak nejak divne ... jenze ja nepoznam, kdy to dela ze srandy, ze vi, ze si ho hned zacnu vic vsimat, takhle se mi naucil napr. pokaslavat ... :sweat_smile:
6. zář 2009 ve 22:45  • Odpověz
jo a Dada rekne e-e, kdyz se pocura na lino a jde mi to ukazat :slight_smile: ale predem ani prd :grinning:
6. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
Liduško - když jsme si zkoušeli v obchodě x-landera, tak tam neměli čtyřkolku jen tříkolku a mě to ovládání teda přijde naprosto stejný, fakt jednou rukou ho otočíš na místě, já jsem trojkolku nechtěla jen proto, že se mi prostě čtyřkolka víc líbí :o))
6. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
mikul: aha, tak to me je to jedno, jestli jde jen o vzhled :slight_smile:))
6. zář 2009 ve 22:47  • Odpověz
ještě nám paní v obchodě říkala, že snad když se skládá ta trojkolka, tak tam to kolečko uprostřed jakoby trochu vadí, tak nejde tolik do placata jako XA, to je jen takový detail
6. zář 2009 ve 22:52  • Odpověz
diky mikul, jeste koukam, ze xtecko ma asi o 3 cm sirsi sedacku, tak asi XAcko zvitezi teda ... nakonec jo, i kdyz maji uz jen tyrkysovou :slight_smile:
6. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz
jdu do hajan, dobrou :slight_smile:
6. zář 2009 ve 22:59  • Odpověz
Lidu - s tím mluvením je opravdu nějaká rychlá, dneska u nás byli kamarádi s chlapečkem o 10 měs. starším a ten říká jenom jo, ne, mamau, tatito, (rozuměj mámo táto) a sestře, která se jmenuje Míša, říká Ájo.... pořád na všechno ukazuje a ptá se "coto?" a když mu to pojmenuješ, řekne jenom "jo" a Sonina to slovo hned zopakuje, ona se prostě sama snaží všechno co jí ukazuješ pojmenovat správně
s předkožkou neporadím :o(
s tím potřásáním hlavičkou, to těžko říct, spíš opravdu podle toho jak to cítíš, jestli je to jako tik, ono se těžko radí, když s tím člověk vůbec nemá zkušenost :o( možná bych se radši Dr. zeptala

jo, ještě Lidu, se mi prostě čtyřkolka zdá pořád stabilnější, je to nějaký můj vnitřní pocit, nebo přesvědčení - nevím, ale třeba na tom sněhu s ní zkušenosti nemám a toho bych se třeba bála, abych uvěřila, musela bych zkusit
6. zář 2009 ve 23:01  • Odpověz
brou brou, už jdu taky do peří
6. zář 2009 ve 23:06  • Odpověz
Lidu, tady je odkaz, uf taky sem to nemohla najít, hledala sem u bezpečnosti a tam nebyla :cry:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90107054

Jinak já si kočík vyzkoušela, jak sem už psala, u kamarádky, a věřím, že když řekně, že na sněhu jezdí, tak snad ano :dizzy_face: :sweat_smile:

Lidu, má o tři cm širší sedačku? Já myslela, že jsou všechny stejné :sweat_smile:

a s předkožkou neporadím :frowning2:
6. zář 2009 ve 23:44  • Odpověz
Ju Mikul, taky koukám, že máte culíčky, jsou rozkošné viď :wink: Ale Hani dle nálady, a když už je má, hned si je sundá, a pak si tu gumičku strká zpátky do vlasů s představou, že má culíčky zase :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tak brou noc babule :slight_smile:
6. zář 2009 ve 23:54  • Odpověz
Liduš,jestli ti fakt nejde o peníze, a nová stojí jen o litr víc, ber xáčko a nerozmýšlej se :wink: :wink: ale já sem teda pro tu kolekci max do loňka, ta letošní s těmi kolečky jak ste psaly, je už o něčem jiném.
6. zář 2009 ve 23:57  • Odpověz
Ahoj holky!

Eli, četla jsem co se vám stalo a asi vám musí být hrozně, ale neberte to určitě jakou svou vinu - jak už holky psaly, děti jsou prostě někdy tak rychlé, že rodič v té chvilce nestihne zareagovat. Nám Valeriánek něco podobného udělal na Valentina - už jsem to sem myslím psala - tehdy jsem Martinovi nesla snídani do postele a on si horký čaj postavil na noční stolek - já jsem šla do kuchyně, Martin byl v posteli a prostě na vteřinu usnul a bylo to - Vali chytnul opřesně taky za to ouško a měl čaj na rameni a na ručičce, Martin ho okamžitě chňapl, dali jsme ho pod studenou vodu a ač plakal, snažili jsme se ho chladit co to šlo...já jsem do toho volala na popáleniny a tam mi radili chladit až 20 minut.. pak jsme s ním zalehli do postele a usnul, takže si odpočinul a po vzbuzení byl v klidu a ručička ok, ale děkovala jsem pánu Bohu, že Martin nepije kafe, protože těch pár minut, co se louhuje sáček čaje možná sehrálo svou roli... taky to byl jen mžik a naše předpokládání, že ten druhý ho sleduje a stalo se... prostě jsme jen lidské bytosti a tohle se občas stane, ale je fakt, že to člověka poučí, aby si třeba příště dal větší pozor aby se nestalo něco horšího... Eli, já věřím, že Zuzanka bude ok, reagovali jste rychle, dovezli jste ji do nemocnice a tam už vědí jak na to, neměj strach. Je to asi těžké, ale úsměv vaší malé vám jistě zvedá náladu a až se jí to zhojí, sotva si na to vzpomenete.... držte se!

Haničko, moc na vás myslíme a věříme, že se všechno obrátí v dobré. Drž se a snad Tě podpoří i to, že máš tak báječnou holčičku, která je prostě smysl života!

Pavli, jsem ráda, že všechny výsledky jsou ok a že už cítíš pohyby... a už se těším, až sem hodíš fotečku bříška!

Mikul, ta palmička malé fakt sekne. Jinak je fajn, že už tak hezky povídá - je super, že jí to mluvení baví - asi bude mít i skvělý sluch, že to rychle oposlouchá :wink: . Tak jen tak dál :wink:

Liduško, nevím, jestli jde o totéž, ale Vali měl období, kdy docela často kroutil hlavičkou jako "nene" ač jsme mu to nikdy neukazovali... začlo to jednou na chatě na pěnových puzzle - koukal na jejich přechod a asi se mu z toho točila hlava, tak se tomu chechtal a pak to prostě občas dělal... třeba několikrát, když jsem luxovala, jako kdyby to začal dělat z leknutí apod... teď už to ale nějak ustalo... myslím, že prostě testoval, co to dělá, když se mu z toho pořádně točí hlavička :wink: . Ale samozřejmě, pokud máš nějaké pochybnosti, radši se poraď s nějakým odborníkem...

Tak se děvčata opatrujte a já sem zase tu a tam mrknu...jinak jsem na FB jako snad všechny z nás :wink:
7. zář 2009 v 00:24  • Odpověz
Jdu jenom pozdravit a pujdu za Zuzankou :wink: , vcera uz mi bylo lip na dusi, ale silene me rozbolela hlava a mela sem zimnici ze sem zalezla do postele. obdivuju sestricky ktery tam jsou, ja bych to psychicky nezvladla videt ty deticky jak tam trpi tam je takovy bolesti na tom oddeleni ach joooo :pensive:
jeste sem vam zapomela napsat ze mala prisla o hlas jak strasne moc brecela tak ted skoro nemluvi, ale ten se nam snad brzo vrati
pa pa a diky za podporu
7. zář 2009 v 07:18  • Odpověz
ahojte, tak jsem si prave objednala x-lander xa jupiiii huraaaa :slight_smile:)) nam nam nam, na hory uz by mel jet s nama, pac jsem mluvila se sousedkou, co maji taky golfky multiway, a pry to do Krkonos vubec nema cenu vozit, ze se tam s golfacem nehnu :slight_smile:
akorat teda budem mit cervenou, ale tatka rikal, ze cervena je ok, pry dokonce lepsejsi nez tyrkysova ... tak juchuuu, ja se tak tesim :slight_smile:

eli: porad drzime pesti
7. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz
Liduš, super, žes objednala, budete mít fajn na hory :sweat_smile: a jaký ročník? Loňský?

ELí, bobiskovi posíláme opět pofoukáníčko na bebí a neboj, hlas se vrátí :wink:
7. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz
oli, jo jo 2008 - novy je drazsi a mi se nelibi ta plastova kolecka, ja radsi pekne se vzorkem na zimu

Eli, jo jo,hlas se vrati, Dadovi to trvalo 3 dny hlas + 10 dnu jeste chraptel, ale uz mluvi jak o zavod :wink:
7. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
a jaká je k němu výbava? já asi dokoupím ten držák na láhve, ale to ještě uvidím, zatím pití vozím v termoobalu, to vždycky dám na konstrukci
7. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
jj, už vidím odkaz :slight_smile: máte ho za super cenu fakt bomba :wink:

letím pojíst a ven pááá berušky
7. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
oli: jen nanoznik a pumpicka myslim, jeste jsem dokoupila neorigos plastenku ... ja nosim vzdycky batoh, takze ani tasku ani drzak nepotrebuju zatim ...
7. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz
Ahoj holky,

tééééda vy jste toho nakecali.

Holky, tak co se nočníku týče, tak nám se párkrát povedlo jakože e-e a pak hodila na nočník bobek, ale jinak ho absolutně bojkotuje, vůbec si do dnešního dne neuvědomovala, že když čůrá, tak to má jít jinam. Až dneska, večer hodinu před koupáním, plína dole a najednou na ní koukám, ona si přidřepla a volá e-e, ale už to teklo přes kalhotky. Pak chodila a sahala si na to mokré a pořád křičela e-e. Tak jsem přinesla nočník a půl hodiny jí vysvětlovala, že když se vyčůrá do nočníčku, tak jí to nebude studit a že e-e se dělá tam, pak jsem vzala panenku, svlíkla jí, nenápadně jsem do nočníku nalila trochu vody a řekla jsem, že panenka dělala e-e. Tak jí to ohromě zajímalo. Tak budeme zkoušet a uvidíme. Je fakt, že Jiřík byl v 18ti měsících přes den bez pleny. A to nám bude za chvíli.

A co se nepouštění do kuchyně týče, tak mi naštěstí máme kuchyň zvlášť a protože máme starou kuchyň (zatím) a sporák na plyn s knoflíkama normálně vpředu, hromada šuplíků s nožema, tak u nás kuchyň tabu. Nechávám otevřené dveře a mezi dveřma zábranu aby na mě viděla, ale do kuchyně nesmí, což je pro ní hrozný. Až budu mít tu novou kuchyň, kde si to uspořádám tak, aby to nebylo nebezpečný, tak tam bude se mnou, ale teď to fakt nejde.

anke, tak pokašlávání znám taky. Anežka je hrozná héééérečka a má občas fáááák šíííílený kašel :grinning: a nenene teď dělá na všechno. Ptám se jí jestli jdeme ven a ona nenene a tak se ptám, jestli teda budeme doma a ona zas nenene a kroutí hlavou. Prostě na každou otázku následuje potřepání hlavou a nenene. Dělá to teď tak týden.

A fakt jako nevím, co budeme dělat v zimě, protože okamžitě po probuzení si jde Anežka pro boty a dělá pápá a posílá mi pusinky jakože jdeme ven. Zvykla si být přes léto pořád venku, teď je hezky tak taky, ale co bude, až bude hnusně tak to nevím. Asi se s ní doma zblázním. Ona je absolutně otrávená. Nejradši běhá po zahradě nebo jezdí na odrážedle. Chjo, nějak tu zimu musíme přežít a budeme se těšit na jaro :sweat_smile:
7. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ahojky holky,
nestíhám, nesvačím, ale na chvilku za Vámi zaskočím :wink:
U nás je teď pořád stěhovavo - jak na bitevním poli, do toho je mi zle, bolí mě celý člověk (a to se moc nepředřu, spíš vůbec, až mě to štve, protože jen něco začnu dělat, tak mě začne bolet břicho a to si raděj lehnu...) S Kájou je veselo, asi by velice chtěla pomáhat, takže mnou pečlivě naskládané věci do krabic roztahuje po celém bytě - hrajem bojovku a já furt někde něco hledám :angry: :sweat_smile: Takže všechno přerovnávám min. dvakrát :sweat_smile: už chápu slova - lepší vyhořet než se stěhovat a to ke všemu ze 4 místností do jedné, fakt netuším jak to tam všechno nacpem :confounded:
Jinak se máme fajn, trošku problémy na stavbě, ale hlavně že sme zdraví :wink:

Tak krásný den všem :dizzy_face:
8. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
Brý den,

tak u mě jedna novinka, od včera jsem nezaměstnaná, naše firma krachla :frowning2: :frowning2: chjo, 2.9. to bylo 6 let, co sem tam nastoupila :frowning2:

No Jani, věřím,že stěhování žadná slast není :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale přesně, hlavně ať jste zdraví :dizzy_face:
8. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.