• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
pavli prosim te, to kakao delat z granka nebo normalne origos a sladite? ja jsem koukala, ze tam jsou nejake pridane vitaminy, tak se bojim, abych ho neprevitaminovala, pac tam pisou prumerna davka pro petilete dite ci co (u toho granka), tak zatim nemam odvahu :sweat_smile:
20. říj 2009 ve 23:27  • Odpověz
ten náš pijan pije všechno ale moc mu nejednou čaje a voda
děláme většinou domácí šťávy a hodně řízlé vodou, nemusí to mít ani nijak výraznou chuť
občas taky dostane jablečný mošt (od podorlické sodovkárny) a ten dostane v poměru 1 díl moštu a cca 3 díly vody... a teď mu nejvíc chutná domácí šťáva z černého jeřábu - odšťavený a přivedený k varu s trochou cukru a to ředím jako sirup... :slight_smile:
21. říj 2009 v 17:05  • Odpověz
Ahoj holky,

nakukuju a co to čtu? Olí ty jsi těhule? :astonished:
21. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
Jé Olí, kdybych četla pozorně, on to byl jen sen :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz
Andyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ale ráno po tom snu sem si řekla,proč ne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
JO a s tím grankem já jak mám na véču, tak Hani dám, ale že by toho vypila dost to ani ne...a když to člověk nedává pít každý den, nemyslím si, že ho převitaminuješ :sweat_smile:
21. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
Jo a jako Hani nula bodů kakat na nočník... dneska tajně opět využila příležitosti, kdy sem šla čůrat...a letí ke mě do chodby a volá bak bak bak :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a v pokoju nasrané jako že já bych se za to nemusela stydět :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak sem jí ale jako decentně zprdla tak akorát udělala jéééjda ( si dává ruce na hlavu ) a prý bak bak jejda jejda :grinning: :grinning: :grinning: NO na zesrání, pak má být člověk naštvaný :dizzy_face:
A kámoška mi dneska říkala, že její holčička taky kakat na nočník nee, čůrat jo :confounded:
21. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz
Oli ,
mě malá taky nechce na nočník chodit kakat ale běží k záchodu A obek chce dělat do záchoda. To ji naučil tatínek, už poznám že chce kakat, vždy běhá pořád čurat a nevyčurá se třeba 10 za minutu a to vím že chce bobek no a tak ji jednou tatínek posadil na WC a bylo to hned venku. :grinning: :grinning: :grinning: . Od té doby tlačí na WC.Přitom čůrá úplně v pohodě na nočník. Nevím co to je že nechtějí chodit na :slight_smile: nočník. :angry:
22. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
oli Haňulka je suprová, jsem se musela smát :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
Ahoj holky,

vkládám jeden inspirativní odkaz na dárek třeba k vánocům, co podpoří dobrou věc :wink:
http://www.vodicipsi.cz/trika.htm
22. říj 2009 v 17:13  • Odpověz
Ahoj holky,

Jiři, Oli, tlapi - já jsem tu kdysi hlásila, že jako MS se dostavila, ale měla jsem jen 2 měsíce po sobě takové špinění a pak už zase nic (a těhu nejsem), takže teď čekám na tu opravdovou

Pavli - já taky doufám, že nedostatkem vápníku netrpí, a ty to máš ještě složitější :unamused: já jí udělám kakao a ona si dvakrát lokne a pak neci neci a pije radši čaj nebo ovocné šťávy
juj, ta vyrážka v tříslech musí být nepříjemná, tak ať to není ekzém nebo tak něco

cori - my pijeme buď čaj, nebo Kubík Waterrr, nebo Kubík Play (ředěno s vodou 1:1) nebo ovocné šťávičky Kubík (ředěno 1:1), taky jsem už párkrát koupila džus (teď nevím asi Hello) 100% bez konzervantů a barviv a taky ředím, denně mi vypije cca 500 ml čaje nebo Kubíka Waterrr + 500 ml šťávy

tlapi - s lístkovým těstem jsem měla problém přesně jako ty, dělala jsem 2 šišky slaného závinu a celý mi to vylezlo, příště jsem ho míň rozválela a náplň jsem dala spíš hodně doprostřed a okraj dobře zalepila - jo, a určitě to chce spojem dolu :wink:
22. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz
Oli - prej "bak bak jejda jejda" :grinning: :grinning: :grinning: to jsou stejně prdelky, viď? :slight_smile: :slight_smile:
my teda kakáme i čůráme na nočník, a z kakání máme véééélikou radost a slavnostně vždycky odnášíme na wecko :grinning: kolikrát Sonina i "hraje" - trůní na nočníku sem tam udělá "eeee" a urputně zatlačí, pak volá "šíša šíša" a pak koukám a tam jen čuráno, tak má potom radost jak mě dostala :grinning: :grinning: :sweat_smile:

Jo, jinak nám asi rostou levé dvojky (konečně), pravé už má úplně venku a taky má venku všechny čtyřky, ale ty levé dvojky si dávaly na čas a taky jí asi trochu trápí, páč se v noci hodně budí a pobrekává, tatínek se tedy opět odebral do trucpokoje a já spinkám se Sončou, doufám, že jí pak zase dostanu do její postýlky

Jinak teď přemýšlíme, že se odstěhujeme spát do obýváku, abychom Soňu nerušili když jdeme spát a když Honza ráno vstává a našim převalováním a tááák, ale nemáme rozkládací gauč, takže sháníme nějakou rozkládací pohovku, hlavně aby nevrzala a nelupala jako ta naše postel, no, uvidíme, zatím spíme single a občas si dáme spicha v trucpokoji na palačinky (jako za mlada) :sweat_smile:

tak já už zase pádím, dobrou s kobrou
22. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

miku,tak to jsem ráda, že někdo měl stejnej problém jako já, že nejsem takový trdlo :slight_smile: a díky za radu, jak příště na to :slight_smile:

my s pitím problém nemáme - teď se bohužel začal Mates budit i v noci a vždycky chce trochu sosnout,tak mám u postele obyč vodu - tu hned ráno vysosne celou,takže 310ml poprvé - pak snídaně kakao - 310ml porduhé a pak během dne si dá nejmíň 2 - 4 310ml hrníčky. Většinou pije čajíky nebo mu ředík džušíky a čeho se teď může ulábat je šťávička z jablíček, co mu udělal děda s babičkou :slight_smile: :wink: jen teda mě štve u tý snídaně, že k tomu kakau už nic nejí, prostě mu stačí mlíko. Pak teda ke svačině už jí normálně, tak snad to nevadí :slight_smile:

no a byli jsme už podruhé u zubaře, teda paní zubařka nic Matějovi nedělá,ale ukazuje mu všerchno v ordinaci, hrajou si spolu atd. a přitom mu trochu kouká do pusy,ale Mates moc nedovolí, dr ale říkala, že to nevadí, že jde jen o to, aby si zvyknul. Naposledy jsem ho nemohla dostat pryč, pořád chtěl od paní dr aby mu foukala na ruku takovým tím, čím si sušší zuby, když vám něco dělá, to se řehtal a byl na vrcholu blaha

:wink:
23. říj 2009 v 08:12  •  2 děti  • Odpověz
jo a holky, jak teď strojíte děti?když se ochladilo,tak jsme nasadili punčochy a oteplený kalhoty a teď je nosí teda pořád, i když je 10stupňů, ale jak nesvítí sluníčko, tak mi je pořád zima a Mates měl trochu rýmu, tak nevím, jestli mu punčochy třeba už nedávat nebo nevím no... :slight_smile:
23. říj 2009 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz
Ahoojte,
tlapi my sme v pounčoškách pořád (jsme ted u našich a mají děsně studené dlážky) takže dkyž je teplej dám tepláčky nebo lehčí gatě na ty punčošky a když je chladněj tak teplejší gatě na punčošky, ale už je asi budeme mít až do jara :grinning:
Ale je fakt, že tohle počasí je jak aprílové, vyjdeš ven je hezky - tak sundáš vrstvy a než někam dojdeš tak je kosa jak hrom a zase všechno navlíkáš...
Má se ještě vůbec oteplit?

Jinak teda kukám, že všichni pijete krásně, jen ten náš rarach ne ne. Tlapi a kakao děláš z UM nebo z normálního mlíka a granko? Už to takhle můžou?
23. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
cori, já jsem v tomhle asi ne zrovna vzorná matka,ale neřeším jaký kakao je dobrý a jaký ne - vařím z normálního mlíka už poměrně dlouho, vlastně od 1roku pije normoš mlíko a kakao vezmu, jaký mám doma, Granko nebo něco jinýho, chutná mu všechno :slight_smile:
23. říj 2009 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

Tlapi punčošky jsem dávala jen když bylo chladno, ale jak je teď tepleji, tak má ponožky a oteplený kalhoty, ale vozím nánožník.

Cori u nás to s tím pitím taky není nic extra, moc tomu nedá. Dělám jí šťávu z YO sirupu, ráno má mlíčko Hami banánový (to jí děsně chutná) a teď jak se ochladilo, tak navařím čaj do termosky, ale musí ho mít oslazený, páč ho jinak nepije :unamused: Ale co jí děsně jede jsou ředěný džusy, toho by se mohla uchlastat :grinning:
23. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
ahojky,
asi vám taky došel odkaz z rodiny.cz na hříčky a říkanky, je to dobré pro inspirace, tak snad to půjde spustit:
http://www.rodina.cz/clanek7141.htm
23. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz
cori to je super :dizzy_face:
23. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
ahoj holky,

Mikul, Sonča je dobrá herečka jako s tím nočníkem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

A já jak spím s Hani, tak palačinky, když už jsou ( tak průměr 1x za dva týdny) :sweat_smile: takže my máme zašívárnu v ložnici :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tlapi to je super, že se zubařka tak vyřádí na Matesovi :sweat_smile:
a pokud je tak teplo jak včera a dnes, tak dávám jen rifle, nebo fleesové tenké gatě...když je těch 7 stup, dávám zateplené gatě bez punčoch, a až jak je kolem 0 a míň, dávám punčochy plus rifle. :wink: Včera bylo ale skvěle jako :sunglasses:

Jiřinko, a vy ostatní, kde kupujete ty Yo džusy? My dáváme jen odšťavené ovoce naředěné vodou, plus šípkový čajík sem zkusila dát týden zpátky ( kvůli tomu osypání co dřív měla z kyselého a čajů ) tak dávám s medíkem, to miluje :dizzy_face: plus ráno večer vypije celkem 800 ml mléka
23. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz
Oloušku to koupíš v každém obchodě, akorát jsou pěkně mastný, ale fakt výýýýýborný, jsem si ho kdysi dávno koupila na zkoušku a už od té doby nekupuju jiný :sweat_smile: např. bezový je jak od babičky :dizzy_face:
23. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
Jo holky, nemáte některá tenhle parní mop?

http://www.quelle.cz/cz/q4r/technikmultimedia/haushaltsgerte/elektrokleingerte/staubsaugerampzubehr//m-249994/index.html

sem si ho dnes objednala, páč mi přišla nabídka z quelle, jak sem tam loni objednávala to těhu triko...si na mě vzpoměli :grinning: :grinning: že mají slevy...no objednala sem původně jen Hani knížku a narazila i na tohle, mají ho za dobrou cenu, tak to budu mít pod smrk :grinning: :grinning:
Doufám, že mi někdo napíše, že je to na houby :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :confused: :confused: :confused: :confused:
23. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
oli nemám neporadím :grinning:
23. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
Jiřinko ty si rychlík, já myslela, že mi čteš myšlenky s tím mopem :grinning: :grinning: sem to odeslala a ty už tu zpráva
23. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
Jiři, a co Ninuš? Co ty teploty...

Mám někdy fakt problém dostat se na FB, furt mi něco udržujou chjo... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz
Niny je dnes bez teplot a bez průjmů, tak snad už OK a byla to fakt jen reakce na očko. Konečeně jsem se taky dostaly ven. Bylo mi to včera líto - venku teplo krásně a my čučíme doma :unamused:
23. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
ty jo teď čučím,ž e mají na quelle i zn. Next :confused:
23. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
ty voe to jsou pálky, zůstanu u svého dobrého MMB :grinning:
23. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jiří :cry: , chápu to je na tom nejhorší, nemoc dycky příjde, jak je krásně venku zákon schválnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo díky za ty džusíky, kuknu v obchodě po tom, ale asi zůstanem jen u ovoce

Next? njn, mají i ajdy a ty pálky :angry: ...jojo, MMB lepší, já teď i na sbazaru koupila oteplovačky za 170 kaček i s poštou :sweat_smile: měly by mi dorazit už :confused:
23. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.