• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
pavlinko, ja nevim co cekame, ale tipuju taky kluka :wink: asi nejakej dobrej rok na druhorozeny chlapecky :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 17:12  • Odpověz
Ahoj Dubnovky,
moc se tu neděje, každý den koukám co nového ale většinou už všichni píšeme na FB :wink:

Co u nás nového ? Lucinka se konečně trochu rozmluvila asi jako všechny dubňátka, nočník zvládáme úplně bravurně, nehody už nejsou nikde. I teď v mrazech čuráme venku protože plenu nechce ani náhodou. Jen na spaní a hned jak vstane tak musí dolů. Jídlo bojkotujeme stále jakékoliv pečivo a to je pak strašný vymyslet snídaně a večeře. Spánek -spí sama ve velké posteli v pokojíčku s bráškou a jak jsem z toho měla strach tak to bylo v pohodě.

Luky umí už všechny písmenka číst a psát se teprve učí. To nám moc nejde. Stále nemá vyhraněnou levou ruku úplně tak to psaní se na tom podepisuje. Ale co je to kluk. Mám z něj radost. Přinesl zatím jen 4 dvojky jinak jedničky.
Teď se strašně těší na ježíška a myslím že je to poslední rok co věří že ježíšek je. Už má náznaky že v tom má bordel. Chce kupovat dárečky pro nás ale zároveň jemu je nosí ježíšek. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Všem těhulkám přeji klidné vánoce s jedním děťátkem a dávejte na sebe pozor.

Janičce dodatečtě gratuluji k Edíkovi.
19. pro 2009 v 08:29  • Odpověz
Ahojky.
Holky jak to máte s prckama v noci se spaním. Mates se mi děsně odkopává, takže musím mít zatopeno jako během dne, ale to bych řekla, že se mu zase musí hůř dýchat, že by jako potřeboval studenější vzduch pro lepší spaní. Jenže když spí "celou" noc jenom v bodyčku a punčochách, tak hokusy pokusy s teplotou končí v lepším případě rýmou :pensive: Dáváte děcka třeba do spacích pytlů. Maty v něm spal asi do roku a teda to bylo super, ale říkala jsem si, že teď už je na to velkej, nebo ne? On děsně oblejzá celou postel během spaní, tak peřina je u nás fakt jenom, když se usíná. Poradíte? Máte zkušenosti?
Jinak teda kdo jste hlasoval a hlasujete pro bráchu, tak jsme zjistili, že se dá hlasovat každou hodinu :wink: A brácha je už druhej, ale mraky hlasů mu na první místo ještě chybí, tak třeba ještě zahlasujte, když se budete "nudit" :grinning: kuju moc
http://ustecky.denik.cz/fotbal_region/20091210_anketa_fotbal_kraj.html
20. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz
ahoj, tak jsme z porodky konečně doma a jdu vám poděkovat za gratulace :slight_smile:
zatím je to andílek oproti tomu tyranovi, co máme doma už 1 rok a 7 měsíců, doufám,že to tak zůstane :slight_smile:
jo a eda je pěknej žrout, z porodky nás pouštěli včera a to baštil s přehledem 100 :grinning:
21. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
ahojda holky :slight_smile:

jani, Eda je krásnej :slight_smile: držím palečky ať je i takový andílek jako píšeš :slight_smile: :wink:
21. pro 2009 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz
ahoj babky

tak se hlásím, žijeme dýcháme :grinning: :grinning: :grinning:

Janičko, to je super, že Edík je zlatíčko, moc přeju, ať vám to vydrží :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a je hlavně zdravounký že jo

Jinak Hani akorát jeden den potrápila rýma, ale myslím, že je to opět od zubů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: 18. se klube ven...
Ale musím jí pochválit, jak se o mě krásně starala, nosila mi kapesníky, jak sem kašlala a pod. :sweat_smile: :sweat_smile: zlatíčko...ale někdy má dny, kdy bych jí rozpůlila vejpůl :angry: :angry: A spaní je děs teďka, nevím, či zubama, ale strašně se budí, a minule sme jí nechali chvilku békat, a byl z toho hysterák na pulhodiny :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: děs jako....

No tak holt u nás to je Pavlínko tak, že když usne, zakryju jí peřinou, ale odkope se hned...ale spinká v pyžamku s dl.rukávem, před spaním vyvětráme pořádně, ale stejně stoupačky nahřejou trošku pokoj, a když je jí zima, tak jde ke mě pod peřinu a vyřešeno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: podle mě tam máme těch 21 stu určo...ale nám třeba v zimě každou škvírkou fouká dovnitř, jak nemáme plasťáky :rolling_eyes:
Ale pokud ti chtěl spát v pytlu, tak ho nech dál co?
21. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
Jo holky, a poslední týden mi Hani spává do 8 ráno :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: sice chodí až kolem 8 spát, ale úspěch :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no uvidíme, na jak dlouho :wink:
21. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
jo málem bych zapomněla http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3635017&vReferer= :wink:

jinak my spíme ve svý postýlce tak do půlnoci přikrytí nebo odkopaní jak kdy - Matěj spí v pyžamu s dlouhám rukávem nohávem,tak to moc neřeším, studený není a po půlnoci stejně chrupká u nás a spíme teda jen tak do 6hod, tak se ozve mami kakao a mamka musí vstávat a když nezabere tenhle povel, tak řekne eeee a už šupkáme na nočník. Jo s nočníkem máme úspěchy, doma chodíme bez plíny a kdykoli ho dám na nočník, tak čůráme :slight_smile: :wink: a když jdeme ven, tak se vyčůráme, dáme plínku a jak přijdeme domů,tak zase čůrat a plínka je suchá, takže máme spotřebu tak 2plínky za den :slight_smile: :wink:
21. pro 2009 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz
Tlapi šikula Mates :wink: No Hani jen když je nahatá chodí sama i kakat na nočník, ale oblečená nehlásí :sweat_smile: :sweat_smile: Ale když jí svlíknu a dám, tak se většinou taky vyčůrá, a i kakání většinou se snaží udržet a vykaká, až najde nočník, tak trošku posun, ale ještě tomu dávám čas :wink:

Jo a Jani, co porod? A s tím kojením, to odstříkáváš,že víš, že ti vypil stovku jo?
21. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz
oli, no Mates nehlásí vůbec, ale prostě drží to, dokud nejdeme na nočník, snad časem začne i hlásit :wink:
21. pro 2009 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz
ola, tu stovku vím, protože my musíme u nás v porodnici vážit před kojením a po kojení, tak to je cifra v gramech :wink:
děkuji za pochvaly :slight_smile:
tlapy, tahle fotka je fakt úžasná :slight_smile:

a porod, holky, to bylo šílený, sice krátký, v porodnici přijata 13.12. v 13.12 hod :grinning: a v 16.52 byl na světě, prostě fofr (toník byl vyvolávanej a trvalo to 24 hodin), ale ta bolest byla teda naprosto šílená, mnohem horší než s prvním :astonished: a to toník měl o 400 g a 2 cm víc :astonished: :astonished: , a taky mám víc stehů než s toníkem, ale šmikla mě dr. přesně v tom původní stehu, takže poho, ale očistky jsou taky šílenější, teď třeba celej den nic a večír brutální šplouchance krve, že to nestíhá vložka brát :confounded: :confounded:
21. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
jani, teda nestraš, vždyťse říká, že druhý porod je proti prvnímu brnkačka :fearful: s tím vážením to u nás v porodnici bylo stejný, a jak dítě nepřibralo, tak šup a už ho dokrmovali odstříkaným mlíkem od maminek :slight_smile: prostě pro prvorodičku celkem psycho :slight_smile:
21. pro 2009 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz
ahojky
jani no já jsem zvědavá, jakej budu mít druhej porod já :sweat_smile: první byl horor, tak si říkám, že snad bude druhej lepší :sweat_smile: ale tchýně mýho manžu (její druhý dítě) přenášela 14dní....i když teda zase jako tenkrát se určovalo datum porodu pouze podle MS, tak bůh ví, jak to s těma termínama vůbec bylo, že :grinning: kor když jsou s bráchou o 18 měsíců :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

olí teda my máme 20-21stupňů přes den a na noc to většinou necháváme spadnout na 19-20stupňů, aby se líp dejchalo.....ale my máme plasťáky a zateplenej panelák, zezhora byt, pod náma byt a na obě dvě strany taky byty, takže máme vyhřáto stabilně a více či méně jenom udržujeme topení na "3" nebo na "2"
21. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
zdravím, už jsem tu dlouho nebyla, tak se omlouvám

Jani vítám tě doma, Edík je krásňoučký andílek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: super, že se mu daří. Ty jo ale smekám, že jsou za dveřma Vánoce a ty s dvěma prckama v 6nedělí, já bych byla psycho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Oloušku už jsi OK? Haňulka je šikulka, jak se o tebe starala :dizzy_face:

Niny je snad taky OK, v sobotu dobrala ATB. Nočík no coment, u nás je střídavě oblačno co se úspěchů týče. Je to malá hérečka, když jí něco zakážu, tak na mě mrkne, zakloní hlavu, přivře očí, otevře pusu a začne tlačit brekot, se mi chce kolikrát tak smát :grinning: :grinning: :grinning:

Já se druhýho porodu teda bojím, i když jsem ten první měla krátký, tak mě to bolelo jako hodně a nedokážu si představit, že to bude trvat dýl. Nedělám si iluze, že bych ho měla stejně krátký neli kratší :sweat_smile:
22. pro 2009 v 00:04  • Odpověz
ahojda

:slight_smile:

atreides: já jsem doma s edíkem sama, toník je nemocnej, tak jsou s manželem u mojích rodičů, ale je to taky psycho, bych je raději měla doma, jsem zvědavá, jak na štědrý den, jestli budem s edou sami.... chjo, doufám, že jo :frowning2:
22. pro 2009 v 11:37  • Odpověz
Ahoj dubnovky, posíláme vám naše PFko a přejeme jen to nej...

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3636672&vReferer=

Jani, malej je nádhernej!!! A moc vám držím palečky, ať jste na Vánoce spolu :wink:
22. pro 2009 ve 14:23  • Odpověz
jé, taky pěkný PFko, vy jste tak šikovný, já ani nevím, jak tohle vyrobit :angry:

koči a dík za pochvalu našeho krasavce :grinning: zažloutlýho :grinning:
22. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz
Ahoj holky,
po pěkně dlouhý době vás všechny zdravím a dodatečně přeju Janičce k Edíkovi, je úžasnej :dizzy_face:

My jsme dneska Plzeňandy měly vánoční srazík u Evičky a jako vždy to bylo super. Dan i Evička nás úžasně pohostili :dizzy_face: a dětičky se pěkně vydováděly :grinning: .

Všem vám přeju šťastné a veselé Vánoce a do nového roku hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, spokojenosti, pohody a splněných přání.
22. pro 2009 ve 21:28  • Odpověz
jdu nahlásit, že zítřejší štědrý den budeme všichni pokupě :slight_smile: :dizzy_face:
toník má alergickou reakci asi na kakao co je v perníčkách, který jsem pekla, mu moc chutnaly, když byl nemocnej a to jediný baštil :slight_smile: :slight_smile:

přeji všem krásné a pohodové vánoce a nějaké ty dárky pod keříkem :slight_smile: :grinning: :grinning: :slight_smile:
23. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
autor
zdarek maminy:grinning: nevim jak budu....tudíž

přeju Vám krásné Vánoce,užijte si pohody s rodinou,klídku,zábavy a spousty radosti....mějte se rádi a do Nového roku jen a jen radost v životě :dizzy_face: mám Vás ráda:slight_smile:
23. pro 2009 v 11:52  • Odpověz
taky vám všem jdu popřát hezké a klidné vánoce, vlastně celé vánoční svátky :slight_smile: :slight_smile:
23. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
ahojky,

i já se přidávám k přáníčku klidně prožitých vánočních svátků, bohatého ježíška pro naše dubňátka i pro vás :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3637464&vReferer=%2Fphotos%2Fandy80
23. pro 2009 v 15:13  • Odpověz
ahoj holky, moc všem děkuji za krásný vánoční přáníčka co mi chodí na mail........já letos stejně jako loni neudělala nic, ale i tak přeju krásné a klidné vánoce a aby nebyl ježíšek škrt a trochu se rozšoupnul i pro vás :slight_smile:
23. pro 2009 v 17:31  • Odpověz
23. pro 2009 ve 21:33  • Odpověz
Přidávám se s přáním pohodových Vánoc a přidávám přáníčko

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3638863&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Měla sem dva nicky na střeše a tu, tak sem si musela vybrat jen jeden, bohužel mi smázli fota :(, ale snad mezi Vás můžu i s tímto nickem :grinning: coriven
23. pro 2009 ve 22:34  • Odpověz
krásné prožití vánočních svátků přeje Martina s rodinou :slight_smile:
23. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz
Ahoj holky,
tak co jaké byly Vánoce?
26. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
Ahoj holky,
přeji pěkného Štěpána :wink: , střevní chřipky jsme se zbavili, jen to cukroví je v břůšku jakési těžké :grinning:
Malá z dárků byla nadšená, jak objevila krtečka, tak začla tančit takový čardáš, že sme měli až strach ať sebou někde netřískne :sweat_smile:
Pěkné svátkování všem. :dizzy_face:
26. pro 2009 v 15:47  • Odpověz
Ahoj holky,
doufám, že jste si užily v klidu a pohodě vánoční svátky, teda hlavně dětičky. Já byla celá na měkko, když jsem viděla jak Honzíkovi září u stromečku oči, s jakým nadšením rval balící papír :grinning: a jak byl s dárků nadšený :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Akorát teď řeším problém, Honzík se mi už skoro přes týden budí kolem pátý ráno a řve (fakt řve) hamí, hamí, no tak mu udělám sunar, vyžahne ho a usne, někdy hned, někdy si ještě vykládá v postýlce. Ale už mi ty jeho raní snídaně začínají vadit, jen nevím, jak je odbourat. :unamused: Zkoušela jsem mu vysvětlit, že se ještě spinká, že snídaně bude až bude ráno, že je ještě noc, všichni spinkají, ale akorát jsem si vysloužila ještě větší řev :unamused:
28. pro 2009 v 10:25  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

u nás Vánoce taky super, není nad rozzářené dětské oči, ale to víte všechny samy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Blani u nás je to to samý. Ráno dostávala vřdycky mlíko a teď se mi budí i ve dvě ve tři a řve a řve a mlíííííkooooo mlíííííkoooo. Někdy jí ho dám, ale zrovan včera v noci ne, páč byla ještě horká voda ... no nakonec usnula a vzbudila se na něj až v osm. Nevím co s tím, u nás je to spaní vůbec nějaký nabouraný. Usíná hodinu, a to tam musím být s ní. V noci se budí s pláčem, ale přitom spí a nakonec se stěhuje do naší postele :unamused:
28. pro 2009 v 10:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.