• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
ahojda holky :slight_smile: ¨

tak po proflamovaný noci se tady ploužím bytem a pokouším se uklidnit žaludek mlíkem - to jediný mi pomáhá při kocovině :wink: měli jsme sraz od základky a bylo to moc fajn :slight_smile:

ráno mě Michal vyvezl s Matesem opět do Hypernovy a světe div se, plíny zrovna naváželi, takže aspoň něco jsme pokoupili, ale botičky měli jen veliký, takže pro ty musím vyrazit někam jinam.

Mates spal dneska s náma od 4:54 v posteli, protože jsem tak nějak nezvládla ho přenýst zpátky k němu do postýlky, prostě jsem vytuhla asi dřív než on :slight_smile:
17. říj 2009 v 09:51  •  2 děti  • Odpověz
autor
Lidu jak jsem psala,že musíš porodit do 3 let prvního dítěte,aby ti vznikl nárok na PPM,i,když máš zaměstnavatele,tak teď si nejsem jistá jestli né do 4.Teď fakt nevim,jedno nebo druhý:slight_smile:
18. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj holky, vidím, že pořád řešíte mateřské a rodičáky.

S tím rodičákem to je tak. Záleží na jak dlouho jste si rodičák vybrali. To je směrodatné. Pokud máte rodičák na dva roky nebo tři roky, musíte do vypršení rodičáku otěhotnět. Pokud se tak nestane, musíte nastoupit zpátky do práce a odpracovat 270 dní, abyste měli nárok na další mateřskou. Pokud neodpracujete 270 kalendářních dní, pak budete mít nárok rovnou na rodičák, který vám ale dají rovnou na 4 roky, protože abyste si mohli vybrat délku rodičáku, musel by rodičák navazovat na mateřskou. Pokud máte rodičák na 4 roky, tak potom záleží na zaměstnavateli, který vám nemusí 4 roky držet místo, povinnost držet vám místo má pouze 3 roky. Pokud vám ho podrží, můžete jít potom znovu na mateřskou, pokud ne, tak opět dostanete hned rodičák bez možnosti volby výběru délky, tzn. dají vám ho na 4 roky.
18. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
jo ještě jsem zapoměla,že když otěhotníš třeba tři měsíce před Dádovým 3 rokem a porodíš tak až po jeho 3 roku,tak po konci rodičáku,pokud máš zaměstnavetele,můžeš rovnou nastoupit na nemocenskou a tím tí taky vzniká nárok na PPM,tudíž máš stále volbů roků
18. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
nazdárek lidičky :slight_smile:
ááá tady se taky řeší mateřská a rodičák :slight_smile:
u 2 letého je nejvýhodnější otěhotnět těsně před druhým rokem věku dítěte a jít po skončení rodičáku rovnou na neschopnost :wink: jen jde o to - otěhotnět :grinning: , žejo :grinning: :slight_smile:
jen taky nezapomeňte, že příští rok bude mateřská NIŽŠÍ!!!!!!!!!
18. říj 2009 v 16:55  • Odpověz
ahojda maminy :slight_smile:
tak koukám, že po víkendu je tady ještě pusto a prázdno :slight_smile: no my co jsme vzhůru od 5:30 už jsme pěkně rozjetý :wink:
jinak přes víkend jsme zkoušeli "neplínkovat", ale došli jsme při tom k závěru, že prostě MAtes ještě neví,která bije, připomínal mi pejska, co cvrká na každým rohu :slight_smile: prostě i když se vyčůral, tak za chvíli cvrk a bylo to zase v punčochách,.... tak to prostě necháme ještě chvíli uzrát :slight_smile:
teda holky těhulky, to je síla, jak už se vám to blíží, teda ty porody myslím :slight_smile: jaký z toho máte pocity?? je to stejný jako před prvním porodem nebo už to berete s přehledem? :wink:
19. říj 2009 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz
ahojda tlapi, je to úplně jiný, člověk s tím tvorem, co už je na světě ani nemá čas přemýšlet o tom, že je těhotnej a hrozně rychle to letí, si pamatuju u toníka jsem se nemohla dočkat a teď se děsím, že jsem ještě nic nepřipravila, ale dneska asi aspoň vyperu a udělám si JEDNODUCHÝ A KRÁTKÝ seznam věcí do porodky :grinning:

jo a toník chodí na nočník, ale bez plínky bych ho určo nenechala, tak furt lítáme a sundáváme a nandáváme plínku, to jsem hrozně ráda za ty kahhotkový pemprsky, že člověk nemusí furt zapínat a odepínat, ale jen stáhne - natáhne, zaplať pán bůh za ně :grinning: :slight_smile:
19. říj 2009 v 10:58  • Odpověz
Ahoj holky,
tlapí koukám, že máte akční rána jako my. Já furt čekám, kdy se nám to změní, ale prostě naše dáma si vstává 5:30 už pravidelně, to je teda fakt šílený čas, za chvíli se bude čas měnit a to teda nevím, jak to zvládnem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nemáte nějaký recept na dlouhý spánek, hi bych toho asi chtěla moc, můžu být ráda, že spí pěkně v noci, že :wink:

A asi jako janina, taky bude seznam do porodky kratší a je fakt, že tohle těhu člověk už tak nestíhá prožívat, u Káji jsem věděla, co se který týden děje, vybírala kočárky a teď holt řešíme víc stavbu, ale on se prcek zdárně připomíná, bo je mi občas ještě dost zle, ale už je líp :sweat_smile:

A ty nandávací kalhotky, jsou o dost dražší? Já je snad ještě nikde ani neviděla, ale to bude asi tím, že po nich nekoukám :grinning:

Pěkné pondělí :wink:
19. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
my je kupujeme v dm - velikost 5 (12-18 kg tuším) - protože to jde líp nasadit a není to tak fest, je jich tam 48 ks za 299 Kč
ale spotřebujeme jich tak max 2-3 denně, protože tím, jak chodí často čůrat, tak nemusíme plínku měnit až do chvíle, než se do ní pokaká
ale rozhodně to nejsou plínky na noc nebo spinkání nebo cestování; na ven dáváme normální zalepovací, ty líp těsní
19. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
jani dík, jj na takové to cvičení doma je to dobrý, bo je fakt, že než občas plenku rozlepím tak je holt v ní :grinning:
19. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
no s tím seznamem do porodnice máte teda pravdu, až tam jednou zase zavítám, tak s sebou rozhodně nepovezu tolik věcí, co jsem měla :slight_smile:

jani, tak to je Toník šikula,že takhle chodí na nočník :wink:

cori, my právě taky spíme celou noc, od 20hod až do rána, max 1x se vzbudí, ale stačí pohladit nevo výjimečně pochovat a spinká dál :slight_smile: ráno si vymůže, že chce k nám,tak pak přes nás leze a povídá si nebo polehává,ale prostě už nespím tak tvrdě jako před tím :slight_smile:
19. říj 2009 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz
tlapi no kája právě už ani k nám nechce, ona už si chce prostě hrát, naštěstí vstává MM a mě nechají ještě dřímat, má to těhulkování ještě nějaké výhody, ale jak de do práce, tak vylézt musím :grinning:
19. říj 2009 v 11:44  • Odpověz
holky, buďte rády, že vám v noci spinkají
toník chodí spinkat tak mezi 22-23 hod, a už tak ve 2 v noci je u nás v posteli a kroutí se až do rána :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
ahojky
tlapko přesně jak píšou holky těhulky, tak tohle těhu nějak nestíhám registrovat....kdyby Vojtík občas neřádil, tak fakt nevím, že se něco děje (až na to, že se všude nevejdu) :slight_smile: to jsem unavená, ale prostě si nemůžu jít lehnout kdy potřebuju a chci jako při těhu s Matesem...prostě to nejde...teď Mates spí a já nemůžu zabrat, tak jsem kukla semka :slight_smile: ale stejně se půjdu alespoň natáhnout, jinak bych asi večer padala na hubu
mmch jsme včera totálně uklidili postýlku, páč Mates od pátku spinká už jen ve velké posteli :slight_smile: byla to taková nostlagie uklízet jí pod postel :cry: ale brzo jí zase vyndáme :slight_smile:
ty natahovací kalhotko-plínky jsem koupila od Huggies a hodlám je otestovat, ale Mates je stejně jako Mates od Tlapky "pejsek" a je schopnej si "upustit ventilek" každých 5minut - občas si řekně, ale někdy ho to ani nenapadne a lítal by zechcanej až ke kotníkům :angry:
19. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
kluci jsou všichni jak pejsci, to toník taky, si nemslete, plínky i tak pěkně pročůrá, že je vyhazuje opravdu úplně využité :grinning:
19. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz
Pavlínko tak koukám, že vyhrálo jméno Vojta. Jani vy máte jaká jména vybraná?

My dnes byly na kontrole v 1,5 roce, tak měříme 81 cm a vážíme 10,5 kg, hlavička ještě srostlá uplně néni - tož nevím snad to nevadí... a hned při pohledu na dr. sme začly řvát (teda malá) :sweat_smile: a my zas naopak bojujem s pitím, mlíčka si dá i půl litru, ale pak do ní něco přes den dostat :angry: to si dá tak 3 dcl a to jedost málo (ale zase polívky sní aj 4 klopky :sweat_smile: ) a ovoce baští taky furt, takže snad má tekutin dost :wink:
19. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
ahojte kocky, diky za vysvetleni te materske a rodicaku :slight_smile:, tak my se chcem snazit od ledna, at to mame trochu s predstihem, pac se nemusi hned zadarit ze? takze nejdriv muzu porodit, kdyz bude Dadovi 2,5 a pak zbytek se uvidi :slight_smile:

hele a o kolik bude nizsi ta materska? a to bude ale jen ta nova ne? tu starou uz nam snad jako snizovat nehodlaji? a kdy to proslo? ja co jsem naposled koukala na zasedani PS, tak to snizeni neschvalili, ale to uz je dyl, to bylo kdyz se o Janotove balicku hlasovalo poprve ... :sweat_smile:

Suzzinkuk promin, ze jsem se uz pak neozvala, my byli zmrzli jak soboli ho*no, tak jsme jeli hned ze ZOO do HK, nejak uz kolem 14hod :slight_smile:
19. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
cori,taky jsem tentokrát u dr řvali,ale jenom když ho chtěly vážit, měřit a poslouchat a šahat na bimbulu :wink: pak už to byla pohoda, jen sestřička ho nechala u sebe v tý místnosti samotnýho a šla za náma a kdybych nepřišla, možná by dodnes rovnala kartotéku :wink: :slight_smile:

holky, jsem asi debil, já to prostě s listovým těstem neumím. Nejdřív jsem někdy před prázdninama dělala takový ty šneky se salámem a sýrem, no tak ty jsem nemohla dostat z pečícího papíru.... no a dneska jsem dělala úplnějednoduchej závin - zvládla ho i ségra, která teda na vaření moc není - než jsem je dala na plech, vypadaly krásně všechny tři šišky a když jsem to vyndávala z trouby, tak jsem tam měla tři vyteklý rozlezpý placky :angry: ale asi to bylo tím,že se mi budil Mates a nestáhla jsem teplotu, tak se to nafouklo a vyteklo :slight_smile: ale je to i tak dobrý :wink:

jo a musím se pochlubit, dneska mě bere Michal do divadlo na irskou taneční show, tak to se teda moc těším :slight_smile: :wink:
19. říj 2009 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz
ahojky
zdravíme všechny.... :grinning:
tak jsem tu četla něco o tom jak některé dětičky málo pijí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak to Adam je "průtokáč" to je šílené,on vypije lahvičku pomalu na ex a hned kňourá a strká nám ji,že chce zase naplnit :sweat_smile: :sweat_smile:
vypije tak 2,5 - 3litry denně musím občas lahvičku před ním schovat,třeba když vypije dvě po sobě.když ji nevidí tak dobrý,ale jak ji prázdnou zmerčí,tak je ve střehu :grinning: :grinning: :grinning:
a na nočník chodí nepravidelně,umí se vyčurat i vykakat,ale nehlásí to dopředu :angry: :angry: až dodatečně řekne "aa" :sweat_smile: :sweat_smile:
takže spotřeba plínek je šílená,je každou chvilku prochcaný,takže asi naběhneme koupit ty plíny v DM a začneme trénovat důsledněji,jinak se nedoplatíme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
lili: my jsme taky průkový úhřívač :slight_smile: - u nás je standard tak něco kolem 2 litrů, kolikrát si říkám, že to dítě vypije víc než já a to jsem těhu :confounded:
tlapi: listový těsto se musí dělat při vyšší teplotě, zkus si koupit listový těsto už připravený, vyválený na obdelníky, já s ním mám nejlepší zkušenosti - mají ho v kauflandu (papírová krabička a je v ní myslím 6 plátků)
anke: rodičák zůstává stejný, ale mateřská se snižuje o 20% stejně jako nemocenská :confounded:
19. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz
¨jani, já používám už udělaný těsto :wink: prostě to příště musím víc utemovat a nebo míň rozválet :slight_smile:

holky,teď jsme přijeli z tý irský taneční show - byla to teda slovenská taneční skupina Merlin,ale byli naprosto úžasní :slight_smile:
19. říj 2009 ve 21:58  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

dneska jsme měly se Soničkou suprovej den, byly jsme v KH s babičkou (mojí mamkou) na kafíčku a nakupovat. Tak jsme koupily nádherný zimní botičky od Protetiky v lékárně. A asi hodinu jsme strávily v hračkárně a vybraly něco pod stromeček. Šábly jsme se s maminou o náklady - vám řeknu, to se hnedka líp nakupuje :o))
A hlavně jsem ráda, že nám i to počasí vyšlo, dokonce vykouklo i sluníčko.
Beruška moje dostala od mamky (teda spíš od jejího přítele) nádhernýho, plyšovýho, strašně heboučkýho pejska, který má v bříšku nahřívací váček s vůní levandule a heřmánku na příjemné snění - je fakt úžasnej a Sonina ho pořád tahala a už ho má v postýlce (tak jsem zvědavá, jestli v oblíbenosti vyhraje i nad naším milovaným poslintaným králíkem) :grinning: :grinning:

jinak jsem denska byla na gyndě a začínám brát nějaký nový prášky pro nekojící, tak už se asi dostaví i menses...
jóó, a byly úžasný palačinky s manžílkem (sice po dlouhý době, ale jsme si to vynahradili).... on teď totiž chodí spát do trucpokojíku, aby nás ráno (i v noci) nebudil, on je totiž trochu hlučný :sweat_smile:

Jiřinko - i zde na MK ti chci mocinky pogratulovat k tetování (jak zde krásně kdysi použila Verunka), a Kubíčkovi do jeho života popřát hodně štěstí, zdraví, radosti a spokojené rodiče :grinning: a taky mamince brzké uzdravení

ad uspávání - uspáváme v naší posteli, jen si dáme pusinku a popřejeme si dobrou noc, pak se ke mě Sonička otočí prdelkou, já jí obejmu a hlavu si položím částečně na mou spodní nataženou ruku a částečně si jí opřu o Sončinu hlavu, musím být potichu, jinak Soňa taky na vše reaguje jako Hani od Olinky, Sonča si u toho muchlá toho svýho králíčka a během chvilky usne, já jí pak přenáším do postýlky

ad sprchování - ještě jsem nesprchovala :confused: si myslím, že by se jí to moc nelíbilo a koupání ve vaničce Soně vyhovuje, a co se týká mytí vlásků, už asi půl roku máme super fígl, Soník vždycky když blbne, tak zaklání hlavu a dělá "aaaa" takovým tým zastřeným hlasem jak je úplně na doraz zakloněná (no, víte jak to myslím, ne?), tak při koupání stačí říct, zakloň hlavičku jako když děláš blbiny a krásně jí umeju vlásky a do očiček nic neteče :slight_smile:
19. říj 2009 ve 23:01  • Odpověz
holky těhulky - škoda, že si už toto těhu nemůžete tolik vychutnávat.... i mě to (doufám) čeká tak za půl roku, rok.... a moc bych si přála si to bříško zase užít, asi zapojím víc babičky nebo tak.... no, nevím

Kači - to je teda Adámek pěkný "piják", Sonča vypije něco kolem 1 l, ale zase mi nepije mlíko a to jí zkouším dělat i kakao i mlíko s medem.......... bohužel :unamused: tak jí dávám sýry, jogurty, pribiňáky apod., ale pořád mám pocit, že to nestačí :frowning2:
teď mě tak napadlo, že jsme ještě nevyzkoušely CARO, vždycky na mě žadoní meltu, tak to by jí možná mohlo chutnat??? achjo....

tak už letím do pelíšku, hodin zas jak na kostele
páčko a dobrou
19. říj 2009 ve 23:40  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

mikulko děkuji i tady :slight_smile:
ty nemáš ještě MS?

Kači ty jo Adámek táááák pije? :confused: to je šikulka, Niny nic extra, ale aspoň něco.

tlapi listový těsto taky jen kupuju a když děláš závin, tak ho musíš hned po dopoečení rozkrájet, aby uniklo to teplo a pokud děláš s jablkama, tak hodně vymačkat šťávu (já dávám pod ně jetě trochu strouhanky), aby ta šťáva ten závin neroztrhala
20. říj 2009 v 08:50  • Odpověz
krásné ráno maminy :slight_smile:

mikulko,teda ještě nemáš MS, tak to se máš :slight_smile: ale je fakt, že já si jí vlastně nechávala vyvolávat, možná bych jí taky měla až o chvíli dýl :slight_smile:

atrei, já jsem dělala slaný závin - hořčice, kečup, salám, sýr, cibulka - všechno se to vyvalilo bokem,ale asi to prostě bylo špatně utěsněný, příště dám to přehnutí dospodu. Ty záviny se mi během pečení hrozně nafoukly a pak prostě praskly, tak nevím, příště to dopadne snad dobře - mimochodem během večera zmizely všechny tři šišky :wink: najednou se snědly všechny zbytky salámu, sýrů,.... :slight_smile:
20. říj 2009 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz
ahojky
jé holky já kupuju listový těsto už vyválený a smotaný do ruličky přímo na pečícím papíru a jen ho rozbalím, napatlám, zaroluju a šup do trouby :slight_smile: sice je trochu dražší, ale zase nemám vůbec nerva, že se mi stane kalamita když to nejmíň potřebuju, že :sweat_smile:
mikulko náš Mates jak má alergii na bílkovinu kravského mléka, tak nesmí nic, kde je obsažené mléko v jakékoliv podobě, takže jedeme na sušeném sojovém a to teda má tak 2x do týdne hrneček kakaa a dost, takže já byla taky na nerva, že má málo, ale dr. říkal, že na něm nedostatek vápníku atd. nepozoruje a že tělo si řekne samo...tak snad jo :pensive:
20. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz
jo a odpolko jdeme na kožní, páč bojujeme už přes měsíc s nějakou vyrážkou v třísle a začalo se mu to dělat i v druhém třísle a z plínek to prý není, tak uvidíme....už jsme zkoušeli 3 mastičky a nic, tak nás mudr. odeslal k odborníkovi....jsem zvědavá, jak dlouho budeme trčet v čekárně, páč tam je to vždycky na dloooouho - ale zase se tam nemusí objednávat (páč ty čekačky jsou i přes měsíc a mudr. to chce řešit co nejdříve, když je to v tříslech) a máme to taky hned u baráku :slight_smile:
20. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
ahoj holky,

já měla dneska prčatý sen :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Sem byla na kafe s kámoškou a jí říkám ty vole, já necítím pohyby mimča vůbec, něco je špatně...a ona ty vole, dyť si v 10tt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: uf ale divné to bylo :sweat_smile:

No my s tím pitím to vidím, že tak litr a půl vypijem asi :slight_smile:

Jinak včera sme tu měly Kubíčka a Bucenku, tak super, Hani se na Kubovi vyřádila, málem ho umačkala a Kubík pro změnu zase nemohl z našeho kocoura, ač ho tedy neviděl poprvé, tak se mohl umňaučet za ním :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: je krásně ukecaný to jako Hani je podle něj chlap :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Pavlínko, tak ať to nic není vážného, a dr. vám dá něco po čem to zabere :wink:

Ty jo Mikul, nemáš ještě MS? Mě mrcha přišla opět po 30 dnech, jako hodinky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
Ahoj holky,
tak koukám jaký máte pijáky a tiše závidím, chjooo
HOďte prosím pro inspiraci, co ti vaši broučci rádi pijou, já už nevím na co ji nalákat :grinning: malá teda pije nejvíc večer, přes den by nemusela vůbec, ale k večeru - no proto je přes noc plínka dycky na spadnutí :sweat_smile:

My sprchujem už dlouho a malou baví si sprchu sama držet, občas jí to ujede bokem, ale většinou sprchuje hračky ve vodě, takže jí pak ani nevadí, když ji osprším já.

tlapi s tím lískovým těstem se mi to občas taky stane a to buď ho moc rozválím a nebo je nějaké horší (třeba sem ho měla dlouho venku, nebo dlouho v mražáku - no prostě není čerstvé), ale jinak ty šneky taky dělám ráda, je to rychlé a většinou se to i rychle sní :sweat_smile:

Pěkný večér.
20. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
olí to byl teda sen :grinning: :grinning: :grinning:
cori mě Mates pije dost, děláme sirupy od YO (je to taková dražší šťáva ve skle) a pak miluje jablečný nektar od Tomy (kupujeme tu velkou krabici 2l za cca 40,-) a ještě mu to ředím půlnapůl vodou a to se může "uchlastat" jo a taky tak 2x do týdne děláme k snídani kakao (my teda ze sojového mléka) a to dán taky většinou na-ex :grinning: tak hodně štěstí při hledání správného moku :slight_smile:
20. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.