• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Mikul díky za podporu mého názoru. :wink: Jestli můžu ti poradit zkus ji vzít ven nočník když jdete na vycházku s tím že až se ji bude chtít aby věděla že máte nočník s sebou párkrát se vyčůráte do něj a "zalejete"kytičky a pak zkusit zalej Kytičky rovnou. Třeba by to mohlo vyjít. Mě malá tedy neprostestovala od začátku ptala jsem se jestli se ji chce čurat a když chtěla tak jsme šlu zalít kytičky a ještě jsme je hladili a takový blbosti kolem toho aby z toho měla radost. :sweat_smile:
11. říj 2009 v 08:07  • Odpověz
Krásné ráno maminy :slight_smile: :wink:

evi, mikulenko, je fajn, že to sem píšete, aspoň se můáme čím inspirovat, teda aspoň já :slight_smile:

spaní po obědě je u nás velkej boj, někdy si MAtěj v posteli třeba hodinu hraje než usne, ale pak třeba taky spí 2-3hod :slight_smile: jo a já vím, že vy už spíte dobře, ale my už konečně spíme celou noc ve svý postýlce a třeba dneska jsme vstávali v 7:30 :wink: prostě jsme začali konečně pořádně spinkat :wink:

včera se kamarád loučil se svobodou, teda spíš měli takový předsvatební mejdan, tak jsem se šla pobavit a hned ve dveřích jsem dostala vynadáno, kde mám svoje kluky (no myslela jsem,že pozvánka je jen pro mě) :slight_smile: tak jsem klukům zavolala a za chvíli přijeli za mnou, no Mates si to užíval dokonale - tancoval, lítal s dětma (moc rád dělá to, co dělají starší děti :wink: ), pozoroval prasátko jak se točilo nad ohněm, laškoval s lidma, no prostě paráda :slight_smile: pak teda jeli s tatínkem spinkat a já si užívala ještě do půlnoci :slight_smile: a když se Michala ptali, jestli taky takhle paří jako já, tak odpovídal, že já jsem seděla doma 1,5roku, tak teď si zasloužím si užívat - tak to mě teda s takovým prohlášením na veřejnosti fakt udělala radost :wink: :slight_smile: no příští víkend mám sraz od základky, tak si fakt užívám :slight_smile: :wink:
11. říj 2009 v 08:24  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ránko holky,

tak musím přidat svůj názor na nočníček, který se bude krapet lišit. Holky, nezlobte se, ale máte prostě jen šikovné holky. Jiřík byl v 18ti měsících taky bez plínek, ale u Anežky to nejde. Už přes týden jí večer kolem čtvrté hodiny sundavám plínu a chodím s ní co 5 minut na záchod. Občas se zadaří, občas je to na koberci, ale ona si vůbec neuvědomuje, že čůrá a dělá něco špatně. Každé dítě je jiné a svádět to jen na pohodlnost mámy mi nepřijde správný. Já mám srovnání dětiček skoro stejně starých den co den a je spousta věcí, které se u Anežky a jejího stejně starého kamaráda totálně liší. On teprve nedávno začal chodit, skoro nic neříká, je to ještě takové miminko, malá je o 14 dní mladší než on a vypadá to podle toho co umí ona a co on, že je minimálně o půl roku starší. Jinak teda naše paní doktorka se taky podivovala, že máme ještě přes den plíny, ale ona má občas hodně divné názory, takže podle ní se neřídím. Ona chtěla po mé malé když jí bylo 10 měsíců, aby jí ukázala, kde má medvídek očíčka. A co se nočníku týče, tak jsme se shodli na facebooku, že je divný, když má 3 leté dítě plínku, ale do dvou let je to zcela normální. Toť můj názor a doufám, že se za něj nebude nikdo zlobit.
11. říj 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahoj holky,

tlapi koukám, že jsme včera trávily podobně večer, my jsme byli na posvatbové svíci :sweat_smile: , malou jsme nechali na hlídání a vyrazili sami a prasátko se taky opékalo, mňam :wink:
Jinak já asi patřím k nedůsledným matkám, vím to, ale je fakt, že my furt někde lítáme a doma jsme min. a tím pádem nemám tolik času dávat malou na nočník a proto ho malá totálně bojkotuje, dáváte někdo prcky na prkýnko na WC? sem si říkala, že to jí třeba tak vadit nebude jako nočník :unamused: (jen co ho najdem, začnem zkoušet :sweat_smile: ) a s bezplínkováním sem se rozhodla, že to necháme asi až na jaro - bo bydlíme u našich ve studeném baráku a hlavně taky nechci aby jim čurala po koberci, to by moc veselo nebylo...
Ale pište svoje zkušenosti, ráda se i já poučím a jednou se to bude určitě hodit :wink:

Hezkou neděli :dizzy_face:
11. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
Andy tovíš že se nebudem zlobit. Každá řeknem jen svůj názor ne? od toho to tu je. Souhlasím s tebou že do těch 2 let je to normální ale ve 3-4letech v pleně mi přijde fakt moc. A co se dětí týče co umí a neumí tak naše malá skoro vůbec nemluví a to vaše Anežka je o moc šikovnější až mě to mrzí protože LUky taky kecal strašně brzy a Lucinka nic. To je fakt dítě od dítěte. Prostě do školy se to všichni naučí. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
11. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
Ještě jsem chtěla říct žemalá taky nevěděla že čůrá v 17m a pak se to zlomilo a za měsíc to bylo jiný a Anežka je přeci jen o porti nám skoro o 3 měsíce mladší. Tak bych to neřešila. :slight_smile:
11. říj 2009 v 15:03  • Odpověz
cori: my davame na prkynko na zachod, ale nic moc uspech, akorat, ze mu to prijde lepsi nez na nocnik, protoze vi, ze tam chodi mamka curat ... ale jinak zadny uspech, je tam tak 5 vterin, 20x se ho ptam , jestli chce e-e nebo curat a tvrdi, ze ne a pak to pustil dneska do gati, podle vyrazu obliceje vubec nechape, co po nem chceme a proc by mel na zachode sedet ... takze ja nechavam tez na jaro, protoze nemame koberce a je tu od podlahy krapet zima na nahulatou prdelku ... uvidime, co nam rekne doktorka pristi tyden na prohlidce, ale jak ji znam, tak nejspis nic, ona uz vi, ze se mnou nehne :grinning:
11. říj 2009 v 15:19  • Odpověz
Cori, taky dávám malou na záchod na prkýnko, protože na nočníku ječí jak kdyby jí na nože brali. A dneska zase story, zase s ní od pěti lítám co pět minut na záchod, sundám jí ze záchodu, dojdeme do obýváku a malá je morká. Tak jí jako nadávám co to je a ona na mě fakt nechápavě koukala, co po ní chci a mokrý tepláky má ještě teď a vůbec jí to netankuje.

Evi, já vím, že jsme nejmladší dubně, snaha na naučení na nočník tady je, ale to je to, že já pořád srovnávám s Jiříkem, což bych neměla. S ním jsem se v roce a půl normálně domluvila a u malé mám pocit, že vůbec netuší, co po ní chci když jí něco říkám. Je fakt, že 3-4 leté dítě v plence je úchylnost, tak snad tak nedopadneme a do dvou let pleny odbouráme.

Anke, mě poslední dobou malá na jakoukoliv otázku reaguje, že nene. Ptám se jí chceš papat, tak mi odpoví, že ne-ne, ale když nesu jídlo, tak se za mnou hrne, že papat.

Jo ale dneska jsme ráno kakali do nočníku, ale to bylo tím, že včera chudinka nekakala, takže ráno jí dalo práci vytlačit bobky, já když jí viděla, jak rudne, tak jsem jí mlaskla na nočník, zabavila jsem jí, aby si moc nevšímala nočníku a zadařilo se. Ale asi dvě hodiny na to byla nálož zase v plíně. To už jsem ani nezjistila, že kaká.
11. říj 2009 v 18:42  • Odpověz
ahoj holky
tak k tomu nočníkování a neplínkování mám přidám teda taky trošku do mlýna.....není to tak dávno co jsem koukala na Sama doma a tam přímo dětská lékařka říkala, že děti začnou plně ovládat své svěrače (tedy čůrání a kakání) až v době 1,5 - 3roky a je to úplně normální. Takže pokud dítě chodí v 18m bez plínek, je to normál, ale úplně stejně je to normál, když má ještě v 1,5roce plínky, protože to prostě neudrží. A ta mudra tedy říkala, že OPRAVDU MOHOU BÝT šikovnější dětičky, které toto zvádají o nějaký ten měsíc dříve, ale to je prý u všeho. Pokud se děti na nočník a bezplenkování nutí, tak se tím zbytečně stresují jak děti, tak jejich matky.
My jsme teď ve fázi, že si Mates občas řekne číííí a jdeme na nočník a stihneme chytit čůrání. Kakání začal oznamovat, leč až když už je v plínce. Ale i to je úspěch, páč před pár dny se s TÍM schovával a řval, když jsem mu plínku chtěla vyměnit. Teď o sobě sám říká, že je HAMBA, že má plínky, ale to je tak všechno, co ode mě slyší, abych mu plácla přes zadek to fakt ne (tedy ne zrovna za tohle, páč u nás se "vyplácí" jen když zlobí a tohle zlobení podle nás není). Ale když se povede do nočníku něco udělat, tak chválíme a chválíme a teď už se chválí Mates sám = kukulka = šikulka :grinning:
11. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
zdravím,
tak u nás je menší pokrok, že si Niny řekne, když se jí chce kakat, ale čůrání zase neoznamuje vůbec :sweat_smile: Kaků říkala až po akci, ale posledních pár dní si řekne před. Když je nahulatá, tak si zajde na nočník vyčurat sama, ale když má kalhoty, tak to hodí do nich a vůbec nevnímá, že je počůraná :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahojik
tak u nas to je s nocnikem tak ze Zuzka si sedne a nekdy se ji zadari nekdy ne. A teda jako vubec nehlasi jestli chce curat nebo kakat. Podle me ma jeste cas. Martinek se plinkam odnaucil ve 2a pul letech a byl to krasne bezproblemovy. behem chvilky si rikal o zachod (nocnik nesnasel) a rovnou jsme skoncili s plinkama i v noci

Jinak u nas je ted nejakej bacil a navstivil me silene me boli v krku hlava a mam rymu

Zuzanka se krasne hoji a skoro nic uz na ni neni videt az bude cas tak ji zase vyfotim

Mikul jsou ty drobkove roztomily a ja mam s cim srovnavat Martinek byl takovej bumbrlicek a to je taky roztomily
12. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
s tim nocnikem - ja jsem teda znama tim, ze nic moc neresim na silu, ale podle me jsou holky, co uz chodi sikovny a maji dusledny maminy - proste kombinace obojiho, ja jsem zkousela, Dada nepochopil, tak holt budou plinky no ... taky bych to videla ok tak do 3 let ... ma to jednu vyhodu, nebudem muset resit v zime, jak rychle do kombinezky :grinning:
12. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
12. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Ahojky berušky:slight_smile:

tak jsem konečně po dlouhé době opět dostala chuť zapojit se do diskuze,jak již mnozí vědí z FB tak umřela babička a teď mi ležela ségra v nemocnici s otřesem mozku po napadení,ale snad už to bude dobrý,to je nadlouho,tak nebyla vůbec chuť se zůčastňovat čehokoli.No,abych se trošku odreagovala,tak se zkusim zapojit do diskuze o nočníkování

Liduš :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

hele holky já bych to jako fakt nehrotila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: my se chystáme na nočník chodit těsně před nástupem do první třídy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: což vy všichni už asi budete chodit na záchod v tu dobu :grinning: jako někdo tu už psal,že ten svěrač dokážou mrnísci ovládat až mezi 18-24 měsícem,spíš ke dvoum letem,pak je i přechod z plínky na nočník méně složitější a dítě to rychleji pochopí,takže já se držim toho.Fakt to jako nehrotim,je jasné,že,když chce maminka na vážno naučit mimi na nočník,že pak musí být důsledná,né lážo plážo,ale proč to hrotit už teď,když spousta dětí na to ještě není ani omylem připravená :wink: fakt bych z toho neměla těžkou hlavu :grinning: :slight_smile: takže buďte v klidu,udělejte si meduňkovej čaj na uklidnění a běžte si lehnout :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: já vím teď je ten podzim,to začínají ty podzimní deprese,že jo,tak Vám chytáte depku i z toho,že jste si zapoměly umejt ruce před jídlem:sweat_smile:ale to bude zas na jaře dobré :sweat_smile: :grinning: :grinning:

tož tak,snad všichni pochopí,že to není nic proti nikomu,ale fakt je to potřeba odlehčit,pač Vás z toho klepne jestli tak budete řešit to kulatý do kterýho se ani nevejde Péťulkovi pikik=pindik :grinning: :grinning: :grinning: a co až začne sněžit?:sweat_smile:

co mě trošku nutí k přemejšlení je pár otázek kolem toho:grinning: já teda budu mít letošní zimu v poho jak Liduš jo:sweat_smile:
ale....:grinning:
dejme tomu,že naučim malýho na nočník,bude si umět říct,budeme ve městě a on že chce čůrat,co s tim?:sweat_smile:mám ho dát vyčůrat kdekoli ve městě?A jak?V klubíčku nebo ve stoje?:sweat_smile:já jako vůbec nevim!!!:sweat_smile: a co když bude potřebovat kakat:sweat_smile: to ho mám dát taky kdekoli ve městě nebo letět domů?To nevydrží že jo:sweat_smile: tak jak se to jako pak dělá?:sweat_smile:
12. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
autor
el to je moc dobře,že se to Zuzance hezky zhojilo,i,když chůdáček stejně:frowning2: posíláme pusinku na bolístko
12. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
jo a ještě čím ho jako mám pak po kakání utřít? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: třeba v tom městě? :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
ahoj holky

Suzinku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: moc ráda tě tu vidím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No my ráno super fekal story...tak nahula bobky do nočníku hodila, pak i čůrala...tk jí oblíkám tepláky...jdu vařit, ta si jezdí na odstkovadle tam a zpátky a chlama.... jdu k ní a smrad, že by jeden pad...no total mazanec v teplákách, byl problém jí to sundat, aby to neměla všude :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a jak to padalo v té sprše :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Se uvidí nééé, jak bude, a je fakt, kdyby měla kakat v zimě na prochajdě, to jako pak ty bobky budu sbírat že jo? Já vím, pak se ty děti časem naučí i pravidelně kakat ve stejnou dobu, ale teď nevím nevím... my serem dost nepravidelně, v jakoukoli hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a super počas co? ještě že sme ráno vyrazily brzo nakupovat...sem ulovila bomba čepku v sekáči :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

JO ale jako psycho trošku některé maminky...bylo asi 11 st venku jo, já dala roláček s dl.rukávem a bundu a gatě podšité fusak ani nánožník nic...akorát teda zimní botky...no a v obchodě jako stejně stará holčička a seděla v kombinéze, fusaku a nánožníku :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
12. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Teda zuzko ty jsi fakt číslo, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ale pobavila jsi mě. My tedy chodíme venku na trávník kdekoliv. Utírám normálně vlhkým ubrouskem a kdyby se vykadila tak to zabalím do ubrousku a vyhodím do koše jako se vyhazují výkaly od psa. Ale malá docela dlouho vyrží když ji řeknu počkej tak by jsme našla kdyžtak záchod. Ale v zimně do kombinézy jí dám tréninkovou plenu pro jistotu.
12. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
Evi, jako ale malá je fakt šikovná, určitě je to o mamince, ale větší procento bych dala prckovi :grinning: páč jako u nás je to dost o trkání rohů :grinning: :grinning: :grinning:
12. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
autor
to fakt budu sbírat jak po pejskoj?To budu nosit v kapse ty pytlíčky na pejsky jééé :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: a co,když bude mít průjem?Jak to budu schrabávat s tím pytlíčkem? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to si schrabu jako k sobě nahromádku a pak to tekoucí zkusím nabrat a vložit do pytlíčku? :sweat_smile: :sweat_smile: :fearful: :sweat_smile: a když se doma vykakaj do nočníčku tak jak mu utřete tu prdelku?To si ho jako ohnete a utíráte tím ubrouskem?To pak takhle i v tom městě?A co,když se mě posere ve městě do kalhot? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak tož my přes zimu stejně nic,ale,když pak příští rok se nám něco stane:grinning: tak stejně asi nejdřív budu dávat ty trekingový plínečky,že jo :dizzy_face:
12. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz
autor
jo a mám ho dávat venku teda čůrat ve stoje nebo v klubíčku?A kakat taky ve stoje? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to asi né ne?Normoš klubíčko,ale čůrání nevim :fearful:
12. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
oli, zuzi :grinning:

zuzi, to mi pripomina, pristi vikend jedem s kamosema, co maji 2 deti smer Dvur ZOO, tak si muzem dat spicha, kdyz budete mit cas :slight_smile:

oli, to me desi, my nemame zimni botky, chodime v gumackach ted, pac to je samy hups do kaluze ze? :grinning: ale musime asi uz nejaky podsity - jaky mate? pochlubte se ... ale kombik a fusak, to je kapku prehnany, co ji budou davat az bude mrznout? asi kozesiny a grog :grinning:

a co delate s prckama doma, kdyz prsi? ja vubec nevim ... :sweat_smile:
12. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
zuzka ma dobry dotazy, taky nevim ... tak kdo mate nejake poucne pribehy, tak sem s nima :slight_smile:
12. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
oli: ja teda davam na ven krome gumacku - body s kratkym, triko s dlouhym, mikinu a nepromokavou a neprofoukavou tenci bundu a na nohy kamasky a nepromokave gate ... zatim to vypada, ze dobry :slight_smile:
12. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
zuzi ty jsi zvire, ja te uplne vidim, jak mas tu lopatku a nabiras Petuv bobik do pytliku a pak ho utiras lopuchovym listem :sunglasses:
12. říj 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
já šla dneska ven poprvé se zimní bundou ráno,ale šli jsme jen za barák do obchodu a pak hned domů:sweat_smile: a taky jsem poprvé dala vyteplený kalhotky,ale zimní boty né:sweat_smile: jinak pod bundou tričko s dlouhým a bodýčko a pod kalhotkama punčošky:slight_smile:
jinak já koupila úplně úúžasný zimní botky,fakt super,překrásný,teploučký za 290 na MMB ale jako nový :dizzy_face: to byl dobrej kup,jsou fakt moc hezký:slight_smile: ještě bych chtěla na výměnu sněhulky,jinak už asi žádný botky kupovat netřeba nebo jo?:slight_smile:

jinak tady krásně chcalo celé dopo,tak jsem byla nabažená,ale přestalo a jsem nasraná:sweat_smile: bych ráda byla doma celej den a venku chcalo :dizzy_face: bohužel:sweat_smile:

Lidu jinak my si hrajeme,hodně čteme,blbneme a téměř nepřetržitě vyvádíme tak,že se celej den smějeme :grinning: :dizzy_face:
12. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
:sweat_smile: lopuchovým listem nééééééé :sweat_smile: au au chudáček můj :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tož vim,že existujou ubrousky :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

ale houby lopatku,že jo,tu sebou běžně do města nenosím :sweat_smile: chápeš budeš mít jen pytli a pytlik :sweat_smile: co s tim? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
zuzi, tak to mate dobry - nas mrnous, jak zacnem cist, tak zdrha - on by nejradsi na pisek a do kaluze, ale kdyz tam chcije, tak to nende ... takze u nas vede krtek, jenze kdyz uz na to cuci hodinu, tak se to zas nelibi mne :frowning2:
ted jsem mu mezi gaucema postavila tunel z prepravek a krabic, tak to treba jako napad oceni, ted uz 2 hodky spinka, tak pocitam, ze bude za chvilu vstavat ...
12. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz
odpolko asi razime do klubu pro mrnouse, sice hrozi, ze tam chytnem zas nejakou virozu, ale to bychom nemohli nikam, tak spoleham, ze tam matky nebudou tahat nemocny decka
a je vstavacka, tak pa
12. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
Péťula taky teď spinká:slight_smile:

my zas na pohádky nekoukáme,oni ho neberou,což je jako dobře,že jo,ale telka tu běží skoro celej den :unamused:
což jako nemá být,ale já to tak mám ráda no:grinning: jediný co ho fakt v telce bere jsou všechny reklamy se žrádlem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a nejvíc ta jak se tam začnou klepat ty hranolky a jedna skočí a přisaje se na kečup myslim :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a pak ještě ta jak je tam ten smažák s hranolkama,sejr vyteče a otevře tatarku,tak z těch je úplně mimo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to vždycky běží a volá To To To a slastně se směje :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:

jinak Péťula knížky fakt miluje,má tři nejoblíbenější,který si fakt každej den musíme dát minimálně každou třicetkrát za den :grinning: fakt :grinning: :sweat_smile: :slight_smile: to znm. že přitáhne knížku,řkne hacííí,jako hačí,přisedne si co nejblíž na mé celé tělo a já rozložím knížku a on ukazuje říká TO a já říkám co to je nebo pak,když to jsou zvířátka,tak jen ukazuju a on dělá zvuk zvířátka,hrozně ho to baví.Jedem takhle už asi čvrt roku:grinning:fakt tohle je u nás denně:slight_smile:má takový ty velký prohlížecí s velkýma nakreslenýma obrázkama,jednu ta se jmenuje Můj pokojíček,tak je nakreslená např. velká postel,dudlík,flaška s pitím,pyžamko apod. a on já jen ukazuju a on dudu,bumbu apod a pak má se zvířátkama,tam je to jasný a ještě má s autama jako nakreslenej autobus,jeřáb,popeláři,polici,kolo,motorka,nakláďak traktor apod. a to zas vyjmenovává jako kakok=traktor,babo=bagr apod:sweat_smile: jinak má ještě víc jinejch knížek a tyk ho bavěj,prostě tohle u nás vede :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
12. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.