• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Ahoj holky,
tak já cukroví taky už nějaké mám ale hlavní budem dělat s mami příští víkend. Tlapi zkusila jsem udělat i perníčky ale nad tvoje nemají. Ty totiž byli vynikající.

Jinak dárečky už taky máme všechny, výzdobu taky tak k nám může už i ježíšek. :grinning:
3. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
evi, určitě máte taky výborný perníčky :o) jestli chceš, písnu TI ten můj recept a můžete je udělat, až si tyhle sníte :wink:

no a s dárkama - pro MAtěje to nebude vůbec problém, to je jednoduchý, spíš nevím, co pro babičky a dědy a toho svýho, ale snad něco vymyslím :wink:

jani, no já jsem v těhu taky moc neodpočívala :wink: no a s popohnáním porodu kamarádce pomohly palačinky, druhý den rodila :slight_smile: :wink: i když já si to teda s tím svým obr břichem nedokážu představit :slight_smile:
3. pro 2009 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz
Jani jsi matka roku, já jsem s jedním dítětem a bez břicha a cukroví nemám jetě ani jedno a péct budu jen linecký, páč to nikdo nejí
3. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz
Moni to bych strašně ráda, opravdu nejsou takové. Ale ono to bude tím že jsou z koupené jako polotovar v prášku a já dodala jen tuk a med. Tak za recept budu ráda. letos asi ne ale třeba na velikonoce bude dobrý. Díky
3. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
ahojda holky,
tak písnu recept na perníčky pro všechny, chce je to teda nechat trochu odležet, aby změkly.

50dkg hladké mouky
15dkg medu
12 dkg cukru
10dkg tuku (rozpustit a nechat vychladnout)
2 celá vejce
1 pr do peč. (já dávám prášek do perníku)
1 lžíce perníkového koření ( anýz, fenykl, 4nová koření, hřebíček, badyán, skořice) - já dávám lžíci už hotovýho koření

- vykrájet na vymaz plech nebo na peč.papír
- po upečení potřít rozšlehaným vejcem

Poleva: 1 bílek, 15dkg cukru - třít asi půl hodiny - jestli se vám s tím nechce dělat, tak já si koupím bílou čokoládu v pytlíku, rozpustím a přímo z toho pytlíku perníčky zdobím

atrei, já nemám taky ještě cukroví žádný, jen ty perníky a to je ještě musím ozdobit. Ale výzdobu už jsme si s Matějem udělali, pak sem hodím naše výtvory :slight_smile:
4. pro 2009 v 08:20  •  2 děti  • Odpověz
4. pro 2009 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

tlapi ta fotečka tam není :frowning2:
výzdobu sjme s NIny spáchaly taky, ale to zatím můj největší výkon :sweat_smile:
4. pro 2009 v 09:10  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3594868&vReferer=

tak snad teď, ony my zmizely fotky i z alba, teda ty, co jsem tam dala dneska
:unamused:
4. pro 2009 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz
tlapi ty jo to jsi vyráběla? Máš to moc krásný, jsi šikulka.
Já se s tím taky každý rok dělala, ale přiznám se, že teď kupuju, se vedle vás úplně stydím
4. pro 2009 v 09:27  • Odpověz
atrei, jo jo, to já každej rok a ještě mamině a letos i Michalově mamce,ale to jsem poslala poštou v úterý a zatím to nedorazilo,tak snad to nedojde až po Vánocích :slight_smile:
4. pro 2009 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz
atrei,tak už vím, proč tam ty fotečky nejsou ani teď - porušují pravidla,takový fotk ysem prý nepatří :slight_smile:
4. pro 2009 v 09:57  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
pěkného Mikuláše, ať si to bobci užijou a čerti je neodnesou :wink: Budete pouštět Mikuláše k dětem? My si ho asi užijem až na besídce v pondělí v kroužku :sweat_smile:
5. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahojda holky,

taky jdu popřát pěkného Mikuldu.

Cori, já dětem domů čerty nepustím nikdy, ač by to občas potřebovali. Ale před několika lety jsem viděla v televizi 25letýho kluka, který šíleně koktal a vyprávěl tam, že k nim domů přišli čerti, když mu bylo asi osm let a jak se lekl, tak začal koktat. Tak to mi za to nestojí. My půjdeme na náměstí, tam budou čerti, Mikulášové a Andílci, tak je děti uvidí, ale nenechám je strašit. Podívají se na ně pěkně z dálky, jak jsou strašidělní, ale maminka je bude chránit, aby věděli, že maminka je tady vždycky pro ně a vždycky je bude chránit. Nechci, aby z toho měli traumata.
5. pro 2009 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky

tak tatínek mého kamaráda doteď koktá, protože ho v dětství vyděsili čerti ... měla jsem domluvený sousedy, že by přišli, jak půjdou na synovce, což se mi zdálo fajna, že by byli "hodní" čerti, ale nakonec z toho sešlo a jsem nakonec i ráda
5. pro 2009 v 11:28  • Odpověz
Čáááu baby

tak my taky nepustíme čerta, Hani se kolikkrát bojí v obchodě starších lidí a spustí hysterák :pensive: , takže mi příjde malá ještě na to, aby to chápala :grinning: :grinning: a ani nejdem na žádnou akcičku, venku je hnusně, že radši budem v pelíšku :slight_smile: taťku máme stejně pryč, tak odpol jedem k babi a dědovi, to zas bude sladkostí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak cukroví nemám žádné, jestli se mi bude chtít, tak začnu příští týden :sweat_smile: :sweat_smile: a jen linecké, spoustu toho bude od mamky, sousedek a tak, a to stačí :wink:
5. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz
oli díky, hned se necítím tak neschopně :grinning:
jestli začnu, tak příští týden a taky jen linecký :sweat_smile:
5. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Jiřinko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No mě nejvíc chutná linecké, apak košíčky plněné takovým tím puding. krémem s litrem rumu :sweat_smile:
5. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
jéé vy děláte chutě, já už si napekla medvědí tlapky, bo sem na ně měla strašnou chuť a už skoro nejsou :grinning: , takže se ještě budou dopékat + xtero dalšího cukroví, ale pečem s mamkou na půl - ona nachystá těsto (to já nerada) a já si to chystám a peču :grinning:
5. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz
oli, tak mě jen to linecké a ještě snad kokosky :grinning:
5. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz
holky tak ja jsem dosla tak daleko, ze mam nakoupeno na linecky, ale to je zatim vsechno, ale ja se teprva dneska vratila z nuceneho exilu u rodicu, pac jsem tam musela odvezt maleho se sebou, abychom rozbili denni ritualy spojene s kojenim ... kdo nevi, tak jsem dostala antibiotika a po konzultaci s otcem lekarem jsme se rozhodli, ze bude lepsi maleho odstavit ... tak odstaveno jest, ani moc neplakal, vzal to jako chlap ...

tak snad se k tomu peceni dostanu pristi tyden ...

jinak my mikulase a certy taky moc neeee ....

jo a ode dneska jsem opet zenou, k me zatim nelibosti, pac me boli bricho jak svina ...

a Davidek zacal bojkotovat mlecne vyrobky :frowning2:(( snad se to spravi
5. pro 2009 v 19:17  • Odpověz
ahojda holky :slight_smile:

tak u nás Mikuláš v pohodě, byli jsme se projít venku a potkali jsme Mikuláše (toho dělal Michal) - no Mates koukala a když se objevili čerti,tak se zavrtal do kočárku, zavřel oči a čekal, až odejdou, takže v podstatě nic neviděl :wink: celou cestu domů, ale pořád předváděl, jak čert blekotal :wink: babička s dědou mu přinesli čokoládky, tak jsem je zabavila a schovala, protože by byl schopnej je sníst najednou :slight_smile:

včera jsme se byli podívat na rozsvěcení stromečku v Chrudimi, tak to bylo moc hezký - největší radost Matějovi neudělal ale stromeček,ale "museli" jsme mu koupit takovou šílenou blikací tyčku a to bylo nejkrásnější :wink:

jo a bojíme se rachejtlí a podobnýho, takže jsme chvíli brečeli, když tam bouchali rachejtle s těma papírovýma proužkama a kolečkama, ale pak už to bylo dobrý :slight_smile:

jo a v pátek jsme byli u kamarádky, opíkali jsem na zahradě buřty, nějak jsme na ně měli chuť. no zima byla svinská, naštěstí MAtěje si vzala babička, teda on se k ní teda vnutil :slight_smile:no a my měli v termosce udělaný svařák a popíjeli jsme a bylo nám dobře :slight_smile: :wink:

dneska chci začít péct,tak uvidíme, co stihnu, tenhle týden mám nějak nacpaný :slight_smile:

anke, tak to je dobře, že to Davídek zvládnul v pohodě to odstavení a neboj, určitě začne mlíčný dlabat :slight_smile:
7. pro 2009 v 07:42  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás Mikuláš super, žádného sme sice neviděli, jen slyšeli...no u našich Mikuláš asi deset kilo čoko + malý méďa Pů, a u tchánů houpací koník :fearful: :sweat_smile: :sweat_smile: Mě jako dostali, sme čekali, že ho dostane až na vánoce, ale oni ho ani v tom malém bytečku nemají kde schovat :sweat_smile: :sweat_smile:

a já zas v sobotu v obchodě nevydržela a koupila Hani skluzavku s Puem, tu malu metrovou, no a taky to nešlo schovat pod smrk, páč se nám nevešla do kufra, tak seděla vedle ní v aute :grinning: :grinning: no a nadšená je z ní neskutečně, dává sklouzávat i plyšáky, lalinky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Liduško, je fajn, že Davídek nekojení zvládá dobře :wink: a snad i mléčvýr zachutnají :wink:

Holky, a dáváte dětem kefíry, kyšky? Hani mi dycky trošku upije, ale nic moc :unamused: a jak moc solíte?

Janičko, a co ty, co miminko v bříšku? nebalí kufry? :confused: :sweat_smile:
7. pro 2009 v 09:01  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

U nás Mikuláš měl náhodou úspěch. Původně jsme měli domluvený sousedy, že příjdou, ale pak to zrušili (až včera jsem se dozvěděla proč :angry: ) no ale když jsme šly s Niny doprovodit Jančiku (sestru) domů, tak jsme potkaly skupinku. Niny na čerty koukala, pak začala být krapet nervózní, tak jsme jim zamávaly a šly domů, ale jak jsme byly v bezpečené vzdálenosti,t ak pořád volala - MIka Mika, bllll bllll a pořád chtěla za něma :grinning: Doma měla za oknem nadílku, tak jí říkám, že je od Mikuláše a čertů, a to zas bylo - Mika Mika blllll blll :dizzy_face:

Oli kefír jí moc nedává, občas se napije ode mě, ale jen cucne, ona spíš ty jogurty :sweat_smile:
7. pro 2009 v 09:12  • Odpověz
no já nevím proč,ale teď mě tak napadlo, že dneska nebo zítra se dozvíme, že janinka už má další miminko :wink: tak jsem zvědavá, jestli ta moje předtucha vyjde :wink:
7. pro 2009 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás Mikuláš taky v pohodě, akorát jsme si přinesli domů rýmu. Anežka chytla rýmu a má ošklivý suchý kašel. Byli jsme na náměstí, madam nechtěla být zahrabaná v kočárku, tak tam běhala a asi nastydla. No, nebo taky ne, ono lítá různých virozek, takže to mohla kdekoliv chytnout. Anežka měla z čertů srandu, když tam na ní dělali blll, bllll, pořád chtěla za nima, ještě z toho nemá prdka rozume. Jiřík se držel děti jako klíště, no potom když se čerti rozutekli do davu, tak se uvolil, že za Mikulášem a Andělem půjde na podium a řekne básničku. Tak jí řekl, dostal nadílku a šli jsme pěkně vymrzlí domů.
7. pro 2009 v 10:14  • Odpověz
tak my jsme certy a vsechno tohle fakt vynechali, ale nejlepsi nadilku jsem dostala stejne ja ... od mamky sedmery novy gatky a od taty vanocni set - kuchynska chnapka, podrendlik a uterka :slight_smile: ... Dadulka dostal od dedy dreveny nakladacek plny cokopenizku a mikulase a od babicky rumbakoule :slight_smile:))
7. pro 2009 v 18:43  • Odpověz
ahoj holky,
tak na mikulášský jsme byli u mamky v práci už ve čtvrtek.....dělali to tam mamky dobří kamarádi a protože mamka dělá v ústavu pro postižené děti a dospělé, tak si dovedete představit, že žádný strašidelný masky nebo "zlí" čerti se nekonali, takže Matýskovi se to líbilo - pohladil dokonce andělovi křídla a mikulášovi fousky, čertovi sahnul na rohy :grinning: dostal autíčko a hodinky a byl nadmíru spokojený :wink: domů je nepustím asi nikdy jako většina z vás......já to jako dítě neměla ráda a tatínek chodil na mikuláše ven a "honil" čerty, takže u nás takhle :slight_smile:
jinak jsme dneska byli na KO na alergologii, tak uvidíme za 14 dní jaký budou výsledky, nově nám natestovali banán, peří a kočku a pak teda znova to mlíko......jo a je velká pravděpodobnost, že to Vojtíšek bude mít taky, takže mu mám rovnou dávat ten Nutrilon Allergy Care (teda kdybych z nějakýho důvodu nemohla kojit) :pensive:

a jdu do peřin :sweat_smile:
7. pro 2009 ve 21:05  • Odpověz
pomoooc, ja necu vstavat denne v 5, ja jsem sova, ja potrebuju bdit do noci a rano si privstat .... :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: :angry: :grinning:
8. pro 2009 v 06:25  • Odpověz
nazdárek
tak ani pred, žádný mimi se ještě nekoná :grinning: :confounded: :confounded:

a to cukroví, hm, kdyby mě to nebavilo, tak ho taky koupím, ale já si nějak nemohla pomoct a navíc, toník hrozně rád pomáhá :confounded: :astonished: je to pak sice na úklid celé kuchyně, ale což, hlavně, že je sranda, že :grinning:

a my mikuláše ještě neřešili, až příští rok :sunglasses:

tak, teď jdu povlíct postýlku a připravit mimi oblečky a pak už můůůůůžem sakra :angry: :grinning:
8. pro 2009 v 08:56  • Odpověz
jo a matka roku rozhodně nejsem atrei :grinning:
dost často jsem spíš ta šílená matka :grinning: , jo a taky už zase začínám hormonařit, začínám být pěkně vzteklá, to prej bývá, tak jsem zvědavá :grinning:
8. pro 2009 v 08:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.