• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
oli jj Niny řádila :grinning:
mě když nezabere pro nás osvědčený Sudocrem, tak jí to potřu Tea Tree olejíčkem, ten nám zatím zabírá :wink:
3. led 2010 ve 22:36  • Odpověz
ahojky holky... u nás taky nádherné Vánoce :dizzy_face:

ted jsem našla článek o nočníkování,tak to sem hodím,kdo bude chtít at mrkne....
http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/kojenec-a-batole/3023-pomoc-nocnik

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/kojenec-a-batole/3023-pomoc-nocnik?start=1
3. led 2010 ve 22:38  • Odpověz
jo a ještě nové fotečky.....
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=111607&vReferer=

krásný večer papa
3. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
ahoj,
Lili koukám, že máme stejnej záchůdek pro prcky, musím ho vychválit s jeho pomocí jsme zvládli chození na nočník během týdne. :wink:
4. led 2010 v 08:59  • Odpověz
autor
čau žabky

kačko díky za odkaz!!!!přesně to sem potřebovala,něco takového si přečíst!!!Oni tu sou všichni jak prdlý s tim,že Péťula už má chodit na nočník....každodení otázka všech z rodiny:grinning: a já se snažim právě držet proti okolnímu tlaku a chci začít až te´d po novym roce,že si myslim,že bude líp připravenej:grinning:

Paavlínko kráááááásný bříšánko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jiřínku si tak krásná jak si unavená opatlaná krémem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
4. led 2010 v 09:50  • Odpověz
suzi přesně, občas mě rodina pěkně s.re a ne jen s nočníkem

jj opravdu krásná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám, že se nočníkuje. Můj názor: byla jsem z toho špatná, že Anežka v 18ti měsících nebyla přes den bez plíny. Říkala jsem si, že někde dělám chybu. Pořád jsem jí srovnávala s Jiříkem, ale pak jsem si přečetla pár článků a zjistila, že je naprosto normální, že děti začínají ovládat své potřeby až kolem druhého roku života a že je pár vyjímek dětí,které to zvládají dřív. Tak jsem si to přebrala, že Jiřík patřil mezi ty vyjímky a že Anežka je teda vlastně normální dítě. Tak mě to trochu uklidnilo a říkám si, že do osmnácti s plínkou na zadku chodit nebude, tak jsem se hodila do klidu a nelámu to přes koleno. Daří se nám občas zachytit kakání, pokud se někam neschová a pak mi jen přijde oznámit, že kakaááá a stahuje se kaťata, že chce přebalit :D.

Prostě každé dítě je opravdu jiné. Vidím to na svých dětech. Jiřík ve věku co je teď Anežka krásně a čistě mluvil, Anežce se do mluvení moc nechce, vystačí si se svou hatlamatilkou a komunikuje jen když ona uzná za vhodné. Umí toho říct hodně, ale proč by se namáhala ne? Zase na druhou stranu Anežka začala dřív lézt a chodit než Jiřík, je taková samostatnější. Jiřík byl klidné dítě, kam sem ho posadila, tam jsem ho našla, Anežka je éro, co neposedí pět vteřin na jednom místě... a takhle bych mohla pokračovat.

Takže holky, které jste bez plenek, velká gratulace a vy co ještě plenky máte, tak klídek a pohodu, šak se to ty naše batolátka jednou naučí.
4. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás s nočníčkováním taky žádný úspěch, ale zatím my na to netlačíme, takže se Kája ani nesnaží, teď pár dní je její novinka zalézt pod vánoční stromek a vykakat se tam, jenže jak mám už břůško, tak se mi tam pro ni nechce lozit, takže to na nočník stejně nestíháme :unamused: Koupila sem jí tréninkové kalhotky, ale asi začnem na jaro, bydlíme teď u našich a tady je docela zima, takže ji nechci nechat chodit bez plínek.
Ale daří se nám konečně baštění, už jí hezky sama, to mám radost, ale nám to trvalo :grinning: chleba zatím teda sama nechce, ale namazaný rohlík, polévky, jogurty a vše co se dá lžičkou baští...
No uvidíme co stihneme v osamostatňování než se prcek narodí hi hi. Občas už si sama natáhne i kalhoty, to je dycky sranda, jenže se nechce oblékat sama když chcu já, ale samozřejmě jen když chce ona :sweat_smile:

A jak jste si užili Silvestra?
4. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
ahojte, zdravim po delsi dobe ... neprispivam, ale ctu pozorne :slight_smile:
kocky, co to jsou prosim treninkove kalhotky? ja nemam paru, my na nocnik prdime a davame sedatko na wc, ale az posledni dva dny Dadu hlasi,ze pry "curi curi", cimz mysli, ze to zrovna udelal do plinky, ale chce na wc a hlavne pak splachnout :slight_smile: kakani mu na zadku vubec nevadi, to nehlasi ...

jinak my jsme nemocni od 2.1., nejaka virova rhinitida, tak snad se nas brzo pusti, dneska pres den bez sirupu, tak uvidime, jaka bude noc
a stale nam odmita veskere mlecne vyrobky, takze to zacina byt divoke, tak se snazim aspon varti na smetanove bazi - dneska zapecene brambory se smetanou a mlikem, to mu jelo, tak aspon neco malo ... stolici ma ale hnusnou po ukonceni kojeni, takovy poloprujem, tak snad to bude dobry, nase dr. to moc neresi, ale netvarila se, ze je to stoprocentne ok ...
4. led 2010 v 17:39  • Odpověz
brý večer holky,

Kači, dík za super článek o nočníkování :wink:

Andy a ty jsi to napsala moc hezky :wink:

Jiřinkooooooooooooo ty jsi snažilka, no to je krásnéééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Liduš, a ten poloprůjem, je normálně hnědý nebo jinak barevný? Hani taky mívala kašičkové kakí, ale ona toho i celkem dost vypila a k tomu ovoce nebo šťávičky...

Teď mi vypije s bídou litr přes den :unamused:

a mléčné výrobky...to akorát toho + - půllitra mlíka, a někdy jogurt k tomu, ale každý den to není :confused:
4. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
oli jj jsem,ale na FB se prosím nezmiňuj, díky :dizzy_face:
4. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
jo a s tou dupkou, jak to měla opruzené, tak dneska to bylo lepší, večer sem si totiž vzpoměla, že máme ještě i sebamed olejíček na prudy, tak to má lepší, ale i tak uvidím, a když tak středa se ukážem mudře....

Jinak ten tee trea Jiři jakou značku kupuješ?

Jo a koupila sem dneska Hani botky, a to stylem, že sem je kupovala podle vložky z jejich podzimních bot, páč s ní jít do obuvi, to je za trest :angry: :grinning:

Lidu a ty tréninkové jsou ty natahovací
4. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
Jiřinko,ok nebudu, pro mě je Koník o dětech, snažení apod. Facebook jen případné fota dětiček pro srandu a komentování, které tady bohužel nejde, na řešení problému apod prostě beru, že vás najdu tady, aspon některé :dizzy_face:
4. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
oli ti nevím, teď mám z Orifu nějaký Bio, ale si mysím, že je to jedno
4. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
jj taky to tak beru, když je tam půlka llidí, které tím můžu akorát srát :sweat_smile:
4. led 2010 ve 22:50  • Odpověz
oli: no ma normalne hnede kaki, smrdi jak velkej chlap uz, ji hodne ovoce a vypije asi tak taky litr tekutin za den - a to je uspech, predtim nepil vubec, jenom mlecny nula nula nic, tak asi si musim zvyknout na tu kasovitou konzistenci

jinak atrei, brzo se taky pridam se snazenim, jen ted cekame, jak dopadne jedna vec u manzela v praci a pak se do toho muzeme vrhnout, i kdyz si nejsem moc jista, jak to se dvema pumprdlikama zvladnu

jo, jeste jsem se chtela zeptat, jestli se decka ted taky tak vztekaji? Dadula je protivnej, protoze je nemocnej, ale zda se mi, ze to prehani ... je jak malej diktator, kdyz si chci pet minut neco napsat na pc, tak na me rve, kdyz mu v noci nechci dovolit, aby mi rejdil rukama ve vystrihu, kdyz nemuze usnout, tak na me rve treba dve hodiny pak, proste kdyz neni po jeho, tak tu dela priserny sceny ... jesli tohle obdobi vzdoru bude trvat dlouho, tak nebudu tehule, ale alkoholik :sweat_smile:
5. led 2010 v 08:45  • Odpověz
anke taky si nejsem vůbec jistá jak to zvládnu :sweat_smile: :grinning:

jj Niny se vzteká ukázkově občas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a přesně jak píšeš, nechci jí něco dovolit, zakážu, tak řve jak pavián
5. led 2010 v 09:38  • Odpověz
uf, tak to jsem rada,ze to neni jenom u nas, ja pak vypadam, jak kdyz tady probiha cinske muceni :slight_smile:))
5. led 2010 v 10:48  • Odpověz
ahoj kočky

anke no Mates jak má tu alergii na BKM, tak jsme úplně bez mléčných výrobků - teď jsem mu začala kupovat sojový jogurty, ale sojový mlíko mi nechce, takže doteď jsme byli úplně bez jakékoliv náhražky mléka - mudra na alergologii říkala, že pokud jí ovoce, zeleninu a všechno maso, tak že není problém, že si to potřebné bere právě z toho (je pravda, že Maty se může po ovoci, zelenině a masu utlouct :grinning: ) - ani nám nedala žádný umělý "vápníkový" tablety nebo něco takovýho

super článek o nočníkování - Mates háže na nočník bobek - občas se zadaří chytit nějaký to čůrání (hlavně před koupáním třeba), ale kadění teda neeeee - si někam zaleze a udělá to do plínky a pak je schopnej s tím humusem na prdeli lítat snad celej den :angry: když to nevychytám hned, tak to je pak horor mu to umejvat :pensive: :frowning2:

atrei tak tfuj tfuj tfuj :slight_smile: ať je brzo zaděláno :wink:
anke tobě taky budu držet palečky, abyste brzo začali - a teda přiznám se vám, že začínám mít pořádnej strach :sweat_smile: jak to zvládnu, když si vzpomenu, jaký to bylo ze začátku děsný s Matesem.....no ale myslím, že to přežiju (když to přežilo tolika žen přede mnou) :grinning:
5. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
anke bych mohla napsat článek co dělá, háže věcma kolem sebe, dupe, lehá si, občas je to fakt na šišku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pavli díky, no já se toho bojím už teď a to nejsem ani těhu, ale děsně se bojím porodu :sweat_smile:
5. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
Liduš, když to má hnědé, tak to neva, Hani třeba včera ganz bobky, dneska zas kaše už 2x :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A to rozčilování... no já nevím, či to už nevnímám, ale mě nepříjde, že se vzteká :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Třeba v kočárku, když fakt musím vzít kvůli nákupu, to se někdy vztekne, nebo že jí nechcí vzít hopa, když naopak kočárek nemáme.. no ale vcelku dobré, asi sem fakt zvyklá :grinning: :grinning:

Jiřííí, já mít tvůj porod, tak už mám tři děti :grinning: :grinning: :grinning: Jako že byl rychlý :wink: Holky, zvládnete to, druhé bude brnkačka, musííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Vám i závidím to snž a bříška, ale vím, že já bych to nedala :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
5. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj Holky,
pořád pozorně dočítám i když moc nepíšu. Jsem víc na Fb.

My tedy chodíme na nočník od toho září úspěšně. Ale holky není teď v zimě o co stát. Plenku nechce ani náhodou tak nemůže mít ani kombinézu. chodí v zapteplených kalhotech protože z kombinézy bych ji musela vysvléci celou. Buďte rádi že máte ještě pleny. :sweat_smile: :wink:

Jinak mluvit moc nemluvíme ale spolu se domluvíme. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

A vztekat se vztekáme fest, hlavně když brách něco nechce půjčit. To řve mojjjjeeeee a dupe nohama. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

A nakonec jsem vás chtěla pooprosit (ale nemusíte) hraji ted jednu hru a tam kdo chce tak může svůj výtvor ukázat a ostatní hodnotit. Tak kdo by jste chtěl tak moc prosím. :slight_smile:
http://s2.zeleneimperium.cz/schaugarten/index.php?mode=view&user=10226165
5. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
pavli: jee, tak to moc dekuju za ujisteni, ja si zrovna rikala, jak to asi delaji maminky s detma s alergii na bkm, tak ovoce a zeleninu mi Daduli normalni ji, maso taky hodne muze, tak to su rada, dik moc

oli: on to normalne tolik nedela, ale jak je nemocnej, tak na me treba celou noc vriskal, protoze proste chtel, abych do sebe nechala kopat nohama a aby mi mohl rejdit pod trickem, dokud neusne, ale to se neda vydrzet, je to desne neprijemny, zvlast kdyz je clovek nevyspalej a nema tu trpelivost, ze by to prekonal, no a pak klasicky - kdyz nechceme pustit pohadku nebo kdyz pustime jinou, nez si panacek predstavoval a to me stve ... ale jinak je slunicko, tak snad se nas ta nemoc brzo pusti ...
5. led 2010 v 15:58  • Odpověz
jooo už vím, kdy zuří - u oblékání :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale taky jak kdy, někdy má den, kdy si donese bundu, šálu čepici, a sedne a zkouší nazouvat boty, ale většinou teda přede mnou zdrhá a nechce oblékat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Liduš, je to těžko, to kopání taky znám, u uspávání :frowning2: a to není ani nemocná :sweat_smile: podle mě zkouší a tohle by fakt dělat neměla :angry: řeknu jí, nene, to se nedělá, maminku to bolí....a taky mě "čichá" někdy :sweat_smile: :sweat_smile: jako kozy normálně zaboří nos do výstříhu a prý mama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Taky sem tam mrskne pastelkama třeba za sebe, ale prý to je období, kdy děti zkouší svoje pocity a neví ještě, jak reagovat a regulovat, tak někdy vybouchnou nebo tak něco :wink: já si myslím, že to je v mezích i u vás :wink: zkouší no...

Brr a venku kosa a má hodně teď sněžit do víkendu, tak sem zvědavá :confused: zas bude sníh do dubna :sweat_smile:
5. led 2010 v 16:26  • Odpověz
oli, ja vim, ze to zkousi,ale mi prave pripada, ze nas chce nejako moc dirigovat a ted, jak mel horecky, tak jsme se snazili, aby nemel duvod se vztekat, a kdy je mu ted trochu lepe, tak to zkousi dal, aby to bylo jak predtim ... akorat me to pak mrzi, pac si pripadam, ze to je samy ne a nesmis a nedelej, ale kdyz me neposlechne, tak vlastne moc nevim, jak na to reagovat, protoze pleskat ho nechci ... musim to nejak vymyslet, prece me neprechytraci batole no neeee? :grinning:
5. led 2010 v 16:50  • Odpověz
oli jj vím, že jsem měla první porod rychlý, ale právě proto si nedělám naděje, že ten druhý bude taky, spíš naopak a mě to fakt bolelo :sweat_smile:

o nočníku no coment :grinning: ale jak píše cori není v zimě o co stát - jaro léto to jistí :wink:

Niny se teď vzteká fest, včera jsem ji uspávala přes dvě hodiny, jsem byla už na nervy, nevěděla jak si lehnout - nejlépe mě na hlavu a já už tekla a teď tu babouňám tak brzo, protože jsme usnula s ní opět při uspávání - ale ony jí rostou určitě zoubky, jak nemůže zabrat a ukazuje mi do pusy, že ji to tam bolí

A přesně jak píše olinka, ty děti zkouší někdy neví samy co s tím vztekem.
Anke taky jsem proti pleskání a když mě Niny neposlechne, když jí něco třikrát a čím dál víc důrazněji řeknu, tak ji nakonec chňapnu, buď odnesu nebo se u ní zastavím a řeknu jí to do očí - záleží o co zrovna jde.
6. led 2010 v 05:34  • Odpověz
Brý den,

Jiřinko, se divám co tu tak brzo strašíš :sweat_smile: :pensive: TO já, když usnu v 9 s Hani, nemám problém spát do 8 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jinak Jiří, u nás včera krásné uspání... Odpol mi spala od 1 do půl 3, to sem věděla, že v 8 neusne... po 9 už sama šla do pokojíčku, říkám chceš hajat? Ano, tak sme šli pro peřinky, máme je u nás v ložnici...dala tatínkovi pusu, zavřela dveře do pokojíčku, daly sme lampičku do zásuvky... o víkendu sme jí koupili polštářek se světýlkem, tak sme ho zapli, zazpívala sem jí 10 písníčku, a usnula :fearful: :dizzy_face: Ale si nefandím, že to tak bude dycky :grinning: :grinning: :grinning:

Ty jo, ti NInuš ukazuje, že jí to bolí ty zoubky, bobinek :cry: NO my máme ted pauzu, to poznám jen dycky dle slintání, a že v té puse furt brouzdá prstama :unamused: :unamused:

No a dneska jdem k té mudrře, na jedné půlce se jí ta vyrážka ztratila skoro, za to na druhé jí to leze až na nožičku :cry: :cry: :cry: byla sem u mudry kouknout už včera, jenomže tam byly mraky lidí :unamused: tak snad to bude dneska lepší

A venku mazec, sněží jak prase :sweat_smile:
6. led 2010 v 09:01  • Odpověz
Oli taky bych spala až do rána, ale Niny se probudila na mlíčko a pak jsem nemohla zabrat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ty jo toho já se asi nedočkám, aby usnula skoro sama ... občas jsem už na prášky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak dej pak vědět, jak jste dopadly u dr. jsem zvědavá. NIny teď měla taky dlouho pupínky na pyskách, ale po Sudocremu se ztrácí

JJ venku je chumelenice jak hrom :sweat_smile:
6. led 2010 v 09:46  • Odpověz
tak chumelenice u nás teda není, zatím :sweat_smile:

toník se taky ukázkově vzteká a hází vším, co mu přijde pod ruku, kope, křičí, dupe :astonished: apobně :confused:
venku to zkusil 2x na mě a 2x na manžela, nechali jsme ho vyvztekat a už to je skoro v pohodě, ale doma to nefunguje :unamused:
nočník je v poho, když ho na něj posadím, jinak si (hajzlík) neřekne :rolling_eyes:

atrei, ať to brzy dopadne :slight_smile:

pavli: tak co?? UŽ?? :grinning: :grinning: :grinning: , určitě se tě na to každý ptá, tak já se přidávám :grinning: :grinning: , už se ti to blížíííííííí :slight_smile:
6. led 2010 v 11:12  • Odpověz
Jiři, no já třeba taky jak musím čůrat, tak nemůžu zabrat, ale nakonec třeba po hodce zaberu :confounded:

No u dr. dobré, prý nemám čekat, že to zmizí během týdne, do těch dvou týdnů spíš :confused: Nekoupat, jen sprchovat, a prý ten sebamed je výborný na to, a jinak zkusit obyč indulonu... a na noc do plenky dávat vlhčený ubrousek, páč ta plena to prý dráždí a vysušuje :confused:

Jinak sudocream na pipku nám taky dycky zabral :wink:

a s tím spaním, Jiřinko, já jí musím držet za ruku, jinak se vzteká jak vzteklina :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: U nás samostatné spaní nehrozí do deseti let prosím tě :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ale co, třeba fakt budem mít jedno dítě, tak si to užiju do deseti let no a :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jo akorát mudra prý, to ještě nosíte plenky??? a já že doma lítá nahatá většinou, tak na nočník si zajde, ale v tepláčkách mi neřekne... tak prý jí mám nechávat ty tepláčky, ať se počůrá a vidí to... prý má na to akorát věk :sweat_smile: :sweat_smile: no jo no, asi to bere dle mě, že já byla v roce bez plen :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale mě nenasere :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Pavli, díky za mejla s rozhovorem s bráchou :wink:
6. led 2010 v 11:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.