• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Ahojik dubnovky :slight_smile:

Jiri u nas ted akorat zabral robitussin je to na suchy kasel. Martinek ho ma dneska treti den a je to daleko lepsi nez po mucosolvanu.

Jink mi uz doma klepne jak sme ted kvuli Martinkovi zavreny tak se zacinam pekelne nudit :unamused:

Kaci super cena za plinky :wink: u nas ted docela frci nocnik vzdycky zahulaka eee zacne se smat a hleda nocnik aby si mohla sednout. co je ale za trest kdyz truni v obyvaku a vykadi se to aby jsme pak pul hodiny vetrali ten puch. Ale jako pokazdy to nevychytame to je jasny ale libi se mi jak se naucila sama od sebe o proti Martinkovi je proste rychlejsi

Jinak u nas je pohoda Zuzku utz musime jenom mazat a ma to hezkya snad nam teda nic nezustane ted tam ma asi (na ruce) tri flicky tmavsi kuze tak uvidime

tak zatim pacek
30. říj 2009 v 08:11  • Odpověz
ahoj holky,
tak nás netrápí kašel, nám se objevili na bříšku a pravým stehýnku takový červený vystouplý pupínky a vždycky někde zblednou a jakoby se ztrácí, ale jinde se objeví :frowning2: šla jsem s Máťou hned ráno k dr.,ale má dovču. No na týden jedeme k druhý babičce a dědovi, tak snad se to nerozleze moc a nebude to dělat neplechu, abyhcom tam nemuseli někde hledat dr. :unamused: jako Máťu to nesvědí, ani o tom neví,tak snad to nebude nic vážnýho.
30. říj 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz
jo jeste sem zapomela ze mi drka rekla at mu dam dithiaden pulku na noc, aby se vyspal a nebudil ho ten kasel. kdyz sem mu to dala tak jeste nemel rymu a pak mu to zacalo stejkat do krku a on chroptel uplne brutalne a po tom prasku byl tak zblblej ze sem o nej mela strach a musela sem ho porad hlidat to byla hnusna noc
30. říj 2009 v 08:46  • Odpověz
Teda Eli, já myslela že dithiaden je jen na alergii a je to teda pěknej oblbovák. Já ho měla jako malá na alergii a vím, že jsem po něm byla spavá. Jestli Martínka ten kašel tak trápí, tak mu zkus dát jen čtvrtku nebo ještě míň.

Tlapi, tak snad to nebude nic vážnéhobudu držet palce, třeba to je jen mírná alergická reakce na nějaký jídlo. Neměl nějaké víc kořeněné?
30. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz
ahojky

holky díky za rady, MM byl včera v lékárně a tam mu doporučila Sinecod pro Niny a my máme robitussin, tak snad to zabere, teď mě do toho ještě začala bolet hlava

tlapi Niny se taky občas sem tam objeví nějaký pupínek, tak jí to potřu Tea tree olejíčkem a většinou zabere, ale teď má tvářičky nějaký pupínkový :unamused:

eli věřím, že časem jí i tmavší flíčky na ruce zmizí a nebude vůbec nic vidět :wink:
31. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
ahojda holky,
tak pupínky nám blednou, tak snad to fakt byla jen reakce na něco, i když nevím, na co. Já sem tam nějaký pupínek moc neřeším,ale tím, že jedeme pryč, tak jsem se chtěla ujistit, aby to nebylo něco, co by nás zaskočilo a museli jsem hledat nějakýho dr někde jinde.

atrei, tak doufám, že vám sirupky zaberou a budete brzy v pohodičce :slight_smile:

přidala jsem pár fotek,tak kdo chcete jukněte
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3477288&vReferer=

el, teda toho dithiadenu bych se asi bála i v takovým malým množství a taky bych ho asi nedávala, nevím. Je to driák, i když možná pomůže. Snad už ho nebudete potřebovat a Martínek bude v pohodě
31. říj 2009 ve 14:21  •  2 děti  • Odpověz
teda Tlapi ta litaci fotka je super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

jinak ten dithiaden mel jenom ten jeden vecer vickrat uz sem mu ho nedala :confused:
31. říj 2009 v 17:36  • Odpověz
no to jsem fotila já, já totiž už takhle Matěje nevyhodím, já už mám problém ho občas unést, obzvlášť, když má na sobě několik vrstev :wink:

no taky bych ho už asi víckrát nedávala, kdybych viděla, jak chudinka na to reaguje
31. říj 2009 v 18:23  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj mamči :slight_smile:
Tlapi, super fotečky, ta lítací je super a pak u toho klavíru mi přijde Matěj nějaký veliký :wink:

Začínám přemýšlet, co dáme Honzíkovi pod stromeček a kromě auta - Tatry mě nic jiného nenapadá, ještě mi vnukla nápad Liduška s tabulí. Samosebou ještě dostane nějaké drobnosti, ale začínají se nás ptát i ostatní, co mají Honzíkovi koupit. Takže pokud sem hodíte nějaké své nápadypro inspiraci, budu jen ráda.
1. lis 2009 v 11:23  • Odpověz
Ahojky všichni,
Beru, tabuli máme doma ještě po Domča, zrovna tenhle víkend jsme ji vytáhli ze sklepa, ale je to teda trošku "Danajský dar". Z kříd je bordel absolutně všude a je jedno, jestli je to barevná nebo bílá křída, takže se musíš obrnit trpělivostí a zametat a stírat, ten barevnej a bílej prášek, co vzniká totiž zaleze uplně všude. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak já taky nemám moc inspiraci, protože skoro všechny hračky máme ještě po Domi a nějak se repertoár za ty roky moc nezměnil.....Asi to budou samé drobnosti, knížky a tak..... :sweat_smile:
1. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
beru, jeste nas napadla magneticka savebnice geomag pro deti, lego duplo (ale na to nas malej zatim moc neni), ted si docela vyhaje ve stanu (mame ho v obyvaku :grinning:) - ze je to jako jeho domecek, v planu je i velkej bagr, mozna sanky nebo boby, trikolka?? (jako na leto, ale to jeste budou narozky ze?) ... kdyz na neco prijdu, tak jeste dodam ...
1. lis 2009 v 11:47  • Odpověz
ahojky, taky přemýšlím co na Vánoce, páč se babičky ptají ... zatím mám v merku dětský vysavač, páč když vysávám, tak mi ho Niny pořád bere a chce taky a ještě jsem si říkala dětskou kuchyňku (pro kluky je dílna), tak uvidíme
1. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
ähoj holky,
náš Mates se v lékárně zamiloval do toho skákacího gumovýho zvířete,takže babička bude kupovat to, přemýšlím nad velkou tatrovkou jako jsme měly my se ségrou. Mates rád montuje, tak možná nějaký nářadíčko, ale asi to taky ještě nebudeme nijak hrotit, pořád jsou pro nás nejlepší hračky petky, kamínky, klacky, ..... normální hračky nás moc neberou - ale to přijde a jak jsem ráno viděla některý reklamy, tak bože chraň, to jsou hrůzy.... :wink: jo a boby nebo sáňky jsou taky v plánu :slight_smile:

tak a já jdu balit, jedeme na týden k druhý babičce a v sobotu tam jdeme na svatbu bráchovi Michala, tak musím sbalit fakt všechno, mám z toho trochu hrůzu,ale nějak se to zvládne :slight_smile:
1. lis 2009 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz
Tlapi jo vysavač je dobrá věc, též ho máme ještě po Domi dokonce fukční, ten občas zabere, nářadí u nás neboduje, pač je falešný a tatínek má ve skříni opravdický :sweat_smile: a tak si občas pujčujem.... :grinning:
U nás je to těžký, protože Domi byla dlouho jedináček a máme prakticky všechno, protože jsme ji to dopřávali, tak teď nějak není co koupit...no možná by Maju potěšil vlastní notebook :grinning: , aby se nemusel s náma hádat, kdo u toho PC bude vlastně sedět :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
tlapi toho koníka dostala Niny teď k svátku a fakt super :wink:

heli jj jak to není "opravdický", tak to hned prokouknou :grinning:
1. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jaké skákací zvíře máte na mysli?

No my "lego" (značka žako) máme už doma, Honzík z něj občas něco buduje, ale spíš ho baví rozebírat.

Heli, jo tabule je jasná, bordel všude :grinning: :grinning: :grinning: Já vždycky když učím v místnosti, kde je klasická tabule na křídy, tak jsem od toho prášku jak dobytek :sweat_smile: takže si dovedu představit co s tím provede batole :grinning: :grinning: :grinning: Ale zase koupit mu tu na fixy, tak je počmáraný spíš Honzík a okolí než tabule, si teda myslím.

Nářadí jsme taky mysleli, ale jak není opravdický, je to o ničem, tátovo je lepší. Prostě imitace jsou u nás k ničemu :unamused:

Jinak Honzík má dost hraček ještě po mě a po bráchovi a po neteři, takže o to to máme složitější. Boby a sáňky máme a tříkolku plánujeme k narozeninám. Tak jsme fakt bezradní, co říct příbuzenstvu, aby mu koupili.
1. lis 2009 v 18:10  • Odpověz
Blani, tak to je jak u nás...
My budeme dovybavovat dětský pokoj, postele už máme, jen až bude čas, tak bude nějaká ta stavební uprava, tak asi budem chtít od příbuzenstva třeba nějaký lepší povlečení, polštářky -mazlíky, lampičky, nebo tak... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak je inspirace fakt na nule, p=rostě to pojmem tak, že se sejdem, jsme zdraví a celkem v pohodě. Nacpeme si břicha dobrotkama a bude. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
ahoj babule,

tak my máme zatím pro Hani od tefalu tlakoč a mixér ( byly ve slevě v Hyper) a zdeněk, ač teda já mám pocit, že to je brzo, jí chce koupit i tu kuchyňku :sweat_smile: no a já ji chci koupit newborn panenku, co kaká a čůrá :sweat_smile: a taky bagr velký, páč teď nám kopou venku před barákem, a místo procházky lesoparkem chodíme po chodníku tam a zpět a tlemíme na bagry a traktory :grinning:

Jo jinak Zuzinka se pěkně dlouho neukázala že jo? :frowning2: Evi, nebyly ste spolu, jak se mají s Lindičkou?
2. lis 2009 v 08:19  • Odpověz
Jo a souhlasím s Helenkou, hlavně se těším na dobrůtky, hezkou prochajdu a tak :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. lis 2009 v 08:20  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
stavebnici máme Lori velký i malý balení, takže hafo kostiček a stavíme z toho každou chvíli garáže :grinning: děda už koupil pracovní ponk a kufr od Bosch (podle rady kamarádky, že prej ten Bosch víc vydrží, že je to lepší plast, tak uvidíme), taky budeme kupovat knížky, páč Maty rád "čte" :slight_smile: a z autíček u nás vedou náklaďáky, traktory a vůbec takový ty stavební stroje a všechno co má "houkačky" (policie, sanitky, hasiči) :grinning: tatínek už koupil patrovou garáž i s autíčkama (v Tescu tuším) a bude mu sám dělat dřevěnou velkou garáž pro autíčka, který už doma má, pak dostane ten koberec, na kterém jsou silnice a tak, aby měl kde jezdit s těma autama, jo a od babičky dostane takovou tu učící kostku nebo jak se to jmenuje, je to dřevěný a má to různý hejbátka a provlíkátka a hlavolamy jakoby....no nevím jak to přesně popsat, ale Matesovi se to v herně docela líbilo, tak mu to prej taky koupí :slight_smile:
2. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že tu řešíte Vánoce. Já taky vůbec nevím, co kupovat. Máme jen 1+1, takže málo místa na hodně hraček :grinning: Ale máme pro malýho takový kladivo s plast. hřebíkama, si myslím, že z toho bude nadšený :grinning: Pak xylofon, ten koupila babi, pak nějaký oblečení a taky chci ten koberec s těma silnicema, jak psala pavlinka :wink: Jinak určo taky nějaký knížky, protože to malýho taky dost baví a pak nevím.

Olí, Zuzinka je v poho. Min. tak jednou týdně se vídáme, přijde k nám s Lindičkou. To byste měli vidět, Denisek je v pokojíku a Lindička s ním, pak Lindička zavře dveře a třeba tak deset minut si tam sami hrajou a nás k tomu samo nepotřebujou :grinning: . Jo někdy Denisek přijde žalovat, že Lindička dělá něco, co on nesmí :grinning: :grinning: :grinning: To je vám sranda s nima :grinning: Denisek na ní volá "Lindi" :slight_smile: a Lindička si ho přivolává máváním ručičky :dizzy_face: Takže když si takhle u nás hrajou, tak my máme se Zuzinkou klídek na klábosení :grinning:
2. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
jóóó vánoce, my budeme mladýmu kupovat vysavač miele (pro děti, ale funkční - na baterky a 3 rychlosti :grinning: )

a náklaďák máme dávno a je fakt využívanej :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
Sluní,dík sem ráda, že jsou holky ok :wink: Moc je od nás pozdravuj jo...a je super, jak si hrajou s Deniskem :sweat_smile:
to já jak byla u Miruš, tak Hani furt jen Kubu pučí a mlátí po hlavě a tak...ona fakt měla být kluk asi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale ve vaně byli suproví, Kubíček Hani ukazoval kde má banana ( rozuměj pindík :grinning: ) a Hani mu ho za to pěkně pocapkala :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
2. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
Ahooooj,
ještě nikde nikdo jo? :fearful:

Olí, zrovna zítra Zuzinka s malou přijdou, tak jim tvůj pozdrav vyřídim :wink: Je vy jste prcky i spolu koupali? Prej kde má banana :grinning: :grinning: :grinning: Tak to musela být sranda :grinning: Denisek když čůrá do nočníku, tak mu Lindička taky asistuje a zkoumá, co to tam má :grinning:
3. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
brý den,

Sluní, jj koupali no sranda, jinak u nočníku taky Hani asistovala :grinning: Je s nima prdel a těším se, až Hani začne víc mluvit to bude mazec :grinning:

Tak a my po prochajdě zašly do drogerky pro úplně jiné věci a nakonec sme koupily ty plenky pamprsky natahovací, myslím, že o tom psala Kačenka, že je tam taky sehnali v Rossmanu, za poloviční cenu (149,-Kč) a já sobě tampony za polovic, obéčka za 25,- tak radost až na kost :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jo a Jiřinko, co u vás nakonec zabralo na ten kašel :confused:
3. lis 2009 v 16:18  • Odpověz
Ahoj holky,

ostuda přišla po dlouhé době pozdravit :D . Já teď stíhám tak facebook, jinak mi na PC nezbývá moc času, ale teď jsem sama doma s Anežkou, táta na noční, Jiřík u babičky v Praze, tak se jdu na vás podívat.

Máme se celkem obstojně, akorát nás štve to tátovo dojíždění za prací, ale jsme rádi, že aspoň nějakou práci má. Teď by snad měl povýšit a měl by mít krapet víc penízek, tak snad to nebyli jen plané sliby.

Jinak máme maličký pokrok na nočníček, už tam chodíme kakat, občas se zadaří, že křičí e-e dopředu a pak se tam vykaká, ale občas si zaleze někam do kouta a pak křičí e-e, když už to je v plýně. Ale já jsem ráda i za to, že občas křičí dopředu. To je potom radosti. Nejvíc se jí líbí, když jdeme zamávat hovňákovi, když ho splachujeme do záchodu :D . Čůrat chodíme na záchod. Většinou večer jí nechám od pěti hodin bez pleny a chodíme po pěti minutách čůrat. Občas se zadaří, občas se počůrá do punčoch, ale snaha už tady je. Taky jsme se pěkně rozkecali. Krásně volá babíííí, dědooo, mamííí, tatíííí, bacho (brácho na Jiříka :D). Už taky poznáme spoustu zvířátek (kravičku, pejska, kočičku, oslíka, kačenku, koníka, prasátko, slepičku, ptáčka, lvíčka, medvídka) a taky je umí napodobit. Když chce bumbat, tak říká bábat, jídlo je ňami, ňami, když někomu řeknu dobrý den, tak Anežka říká den, taky umí aoj (ahoj), pápá, čáu, pejek (pejsek), papeka (panenka), auto brm, brm, dou (dolů) a spoustu dalšího. Strašně už opakuje a krásně spojuje slova - táta, auto, páči (táta jel autem do práce), mamí ňamí dá (maminka dá napapat :D) apod. Je to s ní fakt sranda. Jen si musíme dávat pozor na pusu, aby nezačala používat pro děti nevhodná slova. Prostě už nemůžeme nadávat u zpráv :D .

A co se vánoc týče. Pro Anežku už máme Lego Duplo základní sadu, pro Jiříka Lego Creator základní sadu, pak máme puzzle, kostky a knížky pro Jiříka, pro malou uklízecí sadu (je tam mop s kyblíkem, velké koště, malé košťáko s lopatkou) a Jiříkovi chce velký Jeřáb (ten ještě musíme koupit) a Anežce koupíme ještě pračku, vysavač nebo tak něco. A myslím, že to bude stačit. U našich dostanou děti dvd přehrávač do pokoje (to si přál Jiřík, tak ho dostanou dohromady), Jiřík velký kloubový autobus a Anežka žehličku s prknem a pak ještě musíme vymyslet, co jí koupí Alešův táta, babička a teta. To záleží na tom, co koupíme my, pak navrhneme to co zbyde.

Jinak Olí na kuchyňku brzo není, my už jí máme od loňska a Anežka si s ní strašně vyhraje. Taky máme čůrací panenku a ta jí teda moc nebere. Spíš taková ta co říká máma, hají, brečí a směje se.
3. lis 2009 v 17:05  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsme byli s Honzíkem na 18měsíční prohlídce. Měří 83,5 cm a váží 12,46 kg. :wink: A nemáme srostlou velkou fontanelu (máme 1,5x1cm), doktorka se tvářila, jako že to je problém, tak nevím, co si o tom myslet. :pensive: Máme baštit multitabs pro děti a ve 2 letech se přijít ukázat. Tak snad to bude OK.
4. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Ahojka,

berus: tak asi to neni podle tabulek, ale pokud to doktorka neresi nejakym specos vysetrenim, tak je to asi ok ne? kdyby to bylo vazny, tak to urcite bude resit ... tak budete papat vitaminky a uvidis, ze to bude dobry :wink:

andy: hihi, kuchynku bychom potrebovali pro Davidka, strasne rad mi kramuje a vari s mym nadobim :slight_smile: obavam se ale, ze pozna, ze je to fake a nehral by si s tim :slight_smile:))
4. lis 2009 v 19:09  • Odpověz
Ahoj holky,
tak o Zuzce už víte co a jak od sluníčka.

Já se přidávám k matkam ošetřovatelkám. Luky dnes brzy ráno vstal s horečkou a tak nešel do školy a zlobí doma. když mu klesne teplota tak je frajer ale to mu vydrží tak 2hod a pak zase nanovo. Fakt strašný když děti marodí.

Vánoce už máme skoro nakoupený ,ale já je nakupuji už od září, malý máme xylofon, postýlku pro panenky, mluvící vysavač a u babiček dostane kolo a u druhý peřinky do velký postele a pananku chou chou. a jelikož máme v prosinci ještě svátek tak máme dřevěnou mašinku s vagonkama a knížku a rodina nevím.
Lukymu máme koloboty, knížku,lego,hru dětské křížovky. U babičky taky kolo ale už s přehazovačkou a u druhé helmu na kolo knížku a nějakou hru. Ted už kupuji jen dronbnosti co mě trefí do nosu. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Ahoj holky,
dávám nový námět k diskuzi. Naše akční batolátka a vánoční stromeček. Je sice ještě brzy, já vím, ale zas chci být připravená. Letos bude určitě Honzíka stromeček daleko víc zajímat, lítá jak éro (mám na mysli Honzíka :wink: ), všechno by zkoumal, no prostě se bojím, aby ho na sebe nestrhnul. Jak to budete řešit vy? Jo a řešení, které mi poradila kamarádka - dát stromeček do pokoje, kam Honzík nebude smět - odmítám, zas chci aby si ho užil.
7. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.