• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
ahoj holky, jsem tu jen na skok abych nahlásila, že na srdíčku vše OK a čekáme KLUKA h :grinning: olky to budu mít doma komando jestli bude ten druhej taky takovej raubíř jako Mates :grinning: :sweat_smile:
zítra jdu na velký ultrazvuk a v pátek na klasickou KO na gyndru
5. říj 2009 v 17:30  • Odpověz
pavli gratuluju ke klukovi :wink:
taky bych ráda kluka, ale uvidíme :slight_smile: já si nechala pohlaví jako překvápko :slight_smile:
jo a vojtěchů je hodně, vítků míň :wink:
5. říj 2009 v 17:32  • Odpověz
jo a Mates se váží celkem pravidelně (vždycky když se vážím já, tak chce taky a já se teď vážím každý týden - zatím mám 4,5kg nahoře) a včera odpoledne měl 11,3kg....leč u doktora jsme vždycky vážili víc než doma, tak uvidíme za pár dní až půjdeme na 18tku :slight_smile: jo a ještě jedna radost, dneska mi přišel říct, že kakal, což je pokrok :grinning:
5. říj 2009 v 17:33  • Odpověz
jani Vojtěchů je hodně, ale mi chceme přímo VOJTU a těch je 43 nebo přímo VÍTKA a těch je 693 :grinning:
já bych to nevydržela nechat si to jako překvapení....jsem dneska zaplatila 100,- aby mi to řekli.....jsem magor, ale dušička má pokoj :slight_smile:
5. říj 2009 v 17:34  • Odpověz
:slight_smile: tak to jóóóó :slight_smile:
já do tohodle nikomu nekecám, protože každý máme svůj vkus a každýmu se líbí něco inčího :slight_smile: a já mám nejlepší zkušenost nikomu předem jméno neříkat, páč poslouchat ty řeči..... :slight_smile:
5. říj 2009 v 17:40  • Odpověz
jani no my se právě s manželem nemůžeme rozhodnout, páč se nám líbí obě jména víceméně stejně :grinning: tak asi dostane obě :grinning: :grinning: ale to by bylo Matějovi líto, že on má jen jedno :frowning2:
5. říj 2009 v 17:58  • Odpověz
no, my máme zatím pro kluka vybraná 3 jména a nemůžem se definitivně rozhodnout :slight_smile:
pro holku máme už z prvního těhu :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:07  • Odpověz
jani tak mi napiš do IP ty jména pro kluka a já ti zase napíšu, které z nich se mi líbí....a teda napiš i příjmení, abych mohla popřemýšlet a napsat svůj názor - teda jestli chceš :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:15  • Odpověz
ahojda holky :wink: :slight_smile:

tak se hlásím odpočatá po víkendu, kluci to doma zvládli výborně, horečka byla fakt od zubů a když jsem odjela,tak už vlastně ani nebyla :slight_smile: my jsme si užili víkend s babama superově, bez dětí, bez chlapů,..., kdo chcete jukněte http://www.robici.org/index.php?tema=akce&id=225

pavlínko, gratuluju k chlapečkovi, tahle dvě jména se mi moc líbí, bude to těžká volba. Já bych asi byla pro Vojtu, jestli chcete dát totiž přímo tvar Vítek, tak třeba v pubertě by se mu to moc nemuselo líbit, že má zdrobnělinu :slight_smile:

evi, LUkáškovi to na fotce moc sluší, jak se mu líbí ve škole? :slight_smile:

teda holky těhulky, vy už jste za půlkou těhu, to je strašný, jak to letí :slight_smile: u nás pořád nic, žádná změna :frowning2: no ale co, prostě až se zadaří, tak se zadaří :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:18  •  2 děti  • Odpověz
a co ty tlapi, pořád nic??? :frowning2:
pavli máš to v IP
5. říj 2009 v 18:39  • Odpověz
pořád nic, bohužel,ale co, však ono se zadaří :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:39  •  2 děti  • Odpověz
tlapko tak si do pasu dej, že jsi SNAŽILKA a ono to půjde....uvidíš :grinning:
5. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahojik

tak dneska se nam vratila Zuzanka od babicky a bylo tu naramne veselo.
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3368683&vReferer= moje dilko

Pavli gratulace ke klucinovi a kazdy jmeno je hezky, musi se akorat rikat s laskou a me se teda vic libi Vitek :slight_smile:

Lukasek je fesak na fotecce ze skoly :wink:

my pujdeme v tydnu taky na 18 ti mesicni kontrolu jen jeste nevim kdy
5. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj,
já jsem taky pro Vítečka, je to takové neohrané...
Vojtíšků ke hodně, i když chcete Vojtu, stejně by se říkalo Vojtíšek... :wink:
No to jsem asi moc neporadila, co? :grinning:
No stejně dáte nakonec to, :wink: co už v podvědomí někde hluboko je rozhodnuté....
6. říj 2009 v 18:03  • Odpověz
Ahojik

tak hlasime ze jsme byli na kontrole a Zuzka ma 77cm a 9,44kg :slight_smile:
7. říj 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsme byli u doktorky, tak máme lehčí průběh laryngitidy :confounded: . Máme jen srážet teplůtku a do nosíku máme antibiotické kapičky. Udělala nám rovnou 18ti měsíční prohlídku a máme 83cm a 14kg. Když tak tady na to koukám, tak jsme krapítek přerostlé co? :D . Jsem se ptala, jestli to není hodně těch 14kg a ona že ne, že na její výšku je akorát. Tak jsem ráda. Jiřík měl v 18ti měsících 13kg a 78cm a to jsem myslela, že byl velkej. No mám doma hráčku basketu.
7. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj holky,
pavlí gratulace ke klukovi :wink: tak to jsme na tom stejně :sweat_smile: , mně se víc líbí Vítek, aj sme nad ním uvažovali, ale máme ho v rodině, tak asi půjdem do jiného u nás zatím vede Ondřej (teda u mě) a u MM stále Bartoloměj :sweat_smile:

tlapí, krásné ženské víkendování jste měli, to je supr tak vypadnou a zatvořit si. Moc pěkné výtvory ste vyrobily :wink:
7. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
ahojda maminy :slight_smile:

cori, no užily jsme si to dokonale a když jsem po víkendu zjistila, jak je tatínek šikovný¨a že zvládne Matěje obstarat, tak si myslím, že příště se mi bude odjíždět ještě lehčeji, i když teda smutno mi bylo :wink:

andy, teda Anežka je pořádnej kus ženský, ale jen ať je, aspoň má z čeho brát :slight_smile: však ona to vyběhá a navíc je vysoká, tak je to prostě hezky stavěná ženská :slight_smile:

el, šikulka jsi s tím fusakem :slight_smile: a Zuzanka je taky pěkná babule :slight_smile:

Pavlí, radši nikam nic psát nebudu, prostě až to přijde, tak to přijde :slight_smile: jo a pořád se mi líbí Vojta - není to ani moc zdobnělý ani tvrdý :wink:

jinak já si užívám klidu u¨rodičů MIchala, teď vzal děda Matěje vláčkem do sousední vesnice, tak to bude pro Matese zase zážitek, mašinky miluje, jezdí tady skoro za plotem, tak když zahouká, musíme letět mávat vláčku :wink:
8. říj 2009 v 09:53  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj mamči :slight_smile:

teda koukám, že naše batolátka nejsou žádné muší váhy :wink: ale tak to má být, však to vyběhají :slight_smile:

Eli, teda ty jsi šikulka, pěkný fusak :slight_smile:

Tlapi, koukám, že sis užila krásný víkendový "babinec" a ty výtvory jsou super.

My jsme s Honzíkem byli dneska u doktorky, má symetrický ekzémek na obou tvářičkách (takové dva fleky), jak cucá svého oblíbeného méďu. Tak jsme dostali mastičku, která se dává na opruzeniny :sweat_smile: a máme mazat. Tak uvidíme. Jenže jak mám Honzíkovi vysvětlit, že se méďovi necucají uši, to netuším :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě k tématu fusaky, máme Emitex combi, tak ho ještě asi využijem, jen nevím, jak ho do něj budu soukat, aniž bych fusak pokaždé musela prát. Nemáte odkaz, kde se dají koupit návleky na botičky? Stejně si to nedovedu představit, jak budu nandavat návleky na botičky a soukat do fusaku :sweat_smile:

A se zimní výbavou jsme ostudy, ještě nemáme nic koupeno, kromě jedné zimní bundy. Nemáte zkušenosti s bundami od Wolfa? Koukala jsem na ně na netu, ale v obchodě jsem je neviděla, abych si je ošahala. K bundě se prodávají i zateplené kalhoty, tak asi koupím komplet a kombinézu nevím, ještě uvidím.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26598050&tab=0
8. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
ahoj babulky, v rychlosti

Uff, alergii na kočky Hani nemá, ani na roztoče a prach a vlnu :wink: Jupíííí...

a špatná zpráva, že má slabou anémii, takže sme nafasovaly aktiferin, 3xdenně 15 kapiček :frowning2: :frowning2: :frowning2:

No a přijednom máme za sebou ko v roce a půl, takže vypadáme takto:

11,7 kg
86 cm ( sestřička prý 85,5 ale zboku ! a každý ví, že z boku to není přesné já byla vepředu, takže proto 86 :grinning: )
49 cm hlavička obvod
VF ještě trošilinku na špičku prstu
slova nespojujem :confused: :sweat_smile:

a co se týče nočníku, tak teď ty dva dny za mnou příjde, když se jí chce a řekne kaku kaka ...tak dáme na nočník...říká to i na čůrání :grinning: ...nechávám jí běhat nahatou, jak jen to jde, tak uvidíme...

Jak to holky děláte vy, co ste bez plenek? Jaký ste měli fígl? :sweat_smile:
8. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Andy,
přejem brzké uzdravení Anežce bobinek, zase jí to chytlo :cry: a ta váha mi nepříjde jako moc :wink:

Blani, nemám s nimi zkušenost, ale vypadají naprosto skvěle ty bundy :dizzy_face:

Pavlínko, gratulujem k 2. klukovi, to je super, budou dva kluci :wink:
8. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
ahojík
tak brzké uzdravení všem :slight_smile:

a tady je jako někdo už bez plínek????? :angry: si děláte srandu néééé??????
toník chodí tak týden na nočník čůrat, řekne si teda jen někdy a to tak, že si buší mezi nohy a chytá se jako Jackson a když kaku, tak to dá na vědomí, až když to je v plínce (jo, když si sedne na nočník, tak se vyčůrá tak do minutky, tak aspoň něco....

my máme fusak emitex, ale letos do něho toníka dávat nebudu, protože v něm bude mimi :grinning: a toník má botičky a nožičky :grinning:
8. říj 2009 v 17:28  • Odpověz
oli, určitě to při příští kontrole bude dobrý, tak nesmutni. Jinak má Hanička krásný ¨míry, hotová modelka :slight_smile:

blani, my taky nemáme skoro nic na zimu, teda jednu bundu, to jo,ale z kombinézy už jsme vyrostli a ta druhá nám asi bude ještě velká :slight_smile: ale zatím jsem v klidu, i když v pondělí už má přijít zima, tak budu muset naběhnout do krámu a koupit asi všechno najednou - doufám, že přijdou penízky, aby bylo za co :slight_smile:

jani, tak to je fajn, že si Toník takhle řekne - Mates teda jen někdy ráno stepuje u dveří, tak jdeme čůrat,ale přes den je to bída, to musí být náhoda. Zato kakání zvládáme s přehledem,protože s ním máme potíže a tak kakáme jen "občas" a to jde poznat.
8. říj 2009 v 18:26  •  2 děti  • Odpověz
jani, no aspon ze si rekne i potom, nas Davi je schopny s tim behat pul dne na zadku :grinning:
8. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
anke, my máme dítko cíťu, když je někde drobeček nebo kapička vody nebo cokoliv jinýho - nedej bože, že by na jeho ručičkách - tak se může zbláznit, ale naučili jsme ho už tak, že sice vyvádí a křičí B B B B (jako borde :grinning: ), ale přitom běží pro hadru a neustále stírá :grinning: :grinning:
9. říj 2009 v 17:58  • Odpověz
Ahoj holky,
Oli tak my jsme bez plenek tak měsíc a to že přes den úplně a plenku má jen na noc na spaní.
Ze začátku jsem ji vzala plenu dala kalhotky a tepláky a pořád převlíkala a prala, ale vždy věděla že je mokrá. Pak když jsme to zvládli doma tak jsem ji dávala na ven tréninkové pleny, co se stahují jako kalhotky. No a ted jsme v pohodě. I čí si řekne už sama, ze začátku jen běžela k nočníku nebo jsem se ji tisíckrát ptala jestli chce a ona řekla že ne a když jo tak se zvedla a šla na nočník. Ted si říká sama i venku. Tak další případné dotazy do IP nebo Fb jestli chceš. Luky taky chodil od 18m a můj názor je že to je v mámě :wink: .
9. říj 2009 v 19:48  • Odpověz
evi, teda ten tvůj názor, to je výzva !!! :slight_smile: ale má něco do sebe :slight_smile:
9. říj 2009 ve 20:36  •  2 děti  • Odpověz
Tlapi nemyslím to špatně, ale mě se to osvědčilo, že být trochu tvrdá se v tomhle případě vyplatí. To jsem nenapsala ale když se počůrala tak dostala vždy lehce na zadeček nebo vyhubováno. A ona byla uplně strašně smutná a o to víc se snažila. Kamarádka má 3letého kluka a stále má plenky a prý na to není zralý. že to nechápe. A když viděla malou tak prý no holčičky jsou šikovnější a já na to že LUky taky byl bez plín tak se urazila že holt jsem chytrá. Ale ona ho nenutí nic, čeká že si najednou sám piřjde a je to. prostě to dítě to musíš naučit ono neví co po něm chceš a pak z toho má strašnou radost když se to povede a naučí.
9. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz
evi, já to taky nemyslela jako že jsi to myslela zle :slight_smile: s Matesem to zkoušíme,ale je fakt, že já nejsem moc důsledná, tak jsem zvědavá, jak to u nás dopadne :slight_smile: mimochodem sousedky syn žije teď někde v Holandsku nebo kde a tam chodí malej vnouček (2roky)do školky a na nočník se tam děti dávat nesmí,protože by z toho měli trauma, takže tam se prostě čeká, až do toho děti dorostou, to mi teda přijde jako blbost - ale jinej kraj, jinej mrav :slight_smile:
9. říj 2009 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holkýýý,

Andy - Anežka je kus ženský, no, prostě má dobrej základ :wink:
Olinko - Hani má taky krásný míry, ta anémie mě mrzí (i když pořádně nevím co to je :sweat_smile: ) tak přeju ať se to brzy zlepší
Eli - jsem ráda, že bude Zuzanka bez následků, krásně se zahojila ač ty první fotky vypadají dost zle, jinak jste stejnej prďokla mrňavej jak my 77 cm, akorát my máme o krapítek míň na váze, ale jsou ty malý holčičky stejně roztomilý, viď? :grinning: (nic proti vám Andy :wink: )

jani.kub - Sonina je taky hrozná cíťa na ručičky, vždycky se hrabe někde v hlíně a pak přiběhne a křičí "čuně, čuně, cákycáky, utřít" :grinning: :grinning:

nočníkování máme podobně jako Evinka, taky jsme už měsíc bez plínek přes den a na noc ještě dáváme (a taky na polední spaní, páč se probudí a většinou hned čůrá, ale někdy bývá plínka i suchá)... taky souhlasím s Evčiným názorem na učení na nočník - teď si to neberte nikdo prosím osobně, páč tady je u všech vidět snaha - ale jak píše Evča je to hodně na mamině, často se setkávám s případy kdy je mamka prostě pohodlná, holt párkrát za den přebalí a je vymalováno, ono totiž naučit dítě na nočník vyžaduje určité úsilí a hodně trpělivosti a taky hodně prášku na praní :grinning: :grinning:
u nás to taky začalo tak, že jsem Soně dala kalhotky a tepláčky a řekla jí, že plínu nemá, že se čůrá na nočník (to jsem jí tam taky posazovala třeba skoro každou půlhodinu), tak zezačátku prostě byla mokrá, tak jí to došlo a snažila se, ale někdy jsme to prostě nestíhaly, tak potom běhala s nahatou prckou jen v návlekách a sedala si na nočníček sama kdy potřebovala (doma i na zahradě), tak si to natrénovala a pak to zvládala už i se svlíkáním - mmch, taky jsme při počůrání hubovali a při úspěchu hooooodně chválili a odměnili tu sušenkou, tu kouskem želé medvídka.... prostě cukr a bič
jen máme stále problém s cestováním, to pořád dávám tréninkové plenky, páč Soník se nevyčůrá na travičku ani na WC když jí držím, začne se propínat a řvát jak kdybych jí vraždila, je prostě zvyklá na ten svůj nočníček a jen tam trůní, nevím co s tím, jak jí vysvětlit, že venku se může čůrat bez nočníčku, a taky jsem zvědavá jak to budeme řešit v zimě třeba s kombinézkou nebo oteplovačkama :confused: no, prostě ještě budeme muset dávat ty tréninkovky no.....

jinak už taky přes poledne spíme doma v naší posteli (už se mi jí nechtělo teď do tý zimy pořád navlíkat a svlíkat), ale usínání po o je teda boj, to má pořád žížu a pořád chce e.ee a pak chce "dolůůů" a pak zase žížu.... takže jí musím vždycky zpacifikovat, zalehnout, držet, chvíli je řev, pak zívne a za chvilku je tuhá

jo, a taky se teď naučila u všeho co chce říkat ne?, jako třeba "žížu ne?", "houpy ne?", "sýr ne?"... jak jsem jí občas řekla, že třeba "sůšu ne, protože bude za chvíli papapt" tak to teď říká takhle u všeho :grinning: :sweat_smile:

............a jdu do peří, dobrou noc
10. říj 2009 ve 23:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.