• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Krásné ráno maminy a mimísci,te da spíš už batolátka :slight_smile: :wink:

teda to je kosa venku, my měli asi 5 stupňů, to znamená, že zase nastane doma přemlouvání k oblíkání a vrstvení, to zase budou boje :wink:

oli, díky za pochvalu foteček :slight_smile:

tak a když to dneska vyjde,tak se jdu podívat do porodnice na miminko :wink: s maminkou Vikrotky jsem se neviděla skoro 5let, je to síla a to bydlíme 20km od sebe, ale prostě nějak nám to nevycházelo,tak teď když rodila 4km ode mě, tak se snad sejdeme :slight_smile: :wink: za chvíli jdeme s MAtýskem koupit nějakej dáreček, tajně doufám, že budou mít nějakou malou hadrovou panenku, ty se mi fakt moc líbí :wink:
26. zář 2009 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj mamči a batolátka :slight_smile:
tak u nás v podstatě nic nového, nočník bereme jako hračku a sedět na něm Honzík nechce :frowning2:
Ve čtvrtek jsme byli mojí kamarádce na svatbě, tak jsme si to užili, Honzík měl od Verunky půjčený oblek a všichni ho obdivovali, jak mu to sluší, tak jsem se dmula pýchou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Bohužel fotek máme málo, protože nás vyšplouchnul foťák :angry: ale jestli chcete, můžete kuknout tady: http://picasaweb.google.cz/kucerkovi

Elí, to jsem ráda, že Zuzanka bude bez následků :slight_smile:

A Honzík rozhodně zůstáne ještě v postýlce se šprušlema, protože v postýlce děsne cestuje a hlavně on se v noci ze spaní posadí a ve spánku prostě padně na nějakou stranu, takže klidně i do šprušlí, by byl pořád na zemi :sweat_smile:
26. zář 2009 ve 22:47  • Odpověz
Ahoj holky,
teda tady je ale mrtvo :fearful:

Doma řešíme drobný problém, Honzík si odmítá čistit zoubky, akorát se zakousne do kartáčku, to by mu jako šlo dobře, ale jinak rty i zuby pevně semknuté a vyčistit si je nenechá ani za nic. Neporadíte, co s tím? A přitom ještě nedávno si je čistil tak rád :unamused:
28. zář 2009 ve 23:31  • Odpověz
dobré ráno, chodím, pravidelně čtu, ale kolikrát nemomám co napsat :sweat_smile:

beru NIny poslední dobou chce dělat všechno sama - jíst, oblíkat i čistit zoubky, ale jak říkáš, zakousne se, vycucá pastu a je vymalováno :grinning: někdy ji nechám a někdy k ní opatrně přijdu, řeknu jí "Á" a dočistím co mi dovolí :sweat_smile:
Beru nezměnili jste pastu? Zkusit mu čistit zoubky bez ní
29. zář 2009 v 07:04  • Odpověz
ahojda maminy :slight_smile:
jsme na tom úplně stejně, tak to beru, že je to normální - Mates si zuby čistil rád, papupu nastavoval a teď si v ní rejdí kartáčkem jakorát sám a bez pasty a jak jdu s pastou je zle a to jsme jí nezměnili. Občas se povede vyčistit, občas ne, snažím se to nehrotit, abych mu to neznepříjemnila, tak uvidíme, jestli se zadaří :slight_smile:
29. zář 2009 v 08:21  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

pavli - to tak nemůžeš nechat, přece musíš mít pupík zvěčněný! :wink: jinak se Sončou taky takhle počítáme, akorát to máme posunuté, já řeknu jedna dvě a Soník řekne "či" :slight_smile: a pak ještě když reknu šest sedm tak Soník doplní "ošuň" :grinning: a osmičku i pozná napsanou

zuby si naštěstí čistíme pořád rády, jo a vlastně máme už i dvojku v pravo nahoře, tak máme osm zoubků (4 jedničky, horní čtyřky a pravý dvojky - nám to roste nějak záhadně)

jinak povídáme čím dál tím víc, nejradši "neci", "hoooodnáááá", "bobotaa, hamham papani", "žížu pití šťaviču", "na hlavu pepici, mumiča(gumička) culík, náááámííí(náramek) pááádnice(parádnice), jo a taky "sýýýr" ten miluje ve všech podobách, když chci aby mi něco snědla, tak jí řeknu, že tam je sýr a to máte vidět jak to do ní padá :wink: :sweat_smile:

zítra jdeme na 18ti měsíční a na pigáro, tak potom písnu jak jsme na tom
29. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
chtěla jsem se ještě zeptat, jestli dáváte klasický pyžámka a jestli taky k nim prckům dáváte ponožky a jestli se nechají v postýlce přikrýt
29. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
Mikul davame klasicky pyzama bez ponozek (ty totiz nesnasi a hned si je sundava, a to dela i venku ma klidne na sobe bundu a kalhoty ale boty a ponozky sunda a vyhodi je ven) a s prikrejvanim je to tezky obe nase deti se odkopavaji takze je porad kontroluju nebo taky Zuzka spi v puncochackach a bodynku je to ruzny
29. zář 2009 ve 14:48  • Odpověz
Ahooooooooooj holkyyy,
mám resty, ale konečně sem tu :slight_smile: Jak se všechny máte?

Konečně sme přestěhovaní, zabydlujem se u našich, byt jsme předali, ale furt jsme v jednom kole.
Těhu nevolnosti nepolevily, sice je to lepší, ale i tak se potvůrky drží dál, asi abych nezapomínala že su těhu :sweat_smile: , jen při menší námaze se pak večer bříško ozve s děsnýma křečama, takže většinu stěhování jsem řídila jen ústy a hlídáním malé, až mě to štvalo, ale naštěstí se to zvládlo, MM si pěkně mákl, věci sme nastrkaly ani už nevíme kam, tak snad je jednou najdem :grinning:

A co tady nového, snad jste všichni zdraví a spokojení, nějaké nové těhu by nebylo? :sweat_smile:
29. zář 2009 v 16:03  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

Mikul taky dáváme už klasický pyžamko, bez ponožek a s přikrýváním to máme jako el. Ale uvažuju, že jí v zimě dám overal - sice ho ho na tak velkých dětech nemám ráda, ale je praktický

cori ahooooj těhulko maminko :slight_smile: to mě mrzí, že máš nevolnosti, snad ti brzo přejdou a gratuluji k přestěhování. Ty jo a už se těším co to nosíš v bříšku. mmch jaký máte vybraná jména? :dizzy_face:
30. zář 2009 v 07:19  • Odpověz
ahoj holky,

tak vyrážka se nám furt drží, založila sem i téma, jestli náhodou některá maminka s tím nemá zkušenost :pensive:

Cori, takdy držím palečky, ať nevolnosti přejdou, a těhu si užíváš :dizzy_face: a co Kájuli, říkáte, že máš mimi v bříšku?

My taky dáváme pyžamko, teda bodýčko a kalhoty, přikrytá nesnáší spát, sem zvědavá co v zimě :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
oli rozkošná Hanička jak čučí na TV :grinning: , ale ta vyrážka mě mrzí :pensive:
30. zář 2009 v 09:02  • Odpověz
Jiřinko, jdem k dr, tak uvidíme, co nám řekne, mě to totiž nepřipadá jako suchá kůže :cry: no ale nemůžu soudit, nejsem lékař že :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

No ten počas je suprový, 10 stupňů,to dneska na sebe s Hani házíme kabáty :sweat_smile:
30. zář 2009 v 09:09  • Odpověz
my dr. museli zrušit, měly jsme jít na priorix, ale má rýmu

to jsem zvědavá co vám řekne

jj počasí je děs běs ostřes :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahoj holky,
díky no jo, s Kájulou bylo těhu pohodové, tak si to teď užívám :sweat_smile: a už i víme co to bude, já su zvědavá, tak to bude prý klučina -snad sem už i varlátka na UTZ viděla :grinning: , se jménama to máme horší, teď bysme věděli na holku, ale na kluka se nemůžem dohodnout, MM si dělá srandu - že Bartoloměj (chudáček, ale to jen přes mou mrtvolu, říkat mu Bárte či Oměji :grinning: ) tak uvidíme.
Oli jj Kajce říkáme, že má maminka mimi v bříšku, ale zatím ju to nebere, byly jsme se podívat za kamarádkou v porodnici na miminečko, Kája ji přejela pohledem a konec zájmu, ale jak začala plakat, tak si Kája začala zacpávat uši, sme se pobavily :grinning: jen se obávám, že bude pěkný žárlivec, začátek bude asi krusný :sweat_smile:

Oli a co máte za vyrážku?asi si to tu psala, že snad vás někdy trošku dočtu :wink:
30. zář 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jiřinko, však ten priorix nespěchá :wink:

No tak u dr, nic nového v podstatě, moc se jí to jako nelíbí, a spíš ani neví, z čeho to je :sweat_smile: vzala nám výtěr z krku a uvidíme, co výsledek, jinak vezme i krev v pátek, na alergii jestli to není z kočky a jiných alergenů, co máme doma :pensive:
tak se bojím, hlavně kvůli krtečka, všechno ostatní se dá vyřešit :cry: :cry: :cry: :cry:

Cori, fotku mám v albu jak to vypadá, no nějak se jí to mění, měla to jen suché a červené fleky, ted má i hnisavé boláčky :cry:

a ty jména, no já taky říkala, že kluka si zdeněk vybere sám, ale zase odsud posud :grinning: :grinning: Bartoloměj, to by šlo přece říkat |Bárte ne?
Holčičku vím druhou asi :slight_smile:
30. zář 2009 ve 12:59  • Odpověz
Oli no právě - Bárte, MM bude pak Houmer a já Marge :grinning: - no to nedopustím, ale možná si na to zvyknu, ale ne mně se teď třeba líbí Ondřej, ale porod je daleko, tak ještě uvidíme :wink:
30. zář 2009 ve 13:02  • Odpověz
oli to jsem teda zvědavá, kde je zakopaný pes, chuďátko malá :frowning2:

cori Odrášek je hezký :dizzy_face: a jde to ke Karolínce pěkně
30. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
no já včera udělala moja moja lalince, a Hani se strašně rozplakala a šla mě obejmout :sweat_smile:

Mmch, lalinka je teď nejoblíbenější hračka u nás, plus kočárek, vozí ho i opačně, jako že asi svítí slunko a taky nosí lalinku v ruce a veze kočárek, tak se směju, že si to asi pamatuju, jak sem jí párkrát taky tak nesla :grinning:

a taky uchcávám z toho, jak za mnou příjde do kuchyně a poplácá po zadku a prý : mama mama? a ukazuje na špajzku, kde má číča granule a strašná prdel jak mu nasypem do misky, to pak zamilovaně tlemí,jak žere :grinning: :grinning:
30. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
ahoj,
Oli my měli podobnou vyrážku, na kožním mi řekli, žře púrý asi nějaká alergie, ale já nic vyjmečného nejedla ani Maja..
drželo se to dost dlouho taková hrubá krupice zarudlá, dostali jsme fenystil kapky a mazali jsme lipobází a nějakou hormonální mastí, nemůžu si vzpomenout na jméno, ale tu mastičku nechala doktorka naředit 1:1 s masťovým základem...
Léčili jsme to skoro dva měsíce....
30. zář 2009 v 17:38  • Odpověz
tak jsem to našla, mast se jmenuje Elocom...
30. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
Helenko díky moc, no uvidíme, co zítra jak dopadnem

Holky,v tom luftě už jde normoš cítit zima brrrr :sweat_smile: :sweat_smile:
1. říj 2009 v 11:31  • Odpověz
oli ani mě nemluv, chci lééééééééééééééto, se odstěhuju na zimu za lady :sweat_smile:
1. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
:slight_smile: ahojda holky :wink:

cori, teda tak Vám se povedl páreček, tak to je super :slight_smile: no je fakt, že Batroloměj nemá moc zdrobnělin, ale jméno to není špatný :slight_smile: a gratuluju k přestěhování, to je paráda, co? :slight_smile: pak se pochlub a hoď nějaký fotečky vašeho hnízdečka a vlastně i fotečky hnízdečma miminka - teda tím myslím bříško :slight_smile: :wink:

jo jinak včera měl Mates ráno na sobě normálně zimní bundu, prostě síla - je nastydlej a u nás fučel tak studenej vítr, že jsem mu jí prostě dala - na víkend jedeme s babama pryč, tak bude hlídat tatínek, tak abych vůbec odjela - teda holky, ale budu poprvé bez Matese takovou dobu a je mi z toho tak nějak zvláštně, no asi to ponesu hůř než on :wink:

jo a ještě jsem se chtěla zeptat, kde necháváte vyvolávat fotky a jak je upravujete, já ať dělám, co dělám,tak mi vždycky dorazí fotky různých velikostí, prostě hrůza :frowning2:

tak jdu něco dělat, když jsem to naše éro uspala :slight_smile: :wink:
1. říj 2009 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz
Jiřinko, taky mě to napadlo, koupit letenku a fíííí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tam musí být bomba, moře a tak

Tlapi, já dávám do Rossmana, jak mají ty akce za 1.50,-, a taky mi dělají různé formáty, ne všechny jsou 10 šířky, ale mě to jako neva :dizzy_face: Ono i záleží, jak to máš nafocené, když jsou kvalitní, tak neřežou, nebo se mi aspon nestalo.

S tou bundou, no se ani nedivím, hlavně ráno to je jako mazec a k večeru :sweat_smile:

A super, že si jdeš vyrazit s holkama :dizzy_face: To já nikam, Hani má období, že jen jdu do jiného pokoje, a řve mamááá, mamááá :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
NO tak Hani zas spala dneska jen hodinu chjo :cry: zase sice fajně utahaná usne v osm to jo, no včera to dobře zalomila, sem mluvila se segrou asi dvacet minut, Hani ke mě přišla, lehla na mě, a já koukám, a ona spí, tak sem jí jen šupla do postele ani se nevzbudila, tak sme čuměli jak puk na to :grinning:
1. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj holky,
my dnes trénovali nácvik na mimi :sweat_smile: , teda byly jsme s Kájů u kamarádky co má 10 dnů malé miminko a dneska teda pištěla a vískala, jen se malá otočila :sweat_smile:
Joo tak u nás svítí sluníčko, ale kdoví jak dlouho vydrží, tak dojeďte za náma na jih, sice žádné 30ky, ale ještě se to tu dá :grinning:
Tlapí, krásně si to o víkendu užij, taky bych hned někam razila, ale smutno by mi taky bylo to jo, ale tvoji chlapáci to zvládnou :wink:
My zatím ještě nebydlíme ve svém, máme hotovou hrubou stavbu a snad v příštím roce dostavíme, ale teď jsme u našich - ze 4 pokojáče do 1 pokoje :sweat_smile: , ale možem byt rádi, že nás vzali :grinning:

Holky a do kočáru na zimu budete dávat nějaké fusaky, asi jo, že :sweat_smile: , jen ten co sme měli loni, asi není zrovna nejlešpí - bo s botama by byl za chvíli na odpis...
1. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
fusak do kočárku, no tak to aäi už nee, jednak máme golfky a tam ten fusak asi fakt nedám a navíc Matěj už šlape sám, takže kočár bereme jen když potřebuju rychlej přesun někam a nebo když jdeme na delší trať a to předpokládám, že než napadne sníh, tak ujde. Jinak pokud budeme muset použít golfky, tak to přejedeme jen tak :slight_smile: jestli se s těma pidi kolečkama prodereme břečkou nebo sněhem :wink:

jinak Matěj na malou Kačku nejdřív taky žárlil a teď, když zabékne, tak nese plínu nebo dudlík a hladí a líbe :slight_smile: :wink:
1. říj 2009 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj dubnovky,

tak jdu teda taky konečně pozdravit.

Máme se celkem fajn, akorát Anežka má strašnou rýmu a kašel, ale u doktorky jsme zatím nebyli, horečky nemá, tak snad je to jen klasický nastydnutí. Jiříka mám doma, protože tátu máme celý týden v práci, tak bych ho neměla jak vodit. Nechci s malou moc chodit ven, když je tak nastydlá. Navíc celý týden nebylo nic moc počasí. Kdyby bylo hezky, tak bysme na chvilku šli.

Jinak jsme si pořídili nový kočárek. Hoco Tornádo. X-landera budu s těžkým srdcem prodávat, ale pořídili jsme si s manželeme a Jiříkem brusle a učíme se u kočárku a usoudili jsme, že to chce kočárek s ruční brzdou a tenhle se mi podařilo vydražit na Aukru za 710,-- Kč, což je skoro zadarmo. Akorát byl teda šíleně špinavej, tak jsem ho rozebrala a vyprala a vypadá skoro jako nový.

A co se fusaku týče, tak ho dávat budu. Viděla jsem super návleky na nožky pro mimča, tak si je pořídím. Jsou nepromokavý a dávají se dětem na botky, než se strčí do kočárku. Bohatě taky poslouží igelitové pytlíky a gumičky. Jiříkovi jsem sundavala botky, když jsem ho dávala na kočárek. Já teď sice taky jezdím s golfkama, ale i tam se vejde fusak, ale v zimě budu jezdit se sporťákem, protože s golfkama ve sněhu jezdit neumím. Loni bylo teda sněhu dost a to jsem občas měla co dělat i s tím x-landerem, kterej je terenní.
1. říj 2009 v 15:56  • Odpověz
1. říj 2009 v 15:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.